8 úterý 11. června 2013 SPORT Fotbalisté Kunštátu jsou ještě ve hře o postup do krajského přeboru, naděje je stále živá Ohroženi jsou Rájec, Černá Hora i Bohumil Hlaváček vyhlídky. V I.B třídě mají týmy lák – Kučera, Štrof, Klimeš, Vág- nek hlavou, domácí ještě pečetili I.B třída mácí své šance proměňovali, Li- z okresu vesměs problémy se zá- ner – Navrátil, Farník, Šmerda, výsledek pátou brankou. poveckým střelecký prach zvlh- Blanensko a Boskovicko - I.A chranou, vyhráno nemá ještě ani Palkaninec – Macháček (80. Sed- Miroslav – Kunštát 2:3 (1:0), Černá Hora – Medlánky 3:1 nul. Ve druhé půli hosté zápas třída fi nišuje stejně jako ostat- Lipovec. lák), Klicpera (70. Tajnai Mart.). Španěl, Boček, Crhák. Kunštát: (0:1), Širůček, Čepa, Trávní- již psychicky nezvládali a výhra ní fotbalové soutěže. Bořitov již Ve vyrovnaném zápase s men- Loukota – Vlasák, Kuda, Duchá- ček. Černá Hora: Stejskal pavel Čebína byla nakonec zcela za- postupové ambice ztratil, Kun- I.A třída ším počtem šancí se nakonec ček, Prudil – Adámek, Preč, Bo- – Kapoun (46. Šmerda), Čepa, sloužená. štát má stále šanci. Na druhém Vojkovice – Rájec-Jestřebí 2:1 radovali domácí. Vedli od 20. ček (75. Bašný), Stehlík – Španěl, Menoušek, Peša – Honsnejman, Tišnov – Blansko B 2:0 (0:0). pólu tabulky má Rájec chmurné (1:1), Vágner. Rájec-Jestřebí: Po- minuty po chybě rájecké obrany. Crhák. Širůček, Tatíček, Jelínek (52. Blansko B: Suchý – Zavoral, Vyrovnání přišlo po brance Vág- Zápas začal lépe pro domácí. Již Stejskal Petr) – Trávníček, Čech Hanskut, Kopecký, Juránek (65. nera z trestného kopu. Rozhod- v 9. minutě propadl míč za Louko- (80. Šebek). Mokrý), Sedláček, Vašák A., Va- nutí přišlo v 76. minutě. Přišel tova záda. Ten pak svůj tým podr- Ve 20. minutě se ocitl v gólo- šák M., Antal (85. Kunc) – Ma- KĆĒ ğĆ ċĔęćĆđĊĒ rohový kop Vojkovic. Odražený žel při dalších šancích Miroslavi. vé šanci Čech, z následné situ- tuška, Beneš. míč se dostal k domácímu hráči, Hned po změně stran se povedlo ace Širůček přestřelil. Po osmi První půle skončila bez branek, Úřední začátek muži 16.30, žáci 10.00 (pokud není uvedeno jinak). který prostřelil celý hrozen hráčů Kunštátu vyrovnat, do osmi minut minutách pak domácí inkaso- jedinou šanci hostů měl Matuška. středa 12. června před sebou. ale měli zase navrch jeho soupeři vali z křížné střely, která zapad- Nevyužil jí však a Blanenští toho IV. třída: Kořenec B – Doubravice B. Jevišovice – Bořitov 5:1 (4:0), díky druhému gólu. Pak ale Boček la Stejskalovi za záda. Krátce pak trpce litovali. Po sporné of- OP ml. žáci: Blansko B – Benešov (17.30). Jelínek. Bořitov: Švancara – Hav- dal na 2:2 a v hektickém závěru se po změně stran byl faulován ve sajdové situaci v 60. minutě šel pátek 14. června lík J., Kozumplík, Jelínek, Hraz- ukázal zkušený Crhák. Při závaru vápně Čepa a z penalty vyrovnal Tišnov do vedení a to potvrdil III. třída: Benešov – Vranová (18.00). díra T. – Fojt L., Knies, Kolář, vypadl míč domácímu gólmanovi Širůček. V 73. minutě šel k zemi v 74. minutě druhým gólem. Byl IV. třída: (18.00). Havlík M. – Richtr, Bezděk (80. z rukou a byl pohotově uklizen do pro změnu Čech a rozhodčí uká- ještě čas na zkorigování výsled- OP dorost: Olomučany – /Ostrov (17.00). Petrák). jeho svatyně. zal znovu na značku pokutového ku, hostům se to ale nepodařilo. I. třída žáci: Rájec-Jestřebí – Kuřim (16.00, 17.30). Po prvních deseti minutách, 1. Jevišovice 25 15 6 4 60:26 51 kopu. Tentokrát si míč postavil 1. Soběšice 24 14 4 6 51:28 46 sobota 15. června kdy měli Bořitovští více ze hry, 2. Vojkovice 25 15 4 6 56:25 49 Čepa a ani on se nezmýlil. Pečetil 2. Podolí 24 14 4 6 42:34 46 KP: IE Znojmo – Blansko (10.15). Novosedly – Ráječko. Podivín – Bos- přišla první sprcha. Domácí šli 3. Kunštát 24 13 6 5 62:34 45 v 85. minutě Trávníček. 3. Bohdalice 24 13 5 6 65:27 44 4. Slovan 24 12 3 9 55:35 42 4. Tišnov 24 12 1 11 38:37 37 kovice. do vedení. A nebyla jediná. Ve 5. Dobšice 25 12 4 9 51:47 40 Čebín – Lipovec 4:0 (2:0). 5. Švábenice 24 11 2 11 45:42 35 I.B třída: Švábenice – Černá Hora. stejném stylu pak zápas pokra- 6. Tasovice B 23 9 6 8 34:37 33 Lipovec: Sedlák O. – Hebert (65. 6. Svratka 23 10 4 9 31:32 34 OP: Lipůvka – Letovice. čoval ve zbytku poločasu. Hos- 7. Bořitov 25 9 6 10 40:55 33 Zouhar V.), Marušák, Sedlák J., 7. Kohoutovice 23 10 3 10 35:33 33 III. třída: Ostrov – Skalice. Lažany – Voděrady. té měli herní převahu ve středu 8. Šlapanice 25 7 8 10 31:38 29 Kunc (46. Lahodný), Matuška, 8. Rousínov B 23 9 5 9 40:34 32 I. třída žáci: Svratka B – (13.00, 14.30). pole, inkasovali však ještě jednou 9. Šaratice 23 8 5 10 23:38 29 Sedlák M., Školař (60. Musil), 9. Lipovec 24 9 5 10 40:43 32 OP ml. žáci: Blansko B – Olešnice. po špatně zahrané malé domů. Ve 10. Zbýšov 25 7 8 10 34:56 29 Horáček – Pernica, Zouhar M. 10. Medlánky 24 8 7 9 42:53 31 11. Líšeň B 25 8 4 13 38:54 28 11. Čebín 23 8 4 11 34:35 28 OP ženy: Drnovice – Ráječko (16.30). Kostelec – Boskovice (13.30). zbytku zápasu domácím dokonale 12. Hrušovany 25 7 6 12 33:37 27 Výsledek je zavádějící, hosté 12. Blansko B 24 8 3 13 32:58 27 neděle 16. června vycházela obranná taktika s nako- 13. Miroslav 24 4 9 11 35:44 24 byli důstojným soupeřem. Jeden 13. Černá Hora 24 7 5 12 40:52 26 I.A třída: Bořitov – Šaratice. Kunštát – Vojkovice. Rájec-Jestřebí – Dob- pávanými míči. Na 4:1 snížil Jelí- 14. Rájec 24 5 5 14 24:51 20 rozdíl zde však byl. Zatímco do- 14. Ivanovice 24 4 6 14 22:49 18 šice. I.B třída: Blansko B – Ivanovice. Lipovec – Soběšice. OP: Drnovice – Jedovnice. Šošůvka – Kořenec. Sloup – Olešnice. Rudice – Vysočany. – Vilémovice. Doubravice – Olomučany. III. třída: Vranová – V. Opatovice. – Vísky. Benešov – Kunštát B. Doubravice je již nyní jasným vítězem OP Knínice – Vavřinec. Adamov – Svitávka. Blanensko a Boskovicko - Fot- IV. třída: Rozstání – Jedovnice B. Cetkovice – Kořenec B. Lažánky – Bu- balisté Doubravice po jarní drti- kovina. Boskovice B – Vilémovice B (18.00). Ráječko B – Bořitov B. Svi- vé šňůře jsou již jasným vítězem távka B – Doubravice B. okresního přeboru. Na opačném Divize dorost: Blansko – Havl. Brod (10.15, 12.30). pólu tabulky ještě rozhodnuto I. třída dorost: Lipovec – Soběšice (14.15). není, obzvláště když hrozí, že ne- OP dorost, 1. fi nálový zápas: Ráječko (?) – Letovice (?) (13.45). musí padat jen jeden tým. KP žáci: Mor. Krumlov – Blansko (10.15, 12.00). Jedovnice – Olomučany 1:2 OP st. žáci, 1. fi nálový zápas: Sloup/Vysočany – Letovice (14,00). (1:1), Borek - Dvořáček, Klíma. OP ml. žáci: Olomučany – Boskovice B (13.00). Rudice – Knínice. Drnovice Bylo znát, že hosté mají větší – Kunštát (14.15). Jedovnice – Benešov. V.Opatovice – Cetkovice (13.45). motivaci k utkání z hlediska své OP ženy: Kunštát – Lažany (10.00). pozice v tabulce a boji o záchranu. středa 19. června Hosté byli lepší zejména v první OP ml. žáci: Boskovice B – Blansko B (16.30). Cetkovice – Jedovnice (17.00). polovině zápasu, ve druhé se již čtvrtek 20. června hra vyrovnala. Přesto vůle Olomu- IV. třída: Doubravice B – Ráječko B (17.00). čanských slavila úspěch a přinesla Sloup - Drnovice 2:0. Foto Andrea Nováková pátek 21. června jim tři body. III. třída: Voděrady – Ostrov (17.30). Letovice – Doubravice 1:1 IV. třída: Jedovnice B – Svitávka B (17.00). Vilémovice B – Lažánky (18.00). (0:1), Vondál – Aujeský. Zasloužená výhra hostí. Sehnal O první se postaral zblízka domá- V záchranářském duelu měli sobota 22. června Již jasně postupující hosté byli sice v první půli promarnil svoje cí Bednář po centrovaném míči domácí v první půli drtivý tlak, KP: Boskovice – Novosedly. v prvním poločase lepší, a po kří- dvě šance, vytoužené branky se ve 26. minutě. Šošůvka srovnala dali však jen jeden gól. Po změně I.A třída: Dobšice – Kunštát. Miroslav – Bořitov. delní akci zaslouženě rozvlnili le- ale Rudičtí dočkali. Postaral se Petlachem v 32. minutě po trest- stran se hra již vyrovnala, hosté I.B třída: Blansko B – Kohoutovice. Černá Hora – Rousínov B. Bohdalice tovickou síť Aujeským. Po změně o ni v 70. minutě Urbánek. Rudice ném kopu Ivana Zouhara. Ve zbyt- ale stále jen dotahovali. Na třetí – Lipovec. stran se obraz hry změnil. Letovič- hrála pozorně v obraně, podržel ji ku utkání byli hosté lepší, převahu branku Olomučan, které podržel OP: Olomučany – Lipůvka. Vilémovice – Rudice. Vysočany – Sloup. Oleš- tí byli lepším mužstvem a po zá- mladičký gólman Matuška. ale nedokázali využít. výborně chytající brankář, ale již nice – Šošůvka. sluze vyrovnali. Sahali i po výhře, Kořenec – Sloup 2:0 (0:0), Vilémovice – Lipůvka 0:0, po- nedokázali najít odpověď. IV. třída: Bořitov B – Boskovice B (16.30). Doubravice však remízu ubránila. Hlubinka, Jelínek. drobnosti nehlášeny. 1. Doubravice 25 15 8 2 56:27 53 OP ml. žáci: Knínice – Olomučany. Vysočany – Kotvrdovice 1:3 Sloup potvrdil svoji rozpačitou 2. Kořenec 24 12 7 5 52:32 43 OP ženy: Lažany – Kohoutovice (16.30). Ráječko – Kostelec (13.30). (1:2), Beneš, vlastní - Filip, Šenk. jarní formu i v Kořenci. Zápas měl Dohrávky: Rudice – Kořenec 3. Rudice 24 12 5 7 55:51 41 4. Lipůvka 24 11 7 6 57:36 40 neděle 23. června Hosté překvapili. Vysočany po- sice poměrně vyrovnaný průběh, 0:5 (0:3), Meluzín 3, Novotný, 5. Sloup 24 12 3 9 58:43 39 KP: Ráječko – Rajhrad. Kyjov – Blansko (10.15, Svatobořice-Mistřín). daly nejhorší výkon sezóny, jejich rozhodly však až závěrečné mi- Ševčík, ČK: Malík Ctibor (R). 6. Olešnice 24 10 5 9 48:41 35 I.A třída: Šlapanice – Rájec-Jestřebí. příznivci byli rozčarováni. V 18. nuty, kdy měli navrch domácí. Za Domácí doslova prospali začá- 7. Jedovnice 25 8 10 7 58:43 34 OP: Letovice – Kotvrdovice. Kořenec – Drnovice. minutě sice vedly, pak ale bylo po stavu 1:0 sice měli Sloupští šance tek utkání a po dvaceti minutách 8. Vilémovice 24 8 7 9 46:45 31 III. třída: V. Opatovice – Adamov. Skalice – Knínice. Vavřinec – Benešov. zbytečné penaltě vyrovnáno a po na vyrovnání, nastřelili i tyč, po- prohrávali 0:3. Na zvrat bylo poz- 9. Šošůvka 24 8 3 13 52:65 27 Kunštát B – Lysice (10.00). Vísky – Vranová. vlastní brance byl stav 1:2. Po slední slovo ale měl Kořenec, kte- dě, podali tragický výkon, který 10. Vysočany 24 8 3 13 44:57 27 11. Olomučany 24 8 3 13 40:66 27 IV. třída: Bukovina – Cetkovice. Kořenec B – Rozstání (14.15). brejkové situaci padl ve druhé půli rý výhru potvrdil druhou trefou. hosté dokonale využili. 12. Drnovice 24 8 3 13 42:69 27 I. třída dorost: Slavkov – Lipovec (10.15). třetí pečetící gól hostí. Drnovice – Šošůvka 1:1 (1:1), Olomučany – Letovice 3:2 13. Kotvrdovice 24 8 2 14 39:52 26 OP dorost, 2. fi nálový zápas: Letovice (?) – Ráječko (?) (13.45). Olešnice – Rudice 0:1 (0:0), Bednář - Petlach. (1:0), Štěpánek Jos. 2, Dvořák - 14. Letovice 24 5 6 13 33:53 21 OP st. žáci, 2. fi nálový zápas: Letovice – Sloup/Vysočany. Urbánek. Obě branky padly v první půli. Stria, Širůček. OP ml. žáci: Olešnice – V. Opatovice. Benešov – Drnovice (13.30). Kunštát – Rudice (14.45). OP ženy: Kunštát – Boskovice (16.30). Svitávecké naděje třetí Blanenské plavání má nový talent Šitbořice - Dvojice Hrdlička Jan, Michal Richtr si dovezla z fi nále Věra Vencelová výrazný úspěch blanenského pla- Českého poháru v kolové žáků, který se konal v Šitbořicích pohár za třetí vání v nejmladší kategorii. Z ta- místo. „Sice jsme byli zvyklí na lepší umístění v tomto sportu od klubu Blansko, Kopřivnice - Vý- kových pozitivních výsledků by MO Svitávka, ale tato dvojice může hrát ještě další rok v této kategorii. konnost desetiletého Milana mohla kápnout i nějaká medaile Navíc se jejich hra slušně zvedla, jelikož začali trénovat třikrát týdně Kučery vzrostla během jednoho na letním šampionátu Moravy a po půlroce se výsledky dostavily,“ uvedl trenér Vladimír Zahálka. Jak roku, kdy přestoupil z přípravky v Karviné a Prostějově, kde se dodal, ještě před půlrokem totiž tito mladíci hráli nejvýše o páté až šesté do závodního plavání, tak rychle, plavci představí koncem června. místo v této kategorii. „Velkou zásluhu na jejich růstu má Jiří Hrdlička že neměl na sobotním krajském Letošní nejvyšší českou soutěž mladší. který se bráchovi a jeho parťákovi v posledních měsících in- přeboru žactva v Blansku téměř plavců odstartovali o víkendu tenzivně věnoval. My musíme pogratulovat a doufat, že na MČR tito žádnou konkurenci. dva zástupci blanenského oddí- mladíci uspěch minimálně zopakují,“ myslí si. (bh) Před startem by nikdo nevěřil, lu. Daniel Šenk se představil ve že tento drobný, ale svalovitý dvou prsařských startech v Kop- klučina, za sebou nechá všechny řivnici na mistrovství ČR mlad- plavce z deseti jihomoravských šího žactva a Viktorie Grmelová oddílů, a především pak soupe- startovala v pěti disciplínách na ře z Komety Brno, kteří vylovili mistrovství ČR staršího žactva z blanenského bazénu většinu v Českých Budějovicích. Kva- medailí. V cíli se divili nejen di- lifikace na pět disciplín je pro váci a soupeři, ale i jeho trenéři. ni velký posun oproti zimnímu Po skončení závodů se mu na šampionátu, kde si zaplavala krku houpalo šest medailí z po- pouze dvakrát. Do jednotlivých Milan Kučera. Foto Věra Vencelová volených šesti startů. Z toho byly disciplín se z krajských soutěží čtyři zlaté a dvě stříbrné. probojuje ze sedmdesáti klubů Na dvoustovce volný způsob těchto kvalifikačních závodech díle již medailovou stálicí dva ČR pouze čtyřiadvacet plavců. porazil své soupeře téměř o dva- na poháry Moravy velmi dobře. roky. Tři medaile posbírala jede- Daniel Šenk obsadil mezi touto cet vteřin, což představuje jednu Kromě již zmiňovaného Milana náctiletá Barbora Sedláková a po elitou dvacátou příčku na stovce délku blanenského bazénu. Cel- Kučery vybojoval pět medailí jedné ve stejné kategorii Milan prsa a Viktorie Grmelová do- kově si blanenské družstvo nej- hmátla patnáctá na dvě stě metrů Foto archiv z toho jednu zlatou desetiletý Musil a Radim Švarc. Šestnáct mladších plavců vedlo letos na Štěpán Pokorný, který je v od- medailí je po dlouhé době zase motýlek.