1991. október 24., csütörtök o SPORT ÉKES MEGYEI H P Mezőberény—Békéscsabai Előre- Favorit 2—0. Hamarosan nyit Labdaj áték-eredmény ek Gyulai SE—László Kórház I. A m e g y e i a Sportáruház 0— 3 (0—2). Nagypályás női labdarú­ Békéscsaba, gó-mérkőzés, Gyula, 100 néző. V.: b a j n o k s á g Munkácsy u. 11— 13. Gyomaendrőd— Balogh, Komáromi. Edző: Borgula sen a helyzeteit jobban kihasználó ha­ Pintér. Gyula: Szabó T. — Kiripóczki János. Irreális talajú pályán a vendé­ zaiak izzadtságszagú győzelmet arat­ M., Bíróné (Szilaj), Mócz, Dömötör, Szegedi Dózsa 1—1 gek többet birtokolták a labdát, sok tak a jól és taktikusan futballozó gyula­ Hlivár, Búj, Holecska, Jancsó (Kiss á l l á s a : Ez is (1—0) veszélyes támadást is vezettek, ezért a váriak ellen. A vendégcsapat pontszer­ E.), Popa, Kiripóczki E. (Dávid). Edző: döntetlen igazságosabb lett volna. G.: zését csatárai kapu előtti ügyetlensége Bíró István. A hazai legjobb női csapat NB III-as labdarúgó-mér­ Zámbori a 65. percben. Jó: Knapcsik, akadályozta meg. Zábrák játékvezető könnyedén győzött a fürdővárosiak 1. Mezőkovácsházi TE 11 9 1 1 42— 9 19 kőzés, Gyomaendrőd, 350 Kiss, Mocsári, Vágási, ill. Kondacs, elhamarkodott kiállítása mellett köze­ ellen, annak ellenére, hogy Szabó T. néző. V.: Farkas. Gyo­ Szász, Balogh. (Oravecz Tamás) pes színvonalon bíráskodott. Kiállít­ két büntetőt hárított. G.: Russ 3. Jó: 2. Elek-Dualflex 11 7 1 3 27— 12 15 maendrőd: Szakács — va: Dumitriu, akasztásért a 84. Szabó T., ill. Russ, Nagy T., Pribéli. 3. Füzesgyarmat 11 6 3 2 21— 11 15 Kéki, Gebri, Somogyi, Gubucz — Pa­ ELEK-Dualflex—CSORVÁS percben. G.: Szekeres a 20., Engel­ 4. Kamut 11 4 5 2 18— 13 13 taki, Bukva, Tóth — Zsombok, Du- 2—3 (0—2) hardt a 42., ill. Tapasztó a 61. percben. A megyei alsóbb osztályú bajnok­ 5. Gyulavári 11 5 3 3 15— 11 13 rucskó (Gonda), Balázs. Edző: Koltai Jó: Nicu, Szekeres, Engelhardt, ill. ságokban történt. 6. Medgyesegyháza 11 6 1 4 21—26 13 Lajos. Szeged: Tóth — Vándor (Kiss), Búj, Tapasztó, Simák. (ifj. Hovorka Elek, 300 néző. V.: Guti. Elek: Kiss II. osztály 11 5 2 4 19— 17 12 Bóna, Gál, Sahin — Dézsi, Kubát, — Csorba, Kohut, Pigler, Elekes, Bo­ György) 7. Békésszentandrás Machler (Fekete) — Horváth, Lévai, tás (dr. Nagy), Séllei, Domokos, Gál, —Gádoros 3—2, Gy. 8. Békéscsabai Előre-Favorit 11 4 3 4 17— 18 11 Várszegi (Korpa). Edző: Lóczi István. Baráth (Driss), Resetár. Edző: Csorba MEZŐBERÉNY—BÉKÉSCSA­ Köröstáj—Magán SE—Újkígyós 1— 9. 11 2 6 3 13— 14 10 23. perc: Durucskó két embert ki­ János. Csorvás: Baráth I. — Eke, Se­ BAI ELŐRE-FAVORIT 2—2 4, Csanádapáca—Bcs. MÁV 0—2, 10. Tótkomlós 10 4 2 4 13— 18 10 cselezve a 16-oson belülre verekedte res, Mágocsi (Kassai), Baráth II. (Be- (0—0) Kunágota— 2—2, Dévavá- 11. Csorvás 11 2 5 4 9—22 9 magát, ahol Gál buktatta, 11 -es. A bün­ nyovszki), Béres, Támyik, Evanics, nya—Lökösháza 2—0, Békés—Ma- 12. Mezőhegyes 10 3 2 5' 12— 16 8 tetőt Somogyi lőtte, amit Tóth kiütött. Kiss, Szalka, Dénes. Edző: Evanics Ist­ Mezőberény, 150 néző. V.: gyarbánhegyes 3—0, Körösladány— Somogyi ismételhetett és másodjára ván. Hiába támadta mindkét félidőt Markóth. Mezőberény: Braun — 1—1, Csabacsűd—Kétsop- 13. Sarkad 11 3 2 6 14—24 8 nem hibázott, 1—0. végig az eleki csapat, a csorvásiak Adamik, Harmati J., Burai, Harmati L., rony 3— 1. 14. Mezőberény 11 2 3 6 15—25 7 50. perc: Lévai futott el, s a balösz- kontrái sorra bejöttek és így jó játékkal Hegedűs, Ilyés, Sziráczki (Krecsma- 15. Kétegyháza 11 2 2 7 17—25 6 szekötő helyéről 20 méterről a jobb fel­ megérdemelten vitték el a két pontot. rik), Gézárt, Puskás, Kohut, Rácz. Ifjúságiak: Szeghalom—Gádoros 16. Vésztő 11 2 1 8 4— 15 5 ső sarokba lőtt, 1— 1. G.: Csorba az 55., Gál a 84., ill. Kiss a Edző: Halmost" József. Favorit: Such 1— 0, Gy. Köröstáj—Magán SE—Új­ A labda lépten-nyomon megállt a 14., a 89., Szalka a 17. percben. Jó: — Szűcs M., Sitkéi (Lipták), Futaki, kígyós 1^-4, Csanádapáca—Bcs. A Mezőhegyes—Tótkomlós mérkőzést későbbi időpontban tócsákban, ugyanis a pályát több napig Resetár, ill. Baráth I. a mezőny leg­ Schneider, Bognár, Szegedi, Kulcsár, MÁV 0—2, Kunágota—Kaszaper 1— eső áztatta. Ezért nem alakulhatott ki jobbja, s az egész vendégcsapat. (Ho- Lukács, Molnár, Szűcs Zs. (Diószegi). 1, Dévaványa—Lökösháza 8—0, Bé­ játsszák le. magasszínvonalú mérkőzés, az iramra tya Mihály) Edző: Sülé István. Krecsmarik felgyó­ kés—Magyarbánhegyes 6— 1, Körös­ azonban nem lehetett panasz. A szege­ gyulása önbizalmat adott a hazaiak­ ladány—Kondoros 4— 3, Csaba­ diek egy talált góllal vitték el az egyik BATTONYA—BÉKÉSSZENT- nak. Váltakozó, iramos mérkőzésen csűd—Kétsoprony 7—0. Czina—Sebestyén páros, ill. Ágoston, fogát hagyta a játéktéren. Mindkét pontot. A gyomaendrődi csapatból ANDRÁS 1—2 (0— 1) mindkét együttes nagy akarással küz­ Rózsa 3—3, Sipos 2, Bogdánffy, Ró­ esetben a mentőkre volt szükség. A Gebri, Somogyi, Balázs tűnt ki. (Sz. B.) dött a győzelemért, melyhez a vendé­ III. osztály zsa—Gergely páros. folytatásban 30 perces áramszünet is Battonya, 200 néző. V.: Majoros. gek közelebb álltak. Gyenge zavarta a második félidő kezdetét. SARKAD—KÉTEGYHÁZA Battonya: Kunos — Major, Papp, dr. játékvezetés. Kiállítva: Szegedi a 80. Orosházi MTK-Rákóczi—Bé­ Szolnoki Tisza SE—OMTK II. Összességében párját ritkító mérkő­ 3—0 (0—0) Lehoczki, Daróczi (Kovács), Fekete, percben dulakodásért. G.: Krecsmarik késcsabai Rekord 1—2 (1—0). Rá- 7:11. NB II. Női. Szolnok. A volt NB I- zést láthatott a közönség, amely nem a Tóth, Turbucz, Mákos II. (Talpai), a 60., Puskás a 85., ill. Szegedi az 59., kóczitelep, 50 néző. V.: Zábrák. Kiál­ es Farkassal megerősített házigazdák sportág népszerűsítését szolgálta. Vé­ Megyei I. osztályú labdarúgó-mér­ Mákos I., Simon. Edző: Juhász Zoltán. Molnár a 65. percben. Jó: Hegedűs, lítva: Babcsán a 88., Tóth a 35. ellen a kitűnő teljesítményt nyújtó gül is az orosháziak kiütéses győzel­ kőzés. Sarkad, 50 néző. V.: Csipái. Békésszentandrás: Nagy Zs. — Adamik, Puskás, ill. Bognár, Kulcsár, percben. G.: Kenyeres, ill. , orosházi fiatalok ilyen arányban is met arattak. Sarkad: Veres — Kapros, Török (Gaj­ Bencsik, Csík, Egri, Nagy F. (Virágh), Molnár. (Kiss István) Nagy P. Jó: Csontos, ül. az egész ven­ megérdemelten nyertek. Gy.: Lehocz­ dács), Petruzsán, Boldog, Germán, ki 4, Dér 3, Komjáti 2, Kiss, Lehocz­ Kecel—Újkígyós 16— 15 (6—8). Rohony, Varga, Demjén, Kondacs, dégcsapat. NB II. Férfi. Kecel, 50 néző. V.: Kárpá­ Polcsek, Szabó, Gurzó, Kesztyűs, Kovács (Medveczki), Szabó. Edző: VÉSZTŐ—FÜZESGYARMAT ki—Dér páros. Papp. Edző: Balogh István. Kétegyhá- ti, Sziklai. Újkígyós: Zubán — Gyula­ Paulik János. Kis szerencsével és já­ 2— 1 (1—1) Méhkerék—Bélmegyer 8— 1 (4— vári 2, Bacsa 1, Baráth, Vida, Fekete B. za: Gregovszki — Kvasz, Szabó, Sí­ tékvezetői segédlettel együtt a sokkal 0). Méhkerék, 150 néző. V.: Kuti. G.: pos I., dr. Szurovecz, Juhász, Sípos II.. Bramac SE— 4, Szikora. Cs.: Kopányi (kapus), Lu- lelkesebb vendégek megérdemelten Vésztő, 200 néző. V.: Varsányi. Rúzsa J. 4, Rúzsa L., Szarka, Kozma, koviczki 5, Ruck, Csányi. Edző: Ruck Kukely, Negye, Kaszap, Számfira. szerezték meg a két pontot, a sokat Vésztő: Sztojaneszku (Jámbor) — Juhász, ill. Cserepes. Jó: az egész ha­ Békéscsabai Előre Edző: dr. Tokai Ferenc.. A sok helyze­ László. A Gedót és Gazsót nélkülöző támadó, de kapura veszélytelen batto- Hunyadi, Rith, Varga, Tóth, Gonda, zai csapat, ill. a vendégek közül senki újkígyósiak a második félidőben soro­ tet kihagyó hazai csapat a sáros, csú­ Rozsos, Fekete, Győrfi, Papp (Rábai), KSE 32—16 (18—9) nyaiak ellen. G.: Mákos I. a 75., ill. sem nyújtott átlagon felülit. (G. M.) zatos hibákat vétettek és biztos győzel­ szós talajon megérdemelt győzelmet Demjén a 35., Virágh a 77. percben. Szabó (Kaszai). Édző: Rith Norbert. NB I-es férfi kézilabda­ aratott. Kiállítva: Kukely, a labda met engedtek ki a kezükből. A végig Jó: Kunos, Major, Fekete, ill. Csík, Füzesgyarmat: Dávid — Rácz, Hu­ További eredmények: Dombegy­ mérkőzés, Veszprém, zuhogó esőben, a lelkesebb csapat elrúgásáért. G.: Polcsek a 63., Gurzó a szár, Kovács (Tóth Zs.), Petri, Földesi, Rohony, Demjén, Szabó. (Lukács Ist­ ház—Okány 6—0, 1000 néző. V.: Balogh, győzött. 65., Gajdács a 89. percben. Jó: Pol­ ván) Lázár, Salya, Jónás, Tőkés, Barta. 3— 4, Csárdaszállás—Békéssámson Heitter. Bramac: Perger csek, Germán, Gurzó, ill. Szabó, Sípos Edző: Zolnai Pál. Irreális talajon leját­ 0—3, Gerendás—Csorvási Magán SE — T örök 6 (2), ÉLES 8 (4), Csoknyai, Jánoshalma—Békéscsabai Favo­ I. (Kiss Gábor) MEZÖKOVÁCSHÁZA—GYU­ szott mérkőzésen egy jó csapatot fek­ 4— 3, —Gyomaendrődi Ba­ ZSITNYIKOV 7, Brenner 1, ZÜB- rit 20—23 (10—11). NB II. Női. Já­ LAVÁRI 2— 1 (2—0) tetett kétvállra a győzelmet jobban rátság 1— 1, Pusztaföldvár—Nagy- JUK 2. Cs.: Lepsényi, Németh (ka­ noshalma, 50 néző. V.: Nagy, Szűcs. MEDGYESEGYHÁZA— KA­ akaró hazai csapat. G.: Győrfi a 28., bánhegyes 1—0. pusok), GULYAS 5 (1), Béres, Hor­ Favorit: László — Vassné 3, Popol 1, MUT 1—0 (0—0) Mezőkovácsháza, 150 néző. V.: Kaszai a 71., ill. Tőkés a 36. percben. váth 3. Edző: Joósz Attila. Békéscsa­ FAZEKASNÉ 7, Kecskeméti 1, KO­ Zábrák. Mezőkovácsháza: Nicu — Jó: Gonda, Varga, ill, Salya, Tőkés. Ifjúságiak: OMTK II.-Rákóczi— ba: Tyetyák — Arató 1, Mohácsi, VÁCS T. 11, Szarvas. Cs.: Mitykó, Medgyesegyháza. 150 néző. V.: Szabó, Kovács, Dumitriu, Radu, Sze­ (Buzgány József) Bcs. Rekord 2— 1, Dombegyház— Lovász 1, Dvurecsenszkij 1, BO- Mucsi. Mb. edző: Szabó Károly. Az Hajdú. Medgyesegyháza: Knapcsik keres, Schmidt (Balázs), Kovalcsik, Okány I— 1, Tarhos—Doboz 2—0, GÁRDI8 (5), Pocsai I. Csere: Sziko- első játékrészben felváltva vezettek a — Plástyik, Kovács, Hegyi, Kiss, Ho- Engelhardt (Szatmári, Kakuszi), Bá- IFJÚSÁGIAK: Mezőkovácshá­ Csárdaszállás—Békéssámson 9—0. ra (kapus), Dögé 2, Volent, Szabó, csapatok. Egy-két gólnál nagyobb előnyt egyik együttes sem tudott sze­ lecz, Fodor, Zámbori, Mocsári, Vágási nyik, Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. Gyu­ za—Gyulavári 6— 1, Vésztő— Füzes­ Fekete 2. Edző: Skaliczki László. rezni. A második félidő elején a keve­ (Zsurzsucz), Multyán (Cseh). Edző: lavári: Búj — Görög, Tóth, Kovács, gyarmat 1—-3, Battonya— Salgótarján—Békéscsabai Előre Kiállítások: 4— 4 perc. Hétméte­ sebbet hibázó Favorit fokozatosan el­ Cseh György. Kamut: Pribojszki — Horváth, Lechner, Földi, Tapasztó, Békésszentandrás 3—2, Medgyese­ FC 0— 1 (0—0). NB Il-es ifjúsági­ resek: 9/7 ill. 5/5. Hegedűs, Lenkefi, Szakái, Pittner, húzott (43. perc: 12— 16). Ez a hazaia­ Jónás, Gortka, Simák. Edző: Jónás Fe­ gyháza—Kamut 3—0, Elek—Csor­ mérkőzés, Salgótarján, 100 néző. V.: Várható volt, hogy a tavaly Békés­ kat idegessé tette, míg a csabaiakat Kondacs, Antmann, Knapp, Szász, renc. Iramos és küzdelmes mérkőzé­ vás 4— 2, Sakrad—Kétegyháza 1—2, Szabó. Békéscsaba: Such — Debre- csabán hagyott egy pont miatt a hazai­ megnyugtatta és végig biztosan vezet­ czeni Cs.. Bélteki, Dobi, Nagy L., Ma­ ak nagyon odafigyelnek a mérkőzésre. ve megszerezték első idegenbeli két gyart, Gyura, Lévai (Uhrin), Balogh, Mégis a 4. percben 2— 1-re a csabaiak pontjukat. Belicza, Igricz (Puskás). Edző: Dávid vezettek, ám ezután beindult a Bra­ Herz-FTC—Békéscsabai Előre V # Imre, Fodor Sándor. Kiállítva: mac-henger és a 12. percre már 7—2-t KSE 14— 16 (6— 10). Országos ser­ Balogh. G.: Puskás. Jó: Bélteki, Dobi, mutatott a tábla. A Veszprém játéka dülő kupa leánymérkőzés, Budapest. Nagy L., Gyura. arra épült, hogy védekezésben sok V.: Bakos, Tekauer. Békéscsaba: SZI­ mozgással hibára kényszerítsék az el­ GETI — Sarkadi 2, TÓTH 7, NEMES Salgótarján—Békéscsabai Előre lenfelet és a megszerzett labdákból 2, Bodzás, Bosics, SCHWERTNER 5. FC 0—0. Serdülőmérkőzés, Salgótar­ egymás után szerezzék góljaikat. A li­ Cs.: Béres (kapus), Valyuch, Krista, ján, 50 néző. V.: Varga. Jó: Czipó, lák ezúttal nem tudtak felnőni a fel­ Nagy, Garai. Edző: Csulik Pál. He­ Kurilla. adathoz, hamar belenyugodtak a mér­ lyenként színvonalas mérkőzésen a kőzés ilyen alakulásába. (T. L.) békéscsabai együttes nagyszerű telje­ sítményt nyújtva szerezte meg az igen Az orosháziak nyerték Orosházi Honvéd-MTK—Mező- értékes győzelmet az FTC otthonában. a rangadót berényi Sportcsarnok DSE 31— 18 • • (12—6). NB Il-es férfi kézilabda-mér­ A megyei bajnokságban történt kőzés, Orosháza, 300 néző. V.: Ko­ (zárójelben a serdülők eredményei). vács, . Orosháza: DEMART- Nők: Orosháza—Jamina SE 28—9, í w IIÍI m SIK — CSÁNYI 5, Szilágyi 7, CÉK- Orosháza—Gyula — (10—37), Do­ w MÁN 2, Varsandán 1, JOVA 2, Tóth 2. boz—Békéscsabai Főiskola 20—9, la t P S S S m m m i l Cs.: Bondár (kapus), Jambrik 2, Szőlő- Kamut—Békés 9— 15 (3— 18), Csor­ si 4, Molnár 3, Juhos 3. Edző: Mikus vás—Bcs. Előre KSE 16— 15, a csor­ István. Mezőberény: Guti — Olej 1, vási serdülőcsapat nem jelent meg! Temesvári 2, BERKESI 4, Szépe 4, Békésszentandrás—Szeghalom —- Békés SE—Orosházi Szenteczki, LAJOS 7. Cs.: Zuba (ka­ (19—4), Mezőberény—Kétsoprony MTK 8:10. NB Il-es férfi pus), Bakucz, Kádas, Emrich. Edző: 25—21. Férfiak. —Kondoros asztalitenisz-mérkőzés, Galló Katalin. Kézilabda-mérkőzés 7—23, Újkígyós—Kondoros — (22— Békéscsaba. Igazi, izgal­ pankrációval. Már a találkozó elején 16), Köröstarcsa—Békés 19— 15 mas megyei rangadó volt. A felnőtt já­ tetemes előnyt szereztek a hazaiak, (20— 10), Orosháza—Szeghalom tékosok nem bírtak egymással. A baj­ amit a vendégek idegekkel nem tudtak 25—26, Orosháza—Mezőberény —- noki két pont sorsát az ifjúsági Bog- elviselni. így aztán először a mezőbe- (15—29), Mirelit SC—Gyomaendrőd A gyomaendrődiek büntetőjénél először a kapus hárított, de a kipattanó labdát Somogyi belőtte. dánffy döntötte el az OMTK javára. rényi Bakucz szája szakadt fel, majd az 24—:26. Gy.: Sebestyén 3, Balogh, Czina 2—2, Gyomaendrőd—Szegedi Dózsa 1— 1 Fotó: Fazekas Ferenc orosházi Jova Kádas jóvoltából két Összeállította: Hankó György

iüAkcióü! Bogár m ásodik XI. Erkel Ferenc sakkemlékverseny Totótippjeink Rakéta 9 porszívó: 5140 Ft helyett 4600 Ft. . Az ötnapos kemény pró- Felnőtt pólók minden ba után tegnap befejező- a 43. hét szelvényeihez. méretben, több színben: dött a Bécs— Budapest Zagrebelnij növelte előnyét 149 Ft-ért. közötti 338 km-es szu­ 1. Haladás—Pécs 1 x permaratoni futóverseny. Az utolsó Az ötödik és hatodik Nagy J.—Kakuk 1:0, Vajda L.—Volo- Bíró, Csomós—Nagy J., Emődi—Bo­ 2. Siófok—Újpest 1 x Raktáráruházunkban, amíg szakaszon Budakeszi és a Hősök sin 0:1, Csalah—Vajda Szidónia 1:0, ricsev, Beyer—Demeter, Lénárt—Ba­ 3. 1. FC Köln—Bremen x 1 tere közötti 16 km-es távon, a ked­ forduló küzdelmeivel 4. Fránkfurt—Leverkusen 1 a készlet tart. Pápai—Beyer 0:1. Döntetlenek: Zag­ logh. den több mint 16 perces hátrányba É folytatódott Gyulán az 5. B. München—Mönchengladb. 1 Címünk: Körösmenti Skála rebelnij—Bárczay, Fekete—Kiss, Az élmezőny állása a 6. forduló kerülő békéscsabai 6. Dortmund—VfB Stuttgart 1 x Bogár János Erkel Ferenc sakkem­ Demeter—Emődi, Mónus—Zombori, után: 1. Zagrebelnij 5,5, 2—3. Bár­ Rt. Raktáráruház, győzött, de már nem tudta befogni 7. Bari—Milan 2 lékverseny. Az A csoportban Szabó—Lénáit, Horváth—Korda, Ba­ czay, Kleibach 4,5—4,5, 4— 7. Bíró, Békéscsaba, Kiskirályt. Az ötvennégy indulóból 8. Genoa—Sampdoria x Zagrebelnij 1,5 pontott szerzett logh—Csizmadia. Csomós, Fekete, Volosin 4— 4. 9. Parma—Torino x 25-en értek célba. A szupermarato­ Orosházi út 32. szám. 6. forduló: Fekete—Zagrebelnij A B csoportban Petró vesztett az 5. 10. Verona—Lazio 1 x nit a tavalyi győztes Kiskirály nyer­ a legutóbbi két játszmából és 0:1, Kiss—Kleibach 0:1, Volosin— fordulóban, de a 6. fordulóban meg­ 11. 1 .ecce—Pescara 1 x Telefon: (66) 25-144. te, s vele együtt a Chrysler típusú egy pontra növelte előnyét üldö­ Csalah 1:0, Mokcsay—Ébert 1:0, Ka­ nyerte játszmáját, így őrzi első helyét. 12. Ancona—Reggiana 1 x Habennünketfelkeres... terepjárót is. A nőknél, csakúgy zőivel szemben. 13. Piacenza—Cesena 1 x kuk—Szabó 1:0, Vajda Szidónia— Az élmezőny állása: 1. Petró 5, 2. mint az elmúlt évben, +1 mérkőzés: ...minden vásárlással Vass Márta Eredmények. A csoport. 5. fordu­ Mónus 0:1, Zombori—Vajda L. 0:1, Marton4,5,3—5. Braun, Merena, Vaj­ bizonyult a legjobbnak. Az ő jutal­ 14. Ferencváros—MTK-VM x keres! ló: Eberth—Kleibach 0:1, Boricsev— Csizmadia—Horváth 0:1. Korda— dád— 4 ponttal. n p ma: egy Fiat gépkocsi. Csomós 0:1, Bíró—Mokcsay 1:0, Pápai 0:1. Döntetlenek: Bárczay—

Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr.Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Martin Feldenkirchen és dr. Serédi János ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66)27-844; főszerkesztő: (66) 21-401; telefax: (66)21-401; kiadó; (66) 26-395. Telex: 83-312. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesí- 'őkrré> Előfizetési díj egy hónapra 245 forint, egy évre 2940 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross u. 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068