14. oldal | hargita népe Sport 2011. október 4., kedd Csíkszeredai az országos bajnok és a Románia-kupa-győztes Hárman mennek a világbajnoki címért Puskás Ferenc a legjobb célra szálló Ogier ötnél tart Óriási harc folyik az idei rali-vi- dig Latvala nyerte. Az utolsó nap Csíkkozmáson tartották az el- lágbajnokságban, tizenegy futam csökkent Ogier és Sordo között a múlt hétvégén a siklóernyős cél- után – és kettővel a vége előtt – különbség, Latvala pedig kétperces ra szálló országos bajnokságot, hárman esélyesek a végső címre. büntetést szedett össze, ez pedig amely egyúttal a Románia-kupa A Francia Ralit Sébastien Ogier elég volt arra, hogy Hirvonen meg­ utolsó futamának is számított. A nyerte, a pontversenyben csupán előzze csapattársát. versenyt a Tusnádfürdői Extreme három egységgel van lemaradva A verseny utáni technikai el­ Sportklub szervezte, és a ked- a vezető Loeb és Hirvonen mö- lenőrzésen autója vező időjárásnak köszönhetően gött, így ők hárman harcolnak a könnyűnek találtatott: négy kiló­ egy színvonalas, az országban világbajnoki címért. Az elzászi val a megengedett minimumsúly minden idők legerősebb verse- verseny egyik dobogósát kizárták, alatt volt. Ez simán összejöhet pár nyét sikerült lezárni. A viadal a a címvédő és az SWRC-ben érde- elveszített alkatrészből. A verseny magyar célra szálló országos kelt Turán Frigyes már az első nap végi tízperces szerviz alkalmas lehet bajnokságba is számított. feladta a viadalt. arra, hogy a szétütött nyomtávokat, leszaggatott alkatrészeket gatyába csíkkozmási siklóernyős eglepetésből nem volt rázzák. Erre most nem került sor. cél­ra szálló versenyre Szer­ hiány a Francia Rali első Az ügy további érdekessége, hogy biából, Bulgáriából, Ang­ napját követően: az idei Solbergék nem fellebbeztek a kizá­ Aliából, Magyarországról és termé­ Mvilágbajnokság 11. futamának nyi­ rás miatt. szetesen az ország több megyéjéből tányán Sébastien Loeb autója meg­ érkeztek sportolók. A világ legjobb­ hibásodott, így a címvédő feladta a Pontszerzők, állás jainak tartott és többszörös Euró­ további küzdelmeket. Idén először A Francia Rali pontszerzői: 1. pa- és világbajnokságokon dobogós esett ki a Citroën gyári csapatának Sébastien Ogier (Citroën DS3 bolgár és szerb csapatok a papírfor­ egyik pilótája technikai gondok mi­ WRC), 2. (Mini ma szerint esélyesnek számítottak. A att. Az SWRC-ben érdekelt Turán WRC), 3. , 4. Jari- Csíkszeredai Turbulencia Aeroklub Frigyesék még a hétszeres világbaj­ Matti Latvala, 5. , 6. tagjai a nehéz anyagi helyzetük el­ noknál is szerencsétlenebbül jártak: Henning Solberg, 7. Mads Ostberg, lenére önerőből készültek a 2011-es Rancz Pál, Selicean Daniel, Puskás Ferenc és Sárig István csapatban ob-t nyertek a magyarok Ford Fiesta S2000-ese 8. Ken Block (mind Ford Fiesta idényben, és kitartóan arra összpon­ még az első szelektív előtt meghibá­ WRC), 9. Pierre Campana (Mini tosítottak, hogy komolyan veszik Turbulencia Aeroklub az első helyen mon az 5. helyen végzett, de sajnos sodott. Kimi Räikkönen újra mun­ WRC), 10. Matthew Wilson (Ford a versenyzést, még akkor is, ha a vi­ végzett a nyílt bajnokságban, bebi­ szponzor hiányában nem tudott kát adott csapata autóbádogosainak, Fiesta WRC). lágkupán szereplő csapatokkal kell zonyítva, hogy az ország legerősebb több vk-futamon és világbajnoksá­ ám a legnagyobb meglepetést Daniel A vébé állása: pilóták: 1. Loeb összemérniük tudásukat célra szálló csapata célra szállásban, és fölénye­ gon részt venni. Sordo szolgáltatta, ugyanis a spanyol 196 pont, 2. Hirvonen 196 p., 3. viadalon. sen rávert a világranglistán dobogós az első nap után vezetett a Mini John Ogier 193 p., 4. Latvala 131 p., 5. A Turbulencia csapat tagjai bolgár és szerb csapatokra. Egyéni­ Eredmények Cooper WRC-vel. Petter Solberg 110 p.; csapatok: 1. – Puskás Ferenc, Sárig István, Se­ ben a bolgár Dimitar Ralev remekül Csapatverseny: 1. Turbulencia A viadal második napján né­ Citroën WRT 372 p., 2. Ford WRT lincean Daniel és Rancz Pál – úgy versenyzett, alig 6 pont büntetője Aeroklub 449 pont, 2. Bulgária 583 mileg normalizálódott a helyzet, 318 p., 3. M-Sport Stobart Ford 133 indultak a versenyen, hogy a Ro­ volt, így könnyedén győzött. Ama­ p., 3. Tusnádfürdői Extreme Sport­ Sébastien Ogier átvette a vezetést p., 4. Petter Solberg WRT 98 p., 5. mánia-kupa idén is Csíkszeredában tőr kategóriában egy galaci sportoló klub 1972 p. Sordótól, Petter Solbergé volt az FERM Power Tools 34 p. A világ­ kell maradjon. Ez a terv sikerült is, lett az első, míg a Turbulencia tagja, Román ob, férfiak: 1. Puskás Fe­ utolsó dobogós hely, míg a Ford bajnokság a Spanyol Ralival folyta­ sőt a Románia-kupa mellett a hazai a gyergyószentmiklósi Bartha Zsolt renc 53 p., 2. Sárig István (mindket­ gyári pilótái a 4. és 5. helyen álltak, tódik október 20–23. között, míg a bajnoki címet is a Turbulencia klub a második helyen zárt. ten Turbulencia) 79 p., 3. Cotet Ge­ hátrányuk viszont tetemes volt az sorozat zárófutamát, a Wales Ralit sportolója nyerte. A Románia-kupának idén há­ orge (Extreme SK) 121 p. élen haladókkal szemben. Sokan november 10–13. között rendezik. Az első két futamon nagyon rom futama volt: tavasszal a tusnádi, Román ob, nők: 1. Zotescu azt várták volna, hogy a címvédő ki­ Az SWRC kategóriában Ott szoros eredmények születtek, az ezt követte a brassói, illetve a hétvé­ Veronica 1285 p., 2. Neagoe Virgi­ esését követően Hirvonen hatalmas Tänak (Ford Fiesta S2000) nyert első tíz versenyzőt alig pár pont vá­ gi kozmási verseny. A három futam nia (mindketten Brassói Aeronautic) küzdésbe kezd, ehhez képest nem Eyvind Brynildsen (Skoda Fabia lasztotta el. A harmadik futamra az eredményének összegzése alapján 2941 p., 3. Cotet Mihaela (Extreme nyert gyorsaságit, és csapattársa is S2000) és Martin Prokop (Ford Fi­ erős szél nehezítette a leszállásokat, hirdették ki a győztest. A nagyszerű SK) 3000 p. kétperces előnnyel vezetett előtte. esta S2000) előtt. Az állás: 1. Juho és a brassói Cotet George, valamint eredmények alapján Puskás Ferenc Open kategória: 1. Dimitar Ralev Négy páros gyilkolta egymást vé­ Hänninen 108 p., 2. Tanak 105 p., több olyan versenyző, akik vezettek hódította el a Románia-kupa ván­ (bolgár) 6 p., 2. Puskás Ferenc 53 p., gig, és nyerte a gyorsaságikat Ogier 3. Prokop 91 p., …7. Turán Frigyes a tabellán, elhibázták a célt. Puskás dorserleget, amelyet a Turbulencia 3. Sárig István 79 p. (10), Sordo (3), Petter Solberg (3) 46 p. A kategória utolsó vb-viadala a Ferenc azonban hibátlanul verseny­ Aeroklub másik tagjától, Selicean Amatőr kategória: 1. Drăghici és Latvala (5). A powerstage-t pe­ Spanyol Rali lesz. zett, és Sárig István is csak pár centi­ Danieltől vehetett át. A 2011-es Costel (Galaci Aerial Klub) 1086 p., vel tévesztette el a három centiméte­ évben Puskás volt a Turbulencia 2. Bartha Zsolt (Turbulencia) 1494 res célpontot a harmadik futamban. Aeroklub legjobb versenyzője, aki p., 3. Ambrus Rajmund (Extreme) A fenti eredmények tükrében a tavasszal a szerbiai világkupa-futa­ 1654 p.

Tömegverekedéssel ért véget tegnap este a Ki­ si­nyovi Platina – ISK–HSC Csíkszereda Farm hazai bajnoki mér­ kőzés a Vákár Lajos Műjégpályán. Másfél perccel a rendes játékidő letelte előtt 9–2-es kisinyovi vezetésnél tört ki a balhé, melyet kö­ vetően Csomortáni Zsolt játékvezető lefújta a mérkőzést. A tervek szerint a két csapat ma 17.30-tól újra megmérkőzik. Szintén tegnap este a MOL Liga keretében Dunaújvárosban szétlövéssel 3–2-re győzött a HSC Csíkszereda a Dab.Docler ellen. A csíkiak góljait Szőcs (11.), Hurtaj (12.) és Novák (GWS) szerezték. fotó: kopacz gyula