PAF Korvpalli E-spordiliiga võistlusjuhend 2020 hooaeg

23.04.2020 kinnitatud

08.05.2020 täiendatud ja kinnitatud (4.7. punktiga) 1. Üldsätted

1.1. Käesolev korvpalli E-spordi liiga võistlusjuhend (edaspidi „Liiga võistlusjuhend“) reguleerib PAF korvpalli E-spordi liiga (edaspidi ka „Liiga“) võistlusi, mida organiseerib MTÜ Eesti Korvpalliliit (edaspidi „EKL“).

1.2. Liigas osalemise võimalus on kutsete alusel EKL liikmesklubidel, kes omavad kohta meeste korvpalli meistriliigas (edaspidi „KML“).

1.3. Käesoleva Liiga võistlusjuhendiga reguleerimata küsimustes juhindutakse eelkõige 2019/2020 hooajaks kehtestatud EKL üldjuhendi sätetest.

2. Liiga mõiste ja eesmärk

2.1. „Liiga” - käesoleva liiga võistlusjuhendi tähenduses on Eesti Vabariigis registreeritud ja EKL liikmeskonda kuuluvate juriidilisest isikust spordiklubide, äriühingute, asutuste, koolide jms (edaspidi vastavalt Klubi või Klubid) tegutsevate meeste korvpallivõistkondade PAF korvpalli E-spordi võistlused.

2.2. Liiga tegevuse eesmärgiks on pakkuda meelelahutust korvpalli mängude pealtvaatajatele. Erakorralistel asjaoludel ära jäänud korvpalli meistriliiga kohamängude asemel pakkuda alternatiivset korvpalliga seotud tegevust. Liigas osalevate Klubide hulgast parimate E- spordi korvpallivõistkondade väljaselgitamine, korvpalli arendamine ja populariseerimine.

3. Liiga auhinnad

3.1. Liiga võitjaks tulnud Klubi võistkonna mängijaid autasustatakse meistrimedalite, teisele ja kolmandale kohale tulnud Klubide võistkondade mängijaid autasustatakse vastavalt hõbe- ja pronksmedalitega. Kolme esimest Klubi võistkonda autasustatakse karikatega.

3.2. Liigas 1. koha saanud Klubi võistkonda autasustatakse rahalise auhinnaga 3000.- eurot.

3.5. Liiga parimat mängijat (edaspidi „MVP“) premeeritakse eriauhinnaga.

4. Osalejad ja meeskonna koosseis

4.1. Liigas saavad osaleda MTÜ Spordiklubi „Rafter“, MTÜ Rapla Korvpallikool, MTÜ Pärnumaa Korvpall, MTÜ Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi, MTÜ Viru Bull, Pirita Palliklubi MTÜ, Tallinna Tehnikaülikooli Spordiklubi MTÜ võistkonnad.

4.2. Klubi võistkond peab registreerima minimaalselt viis (5) mängijat ning maksimaalselt 10 mängijat, kuid ühes mängus võib kasutada 5 mängijat, kellel on kehtiv EKL-i poolt välja antud mängija litsents.

4.3. Klubi võistkonna koosseisu tohivad kuuluda Klubi mängijad, Klubi endised mängijad, Klubi treenerid, Klubi liikmed (ka Klubi teiste spordialade esindajad), Klubi administratiivtöötajad, Klubi füsioterapeudid ning lisaks valitakse igasse võistkonda (soovi korral) üks (1) professionaalne E-spordi mängija.

4.4. Klubi võistkonna mängijate registreerimise avaldusi võtab EKL sekretariaat vastu kuni 24. aprill 2020 kella 17:00-ni.

4.5. Liigas saavad osaleda täisealised mängijad. Mängijad peavad olema sündinud 25.04.2002.a. või varem.

4.6. Klubi võistkonna mängija saab Liigas mängida ainult ühe võistkonna koosseisus.

4.7. Klubi võistkonna mängija tohib Liiga mängudes kasutada ainult ühte ja sama MyPlayer mängijat.

5. Liigasse registreerimise tähtajad

5.1. Liigasse registreerimiseks ja Liigas osalemiseks peab Klubi esitama võistkonna kohta korrektselt täidetud registreerimislehe hiljemalt 8. aprilliks 2020.

5.2. Klubi peab esitama EKL-le hiljemalt 24. aprilliks 2020 kirjalikult või sellega võrdsustatud vormis Klubi võistkonna mängijate nimelise registreerimislehe.

5.3. Klubi peab esitama EKL-le hiljemalt 24. aprilliks 2020 kõigi Klubi mängijate poolt allkirjastatud või digiallkirjastatud EKL üldjuhendis toodud vormikohased meeskonnaliikmete deklaratsioonid, kas eesti, vene või inglise keelsena. Vastasel juhul litsentsi konkreetsele mängijale ei väljastata. Mängijad, kes on meeskonnaliikmete deklaratsiooni 2019/2020 korvpallihooaja alguses allkirjastanud, ei pea seda uuesti tegema.

5.4. Klubi peab igale mänguvoorule eelneval päeval kella 17:00ks esitama EKL-ile järgmise päeva mängus osalevad mängijad (5 mängijat).

5.5. Klubi peab esitama EKL-le klubi logo hiljemalt 7 () kalendripäeva enne Liiga esimest mängu. Kui Klubi võistkonna logo pole muutunud, siis logo uuesti saatma ei pea.

5.6. Registreerimislehe peab allkirjastama allkirjaõiguslik isik. Kui volitused muutuvad peab Klubi sellest koheselt EKL-i teavitama.

5.7. EKL-il on õigus litsentseeritud mängijate andmeid ja pilte kasutada ja avaldada EKL-i kodulehel.

6. Liiga osalustasud

6.1. 2020.a. on Liigas osavõtumaksu tasu ei rakendata.

6.2. 2020.a. on Liigas mängija litsentsitasu 0.- eurot.

7. Liiga võistlussüsteem

7.1. Liiga võistlused algavad 25.04.2020 ja koosnevad põhiturniirist, veerandfinaalmängudest, poolfinaalmängudest, 3.koha mängust ning finaalmängust. Nimetatud mängud toimuvad järgmiselt:

7.1.1. põhiturniiril mängivad meeskonnad 1 ringi (round-robin); 7.1.2. põhiturniiri järjestuse alusel määratakse 7.koht;

7.1.3. Veerandfinaalmängudes (3.-6. koha saavutanud Klubi võistkondadele) kohtuvad omavahel põhiturniiril 3.koha ja 6.koha saavutanud võistkond ning põhiturniiril 4.koha ja 5.koha saavutanud võistkond. Veerandfinaalmängud mängitakse esimese võiduni. Mängu võitjad pääsevad edasi poolfinaalmängudele. Veerandfinaalides kaotanud võistkonnad saavad lõplikus paremusjärjestuses 5. ja 6. koha vastavalt põhiturniiri paremusjärjestusele;

7.1.4. Poolfinaalmängudes (põhiturniiril 1.-2. koha saavutanud võistkonnad ning veerandfinaalide võitjad võistkonnad) kohtuvad põhiturniiril 1.koha saavutanud võistkond ja veerandfinaalis (põhiturniiri 4./5.) võitnud võistkond ning teises poolfinaalis kohtuvad põhiturniiril 2.koha saavutanud võistkond ja veerandfinaalis (põhiturniiri 3./6.) võitnud võistkond. Poolfinaal mängude võitjad pääsevad finaali ning poolfinaalmängude kaotajad mängivad 3.koha mängus. Poolfinaalmängud mängitakse esimese võiduni;

7.1.5. 3.koha mängus osalevad poolfinaalides kaotanud võistkonnad;

7.1.6. Finaalmängus osalevad poolfinaalides võitnud võistkonnad.

8. Võistluskalender

8.1. Liiga mängude võistluskalender kinnitatakse lõplikult 20.aprill 2020 Liiga juhi poolt.

8.2. Liigas on kokku 10 mängupäeva (7 põhiturniiri mängupäeva, 1 veerandfinaalide mängupäev, 1 poolfinaalide mängupäev ja 1 kohamängude päev).

8.3. Liiga mängudele eelneb vähemalt 1 testipäev, kus kõikide võistkondadega proovitakse läbi tehniline valmisolek ning mille jooksul informeeritakse mängijaid otseülekande nõudmistest.