VEULENVEILING PRINSJESDAG Voorwoord
DINSDAG 17 SEPTEMBER 2013 €10 NATIONALE VEULENVEILING PRINSJESDAG WWW.VEULENVEILINGPRINSJESDAG.NL voorwoord Verder ontwikkelen veulenveiling essentieel voor Europese fokkers! Met ons motto ‘De Kracht van Prestatie’ in gedachten zijn we de afgelopen maanden ontzettend druk geweest met het selecteren van veulens. Dat heeft geresulteerd De oplossingen voor in een topcollectie van spring- en dressuurveulens. Nog nooit hebben we in één jaar zoveel kwaliteit aan- geboden gekregen. Een Quiwi Dream uit de beste stam uw risico’s van Harm Thormählen, twee van de laatste Big Star-veu- lens, twee veulens uit de topverervende merrie O Esther, een Nabab de Rève uit de moeder van Indicat, het zijn maar wat voorbeelden die spontaan bij me opkomen. De combinatie van kwaliteit en prestatie vormt het speerpunt van ons selectiebeleid. Vanuit die visie heb- ben we geselecteerd in Duitsland, België en Nederland. We willen als veiling het beste aanbieden wat er te vin- den is in Europa en onze klanten trakteren op de crème de la crème van de Europese spring- en dressuurfokke- rij. En tegelijkertijd verdienen de fokkers van zulk materiaal de beste klanten. We zijn wereldwijd een campagne begonnen om naast traditionele markten als Nederland, de rest van Europa, Noord-Amerika en Canada, ook de opkomende markten als China, Rusland, Zuid-Amerika en het Midden- en Verre-Oosten te bereiken. Om kopers en verkopers optimaal te bedienen, ontwikkelen we ons als veulenvei- Als Registermakelaar in Assurantiën (RMiA) adviseren wij u ling voortdurend. Vorig jaar al presenteerden we de veulens daarom voor het eerst over maatregelen die u kunt nemen buiten. Ook de volgorde in de catalogus op alfabet van de vader is een service om om het risicoprofiel van uw onderneming te verbeteren. de vindbaarheid te verbeteren. En dit jaar gaan we de dressuurveulens ’s middags en de springveulens ’s avonds veilen. Op die manier spelen we in op de vraag van Een scherp inzicht daarin resulteert in kostenbewustzijn en kostenbeheersing. diverse kopers en gaan we de lengte van de veiling in korten. In de catalogus zijn de dressuurveulens voorin opgenomen op alfabetische volgorde van de vaderpaarden Raetsheren van Orden heeft geen eigendomsverhoudingen tot banken met een blauw label aan de pagina. De springveulens volgen in het tweede deel met of verzekeraars en opereert zowel financieel als commercieel onafhankelijk. oranje paginalabels. Ik kan u aanbevelen de catalogus aandachtig door te lezen en, net als ikzelf, te genieten van de aangeboden kwaliteit. Wilt u weten hoe u uw risico’s optimaal kunt beheren? Als u vragen heeft of toelichting behoeft, zijn onze selec- Neem dan contact met ons op. teurs te allen tijde bereid om u hierover te woord te staan. Zorg dat u er op 17 september bij bent! Raetsheren van Orden Alkmaar Tot Prinsjesdag, Arcadialaan 36a | Postbus 1015 | 1810 KA Alkmaar | 072 541 41 51 www.rhvo.nl Herman C. Verhagen, voorzitter Nationale Veulenveiling Prinsjesdag Raetsheren van Orden Leeuwarden [email protected] Heliconweg 52 | 8914 AT Leeuwarden | 058 294 16 90 3 welkom WELKOM BEM-VINDO WELCOME Добро пожаловать ًالهسو ًالهأ WILLKOMMEN BIENVENUE स्वागत BIENVENIDO 欢迎 European Performance Program Paardenopfok - From foal to top-class sport horse - Network of European top companies What does the European Performance Program offer: Wim Ten Pas 1. A network of European top companies in the field of rearing, monitoring Prachtig gelegen in de Achterhoek and training of youngsters. But also insurance companies, stallion stations, transporters, sport stables, studbooks and other professionals and suppliers Beschikking over 150 ha weiland that are playing a role in the warmblood sport and breeding, make their know how and contacts available to the European Performance Program. Onder deskundige begeleiding 2. The participants in the European Performance Program each possess knowledge, expertise and experience in their own fields. 3. The network is large and is hardly exclusive; the value of the network is bigger than the sum of its separate components. For more information about NVP and the European Performance Program look at www.veulenveilingprinsjesdag.nl or e-mail [email protected]. You can also call EQ International, Mariska Honingh, +31 (0)342 440100. 5 oude bekenden oude bekenden Elk jaar wordt op de Nationale Veulenveiling Prinsjesdag een selectie zeer exclusieve veulens verkocht. Veel van deze veulens komen we een aantal jaren later tegen als succesvolle paarden Bustique (Indoctro x Grannus), veiling 2006 De zoon van Indoctro en broer van de internationale springcrack in de sport en/of de fokkerij. Een greep uit de ‘oude’ doos. Mustique van Yann Candele werd op de KWPN-hengstenkeuring uit- geroepen tot reservekampioen en in de KWPN Select Sale verkocht Arc De Triomphe voor 220.000 euro aan Stal Hendrix en Susan Grange. In het verrich- (Triomph de Muze x Calvados), veiling 2005 tingsonderzoek toonde Bustique zijn enorme talent, waarna hij werd Op jongere leeftijd liet deze ruin, gereden door ingeschreven door het KWPN. Bustique was de winnaar van de GMB Frank Schuttert, zijn kwaliteiten reeds zien. Hij won KNHS/KWPN Hengstencompetitie seizoen 2010/2011. de VION Cup op zes- en zevenjarige leeftijd en plaatste zich internationaal tijdens diverse jonge paardenrubrieken bij de eerste tien. Zo werden ze onder andere derde tijdens het internationale Anoraline (Samba Hit x Amiral), veiling 2005 concours in Frankfurt. In 2013 behaalde Frank een Anoraline, een halfzus van de Grand Prix-dressuurhengst vierde plaats tijdens het NK young riders in Mierlo. Scandic, won in 2011 onder Engie Kwakkel de KNHS Subli Cup voor zesjarige dressuurpaarden. De Noord Hollandse dressuur ruiter Sander Marijnissen leidt de Bonne Chance merrie verder op. De combinatie heeft inmiddels goede C.W. resultaten in de lichte tour behaald. (Baloubet du Rouet x Cambridge), veiling 2006 De merrie Bonne Chance C.W. wordt internationaal Quincy W (Quidam de Revel x Corrado I), veiling 2003 uitgebracht in de jonge Quincy W werd als hengst goedgekeurd door het AES. paarden rubrieken door Onder het zadel van Wout-Jan van der Schans heeft Quincy W de Zwitserse amazone Cuba inmiddels veel internationale rubrieken gewonnen. Quincy W is Janika Sprunger. (Verdi x Indoctro), veiling 2007 gefokt uit de Holsteinse stam 776, de rechtstreekse familie van Op de KWPN-hengstenkeuring was Cuba van het internationale springpaard Colorado en van goed-gekeurde de combinatie Stenfert, Jansen en Pasman hengsten als Larome en Louis. één van de meest opvallende springpaarden. De langgelijnde, edele en fantastisch springende Verdi-zoon, gefokt door H. Westerd uit Daarle, werd aangewezen voor Tmn Coriana (Coriano x Caletto III), veiling 2002 het verrichtingsonderzoek. Via BWG Stables De merrie TMN Coriana presteert succesvol op 1.60m Grand is de hengst verkocht aan Roosje Brouwer. Prix niveau. De door Stoeterij Het Maalwater gefokte merrie nam in 2010 op 8-jarige leeftijd deel aan de FEI Nations Cup in Rotterdam, Aken en Rome. Ze werd gereden door de Poolse Ruiter Jaroslaw Skrzynski. Inmiddels is de merrie Boston Sth (Johnson X Quattro), veiling 2006 verkocht aan een Poolse staalmagnaat en zal ze uitgebracht De jonge getalenteerde dressuurhengst van worden door zijn zoon. Stoeterij Stouwehof wordt door Hans Peter Minderhoud opgeleid voor het allerhoogste niveau. In 2011 werd de hengst vierde tijdens het wereldkampioenschap voor jonge dressuur- Volendam (Goodtimes x Indorado), veiling 2002 paarden in Verden. Fokker Derk Noordhuis uit Wijster gaf hem de bijzondere naam Volendam als nagedachtenis aan de cafébrand tijdens Bavinio Zidane D de jaarwisseling in dit wereldberoemde dorp. Tien procent (Triomph de Muze x Abgar), veiling 2006 (Heartbreaker x Calato), veiling 2004 van de opbrengst is naar de slachtoffers van de brand Bavinio, in 2010 geëxporteerd, wordt In 2009 is Zindane D goedgekeurde gegaan. De schimmel wordt internationaal uitgebracht door de Canadese amazone Cara Chad bij het AES, hij wordt internationaal door de Mexicaanse ruiter David Vainer. uitgebracht in de springsport. uitgebracht door Patrick McEntee. 6 7 programma www.studiohands.nl aan promotiecampagnes, huisstijlen en publicaties. en huisstijlen promotiecampagnes, aan 08.00 – 11.00 uur aanleveren merries en veulens in onderscheidend ontwerp. We geven voornamelijk vorm vorm voornamelijk geven We ontwerp. onderscheidend in 13.00 – 13.45 uur presentatie dressuurveulens Studio Hands focust zich op het leveren van hoge kwaliteit hoge van leveren het op zich focust Hands Studio 14.30 – 16.30 uur veiling dressuurveulens 16.30 – 17.45 uur presentatie springveulens 19.00 – 22.00 uur veiling springveulens Tijdens de veiling bestaat de gelegenheid om via het internet www.veulenveilingprinsjesdag.nl te bieden. Uitvoering zal alleen geschieden mits er vooraf een bankgarantie is gesteld. Veilingterrein Koninklijke Nederlandse Hippische Sportfederatie De Beek 125 3852 PL Ermelo telefoon 0577-408200 Routebeschrijving Vanuit het Noorden: A28 Zwolle - Harderwijk, afslag Harderwijk. Vervolgens de N302 richting Apeldoorn aanhouden. Na ongeveer 12 km ligt het KNHS-centrum aan uw linkerkant (aangegeven met ANWB-bord). Vanuit het oosten: A1 Deventer - Amersfoort, afslag Kootwijk / Harderwijk. Neem vervolgens de N302 richting Harderwijk. Na de tweede rotonde ligt het KNHS-centrum aan uw rechterhand (aangegeven met ANWB-bord). Vanuit het zuiden: A50 Arnhem - Apeldoorn, afslag Deventer / Amersfoort (A1 rich- ting Amersfoort). Neem daarna de afslag Kootwijk / Harderwijk en vervolgens