®

2020/2021 21. 11. 2020 od 14.00 hodin

FK Mladá Boleslav vs. FK Pardubice

FK Mladá Boleslav FK Pardubice

č. utkání góly utkání góly č. utkání góly utkání góly rok nar. rok nar. hráče jméno, příjmení 20/21 20/21 celkem celkem hráče jméno, příjmení 20/21 20/21 celkem celkem Brankáři Brankáři 32 Jakub Markovič 2001 0 0 2 0 1 Štěpán Hrnčíř 1997 0 0 0 0 33 Jan Šeda 1985 0 0 125 0 22 Jiří Letáček 1999 0 0 0 0 99 Petr Mikulec 1999 7 0 7 0 30 Nikolas Šmíd 1998 0 0 0 0 Obránci 31 Marek Boháč 1988 7 0 40 0 2 Šimon Gabriel 2001 3 0 3 0 Obránci 3 Ondřej Mazuch 1989 2 0 54 2 2 Jan Prosek 1995 6 0 6 0 4 David Šimek 1998 0 0 20 0 3 Tomáš Čelůstka 1991 4 0 4 0 5 Alexei Tataev 1998 7 1 40 2 4 Lukáš Zukal 1997 0 0 0 0 15 Róbert Mazáň 1994 4 0 4 0 5 Jiří Sláma 1999 6 0 7 0 22 David Douděra 1998 5 0 60 2 6 Martin Toml 1996 7 1 9 1 25 Marco Túlio 1998 7 0 31 0 8 Filip Čihák 1999 3 0 3 0 29 Jakub Klíma 1998 7 0 43 0 13 Martin Šejvl 1992 6 0 6 0 34 Antonín Křapka 1994 5 0 65 2 15 Tomáš Kubart 2001 0 0 0 0 Záložníci 16 Lukáš Hušek 2000 1 0 1 0 6 Dominik Mašek 1995 7 2 109 17 17 Petr Kurka 2002 0 0 0 0 8 Marek Matějovský 1981 0 0 327 14 23 Michal Surzyn 1997 7 2 7 2 14 Vojtěch Stránský 2003 0 0 3 0 Záložníci 17 Jiří Kulhánek 1996 3 0 45 0 7 Lukáš Pfeifer 1999 6 1 6 1 18 Jakub Fulnek 1994 7 0 138 6 10 Sang-hyuk Lee 2000 1 0 1 0 19 Daniel Langhamer 2003 0 0 0 0 11 Samuel Šimek 2002 0 0 0 0 20 Michael Hönig 2000 0 0 2 0 12 Emil Tischler 1998 6 3 6 3 21 Ondřej Zahustel 1991 7 2 171 28 14 Jan Jeřábek 1984 7 0 7 0 23 Lukáš Budínský 1992 7 0 164 38 19 Michal Hlavatý 1998 4 1 4 1 26 David Pech 2002 0 0 5 0 20 Cadu 1997 7 0 7 0 28 Lukáš Mašek 2004 1 0 1 0 24 Tomáš Solil 2000 7 0 7 0 39 Dominik Janošek 1998 3 0 66 2 25 Matěj Vít 2001 0 0 0 0 Útočníci 28 Ewerton 1996 4 0 8 0 7 Václav Drchal 1999 7 0 23 4 Útočníci 9 Davis Ikaunieks 1994 5 0 77 19 4 Pieter Langedijk 1994 0 0 0 0 10 Martin Graiciar 1999 1 0 27 4 9 Pavel Černý 1985 7 0 111 6 11 Michal Škoda 1988 6 1 154 37 18 Michal Petráň 1992 5 0 33 3 24 Ladislav Krobot 2001 0 0 6 0 21 David Huf 1999 3 0 3 0 27 Jiří Klíma 1997 1 0 52 8 27 Vojtěch Sychra 2001 0 0 0 0

Realizační tým: Trenér Jozef Weber, asistent Jan Baránek, asistent Adrian Rolko, trenér brankářů Jiří Realizační tým: trenéři Jaroslav Novotný, Jiří Krejčí, asistenti trenéra Martin Shejbal, kondiční trenér Malík, kondiční trenér Pavel Čvančara, vedoucí mužstva Vladimír Rosenberger, lékaři MUDr. Jůlius Tomáš Prorok, lékaři MUDr. Tomáš Brož, masér Michal Kábele, Petr Novák, vedoucí mužstva Jan Císař. Jakubík, MUDr. Ondřej Helvich, MUDr. Lívia Juríková fyzioterapeut Václav Kubíček, masér Jan Skoupý, kustod Václav Štěpán.

3 Stručná historie pardubického fotbalu Pardubice jsou v bilanci novodobé historie samostatné české ligy pět- atřicátým zúčastněným klubem. S aktuálním ziskem třinácti bodů a ak- tivním skóre 8:6 má lepší bilanci, než MFK Vítkovice, FK Švarc Benešov a AFK Atlantic Lázně Bohdaneč na posledních třech (33.-35.) místech. Mladá Boleslav je desátá s pětadvacetibodovým náskokem před jede- náctou Příbramí a s výrazným odstupem 160 bodů za devátým Brnem. Současný FK Pardubice vznikl v roce 2008 sloučením FK Junior, MFK Pardubice a Tesla Pardubice. Navazuje na pestrou historii pardubic- kého fotbalu. Nejstarší tamní klub SK Pardubice založený v roce 1899 hrál v letech 1937-46 nejvyšší tuzemskou ligu a v roce 1960 se sloučil s místím klubem TJ Tesla, jenž byl pokračovatelem AFK původně zalo- ženého jako Studentské sdružení v roce 1910. Třetím významným fot- balovým subjektem v Pardubicích byl Slavoj existující od roku 1919, ve druhé polovině 20. století pokračující pod názvem Lokomotiva a v roce 2005 sloučený s TJ Tesla.

Boleslavský a pardubický podzim V osmnáctičlenné tabulce FORTUNA:LIGY čtrnáctá Boleslav má jen pět bodů, stejně jako patnáctá Opava, na jejíž hřiště jede za tři týdny. Ze tří podzimních domácích zápasů boleslavští fotbalisté získali čtyři z cel- kových pěti bodů. Ve druhém kole prohráli se Zlínem 1:3, ve čtvrtém Pardubice daly osm porazili Jablonec 2:0 a v šestém remizovali s Českými Budějovicemi 2:2. a Boleslav jen šest gólů Pardubice na šesté ligové příčce mají shodný počet třinácti bodů jako Střelci prvoligových gólů ročníku 2020-21: 6 – Lukáš Juliš (Sparta), pátý Liberec. Letošní prvoligový nováček je ochuzený o domácí pro- 4 - Jean-David Beauguel (Plzeň), Adam Hložek (Sparta), Jhon Mosquera středí, neboť „domácí“ zápasy hraje v pražských Vršovicích v klokaním (Liberec), Michael Rabušic (Liberec), 3 – Aleš Čermák (Plzeň), Vlastimil Ďolíčku. Přesto v sedmi mistrovských zápasech získal celkem třináct Daníček (Slovácko), Bořek Dočkal (Sparta), Youba Dramé (Zlín), Ladislav bodů za výhry nad Teplicemi 2:1, Libercem 3:0, v Uherském Hradišti Krejčí II (Sparta), Zdeněk Ondrášek (Plzeň), Stanislav Tecl (Slavia), Emil nad Slováckem 1:0, nad Opavou 1:0 a remízu s pražskou Slavií Tischler (Pardubice), Tomáš Zajíc (Ostrava). Mezi devětadvaceti hráči, kteří 1:1. Prohrál pouze v úvodním kole v Jablonci 0:1 a ve čtvrtém kole dali dva góly, jsou boleslavští Dominik Mašek, Ondřej Zahustel a pardubický v Ostravě 0:3. Michal Surzyn. Po jednom gólu dali za Mladou Boleslav Michal Škoda, Alexei Tataev a za Pardubice Martin Toml, Michal Hlavatý a Lukáš Pfeifer.

Boleslav versus Pardubice O prvoligové body se boleslavští s pardubickými fotbalisty střetávají v so- botu 21. listopadu 2020 poprvé. Od posledního mistrovského utkání, hra- ném ovšem ve druhé lize, uplynulo již více než šestnáct let. Čerstvější jsou tři duely v rámci zimní Tipsport ligy.

Utkání druhé ligy: Podzim 2002 FK Pardubice – FK Mladá Boleslav 1:1 Jaro 2003 FK Mladá Boleslav – FK Pardubice 4:0 Podzim 3003 FK Pardubice – FK Mladá Boleslav 1:2 Jaro 2004 FK Mladá Boleslav – FK Pardubice 2:0

Utkání zimní Tipsport ligy: Sobota 17. ledna 2015 FK Mladá Boleslav – FK Pardubice 2:2 Pátek 8. ledna 2016 FK Mladá Boleslav – FK Pardubice 6:0 Neděle 29. ledna 2017 FK Mladá Boleslav – FK Pardubice 4:0

4 Jubilejní 500. prvoligový zápas

FK Mladá Boleslav se po dlouhých 102 letech existence vyšvihl mezi tu- zemskou fotbalovou elitu. S definitivní platností to stvrdilo domácí vítězství nad Pardubicemi 2:0 v druholigovém duelu v květnu 2004. Od podzimu 2004 Boleslavští nepřetržitě hrají nejvyšší českou ligu, v níž dosud vyhráli 205, remizovali 131 a prohráli 161 mistrovských utkání s aktivním skóre 745:636 a souhrnným ziskem 746 bodů. Střetnutí osmého kola ročníku 2020-21 s Pardubicemi je v šestnáctileté boleslavské prvoligové historii 498 utkáním. Po následném venkovním zápase v Příbrami sehrají bole- slavští fotbalisté v prvním prosincovém víkendu roku 2020 jubilejní 500. prvoligový zápas, v němž jim na domácím hřišti dnešní Lokotrans Arény bude soupeřem FK Teplice.

Nešťastná domácí remíza s Budějovicem Drchal a Ikaunieks Utkání šestého ligového kola FK Mladá Boleslav – SK Dynamo České v reprezentaci skórovali Budějovice 2:2 boleslavští fotbalisté rozehráli dobře, i když první skó- V druhé polovině listopadu se FORTUNA:LIGA potřetí v podzimní sezóně roval soupeř. Javorkův gól z 2. minuty však kvůli ofsajdu neplatil. Potom podřídila reprezentačnímu programu. Trenér českého reprezentačního áčka v 10. minutě D. Mašek hlavou prodloužil Túliův centr do břevna a o mi- Jaroslav Šilhavý se obešel bez mladoboleslavských fotbalistů, tradičními nutu později Zahustel poslal Boleslav do vedení, které ve 32. minutě Škoda jeho spolupracovníky i tentokrát byli kondiční trenér Pavel Čvančara a ma- navýšil. Budějovický Čolič před přestávkou snížil. Když se už pomalu sér Jan Skoupý z FK Mladá Boleslav. Boleslavští radovali ze tří bodů, tak po Čoličově centru Jánošík hlavou vy- Reprezentační jedenadvacítka vyhrála kvalifikační duel v Řecku 2:0 a po- rovnal. Sestava FK Mladá Boleslav proti Českým Budějovicím: Mikulec stoupila na EURO U21. Na hřišti se o to zasloužili hráči FK Mladá Boleslav – Jakub Klíma, Tataev, Křapka – Zahustel, Túlio, Budínský, Mazáň – Fulnek Dominik Janošek i střídající Jakub Klíma a Václav Drchal, jenž v první ze tří (84. Kulhánek), Dominik Mašek (63. Drchal), Škoda (63. Graiciar). Góly: 11. nastavených minut dal gól pojišťující zaslouženou výhru. Mezi náhradníky Zahustel, 32. Škoda – 42. Čolič, 90. Jánošík. Rozhodčí: Julínek – Podaný, byl připravený také brankář Petr Mikulec. Ratajová. Diváků: 1232. Útočník Dávis Ikaunieks hrál za Lotyšsko poločas v přátelského utkání v San Marinu, v Lize národů UEFA proti Faerským ostrovům byl střídaný v poslední minutě a v Andoře za osmdesát minut, než jej v závěru trenér vystřídal, nastřílel dva góly. Obránce Róbert Mazáň reprezentoval Slovensko v zápase Ligy národů UEFA proti Skotsku.

Přes Chrudim do pohárového osmifinále

V utkání třetího kola českého poháru MOL Cup 2020-21 MFK Chrudim – FK Mladá Boleslav 1:1 boleslavskému trenérovi Weberovi scházelo sedm hráčů plnících si reprezentační povinnosti. První poločas druholi- gová Chrudim vyhrála proměněním pokutového kopu. Obdobnou stan- dardku na druhé straně boleslavský kapitán Budínský neproměnil, uspěl až v 63. minutě dělovkou ze dvaceti metrů. Základních devadesát ani nastavených třicet minut o vítězi nerozhodlo, následoval tudíž penaltový rozstřel. V šesti sériích se nikdo nezmýlil, teprve v sedmé chrudimský Dostálek nastřelil břevno a po penaltovém skóre 6:7 Boleslav postoupila do jarního osmifinále.Sestava FK Mladá Boleslav v Chrudimi: Markovič – Gabriel (46. Dominik Mašek), Šimek, Křapka – Kulhánek, Túlio (104. Langhamer) – Zahustel, Budínský, Fulnek – Graiciar (91. Douděra), Škoda. Góly: 14. Yu z pokutového kopu – 63. Budínský (v penaltovém rozstřelu Zahustel, Dominik Mašek, Škoda, Fulnek, Budínský, Křapka a Douděra). Rozhodčí: Hocek – Vodrážka, Novák.

5 Těsná prohra s mistrovskou Slávií

V sedmém ligovém kole Boleslavští na hřišti úřadujícího českého mistra marně usilovali o rozšíření hubeného bodového zisku v aktuální ligové sezoně. Těsná prohra SK Slavia Praha – FK Mladá Boleslav 1:0 se zrodila v 7. minutě, kdy přes pravou stranu boleslavské defenzívy utekl Olayinka a nekompromisním za- končením prostřelil brankáře Mikulce. Další šance fotbalisté v sešívaných dresech neproměnili, když Mikulec uspěl proti zakončením Simy, Olayinky a Stancia, jehož bombu z dvaceti metrů vytlačil nad břevno. Teprve ve 43. minutě kopali Boleslavští svůj první roh, ale nebezpeční pro slávistickou branku nebyli. Těsně před pauzou Tataevovu nepovedenou malou domů zachytil Kuchta, ale vyběhnuvšího brankáře Mikulce nepřehodil. Druhý poločas na nejtěsnějším skóre ve slávistický prospěch nic nezměnil. Boleslavští sice do druhého dějství vletěli viditelně živěji, než se herně prezen- tovali před přestávkou, ale ve dvou slibných střeleckých příležitostech neuspěl Douděra. V 65. minutě Škoda zachytil slávistickou rozehrávku, ale on sám ani po něm Douděra soupeřovu chybu gólově nepotrestali. Na druhé straně hřiště se ve 49. minutě Kuchta probil před Mikulce, kterého neprostřelil a v 73. minutě se Olayinka prokličkoval až před boleslavského gólmana, kterého sice z úhlu obstřelil, ale gól nedal. O tři minuty později Lingr hlavičkoval těsně nad boleslavskou branku. Ve dvouminutovém nastavení Boleslavští odolali osmému soupeřově rohu a marně Lingr). Sestava FK Mladá Boleslav: Mikulec - Jakub Klíma (46. Douděra), Tataev, zkoušeli atakovat slávistickou branku trestným kopem rozehraným Budínským. Křapka – Janošek (72. Dominik Mašek), Túlio (85. Lukáš Mašek) - Zahustel, Sestava SK Slavia Praha: Kolář – Masopust (90. Musa), Hovorka (41. Takács), Budínský, Mazáň – Fulnek (46. Ikaunieks), Škoda (72. Drchal). Gól: 7. Olayinka. ŽK: Zima, Oscar - Ševčík, Holeš - Sima, Stanciu (71. Traore), Olayinka – Kuchta (71. Olayinka, Sima, Lingr. Rozhodčí: Rejžek – Paták, Kotík

6 FORTUNA:LIGA 2020/2021

Karviná – Ostrava 0:0 Pardubice - Teplice 2:1 Karviná - Sparta 2:5 Č. Budějovice – Slavia 0:6 Slavia - Příbram 3:0 Č. Budějovice - Liberec 0:2 Jablonec – Pardubice 1:0 Slovácko - Jablonec 1:1 Jablonec - Ostrava 2:0 Příbram – Teplice 1:3 Ostrava - Č. Budějovice 2:2 Příbram - Opava 1:1 Brno – Sparta 1:4 Opava - Karviná 1:2 Teplice - Slovácko 0:2

Bohemians - Ml. Boleslav 4:0 Liberec - Plzeň 4:1 Pardubice - Slavia 1:1

Olomouc – Liberec 1:0 kolo 18. Ml. Boleslav - Zlín 1:3 Olomouc - Bohemians 3:0 Zlín – Slovácko 1:2 Sparta - Olomouc 3:0 Zlín - Brno 3:1

34. kolo kolo | 34. 1. Plzeň – Opava 3:1 kolo | 2. Brno - Bohemians 0:0 kolo kolo | 19. 3. Plzeň - Ml. Boleslav 2:1

Slavia - Teplice 5:1 Karviná - Ml. Boleslav 0:0 Slovácko - Pardubice 0:1 Karviná - Bohemians 2:1 Slovácko - Příbram 5:1 Č. Budějovice - Bohemians odloženo Ostrava - Slavia 0:1 Č. Budějovice - Zlín 1:2 Ostrava - Pardubice 3:0 Jablonec - Opava 4:1 Opava - Teplice 2:1 Jablonec - Brno 0:1 Opava - Č. Budějovice 0:0 Příbram - Sparta 1:3 Liberec - Příbram 3:0 Příbram - Ostrava 0:4 Liberec - Karviná 1:1 Teplice - Ostrava 2:1 Ml. Boleslav - Č. Budějovice 2:2 Teplice - Liberec 1:2 Ml. Boleslav - Jablonec 2:0 Pardubice - Liberec 3:0 Sparta - Jablonec 2:1 Pardubice - Opava 1:0 Sparta - Zlín 3:1 Slavia - Slovácko 3:0 Brno - Karviná 0:2 Slavia - Ml. Boleslav 1:0 21. kolo | 21. Brno - Olomouc 2:4 Zlín - Olomouc 0:1 Bohemians - Zlín 2:0 Slovácko - Olomouc 0:0

20. kolo kolo | 20. 4. Bohemians - Plzeň 1:4 kolo 5. Plzeň - Brno 4:1 kolo kolo | 22. 6. Olomouc - Plzeň 2:2 kolo kolo | 23. 7. Plzeň - Sparta 3:1

Ostrava - Slovácko Slovácko - Opava Plzeň - Karviná Č. Budějovice - Karviná Opava - Slavia Ostrava - Liberec Brno - Č. Budějovice Ostrava - Bohemians Liberec - Jablonec Příbram - Ml. Boleslav Zlín - Jablonec Opava - Ml. Boleslav Ml. Boleslav - Pardubice Teplice - Sparta Olomouc - Příbram Slovácko - Sparta Sparta - Č. Budějovice Slavia - Brno Ml. Boleslav - Teplice Pardubice - Brno Brno - Příbram Jablonec - Bohemians Bohemians - Pardubice Příbram - Zlín

Bohemians - Teplice Pardubice - Olomouc kolo 26. Sparta - Slavia Teplice - Olomouc |

Olomouc - Karviná Karviná - Zlín Liberec - Slovácko Slavia - Liberec

24. kolo kolo | 24. 8. Zlín - Plzeň kolo kolo | 25. 9. Č. Budějovice - Plzeň kolo 10. Opava - Ostrava kolo kolo | 27. 11. Jablonec - Plzeň

Olomouc - Č. Budějovice Příbram - Karviná Olomouc - Jablonec Příbram - Plzeň Karviná - Jablonec Jablonec - Č. Budějovice Č. Budějovice - Příbram Teplice - Jablonec Bohemians - Příbram Liberec - Ml. Boleslav Zlín - Teplice Pardubice - Č. Budějovice Plzeň - Teplice Opava - Sparta Karviná - Pardubice Slavia - Olomouc Sparta - Pardubice Teplice - Brno Plzeň - Slavia Slovácko - Karviná Zlín - Slavia Slavia - Bohemians Ml. Boleslav - Slovácko Ostrava - Sparta Brno - Slovácko Ostrava - Olomouc Brno - Ostrava Opava - Zlín Liberec - Opava Pardubice - Zlín Bohemians - Opava Liberec - Bohemians 30. kolo kolo | 30. 14. 31. kolo kolo | 31. 15. 29. kolo kolo | 29. 13. 28. kolo kolo | 28. 12. Ml. Boleslav - Ostrava Slovácko - Plzeň Sparta - Liberec Ml. Boleslav - Brno

Karviná - Slavia Teplice - Karviná Č. Budějovice - Teplice Pardubice - Příbram Tabulka FORTUNA:LIGA Jablonec - Příbram Slavia - Jablonec Mužstvo Z V R P S B Sparta - Ml. Boleslav Slovácko - Č. Budějovice 1. SK Slavia Praha 7 6 1 0 20:2 19 Brno - Liberec Ostrava - Plzeň 2. AC Sparta Praha 7 6 0 1 21:9 18 Bohemians - Slovácko Opava - Brno Olomouc - Opava Liberec - Zlín

3. FC Viktoria Plzeň 7 5 1 1 19:11 16 Zlín - Ostrava kolo kolo | 33. 17. Ml. Boleslav - Olomouc

4. SK Sigma Olomouc 7 4 2 1 11:7 14 kolo kolo | 32. 16. Plzeň - Pardubice Sparta - Bohemians 5. FC Slovan Liberec 7 4 1 2 12:7 13 6. FK Pardubice 7 4 1 2 8:6 13 7. MFK Karviná 7 3 3 1 9:8 12 8. 1. FC Slovácko 7 3 2 2 10:7 11 9. FK Jablonec 7 3 1 3 9:7 10 10. FC FASTAV Zlín 7 3 0 4 10:11 9 11. FC Baník Ostrava 7 2 2 3 10:7 8 12. Bohemians Praha 1905 6 2 1 3 8:9 7 13. FK Teplice 7 2 0 5 9:15 6 14. FK Mladá Boleslav 7 1 2 4 6:12 5 15. Slezský FC Opava 7 1 2 4 6:12 5 16. Zbrojovka Brno 7 1 1 5 6:17 4 17. SK Dynamo Č. Budějovice 6 0 3 3 5:14 3 18. 1. FK Příbram 7 0 1 6 4:22 1

7 Všechny barvy dostupné na decathlon.cz

279Kč DĚTSKÉ SPODNÍ FOTBALOVÉ TRIČKO KEEPDRY 500 KIPSTA Materiál absorbuje a rychle odvádí pot od těla, udrží vás tak v suchu a teple. Technologie Seamless s minimem švů snižuje podráždění.

239Kč DĚTSKÉ FOTBALOVÉ LEGÍNY KEEPDRY 100 KIPSTA Přiléhavý střih a poddajný a splývavý materiál nebrání pohybu. Česaný rub poskytuje hřejivost a pohodlí. VÍCE PRODUKTŮ NA DECATHLON.CZ Decathlon Mladá Boleslav, Jičínská 1419 DRESY BOLKY PRO NOVÉ HRÁČE! FORTUNA SLAVÍ 30 LET, SLAV I TY

Ministerstvo fi nancí varuje: Účastí na hazardní hře Více informací může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mlad- ších 18 let na hazardní hře. najdeš na ifortuna.cz

Královská Dvojice

Pivovar se nachází v chráněné krajinné oblasti Český ráj, nedaleko města Turnova, na středním toku řeky Jizery. Byl založen Ferdinandem Ungerem v roce 1850. Je to kraj přírodních krás, pískovcových skalních měst, hradů, zámků a tradiční řemeslné výroby.

Je to kraj dobrých lidí, a právě tito lidé pro Vás tradičním způsobem vyrábějí toto pivo.

Více než polovina utkání z každého kola pod dohledem videorozhodčího

7. 7. 7. LogotypLogotypLogotyp s claimem s claimem s claimem 7. Logotyp s claimem 7. 7.

LogotypZákladníLogotyp svarianta claimem Ligovás fotbalováclaimem asociace podepsala smlouvu s FIFA 7. ZákladníZákladní varianta variantaa pravidlovou komisí IFAB a od ledna 2017 se zapojila Základní variantado programu testování videorozhodčích. Ten ve FORTUNA:LIZE Logotyp s claimemdospěl do on-line fáze, která byla spuštěna na podzim roku 2017. ZákladníZákladní varianta varianta Základní varianta

7. 7. 7. LogotypLogotypLogotyp s claimem s claimem s claimem

ZákladníZákladníZákladní varianta varianta varianta

Generální partner projektu videorozhodčí Generální partnerGenerální projektu partner projektu Děkujeme!

Mediální partner Hlavní technický partner Partner

x x x x x x x x x x x x x x x x x x Opravdový elektrospecialistax xx Opravdovýx Opravdový elektrospecialista elektrospecialista x x Opravdový elektrospecialista x x x x x xx x OpravdovýOpravdový elektrospecialista70 % 70 % elektrospecialista70 % x 100 %x10070 %% 100 % x Opravdový elektrospecialista100 % 70 % 70 % 100 % 100 % 70 % PokudPokud je v logotypu 100jePokud v %logotypu jepřítomný v logotypu přítomný claim přítomný „Opravdovýclaim „Opravdový claim elektrospecialista“, „Opravdový elektrospecialista“, elektrospecialista“, podléhá podléhá podléhá jeho podobaPokudjeho podoba jepravidlůmjeho v logotypu podobapravidlům tohoto přítomnýpravidlům tohoto manuálu. claim manuálu.tohoto Jeho „Opravdový manuálu. vzdálenost Jeho vzdálenost Jehoelektrospecialista“, od vzdálenost typografické od typografické od typograficképodléháčásti části části logotypujehologotypu jsou podoba logotyputři jsou (x )pravidlům třia jeho (jsoux) a šířka třijeho tohoto (x se )šířka a rovnájeho manuálu. se šířka rovná70 % se Jeho šířky70 rovná % vzdálenost typografickéšířky 70 %typografické šířky od typografickétypografickéčásti logotypu části logotypu části části logotypu včetněPokudvčetnělogotypu ješipek. v logotypu šipek.včetněPokudBarevnost jsou Barevnost tři jepřítomnýšipek. (vx logotypulogotypu) a Barevnostjeho claimlogotypu šířka spřítomný claimem„Opravdový logotypuse s rovnáclaimem claim se 70nelišís elektrospecialista“, claimem„Opravdový %se odšířkyneliší barevnosti se typografickéod neliší elektrospecialista“,barevnosti od základníhopodléhá barevnosti části základního logotypu základníhopodléhá logotypu,jeho podobavčetnělogotypu, claim pravidlůmšipek.logotypu,jeho jeclaim provedenpodoba Barevnost je tohoto claimproveden pravidlům v je bílé logotypumanuálu. proveden vbarvě. bílé tohoto s barvě.Jeho Logotyp claimemv bílé manuálu. vzdálenost Logotyp barvě. s se claimem neliší Jeho Logotyp s odclaimem vzdálenostod typograficképoužíváme barevnosti s claimem používáme od základního typograficképoužívámečásti části Pokud je v logotypu přítomný claim „Opravdový elektrospecialista“, podléhá výhradnělogotypulogotypu,výhradně jsou na modré výhradnělogotyputři claimna (x )modré aploše, jejeho jsou naproveden ploše, případněmodréšířka tři (x se)případně aploše,v rovná jehonabílé alternativním barvě.případněšířka 70 na % alternativním se Logotypšířky rovná na typografickéalternativnímmodrém 70 s claimem % modrém šířky pozadí. typograficképoužívámemodrémčásti pozadí. logotypu pozadí. části logotypu včetněvýhradnějeho šipek. podoba včetněBarevnost na pravidlůmmodré šipek. logotypu ploše, Barevnost tohoto případně s claimem manuálu. logotypu na sealternativním Jeho nelišís claimem vzdálenost od barevnosti se modrém neliší od typografické odzákladního pozadí. barevnosti části základního logotypu,logotypu claimlogotypu, jsouje proveden tři ( xclaim) a jehov je bílé proveden šířka barvě. se rovnáLogotyp v bílé 70 barvě. s% claimem šířky Logotyp typografické používáme s claimem části používáme logotypu včetně šipek. Barevnost logotypu s claimem se neliší od barevnosti základního x výhradně na modrévýhradně ploše, na případněmodré ploše, na alternativním případně na alternativnímmodrém pozadí. modrém pozadí. x x logotypu, claim je proveden v bílé barvě. Logotyp s claimem používáme x x x x x x výhradněx x na modréx ploše, případně na alternativním modrém pozadí. x x x OpravdovýOpravdovýOpravdový elektrospecialista elektrospecialista elektrospecialista

70 % 70 % 70 % 100 %100 % 100 %

PokudPokud je v logotypu jePokud v logotypu jepřítomný v logotypu přítomný claim přítomný „Opravdovýclaim „Opravdový claim elektrospecialista“, „Opravdový elektrospecialista“, elektrospecialista“, podléhá podléhá podléhá jeho podobajeho podoba pravidlůmjeho podobapravidlům tohoto pravidlům tohoto manuálu. manuálu.tohoto Jeho manuálu. vzdálenost Jeho vzdálenost Jeho od vzdálenost typografické od typografické od typografickéčásti části části logotypulogotypu jsou logotyputři jsou (x) třia jeho (jsoux) a šířka třijeho (x se )šířka a rovnájeho se šířka rovná70 % se šířky70 rovná % typografickéšířky 70 %typografické šířky typografickéčásti logotypu části logotypu části logotypu včetněvčetně šipek. šipek.včetněBarevnost Barevnost šipek. logotypu Barevnost logotypu s claimem logotypu s claimem se nelišís claimem se odneliší barevnosti se od neliší barevnosti odzákladního barevnosti základního základního logotypu,logotypu, claimlogotypu, jeclaim proveden je claimproveden v je bílé proveden vbarvě. bílé barvě. Logotyp v bílé Logotyp barvě. s claimem Logotyp s claimem používáme s claimem používáme používáme výhradněvýhradně na modrévýhradně na modré ploše, na ploše,případněmodré případně ploše, na alternativním případně na alternativním na alternativnímmodrém modrém pozadí. modrém pozadí. pozadí. SIMPLY CLEVER

NEKONEČNÝ PROSTOR PRO VÁŠ STYL

Stáhněte si interaktivní katalog do svého mobilního zařízení na AppStore a Google Play™.

Kombinovaná spotřeba a emise C02 vozů Superb: 4,0–7,1 l/100 km, 105–159 g/km

Nová ŠKODA Superb. Vstupte do nové éry

Nastupte na palubu, nový Superb je připraven ke startu. Neuvěřitelně elegantní zvenku, neuvěřitelně prostorný uvnitř. A prostor tu dostane především Váš styl. Máte raději sportovní nebo komfortní jízdu? Adaptivní podvozek si optimálně přizpůsobíte stylu Vašeho řízení i stavu vozovky. Preferujete teplejší nebo chladnější klima? Třízónová klimatizace nadchne i ty nejnáročnější cestující. Určitě také oceníte i praktický virtuální pedál, se kterým otevřete zavazadlový prostor, i když máte ruce plné tašek. A to je jen malá ochutnávka toho, co nový Superb dokáže a čím je vybaven. Vstupte do nové éry ve velkém stylu. Zeptejte se nás na on-line chatu, zavolejte na Infolinku ŠKODA 800 600 000 nebo navštivte svého prodejce vozů ŠKODA.

novaskodasuperb.cz /skodacz /skodacz /skodacz /skodacr

ŠKODA usnadňuje život svým zákazníkům každý den.

Adaptivní podvozek – volitelné Virtuální pedál – bezdotykové Smart Light Assist – automatické Předplacený servis nastavení podvozku ve 3 režimech otevírání 5. dveří přepínání a clonění dálkových světel na 5 let / 100 000 km (Comfort, Normal, Sport) při  nancování od ŠKODA Finance

SSuperb_Design_Hattrick_210x280.indduperb_Design_Hattrick_210x280.indd 1 223.07.153.07.15 115:465:46