veiling MUNTENVEILING 58 / INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS auction

munten • penningen • papiergeld coins • medals • paper money

kavel 652

kavel kavel 344 675

kavel 534

kavel 681

kavel 258

zaterdag 4 juli 2020 Amsterdam Marriott Hotel

Amsterdam, juni 2020

Geachte relatie,

Met bijzonder veel plezier presenteren wij u de catalogus van onze 58e internationale munten- en papiergeldveiling. Een veiling in een bijzondere tijd in een veranderende wereld. Een wereld waarin wij allemaal te maken hebben met het coronavirus. Wij hopen allereerst dat u gezond door deze nare periode bent gekomen en dat u economisch niet of althans niet te zwaar bent geraakt.

Wij hopen dat deze muntenveiling een bijdrage aan uw verzamelplezier mag brengen, de veiling bevat een zeer gevarieerd aanbod van munten, penningen en papiergeld.

Bij het papiergeld veel leuk UNC-materiaal, voor de specialist een bijzondere collectie replacements en drukproeven, maar ook een aantal zeldzame biljetten zoals de 60 gulden 1860 en 1921 en een 200 gulden type 1860.

Bij de buitenlandse munten leuk modern China, w.o. een zeldzaam mooie 50 Yuan gold Panda 1995 small date in slab MS69; een leuke collectie gouden munten van de Duitse staten met o.a. een Westfalia Hieronymus Napoleon X Taler gold 1811B; Hongarije Ferdinand III 2 Ducats gold 1644 Lustrous XF; Mexico 1st Republic 8 Escudos gold 1823 Mo-JM, Mexico City Hook neck Eagle design, rare one year type coin, uiterst zeldzaam en getaxeerd op € 5000,-, Maar er is meer voor de Spaanstaligen onder ons, een prachtige muntvondst met tientallen Doble Excelenten, 4, 2 en ½ Escudos goud.

Uit dezelfde muntvondst afkomstig zijn maar liefst 14 Rozenobels van Gorinchem en Kampen, alsmede tientallen Philipsdaalders, Gouden Leeuwen en Dubbele dukaten van de Zuidelijke Nederlanden. Ze zijn allemaal netjes beschreven. Meer dan gemiddeld van kwaliteit en waarschijnlijk een welkome aanvulling voor menig verzamelaar.

Het Koninkrijk is ook deze veiling weer goed vertegenwoordigd. Wij ontvingen een collectie munten van een ‘meer dan kritische’ verzamelaar. Deze meneer kon je 10 munten in fdc kwaliteit laten zien, maar pas de 11e was goed genoeg. Natuurlijk zijn wij blij met zijn verzameling met die extreem mooie fdc kwaliteitsmunten. Een deel van de collectie is geslabd in NGC munthouders met enkele opmerkelijke resultaten: 10 cent 1868 MS 66, 25 cent 1887 en 1889 MS 65! De niet geslabde munten zijn vaak net zo uniek van kwaliteit en voor de kenner is dit dé gelegenheid om ze voordelig te kopen en alsnog in te zenden om een mooi kwalificatie resultaat te realiseren. Enkele zeldzame stukken in deze veiling zijn de 2 1/2 cent 1942 zink, het beroemde dubbeltje 1944 Denver in fantastische kwaliteit, een 25 cent 1822 Utrecht, een 1 Gulden 1818 het eerste jaar en 3 guldenstukken 1820 en 1821 in FDC kwaliteit.

Bij het goud is het genieten geblazen met tientjes van 1842, 1848, 1850 en 1851, een 20 gulden of Dubbele Willem uit 1853 en, lang niet in de veiling gehad, een dubbele gouden dukaat 1854. Allemaal hoog van kwaliteit en/of met gepolijste stempels geslagen.

Zowel bij het buitenland als bij het koninkrijk diverse onuitgezochte lots. Veel leuk materiaal, zeer voorzichtig getaxeerd en een waar paradijs voor de handel en hobbyist.

Graag maken wij u erop attent dat alle kavels met foto te zien zijn op onze website, zodra het live internet bidding knopje op onze website actief is. Kijk dus op www.aamuntenveiling.com.

Wij hopen dat u als verzamelaar zult slagen om uw collectie tijdens onze veiling uit te breiden. U bent van harte welkom, met inachtneming van de nodige corona voorzorgsmaatregelen, tijdens de kijkdagen bij ons op kantoor op onze nieuwe locatie en tijdens de veiling in het Amsterdam Marriott Hotel. Uiteraard kunt u ook schriftelijk bieden of gebruik maken van LIVE INTERNET BIDDING, een prachtig systeem waarmee u met een muisklik kunt bieden en direct weet wat de opbrengst is.

Wij wensen u veel plezier met deze catalogus en wensen u succes met bieden.

Met numismatische groet, Muntenveiling Theo Peters

2 Amsterdam, June 2020

Dear relation,

We are delighted to present you our 58th International Coin and Paper Money Auction catalogue. An auction at a special time in a changing world. A world in which we all have to deal with the corona virus. First of all, we hope that you have come through this period in good health and that you have not been hit economically or at least not too much.

We hope that this coin auction can contribute to your collecting pleasure, the auction contains a very varied range of coins, medals and paper money.

With the paper money a lot of nice UNC material, for the specialist a particular collection of replacements and proofs, but also a number of rare notes such as the 60 guilders 1860 and 1921 and a 200 guilders type 1860.

With the foreign coins nice modern China, including a rare beautiful 50 Yuan gold Panda 1995 small date in slab MS69; a nice collection of gold coins from the German states including a Westphalia Hieronymus Napoleon X Taler gold 1811B; Hungary Ferdinand III 2 Ducats gold 1644 Lustrous XF; Mexico 1st Republic 8 Escudos gold 1823 Mo-JM, Mexico City Hook neck Eagle design, rare one year type coin, extremely rare and valued at € 5000, but there is more for the Spanish collectors among us, a beautiful coin hoard with dozens of Doble Excelents, 4, 2 and ½ Escudos gold.

From the same coin hoard no less than 14 Rosenobels from Gorinchem and Kampen, as well as dozens of Philip thalers, Golden Lions and Double Ducats of the Southern . They are all neatly inscribed. More than average in quality and probably a welcome addition for many collectors.

The Dutch Kingdom is also well represented in this auction. We received a collection of coins from a “more than critical” collector. You could show this gentleman 10 coins in fdc quality, but only the 11th sample was good enough. Of course we are happy with his collection with those extremely beautiful fdc quality coins. Part of the collection is slabbed in NGC coin holders with some remarkable results: 10 cents 1868 MS 66, 25 cents 1887 and 1889 MS 65! The non-slab coins are often just as unique in quality and for the connoisseur, this is the opportunity to buy them cheaply and send them in to achieve a nice qualification result. Some rare pieces in this auction are the 2½ cent 1942 zinc, the famous 1944 Denver dime in fantastic quality, a 25 cent 1822 Utrecht, a 1 Gulden 1818 the first year and 3 Guldens 1820 and 1821 in FDC quality. The gold section is a delight with ten guilders of 1842, 1848, 1850 and 1851, a 20 guilder or Double William from 1853 and, not in the auction for a long time, a double gold ducat 1854. All high in quality and/or struck with polished dies.

Various unselected lots both abroad and kingdom. Lots of nice material, valued very carefully and a true paradise for the trader and hobbyist.

We would like to draw your attention to the fact that all lots with photos can be seen on our website as soon as the live internet bidding button is active on our website. So look at www.aamuntenveiling.com. We hope that as a collector you will succeed in expanding your collection during our auction. You are very welcome, with due abidence of the necessary corona precautions, during the viewing days at our office at our new location and during the auction in the Amsterdam Marriott Hotel. Of course you can also bid in writing or make use of LIVE INTERNET BIDDING, a wonderful system with which you can bid with a mouse click and immediately know what your yield is.

We hope you enjoy this catalogue and good luck bidding.

With numismatic regards, Muntenveiling Theo Peters

3 Kwaliteiten / Grades of preservation

Nederlands English Deutsch Francais Gepolijste stempels proof polierte platte flan Bruni FDC mint State / UNC stempelglanz fleur de coin Prachtig extremely fine vorzüglich superbe Zeer fraai very fine sehr schön trés beau Fraai fine schön beau Bijna/vrijwel nearly/almost fast presque

Literatuurverwijzing

Alm. = NVMH Muntalmanak vdCH. = P.O. van der Chijs. De munten der Nederlanden tot aan de Pacificatie van Gent. Cnm = Catalogus Nederlandse Munten 1555-1806. Passon en van der Wis. Dav. = J.S. Davenport. European Crowns 1484-1800. D. = A. Delmonte. De zilveren en gouden Benelux. Fr. = Arthur L. Friedberg and Ira S. Friedberg. Gold Coins of the World. GH. = H.E. v. Gelder en M.Hoc. Les monnaies des Pays Bas Bourguignons et Espagnols 1434-1713. KM = Ch. Krause & C. Mishler. Standard Catalog of World coins. Pick = A. Pick. Standard catalog of World Paper Money. PL. = Patrick Plomp Catalogue Papermoney of the Netherlands 1760-Present. Part 2 Sch. = J. Schulman. Handboek der Nederlandse munten 1795-1975. Scho. = C. Scholten. De munten van de Nederlandse gebiedsdelen overzee 1601-1948. S. = S.. Standard Catalogue of British Coins. V. = P. Verkade. Nederland en kolonies van 1572-1840.

De opbrengstlijst van deze veiling kunt u in uw bezit krijgen door  10,- over te maken op IBAN: NL23 INGB 0005 5097 88 t.n.v. Muntenveiling te Amsterdam.

A list of prices realised at this auction can be obtained by sending  10,- in cash to Muntenveiling or by transferring  10,- to ING IBAN: NL23 INGB 0005 5097 88 held in the name of Muntenveiling of Amsterdam.

BELANGRIJK

1. Het gekochte wordt (tenzij anders overeengekomen) uitsluitend tegen contante betaling meegegeven. Pinnen is tijdens de veiling mogelijk. Wilt u tijdens de veiling meer kopen dan u aan genoemde betaalmiddelen bij u hebt, dan kunt u volstaan met een aanbetaling van 25% van het totaalbedrag en kunt u de munten later bij ons op kantoor afhalen en betalen. 2. Alle goederen dienen uiterlijk 18 juli 2020 te zijn afgehaald en betaald. Na deze datum zijn wij genoodzaakt rente en verzekeringskosten in rekening te brengen.

IMPORTANT

1. All sales are for cash or check payment in only (unless credit facilities have been arranged before the auction). If you do not have enough cash to pay for your purchases, a down payment of 25% must be made immediately. Lots can be collected later on from our premises. 2. All purchases must be collected and paid prior July 18, 2020. Insurance costs and interest will be charged on items not collected by this date.

LIVE INTERNET BIDDING: www.aamuntenveiling.com

4 VEILING 58 AUCTION Zaterdag 4 juli 2020 Saturday July 4, 2020 Aanvang 12.00 uur Starting 12 noon

Amsterdam Marriott Hotel Stadhouderskade 12, Amsterdam Telefoon tijdens de veiling - +31 (0)20-607 58 89 (direct) - Phone during the auction E-mail: [email protected]

Kijkgelegenheid op kantoor Viewing times at our premises Westerdoksdijk 605, Amsterdam Westerdoksdijk 605, Amsterdam uitsluitend na afspraak: by appointment only:

Dinsdag 23 juni 10.30 - 17.00 uur Tuesday June 23 10.30 a.m.- 5 p.m. Woensdag 24 juni 10.30 - 17.00 uur Wednesday June 24 10.30 a.m.- 5 p.m. Donderdag 25 juni 10.30 - 17.00 uur Thursday June 25 10.30 a.m.- 5 p.m. Vrijdag 26 juni 10.30 - 17.00 uur Friday June 26 10.30 a.m.- 5 p.m. Maandag 29 juni 10.30 - 17.00 uur Monday June 29 10.30 a.m.- 5 p.m. Dinsdag 30 juni 10.30 - 17.00 uur Tuesday June 30 10.30 a.m.- 5 p.m. Woensdag 1juli 10.30 - 17.00 uur Wednesday July 1 10.30 a.m.- 5 p.m. Donderdag 2 juli 10.30 - 17.00 uur Thursday July 2 10.30 a.m.- 5 p.m. Vrijdag 3 juli 10.30 - 13.00 uur Friday July 3 10.30 a.m.- 1 p.m.

Kijken tijdens de veiling: At the auction rooms: Ook tijdens de veiling kunt u gebruik maken van de mogelijkheid tot kijken. Alles met 1,5-meter richtlijn. Met dank aan het Amsterdam Marriott Hotel, hebben wij extra grote zalen voor zowel het kijken als de veiling zelf. Hierdoor kunnen wij tot ruim 50 mensen ontvangen. U bent welkom, natuurlijk indien gewenst met partner of begeleider, maar bedenk ook dat het ditmaal geen familie uitje is.

In de veilingzaal At the auction rooms Alle (niet geveilde) kavels All lots (still to go) Zaterdag 4 juli 2020: 9.00 - 11.30 en 12.00 -14.00 uur Saturday, July 4, 2020: 9 - 11.30 a.m. and 12 - 2 p.m.

Live Internet Bidding via: www.aamuntenveiling.com

MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS LID Westerdoksdijk 605 Tel. (020) 626 18 18 [email protected] 1013 BX Amsterdam - NL www.aamuntenveiling.com

5 Veiling 58 Zaterdag 4 juli 2020

Veiling indeling Kavel nummers Table of contents Lot numbers

Aanvang 12.00 uur / Starting 12 noon: Penningen & varia - Medals and miscellaneous 1-6 Papiergeld - Papermoney 7-178 Buitenlandse munten - Foreign coins 179-316 Provinciale munten - Provincial coins 317-358 Zuidelijke Nederlanden – Southern Netherlands 359-399 Bataafse Republiek - Batavian Republic 400 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 401 Overzeese Gebieden - Dutch Colonies 402-412 Koninkrijk der Nederlanden - Kingdom of The Netherlands 413-700

6 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS VEILING 58 Zaterdag 4 juli 2020 – Aanvang 12.00 uur U kunt van 9.00 - 11.30 en van 12.00 tot 14.00 uur alle nog niet geveilde kavels bezichtigen. Maak van de kijkgelegenheid gebruik, het is zeker in uw belang! kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving taxatie PENNINGEN & VARIA Op www.aamuntenveiling.com staan alle kavels afgebeeld!

Nederland

1 Set zilveren Nederlandse bankbiljetten in plexiglas. 999/1000. 75 2 Zilveren replica’s van Nederlandse munten. 12 ex. 100 3 Het waardevolste goud van Nederland. Cassette met 3 gouden penningen. 100 4 Penningset Eerste slag van de eurolanden. 15 Penningen goud op zilver. 100 10 1 Gulden 1916 zilverbon. Alm.02-1b;PL2a2. UNC-. 400 5 Penningset Oranje Boven Goud. 17 Penningen goud, elk 3,494 gram, 916/1000. 1000 6 Doos met 4 laden penningen. 44 ex. Moet gezien worden. 100

PAPIERGELD Op www.aamuntenveiling.com staan alle kavels afgebeeld!

Nederland

11 1 Gulden 1916 zilverbon. Alm.02-2b;PL2b2. UNC-. 300

7 1 Gulden 1914 zilverbon. Alm 01-1b. UNC-. 500

12 1 Gulden 1916 zilverbon. Alm.02-3;PL2c1. UNC-. 300

8 1 Gulden 1914 zilverbon. Alm.01-1c; PL1,c1. UNC. 500

13 1 Gulden 1916 zilverbon. Proefdruk. PL2.p1.b. UNC. 75

Bij schriftelijke biedingen kunt u direct uw maximale bod noteren; wij bieden alsof u in de zaal aanwezig bent en zullen slechts indien nodig tot uw maximum gaan. Bids made in writing should state a maximum. We shall bid on your behalf as though you were in the auction room, bidding 9 1 Gulden 1914 zilverbon. Serie van 4 proeven.PL1,p1,p2,p3 to your maximum only if necessary. en geperforeerde blanco biljet met cijfer 1. UNC. 150 7 Veiling 58 Zaterdag 4 juli 2020

kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving taxatie

22 1 Gulden 1945 muntbiljet. Alm.06-1aa;PL6a2. UNC. 100

14 1 Gulden 1916 zilverbon. Proefdruk. PL2.p1.c. UNC. 100

23 1 Gulden 1949 muntbiljet. Alm-07-1b;PL7b. UNC. 100

15 1 Gulden 1916 zilverbon. Proefdruk. PL2.p1.d1. UNC. 50

24 1 Gulden 1949. Specimen. PL.7s1. Serie 9XZ. UNC-. 300

16 1 Gulden 1920 zilverbon. Alm.03-1a;PL3a. UNC-. 400

25 2 1/2 Gulden 1914 zilverbon. Serie van 3 proeven. PL10,p1,p2,p3. UNC. 125

17 1 Gulden 1920 zilverbon. Alm.03-1b;PL3b. UNC-. 600

26 2 1/2 Gulden 1915 zilverbon. Alm.10-3a;PL11c1. UNC-. 1000

18 1 Gulden 1938 zilverbon. Alm.04-1a;PL4a. UNC. 200

19 1 Gulden 1938 zilverbon. Proefdruk. PL4p2a. Prachtig/UNC. 40

20 1 Gulden 1943 muntbiljet. Alm.05-1;PL5a1. Serie FW. Prachtig. 50 21 1 Gulden 1943 muntbiljet. Alm.05-1;PL5b. Serie FZ. 27 2 1/2 Gulden 1915 zilverbon. Proefdruk. PLp11.1.b. Zeer fraai. 10 Prachtig. 100

8 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving taxatie

28 2 1/2 Gulden 1915 zilverbon. Proefdruk. PLp11.1.d1. UNC. 50 33 2 1/2 Gulden 1915 zilverbon. Proefdruk. PLp11.1.d3.d. UNC. 50

29 2 1/2 Gulden 1915 zilverbon. Proefdruk. PLp11.1.d2. UNC. 50 34 2 1/2 Gulden 1915 zilverbon. Proefdruk. PLp11.1.d3.e. UNC. 50

30 2 1/2 Gulden 1915 zilverbon. Proefdruk. PLp11.1.d3.a. UNC. 50 35 2 1/2 Gulden zilverbon 1918. Alm.11-1b;PL12.a3. Fraai/zeer fraai. 75

31 2 1/2 Gulden 1915 zilverbon. Proefdruk. PLp11.1.d3.b. UNC. 50 36 2 1/2 Gulden zilverbon 1922. Alm.12-1a;PL13.a1. Zeer fraai. 100

32 2 1/2 Gulden 1915 zilverbon. Proefdruk. PLp11.1.d3.c. UNC. 50 37 2 1/2 Gulden zilverbon 1922. Proefdruk.PL13.p1.a. UNC. 50

38 2 1/2 Gulden 1938 zilverbon. BUITEN OMLOOP. Alm.13-1a. UNC. bod 23% (26% using LIVE BID) plus € 2,50 buyer’s fee per lot 39 2 1/2 Gulden 1938 zilverbon. Proefdruk. PL14.p3. UNC. 50 will be added to each lot price. 40 2 1/2 Gulden 1943 muntbiljet. Alm.14;PL15b. Serie EG. This amount includes a non- deductible sales tax. Prachtig. 50

9 Veiling 58 Zaterdag 4 juli 2020

41 2 1/2 Gulden 1945 muntbiljet. Alm.15-1d;PL16a2. UNC-. 150 47 5 Gulden 1914 zilverbon. Proefdruk. PL20p3. Prachtig. 50

42 2 1/2 Gulden 1945 muntbiljet. Met perforatie CANCELLED. PL16.s3. UNC. 300 48 5 Gulden 1914 zilverbon. Proefdruk. PL20p3. UNC. 100

43 5 Gulden 1914 zilverbon. Alm.21-1a;PL20a. UNC-. 2000 49 5 Gulden 1944 zilverbon. Alm.22-1a;PL21a1. UNC. 250

50 5 Gulden 1944 zilverbon. Alm.22-1b. UNC. 200 44 5 Gulden 1914 zilverbon. Alm.21-1b;PL20b. UNC-. 1500

45 5 Gulden 1914 zilverbon. Proefdruk. PL20p1. Prachtig. 50 51 5 Gulden 1944 zilverbon. Alm.22-1c;PL21b. UNC. 200

46 5 Gulden 1914 zilverbon. Proefdruk. PL20p2. Prachtig. 50 52 5 Gulden 1944 zilverbon. Alm.22-1d;PL21c. UNC. 500

10 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving taxatie

53 5 Gulden 1944 zilverbon. Proefdruk. PL21.p1. UNC. 75

54 5 Gulden 1966. Vondel I. Alm.23-1a; PL22d1. R. Replacement. Zeer fraai. 20 60 10 Gulden 1894 muntbiljet. Proefdruk. PL29.p2. UNC. 1000

61 10 Gulden 1924. Zeeuws meisje. Alm.39-1b;PL35a2.a. Serie AL. Fraai/zeer fraai. 25 62 10 Gulden 1924. Zeeuws meisje. Alm.39-1b;PL35a2.b. Serie BX. Fraai/zeer fraai. 25

55 5 Gulden 1966. Vondel I. Alm.23-1a; PL22a. UNC. 15

63 10 Gulden 1924. Zeeuws meisje. Alm.39-1b;PL35a2.b1. Serie CP. Fraai/zeer fraai. 200 56 5 Gulden 1966. Vondel I. Alm.23-1a; PL22d1. UNC. 100 64 10 Gulden 1924. Zeeuws meisje. Alm.39-2a;PL35a2.c1. Serie HB. Fraai/zeer fraai. 50 57 5 Gulden 1966. Vondel I. Alm.23-1b; PL22c2. UNC. 100 65 10 Gulden 1924. Zeeuws meisje. Alm.39-2a;PL35a2.c2. Serie HP. Fraai/zeer fraai. 50

58 5 Gulden 1973. Vondel II. Alm.24-1; PL23c1. Serie 2789. UNC. 100

66 10 Gulden 1924. Zeeuws meisje. Alm.39-2b. UNC-. 600

67 10 Gulden 1924. Zeeuws meisje. Alm.39-3a;PL35a3. Serie RP. Ca. prachtig. 150 68 10 Gulden 1924. Zeeuws meisje. Alm.39-3a;PL35a3.a. Serie TY. Fraai/zeer fraai. 25 69 10 Gulden 1924. Zeeuws meisje. Alm.39-3a;PL35a3.a.R. Serie TY. Replacement. Fraai/zeer fraai. 200 70 10 Gulden 1924. Zeeuws meisje. Alm.39-3a;PL35a3R. 59 5 Gulden 1973. Vondel II. Alm.24-1; PL23c2. Serie 2846. Replacement. Serie QV. Fraai/zeer fraai. 25 UNC. 75 71 10 Gulden 1924. Zeeuws meisje. Alm.39-3a;PL35a4-d2a4. Serie UR. Fraai/zeer fraai. 25 Maak gebruik van onze BIED INFORMATIE SERVICE; 72 10 Gulden 1924. Zeeuws meisje. Alm.39-3a;PL35a4- wij helpen u graag het juiste bod uit te brengen. d2a4R. Replacement. Serie VS. Fraai/zeer fraai. 50

11 Veiling 58 Zaterdag 4 juli 2020

86 10 Gulden 1953. Hugo de Groot. Alm.48-1a;PL45d.1b. Invulserie. Zeer fraai+. 75 87 10 Gulden 1953. Hugo de Groot. Alm.48-1aa;PL45a1. UNC-. 75

88 10 Gulden 1953. Hugo de Groot. Alm.48-1aa;PL45a1. Zeer fraai. 15 89 10 Gulden 1953. Hugo de Groot. Alm.48-1aa;PL45a1.R. Replacement. Zeer fraai. 20 90 10 Gulden 1953. Hugo de Groot. Alm.48-1aa;PL45a2. Zeer fraai+. 20

73 10 Gulden 1924. Zeeuws meisje. Alm.39-3a;PL35b21. Serie ZM. Zeer fraai+. 100 74 10 Gulden 1924. Zeeuws meisje. Alm.39-3a;PL35b5. Serie WE. Fraai. 75 75 10 Gulden 1924. Zeeuws meisje. Alm.39-3a;PL35b9. Serie WJ. Fraai. 75 76 10 Gulden 1924. Zeeuws meisje. Alm.39-3b;PL35c. Serie BBK. Fraai/zeer fraai. 50 77 10 Gulden 1924. Zeeuws meisje. Alm.39-4;PL35d1. Serie BBP. Fraai. 50 91 10 Gulden 1953. Hugo de Groot. Alm.48-1aa;PL45a3. UNC. 100 78 10 Gulden 1924. Zeeuws meisje. Alm.39-5;PL35d2. Serie CCD. Fraai. 50 92 10 Gulden 1953. Hugo de Groot. Alm.48-1aa;PL45a4. Prachtig. 30 79 10 Gulden 1933. Grijsaard. Alm.40-1a;PL36a. Prachtig. 75 93 10 Gulden 1953. Hugo de Groot. Alm.48-1aa;PL45a4.R. Replacement. Zeer fraai. 10

80 10 Gulden 1933. Grijsaard. Alm.40-1b;PL36b2. Serie 4RO. UNC-. 300 94 10 Gulden 1953. Hugo de Groot. Alm.48-1aa;PL45b1. UNC. 100

81 10 Gulden 1940-I. Emma. Alm.41-1;PL37a.R. Replacement. 95 10 Gulden 1953. Hugo de Groot. Alm.48-1aa;PL45b1.R. Fraai/zeer fraai. 50 Replacement. Zeer fraai+. 10 82 10 Gulden 1940-II. Meisje met druiven. 96 10 Gulden 1953. Hugo de Groot. Alm.48-1aa;PL45b2. UNC. 70 Alm-42-2;PL38b.R. Replacement. Zeer fraai. 10 97 10 Gulden 1953. Hugo de Groot. Alm.48-1aa;PL45b2.R. 83 10 Gulden 1943-I. Staalmeester. Replacement. Fraai+. 10 Alm.43-1;PL40a.R. Replacement. Prachtig. 20 98 10 Gulden 1953. Hugo de Groot. Alm.48-1b;PL45c. UNC. 50

99 10 Gulden 1953. Hugo de Groot. Alm.48-1b;PL45c.R. Replacement. UNC. 75 100 10 Gulden 1953. Hugo de Groot. Alm.48-1b;PL45c.R. Replacement. UNC. 75

84 10 Gulden 1945-I. Lieftinck. Alm.45-1a; PL42a. UNC-. 700

101 10 Gulden 1953. Hugo de Groot. Alm.48-1b;PL45d2. Invulserie. Prachtig. 150

Please use our BID INFO SERVICE; we want to help 85 10 Gulden 1945-I. Lieftinck. Alm.45-1b; PL42b. you make the right bid. Zeer fraai/prachtig. 200 12 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving taxatie

124 25 Gulden 1921. Willem van Oranje. Alm.73-1c; PL58c3.b. Fraai. 100 125 25 Gulden 1927. Willem van Oranje. Alm.74-1; PL59a. Fraai. 50

102 10 Gulden 1968. Frans Hals. Alm.49-1a;PL47b2.R. Replacement. Zeldzaam. UNC. 750 103 10 Gulden 1968. Frans Hals. Alm.49-1a;PL47c. UNC. 25 104 10 Gulden 1968. Frans Hals. Alm.49-1a;PL47d1. UNC. 50 105 10 Gulden 1968. Frans Hals. Alm.49-1a;PL47e2. UNC. 15 106 10 Gulden 1968. Frans Hals. Alm.49-1b;PL47a2. UNC. 50 107 10 Gulden 1997. IJsvogel. Alm.50-1;PL48b2. UNC. 100 126 25 Gulden 1929. Willem van Oranje. Alm.75-1; PL60b. 108 20 Gulden 1926. Stuurman. Alm.57-1a;PL50a1. Zeer fraai/prachtig. 150 Buiten omloop gesteld. Zeer fraai. 50 127 25 Gulden 1929. Willem van Oranje. Alm.75-1; PL60b1.R. 109 20 Gulden 1926. Stuurman. Alm.57-1a;PL50a1. Zeer fraai. 100 Replacement. Buiten omloop gesteld. Fraai+. 40 110 20 Gulden 1926. Stuurman. Alm.57-1a;PL50a1.R. 128 25 Gulden 1929. Willem van Oranje. Alm.75-1; PL60b1.R. Replacement. Fraai/zeer fraai. 150 Replacement. Fraai+. 100 111 20 Gulden 1926. Stuurman. Alm.57-1a;PL50a2. 129 25 Gulden 1931. Mees. Alm.76-2;PL.61c1.R. Replacement. Buiten omloop. Fraai/zeer fraai. 50 Ca. zeer fraai. 50 112 20 Gulden 1926. Stuurman. Alm.57-1a;PL50a2. Zeer fraai. 50 130 25 Gulden 1931. Mees. Alm.76-2;PL.61c4.R. Replacement. Ca. zeer fraai. 20 113 20 Gulden 1926. Stuurman. Alm.57-1a;PL50a3. Zeer fraai. 100 114 20 Gulden 1926. Stuurman. Alm.57-1a;PL50b1. Zeer fraai. 75 115 20 Gulden 1926. Stuurman. Alm.57-1b;PL50b2. Buiten omloop gesteld. Zeer fraai/prachtig. 50 116 20 Gulden 1926. Stuurman. Alm.57-1b;PL50b2. Fraai/zeer fraai. 50 117 20 Gulden 1926. Stuurman. Alm.57-2;PL50c. Fraai/zeer fraai. 75 118 20 Gulden 1926. Stuurman. Alm.57-2;PL50c.R. Replacement. Fraai/zeer fraai. 100 119 20 Gulden 1939. Emma. Alm.58-1;PL51b3.R. Replacement. UNC. 80

131 25 Gulden 1940. Prinsesje. Alm.77-1;PL62a. UNC-. 250

132 25 Gulden 1940. Prinsesje. Alm.77-1;PL62a.R. Replacement. Prachtig. 150 133 25 Gulden 1943. Wilhelmina. Alm.79-1;PL64a. Buiten omloop gesteld. Prachtig. 50

120 20 Gulden 1945. Stadhouder Willem III. Alm.59-1;PL52a. UNC-. 800

121 20 Gulden 1945. Stadhouder Willem III. Alm.59-1;PL52b. Ca. zeer fraai. 150 122 20 Gulden 1945. Stadhouder Willem III. Alm.59-1;PL52c. Ca. fraai. 75

134 25 Gulden 1945. Meisje in blauw. Alm.80-1a;PL65a. Zeer fraai/prachtig. 150 135 25 Gulden 1945. Meisje in blauw. Alm.80-1a;PL65a.R. Replacement. Fraai. 50 136 25 Gulden 1947. Flora. Alm.81-1;PL66a.R. Replacement. Ca. fraai. 50

De veilingcommissie bedraagt 23% (26% via LIVE BID) 123 20 Gulden 1955. Boerhave. Alm.60-1;PL53a.R. plus e 2,50 kavelgeld per kavel. Replacement. Prachtig. 250 13 Veiling 58 Zaterdag 4 juli 2020

137 25 Gulden 1949. Salomon. Alm.82-1;PL67a. UNC. 400

138 25 Gulden 1949. Salomon. Alm.82-1;PL67a.R. Replacement. Fraai+. 30 156 60 Gulden 1921. Frederik Hendrik. Alm.108-1b. 139 25 Gulden 1955. Huygens. Alm.83-1a;PL68a.R. Zeer fraai+. 2000 Replacement. Zeer fraai/prachtig. 30 140 25 Gulden 1955. Huygens. Alm.83-1a;PL68b.R. Replacement. Prachtig. 50 141 25 Gulden 1955. Huygens. Alm.83-1b;PL68c.R. Replacement. Prachtig/UNC.. 75 142 25 Gulden 1971. Sweelinck. Alm.84-1;PL70d. Zeer fraai+. 100

143 25 Gulden 1971. Sweelinck. Alm.84-1;PL70e1. UNC. 150

144 25 Gulden 1971. Sweelinck. Alm.84-1;PL70e2. Ca. zeer fraai. 40 145 25 Gulden 1971. Sweelinck. Alm.84-1;PL70e4. Ca. zeer fraai. 20 146 50 Gulden 1929. Minerva. Alm.96-1a;PL79a. Scheurtje, overigens ca. zeer fraai. 60 147 50 Gulden 1929. Minerva. Alm.96-1b;PL79b. Buiten omloop gesteld. Ca. zeer fraai. 150 157 60 Gulden 1921. Frederik Hendrik. Alm.108-2. Zeer fraai+. 2000 148 50 Gulden 1929. Minerva. Alm.96-1b;PL79b.R.

Replacement. Fraai/zeer fraai. 50 158 100 Gulden 1930. Luitspelende vrouw. 149 50 Gulden 1941. Oestermeisje. Alm.97-1;PL80a.R. Lot van 15 biljetten, w.o. replacements, etc. 200 Replacement. Prachtig. 100 159 100 Gulden 1947. Meisjeskop Adriaantje Hollaer. Alm.120-1;PL100b. UNC. 200

150 50 Gulden 1943. Wilhelmina. Alm.98-1;PL81.s2. SPECIMEN. UNC. 300 151 50 Gulden 1945. Stadhouder. Alm.99-1;PL82a.R. Replacement. Ca. zeer fraai. 100 152 50 Gulden 1982. Zonnebloem. Alm.100-1;PL83b. UNC. 75

153 50 Gulden 1982. Zonnebloem. Alm.100-1;PL83b. UNC. 75 160 100 Gulden 1953. Erasmus. Alm 121-1;PL102a. UNC-. 300

154 50 Gulden 1982. Zonnebloem. Alm.100-1;PL83b. UNC. 75 161 100 Gulden 1953. Erasmus. Alm 121-1;PL102a. R. Replacement. Ca. prachtig. 150 162 100 Gulden 1953. Erasmus. Alm 121-1;PL102b. Ca. prachtig. 100 163 100 Gulden 1953. Erasmus. Alm 121-1;PL102b.R. Replacement. Ca. fraai. 40 164 100 Gulden 1953. Erasmus. Alm 121-1;PL102d. Invulserie. Fraai/zeer fraai. 75 165 100 Gulden 1992. Steenuil. Alm.124-1a;PL105a. UNC. 125

166 100 Gulden 1992. Steenuil. Alm.124-2b;PL105d. Fraai/zeer fraai. 50

155 60 Gulden 1860. Bankbiljet. Alm.106-10b. Stuur uw biedingen tijdig in! / Post your bids in time! Zeer fraai+. Zeldzaam! 3000 e-mail info@ aamuntenveiling.com

14 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving taxatie

Overzee

172 Curaçao. 2 1/2 Gulden 1920. PLNA9.2.p u1. Niet getekend exemplaar. 150 167 200 Gulden 1860. Bankbiljet. Alm.131-10. Ca. zeer fraai. Uiterst zeldzaam topstuk! 17500

173 Curaçao. 50 Cent 1892. PLNA6.2. Zeeg goed/fraai. RRR. 100

174 Curaçao. 2 1/2 Gulden 1920. PLNA9.2.p u1; 1 gld 1942/47(2) Fraai; 2 1/2 gld 1964 unc; 1 en 2 1/2 gld 1970 unc, biljetnummers D0000004! 160

Wereld

175 World. Papermoney collection in album. Many UNC. 105 pieces. 50 176 World. Papermoney in enveloppes including Germany, Switzerland, Norway, etc. 100 177 World. Papermoney collection in 2 albums. 100 168 Testbiljetten 555 gulden. Joh. Enschede. 1970. Voor intern gebruik en het testen van de inkt. 2 Verschillende. Leuk object! 500 178 World. Papermoney collection in large box hosting 169 Lotje Nederland. 1 t/m 25 gulden. Buiten omloop gesteld. 9 ex. 50 4 albums and more. 100 170 Nederland en USA. 2 1/2 gld 1949 (16-1b) 8x; 10 gld 1933 (40-1a), 1940II (42-1), 1945II (46-2); 20 gld 1939 (58-1); U kunt op de volgende manieren bieden: 25 gld 1943I (78-1a); USA 20 dollar Canal Bank. 40 1. Zelf in de veilingzaal.

2. Schriftelijk door het insturen van uw biedformulier per post of mail (voor vrijdag 3 juli 13.00 uur). Houdt u rekening met eventuele trage post.

3. Live Bid. U biedt tijdens de veiling live mee. U dient zich vooraf te registreren via aamuntenveiling.com. U maakt een account aan. U meldt zich aan als bieder voor deze veiling. Log vlak voor de veiling in en doe live mee aan de veiling. Voor uw aankopen via live bid betaalt u een toeslag van 3% op de commissie.

e 171 Militair kampgeld (ca. 1954). Uitgegeven door het 4. Telefonisch. Uitsluitend op kavels met een taxatie vanaf 1000,-. ministerie van oorlog. 1, 5 en 25 gulden. UNC. 750 U dient vooraf afspraken met ons te maken over telefonisch bieden.

15 Veiling 58 Zaterdag 4 juli 2020

kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving taxatie FOREIGN COINS / 187 China. 50 Yuan gold 2003. 1/10 oz. UNC. 100 BUITENLANDSE MUNTEN 188 China. 100 Yuan gold 2003. 1/4 oz. UNC. 250

Op www.aamuntenveiling.com staan alle kavels afgebeeld! 189 China. 200 Yuan gold 2003. 1/2 oz. UNC. 500

179 Arabian Empires. Abbasid. Harun al-Rahsid (AH170-193). AV Dinar n.d., indistinct date. A.218.3. VF. 125

190 China. 500 Yuan gold 2003. 1 oz. UNC. 1000

180 Arabian Empires. Ottoman Empire. Suleyman I. AV Sultani AH926 (1520). Sidrekipsi. A.1317. Weak strike. Good VF. 125

191 China. Panda gold medal 1993. Munich International Coin Show. 1/2 oz. Proof. 500

181 Australia. 1 Kilo silver Kookaburra 2003. In wooden box. 400

182 Austria. 25 gold 2002. Philharmoniker. UNC. 225

183 Canada. 100 Dollars gold 2002. Alberta Oil. Proof. 225

184 China. 20 Yuan gold 2003. 1/25 oz. UNC. 50 192 China. 300 yuan, 1 kilo silver panda 2002. Proof in wooden box. 500

185 China. 50 Yuan gold 1992. Panda. 1/2 oz. Proof. 500

193 China. 10 Yuan silver Panda 1991 small date. NGC MS 69. 80

194 China. 10 Yuan silver Panda 1991 small date. NGC MS 69. 80

195 China. 10 Yuan silver Panda 1992 small date. NGC MS 69. 80

196 China. 10 Yuan silver Panda 1992 small date. NGC MS 68. 60

197 China. 10 Yuan silver Panda 1993 small date. NGC MS 68. 60

198 China. 10 Yuan silver Panda 1993 small date. NGC MS 68. 60

199 China. 10 Yuan silver Panda 1994 large date. NGC MS 69. 80

200 China. 10 Yuan silver Panda 1994 small date. NGC MS 69. 80

201 China. 10 Yuan silver Panda 1995 large twig. NGC MS 69. 60

186 China. 50 Yuan gold 1995. Small date. Panda. 1/2 oz. 202 China. 10 Yuan silver Panda 1995 large twig. NGC MS 69. 60 In slab MS69. Rare! 5000 203 China. 10 Yuan silver Panda 1996 large date. NGC MS 69. 60

16 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving taxatie

204 China. 10 Yuan silver Panda 1996 large date. NGC MS 68. 50 205 China. 10 Yuan silver Panda 1997 small date. NGC MS 69. 60 206 China. 10 Yuan silver Panda 1997 small date. NGC MS 68. 50 207 China. 10 Yuan silver Panda 1999 small date. NGC MS 69. 100 220 German states. Bavaria. 1/4 Carolin gold 1726. KM 404; 208 China. 10 Yuan silver Panda 1999 small date. NGC MS 69. 100 Fr.231. VF. 250 209 China. 10 Yuan silver Panda 2000 frosted ring. NGC MS 68. 150 210 China. 10 Yuan silver Panda 2000 frosted ring. NGC MS 65. 100 211 China. Silver Panda 1989/1999. Capselled proof, most of them in the original plastic. 11 pcs. 200 212 China. Silver Panda 2000/2010, 2003 color and 2009 jubilee extra. Capselled proof, most of them in the original plastic. 13 pcs. 200 213 China. Silver Panda medal, 12 oz. Proof in box. 100 221 German states. Bavaria. Carolin gold 1734. Fr. 232. VF/XF. 750

214 Croatia. Ragusa. Anonymous AV Dinar nd. (1337-1438). 222 German states. Brandenburg. Friedrich IV von Ansbach D. 6.4.1. About VF. 50 und Sigismund von Kulmbach (1486-1495). Goldgulden n.d. (1486-95), Schwabach. Fr.305. VF/XF. 500

215 France. Charles VII. Ecu d’or à au soleil nd., point 18e Paris. Dupl.575; Fr.318. VF/XF. 350 223 German states. Brunswick-Wolfenbüttel. Carolus. 5 Thaler gold 1745. KM 915; Fr.714. Lovely BU with great luster. 1000

216 France. Charles VII. Ecu d’or à au soleil nd., point 19e Saint-Lô. Dupl.575; Fr.318. VF/XF. 350 224 German states. Hamburg. Ducat gold 1867. KM 274; Fr.1142. XF. 400

217 France. Ecu d’or au Soleil Henry III 1587, Rennes. Dupl.1121. VF/XF. 650 225 German states. Hannover. 10 Taler gold 1838. KM 187; Fr.1170. About VF. 750

218 German states. Bavaria. Max d’or 1720. KM 388; Fr.226. 226 German states. Hannover. 2 1/2 Taler gold 1850B. About VF. 400 KM 187. About VF. 400

219 German states. Bavaria. 1/2 Max d’or 1715. KM 395; 227 German states. Saxony. Johann Georg I (1615-1656). Fr.227. VF/XF. 400 Sophiendukat 1616. KM 126. Later strike. F/VF. 200

17 Veiling 58 Zaterdag 4 juli 2020

228 German states. Saxony. 5 Mark gold 1877E. KM 1239; Fr.3844. VF/XF. 300 243 Greece. Chios. Michele Steno. AV Ducato nd. (1400-13). Fr.2d. Imitation of Venetian gold Ducat. VF. 200

229 German states. Saxony. 10 Mark gold 1879E. KM 1235; Fr.3843. VF. 250 230 German states. Saxony. 10 Mark gold 1891E. 244 Hungary. Carolus VI. Gold ducat 1725. Fr.173. VF+. 400 KM 1247; Fr.3844. VF/XF. 200 231 German states. Saxony. 10 Mark gold 1909E. KM 1264; Fr.3849. XF/AU. 300 232 German states. Saxony. 20 Mark gold 1894E. KM 1248; Fr.3842. About XF. 300 233 German states. Saxony. 20 Mark gold 1905E. KM 1265; Fr.3848. XF/AU. 300 234 German states. Saxony. 20 Mark gold 1903E. 245 Hungary. Ferdinand I. Gold ducat 1550. Kremnitz Mint. KM 1265; Fr.3848. XF/AU. 300 Fr.48. VF/XF. 800

235 German states. Westphalia. Hieronymus Napoleon. 20 Francs gold 1811C. KM 103; Fr.3517. VF. 400 246 Hungary. Ferdinand III. 2 Ducats gold 1644. Fr.108. Lustrous XF. RARE. 5000

236 German states. Westphalia. Hieronymus Napoleon. 5 Francs gold 1813C. Fr. 3519. VF. 400

247 Hungary. Ferdinand V. Gold ducat 1844. KM 425; Fr.222. Cleaned F/VF. 200

237 German states. Westphalia. Hieronymus Napoleon. X Taler gold 1811B. KM 124; Fr.3513. XF/AU. Attractive coin. 3000 248 Hungary. Franz Joseph I. Gold ducat 1868. KM 448.2; Fr.238. About VF. 300

238 German states. Württemberg. 10 Mark gold 1872F. KM 621; Fr.3872. VF. 200 239 German states. Württemberg. 10 Mark gold 1890F. KM 630; FR.3874. VF. 300 240 German states. Württemberg. 10 Mark gold 1898F. KM 630; Fr.3876. VF. 200 241 German states. Württemberg. 20 Mark gold 1894F. 249 Hungary. Leopold II. Gold ducat 1790. Fr. 205. KM 634; Fr.3876. UNC. 350 Trace of mount. About VF. 400

242 German states. Württemberg. Ducat gold 1842. KM 587; Fr.3611. About VF. 400 250 Hungary. Louis I. Gold gulden no date. Fr.3. Good VF. 500 18 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving taxatie

251 Hungary. Louis I. Gold gulden no date. Fr.4. Good VF. 500

258 Mexico. 1st Republic. 8 Escudos gold 1823 Mo-JM, Mexico City. KM382.1; Fr.63. Hookneck Eagle design, rare one year type coin. VF. 5000 252 Hungary. Maria Theresia. 2 Ducats gold 1765. KM 379; Fr.179. About VF. 400

253 Hungary. Maria Theresia. Gold ducat 1754. KM 329.2; Fr.180. VF/XF. 400 259 Mexico. 1st Republic. 8 Escudos gold 1862 Ca-JC, Chihuahua. KM383.1. F/VF. 1200

254 Hungary. Mattias II. Gold ducat 1618. Fr.81. About VF. 600 260 Portugal. João V. 400 Reis (Cruzado Novo) 1746. KM201. Gold. About VF. 90

255 Hungary. Mattias. Gold gulden no date. Fr. 21. About VF. 800

261 Solomon Isands. 1 Kilo silver 2001. Joseph Bruny d’ Entrecastaux. 400

256 Hungary. Wladislaw II Goldgulden 1506. Nagybánya mint. Madonna seated. Fr.33. VF. 750

257 Italy. Florence. Fiorino d’Oro n.d. Fr.275. F/VF. 200 262 Spain. Charles & Joanna. 2 Ducats n.d. C-CA, Zaragoza. Fr.22 VF/XF. 1750 BELANGRIJK! Stuur uw biedingen tijdig in. Bij gelijkluidende biedingen gaan wij uit van de volgorde van binnenkomst. Uw biedingen per telefoon naar het Amsterdam Marriott Hotel kunnen tot twee uur voor de veiling worden verwerkt.

IMPORTANT! Please send or mail us your bids early. Bids of the same amount will be considered in the order of their arrival. Bids telephoned to the hotel should arrive at least 263 Spain. Ferdinand & Isabel. Doble Excelente n.d., Sevilla. two hours before the auction starts. Fr.129. XF. 1000 19 Veiling 58 Zaterdag 4 juli 2020

264 Spain. Ferdinand & Isabel. Doble Excelente n.d., Sevilla. 271 Spain. Ferdinand & Isabel. Doble Excelente n.d., Sevilla. Fr.129. VF/XF. 800 Fr.129. VF/XF. 800

265 Spain. Ferdinand & Isabel. Doble Excelente n.d., Sevilla. 272 Spain. Ferdinand & Isabel. Doble Excelente n.d., Sevilla. Fr.129. VF/XF. 800 Fr.129. VF. 500

266 Spain. Ferdinand & Isabel. Doble Excelente n.d., Sevilla. 273 Spain. Ferdinand & Isabel. Doble Excelente n.d., Sevilla. Fr.129. Irregular flan, small dent on obverse. VF/XF. 800 Fr.129. Good VF. 650

274 Spain. Ferdinand & Isabel. Doble Excelente n.d., Sevilla. 267 Spain. Ferdinand & Isabel. Doble Excelente n.d., Sevilla. Fr.129. Good VF. 650 Fr.129. a.XF. 800

268 Spain. Ferdinand & Isabel. Doble Excelente n.d., Sevilla. 275 Spain. Philip II. 4 Escudos n.d. cob, Sevilla. Cayon4143; Fr.129. XF. 1000 Fr.158. XF. 1250

269 Spain. Ferdinand & Isabel. Doble Excelente n.d., Sevilla. 276 Spain. Philip II. 4 Escudos n.d. cob, Sevilla. Cayon4143; Fr.129. Flan crack. About VF. 300 Fr.158. Weakly struck, about VF. 750

270 Spain. Ferdinand & Isabel. Doble Excelente n.d., Sevilla. 277 Spain. Philip II. 4 Escudos n.d. cob, no mint visible. Fr.129. VF. 500 VF or better. 650 20 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving taxatie

285 Spain. Philip II. 2 Escudos S-B cob, Sevilla .Fr.169. Date not visible, weak strike, VF. 400 278 Spain. Philip II. 4 Escudos 1590 cob, Sevilla. Cayon4153; Fr.158. Weakly struck, about VF. 1000

286 Spain. Philip II. 2 Escudos n.d. cob, Sevilla. Fr.169. VF/XF. 500

279 Spain. Philip II. 4 Escudos n.d. cob, Sevilla. Fr.158. VF. 800

287 Spain. Philip II. 2 Escudos 1591 S-P cob, Sevilla. Cayon.4121; Fr.169. Clear date VF/XF. 650

280 Spain. Philip II. 4 Escudos n.d. cob, Valladolid. Fr.164. Rare coin, well struck VF/XF or better. 1250

288 Spain. Philip II. 2 Escudos n.d. cob, Sevilla. Cayon.4098; Fr.169. Attractive quality XF. 650

281 Spain. Philip II. 2 Escudos n.d. cob, Sevilla. Fr.169. VF. 500

289 Spain. Philip II. 2 Escudos n.d. S-B cob, Sevilla. Fr.169. Weak strike, about VF. 400 282 Spain. Philip II. 2 Escudos 1593 or 95 S-B cob, Sevilla. Fr.169. VF. 500

290 Spain. Philip II. 2 Escudos n.d. S-P cob, Sevilla. Fr.169. VF. 500 283 Spain. Philip II. 2 Escudos n.d. cob, Sevilla. Fr.169. VF. 500

291 Spain. Philip III. 2 Escudos n.d. cob, probably Sevilla. Fr.169. Weak strike, F/VF. 300 284 Spain. Philip II. 2 Escudos 1594 S-B cob, Sevilla. Cayon.4129; Fr.169. VF/XF. 650

Overweegt u de verkoop van uw muntencollectie, “AA” Muntenveiling biedt u 3 mogelijkheden: 1. Verkoop direct á contant. 2. Verkoop via onze internationale muntenveiling. 292 Spain. Philip III. 2 Escudos n.d. cob, probably Sevilla. 3. Een speciaalveiling, exclusief maatwerk voor uw collectie. Fr.169. About VF. 350 21 Veiling 58 Zaterdag 4 juli 2020

kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving taxatie PROVINCIALE MUNTEN Op www.aamuntenveiling.com staan alle kavels afgebeeld!

Gorinchem

293 Spain. Philip III. 2 Escudos n.d. S-P cob, Sevilla. Fr.169. VF. 500

294 Spain. Carlos III. ½ Escudo 1786-DV. KM 425.1. VF. 100

317 Rozenobel z.j. (1590-1600). Delm.825 ter R1; CNM 2.18.4; HPM Go 14. Prachtig. 1250

295 Spain. Carlos III. ½ Escudo 1783-JD. KM 415.1. VF. 100

296 Spain. Carlos III. ½ Escudo 1759-JP. KM 389.1. About VF. 90

318 Rozenobel z.j. (1590-1600). Delm.825 ter R1; CNM 2.18.4; 297 Spain. Philip V. ½ Escudo 1744-AJ. KM 361.1. F/VF. 90 HPM Go 14. Prachtig. 1250

298 Spain. Ferdinand VI. ½ Escudo 1757-JB. KM 378. About VF. 90

299 Spain. Carlos IV. 2 Escudos gold 1796 over 1794. UNKNOWN overdate. KM 435.1. Lustrous A.UNC. 750 300 Spain. Gaudi proofset 2002. 3x 10 euro silver, 1x 50 euro silver and 400 euro gold. 800 319 Rozenobel z.j. (1590-1600). Delm.825 ter R1; CNM 2.18.4; 301 USA. 5 Dollars gold 1986. Liberty. Proof. 225 HPM Go 14. Prachtig. 1250

Lots foreign coins / lots buitenlandse munten

302 3 Albums German coins including silver. 100 303 Box with 2 albums and 2 boxes world. 50 304 Box with 6 albums world + tray with some Netherlands. 50 305 Box with 7 albums world. 50 306 Box with 9 albums world. 50 307 Box with 9 albums world. 50 320 Rozenobel z.j. (1590-1600). Delm.825 ter R1; CNM 2.18.4; 308 Box with 9 albums world. 50 HPM Go 14. Prachtig. 1250 309 Box with 10 albums world. 50 310 Large box with 20 albums world coins, such as Austria, China, Germany, including silver. Must be seen. 250 311 Large box world coins including some silver. Must be seen. 50 312 Lot modern coins, sets, euros, mintsets, etc. Many silver issues. 100 313 Lot modern sets, silver coins, etc. Canada, Australia, New Zealand. 50 314 Modern world coins, silver ounces and silver 1ounce bars. 50 315 Smallest gold coins of the world. 1/25 oz. each. 44 pcs. 1000 321 Rozenobel z.j. (1590-1600). Delm.825 ter R1; CNM 2.18.4; 316 Smallest gold coins of the world. 10 pcs. 250 HPM Go 14. Licht gegolfd muntpaatje. Prachtig+. 1250

22 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving taxatie

322 Rozenobel z.j. (1590-1600). Delm.825 ter R1; CNM 2.18.4; HPM Go 14. Prachtig. 1250 327 Rozenobel z.j. (1590-1600) met wapen van Arkel. Delm.825 bis R4; CNM 2.18.3; HPM Go 13. Prachtig. 2500

323 Rozenobel z.j. (1590-1600). Delm.825 ter R1; CNM 2.18.4; HPM Go 14. Licht gegolfd muntpaatje. Prachtig. 1000

328 Rozenobel z.j. (1590-1600) met wapen van Arkel. Delm.825 bis R4; CNM 2.18.3; HPM Go 13. Licht gegolfd muntplaatje. Prachtig. 1800

Gelderland

329 Arnoldus goudgulden. Fraai/zeer fraai. In cassette met certificaat KNM. 150

324 Rozenobel z.j. (1590-1600). Delm.825 ter R1; CNM 2.18.4; HPM Go 14. Zeer fraai/prachtig. 1000

330 Philipsdaalder 1557. CNM 2.17.8; vGH 210-6aa; Vanhoudt 253. Zeer fraai+. 200 325 Rozenobel z.j. (1590-1600). Delm.825 ter R1; CNM 2.18.4; HPM Go 14. Ca. zeer fraai. 800

326 Rozenobel z.j. (1590-1600). Delm.825 ter R1; CNM 2.18.4; 331 Philipsdaalder 1561. CNM 2.17.9; Delm. 30; vGH 210-6b; HPM Go 14. Randschade. Fraai/zeer fraai. 700 Vanhoudt 265. Zeer fraai/prachtig. 200

Mail uw biedingen tijdig! Please mail your bids early! e-mail [email protected] e-mail info@ aamuntenveiling.com

23 Veiling 58 Zaterdag 4 juli 2020

332 Philipsdaalder 1561. CNM 2.17.9; Delm. 30; vGH 210-6b; 338 Philipsdaalder 1557. CNM 2.28.12; vGH 210-11b; Vanhoudt 265. Zeer fraai. 150 Vanhoudt 253. Fraai/zeer fraai. 100

339 Gouden rijder 1749. D.782; Cnm 2.28.47. Prachtig/prachtig+. 700

333 Philipsdaalder 1561. CNM 2.17.9; Delm. 30; vGH 210-6b; Vanhoudt 265. Zeer fraai. 150

340 Gouden rijder 1750. D.782; Cnm 2.28.47. Zeer fraai/prachtig. 500

334 Halve gouden rijder 1760. D.654; Cnm 2.17.69. Prachtig. 500

Groningen & ommelanden

341 Gouden rijder 1763. D.782; Cnm 2.28.47. Prachtig. 600

335 Halve gouden rijder 1761. D.1162; Cnm 2.20.7. Prachtig/FDC. 500

Holland 342 Halve gouden rijder 1760. D.783; Cnm 2.28.48. Prachtig. 500

336 Philippusgoudgulden z.j. Delm. 756; vGH 115-6b; Vanhoudt 146. Zeer fraai-. 300

343 Leeuwendaalder 1576. D.831; Cnm 2.28.66 Prachtig met enige stempelglans. 200

U kunt dagelijks inzenden voor onze volgende muntenveiling, 337 Philipsdaalder 1557. CNM 2.28.11; vGH 210-11a; ook tijdens onze kijkdagen. Vanhoudt 253 R2. Zeer fraai-. 200 24 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving taxatie

Kampen

349 Halve gouden rijder 1750. D.971; Cnm 2.43.38. Prachtig. 400

344 Rozenobel z.j. (1600) met letter C in de vlag. Delm. 1106 350 Halve gouden rijder 1761 over 1751. R1; CNM 2.30.6; HPM Ka 05. UNC. 2500 Onbekende overslag. D.971; Cnm 2.43.38. Prachtig. 400 351 Utrecht. Gouden dukaat 1790. Cnm 2.43.46. Zeer fraai. 175 352 Utrecht. Gouden dukaat 1790. Cnm 2.43.46. Zeer fraai. 175

Utrecht-stad 353 1754. Cnm 2.44.21. FDC. 40 354 Duit 1755. Cnm 2.44.21. FDC. 40

West-friesland

345 Rozenobel z.j. (1600) met letter C in de vlag. Delm. 1106 R1; CNM 2.30.6; HPM Ka 05. Zeer fraai/prachtig. 1250

355 Halve gouden rijder 1763. D.844; Cnm 2.46.4. FDC. 600

346 Dubbele Gouden Dukaat z.j. (1582-1593) Spaans type. Delm. 1099-1100 R3-R4; CNM 2.30.12; HPM Ka 07. Zeer fraai. 1250

Overijssel

356 Zilveren dukaat 1694. D.971. Cnm 2.46.34. NGC slab: UNC details. Fantastische kleur, zeldzaam in deze hoge kwaliteit. Topstukje. 1000

Zeeland

347 Leeuwendaalder 1637. D.856; Cnm 2.38.63. Fraai+. 40

Utrecht 357 Gouden rijder 1760. D.889; Cnm 2.49.21. Prachtig/FDC. 800

348 Gouden rijder 1751. D.970; Cnm 2.43.37. Prachtig. 600 358 Halve gouden rijder 1760. D.890; Cnm 2.49.22. FDC. 600 25 Veiling 58 Zaterdag 4 juli 2020

kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving taxatie ZUIDELIJKE NEDERLANDEN Op www.aamuntenveiling.com staan alle kavels afgebeeld!

364 Brabant. Antwerpen. Albert & Isabella (1598-1621). Dubbele Gouden Dukaat z.j. (1600-1611). vGH 282-1; Delm. 142; Vanhoudt 580. Prachtig. 1000

359 Vlaanderen. Lodewijk van Male. Gouden lam z.j. D.457; Fr.155. Mooie zeer fraai/prachtig. 1250

365 Brabant. Antwerpen. Dubbele Albertijn 1601. vGH 284-1; Delm. 145; Fr.86. Zeer fraai/prachtig. 500

360 Vlaanderen. de Goede (1419-1467). Gouden Leeuw z.j. (1454-1460) Brugge. vGH 3-2; Delm. 489; Vanhoudt 16. Zeer fraai/prachtig. 900

366 Brabant. Antwerpen. Philips II (1555-1598). 1/2 Gouden Reaal z.j. (1560-1573). vGH 207-1b; Delm. 113; Vanhoudt 263. Zeer fraai+. 300 367 Brabant. Antwerpen. Philips II (1555-1598). Philipsdaalder 1558. vGH 210-1b; Delm.11; Vanhoudt 253. R1. Zeer fraai+. 150 368 Brabant. Antwerpen. Philips II (1555-1598). Philipsdaalder 1558. vGH 210-1b; Delm.11; Vanhoudt 253. R1. Fraai/zeer fraai. 100 361 Vlaanderen. Philips de Goede (1419-1467). Gouden Leeuw z.j. (1454-1460) Brugge. vGH 3-2; Delm. 489; Vanhoudt 16. Zeer fraai. 650

362 Vlaanderen. Karel V. Carolus goudgulden z.j. D.517; Fr.207. Ca. zeer fraai. 300

369 Brabant. Antwerpen. Philips II (1555-1598). Philipsdaalder 1561. vGH 210-1e; Delm.14; Vanhoudt 265. R1. Zeer fraai. 150 370 Brabant. Antwerpen. Philips II (1555-1598). Philipsdaalder 1561. vGH 210-1e; Delm.14; Vanhoudt 265. R1. Fraai/zeer fraai. 100

363 Brabant. Antwerpen. Albert & Isabella (1598-1621). Dubbele Gouden Dukaat z.j. (1600-1611). vGH 282-1; Delm. 142; Vanhoudt 580. Zeer fraai/prachtig. 1250

Bij schriftelijke biedingen kunt u direct uw maximale bod noteren; wij bieden alsof u in de zaal aanwezig bent en zullen slechts indien nodig tot uw maximum gaan.

Bids made in writing should state a maximum. We shall bid on 371 Brabant. Antwerpen. Philips II (1555-1598). Philipsdaalder your behalf as though you were in the auction room, bidding 1562 met buste naar rechts i.p.v. naar links. vGH 210-1f to your maximum only if necessary. suppl.; Delm.15; Vanhoudt 266. R1. Zeer fraai. 150

26 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving taxatie

372 Brabant. Antwerpen. Philips II (1555-1598). Philipsdaalder 385 Brabant. Antwerpen. Philips II (1555-1598). Philipsdaalder 1573. vGH 210-1g; Delm.17; Vanhoudt 298. Zeer fraai. 150 1590. vGH 210-1h; Delm.18; Vanhoudt 362. R1. Met aanslag. Zeer fraai+. 150 386 Brabant. Antwerpen. Philips II (1555-1598). Philipsdaalder 1590. vGH 210-1h; Delm.18; Vanhoudt 362. R1. Zeer fraai. 150

373 Brabant. Antwerpen. Philips II (1555-1598). Philipsdaalder 1574. vGH 210-1g; Delm.17; Vanhoudt 298. Zeer fraai+. 150 374 Brabant. Antwerpen. Philips II (1555-1598). Philipsdaalder 387 Brabant. Antwerpen. Philips II (1555-1598). Philipsdaalder 1575. vGH 210-1g; Delm.17; Vanhoudt 298. Zeer fraai. 150 1590. vGH 210-1h; Delm.18; Vanhoudt 362. R1. Zeer fraai/prachtig. 200 375 Brabant. Antwerpen. Philips II (1555-1598). Philipsdaalder 1586. vGH 210-1h; Delm.18; Vanhoudt 362. R1. Met iets aanslag. Zeer fraai. 150 376 Brabant. Antwerpen. Philips II (1555-1598). Philipsdaalder 1586. vGH 210-1h; Delm.18; Vanhoudt 362. R1. Zeer fraai. 150 377 Brabant. Antwerpen. Philips II (1555-1598). Philipsdaalder 1588. vGH 210-1h; Delm.18; Vanhoudt 362. R1. Met aanslag. Zeer fraai+. 150 378 Brabant. Antwerpen. Philips II (1555-1598). Philipsdaalder 1588. vGH 210-1h; Delm.18; Vanhoudt 362. R1. Zeer fraai+. 150

388 Brabant. Antwerpen. Philips II (1555-1598). Philipsdaalder 1591. vGH 210-1h; Delm.18; Vanhoudt 362. R1. Zeer fraai/prachtig. 200 389 Brabant. Antwerpen. Philips II (1555-1598). Philipsdaalder 1591. vGH 210-1h; Delm.18; Vanhoudt 362. R1. Zeer fraai. 150 390 Brabant. Antwerpen. Philips II (1555-1598). Philipsdaalder 159Z. vGH 210-1h; Delm.18; Vanhoudt 362. R1. Zeer fraai. 150

379 Brabant. Antwerpen. Philips II (1555-1598). Philipsdaalder 1588. vGH 210-1h; Delm.18; Vanhoudt 362. R1. Vlekjes. Prachtig. 250 380 Brabant. Antwerpen. Philips II (1555-1598). Philipsdaalder 1588. vGH 210-1h; Delm.18; Vanhoudt 362. R1. Zeer fraai. 150 381 Brabant. Antwerpen. Philips II (1555-1598). Philipsdaalder 1588. vGH 210-1h; Delm.18; Vanhoudt 362. R1. Zeer fraai-. 150

391 Brabant. Antwerpen. Philips II (1555-1598). Philipsdaalder 159Z. vGH 210-1h; Delm.18; Vanhoudt 362. R1. Prachtig. 250 392 Brabant. Antwerpen. Philips II (1555-1598). Philipsdaalder 1557. vGH 210-1c; Delm. 12; Vanhoudt 253. R1. Zeer fraai. 150

382 Brabant. Antwerpen. Philips II (1555-1598). Philipsdaalder 1589. vGH 210-1h; Delm.18; Vanhoudt 362. R1. Zeer fraai/prachtig. 200 383 Brabant. Antwerpen. Philips II (1555-1598). Philipsdaalder 1590. vGH 210-1h; Delm.18; Vanhoudt 362. R1. Zeer fraai+. 150 384 Brabant. Antwerpen. Philips II (1555-1598). Philipsdaalder 393 Brabant. Maastricht. Philips II (1555-1598). Philipsdaalder 1590. vGH 210-1h; Delm.18; Vanhoudt 362. R1. Zeer fraai+. 150 1559. CNM 2.07.9; vGH 210-2c; Vanhoudt 253. R2. Zeer fraai. 250

27 Veiling 58 Zaterdag 4 juli 2020

394 Brabant. Maastricht. Philips II (1555-1598). Philipsdaalder 398 Heerlijkheid Doornik / Tournai. Philips II (1555-1598). 1558. CNM 2.07.9; vGH 210-2c; Vanhoudt 253. R1. Philipsdaalder 1589. vGH 210-14; Delm. 45; Zeer fraai. 200 Vanhoudt 362. R1. Zeer fraai+. 250

395 Brabant. Maastricht. Philips II (1555-1598). Philipsdaalder 1572. CNM 2.07.12; vGH 210-2e; Vanhoudt 298. R2. 399 Namen. Philips II (1555-1598). Philipsdaalder 1592. Prachtig. 750 vGH 210-13b; Delm.44; Vanhoudt 362. R1. Zeer fraai. 200

BATAAFSE REPUBLIEK 1795-1805 Op www.aamuntenveiling.com staan alle kavels afgebeeld!

396 Artois. Philips II (1555-1598). Philipsdaalder 1587 Arras. vGH 210-9; Delm.38 R2; Vanhoudt 363 R3. Zeer fraai. 500 400 Holland. 1 Gulden 1795. Sch. 91. UNC. Gebruikelijke iets zwakke slag. 300

KONINKRIJK HOLLAND 1806-1810 LODEWIJK NAPOLEON Op www.aamuntenveiling.com staan alle kavels afgebeeld!

397 Heerlijkheid Doornik / Tournai. Philips II (1555-1598). Philipsdaalder 1588. vGH 210-14; Delm. 45; Vanhoudt 362. R1. Zeer fraai/prachtig. 250

De veilingcommissie bedraagt 23% (26% via LIVE BID) plus e 2,50 kavelgeld per kavel.

23% (26% using LIVE BID) plus € 2,50 buyer’s fee per lot 401 Zilveren dukaat 1808 over 1807. Sch.123 variant; D.225. will be added to each lot price. Onbekende overslag in adembenemende kwaliteit. This amount includes a non- deductible sales tax. NGC slab: MS65. 1000

28 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving taxatie OVERZEESE GEBIEDEN KONINKRIJK DER NEDERLANDEN Op www.aamuntenveiling.com staan alle kavels afgebeeld! 1813-heden Op www.aamuntenveiling.com staan alle kavels afgebeeld! V.O.C. & Nederlands Indië 1/2 Cent

402 V.O.C. Zeeland. Duit 1788. Scho.199. FDC. 40 413 1/2 Cent 1821 Brussel. Mooi scherp geslagen voor een 3000 Brussel slag. FDC.

403 Ned. Indië. 1/4 Gulden zilver. MISSLAG. Blanco muntplaatje. Leuk! 100

Suriname 414 1/2 Cent 1822 Utrecht. Mooie heldere kleur, vol geslagen. FDC. 300

404 1 cent 1970. MISSLAG. 15% decentrisch geslagen. 50

415 1/2 Cent 1822 Brussel. NGC slab: MS 64 RB. 500

416 1/2 Cent 1822 Brussel. Prachtig. 150

417 1/2 Cent 1823 Brussel. UNC. 200 405 10 cent 1982. MISSLAG. Petje met flinke klep! 100

Nederlandse Antillen

418 1/2 Cent 1831. FDC. 300

406 Ontwerpset 1969. Serie 1, 2 1/2, 5. 10, 25 cent en 1 gulden. Oplage slechts 210 series, waarvan de 5 cent de meest schaarse is. Met origineel (vervuild) plastic stripje. FDC. 1000 419 1/2 Cent 1832. Mooie heldere kleur, vol geslagen. FDC. 200

407 25 gulden zilver 1976. Oplage in unc slechts ca. 200 ex. UNC. 100 408 25 gulden zilver 1979. Oplage in unc slechts ca. 1000 ex. UNC. 60 409 50 gulden goud 1979. Prooflike. 100 410 100 gulden goud 1978. Prooflike. 200 411 300 gulden goud 1980. Prooflike. 150 420 1/2 Cent 1837. Mooie heldere kleur, vol geslagen. FDC. 250

Aruba

421 1/2 Cent 1846. Mooie heldere kleur, vol geslagen. FDC. 175

412 5 Florin 2002 SPECIMEN. Ontwerp voor de latere ronde 5 florin. Oplage slechts 100 ex. NGC slab: SP 66. Zeldzaam. 200 422 1/2 Cent 1851. FDC. 125 PAUZE U en ik zijn waarschijnlijk wel aan een kleine pauze toe. 423 1/2 Cent 1854. FDC. 100 Muntenveiling biedt u een kopje koffie of een frisdrankje aan. 424 1/2 Cent 1857. UNC. 75

29 Veiling 58 Zaterdag 4 juli 2020

1 Cent

425 1/2 Cent 1863. FDC. 100

443 1 Cent 1822 Utrecht. FDC. Mooie kleur! 200

426 1/2 Cent 1869. FDC. 80

444 1 Cent 1823 Brussel. FDC. Scherpe slag en mooie kleur! 250

427 1/2 Cent 1870. Sublieme kleur. FDC. 100

428 1/2 Cent 1873. Sublieme kleur. FDC. 100 445 1 Cent 1827 Brussel. FDC. Scherpe slag en mooie kleur! 250

429 1/2 Cent 1876. Sublieme kleur. FDC. 80 446 1 Cent 1828 Brussel. Mooie scherpe Brusselslag! FDC. 250

430 1/2 Cent 1877. FDC. 70

431 1/2 Cent 1878. Sublieme kleur. FDC. 30 447 1 Cent 1860. Sublieme kleur. FDC. 100

448 1 Cent 1861. FDC. 75

449 1 Cent 1863. FDC. 25

432 1/2 Cent 1883 over 1878. Mooie kleur. FDC. 300 450 1 Cent 1870. NGC slab: MS 63+ RB. 75

433 1/2 Cent 1884. FDC. 20 451 1 Cent 1873. Sublieme kleur. FDC. 50

434 1/2 Cent 1885. NGC slab MS 65 BN. 75 452 1 Cent 1877. Klein type. NGC slab: MS 65 RB. 100

435 1/2 Cent 1891. Sublieme kleur. FDC. 30 453 1 Cent 1877. Groot type. FDC. 25

436 1/2 Cent 1894. Sublieme kleur. FDC. 30 454 1 Cent 1882. Mooie kleur. FDC. 30

455 1 Cent 1883. Mooie kleur. FDC. 20

456 1 Cent 1884. NGC slab: MS 65 BN. 75

437 1/2 Cent 1898. Sublieme kleur. FDC. 100

438 1/2 Cent 1900. Sublieme kleur. FDC. 70

439 1/2 Cent 1901. NGC slab MS 65 RB. 75

440 1/2 Cent 1903. Sublieme kleur. FDC. 10 457 1 Cent 1892. NGC slab: MS 66 RD. 200

441 1/2 Cent 1906. NGC slab: MS 67 RD. 100

442 1/2 Cent 1906. NGC slab: MS 64 RB. 50 458 1 Cent 1898. Mooie kleur. FDC. 60 30 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving taxatie

459 1 Cent 1899. NGC slab: MS 65 RB. 150 5 Cent

460 1 Cent 1900. Klein jaartal. NGC slab: MS 64 BN. 100

461 1 Cent 1901G. NGC slab: MS 64 RB. 100

462 1 Cent 1904. NGC slab: MS 64 RB. 50

463 1 Cent 1905. NGC slab: MS 64 RB. 50 483 5 Cent 1819 Utrecht. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. Kwaliteit FDC. Zeldzaam in deze aantrekkelijke 464 1 Cent 1906. Mooie kleur. FDC. 35 kwaliteit. 2500 465 1 Cent 1915. FDC. 40

466 1 Cent 1916. FDC. 60

467 1 Cent 1920. NGC slab: MS 63 BN. 50

468 1 Cent 1928. FDC. 20

469 1 Cent 1941 zink. FDC. 20 484 5 Cent 1822 Utrecht. FDC. 1000

470 1 Cent 1943 zink. FDC. 5 485 5 Cent 1855. FDC. 40

471 1 Cent 1944 zink. FDC. 20

486 5 Cent 1868. FDC. 175

487 5 Cent 1887. FDC. 40 472 1 Cent Juliana. Incusum. 75

2 1/2 Cent

473 2 1/2 Cent 1877. FDC. 35 488 5 Cent 1907. NGC slab: MS 67. 200

489 5 Cent 1908. NGC slab: MS 67. 200 474 2 1/2 Cent 1880. FDC. 75

475 2 1/2 Cent 1881. NGC slab: MS 64 RB. 40

476 2 1/2 Cent 1884. FDC. 60

490 5 Cent 1913. NGC slab: MS 66. 20

477 2 1/2 Cent 1894. FDC. 125

478 2 1/2 Cent 1903. Sublieme kleur. FDC. 35 491 5 Cent 1914. NGC slab: MS 67. 300 479 2 1/2 Cent 1906. Sublieme kleur. FDC. 30 492 5 Cent 1923. FDC. 20 480 2 1/2 Cent 1915. NGC slab: MS 64 BN. 75 493 5 Cent 1929. FDC. 20 481 2 1/2 Cent 1941 zink. FDC. 25 494 5 Cent 1932. FDC. 30

495 5 Cent 1933. Sublieme kleur. FDC. 75 482 2 1/2 Cent 1942 zink. Mooie kleur, waar het materiaal zink mooi zijn reflectie toont. Uiterst zeldzaam topstuk, 496 5 Cent 1941 zink. FDC. 30 slechts enkele stuks van bekend. FDC. 12500 497 5 Cent 1942 zink. FDC. Mooie kleur. 25 31 Veiling 58 Zaterdag 4 juli 2020

498 5 Cent 1943 zink. FDC. 60

499 5 Cent 1954. Sublieme originele kleur. FDC. 40

511 10 Cent 1880. Lichte patina. FDC. 150

500 5 Cent 1969. MISSLAG. 50% decentrisch geslagen. Leuk! 100 512 10 Cent 1880. FDC. 150

513 10 Cent 1881. FDC. 75 10 Cent

514 10 Cent 1882. NGC slab: MS 66. 200

501 10 Cent 1827 Utrecht. NGC slab: MS 67. 200

502 10 Cent 1849a. Willem II. Mooie kleur. FDC. 100

515 10 Cent 1887. Lichte patina. FDC. 125

516 10 Cent 1889. FDC. 75

503 10 Cent 1849. Willem III. Met gepolijste stempels 517 10 Cent 1890. Mooie kleur. FDC. 75 geslagen. PROOF. 1000 518 10 Cent 1892. Mooie kleur. FDC. 75

504 10 Cent 1855 over 1845. Mooie melkwitte kleur. FDC. 1000 519 10 Cent 1896. Mooie beginnende patina! FDC. 100

520 10 Cent 1897. Mooie kleur. FDC. 50

505 10 Cent 1859. Prachtig. 100

521 10 Cent 1898. UNC. 150

506 10 Cent 1863. PCGS slab: MS 64. 300

522 10 Cent 1901. Mooie melkwitte kleur! FDC. 150

507 10 Cent 1868. NGC slab: MS 66. Uiterst zeldzaam in deze 523 10 Cent 1904. Mooie melkwitte kleur. FDC. 75 unieke kwaliteit. 2500

524 10 Cent 1905. Mooie kleur. FDC. 125

508 10 Cent 1868. Zeer fraai. 200

525 10 Cent 1910. Mooie kleur. FDC. 125

509 10 Cent 1869. Mooie kleur. FDC. 200 526 10 Cent 1912. Type b. FDC. 50

510 10 Cent 1874a. 1e Halfjaar. Fraai+. 100 527 10 Cent 1915. UNC. 60

32 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving taxatie

528 10 Cent 1917. Mooie kleur. FDC. 30

529 10 Cent 1918. NGC slab: MS 66+. 75

530 10 Cent 1925. FDC. 30

531 10 Cent 1927. Mooie kleur. FDC. 75

532 10 Cent 1928. Mooie kleur. FDC. 30 543 25 Cent 1887. NGC slab: MS 65. Uitzonderlijk zeldzaam in deze frisse kwaliteit! 2000 533 10 Cent 1934. Mooie kleur. FDC. 75

533a 10 Cent 1935. Mooie kleur. FDC. 20

544 25 Cent 1889. NGC slab: MS 65. Uitzonderlijk zeldzaam in 534 10 Cent 1944 Denver. Uiterst zeldzaam dubbeltje, deze frisse kwaliteit! 1000 ontbreekt in veel collecties. Dit stuk is een van de mooiste exemplaren die wij hebben gezien. Scherp geslagen, volledige stempelglans. Liefhebbersstuk! FDC. 14000

535 10 Cent 1942 zink. Mooie kleur. FDC. 10

536 10 Cent 1943 zink. FDC. 20

537 10 Cent 1943 zink. FDC. 20 545 25 Cent 1890a. Met punt achter jaartal. FDC. Mooie witte kleur. 500

538 10 Cent 1948. Incusum. 75

546 25 Cent 1890b. Zonder punt. Zeer fraai/prachtig. 200 25 Cent

547 25 Cent 1892. Melkwitte FDC. 300 539 25 Cent 1822 Utrecht. Fantastisch stuk, vol geslagen, mooie melkwitte kleur. FDC. 3000

548 25 Cent 1893. FDC. 350

540 25 Cent 1823 over 1822 Brussel. Zeldzaam in deze mooie kwaliteit. FDC. 900

549 25 Cent 1894. Mooie zachte zilverkleur! FDC. 350

541 25 Cent 1826 Brussel. Melkwitte FDC. 200

550 25 Cent 1895a. UNC. 300

Foto’s van alle kavels ziet u op 542 25 Cent 1850. Prachtig. 900 www.aamuntenveiling.com bij live internet bidding

33 Veiling 58 Zaterdag 4 juli 2020

551 25 Cent 1897. UNC. 100 561 25 Cent 1918. FDC. 35 562 25 Cent 1919. FDC. 60 563 25 Cent 1941 zink. FDC. 30 564 25 Cent 1943 zink. FDC. 50

552 25 Cent 1901. Type b met smalle hals. Beginnende patina. FDC. 125

565 25 Cent 1976. MISSLAG. Volledig vervormd muntplaatje, eenzijdig geslagen. Bijzonder stuk! 250 553 25 Cent 1903. Beginnende patina. FDC. 125

1/2 Gulden

554 25 Cent 1904. UNC. 100

566 1/2 Gulden 1822 Utrecht. Type b. Zonder Michaut. Fantastische kleur met prooflike uitstraling. FDC. 1250

555 25 Cent 1905. FDC. Mooie zachte zilverkleur! 125

567 1/2 Gulden 1858. FDC. 150

556 25 Cent 1906. Mogelijk met gepolijste stempels geslagen. 200

568 1/2 Gulden 1898. UNC. 150

569 1/2 Gulden 1905. UNC. 80 557 25 Cent 1906. FDC. Mooie zachte zilverkleur! 100

558 25 Cent 1911. FDC. 150 570 1/2 Gulden 1906. FDC. 300

559 25 Cent 1912. Beginnende patina. FDC. 175 571 1/2 Gulden 1907. NGC slab: MS 63. 100 572 1/2 Gulden 1907. UNC. 80 573 1/2 Gulden 1909. FDC. 100

559a 25 Cent 1915. Frisse kleur. FDC. 175

574 1/2 Gulden 1910. Mooie kleur. FDC. 120 575 1/2 Gulden 1913. UNC. 75 560 25 Cent 1916. Frisse kleur. FDC. 175 576 1/2 Gulden 1921. FDC. 40 34 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving taxatie

1 Gulden

590 1 Gulden 1840. Zeldzaam in deze mooie kwaliteit! UNC. 750

577 1 Gulden 1818 Utrecht. Allereerste gulden uit het Koninkrijk. Zeldzaam jaar. Nette zeer fraai. 3500

591 1 Gulden 1842a. Kort borstbeeld. Fraai/zeer fraai. 200

578 1 Gulden 1819 Utrecht. Zeer fraai+. 250

579 1 Gulden 1820 Utrecht. Fraai/zeer fraai. 100

580 1 Gulden 1821 Utrecht. Fraai/zeer fraai. 100

581 1 Gulden 1824 Utrecht. Zeer fraai+. 100 592 1 Gulden 1843. Prachtig. 150

582 1 Gulden 1824 Utrecht. Type b. Met streepje tussen kroon en wapen. Zeer fraai+. 150 583 1 Gulden 1824 Utrecht. Type b. Met streepje tussen kroon en wapen. Fraai/zeer fraai. 125

593 1 Gulden 1844. Mooie melkwitte kleur. UNC. 800

584 1 Gulden 1828 Utrecht. Krasje achter het hoofd, overigens zeer fraai+. 300

594 1 Gulden 1845a. UNC. 250

585 1 Gulden 1829 Brussel. Zeer fraai. 250

595 1 Gulden 1846 Lelie. UNC. 300

586 1 Gulden 1831 over 1821 Utrecht. Zeer fraai+. 250

587 1 Gulden 1832 over 1821 Utrecht. Zeer fraai+. 150

588 1 Gulden 1832 over 1824 Utrecht. Zeer fraai. 125

589 1 Gulden 1837. Zeer fraai. 125 596 1 Gulden 1846 Zwaard. UNC. 300 35 Veiling 58 Zaterdag 4 juli 2020

597 1 Gulden 1847. UNC. 150 604 1 Gulden 1901. UNC. 300

598 1 Gulden 1848. UNC. 125 605 1 Gulden 1904. UNC. Lichte patinavorming. 175

599 1 Gulden 1854. UNC. 100 606 1 Gulden 1907. Mooie kleur. FDC. 100

600 1 Gulden 1864. Mooie kleur. FDC. 175 607 1 Gulden 1910. Schaars in deze kwaliteit. UNC-. 1000

601 1 Gulden 1865. FDC. 100 608 1 Gulden 1916. UNC-. 125

609 1 Gulden 1922. FDC. Guldens 1922 zijn zeldzaam in FDC 602 1 Gulden 1892. Mooie kleur. FDC. 175 kwaliteit! 75

603 1 Gulden 1896. Fraai+. 150 610 1 Gulden 1924. FDC. 75

36 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving taxatie

611 1 Gulden 1931. FDC. 10

612 1 Gulden 1938. FDC. 20

613 1 Gulden 1939. FDC. 10

614 1 Gulden 1943 Denver. FDC. 15

623 2 1/2 Gulden 1841. Zeer fraai. 400

615 1 Gulden 1944 Philadelphia. Type b met doorlopende letters. FDC. 350

616 1 Gulden 1972. NGC slab: PF 66 Ultra Cameo. 624 2 1/2 Gulden 1845a. FDC. 600 Zeldzaam in deze mooie kwaliteit. 300 617 1 Gulden goud 2001. Prooflike in cassette. 400

618 1 Gulden goud 2001. Prooflike in cassette. 400

619 1 Gulden goud 2001. Zeer fraai/prachtig. In cassette. 400

2 1/2 Gulden

625 2 1/2 Gulden 1845b. Met streepje tussen kroon en wapen. UNC. 800

620 Zilveren dukaat of rijksdaalder 1816. Mooi stuk, zoals gebruikelijk door gebruik van mindere stempels iets zwak van slag, maar met volle stempelglans. UNC. Aantrekkelijk stuk! 1750 626 2 1/2 Gulden 1845 Lelie met parel op de band. UNC. Zeldzaam in deze mooie kwaliteit. 1250

621 2 1/2 Gulden 1840. Ca. prachtig. 350

622 2 1/2 Gulden 1840. Zeer fraai. 150 627 2 1/2 Gulden 1846 Lelie. FDC. 600

BELANGRIJK! IMPORTANT! Stuur uw biedingen tijdig in. Bij gelijkluidende biedingen gaan Please send or mail us your bids early. Bids of the same wij uit van de volgorde van binnenkomst. Uw biedingen per amount will be considered in the order of their arrival. telefoon naar het Amsterdam Marriott Hotel kunnen tot twee Bids telephoned to the hotel should arrive at least uur voor de veiling worden verwerkt. two hours before the auction starts.

37 Veiling 58 Zaterdag 4 juli 2020

628 2 1/2 Gulden 1847. FDC. Mooie kleur en scherpe details. 350 634 2 1/2 Gulden 1858. Mooie kleur. FDC. 300

629 2 1/2 Gulden 1848/4-. FDC. Mooie kleur en scherpe details. 300 635 2 1/2 Gulden 1860. Mooie kleur. FDC. 600

630 2 1/2 Gulden 1850. UNC. 250

636 2 1/2 Gulden 1874 Klaverblad. Mooie patina. FDC. 125

631 2 1/2 Gulden 1851a. UNC. 250

637 2 1/2 Gulden 1898a. Met punt tussen p en pander. UNC. 800

638 2 1/2 Gulden 1930. FDC. 30

639 2 1/2 Gulden 1937. FDC. 30

640 2 1/2 Gulden 1939. FDC. 30

641 2 1/2 Gulden 1943 Denver. FDC. 30

632 2 1/2 Gulden 1854 over 1852. Ruim prachtig. 750

642 2 1/2 Gulden 1971. MISSLAG. In messing geslagen. Interessant! 250

U kunt dagelijks inzenden voor onze volgende muntenveiling. 633 2 1/2 Gulden 1857. Mooie melkwitte kleur. FDC. 400 38 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving taxatie

5 Gulden goud

643 2 1/2 Gulden 1979, Unie van Utrecht. MISSLAG. Geknipt muntplaatje. Ongebruikelijk dat dergelijke grote munten langs de controle naar buiten komen. Interessant! 75

3 Gulden

648 5 Gulden goud of Halve Gouden Willem 1850. Sch.547. Oplage slechts enkele stuks. NGC slab: PF 64 Ultra Cameo. Zeer aantrekkelijk topstuk! 7500

644 3 Gulden 1820 Utrecht. Fantastische melkwitte kleur. FDC. 2500

645 3 Gulden 1820 Utrecht. Zeer fraai. 400 649 5 Gulden goud 1912. Prachtig. 100

10 Gulden goud

650 10 Gulden goud 1832 over 1824 Utrecht. UNC. 2500

646 3 Gulden 1821 Utrecht. Type a. Zonder (volledige) naam Michaut op de halsafsnede. Subliem stuk met lichte beginnende patina met daar doorheen een heerlijke stempelglans. FDC. 3 Guldenstukken in deze kwaliteit zijn uitermate schaars! 2500

651 10 Gulden goud 1842. Sch.502. Oplage slechts 860 ex. Zeldzaam stuk. UNC. 8000

647 3 Gulden 1824 Utrecht. Met streepje tussen kroon en wapen. Montagesporen. Ca. zeer fraai. 300 652 10 Gulden goud of Gouden Willem 1848. Sch.500. Oplage slechts 101 ex. Uiterst zeldzaam topstuk in fantastische kwaliteit. Met gepolijste stempels geslagen. Stuur uw biedingen tijdig in! / Post your bids in time! PROOF. FDC. 15000 e-mail info@ aamuntenveiling.com

39 Veiling 58 Zaterdag 4 juli 2020

664 10 Gulden goud 1898a. Prachtig+. 250

665 10 Gulden goud 1912. Prachtig. 200

666 10 Gulden goud 1917. FDC. 200 667 10 Gulden goud 1917. Prachtig. 200 653 10 Gulden goud of Gouden Willem 1850. Sch.545. Oplage slechts enkele stuks. NGC slab: PF 63 Cameo. Zeer aantrekkelijk topstuk! 12000

668 10 Gulden goud 1925a. Prachtig. 200

654 10 Gulden goud of Gouden Willem 1851. Sch.546. UNC. 3500

655 10 Gulden goud 1875. Prachtig. 200 669 10 Gulden goud 1925b. Prachtig. 200 656 10 Gulden goud 1875. Prachtig. 200 670 10 Gulden goud 1926. FDC. 200

657 10 Gulden goud 1879. Prachtig. 200 671 10 Gulden goud 1927 + zilveren penning. In cassette KNM. 200

658 10 Gulden goud 1879. Prachtig. 200

672 10 Gulden goud 1932. FDC. 200 673 10 Gulden goud 1932. FDC. 200 659 10 Gulden goud 1885. FDC-. 220

660 10 Gulden goud 1886. FDC. 240

674 Wilhelmina goud collectie in cassette. 5 Gulden 1912 en 10 gulden 1897, 1898, 1911/1933. 12 ex. 2000 661 10 Gulden goud 1887. FDC-. 240

662 10 Gulden goud 1889. FDC. 200 Uw muntencollectie verkopen? “AA” Muntenveiling is hét adres voor de hoogste opbrengst! 663 10 Gulden goud 1897a. FDC. 200

40 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving taxatie

20 Gulden goud KONINKRIJK LOTS, PARTIJEN EN VERZAMELINGEN Op www.aamuntenveiling.com staan alle kavels afgebeeld!

683 Lot 10 cent Wilhelmina. 1892, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 1901, 03(2), 04, 05, 06, 10, 11, 12, 13, 14, 15. Fraai tot prachtig. 100 684 Lot 10 cent Willem III. 1862, 63, 69, 71, 73, 74b, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 84, 85, 87, 89, 90. Fraai tot FDC. 18 ex. 150 685 Lot 25 cent Wilhelmina. 1892/1945P, inclusief 1895 schuin 675 20 Gulden goud of Dubbele Gouden Willem 1853. Sch.544. en 1901 brede hals. Fraai tot prachtig. 34 ex. 150 Oplage slechts 136 ex. Uiterst zeldzaam topstuk. UNC. 25000 686 Lot 25 cent Willem III. 1887, 1889, 1890a. Fraai en beter. 3 ex. 50 687 Lot 1 gulden 1844, 45a(2), 45b, 46L, 46Z, 47, 48, 49. Fraai en beter. 9 ex. 150 50 Gulden zilver 688 Lot 1 gulden 1851, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59. Fraai tot prachtig. 8 ex. 200 689 Lot 1 gulden 1855, 56, 58, 63, 64, 65 en 1/2 gulden 1863. Fraai en beter. 7 ex. 100 690 Lot 1 gulden 1860, 61, 63, 64, 65, 66. Fraai tot prachtig. 6 ex. 100 691 Lot 1 gulden 1892(3), 97, 1911, 13, 22, 23, 24. Fraai en beter. 9 ex. 100 692 Lot 1 gulden 1892, 96, 97, 98, 1901, 05, 06, 07, 08, 09 10, 11. Fraai en beter. 12 ex. 250 693 Lot 2 1/2 gulden 1842, 43, 44, 45a, 45b, 45 parel. Fraai/zeer fraai. 6 ex. 150 694 Lot 2 1/2 gulden 1846L, 46Z, 47(2), 48, 49. Fraai/zeer fraai. 6 ex. 100 676 50 Gulden zilver 1987. Proefontwerp door Eric Claus. 450 695 Lot 2 1/2 gulden Willem III, 1849, 50, 51a, 52a. Proof in capsule. Fraai/zeer fraai. 4 ex. 50 696 Lot 2 1/2 gulden Willem III, 1853, 54, 64b, 69, 70, 71. Fraai/zeer fraai. 6 ex. 100 Gouden dukaat 697 Lot moderne 10, 50 guldens, 5 en 10 euro’s zilver. 50 698 Lotje Nederland en Ned. Indie, w.o. Utrecht 1/2 duit 677 Gouden dukaat 1974. In hangertje. 100 1753, 54, 55 en 2x haantjesduit. 40 699 Lotje Koninkrijk en wereld divers, w.o. 1x goud. 100 700 Lotje Koninkrijk en wereld divers. 50

EINDE VEILING / END OF SALE 678 Gouden dukaat 1978. Prooflike. 100 Wij danken u voor uw belangstelling en wensen u een goede thuisreis. Wij hopen u weer te mogen begroeten op onze volgende veiling. 679 Gouden dukaat 1990. Proof. 100 Wilt u de biednummers weer inleveren.

680 Gouden dukaat 1992. Proof. 100 We appreciate you attending this auction and wish you a safe home journey. Please visit us again at future sales.

Dubbele gouden dukaat Onze volgende veiling staat gepland voor het najaar 2020. U kunt nu inzenden voor deze veiling. Voor belangrijke objecten willen wij u graag bezoeken en tevens zijn wij bereid (nu al) een renteloos voorschot te verstrekken.

Our next auction is scheduled for autumn 2020. Consignments are welcome. We are prepared to 681 Dubbele gouden dukaat 1854. Sch.561. Oplage slechts grant an immediate interest free advance on enkele stuks. Uiterst zeldzaam topstuk in fantastische kwaliteit. Een van de mooiste stukken die ik heb gezien. important consignments. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. FDC. 20000

Colofon KNM Fotografie: iM Creative 682 Collectie V.O.C. 1602-2002. Serie van 6 BU muntsets 2002/2003. Plus 1x muntset I. 50 DTP: iM Creative

41 Veiling 58 Zaterdag 4 juli 2020

BIED INFORMATIE SERVICE BID INFORMATION SERVICE

Wat is de BIED INFORMATIE SERVICE? What is the BID INFORMATION SERVICE?

De bied informatie service is de gelegenheid om The Bid Information Service is an opportunity to telefonisch over (reeds ingestuurde) biedingen te telephone one of our experts and discuss bids that discussiëren met een van onze experts. Wij kunnen have already been made. We can help improve your u helpen uw bieding meer kans van slagen te bid’s chance of success, by bringing it into line with geven, geheel aangepast aan eventuele andere other bids and the current level of the auction. biedingen en het actuele niveau van de markt. Wat wij beslist niet doen is het noemen van het What we definitely will not do is reveal the level of hoogste bod, dit is o.i. niet correct tegenover die- the highest bid. We believe such behavior would be gene die dat bod heeft gedaan. improper towards the person who has made that Wél kunnen wij u zeggen op welke kavels van uw bid. What we will do is tell you which of the bids on reeds ingestuurde biedlijstje u kans van slagen the list you have submitted have the greatest heeft en op welke niet. Zodoende kunt u desge- chance of success and which do not. If you wish, wenst uw bod nog (wat) verhogen of juist bieden you can then increase your bid or bid at other lots. op andere kavels. Het grote voordeel is dat u nu The great advantage is that you will be bidding for biedt op kavels waarbij u daadwerkelijk grote kans those lots you will have the most chance of buying. van slagen heeft. Er zullen minder teleurgestelde Fewer bidders will be disappointed, since they will bieders zijn, daar zij reeds van te voren hebben already have decided not to increase their bids for kunnen besluiten om op bepaalde kavels (waarop certain lots (for which the prices were already very al zeer hoog is geboden) niet verder te bieden. high). Instead they can turn their attention to other Zij kunnen hun aandacht verleggen naar andere lots. kavels. Of course, the later in the week of auction you ring, Overigens is het zo dat hoe later u in de week van the more information we can provide on the de veiling belt, hoe beter wij u kunnen informeren current state of the bidding. over de actuele stand van zaken!

U kunt ons bellen gedurende de week vooraf- Please ring during the week before the auction. gaand aan de veiling.

Onze volgende veiling staat gepland voor het najaar Our next auction is scheduled for autumn 2020. 2020. U kunt nu al inzenden voor deze veiling. Consignments are welcome. We are prepared to grant an immediate interest free advance on Voor belangrijke objecten willen wij u graag important consignments. bezoeken en tevens zijn wij bereid (nu al) een renteloos voorschot te verstrekken.

42 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS

AA Muntenveiling biedt u de mogelijkheid om tijdens de veiling online mee te bieden, dus overal ter wereld. U bent er LIVE bij als de hamer valt en u kunt zelf mee bieden.

Let op: • U moet zich registreren met email adres en wachtwoord om mee te kijken en bieden met de veiling. • U dient zich uiterlijk 24 uur voor de aanvang van de veiling te registreren. • De rekeningen komen gewoon vanuit AA Muntenveiling. • U betaalt alleen voor de via LIVE BIDDING gekochte kavels 3% extra commissie.

Voor meer informatie over deze service zie www.aamuntenveiling.com of bel 020-6261818.

AA Muntenveiling offers you the opportunity to join LIVE INTERNET BIDDING, everywhere in the world.

Please note: • You will need to register with an email address and password in order to view the auction. • You need to register 24 hours before the auction starts. • Invoices will be sent out in the normal way directly from AA Muntenveiling. • Only for lots bought through LIVE BIDDING there will be an additional charge of 3%.

For more information about this service look at www.aamuntenveiling.com or call +31(0)20-6261818.

43 Veiling 58 Zaterdag 4 juli 2020

ADVIEZEN VOOR HET KOPEN OP OPENBARE VEILINGEN

In de loop der jaren is ons gebleken dat hetgeen voor een veiling- Voorbeeld 5: schriftelijke biedingen van  80,-,  100,- en  200,- houder vanzelfsprekend is, voor leken, en vaak ook voor ervaren Nu wordt de inzet  110,- weer voor rekening van de hoogste verzamelaars, een mysterieus en ondoorzichtig geheel is. bieder, waarna de veilinghouder tegen de zaal zal doorbieden tot Omdat meer en meer verzamelaars hun aankopen op numismatisch  200,- en de zaal dus bij een bedrag van  210,- of meer koopt. gebied vaak op een openbare veiling doen, lijkt het ons zinvol één Voorbeeld 6: schriftelijke biedingen van  80,-,  100,- en twee en ander, voor zover nodig, op te helderen. biedingen van  150,-. Nu wordt de inzet  150,- voor rekening van de eerst binnen- Taxaties: Deze zijn gebaseerd op de kwaliteit van de munt, de gekomen schriftelijke bieder. De zaal kan eerst kopen op  160,-. zeldzaamheid en de vraag naar een soort munt. De taxatie wordt bepaald aan de hand van eerdere veilingopbrengsten, prijzen op Uiteraard kunnen de hierboven genoemde bedragen door ieder de vrije markt en eventueel catalogusprijzen (hoewel deze bij ander bedrag worden vervangen, het principe blijft gelijk. meer zeldzame munten soms niet actueel zijn). Onze taxaties zijn vaak aan de voorzichtige kant, prijzen kunnen lager, maar zullen Hoe kan de veilinghouder u verder behulpzaam zijn bij het maken in het algemeen hoger uitvallen. van uw keuze en het vergroten van uw kansen?

Hiervoor zijn de volgende mogelijkheden: Startprijs: Ter bescherming van de inzender(s) starten wij op 80% 1. Het zogenaamde of/of bieden. Bij twee opvolgende identieke van de eerst genoemde taxatieprijs. Dit houdt in dat biedingen munten kunt u opgeven b.v.: no. 70 of 71 en het bod. Zijn de beneden 80% van de taxatieprijs niet worden uitgevoerd. kavels verschillend zet u no. 70 -met een bedrag- en vervolgend of no. 71 -met een afwijkend bedrag-. Biedingen: Het bieden op een veiling is het moeilijkste onderdeel. Liggen de kavels verder uit elkaar, blijft u dan het woordje of Hoe hoog moet iemand gaan en hoe groot kan zijn keuze zijn? gebruiken tussen de twee of meer nummers waar u op biedt. De hoogte van uw bod bepaalt u geheel zelf afhankelijk van uw Daar de of/of biedingen nogal bewerkelijk zijn, verzoeken wij u budget. Bij het tweede deel, de keuze, kunnen wij -als veilinghouder- dergelijke biedingen enigszins te beperken. u behulpzaam zijn, hierover later meer. Hoe verloopt de bieding en wat gebeurt er met een schriftelijke bieding? 2. Een andere mogelijkheid is het totaal te besteden bedrag. Stel u hebt belangstelling voor een totaalbedrag van  1500,-, maar u De minimum stappen bij het bieden zijn in principe als volgt: tot wilt een bedrag van  750,- besteden, dan vult u in de speciaal 100 euro met 5 euro; bij bedragen van 100 tot 500 euro met 10 of daarvoor aangegeven ruimte onderaan het biedformulier 20 euro; van 500 tot 1000 euro met 25 euro; van 1000 tot 2000  750,- in. De veilinghouder biedt dan net zolang mee op alle euro met 50 euro; van 2000 tot 5000 euro met 100 euro; van 5000 munten waar u biedingen hebt ingevuld tot dat het bedrag tot 10.000 euro met 250 euro en boven de 10.000 euro ten minste van  750,- (exclusief commissie en kosten) is bereikt. Dit heeft 500 euro. De veilinghouder kan hiervan, indien hij dit nodig of als voordeel dat u eventueel mee blijft bieden tot het laatste wenselijk acht, altijd afwijken. stuk waar u belangstelling voor hebt. Kleine afrondings- verschillen kunnen hierbij optreden.

3. Het verhogen van uw biedingen met een vast percentage. Vaak blijkt dat men nadat men het biedformulier heeft ingevuld, bij nadere afweging van mening is, dat de biedingen (iets) aan de Enkele praktijkvoorbeelden: voorzichtige kant zijn. Om toch kans van slagen te hebben kunt u nu een percentage waarmee de biedingen eventueel dienen  Een munt is getaxeerd op 100 te worden verhoogd aangeven op de onderzijde van het bied- formulier. Voorbeeld 1: er zijn geen schriftelijke biedingen: Inzet  80,- 4. Het telefonisch afchecken van uw biedingen. Ondanks de taxa- Kan dus aan de zaal worden gelaten voor  80,-. Is er in de zaal ties in de veilingcatalogus blijft er bij veel aspirant kopers enige voor dit bedrag of hoger belangstelling wordt het stuk verkocht; onzekerheid bestaan over de hoogte van het te bieden bedrag. is er geen belangstelling dan gaat het stuk retour. Wij bieden u de gelegenheid om in de week voorafgaand aan de veiling telefonisch te overleggen over uw biedingen. Wij zul- Voorbeeld 2: één schriftelijk bod van  80,- len u NIET op de hoogte brengen van het hoogste bod van dat Inzet is ook nu  80,-, het stuk kan slechts aan de zaal worden moment, dit zou o.i. niet correct zijn tegenover die hoogste gelaten indien er belangstelling is voor een prijs hoger dan  80,- bieder. Wél kunnen wij u zeggen of u op de kavels waarop u een bod hebt uitgebracht een kans maakt, opdat u alsnog in Voorbeel 3: één schriftelijk bod van  100,- de gelegenheid bent uw bod te verhogen of op andere kavels Ook nu wordt de inzet  80,- waarna bij belangstelling uit de zaal te bieden. De tijden waarop wij voor deze speciale service de veilinghouder tot  100,- namens de schriftelijke bieder zal beschikbaar zijn staan elders in deze catalogus vermeld. doorbieden; het stuk kan aan de zaal worden gelaten op N.B. hoe korter voor de veiling u belt, hoe meer wij u kunnen minimaal  110,-. informeren.

Voorbeeld 4: een schriftelijk bod van  80,- en van  100,- Ik vertrouw erop dat de bovenstaande uiteenzetting uw succes op Nu wordt de inzet  85,- voor rekening van de hoogste bieder. onze veilingen zal vergroten. Zijn er nog vragen bij u gebleven, De veilinghouder zal nu tegen de zaal doorbieden tot  100,- voor dan ben ik gaarne bereid u verdere uitleg te geven. rekening van de hoogste schriftelijke bieder; het stuk kan aan de zaal worden gelaten op minimaal  110,-. Theo Peters (eigenaar Muntenveiling) 44 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS

UW collectie bij ONS onder de hamer? Bel vandaag nog met Theo Peters 020-6261818

Muntenveiling - International Coin Auctioneers

Muntenveiling veilt al sinds 1984 munten, penningen en papiergeld. Ons team van experts o.l.v. Theo Peters heeft al duizenden collecties verkaveld en onder de hamer gebracht, waaronder enkele bekende verzamelingen en muntvondsten. De vele complimenten die wij in de afgelopen 25 jaar van onze inzenders mochten ontvangen, zijn onze motivatie om ook uw collectie ooit te mogen veilen. Want voorop staat: veilen is een kwestie van vertrouwen! ABSOLUTE TOPPRIJZEN VOOR UW MUNTEN!

De lage rente op een spaarrekening, de onrust bij de internationale banken, de sterk gestegen goud en zilverprijzen, de over- gang naar de euro en de sterk toegenomen behoefte om een collectie te completeren. Het zijn allemaal redenen waarom het verzamelen van munten en vooral zeldzame munten de laatste 5 jaar sterk is toegenomen. De prijzen zijn sinds 2001 flink gestegen. De vraag naar goede munten en zeldzame munten is enorm, het aanbod blijft echter vooralsnog beperkt. U kunt hier direct van profiteren, als u nu besluit om uw munten (collectie) te verkopen. Overweegt u om uw verzameling munten of papiergeld te verkopen, of misschien een deel daarvan, dan is het nu misschien wel het juiste tijdstip daarvoor. Naast verzamelingen en goede losse stukken, is er ook vraag naar moderne uitgiften van de Koninklijke Nederlandse Munt. Ook voor beleggingspartijen zilveren en gouden munten, zoals gouden tientjes, maple leafs, krugerranden, etc., is grote belangstelling. Wij hebben er de klanten voor, ook in grote aantallen! Uw voordelen als inzender:

• Uw collectie krijgt de volle aandacht en wordt vakkundig door onze experts verkaveld. • Gratis verzekering tijdens vervoer en opslag tegen verlies, diefstal, brand en waterschade. • Onze kundige adviseurs staan voor u klaar met advies. • De veiling wordt openbaar, onder toezicht van een notaris gehouden en is voor iedereen toegankelijk. • Kopers kunnen wereldwijd middels LIVE-BID de veiling volgen en online meebieden • De luxe veilingcatalogus wordt verzonden naar duizenden koopkrachtige verzamelaars en handelaren in binnen- en buitenland. • De veiling wordt ondersteund middels het Internet en een uitgebreide advertentiecampagne in bekende vakliteratuur. • Niet alleen brengen uw munten bij ons aantoonbaar meer op dan bij collega’s (wij verkopen vrijwel alle goede stukken direct aan particuliere verzamelaars), ons verkooppercentage schommelt tussen de 98 en 100%. • Bij ons bestaat tevens de mogelijkheid voor 100% verkoopgarantie, dus géén retouren. • Wij limiteren uw munten op 80% van de taxatie in de veilingcatalogus; bij ons dus géén verkopen tegen ‘any-price’, maar bescherming van uw waardevolle munten. • Het vertrouwd omgaan met uw gegevens als inzender is bij ons gewaarborgd. • Indien u niet wilt veilen, kopen wij uw collectie ook direct à contant tegen de hoogste marktprijs.

De inlevervoorwaarden zijn als volgt: • Een inzending moet een te verwachten opbrengst hebben van tenminste  250,-. U kunt uw inzending bij ons • Taxaties zijn gratis en vrijblijvend op ons kantooradres. aanbieden door telefonisch • Grote inzendingen kunnen in overleg bij u thuis worden afgehaald zonder bijkomende kosten. een afspraak te maken. Dit • De veilingcommissie varieert, afhankelijk van de inzending, van 10 tot 25% inclusief BTW. kan dagelijks op telefoon- • Indien gewenst, behoort een renteloos voorschot tot de mogelijkheden. nummer 020-6261818. • Voor grote verzamelingen is een exclusieve speciaalveiling mogelijk. 45 Veiling 58 Zaterdag 4 juli 2020

Muntenveiling en + LID Theo Peters Numismatiek 40JAAR SINDS 1978

Sinds september 2019 zijn wij gevestigd aan de Westerdoksdijk 605 in Amsterdam. In onze winkel kunt u terecht voor al uw aankopen op het gebied van munten, postzegels en papiergeld. Tevens hebben wij 8 min. vanaf Amsterdam-CS een ruim assortiment catalogi en benodigdheden.THEO PETERS is verhuisd! bus 48 richting Houthavens Ook staan wij u graag bij voor advies of taxaties. 5 minuten vanaf de ring Onze veilingen vinden plaats in het AmsterdamMUNTEN • POSTZEGELS • PAPIERGELD • GOUD - ZILVER Marriott Hotel. Kijkgelegenheid, op afspraak bij ons parkeren voor de deur op kantoor.

Parkeren: betaald parkeren bij ons voor de deur of reserveer vooraf een parkeerplaats (12,50) op www.parkereninijdock.nl (3 minuten lopen bij ons vandaan).

Since September 2019 we are located at Westerdoksdijk 605, Amsterdam. You are welcome in our store for all your purchases of coins, stamps and banknotes. We also have a great selection of catalogues and supplies. We will be happy to advise you or take care of an estimation. Our auctions will be held in The Amsterdam Marriott Hotel. Lots are on view, by appointment only, at our premises.

Parking: street parking for our building or make your reservation, from 12,50 /24 hrs, at parkereninijdock.nl (3 minutes’ walk).

THEO PETERS is verhuisd! THEO PETERS has moved! Team TheoVisit ourPeters brand-new store: Bezoek onze nieuwe winkel: Westerdoksdijk 605, 1013 BX Amsterdam Westerdoksdijk 605, 1013 BX Amsterdam (schuin t.o. de rechtbankOns en IJdock). kleine en kundige(opposite of the newteam Courthouse van and medewerkers IJdock). staat Lopend vanaf Amsterdam-cs 8 min. voor u klaar omWalking u te 8helpen minutes en uw vragen te beant- 8 min. from Amsterdam-CS 8 min. vanaf Amsterdam-CS Vanaf de achterzijde van Amsterdam From the rear side of Amsterdam Central bus 48 direction Houthavens bus 48 richting Houthavens Centraal, kijkend naar het IJ, loopt u naar Station, looking at the IJ river, you will woorden. 5 minuten from highway 5 minuten vanaf de ring walk to your left. After 5 minutes you will links langs het water. Na 5 minuten bereikt easy parking parkeren voor de deur u aan uw rechterhand het IJ-dock met de reach IJ-dock with the new Amsterdam nieuwe rechtbank van Amsterdam. U blijft Courthouse. Follow the road for 3 more You are here minutes and you will reach us on your U bent hier met de weg meelopen en na nogOur eens small and efficient team is ready to serve you left-hand side. 3 minuten ziet u links onze nieuweand locatie. happy to answer your questions. Public transport Parkeren From the rear side of Amsterdam Central Station, take bus 48 to Houthavens. Zo dicht tegen het centrum aan en toch voor de deur parkeren! Exit the bus at the fi rst stop and follow the road for Er is bij ons voor de deur altijd parkeergelegenheid en bovendien een 1 minute to reach us on your left-hand side. grote parkeergarage IJ-Dock schuin tegenover ons. Theo Peters company owner and Nooit meer rondrijden, nooit meer zoeken! licensed auctioneer Open: Monday/Saturday 10AM-5PM Sonja LeegwaterCall: +31 (0)20 -office 6222530 manager Open: ma/za 10.00-17.00 uur Telefoon: 020-6222530 Francis Gorseling all-round employee COINS • STAMPS • PAPERMONEY • GOLD - SILVER Harry van Stappershoef trader The best coin store of Amsterdam is worth visiting. Nice coins, great prices MUNTEN • POSTZEGELS • PAPIERGELD • GOUD - ZILVER Kenny Gorselingand knowledgeableinternet staff. Come and specialist visit a world of coins!

INKOOP • VERKOOP • TAXATIES • VEILINGEN Amsterdam Marriott Hotel

Onze veilingen vinden plaats in het Amsterdam Marriott Hotel, Stadhouderskade 12, Amsterdam. Het hotel is bereikbaar via tramlijnen, 2, 11 of 12 (halte Leidseplein). Parkeren is mogelijk in het naastgelegen Byzantium. De zalen bevinden zich op de eerste verdieping. U zult zien dat de perfecte ambiance van het Amsterdam Marriott onze veiling net dat tikkeltje extra geeft.

Our auctions will take place in The Amsterdam Marriott Hotel, Stadhouderskade 12, Amsterdam.

More information: www.marriott.com/hotels/fact-sheet/ travel/amsnt-amsterdam-marriott-hotel

46 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS

VEILINGVOORWAARDEN 1. De verkoop geschiedt à contant met 23% opgeld en  2,50 tafelgeld voor iedere koop, inclusief btw volgens de margeregeling. U betaalt alleen voor de via LIVE BIDDING gekochte kavels 3% extra commissie (bij eventuele retouren wordt deze extra commissie niet vergoed). Tijdens en na afloop van de veiling bestaat de gelegenheid tegen betaling de gekochte kavels mee te nemen. Wanneer dit niet heeft plaatsgehad, wordt de koper de rekening toegezonden, welke binnen 14 dagen na afloop van de veiling moet zijn betaald. Indien de koper in gebreke blijft de koopprijs met kosten en btw, op tijd en wijze als hierboven bepaald, te voldoen, is de koper verplicht tot een rentevergoeding van 1% per aange- vangen maand. Alle kosten, zowel gerechtelijke als buitengerechtelijke, met betrekking­ tot de invordering van het door de koper verschuldigde en niet tijdig betaalde gemaakt, zijn voor rekening van de koper. Verzend-, transport- en chequekosten worden in rekening gebracht. 2. De veiling geschiedt in principe tot 100 euro met 5 euro, van 100 tot 500 met 10 of 20 euro, van 500 tot 1000 euro met 25 euro, van 1000 tot 2000 euro met 50 euro, van 2000 tot 5000 euro met 100 euro, van 5000 tot 10.000 euro met 250 euro en boven 10.000 euro met tenminste 500 euro verhoging. 3. Alle nummers worden de hoogst biedende toegewezen. 4. De hoogste bieder is koper; bestaat er twijfel tussen twee of meer bieders, dan zal de koop al dan niet weder in bod worden gebracht. 5. De veilinghouder behoudt zich het recht voor kavels bijeen te voegen of te splitsen, van de volgorde der veilingnummers af te wijken, munten waarvan de verkoop geannonceerd is niet in veiling te brengen en vergissingen­ bij bieding en toeslag te herstellen. De veilinghouder is niet aansprakelijk voor fouten in de catalogus, noch tegenover inzender noch tegenover koper.

6. De veilinghouder behoudt zich het recht voor, de toewijzing aan hem ongunstig bekend staande personen te onthouden of hen de toegang tot de verkoopzaal te weigeren. 7. Het eigendomsrecht van het gekochte gaat op de koper over bij de betaling,­ het risico bij de toeslag. 8. Alle kavels worden verkocht zoals zij tijdens de veiling ter tafel zijn gebracht. De echtheid en kwaliteit van de munten worden gegarandeerd (behalve van zich in verzamelingen, restanten, kistjes e.d. bevindende munten). Mocht een munt waarvan de echtheid is gegarandeerd, onverhoopt door een erkende expert niet echt worden bevonden, wordt de gehele kavel tot uiterlijk 14 dagen na veiling tegen de koopprijs teruggenomen. Bij reclames moeten de munten in dezelfde staat worden geretourneerd zoals zij in de veiling ter tafel zijn gekomen. 9. De reclametermijn kan tot dertig dagen worden verlengd voor munten die men wil laten keuren. In dit geval moet de veilinghouder hiervan binnen 14 dagen na afgifte der kavels in kennis worden gesteld, onder opgave der te keuren munten. 10. Ieder wordt geacht voor zichzelf te hebben gekocht, de koper zal zich dus niet op een lastgever kunnen beroepen. 11. Indien de koper in gebreke blijft de koopprijs, met de kosten op tijd en op de wijze zoals hierboven bepaald, te voldoen zal de veilinghouder het recht hebben het gekochte op kosten en voor rekening van de koper te doen herveilen op dezelfde wijze en voorwaarden als hierboven vermeld, zonder dat het nodig is de nalatige koper door een bevel of ander soortgelijke akte in gebreke te stellen, zodat hij door het enkele verloop van de bepaalde termijn in gebreke is, terwijl alle rechten van de koper nadat hij met de betaling in gebreke is, worden teniet gedaan en de herveiling zal kunnen geschieden zonder dat het nodig is enige ontbinding in rechten te vorderen. De door zodanig herveiling ontstane kosten schaden en renten moeten door de in gebreke gebleven koper worden vergoed binnen acht dagen na opgave dier kosten, schaden en renten, terwijl een voordeel van de hogere opbrengst door de veilinghouder zal worden genoten. 12. Alle munten e.d. die wij ter veiling ontvangen, strekken tot onderpand voor hetgeen wij van de inzender te vorderen hebben of mochten krijgen wegens commissie, gemaakte kosten, eventueel verleende voorschotten of uit welken hoofde ook. 13. Voor zover in het bovenstaande niet bepaald, is het Nederlands recht van toepassing.

Extract of the conditions of sale 1. The sale is strictly for cash payment only, with a charge of 23% and  2,50 for each seperate lot for commission (VAT included). Only for lots bought through LIVE BIDDING an additional charge of 3% will be made (no refund on this additional charge in case of returned goods). 2. All coins are guaranteed genuine, unless otherwise stated. 3. The auctioneer is entitled to deliver goods against invoice. Invoices have to be paid within 14 days. 4. The costs of postage and insurance, as well as bankcharges will be charged to the buyers. 5. Only the Dutch text of conditions of sale is in force.

Auszug aus den Versteigerungsbedingungen 1. Der Verkauf findet nur gegen Barzahlung statt, mit einem Aufgeld von 23% und  2,50 pro Los für Kommission (einschließlich Mehrwertsteuer). Nur für LIVE BIDDING wird eine zusätzliche Aufgeld von 3% erheben (mit möglicher Rückgabe wird diese zusätzliche Aufgeld nicht erstattet). 2. Die Echtheit der Münzen wird garantiert, soweit nicht anders vermerkt. 3. Der Auktionar ist berechtigt auf Barzahlung zu verzichten und die Waren gegen Rechnung zu liefern. Für Lieferungen gegen Rechnung gilt ein Zahlungstermin von 14 Tagen. 4. Versandkosten, Versicherungskosten und Bankkosten gehen zu Lasten des Käufers. 5. Nur der Holländische Text der Versteigerungsbedingungen ist gültig.

VOCABULAIRE bankbiljetten paper money monnaie de papier banknoten min(iem) little petite unbedeutend brons bronze bronze bronze(erz) muntmeester mintmaster dir. de la monnaie münzmeister buitenland foreign countries pays étranger ausland muntvondst hoard trouvaille fund bijna nearly presque fast naslag restrike fausse nachprägung div. kwal. mixed quality qual.div. versch.erhaltung o.a. such as entre autres u.a. gedecentreerd off centre décentré dezentriert opbrengst result prix atteint ergebnis gemonteerd mounted monté eingefasst oplage mintage tirage auflage gepolijste stempels proof flan poli polierte platte penningen medals médailles comm. gedenkmünzen geslagen minted frappé geprägt randschade damaged rim dégats á tranche randfehler goud gold d’or gold randschrift legend légende umschrift hoofdz(akelijk) mostly pour la plupart meist taxatie estimation estimation schätzung kartelrand milled edge dentelure gerippter rand var(iëteit) variety variété abart kl(ein formaat) note size petit format klein format verzameling collection collection sammlung kleur colour couleur farbe vz. obverse avers vorderseite koper copper(brass) cuivre kupfer zeldzaam rare rare selten krasjes scratches rayures kratzer zeer zeldzaam very rare grande rareté sehr selten kijkgelegenheid on view exposition besichtigung zilver silver argent silber kz. rev. revers rückseite zink zinc zinc zink leuke koop important lot lot important bedeutend los z.j. no date sans date o.j. misslag error erreur fehler 47 UW MUNTEN VERKOPEN ?

Muntenveiling Uw voordelen als inzender: International Coin Auctioneers

Muntenveiling veilt al sinds 1984 munten, • Uw collectie krijgt de volle aandacht en wordt vakkundig penningen en papiergeld. Ons team van experts door onze experts verkaveld. heeft al duizenden collecties verkaveld en onder • Gratis verzekering tijdens vervoer en opslag tegen verlies, de hamer gebracht, waaronder enkele bekende diefstal, brand en waterschade. verzamelingen en muntvondsten. • Onze kundige adviseurs staan voor u klaar met advies. De vele complimenten die wij in de afgelopen 30 jaar van onze inzenders mochten ontvangen, • De veiling wordt openbaar, onder toezicht van een notaris, gehouden en is voor iedereen toegankelijk. zijn onze motivatie om ook uw collectie ooit te mogen veilen. Want voorop staat: • Kopers kunnen wereldwijd middels LIVE-BID de veiling veilen is een kwestie van vertrouwen! volgen en online meebieden • De luxe veilingcatalogus wordt verzonden naar duizenden koopkrachtige verzamelaars en handelaren in binnen- en buitenland.

• De veiling wordt ondersteund middels het Internet en een uitgebreide advertentiecampagne in bekende vakliteratuur.

• Niet alleen brengen uw munten bij ons aantoonbaar meer op dan bij collega’s (wij verkopen vrijwel alle goede stukken direct aan particuliere verzamelaars), ons verkoop- Uw collectie bij ons percentage schommelt tussen de 98 en 100%. onder de hamer? • Bij ons bestaat tevens de mogelijkheid voor 100% verkoop- garantie, dus géén retouren.

• Wij limiteren uw munten op 80% van de taxatie in de veilingcatalogus; bij ons dus géén verkopen tegen of ‘any-price’, maar bescherming van uw waardevolle munten.

• Een renteloos voorschot op uw inzending is mogelijk.

• Het vertrouwd omgaan met uw gegevens als inzender is bij liever contante ons gewaarborgd. afhandeling? • Indien u niet wilt veilen, kopen wij uw collectie ook direct à contant tegen de hoogste marktprijs. Bel vandaag nog met Theo Peters 020-6261818