Radiopodlasie.pl Wygenerowano w dniu 2021-09-23 11:48:41

Pogoń przegrała ze Stomilem /ZDJĘCIA/

W piątej kolejce spotkań I ligi Pogoń Siedlce doznała pierwszej porażki. Po emocjonującym spotkaniu siedlczanie ulegli Stomilowi Olsztyn 1:2.

27 sierpnia w Siedlcach spotkały się dwie niepokonane drużyny pierwszoligowych rozgrywek. Po zwycięstwie i trzech remisach Pogoń zajmowała czwarte miejsce. Stomil,który w lidze również nie zaznał goryczy porażki był wiceliderem ligowej tabeli z ośmioma punktami na koncie.Na ławce trenerskiej Stomilu zasiada Mirosław Jabłoński, szkoleniowiec, który w przeszłości prowadził m.in. Amicę Wronki i Legię Warszawa.

Spotkanie w Siedlcach oglądało blisko dwa tysiące kibiców, w tym grupa fanów Stomilu. Pierwsze minuty meczu należały do gospodarzy Dwójkowa akcja Demianiuk- Ogrodnik spowodowała sporo zamieszania pod polem karnym rywali- dogranie Ogrodnika w pole karne nie znalazło jednak adresata.

W odpowiedzi groźnie zaatakował Stomil. w 15' sukcesem zakończyła się akcja Stomilu- Jacka Kozaczyńskiego pokonał Piotr Darmochwał.

Pogoń próbowała doprowadzić do wyrównania, w 39' zza pola karnego strzelał kapitan biało-niebieskich Przemysław Rodak- uderzenie pomocnika Pogoni było jednak zbyt lekkie i golkiper Stomilu nie miał problemów z obroną jego strzału. Zaledwie kilka minut później Stomil przeprowadził kolejną składną akcję, a po strzale Kowala Kozaczyński ponownie musiał wyjąc piłkę z siatki. Po pierwszych 45' Pogoń przegrywała 0:2.

Po przerwie trener Daniel Purzycki dokonał dwóch zmian, w tym jednej wymuszonej- urazu nabawił się Rodak, na ławce usiadł Drażba. W drugiej połowie na boisku zameldowali się Gąsior i Krawczyk, a po kolejnych dziesięciu minutach również Dzięgielewski.

Druga odsłona spotkania zaczęła się od zaciekłych ataków gospodarzy. Piłkarze Pogoni co chwile gościli w polu karnym Stomilu i stwarzali sobie kolejne sytuacje do zdobycia bramki. W 48' głową strzelał Lewandowski, a dwie minuty później z bliska próbował pokonać golkipera Stomilu Demianiuk, piłka jednak wciąż nie mogła wpaść do bramki gości. Przed szansą pokonania Skiby stanął też wprowadzony chwilę wcześniej Dzięgielewski, ale i on nie zdołał wpakować futbolówki do bramki. Między 62' a 67' siedlczanie trzykrotnie strzelali na bramkę rywali- bramki wciąż jednak nie było. Niesieni dopingiem publiczności gospodarze nie ustawali w próbach pokonania Skiby- udało się w 68' rzut wolny z prawej strony boiska wykonywał Ratajczak, odegrał do Krystiana Wójcika, a ten wiedział co ma zrobić z futbolówką. Wójcik dał Pogoni bramkę kontaktową i w sercach kibiców odżyła nadzieja na korzystny wynik w tym spotkaniu.

W ostatnich 20 minutach spotkania Pogoń przeważała, stwarzała sobie kolejne sytuacje podbramkowe, ale bramka wyrównująca wciąż nie padała. W 88', po dośrodkowaniu Wójcika kilku pogonistów wyskoczyło do "główki" w polu karnym- szybszy był jednak bramkarz Stomilu, który pewną interwencją zażegnał niebezpieczeństwo pod swoją bramką. W odpowiedzi Stomil przeprowadził kontratak, ale strzał jednego z piłkarzy gości nie zmierzał w światło bramki. Już w doliczonym czasie gry w polu karnym Stomilu upadł Demianiuk, siedlczanie domagali się rzutu karnego, ale sędzia był innego zdania i nie podyktował "jedenastki". Mimo ambitnej walki Pogoń przegrała 1:2 i pierwszy raz w tym sezonie nie zdobyła punktów.

I liga, 5. kolejka, 27 sierpnia Pogoń Siedlce- Stomil Olsztyn 1:2 (0:2) [email protected], [email protected] Strona 1/3 Radiopodlasie.pl Wygenerowano w dniu 2021-09-23 11:48:41

Zobacz zdjęcia w większym rozmiarze

SKŁADY

POGOŃ: Kozaczyński, Kosiorowski, Lewandowski, Grudniewski, Ratajczak, Ogrodnik, Rodak (46 Gąsior), Wójcik K., Drażba (46 Krawczyk), Dziubiński (57 Dzięgielewski), Demianiuk oraz Tobjasz, Dybiec, Wójcik Ł., Gąsior, Krawczyk, Ciechański, Dzięgielewski

STOMIL: Skiba, Berezovskyy, Bucholc, Czarnecki, Szymanowicz, Wełna, Darmochwał, Głowacki (68 Koval), Jegliński, Machulenko (80 Meskhiia), Koval oraz Mieczkowski, Mroczkowski, Shibamura, Głowacki, Meskhiia, Śledź

Komplet wyników 5. kolejki I ligi

Pogoń Siedlce Zagłębie Lubin Chrobry Głogów Olimpia Grudziądz GKS Katowice Dolcan Ząbki Sandecja Nowy Sącz GKS Tychy 1-2 2-2 3-1 1-1 1-1 1-1 1-3 2-1 1-2 Stomil Olsztyn Bytovia Bytów Wigry Suwałki Wisła Płock Chojniczanka Chojnice Flota Świnoujście Termalica Bruk-Bet Nieciecza Miedź Legnica Widzew Łódź

AKTUALNA TABELA [email protected], [email protected] Strona 2/3

1. Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2. Stomil Olsztyn 3. Wisła Płock 4. Dolcan Ząbki 5. Zagłębie Lubin 6. Olimpia Grudziądz 7. GKS Katowice 8. Pogoń Siedlce 9. Bytovia Bytów 10. Wigry Suwałki 11. GKS Tychy 12. Sandecja Nowy Sącz 13. Widzew Łódź 14. Flota Świnoujście 15. Arka Gdynia 16. Chojniczanka Chojnice 17. Miedź Legnica 18. Chrobry Głogów 13 11 8 7 7 7 7 6 6 6 6 6 5 5 5 4 4 4

W sobotę, 30 sierpnia Pogoń podejmie na własnym boisku Zagłębie Lubin, mecz rozpocznie się o godz. 17.00