Advies Frequentieveiling 2019

Advies Frequentieveiling 2019 Advies Openbaar Pagina 1 / 92 info @acm.nl | 070 722T 20 00 | F 070 722 23 55 Postbus 16326 |Haag 2500 BH Den Muzenstraat 41 | Haag 2511 WB Den www.acm.nl | www.consuwijzer.nl| Advies multibandveiling 2019 Den Haag, 9 april 2019 Zaaknummer: ACM/17/019954 Documentnummer: ACM/UIT/509860 Advies Openbaar Samenvatting Achtergrond In de aanloop naar de komende veiling van de 700, 1400 en 2100 MHz frequentiebanden1 eind 2019/begin 2020, en van de 3,5 GHz band die vanaf 2022 beschikbaar wordt gemaakt voor mobiele communicatie2, heeft het Ministerie van Economische Zaken en Klimaat (EZK) de ACM gevraagd advies uit te brengen3 over mogelijke maatregelen die tijdens de frequentieveiling genomen zouden 2 moeten worden om de concurrentie in de markt voor mobiele communicatie te waarborgen. / Maatregelen tijdens de veiling 92 Bij haar afbakening van de markt voor mobiele communicatiediensten komt de ACM tot de conclusie dat deze markt alle spraak-, SMS- en datadiensten omvat die op mobiele telefoons, tablets, laptops en andere apparaten kunnen worden gebruikt, ongeacht of ze over 2G, 3G of 4G geleverd worden, op basis van prepaid of postpaid, en aan consumenten of aan zakelijke eindgebruikers. In haar concurrentieanalyse concludeert de ACM dat de situatie op deze markt duidt op effectieve concurrentie. De ACM stelt vast dat KPN de grootste partij op deze markt is, maar dat KPN op deze markt niet beschikt over aanmerkelijke marktmacht (AMM). De ACM concludeert dat de mobiele markt een grote dynamiek kent, waarbij aanbieders reageren op elkaars proposities. Die dynamiek is in de afgelopen jaren toegenomen. Ook zijn de prijzen van mobiele communicatiediensten in de afgelopen jaren gedaald, ondanks de zeer hoge kwaliteit van de Nederlandse mobiele netwerken. De ACM ziet dat MVNO’s concurrentiedruk uitoefenen op MNO’s, maar dat deze concurrentiedruk wel wordt beperkt door de afhankelijkheid van de toegangsvoorwaarden die MNO’s bieden en de overstapdrempels die MVNO’s ervaren. De ACM heeft ook aandacht besteed aan de concurrentie tussen partijen met enkel een mobiel netwerk (mobile-onlyspelers) en partijen met zowel een mobiel als een vast netwerk (vast-mobiele spelers). Hoewel vast-mobiele bundeling het uitdagender maakt voor mobile-onlyspelers om te concurreren, verwacht de ACM dat er in de komende vijf jaar nog voldoende mogelijkheden zijn voor mobile-onlyspelers om op basis van mobile-onlyproposities actief te zijn, of om op basis van gereguleerde toegang tot vaste netwerken ook vast-mobiele bundels aan te bieden. Als gevolg van de fusie van T-Mobile en Tele2 zijn er op de Nederlandse mobiele markt nog drie MNO’s actief. Op basis van haar concurrentieanalyse ziet de ACM dat de toetreding van Tele2 een positief effect heeft gehad op de uitkomsten voor gebruikers. Niettemin acht de ACM het niet aannemelijk dat als gevolg van de fusie van T-Mobile en Tele2 de mate van concurrentie in de 1 Brief met kenmerk DGETM/18299252, “Besluit Europese Commissie over fusie T-Mobile en Tele2 en vervolgstappen naar veiling”. 2 Brief met kenmerk DGETM/18310117, “Toekomst 3,5 GHz band”. 3 Brief van 28 april 2017 met kenmerk DGETM-TM/17064028. Advies Openbaar komende vijf jaar in aanzienlijke mate zal verslechteren. De Europese Commissie heeft de fusie van T-Mobile en Tele2 goedgekeurd zonder aanvullende voorwaarden en verwacht op grond van haar analyses eveneens geen significant effect op de concurrentie in de Nederlandse mobiele markt. Alhoewel de ACM in het algemeen een voorkeur heeft voor een zo groot mogelijk aantal spelers op de markt, stelt de ACM derhalve vast dat de situatie op de Nederlandse mobiele markt duidt op effectieve concurrentie, en acht het niet aannemelijk dat de mate van concurrentie in de komende jaren sterk zal verslechteren. Een noodzakelijke randvoorwaarde voor deze situatie van effectieve 3 concurrentie is dat de huidige drie MNO’s bij de aankomende veilingen in staat zijn om het spectrum / te verwerven dat zij nodig hebben om effectief te blijven concurreren. 92 Gelet op bovenstaande is de ACM van oordeel dat het faciliteren van toetreding door middel van een reservering van spectrum tijdens de aankomende frequentieveiling geen noodzakelijk en effectief instrument is. Tegelijkertijd dient de verdeling van spectrum voldoende evenwichtig te zijn om effectieve concurrentie na de veiling te borgen. De ACM adviseert derhalve om tijdens de aankomende multibandveiling van de 700, 1400 en 2100 MHz banden en de veiling van de 3,5 GHz band de volgende spectrumcaps op te leggen: 1. Een cap op het spectrumbezit per MNO van 40 procent van de totale hoeveelheid mobiel spectrum (dus zowel op het thans geveilde en thans niet geveilde spectrum); 2. Een cap op het spectrumbezit per MNO van 40 procent van de totale hoeveelheid laag spectrum (<1 GHz); 3. Een cap op het spectrumbezit per MNO van 40 procent van de totale hoeveelheid mobiel spectrum in de 3,5 GHz band. De spectrumcaps op het totaal spectrumbezit en het bezit van laag spectrum voorkomen dat een te grote asymmetrie in spectrumbezit ontstaat doordat een te grote concentratie van spectrum bij één MNO plaatsvindt. Tegelijkertijd borgen de caps dat ten minste drie partijen over spectrum kunnen beschikken en dat in een markt met drie MNO’s voldoende spectrum beschikbaar is voor de derde partij. De specifieke cap op de 3,5 GHz band borgt dat ten minste drie partijen frequentieruimte in de 3,5 GHz band kunnen verwerven die nodig is om volwaardig 5G aan te bieden en een situatie van effectieve concurrentie te kunnen behouden. De ACM adviseert om de spectrumcaps van toepassing te laten zijn tot het eerstvolgende verdeelmoment, de multibandveiling van de 800, 900, 1800 en 2600 MHz banden waarvan de vergunningen lopen tot en met 2029. De ACM ziet geen noodzaak om naast de spectrumcaps nog andere maatregelen te treffen tijdens de veiling. Advies Openbaar Inhoudsopgave Samenvatting ...................................................................................................................................... 2 Inhoudsopgave ................................................................................................................................... 4 1 Inleiding ........................................................................................................................................ 5 1.1 Adviesaanvraag ministerie ................................................................................................... 5 4 1.2 Reikwijdte van het advies ..................................................................................................... 7 1.3 Eerdere ACM-adviezen ........................................................................................................ 8 / 92 1.4 Leeswijzer ............................................................................................................................ 9 2 Beantwoording vragen ............................................................................................................. 10 2.1 Beoordeling huidige markt en verwachte ontwikkeling ....................................................... 10 2.2 Advies voorgestelde spectrumcaps en advies eventuele aanvullende maatregelen ......... 11 3 Marktafbakening ........................................................................................................................ 15 3.1 Productmarkt ...................................................................................................................... 15 3.2 Geografische markt ............................................................................................................ 18 4 Concurrentieanalyse markt voor mobiele communicatiediensten ....................................... 19 4.1 Is er in de huidige situatie sprake van effectieve concurrentie? ......................................... 19 4.2 Verwachte veranderingen in vraag en aanbod van diensten in de komende vijf jaar ........ 46 4.3 Verwachting over de concurrentie in de komende vijf jaar ................................................. 48 5 Maatregelen tijdens de veiling ................................................................................................. 50 5.1 Het te veilen spectrum ........................................................................................................ 50 5.2 Reserveringen .................................................................................................................... 55 5.3 Spectrumcaps .................................................................................................................... 56 5.4 Overige maatregelen .......................................................................................................... 69 5.5 Advies ................................................................................................................................. 69 Annex A: Lijst van gebruikte afkortingen en begrippen ............................................................... 71 Annex B: Vragenlijsten MNO’s en MVNO’s .................................................................................... 73 Vragenlijst MNO’s ........................................................................................................................... 73 Vragenlijst MVNO’s ......................................................................................................................... 75 Annex C Nota van Bevindingen ....................................................................................................... 76 C.1 Consultatie ...............................................................................................................................
  • Toekomst? Snelheid
    Klaar voor de snelheid van de toekomst? Glasvezel in het buitengebied: zo geregeld. De voordelen van glasvezel Het bekendste voordeel is dat je de beschikking krijgt over razendsnel internet, maar glasvezel voor bedrijven kent nog meer voordelen. Zakelijk glasvezel is toekomstvast, stabiel, schaalbaar en door het open karakter kunnen meerdere aanbieders hun diensten aanbieden. Zakelijk glasvezel is toekomstvast Zakelijk glasvezel wordt geleverd met een standaard capaciteit van 1 Gbit/s. Dat wil zeggen dat je beschikt over een enorm groeipad, zowel qua diensten als qua snelheid. De hoge uploadsnelheid van glasvezel Glasvezel verbindingen zijn symmetrisch. Dat wil zeggen dat de upload snelheid gelijk is aan de download snelheid. Een enorm voordeel met name voor het werken in de cloud. Zakelijk glasvezel is modulair en schaalbaar De diensten die je wilt afnemen over het glasvezel zijn altijd modulair en schaalbaar. Dat wil zeggen dat meerdere diensten geleverd kunnen wor- den over dezelfde access en dat per dienst aangegeven kan worden wat de capaciteit of snelheid moet worden, eventueel aangevuld met keuzes in de overboeking of SLA. Ook add-ons als Pinnen over IP en Alarm over IP kunnen worden afgenomen. Zeer stabiel Zakelijke glasvezel verbindingen zijn stabiel en betrouwbaar en kennen een uptime garantie van 99,9% en hoger. De meeste bedrijven die de overstap naar glasvezel al gemaakt hebben kunnen beamen dat ze zelden of nooit last hebben van storingen of onderbrekingen. Dit heeft enorme voordelen voor je bedrijf. De medewerkers vinden het heerlijk om gebruik te kunnen maken van stabiele verbindingen waar ze op kunnen bouwen en ongehin- derd en ongestoord hun werk in hoog tempo kunnen doen.
  • Case M.7978 - VODAFONE / LIBERTY GLOBAL / DUTCH JV
    EUROPEAN COMMISSION DG Competition Case M.7978 - VODAFONE / LIBERTY GLOBAL / DUTCH JV Only the English text is available and authentic. REGULATION (EC) No 139/2004 MERGER PROCEDURE Article 6(1)(b) in conjunction with Art 6(2) Date: 03/08/2016 This is a provisional non-confidential version. The definitive non-confidential version will be published as soon as it is available. EUROPEAN COMMISSION Brussels, 03.08.2016 C(2016) 5165 final In the published version of this decision, some information has been omitted pursuant to Article PUBLIC VERSION 17(2) of Council Regulation (EC) No 139/2004 concerning non-disclosure of business secrets and other confidential information. The omissions are shown thus […]. Where possible the information omitted has been replaced by ranges of figures or a general description. To the notifying parties: Dear Sir/Madam, Subject: Case M.7978 -Vodafone / Liberty Global / Dutch JV Commission decision pursuant to Article 6(1)(b) in conjunction with Article 6(2) of Council Regulation No 139/20041 and Article 57 of the Agreement on the European Economic Area2 1 OJ L 24, 29.1.2004, p. 1 (the 'Merger Regulation'). With effect from 1 December 2009, the Treaty on the Functioning of the European Union ('TFEU') has introduced certain changes, such as the replacement of 'Community' by 'Union' and 'common market' by 'internal market'. The terminology of the TFEU will be used throughout this decision. 2 OJ L 1, 3.1.1994, p. 3 (the 'EEA Agreement'). Commission européenne, DG COMP MERGER REGISTRY, 1049 Bruxelles, BELGIQUE Europese Commissie, DG COMP MERGER REGISTRY, 1049 Brussel, BELGIË Tel: +32 229-91111.
  • Zenderlijst Digitaal
    Extra Alles in 1 Extra Zender Kanaal Zender Kanaal Nick Jr. 27 BBC Entertainment 46 Cartoon Network 28 AMC 69 Boomerang 29 NGC Wild 73 BabyTV# 31 Discovery World 75 Pebble TV 32 Discovery Science 76 CBBC 43 RTL Lounge 78 BBC 4 / Cbeebies 44 RTL Crime 79 BBC Entertainment 46 Horse & Country TV 80 RTL 2 +HbbTV 58 Mezzo 89 Kabel 1 +HbbTV 59 Eurosport 2 +HD 92 Vox +HbbTV 62 SLAM! TV 135 AMC 69 VH-1 Classic 138 Animal Planet 72 BBC 1 HD 241 NGC Wild 73 BBC 2 HD 242 Discovery World 75 CBBC HD 243 Discovery Science 76 BBC 4 / Cbeebies HD 244 RTL Lounge 78 Animal Planet HD 272 RTL Crime 79 Travel Channel HD 281 Horse & Country TV 80 iConcerts HD 292 Travel Channel 81 Stingray dJazz HD 293 Fashion TV# 82 NPO 101 502 Mezzo 89 NPO Cultura 503 Stingray Brava 90 NPO Zapp Xtra 517 Eurosport 2 +HD 92 FOX Sports Eredivisie 1 +HD 541 Motors TV HD 93 FOX Sports Eredivisie 3 +HD 543 MTV Brandnew 133 FOX Sports Eredivisie 5 +HD 545 SLAM! TV 135 VH-1 Classic 138 TV 538 139 Playboy TV* 161 Adult Channel* 162 Brazzers TV* 163 NPO 101 502 NPO Cultura 503 NPO Zapp Xtra 517 Instellen van de ontvanger De door u aangeschafte digitale ontvanger of televisie moet worden ingesteld om de digitale zenders van Kabelnet Veendam te kunnen * Deze zenders kunnen op verzoek geblokkeerd worden ontvangen. # Kan alleen met een HD-ontvanger bekeken worden In het menu van de digitale ontvanger of televisie voert u de volgende codes in: Frequentie : 234.000 Net ID : 9641 Qamformaat : Qam 64 Symboolrate (K-Baud) : 6875 Basispakket TV Internationaal Film Zender Kanaal Zender Kanaal
  • Zenderoverzicht Televisie Tv-Zenders in Full-HD!
    55 Zenderoverzicht televisie tv-zenders in Full-HD! Basis Kanaal Kanaal Extra zenderpakketten NPO 1 HD 1/401 L1 HD 58 (optioneel en maandelijks opzegbaar): NPO 2 HD 2/402 Omroep Zeeland HD 59 NPO 3 HD 3/403 Omroep Flevoland HD 60 RTL 4 HD 4/404 TV Noord-Holland HD 61 RTL 5 HD 5/405 Omroep Brabant HD 62 FOX Sports SBS 6 6/406 FeelGood TV 65 Eredivisie RTL 7 HD 7/407 MTV NL HD 70/470 € 7,95 per maand Veronica/Disney XD 8/408 Classica HD HD 71 Kanaal NET 5 9/409 Mezzo 72 RTL 8 HD 10/410 CNN 74 FOX Sports 1 HD 269/669 RTL Z HD 11/411 EuroNews HD 75 FOX Sports 2 HD 270/670 SKP Nieuws HD 12 Stingray Festival 4K 80 FOX Sports 3 HD 271/671 Zender van de maand 13 France 2 81 NPO Zappelin extra 14 France24 HD 82 NPO Nieuws 15 TRT Türk 83 SBS 9 16/416 2M 84 FOX Sports FOX HD 17/417 ARD HD 90/490 International Stingray LiteTV 18 ZDF HD 91/491 € 10,95 per maand XITE HD 19/419 WDR 92 Film1 + Spike HD 20 TLC HD 100/500 Kanaal Ziggo Sport Totaal BBC First HD 22/422 Discovery Channel HD 101/501 FOX Sports 4 HD 272/672 € 21,50 per maand Telstar TV HD 23 Discovery Investigation FOX Sports 5 HD 273/673 Kanaal 24 Kitchen HD 24/424 HD 102/502 FOX Sports 6 HD 274/674 Eén HD 30/430 National Geographic HD 103/503 Film1 Premiere HD 249 Canvas HD 31/431 Animal Planet HD HD 104 Film1 Action HD 250 Ketnet 32 Havoc HD 105 Film1 Family HD 251 Film1 Drama HD 252 BBC One HD 40/440 TravelXP HD 106 FOX Sports BBC Two HD 41/441 History HD HD 107 Ziggo Sport Select HD 254/654 BBC World News 45 ARTE HD 108/508 Compleet Ziggo Sport Voetbal HD 255/655 TV West HD 50 Eurosport
  • Entertainment & Media Outlook for the Netherlands 2016-2020
    Entertainment & Media Outlook for the Netherlands 2016-2020 ‘The converging media landscape’ www.pwc.nl/outlook TV B PwC Entertainment & Media Outlook for the Netherlands 2016-2020 At PwC, our purpose is to build trust in society and solve important problems. We’re a network of firms Entertainment & Media Outlook in 157 countries with more than 208,000 people. At PwC in the Netherlands over 4,400 people work together. We’re committed to delivering quality in for the Netherlands 2016-2020 assurance, tax and advisory services. Tell us what matters to you and find out more by visiting us at www.pwc.nl. Entertainment & Media Outlook for the Netherlands 2016-2020 16th annual edition, October 2016 Each year, PwC’s global and local teams of entertainment and media experts generate unbiased, in-depth forecasts for 13 industry segments. The Entertainment & Media Outlook for the Netherlands 2016-2020 combines thorough knowledge of the Dutch market with a truly global perspective – a powerful tool for understanding critical business issues. To learn more about the challenges and opportunities ahead for the entertainment and media industry, please contact Ennèl van Eeden via +31 (0)88 792 45 40 or [email protected] TV 2 PwC Entertainment & Media Outlook for the Netherlands 2016-2020 Welcome to the PwC Entertainment & Media Outlook for the Netherlands 2016-2020 Dear Outlook reader, Hardly any industry is more impacted by technological developments, globalisation, digitisation and changing consumer behaviour than the Entertainment and Media industry. Not a single day passes by without the emergence of interesting and often unexpected new developments.
  • Standaard in Uw Pakket Voetbal Films Extra Opties
    Standaard in uw pakket Extra opties Pluspakket Opnemen pakket Zender Kanaal Zender Kanaal Zender Kanaal Zender Kanaal Zender Kanaal NPO 1 1 BBC Two 112 NDR 383 Zender Kanaal NPO 2 2 Horse & Country 130 TV5 Monde 410 Discovery World 63 MTV Dance 231 NPO 1 1 NPO 3 3 Eurosport 131 Rai Uno 420 Discovery Science 64 MTV Rocks 232 NPO 2 2 RTL 4 4 Cartoon Network 190 TVE 430 ID: Investigation Discovery 65 VH1 233 NPO 3 3 RTL 5 5 Pebble TV 191 Al Jazeera 440 Nat Geo Wild 83 VH1 Classic 234 RTL 4 4 SBS 6 6 Duck TV 192 HK 13 Harderwijk 800 ONS 91 BBC World News 245 RTL 5 5 RTL 7 7 TV Oranje 210 RTV Nunspeet 801 BBC Four/CBeebies 114 CNBC Europe 246 SBS 6 6 Veronica/Disney XD 8 Schlager TV 211 RTV Noord-Holland 901 BBC Entertainment 115 Comedy Central Family 247 RTL 7 7 Net 5 9 Brava NL Klassiek 215 AT5 902 Eurosport 2 140 Comedy Central Extra 270 Veronica/Disney XD 8 RTL8 10 Slam!TV 220 RTV West 903 Motors TV 141 E! Entertainment 271 Net 5 9 Nickelodeon 11 STINGRAY LITE TV 221 Omrop Fryslan 904 Nick Jr. 201 RTL Crime 275 RTL8 10 MTV 12 NPO Nieuws 240 RTV Noord 905 Nick Toons 202 AMC 278 FOX TV 14 Comedy Central 13 CNN 241 RTV Drenthe 906 Nick Hits 203 RTL Lounge 290 SBS 9 15 FOX TV 14 Euronews 242 RTV Oost 907 RTL Telekids 204 Luxe.TV 292 Discovery Channel 61 SBS 9 15 24Kitchen 280 Omroep Flevoland 908 NPO Zapp Xtra 205 Family7 300 National Geographic 81 RTL Z 19 Travel Channel 293 RTV Utrecht 909 JimJam 206 NPO Cultura 311 NPO Nieuws 240 Één 21 FashionTV 295 Omroep Gelderland 910 BabyTV 207 ProSieben 390 Family7 300 Canvas 22 Family7 300 RTV Rijnmond
  • Zenderoverzicht DELTA Interactieve TV
    Zenderoverzicht DELTA Interactieve TV 50+ zenders 90+ zenders 120+ zenders NPO 1 FOX Sports 1 FOX Sports 2 NPO 2 100% NL TV FOX Sports 3 NPO 3 NPO Nieuws NPO 1 extra RTL4 NPO Politiek NPO 2 extra RTL5 Nick Jr NPO 3 Zappelin extra SBS6 MTV Brand New Nautical Channel RTL7 MTV Music 24 Animal Planet Veronica/Disney XD RTL Telekids Discovery Science NET5 RTL Crime Nick Toons RTL8 RTL Lounge Nick Music Zender van de Maand Shorts TV VH1 FOX Nat Geo Wild VH1 Classic Discovery Baby TV Comedy Central Extra Eurosport 1 Eurosport 2 Stingray DJAZZ TLC ONS BBC Entertainment ID Horse & Country TV 4K-zender (ntb) National Geographic 192TV 4K-zender (ntb) RTL Z TV Oranje NDR SBS9 Stingray Classica SWR 24Kitchen Pebble TV RTL Television MTV OUTtv Sat1 Comedy Central Family 7 Pro7 Nickelodeon Playboy TV KiKa Spike CI 3Sat Disney Channel SLAM!TV VOX VRT Eén Extreme Sports Channel Kabel Eins VRT Canvas Boomerang n-tv VRT Ketnet/OP12 Stingray Lite TV France 24 JenZ TV Fashion TV BBC 4 / BBC Cbeebies TV Rijnmond Disney Jr Rai Uno Omroep Brabant The Adult Channel TVEi Omroep Zeeland Euronews TRT Turk TV Noord Phoenix CNE Omrop Fryslan RTV Drenthe RTV Oost Film1 € 15,00 FOX Sports Eredevisie € 7,50 TV Flevoland TV Gelderland Film1 Première L1 TV Film1 Action FOX Sports 1 NH Film1 Family FOX Sports 2 AT5 Film1 Drama FOX Sports 3 Regio TV Utrecht + Film1 On Demand TV West Lokale omroep (één per gemeente) FOX Sports Compleet € 15,00 BBC 1 Erotiekpakket € 12,50 BBC 2 FOX Sports 1 BBC World News Brazzers TV Europe FOX Sports 2 BBC First Passie XXX FOX Sports 3 ARD Dusk Deluxe FOX Sports 4 ZDF Hustler TV FOX Sports 5 WDR Meiden van Holland Hard FOX Sports 6 TV5MONDE France2 CNN Cartoon Network Ziggo Sport Totaal € 15,00 538 TV ARTE Ziggo Sport Select Mezzo Ziggo Sport Voetbal HISTORY Ziggo Sport Golf Ziggo Sport Racing Ziggo Sport Docu Ziggo Sport Extra.
  • 2014 V2.0 Prijzen Diensten En Abonnementen DEALERS.Xlsx
    XSyou IPTV Zenderlijst (CMPZ) Zendernaam NIT Pakket Matrix opmerkingen NPO 1 1 ABO CMPZ-IPTV RTV Basispakket NPO 2 2 ABO CMPZ-IPTV RTV Basispakket NPO 3 3 ABO CMPZ-IPTV RTV Basispakket RTL 4 4 ABO CMPZ-IPTV RTV Basispakket RTL 5 5 ABO CMPZ-IPTV RTV Basispakket SBS 6 6 ABO CMPZ-IPTV RTV Basispakket RTL 7 7 ABO CMPZ-IPTV RTV Basispakket RTL 8 8 ABO CMPZ-IPTV RTV Basispakket Net 5 9 ABO CMPZ-IPTV RTV Basispakket Veronica / Disney XD 10 ABO CMPZ-IPTV RTV Basispakket Fox 11 ABO CMPZ-IPTV RTV Basispakket RTL Z 12 ABO CMPZ-IPTV RTV Basispakket Een 14 ABO CMPZ-IPTV RTV Basispakket Canvas 15 ABO CMPZ-IPTV RTV Basispakket BBC One 16 ABO CMPZ-IPTV RTV Basispakket BBC Two 17 ABO CMPZ-IPTV RTV Basispakket CNN International 18 ABO CMPZ-IPTV RTV Basispakket Discovery 19 ABO CMPZ-IPTV RTV Basispakket TLC 20 ABO CMPZ-IPTV RTV Basispakket National Geographic Channel 21 ABO CMPZ-IPTV RTV Basispakket Eurosport 1 22 ABO CMPZ-IPTV RTV Basispakket Comedy Central / Kindernet 23 ABO CMPZ-IPTV RTV Basispakket Nickelodeon/Spike 24 ABO CMPZ-IPTV RTV Basispakket MTV 25 ABO CMPZ-IPTV RTV Basispakket SLAM!TV 26 ABO CMPZ-IPTV RTV Basispakket SBS9 28 ABO CMPZ-IPTV RTV Basispakket Omroep Zeeland 31 ABO CMPZ-IPTV RTV Basispakket Omroep Flevoland 32 ABO CMPZ-IPTV RTV Basispakket TV Drenthe 33 ABO CMPZ-IPTV RTV Basispakket TV Noord 34 ABO CMPZ-IPTV RTV Basispakket Omrop Fryslan 35 ABO CMPZ-IPTV RTV Basispakket TV Oost 36 ABO CMPZ-IPTV RTV Basispakket L1 Limburg 37 ABO CMPZ-IPTV RTV Basispakket RTV Utrecht 38 ABO CMPZ-IPTV RTV Basispakket TV Gelderland 39 ABO CMPZ-IPTV RTV
  • Tv-Zenders Basispakket
    Tv-zenders Basispakket HD* Terugkijken** HD* Terugkijken** Zenders Zenders 1 NPO 1 40 BBC World News 2 NPO 2 41 Beleef KPN � NPO 3 42 Zender van de maand 4 RTL 4 43 NPO Nieuws 5 RTL 5 44 Crime & Investigation 6 SBS 6 45 Das Erste (ARD) 7 RTL 7 46 ZDF 8 NET 5 47 RTL Television 9 Veronica / Disney XD 48 WDR 10 RTL 8 49 Arte 11 RTL Z 58 NPO Zappelin Extra 12 Comedy Central 60 Cartoon Network 13 Spike 61 CNN 14 ESPN 62 Euronews 15 Discovery 63 Al Jazeera 16 FOX 92 France 2 17 TLC 93 RTV-7 18 National Geographic 96 Rai Uno 19 SBS 9 129 Utsav Bharat 20 MTV 140 TRT Turk 21 Investigation Discovery NPO 1 GOS 22 XITE 191 (=gesproken ondertiteling) 23 DreamWorks NPO 2 GOS 192 (=gesproken ondertiteling) 24 24Kitchen NPO 3 GOS 193 25 BBC First (=gesproken ondertiteling) 26 BBC One 200 Netflix 27 BBC Two 201 YouTube 28 Disney Channel 203 Amazon Prime Video 29 Één 538 TV 538 30 Canvas 649 KPN ExtraTV 2 31 Ketnet 651 Erotique Boutique 32 History 652 Pure Babes 33 Nickelodeon 672 KPN ExtraTV 3 34 LoveNature 699 KPN ExtraTV 4 35 Eurosport 1 9992 Extra TV 38 Insight 39 Njam! HD-glas 661 NPO 1 HD Glas 4K-zenders 662 NPO 2 HD Glas 691 XITE 4K 663 NPO 3 HD Glas 692 Insight 4K 664 RTL 4 HD Glas 693 LoveNature 4K 665 RTL 5 HD Glas 666 SBS 6 HD Glas 667 RTL 7 HD Glas 668 Net 5 HD Glas 669 Veronica/Disney XD HD Glas 670 RTL 8 HD Glas Heeft u nog vragen over uw tv-abonnement? Neem contact op met onze Klantenservice: 020 398 76 66.
  • Standaard in Uw Pakket Extra Opties Nick Jr
    Standaard in uw pakket Extra opties Nick Jr. 201 CNBC Europe 246 Nick Toons 202 Comedy Central Family 247 Nick Hits 203 Comedy Central Extra 270 Pluspakket €9,95 Zender Kanaal Zender Kanaal Zender Kanaal RTL Telekids 204 E! Entertainment 271 Zender Kanaal NPO Zapp Xtra 205 RTL Crime 275 NPO 1 1 TV Oranje 210 Omroep Flevoland 908 Discovery World 63 JimJam 206 AMC 278 NPO 2 2 Schlager TV 211 RTV Utrecht 909 Discovery Science 64 BabyTV 207 RTL Lounge 290 NPO 3 3 Brava NL Klassiek 215 Omroep Gelderland 910 ID: Investigation Discovery 65 Mezzo 217 Luxe.TV 292 RTL 4 4 Slam!TV 220 RTV Rijnmond 911 Nat Geo Wild 83 DJAZZ.tv 218 Family7 300 RTL 5 5 STINGRAY LITE TV 221 Omroep Zeeland 912 ONS 91 MTV Brand New 230 NPO Cultura 311 SBS 6 6 NPO Nieuws 240 Omroep Brabant 913 BBC Four/Beebies 114 MTV Dance 231 ProSieben 390 RTL 7 7 CNN 241 L1 914 BBC Entertainment 115 MTV Rocks 232 Sat.1 391 Veronica/Disney XD 8 Euronews 242 GPTV Friesland 915 Eurosport 2 140 VH1 233 RTL Television 392 Net 5 9 24Kitchen 280 Motors TV 141 VH1 Classic 234 BBC World News 245 RTL 8 10 Travel Channel 293 Nickelodeon 11 FashionTV 295 HD pakket €3,95 Ziggo Sport Totaal €14,95 Film1 €14,95 Opnemen €5,00 MTV 12 Family7 300 Comedy Central 13 ARTE 301 Zender Kanaal Zender Kanaal Zender Kanaal Zender Kanaal FOX TV 14 ARD 380 Comedy Central 16 Ziggo Sport Select 160 Film1 Premiere 330 NPO 1 1 SBS 9 15 ZDF 381 Animal Planet HD 72 Ziggo Sport Voetbal 161 Film1 Action 331 NPO 2 2 RTL Z 19 WDR 382 National Geographic HD 82 Ziggo Sport Golf 162 Film1 Comedy & Kids 332 NPO 3 3 Één 21 NDR
  • Smartphones En Tablets Blijft Stabiel
    Trends in Digitale Media Onderzoek van GfK in samenwerking met KVB-SMB, MMA, NDP Nieuwsmedia, PMA en Screenforce December 2020 Inhoud Trends in Digitale Media 2020 ▪ Bezit apparaten ▪ Mediagebruik in het algemeen ▪ Communiceren ▪ Kijken ▪ Nieuws volgen ▪ Boeken lezen ▪ Magazines lezen ▪ Luisteren ▪ Overig mediagebruik ▪ Onderzoeksverantwoording 3-2-2021 © GfK 2 Bezit apparaten 3-2-2021 © GfK 3 Highlights Bezit apparaten Het bezit van laptops/PC’s is stabiel en heeft de hoogste penetratie van alle apparaten. Het bezit van smartphones en tablets blijft stabiel. Samsung grootste merk bij zowel smartphones als tablets. Grootste groei in bezit van smart TV’s. Inmiddels bezit ruim zes op de tien Nederlanders van 13 jaar en ouder een smart TV. Het bezit van gameconsoles, e-readers, mediaspelers, smartwatches en smart speakers neemt gestaag toe. Mannen bezitten vaker gameconsoles, smart speakers, mediaspelers en smart TV’s. Vrouwen zijn vaker in het bezit van e-readers. Ouderen zijn vaker in het bezit van e-readers en tablets. Jongeren bezitten vaker gameconsoles. 3-2-2021 © GfK 4 Bezit apparaten Bezit smart TV’s groeit het hardst in 2020 97% 96% 97% 96% 95% 83% 88% 91% 93% 93% 67% 70% 70% 71% 70% Het bezit van laptops/desktops, smartphones en tablets blijft stabiel in 2020. Laptop/Desktop Smartphone Tablet Gemiddeld 2 per huishouden Gemiddeld 2,3 per huishouden Gemiddeld 1,2 per huishouden De grootste groei in apparaatbezit is te zien 61% bij smart TV’s. Ruim zes 47% 52% 29% 26% 25% 23% 25% 35% 42% op de tien Nederlanders 27% 27% 28% 28% 30% 25% 23% 25% 26% 29% is inmiddels in het bezit Smart TV Gameconsole E-Reader van een smart TV.
  • Ziggo Zenderoverzicht. Vanaf 1 Juli 5 TV Gemist  Horizon TV Thuis  Horizon TV Overal  Replay TV
    Ziggo Zenderoverzicht. Vanaf 1 juli 5 TV Gemist Horizon TV thuis Horizon TV overal Replay TV 1 NPO 1 (HD) 5 113 HBO3 (HD) 5 508 CCTV News 2 NPO 2 (HD) 5 120 RTL Crime 509 RT 3 NPO 3 (HD) 5 122 CI 538 TV538 5 4 RTL 4 (HD) 5 123 ID 601 MTV Music 24 5 RTL 5 (HD) 5 124 Comedy Central Extra 5 602 DanceTrippin 5 6 SBS6 (HD) 5 125 Shorts TV 603 SLAM!TV 7 RTL 7 (HD) 5 126 E! (HD) 604 MTV Brand New 8 Veronica / Disney XD (HD) 5 127 NPO Best 605 Stingray LiteTV 9 Net5 (HD) 5 128 NPO 101 606 VH1 Classic 10 RTL 8 (HD) 5 129 OUTtv 607 Brava NL Klassiek 5 11 FOX (HD) 5 131 AMC 5 608 Mezzo 12 RTL Z (HD) 5 132 CBS Reality 609 DJAZZ.tv 5 13 Ziggo TV (HD) 133 Fashion TV HD 610 TV Oranje 14 Ziggo Sport (HD) 5 134 MyZen HD 611 100% NL TV 5 15 Comedy Central (HD) 5 136 Horse & Country TV 612 192TV 16 Nickelodeon / Spike (HD) 5 138 Food Network 613 MTV Live HD 17 Discovery (HD) 5 139 Fine Living 701 TV Noord 18 National Geopgraphic Channel (HD) 5 140 RTL Lounge 702 Omrop Fryslân 19 SBS9 (HD) 5 202 Discovery Science 703 TV Drenthe 20 Eurosport 1 (HD) 203 Discovery World 704 TV Oost 5 21 TLC (HD) 5 204 Nat Geo Wild (HD) 705 TV Gelderland 22 BBC First (HD) 208 Animal Planet HD 706 Omroep Flevoland 23 MTV (HD) 5 210 Travel Channel (HD) 707 NH 24 24Kitchen (HD) 211 ONS 708 Regio TV Utrecht 25 XITE 5 222 NPO Cultura 709 TV West 26 FOXlife (HD) 5 230 Family7 710 TV Rijnmond 27 Disney Channel 5 301 Disney XD 5 711 Omroep Zeeland 28 HISTORY (HD) 5 302 Disney Junior 5 712 Omroep Brabant 5 29 Comedy Central Family 5 303 Nicktoons 713 L1 TV 30-33 Regionaal publieke 304 Nick Hits 725 AT5 omroep van de regio 305 Pebble TV 34-35 Regionaal commerciële omroep 306 Nick Jr.