SZTUKA MŁODA 2. Aukcja
1 SZTUKA MŁODA 2. aukcja 16 września 2015 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA SZTUKA MŁODA 2. aukcja 16 września 2015, godz. 19.30 cena wywoławcza każdej pracy: 500 zł wystawa przedaukcyjna: 3-4 września i 7-16 września 2015 r., godz.12.00-18.00 showroom przedaukcyjny: 12-13 września 2015 r., godz. 12.00-18.00 Fundacja Promocji Sztuki Polskiej 4 1 Małgorzata Bryndza Mobile XXI, 2015 | olej, płótno, 70x70 cm | sygn. p.d. GBryndza Małgorzata Bryndza (ur. 1989 r.) jest absolwentką Wydziału Sztuki Akademii im. J. Długosza w Częstochowie, gdzie w 2013 r. obroniła z wyróżnieniem dyplom w pracowni prof. A. Desperaka oraz absolwentką Wydziału Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi. Uczestniczka wystaw zbiorowych: Cztery żywioły, Hooper Bay, Częstochowa (2012); Trzy wymiary, Hooper Bay, Częstochowa (2012); Ogólnopolska Wystawa Rysunku, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń (2014). Prezentowała kolekcję dyplomową w Centrum Promocji Mody, Łódź (2014). 5 2 Konrad Trzeszczkowski bez tytułu, 2010 | olej, płótno, 100x80 cm | sygn. Konrad Trzeszczkowski (ur. 1985 r.) studiował na Wydziale Grafiki warszawskiej ASP. Dyplom uzyskał w 2011 r. Autor wystawy indywidualnej w siedzibie Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych Trzecia Fala, Warszawa (2012). Uczestnik wystaw zbiorowych m.in. w Galerii Turbo (2011); Galerii Funky (2011); Muzeum Drukarstwa (2012). 6 3 Dariusz Grajek Chimera i Zeus…, 2015 | olej, płótno, 120x80 cm | sygn. p.d.: D. Grajek 2015, opisany na odwrocie: „CHIMERA I ZEUS” DGrajek 2015 Dariusz Grajek (ur. 1964 r.) studiował na ASP w Poznaniu. Dyplom z malarstwa zrealizował u prof. Andrzeja Leśnika. Uczestnik wystaw: Galeria K&T (1996); Galeria FS (1995, 2002); Galeria Gida (1998, 2001); Galeria W Art (2002); Galeria Pod Makiem (2010, 2012); Galeria Pankiewicz (2008); Galeria Globis (2008); Salon Posnania (2007, 2008); Galeria DNA (2014). 7 4 Wojtek Brewka Jestem sceptyczny z cyklu Portrety zwierząt, 2015 | akryl, płótno, 120x120 cm | sygn. p.g. Brewka monogramem, opisany na odwrocie: Jestem sceptyczny z cyklu Portrety zwierząt Warszawa 2015 BREWKA Wojciech Brewka (ur. 1980 r.) absolwent Uniwersytetu Łódzkiego. Autor wystaw indywidualnych: Łódź (2007); Klub pod muzami, Kalisz (2010); Klub Sens Nonsensu, Warszawa (2013), Galeria Vinosfera, Warszawa (2014). 8 5 Katarzyna Rogoża Podróż 4, 2015 | akryl, płótno, 60x40 cm | opisany na odwrocie: Katarzyna Rogoża Podróż̇ 4 2015 Katarzyna Rogoża (ur. 1985 r.) studiowała na Wydziale Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi na kierunkach: Projektowanie Ubioru oraz Projektowanie Obuwia i Form Kaletniczych. Dyplom z malarstwa zrealizowała w 2012 r. w pracowni prof. M. Czajkowskiego, kolekcję ubiorów obroniła pod kierunkiem prof. S. Romeckiej. W 2013 r. jeden z jej obrazów dyplomowych został zakwalifikowany do wystawy 41. Biennale Malarstwa Bielska Jesień. W latach 2011-2012 uczestniczyła w projekcie Centrum Promocji Mody – Klaster branży tekstylno-odzieżowej, w ramach którego zrealizowała dwie kolekcje prezentowane podczas Fashion Week Poland. W trakcie studiów brała udział w konkursach dla projektantów, takich jak: Gryf Fashion Show w Szczecinie oraz Off Fashion w Kielcach. Do tej pory zrealizowała 5 autorskich kolekcji. 9 6 Hanna Zwierzchowska Nogami do przodu, 2013 | olej, płótno, 120x100 cm | opisany na odwrocie: HANNA ZWIERZCHOWSKA „NOGAMI DO PRZODU” -2013- 100X120 cm ol./pł. Hanna Zwierzchowska (ur. 1987 r.) w latach 2006-2012 studiowała na ASP w Warszawie, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem. W latach 2011-2012 studiowała na Accademia di Belle Arti w Bolonii we Włoszech. Stypendystka Ministra Kultury (2015). Prowadzi zajęci edukacyjne w Akademii SpotLight Kids, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Narodowej Galerii Sztuki Zachęta. 10 7 Joanna Kotecka /Tatai/ Moirai, Lachesis, 2015 | olej, płótno, 92x65 cm | sygn. l.d.: Tatai, opisany na odwrocie: Tatai 2015 Joanna Kotecka /Tatai/ (ur. 1972 r.) jest absolwentką ASP we Wrocławiu, gdzie w 2010 r. obroniła dyplom z malarstwa w pracowni prof. K. Skarbka na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. Autorka wystaw indywidualnych: Przesłanki, Galeria Zadra, Warszawa (2009) i Matka Wojowniczka Bogini, Galeria Zadra, Warszawa (2010). Uczestniczka wystaw zbiorowych: Pejzaż wewnętrzny, ASP, Wrocław (2008); Archetyp spełniony - kobiece role jako temat w sztuce Japonii, ASP, Wrocław (2010); Konkurs Malarstwa, Galeria Zadra, Warszawa (2009, 2011); Sztuka pod lupę. Festiwal Sztuk Różnych Mironalia, Galeria Filtry, Warszawa (2012); Ogólnopolski zjazdu artystów, Wyciążkowo (2014). 11 8 Katarzyna Kordyasz bez tytułu, 2012 | olej, płótno, 80x70 cm | opisany na odwrocie: K. Kordyasz 2012 Katarzyna Kordyasz (ur. 1981 r.) w 2006 r. uzyskała dyplom z malarstwa pod kierunkiem prof. K. Wachowiaka na warszawskiej ASP. Zrealizowała aneks z tkaniny artystycznej pod kierunkiem prof. D. Grynczel. Nominowana do nagrody na Ogólnopolskiej Wystawie Tkaniny Unikatowej Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Łodzi (2013). Laureatka Nagroda z Dyplom 2006 ufundowanej przez Wojewodę Mazowieckiego z inicjatywy profesora J. Szajny i Galerię Studio dla Dyplomanta Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie, za poszukiwanie nowej formy wypowiedzi. Uczestniczka wystaw zbiorowych: Ogólnopolska Wystawa Tkaniny Unikatowej, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Łódź (2013); Ogólnopolska Wystawa Miniatury Tkackiej, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Łódź (2013); 9. Międzynarodowe Nadbałtyckie Triennale Miniatury Tkackiej, Muzeum Miasta, Gdynia (2013); Wzajemne powiązania, Sienna Gallery, Warszawa (2012); Jesienny salon małych form tkackich, Galeria 022, Warszawa (2011); Konfronty, MOK, Galeria Amfilada, Olsztyn (2011); Kobiety na Froncie, DGW, Warszawa (2011); Ogólnopolska Wystawa Miniatury, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Łódź (2010); Sztuka włókna, ZPAP, Warszawa (2010); V Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej EKO-BALT, Muzeum Miasta Gdyni, Gdynia (2009); Kobieta i Obraz, Centrum Brancusi, Kiszyniów, Mołdawia (2009); Aktualny Obraz, Królikarnia, Warszawa (2009); V Międzynarodowe Biennale Miniatury, Galeria Ośrodka Promocji Kultury, Częstochowa (2008); Międzynarodowe Triennale Tkaniny Artystycznej w Tournai, Muzeum Miasta, Tournai, Belgia (2008); IV Ogólnopolskie Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej Trójmiasto 2007, Muzeum Miasta, Gdynia (2007); III Konkurs im. M. Michalika na Obraz dla Młodych Malarzy, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2007); XVII Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych Promocje, Galeria Sztuki, Legnica (2007); Biennale Małych Form Malarskich, Galeria Sztuki, Wozownia, Toruń (2007); Międzynarodowy Plener Tkacki, Centrum Brancusi, Kiszyniów, Mołdawia (2007); Ogólnopolska Wystawa Miniatury Tkackiej, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Łódź (2007); Ogólnopolska Wystawa Tkaniny Unikatowej, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Łódź (2007); Młoda Tkanina Warszawska, Krajowa Izba Mody, Łódź (2007). 12 9 Kamil Jakóbczak Dusza Kameleona, 2014 | olej, płótno, 70x70 cm | sygn. p.d.: monogramem, opisany na odwrocie: „Dusza Kameleona” K. Jakóbczak 2014 Kamil Jakóbczak (ur. 1990 r.) od kilku lat samodzielnie rozwija swoje umiejętności malarskie, czepiąc inspiracje z twórczości klasyków malarstwa nowoczesnego. 13 10 Agata Biernacka bez tytułu, 2012 | akryl, płótno, 80x100 cm | opisany na odwrocie: AGATA ORLICKA-BIERNACKA Agata Biernacka (ur. 1984 r.) jest absolwentką ASP we Wrocławiu. Dyplom obroniła w 2012 r. w pracowni prof. L. Mickosia. Autorka wystawy indywidualnej w Galerii ExLibris w Jaworznie (2009). Uczestniczka wystawy Woliery 6 w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu (2012) oraz w konkursie Modessqe (2013). 14 11 Bartosz Czarnecki Możliwości struktury, 2013 | akryl, płótno, 50 x 60 cm | opisany na odwrocie: Bartosz Czarnecki 2013 50x60 cm Bartosz Czarnecki (ur. 1988 r.) w 2008 r. obronił dyplom na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autor wystaw indywidualnych: Galeria Schody, Warszawa (2012); Galeria Promocyjna ASP, Kraków (2012). Laureat licznych wyróżnień w konkursach malarskich i graficznych. 15 12 Marta Konieczny Głębia, 2014 | olej, płótno, 100x120 cm | sygn. p.d.: MARTA KONIECZNY, opisany na odwrocie: „GŁĘBIA” Marta Konieczny 2015 Marta Konieczny (ur. 1969 r.) studiowała w latach 1989-91 w Moskwie, a następnie na ASP w Warszawie na Wydziale Grafiki. Dyplom zrealizowała w pracowni prof. J. Stannego w 1994 r. Zajmuje się malarstwem, ilustracją, projektowaniem graficznym, ceramiką. Jej książki artystyczne znajdują się w zbiorach Biblioteki Narodowej w Warszawie. Autorka wystaw indywidualnych: Drzewo-Stan, Galeria 022 ZPAP, Warszawa (2007); Światło-Stan, Galeria Lufcik ZPAP, Warszawa (2009); Psychoflora, Agora, Warszawa (2009); To-Get-Her, Galeria Arteria, Warszawa (2011). 16 13 Anna Zalewska The game of emotions, 2015 | akryl, płótno, 100x100 cm | sygn. Anna Zalewska (ur. 1985 r.) jest absolwentką PLSP im. P. Potworowskiego w Poznaniu. Ukończyła studia ze specjalnością projektowania mebli na Wydziale Technologii Drewna poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. 17 14 Sabina Woźnica Kolory absolutu, 2009 |olej, płótno, 60x73 cm | opisany na odwrocie: SWoźnica /Kolory Absolutu/olej na płótnie 60 x 73 cm /2009 Sabina Woźnica (ur. 1977 r.) studiowała na EAS w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem z grafiki warsztatowej uzyskała w 2002 r. w pracowni prof. R. Osadczego. Stypendystka Marszałka Województwa Śląskiego (2006 r.) oraz Fundacji im. T. Kulisiewicza (2000/2001). Autorka wystaw indywidualnych: Generator idei. Z Collegium Maius na Ewigkeitsgasse, Kunstraumprojekte Ewigkeitsgasse,