TJ Sokol Kosořice “B” — TJ Sokol

Rezerva Kosořic s jediným jarním bodem přivítala na svém hřišti celek Katusic, který naopak ve druhé polovině sezóny ještě nenašel přemožitele. Navíc už před samotným výkopem bylo jasné, že hosté budou mít na své straně rozhodčího (pozn. v sestavě Lukáš Kamenický, Stanislav Žižka).

TJ Sokol Kosořice “B” – TJ Sokol Katusice 2:4 (1:3)

Právě Kamenický v brance Katusic se musel činit hned v úvodu proti Kumberovi, který předběhl svého strážce, ale brankáře nepřekonal. Stejně tak i Heřmanský. Ve třetí minutě už souhra Heřmanského s Kumberou zafungovala. Střelu druhého jmenovaného ještě gólman vyrazil, pohotový Hájek už neměl problém usměrnit míč do odkryté branky. Škoda jen, že domácí se sami připravili o vedení. Ve 13. minutě Kosořičtí chybovali před vlastním pokutovým územím. Michal Kvajsar si napodruhé zopakoval centr do vápna a tentokrát již Jurička dotlačil míč do sítě. Vyrovnávací branka Katusickým pomohla a domácí obrana se rázem dostala pod větší tlak. Dvakrát mohl sám před Vítkem zakončovat Vlk, jenže kosořický brankář držel nerozhodný stav. O chvíli později mu pomohlo břevno po centru z levé strany a pěkné střele Lishky. Ve 28. minutě domácí nezachytili náběh Hybše, jenž obešel brankáře a pohodlně otočil vývoj zápasu střelou do prázdné branky. Jednu z mála šanci v prvním poločase nevyužil ve 40. minutě kosořický Kubín z přímého kopu, kdy zamířil těsně vedle. Nakonec hosté ještě navýšili své vedení a do kabin šli s dvoubrankovým náskokem díky brance Michala Kvajsara.

V úvodu opět jako první zahrozili hráči Kosořic. Kumbera poslal míč do vápna, Frenák prodloužil za sebe, následné hlavička Pavlíčka ale neměla potřebnou razanci ani směr. Domácí následně neinkasovali, i když pohledné akci a následné střele po ose Jurička – Hybš – Bláha příliš nechybělo. V 66. minutě si kosořický Pavlíček všiml nabíhajícího Kliky, který “pláchl” obraně a následně prostřelil i brankáře – 2:3. Domácí se vlastními chybami v rozehrávce rychle připravovali o míč. Z toho plynoucí šance Katusických však zatím brankami neskončily. Po centru Lishky hlavičkoval volný Knot nad. Odskočit na rozdíl dvou branek mohli hosté i vzápětí, únik Vlka ale gólem také neskončil. V závěru se domácí snažili vyrovnat. Po rohovém kopu Kumbery zakončoval pohotově Pavlíček. Poté centroval Tříska, Mihalko míč nezachytil, za ním číhající Frenák vypálil, ale gólman míč bravurně vytěsnil mimo branku. Pojistku katusickému vítězství vystavil až v 88. minutě Jurička svou druhou brankou v utkání.

Branky: 13. a 88. Jurička, 28. Hybš, 42. Michal Kvajsar Rozhodčí: Vlčko Diváků: 50 ŽK: — Kosořice “B”: Vítek – Jech (21. Dvořák, 31. Bartoníček), Drahota (46. Klika), Bešík (46. Tříska), Kubín – Kumbera, Mihalko, Frenák, Pavlíček – Hájek (46. Maier), Heřmanský Katusice: Kamenický – Hanoušek (70. Žižka), Vele (20. Lishka), Klaus, Vacek – Tomáš Kvajsar, Bláha, Jurička, Vlk – Michal Kvajsar, Hybš

TJ Sokol Kosořice “B” – Sokol Katusice 2:4 Sokol – Slavoj Kr. Vrutice “B” 3:1 FK – Sokol Chotětov “B” 2:7 FK Zdětín “B” – SK -Sovínky “B” 3:5 FC Sporting MB “B” – SK Skalsko 0:5 Sokol Nová Ves – SK Jizeran Doubrava “B” 5:1

TJ Sokol Kosořice — Tělovýchovná jednota Sokol Pěčice

Tělovýchovná jednota ZD Kostelní Hlavno — TJ Sokol Kosořice

SK — TJ Sokol Kosořice

TJ Sokol Kosořice — SK Bezno- Sovínky/TJ Sokol Chotětov

TJ Sokol Kosořice “A” — Tělocvičná jednota Sokol Kněžmost

Fotbalisté Kosořic bez pětice hráčů, kteří se na jaře objevovali v sestavě, přivítali Kněžmost. Poprvé na jaře se tak v základní sestavě představili Bešík s Pavlíčkem a na lavičce byli připraveni Heřmanský s Posltem. Hosté v posledních dvou kolech střelecky tápali, navíc přicestovali pouze s jedním hráčem na střídačce.

TJ Sokol Kosořice “A” – TJ Sokol Kněžmost 1:0 (1:0)

Kosořičtí měli výborný nástup do utkání. Rozehrávka sice nebyla ideální, jenže tísněný Bešík odehrál míč tak šikovně, že Grus mohl zakončovat tváří v tvář gólmanovi. Půl minuty od začátku zápasu však nastřelil jen Moce. V páté minutě Adámek přihrál Lochmanovi, následovala kolmice a Grus tentokrát přestřelil. Kosořický útočník do třetice. Hlavičkou po rohovém kopu mířil mezi tři tyče, míč ale zastavili hráči ještě před brankovou čárou. První šanci Kněžmostu vypracovali sami domácí. Atakovaný Maška si vypomohl s brankářem, tomu se však odkop příliš nepovedl a od dotírajícího Hybnera se míč dostal, naštěstí pro Kosořice, mimo branku. Domácí už měli vést minimálně dvoubrankovým vedením, místo toho i nadále platil bezbrankový stav. Ve 22. minutě propadl Sedláčkův pas ke Grusovi, ten předložil míč Valdmanovi, kterému ale střela vůbec nesedla. O minutu později Lochman atakoval kněžmostského Vokála. Ten chtěl v nouzi přihrát brankáři, jenže záměr vystihl Grus a tentokrát raději zakončoval až do odkryté branky – 1:0. Paradoxně Kosořickým úvodní branka spíše uškodila a v dalších minutách už na svůj aktivní vstup do zápasu nedokázali navázat. Hráči Kněžmosta sice zlepšili výkon, ale několik slibných akcí nedotáhli do zdárného konce.

Závěr prvního poločasu navázal na začátek druhého. Hosté se sice nedostali do vyloženější šance, ale střele Šrytra z 51. minuty nechybělo mnoho. Vzápětí nemířil přesně ani Josef Beran. Domácí zaměstnávali Moce jen minimálně. V 68. minutě přímý kop Malíka z hranice velkého vápna vyrazil mimo branku. Kosořickým se nedařilo přidržet míč na delší časový úsek. A tak útočili hlavně fotbalisté Kněžmosta. V 77. minutě se do odraženého míče opřel Šrytr, nastřelil však jen obránce. Tentýž hráč o chvíli později svou akci překombinoval a připravil se o dobrou střeleckou pozici. V ojedinělé šanci Kosořic centroval Heřmanský a Pavlíček hlavičkou o kousek minul. Kněžmost si svou nejvyloženější šanci nechal na závěr zápasu. Hostujícímu celku však ve skórování nejprve zabránil obránce a následně Šrytr ztroskotal na vynikajícím Šmelhausovi, který stejně jako týden před tím v Chotětově chytil jistý gól. První bodový zisk si ve zbylých minutách už domácí vzít nenechali.

Fotky ze zápasu

Branky: 23. Grus Rozhodčí: Mucek – Khol, Černý Diváků: 47 ŽK: 0 – Tomáš Beran Kosořice “A”: Šmelhaus – Bešík, Maška, Adámek, Sedláček – Pavlíček, Malík, Pokorný, Valdman – Grus (58. Heřmanský), Lochman (88. Poslt) Kněžmost: Moc – Vokál, Tomáš Beran, Fiala, Bednár – Hybner (58. Čadil), Kastner, Soukup, Josef Beran, Prokop – Šrytr TJ Sokol Kosořice “A” – Sokol Kněžmost 1:0 SK Bakov n/Jizerou “A” – ZD Kostelní Hlavno 3:1 SK Jizeran Doubrava FK Zdětín “A” – 1:1 “A” SK Bezno-Sovínky “A” – Sokol Chotětov “A” 1:12 SK “B” – SK Rejšice “B” 0:2 Sokol Řepov – FK Dlouhá Lhota 6:1 Slavoj Kr. Vrutice SK Bělá p/Bezdězem “A” – 1:3 “A”

TJ Sokol Kosořice — FK

Sportfotbal Cup: TJ Sokol Kosořice – SK Bakov nad Jizerou

Starší přípravka se ve Sportfotbal Cupu probojovala do samotného finále. Po dalším perfektním výkonu deklasovala Bakov nad Jizerou jednoznačně 12:3. Nyní ve finále naši žáci vyzvou fotbalisty Kosmonos. Tělovýchovná jednota Sokol Chotětov “B” — TJ Sokol Kosořice “B”

Po sobotním střetnutí “A” týmů následovalo o den později srovnání rezerv Chotětova a Kosořic. Zatím co domácí bojují o postup ze IV. třídy, Kosořičtí se zatím krčí na samém dnu. Za Kosořické si premiéru odbyl Jech.

TJ Sokol Chotětov “B” – TJ Sokol Kosořice “B” 5:0 (2:0)

Domácí od počátku plnili roli favorita. Při prvním střeleckém pokusu se Chotětovští zastřelovali, druhou ránu Nežerky už musel Vítek vyrážet. Jednu z minima šancí nabídl po centru Boháček Třískovi, jenže ten místo střeli z malého vápna si chtěl míč ještě lépe připravit. Ve 12. minutě si domácí připsali první vyloženou šanci, centr Vávry ale hlavou nezužitkoval volný Vetešník. Tentýž hráč neuspěl ani vzápětí, z malého vápna přestřelil. O chvíli později Nežerkův průnik neproměnil ve vedoucí branku ani zakončující Buryán. Hráči Chotětova dostávali dost prostoru, ale většina dalších akcí zůstala nedotažena. Hosté si míče při zisku příliš neužili a většinou o něj v ofenzívě rychle přišli. Výjimkou byla akce kosořického Pavlíčka, který okamžitým napadáním přinutil obránce k chybě a po narážečce s Darmošem mířil z úhlu jen do boční sítě. V závěru prvního poločasu si domácí opět vytvořili několik nadějných situací. Pronikající Potůček z levé strany brankáře neprostřelil. Až ve 39. minutě Buryán vybojoval míč, předložil ho před branku a Potůček tentokrát překonal bezmocného gólmana. Domácí ještě stihli nastřelit břevno Novákem. Ve 44. minutě navíc Shvets dlouhým pasem našel Vávru, který postupoval přes půl hřiště sám na brankáře. Toho následně obešel a skóroval do prázdné branky – 2:0. Ve druhém poločase domácí pokračovali v dobývání branky a v 59. minutě se radovali z další branky Vetešníka. Vzápětí se po levé straně prohnal Novák a své sólo zakončil další brankou. Chotětov pokračoval v ofenzívě, ale další akce už góly neskončily. Stav 4:0 vydržel až téměř do konce zápasu. V 89. minutě stejně jak Potůček otevřel skóre, tak ho i pátou brankou uzavřel.

Branky: 39. a 89. Potůček, 44. Vávra, 59. Vetešník, 60. Novák Rozhodčí: Černý Diváků: 20 ŽK: Vávra, Shvets – Jech, Hájek, Maier Kosořice “B”: Vítek – Jech (50. Dvořák), Drahota, Bešík, Kubín – Hájek, Boháček, Lochman, Pavlíček – Tříska, Darmoš (46. Maier) Chotětov “B”: Bůžek – Beneš (70. Mráz), Shvets, Kořínek, Novák – Vávra, Nežerka (56. Vtelenský), Moulis, Potůček – Buryán (64. Bohuněk), Vetešník

Sokol Chotětov “B” – TJ Sokol Kosořice “B” 5:0 Sokol Jabkenice – SK Bezno-Sovínky “B” 2:2 SK Skalsko – Slavoj Kr. Vrutice “B” 12:2 Sokol Katusice – Sokol Nová Ves 2:2 SK Jizeran Doubrava – FK Zdětín “B” 4:2 “B” FC Sporting MB “B” – FK Obruby odlož.