HALOVÁ SEZÓNA ČR U15 + U13 2018/2019

1. Přihlášky a kritéria pro zařazení

Komise mládeže FAČR pořádá v soutěžním ročníku 2018/2019 halové turnaje mládežnických družstev pro kategorie: a/ starší žáci U15 b/ mladší žáci U13

- dobrovolná účast pro nejlepší družstva hrající žákovskou ligu a divizi v Čechách a na Moravě - maximální počet 36 klubů, šest turnajů – (tři Čechy, tři Morava), jiný počet družstev není povolen! - Kritéria pro účast: 1) U15 – jistá účast klubů hrající ČLŽ (Čechy) a MSŽL (Morava) Čechy, 14 družstev doplní vítězové jednotlivých skupin ČDŽ – A, B, C. Poslední místo, divoká karta KM FAČR (např. pořadatel, sportovní či regionální hledisko apod.). Morava, 12 družstev doplní vždy první dva týmy MSŽD – D, E. Zbylá dvě místa, divoká karta KM FAČR (např. pořadatel, sportovní či regionální hledisko apod.)

2) U13 – Čechy, 4 skupiny ČLŽ – A, B, C, D. Postupují první čtyři týmy z každé skupiny. Zbylá dvě místa, divoká karta KM FAČR (např. pořadatel, sportovní či regionální hledisko apod.) Morava, přednostně (jistý start) pro kluby, jejichž U15 hraje MSŽL. Doplní 6 družstev ze skupin SpSM Sever a SpSM Jih. Z každé skupiny první tři v pořadí.

Pro Čechy i Moravu platí tabulky po odehrání podzimní části SR 2018/2019.

Časový program bude zaslán po skončení podzimní části. Morava obdrží rozlosování 12.11. 2018 a Čechy 19.11. 2018.

Poznámka: na základě výše uvedených kritérií nepožadujeme potvrzení účasti. Ta je určena. Družstva(o), které nebude mít zájem startovat, prosíme o nahlášení sekretáři mládeže (Vonášek Roman).

2. Finanční náležitosti

FAČR hradí všechny náklady sportovně technického charakteru včetně pronájmu hal. Zúčastněná družstva si hradí dopravu a stravování. Při finálových turnajích jsou jednotlivým družstvům hrazeny veškeré pobytové náklady, tj. stravování a ubytování, dopravu do místa konání si hradí kluby.

3. Základní technická ustanovení odlišnosti v pravidlech z hlediska specifiky halového fotbalu Hraje se podle SŘ a platných Pravidel fotbalu včetně odlišností uvedených v tomto rozpisu, schválených Komisí mládeže FAČR. Startují: starší žáci - nar. po 1. 1. 2004 a mladší mladší žáci - nar. po 1. 1. 2006 a mladší

Podmínky účasti: Vedoucí družstev předloží soupisku, maximální počet hráčů je 14.

Herní systém: všechny kvalifikační turnaje se hrají o šesti účastnících, systémem každý s každým, bez střídání stran a hrací doba je následující: starší žáci - 1 x 24 minut mladší žáci - 1 x 20 minut

Finálové turnaje pro obě kategorie za účasti 6 družstev. Do finále jednotlivých kategorií postupují pouze vítězná družstva šesti kvalifikačních turnajů, tři v Čechách a tři na Moravě.

O pořadí rozhoduje: - větší počet získaných bodů (vítězství 3 body, remíza 1 bod, prohra 0 bodů) - při shodném počtu bodů rozhoduje výsledek vzájemného utkání, při shodném počtu bodů více družstev minitabulka vzájemných utkání, lepší brankový rozdíl ze vzájemných utkání, větší počet vstřelených branek ve vzájemných utkáních - brankový rozdíl ze všech utkání - větší počet střelených branek ve všech utkáních - kopy na branku ze značky pokutového kopu do rozhodnutí (3 penalty) - los

Hrací plocha: v turnajích starších a mladších žáků bez mantinelů. Všechny turnaje se hrají výhradně s brankami o rozměrech 2 x 5 metrů a se speciálními míči pro futsal. Míče zajistí FAČR.

Počet hráčů: Při všech turnajích 4 + 1 minimální počet hráčů ve hře 4 včetně brankáře. Je-li vyloučeno více hráčů, uplatní se kritérium odložených trestů, tzn., že trest se začne počítat až v okamžiku návratu do hry předcházejícího vyloučeného hráče.

Střídání: libovolně opakovaným způsobem i v nepřerušené hře v označeném prostoru před vlastní střídačkou. Střídání mimo prostor střídaček potrestá rozhodčí žlutou kartou toho hráče, který pravidlo střídání porušil. Výjimku tvoří střídání zraněného hráče.

Výstroj hráčů: dres, trenky, stulpny, sálová obuv s hladkou a světlou podrážkou. Obuv s tmavou podrážkou je nepřípustná! Dres brankářů musí být odlišný od dresů hráčů i rozhodčího. Chrániče holení nejsou povinné. Každé družstvo musí mít k dispozici dvě barevně odlišné sady dresů.

Ofsajd neplatí. Auty se vhazují. Všechny volné kopy jsou přímé

Pravidlo 3 vteřin: při hře bez mantinelů se pravidlo v zájmu plynulosti hry uplatňuje, týká se: -vhazování míče (aut) – při porušení vhazuje soupeř -provedení volných a rohových kopů - při nedodržení časového limitu získává míč soupeř. -při nedodržení pravidla brankářem, provede soupeř kop z rohu.

Žlutá karta za úmyslné zdržování - na posouzení rozhodčího. Provedení volných kopů - soupeř 3 m od míče. Nedodržení vzdálenosti při rozehrání volných kopů trestá rozhodčí napomenutím (až žlutou kartou) toho hráče, který pravidlo porušil.

Odrazí - li se míč od stropu, soupeř navazuje hru z místa kolmo od stropu volným kopem. Toto neplatí nad územím malého brankoviště (6 m). Když dojde k doteku stropu blíže než 6m od brankové čáry, volný přímý kop se vždy posune na hranici malého brankoviště (6m).

Brankář smí hrát rukama v malém brankovišti (zóna 6 m). Každé zahrání brankáře rukou mimo malé brankoviště (platí po celém hřišti) se trestá nařízením pokutového kopu. Osobní trest se neuděluje.

Hra brankáře - brankář míč do hry vykopává (míč v autu) nebo vhazuje, pouze na vlastní polovinu hřiště, spoluhráči musí převzít míč nebo ho zasáhnout (může i soupeř) též na vlastní polovině hřiště. Při porušení tohoto pravidla se nařizuje volný kop z poloviny hřiště ve prospěch soupeře. Stejné pravidlo pro rozehrání na vlastní polovině platí i v případu, že brankář chytí míč rukama ve hře.

Malá domů: posuzuje se jako ve fotbale na velkém hřišti. Rukama může brankář hrát, jedná- li se o přihrávku tělem, stehnem nebo hlavou. Ve všech ostatních případech, vezme-li brankář míč do ruky, nařídí rozhodčí pokutový kop (7m). Pokutový kop nařídí rozhodčí také v případě, že v prostoru velkého brankoviště (zóna 9m) dojde k přestupku bránícího hráče, za který se při hře nařídí přímý volný kop.

Tresty: žlutá karta, znamená vyloučení na 2 minuty, hráč se může vrátit do hry po uplynutí celého trestu nebo po obdržení branky. Červená karta - vyloučení na 2 minuty. Vyloučený hráč již do konce daného utkání nesmí nastoupit a družstvo odehraje celou dobu trestu o jednoho hráče méně. Branka v oslabení neumožňuje návrat jiného hráče do hry.

V případě hrubého porušení pravidel a vystupování na hrací ploše, může turnajová komise, dle povahy přestupku hráče vyloučit do konce turnaje (týká se také členů realizačního týmu) - v tomto případu následuje projednání přestupku DK FAČR.

TERMÍNY:

Čechy: 24. – 25. 11. 2018 Kladno (BIOS) 24. 11. 2018 Kladno (KSH) 24. 11. 2018 Praha - Radotín 25. 11. 2018 Plzeň 25. 11. 2018 Vysoké Mýto

Morava: 24. – 25.11. 2018 Bílovec 24. – 25.11. 2018 Olomouc 24. – 25.11. 2018 Třebíč

Finále starší žáci U15 1.12. 2018 Třebíč Finále mladší žáci U13 2.12. 2018 Třebíč

Rozdělení družstev do skupin:

Čechy - starší žáci: U15 skupina A – 24. 11. 2018 skupina B – 24. 11. 2018 skupina C – 24. 11. 2018 hala – Kladno (BIOS) hala – Radotín hala – Kladno (KSH)

1. SK Kladno 1. FK Pardubice 1. CU Bohemians Praha 2. Viktoria Plzeň 2. FK Meteor Praha VIII 2. FK Mladá Boleslav 3. SK Slavia Praha 3. FC Hradec Králové 3. AC Sparta Praha 4. FK Teplice 4. FC Slovan 4. FK Dukla Praha 5. FK Jablonec 5. FK Ústí nad Labem 5. 1. FK Příbram 6. FC Písek 6. FK Baník Sokolov 6. FK Slavoj Vyšehrad

Čechy - mladší žáci: U13 skupina A – 25. 11. 2018 skupina B – 25. 11. 2018 skupina C– 25. 11. 2018 hala – Kladno (BIOS) hala – Plzeň hala – Vysoké Mýto

1. AC Sparta Praha 1. FK Baník Sokolov 1. FK Pardubice 2. Viktorka Žižkov 2. FC Písek 2. FC Hradec Králové 3. FK Dukla Praha 3. Viktoria Plzeň 3. SK Vysoké Mýto 4. FK Meteor Praha VIII 4. SK Petřín Plzeň 4. FK Mladá Boleslav 5. SK Motorlet Praha 5. FK Teplice 5. FC Slovan Liberec 6. SK Kladno 6. SK Slavia Praha 6. FC Hlinsko

Adresy sportovních hal:

- Kladno, hala BIOS, Petra Bezruče 3368, 272 01 - Kladno, hala KSH, Sportovců 817, 272 01 - Praha – Radotín, U starého stadionu 1585/9, 153 00 - Plzeň, hala TJ Lokomotiva č.2, Úslavská 75, 326 00 - Vysoké Mýto, Gen. Závady 118, 566 01

HALOVÁ SEZÓNA - TURNAJ KLADNO-BIOS STARŠÍ ŽÁCI U-15 (r. 2004) - hrací doba 1 x 24 minut SOBOTA 24. listopadu 2018; začátek v 9:00 hodin!

15) 14:50 Písek - Kladno

HALOVÁ SEZÓNA - TURNAJ KLADNO-KSH STARŠÍ ŽÁCI U-15 (r. 2004) - hrací doba 1 x 24 minut SOBOTA 24. listopadu 2018; začátek v 8:30 hodin!!!

15) 14:20 Vyšehrad - Bohemians

HALOVÁ SEZÓNA – TURNAJ RADOTÍN STARŠÍ ŽÁCI U-15 (r. 2004) - hrací doba 1 x 24 minut SOBOTA 24. listopadu 2018; začátek v 9:00 hodin!

15) 14:50 Pardubice - Meteor

HALOVÁ SEZÓNA – TURNAJ KLADNO MLADŠÍ ŽÁCI U-13 (r. 2006) - hrací doba 1 x 20 minut NEDĚLE 25. listopadu 2018; začátek v 8:00 hodin!!!

15) 13:50 Sparta - Kladno

HALOVÁ SEZÓNA - TURNAJ V. MÝTO MLADŠÍ ŽÁCI U-13 (r. 2006) - hrací doba 1 x 20 minut NEDĚLE 25. listopadu 2018; začátek v 9.00 hodin!

15) 14:50 Pardubice - H. Králové

HALOVÁ SEZÓNA - TURNAJ PLZEŇ MLADŠÍ ŽÁCI U-13 (r. 2006) - hrací doba 1 x 20 minut NEDĚLE 25. listopadu 2018; začátek v 9.00 hodin!

Pořadí utkání: hala č.2 Lokomotiva Plzeň

1) 09:00 Plzeň - Petřín

2) 09:25 Teplice - Slavia

3) 09:50 Sokolov - Písek

4) 10:15 Plzeň - Teplice

5) 10:40 Petřín - Písek

6) 11:05 Slavia - Sokolov

7) 11:30 Teplice - Petřín