®

2020/2021 4. 4. 2021 od 14.00 hodin

FK Mladá Boleslav vs. 1. FK Příbram

FK Mladá Boleslav 1. FK Příbram

č. utkání góly utkání góly č. utkání góly utkání góly rok nar. rok nar. hráče jméno, příjmení 20/21 20/21 celkem celkem hráče jméno, příjmení 20/21 20/21 celkem celkem Brankáři Brankáři 32 Jakub Diviš 1986 9 0 82 0 1 Martin Melichar 2000 7 0 7 0 33 Jan Šeda 1985 4 0 129 0 14 Jakub Šiman 1995 4 0 4 0 99 Petr Mikulec 1999 13 0 13 0 26 Ondřej Kočí 1995 13 0 51 0 Obránci Obránci 4 David Šimek 1998 14 2 34 2 2 Idrissa Diarra 1998 3 0 3 0 5 Alexei Tataev 1998 14 2 47 3 3 Václav Svoboda 1999 16 0 16 0 14 Radim Řezník 1989 10 0 287 9 4 Steve Kingue 2000 2 0 2 0 16 Samuel Dancák 1998 9 0 12 0 5 Stefan Vilotič 1999 10 0 10 0 22 David Douděra 1998 21 1 76 3 13 Michailo Cmiljanovič 1994 22 0 46 0 24 Ladislav Takács 1996 12 3 143 14 15 Jan Kvída 1991 11 0 30 0 29 Jakub Klíma 1998 17 0 53 0 18 Jiří Mezera 2000 3 0 3 0 34 Antonín Křapka 1994 19 0 79 2 30 Emmanuel Antwi 1996 15 2 59 4 Záložníci 32 Martin Nový 1993 21 1 100 3 6 Dominik Mašek 1995 13 3 115 18 33 Olivier Kingue 1996 10 0 31 1 8 Marek Matějovský 1981 7 1 334 15 Záložníci 9 Tomáš Ladra 1997 22 6 98 14 6 Tomáš Pilík 1988 23 2 325 27 13 Tomáš Malínský 1991 12 0 144 14 7 Filip Zorvan 1996 19 1 38 1 17 Milan Jirásek 1992 11 0 146 7 11 Adam Petrák 1999 2 0 5 1 18 1994 16 0 147 6 12 Jiří Januška 1997 7 0 17 0 19 Daniel Langhamer 2003 1 0 1 0 17 Jan Rezek 1982 19 1 328 48 20 Jaromír Zmrhal 1993 9 1 196 27 19 Milan Lalkovič 1992 8 0 41 2 21 1995 10 0 44 4 20 Jaroslav Tregler 1995 19 0 139 5 23 Lukáš Budínský 1992 17 1 174 39 21 Pavel Hájek 2001 14 0 25 0 26 David Pech 2002 2 0 7 0 22 Denis Budínský 2002 3 0 3 0 28 Lukáš Mašek 2004 4 0 4 0 25 Karel Soldát 1993 17 0 65 2 38 Jiří Skalák 1992 7 0 90 15 31 Radek Voltr 1991 17 4 144 12 Útočníci Útočníci 7 Václav Drchal 1999 15 1 31 5 9 Stanislav Vávra 1993 23 2 71 6 10 1999 6 0 32 4 10 Tomáš Dočekal 1989 6 0 16 0 11 Michal Škoda 1988 20 4 168 40 11 Denis Laňka 1997 7 0 18 0 27 Jiří Klíma 1997 10 4 61 12 44 Chris Cortez 1988 3 0 3 0

Realizační tým: Trenér Karel Jarolím, asistent Boris Kočí trenér brankářů Oldřich Pařízek, kondiční Realizační tým: trenér Jozef Valachovič, asistenti trenéra Daniel Huňa, Ján Murár, trenér brankářů trenér Marek Mandelbaum, vedoucí mužstva Vladimír Rosenberger, lékaři MUDr. Jůlius Jakubík, Pavel Průša, kondiční trenér Filip Měchura, vedoucí mužstva Michal Paták, lékař MUDr. Radim Horák, MUDr. Ondřej Helvich, MUDr. Lívia Juríková fyzioterapeut Václav Kubíček, masér Petra Maráčková, masér Marcel Mácha, kustod Jaroslav Kříž, Svatopluk Mezera. kustod Václav Štěpán.

3 Boleslav má s Příbramí Horvátha vystřídal Valachovič příznivou bilanci V Příbrami uprostřed letošního března skončil hlavní trenér Pavel Horváth i jeho asistenti Petr Čuhel a Peter Grajciar po Mladá Boleslav z devětadvaceti dosavadních vzájemných prvoligo- ročním působení (od 11.3.2020 do 15.3.2021). Nahradili je tre- vých utkání nad Příbramí vyhrála třináct, prohrála šest a nerozhodně nér Jozef Valachovič s asistenty Janem Murárem a Danielem dohrála deset s aktivním celkovým skóre 47:30. Na domácím hřišti Huňou. Hráčský kádr na začátku kalendářního roku 2021 opus- s Příbramí nikdy neprohrála. Ze čtrnácti ligových utkání vyhrála devět tili Zdeněk Folprecht (kyperský Ermis Aradippou FC), Dušan Pinc a v pěti remizovala, když souhrnné skóre z mladoboleslavského hřiště je (FC MAS Táborsko), Jonáš Vais (České Budějovice), Peter Kleščík 32:8 ve prospěch domácí Boleslavi. Čtyřikrát ve střetnutí boleslavských (polský druholigový klub Chojniczanka Chojnice). Naopak přišli s příbramskými fotbalisty nepadl ani jeden gól, dvakrát se tak stalo na Denis Laňka (návrat z hostování ve Vyšehradu), Jiří Januška (ná- boleslavském a dvakrát na příbramském hřišti. Naposledy v poslední vrat z hostování ve Vyšehradu), Tomáš Dočekal (hráč Jablonce únorové sobotě loňského roku 2020 mimo jiné proto, že u Litavky ukončil hostování ve Vyšehradu a přešel do Příbrami), Milan v 77. minutě Budínský neproměnil pokutový kop, který příbramský Lalkovič (FC Baník Ostrava), kamerunský obránce Steve Kingue gólman Kočí vystihl a zneškodnil. (kamerunský Nkufo Academy), jehož starší bratr v Příbrami pů- sobí již třetí rok, ugandský útočník Edrisa Lubega (hostování z estonského Paide).

Boleslav doma, Příbram venku Mladá Boleslav z dvanácti zápasů na svém hřišti v tomto ligovém Mladá Boleslav versus Příbram ročníku získala jen třináct bodů a s pasivním skóre 18:21 má až třináctou domácí bilanci z osmnácti prvoligových týmů. Na podzim Podzim 2004 Příbram – Mladá Boleslav 2:1 2020 vyhrála nad Jabloncem 2:0 a Pardubicemi 4:1, remizovala Jaro 2005 Mladá Boleslav – Příbram 0:0 s Českými Budějovicemi 2:2 a letos porazila Karvinou 2:0 a třikrát Podzim 2005 Mladá Boleslav – Příbram 0:0 remizovala, konkrétně s Brnem 1:1, Olomoucí 1:1 a Plzní 2:2. Doma Jaro 2006 Příbram – Mladá Boleslav 1:2 prohrála čtyři podzimní duely se Zlínem 1:3, Teplicemi 1:2, Ostravou Podzim 2006 Příbram – Mladá Boleslav 1:2 1:3, Slováckem 2:3 a letos s pražskou Slavii 0:3. Jaro 2007 Mladá Boleslav – Příbram 2:1 Příbram je jediným z osmnácti prvoligových týmů bez venkovní výhry. Podzim 2008 Mladá Boleslav – Příbram 3:1 Z dvanácti zápasů na soupeřových hřištích získala pouhé tři body za Jaro 2009 Příbram – Mladá Boleslav 1:1 Podzim 2009 Mladá Boleslav – Příbram 2:0 tři remízy (vloni na podzim v Brně a v Olomouci shodně 1:1, letos Jaro 2010 Příbram – Mladá Boleslav 2:2 v Opavě 0:0). Zbývajících devět utkání prohrála (v loňském pod- Podzim 2010 Mladá Boleslav – Příbram 3:0 zimu na Slavii 0:3, na Slovácku 1:5, v Liberci 0:3, na Bohemians Jaro 2011 Příbram – Mladá Boleslav 0:0 1:2, letos v Českých Budějovicích 1:2, v Jablonci 1:2, ve Vršovicích Podzim 2011 Příbram – Mladá Boleslav 2:0 s Pardubicemi 0:1, na Spartě 0:4, v Ostravě 0:5) se souhrnným Jaro 2012 Mladá Boleslav - Příbram 2:2 skóre 6:29. Podzim 2012 Příbram – Mladá Boleslav 1:1 Jaro 2013 Mladá Boleslav – Příbram 1:0 Podzim 2013 Mladá Boleslav - Příbram 1:1 Jaro 2014 Příbram – Mladá Boleslav 3:1 Podzim 2014 Mladá Boleslav – Příbram 4:1 Jaro 2015 Příbram – Mladá Boleslav 2:0 Podzim 2015 Mladá Boleslav – Příbram 4:0 Jaro 2016 Příbram – Mladá Boleslav 2:3 Podzim 2016 Příbram – Mladá Boleslav 0:1 Podzim 2016 Mladá Boleslav – Příbram 2:2 Podzim 2018 Příbram – Mladá Boleslav 3:0 Jaro 2019 Mladá Boleslav – Příbram 2:0 Podzim 2019 Mladá Boleslav – Příbram 6:0 Jaro 2020 Příbram – Mladá Boleslav 0:0 Podzim 2020 Příbram – Mladá Boleslav 2:1

4 Nejméně faulují Boleslav, Plzeň a Sparta Příbram je pátým nejčastěji faulujícím týmem s 393 odpískanými nedo- volenými zákroky a sedmá v počtu obdržených žlutých karet v zápasech FORTUNA:LIGY právě probíhajícího soutěžního ročníku. Pořadí ligových mužstev podle množství faulů (v závorce počet inkasovaných žlutých + červených karet): Opava 415 (63+3), Liberec 414 (52+3), Brno 414 (52+2), Olomouc 412 (48+0), Příbram 393 (49+2), České Budějovice 388 (46+2), Ostrava 382 (44+2), Zlín 382 (48+3), Slavia Praha 380 (46+1), Jablonec 374 (43+1), Teplice 372 (53+4), Karviná 372 (50+1), Pardubice 357 (44+3), Slovácko 353 (52+4), Bohemians 352 (39+1), Mladá Boleslav 349 (42+1), Plzeň 323 (43+2), Sparta Praha 292 (45+3).

Fotbaloví hříšníci V dnešním utkání kvůli disciplinárnímu trestu za čtyři napomenutí žlu- Prvoligové zkušenosti tými kartami nemůžou hrát boleslavský David Šimek a příbramský Olivier Kingue, který byl v tomto ligovém ročníku navíc už dvakrát vyloučený. Z bo- boleslavských fotbalistů leslavského týmu byl dosud jediným vyloučeným Samuel Dancák (trest si odpykal v 16. kole 24. ledna). Boleslavským rekordmanem v počtu startů v české lize je devětatřicetiletý Dvaačtyřicet žlutých karet vidělo z Mladé Boleslavi dvacet hráčů a jeden Marek Matějovský s 334 absolvovanými zápasy. Hrál za Jablonec (6) v ob- brankář: 4 – David Šimek, 3 – Samuel Dancák, Marek Matějovský, Marco dobí 2001-02, pražskou Spartu (150) v letech 2010-16 a Mladou Boleslav Túlio, Róbert Mazáň, 2 – Lukáš Budínský, David Douděra, Jakub Fulnek, (178) nejprve ve čtyřech ročnících 2003-07 (98) a potom od léta 2016 do Dominik Janošek, Jakub Klíma, Antonín Křapka, Tomáš Malínský, Dominik současnosti (80). Marek Matějovský v letošním prosinci oslaví čtyřicátiny Mašek, Michal Škoda, Alexei Tataev, 1 – Jiří Klíma, Petr Mareš, Ondřej a pyšní se pověstí jednoho z nejkreativnějších ofenzivních fotbalistů celé tu- Mazuch, Petr Mikulec, Jiří Skalák, Ladislav Takács. Na devětačtyřiceti žlu- zemské FORTUNA:LIGY. Více než stovku startů v tuzemské lize mají ze sou- tých napomínání se v Příbrami podílelo devatenáct hráčů a jeden brankář: časného mladoboleslavského kádru Radim Řezník (287), Jaromír Zmrhal 5 – Martin Nový, Tomáš Pilík, Jan Rezek, 4 – Olivier Kingue, 3 – Jan Kvída, (195), Lukáš Budínský (174), Michal Škoda (168), Jakub Fulnek (146), Milan Milan Lalkovič, Karel Soldát, Stefan Vilotič, 2 – Mihailo Cmiljanovič, Ondřej Jirásek (146), Tomáš Malínský (144), Ladislav Takács (143), Jan Šeda (129), Kočí, Denis Laňka, Dušan Pinc, Stanislav Vávra, Jonáš Vais, 1 – Idrissa Dominik Mašek (115). K jubilejnímu 100. startu mají nejblíže Tomáš Ladra Diarra, Zdeněk Folprecht, Adam Petrák, Václav Svoboda, Radek Voltr, Filip (98) a Jiří Skalák (90). Zorvan,

Lídrem boleslavských kanonýrů je Ladra

V šestici nejlepší kanonýrů FORTUNA:LIGY ročníku 2020-21 je polovina slávistů: 12 - Jan Kuchta (Slavia), 11 – Lukáš Juliš (Sparta), Abdallah Sima (Slavia), 10 – Nicolae Stanciu (Slavia), 9 – Jean-David Beauguel (Plzeň), Michael Rabušic (Liberec). Na 29 mladoboleslavských gólech ve čtyřiadvaceti ligových zápasech se podílelo čtrnáct hráčů: 4 – Jiří Klíma, Tomáš Ladra, Michal Škoda, 3 – Dominik Mašek, 2 - David Šimek, Ladislav Takács, Alexei Tataev, Ondřej Zahustel, 1 – Lukáš Budínský, David Douděra, Václav Drchal, Marek Matějovský, Marco Túlio, Jaromír Zmrhal. Nejproduktivnějším mla- doboleslavským hráčem je jednoznačně Tomáš Ladra, kterému prvoligoví statistici ke čtyřem jarním gólům za Boleslav přirozeně přičítají i dva góly za Jablonec, kde v loňské podzimní sezóně hostoval. Podobně Ladislavu Takácsovi ke dvěma jarním boleslavským gólů přísluší přičíst jeden pod- zimní gól za Slavii, jejíž je kmenový hráč. Střelci sedmnácti příbramských gólů: 4 – Radek Voltr, 2 – Emmanuel Antwi, Tomáš Pilík, Stanislav Vávra, 1 – Zdeněk Folprecht, Martin Nový, Jan Rezek a do vlastních branek zlínský Petr Buchta, budějovický Jaroslav Drobný, slávističtí David Zima a Ondřej Kúdela.

5 Desátá prohra se Slavii v řadě

Boleslavští po dvou předchozích výhrách nad Karvinou a Budějovicemi pro- hráli duel 23. kola FK Mladá Boleslav – SK Slavia Praha 0:3. Úřadující český mistr v porovnání s předchozím utkáním proti skotským Rangers v Evropské lize nechal odpočívat Baha, Zimu, Olayinku, Holeše, Oscara a navíc kanonýr Kuchta byl mimo hru z disciplinárních důvodů (4 ŽK). Boleslavští postrádali zraněného gólmana Diviše, místo kterého se do branky postavil neméně zkušený Šeda, a dva ze Slávie hostující hráče Malínského a Takácse. Od úvodního hvizdu Slavia potvrzovala roli favorita a poločas vyhrála o dva góly. V 17. minutě Tecl sám před Šedou netrefil boleslavskou branku. O dvě minuty později Škoda ukvapeně přestřelil z dobré pozice slávistickou branku, kterou minul ve 23. minutě i Dominik Mašek. Ve 25. minutě Stanciu připravil pozici Simovi a jeho dělovku Šeda srazil na roh, kterému se boleslavská defenzíva sice ubránila, ale soupeř zůstal u míče a tlak proměnil ve vedoucí gól, když Stanciu trestným kopem z dvaceti metrů přestřelil hráčskou zeď a odrazem od pravé tyče poslal míč za Šedova záda. Boleslavská snaha po vyrovnání byla marná a krátce před pauzou Slavia své vedení zvýraznila. Stanciu prokličkoval přes tři protihráče z hranice šestnáctky až ke koncové lajně, odkud ranou k bližší tyči zaskočil Šedu. Po změně stran sice Boleslavští zvýšili své úsilí, ale nepříznivý vývoj utkání ne- dělovce v 84. minutě i dvěma Ladrovým rohovým kopům v 90. minutě. Boleslav zvrátili. Ve 48. minutě Skalákův tečovaný centr proletěl slávistickým brankovi- tak protáhla neradostnou sérii, v níž za pět let Slavii v deseti zápasech nepora- štěm neškodně. V 58. minutě Křapka dlouhým nákopem založil boleslavskou zila, což se jí podařilo naposledy v sobotu 5. března 2016. akci, která vyvrcholila Preislerovým centrem a Škodovou hlavičkou těsně mimo Sestava FK Mladá Boleslav: Šeda – Douděra, Křapka (71. Řezník), Šimek, soupeřovu branku. V 65. minutě Tecl tísněný Křapkou těsně přestřelil Šedovu Preisler – Dancák, Matějovský (71. Jirásek) – Skalák (81. Fulnek), Dominik branku. V 69. minutě si brankář Kolář poradil s trestným kopem Dominika Mašek (71. Ladra), Zmrhal (71. Jiří Klíma) – Škoda. Sestava SK Slavia Praha: Maška. V 82. minutě Yusuf proměnil pokutový kop nařízený rozhodčím Julínkem Kolář – Masopust, Kúdela, Deli, Bořil – Hromada, Provod (79. Bah) – Sima (86. za nastřelení Šimkovy ruky. Třetím gólem v Šedově síti bylo utkání rozhodnuté. Višinský), Stanciu (79. Holeš), Van Buren (70. Lingr) – Tecl (79. Yusuf). Góly: 27. Boleslavští nezmírnili tempo a sympaticky nadále atakovali protivníkovu šest- a 40. Stanciu, 82. Yusuf (z pokutového kopu). ŽK: Matějovský, Škoda – Bořil, náctku. Slávistický gólman Kolář však uhlídal nulu, když odolal Preislerově Sima. Rozhodčí: Julínek – Paták, Kubr.

6 Zbytečná ztráta v souboji s Pardubicemi

Utkání 24. ligového kola FK Pardubice – FK Mladá Boleslav 2:2 se hrálo na svá- tek Josefa v pátečním večeru roku 2021 ve vršovickém Ďolíčku, kde mají Pardubičtí přechodný fotbalový azyl kvůli rekonstrukci svého skutečného domácího stadionu. Nerozhodný výsledek byl pro boleslavské ambice ztráta, ale po nepříznivém vývoji zápasu byla za bod ráda. První poločas začal v husté chumelenici a než se Boleslavští rozkoukali, prohrávali. V 5. minutě boleslavský obránce Douděra autovým vhazováním na úrovni vlastní šestnáctky přihrál pardubickému Tischlerovi, kterému se sice střela nepovedla, ale míč vysokým obloukem zapadl k levé tyči Šedovy branky. Tento kiks nega- tivně poznamenal boleslavský herní projev. Ve 12. minutě Jiráska obral o míč Solil, naštěstí pokusem o přelobování Šedy neuspěl. Po čtvrthodině hry přestalo sněžit a Boleslavští se konečně dostali na dostřel soupeřovy branky. Brankáře Letáčka nepřekonali Dominik Mašek ani Zmrhal. Ve 23. minutě do zdárné koncovky nedo- táhla boleslavský útok trojice Mašek, Škoda, Zmrhal. O minutu později po Jiráskově trestném kopu Šimek hlavičkoval těsně vedle pardubické branky. Ve 32. minutě boleslavská defenzíva nezvládla soupeřův trestňák od postranní lajny a ve zmatcích před brankou se při dvou pardubických zakončeních z pár kroků opakovaně vyzna- menal reflexivními zákroky Šeda. Do druhého poločasu boleslavský trenér Jarolím výrazně pozměnil sestavu čtyřná- Ve zbývajícím čase včetně tříminutového nastavení oba týmy marně usilovaly o ví- sobným vystřídáním. V 52. minutě Malínského podrazil Solil, a i když se tak stalo ve těznou trefu, které byli blíže Boleslavští. Ránu Jiřího Klímy z levé vingle zázračně vápně, rozhodčí Hocek nechal pokračovat ve hře, kterou přerušil až na upozornění vytáhl gólman Letáček na roh, další šanci Klíma neproměnil, když běžel sám proti kolegy u VARu. Po přezkoumání video záznamu dodatečně nařídil proti Pardubicím pardubické brance, a Ladra dvakrát po Skalákově přihrávce neuspěl střelbou, po- penaltu a z ní Ladra vyrovnal. Útočné akce se potom přelévaly od jedné brány prvé trefil obránce, podruhé zamířil vysoko nad branku. ke druhé, kolem 60. minuty kopaly oba týmy po třech rohových kopech, ale bez Sestava FK Mladá Boleslav: Šeda – Douděra (46. Řezník), Takács, Šimek, Preisler úspěchu. V 74. minutě sérii nepřesností a nedůsledností v boleslavské šestnáctce – Jirásek (46. Matějovský), Dancák – Malínský, Dominik Mašek (46. Ladra), Zmrhal potrestal pardubický Čelůstka nechytatelnou bombou z deseti metrů. V té chvíli se (71. Skalák) – Škoda (46. Jiří Klíma). Sestava FK Pardubice: Letáček – Surzyn, na pár minut do Vršovic vrátilo sněžení, které po úvodní čtvrthodince přestalo a ten- Čihák, Toml, Čelůstka – Tischler, Solil, Pfeifer (83. Sláma), Hlavatý, Kostka (90. tokrát přiválo štěstí boleslavským fotbalistům. V 81. minutě rohový kop rozehraný Jeřábek) – Huf (71. Černý). Góly: 5. Tischler, 74. Čelůstka – 55. Ladra (z pokutového Matějovským završil hlavičkou k levé tyči Takács. kopu), 81. Takács. ŽK: Solil, Kostka – Šimek. Rozhodčí: Hocek – Šimáček, Ratajová.

7 Boleslav postoupila přes Slovácko do čtvrtfinále MOL Cup Duel osmifinále české pohárové soutěže MOL Cup 2020-21FK Mladá Boleslav – 1. FC Slovácko 4:2 (2:2, 0:1) se po vlažném poločase změnilo v urputnou bitvu s dobrým koncem pro boleslavské fotbalisty. Boleslavská základní sestava v porovnání s posledním ligovým mistrákem do- znala šest změn, nebyli v ní Douděra, Jirásek, Škoda, kteří začali na lavičce spolu s Fulnekem, Budínským, Jakubem Klímou a brankářem Mikulcem, zcela mimo no- minaci zůstali Dancák a Dominik Mašek, na reprezentační srazy odjeli Malínský a Drchal. V porovnání s posledním ligovým zápasem byli ve slováckém základu čtyři změny, pro pohárový duel chyběli Kalabiška, Petržela, Kliment a Kohút, kteří za- čali na lavičce spolu s Poláškem, Rezkem, Kubalou a druhým brankářem Borkem. Nepřijel ani zkušený stoper Kadlec. V prvním dějství u obou týmů převažovala snaha neinkasovat gól. Slovácko snadno odolalo Skalákovu rohu i dvěma ostrým centrů stejného hráče. Na druhé straně Divíšek nejprve pálil vedle a o dvě minuty později po jeho centru Jurečka hlavičko- val do Šedy. Ten ve 22. minutě jistě odboxoval Navrátilův hodně nebezpečný centr. Ve 30. minutě z hranice slováckého vápna nepřesně střílel Takács. Když se zdálo, že Boleslavští své ofenzivní úsilí konečně úspěšně završí, udeřil soupeř. Jeho hráči se prokombinovali do boleslavské šestnáctky, kde se po Navrátilově přihrávce hlavou Sadílkův jemný oblouček od koncové lajny. V 72. minutě Klimentův přetažený centr Jurečka prosadil z malého vápna. Kalabiška hlavou usměrnil mimo Šedův dosah. Boleslavští svoji aktivitu v blížícím Do druhého poločasu se Boleslavští vrhli s elánem, který znásobil ve 49. minutě se závěru základní hrací doby přetavili v druhé vyrovnání, když v 84. minutě druhý Ladra vyrovnávacím trestným kopem přes hráčskou zeď přesně k pravé tyči. Dvě boleslavský roh po změně stran slovácká defenzíva odvrátila, ale následný ostrý minuty po vyrovnání po Ladrově rohu Preislerovu přízemní ránu gólman Nemrava Ladrův centr u vzdálenější tyče tvrdě zakončil Preisler. chytil. V 55. minutě Reinberkovo zakončení slováckého ataku Šeda zázračně vyra- Do prodloužení se nikomu nechtělo, ale neproměněné šance Zmrhala a Petržely mu zil na roh. Boleslavský gólman se vyznamenal i o deset minut později, kdy vystihl nezabránily. Už v první čtvrthodince prodloužení Boleslavští souboj se Slováckem rozhodli pro sebe. Ve 104. minutě po Ladrově centru Zmrhal hlavičkoval nejprve do břevna a teprve hlavičkovanou dorážkou skóroval. A ve druhé části prodloužení boleslavský postup potvrdil nechytatelnou bombou z deseti metrů Budínský. Ve zbývající desetiminutovce Boleslavští pozorně bránili a soupeř se marně pokoušel prosadit dlouhými nákopy. Fotbalově vyrovnaný pohárový souboj dvou v lize odlišně postavených soků, v ta- bulce čtvrtého Slovácka a od konce čtvrté Boleslavi, rozhodla lepší fyzická kondice a přesnější koncovka mladoboleslavských fotbalistů. Sestava FK Mladá Boleslav: Šeda – Řezník (80. Škoda), Křapka, Šimek (91. Jakub Klíma), Preisler – Takács (44. Jirásek, 67. Budínský), Matějovský – Skalák (67. Fulnek), Ladra, Zmrhal – Jiří Klíma (106. Douděra). Sestava 1. FC Slovácko: Nemrava – Divíšek (66. Kalabiška), Hofmann, Srubek (91. Rezek), Reinberk (91. Kubala) – Jurečka (66. Petržela), Havlík, Daníček, Sadílek, Navrátil (113. Polášek) – Cicilia (66. Kliment). Góly: 49. Ladra, 84. Preisler, 104. Zmrhal, 109. Budínský – 34. Jurečka, 72. Kalabiška. ŽK: Skalák, Jiří Klíma – Kliment, Daníček. Rozhodčí: Matějček – Novák, Slavíček.

Čtvrtfinále českého poháru se hraje v první dubnové středě

Ze třetího kola do osmifinále postoupily s třinácti prvoligovými týmy dva dru- Výsledky osmifinále MOL Cup 2020-21 holigové (FC Hradec Králové, FC Sellier & Bellot Vlašim) a jeden třetiligový (FC FC Viktoria Plzeň – FC Hradec Králové 3:1 Slavia Karlovy Vary). Ve čtvrtfinále už jsou jenom účastníci nejvyšší tuzemské FK Teplice – FC Zbrojovka Brno 2:0 FORTUNA:LIGY. Ve čtvrtek 18. března bylo osm týmů rozlosováno do čtvrtfinálových FC Slovan Liberec – SK Dynamo České Budějovice 1:0 dvojic, které by se měly střetnout v první dubnové středě. Boleslav hraje v Teplicích SK Slavia Praha – FC Slavia Karlovy Vary 10:3 ve středu 7. dubna od 15 hodin. Bohemians Praha 1905 – SK Sigma Olomouc 0:2 AC Sparta Praha – FC Baník Ostrava 1:0 FK Mladá Boleslav – 1. FC Slovácko 4:2 po prodloužení FC Sellier&Bellot Vlašim – FK Jablonec 2:3

Kompletní program čtvrtfinále MOL Cup AC Sparta Praha - FK Jablonec SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha FK Teplice - FK Mladá Boleslav FC Viktoria Plzeň - FC Slovan Liberec

8 FORTUNA:LIGA 2020/2021

Teplice - Pardubice 0:1 1:2 Sparta - Karviná 4:3 5:2 Teplice - Slavia 1:1 1:5 Příbram - Slavia 3:3 0:3 Liberec - Č. Budějovice 0:0 2:0 Příbram - Slovácko 1:4 1:5 Jablonec - Slovácko 0:3 1:1 Ostrava - Jablonec 2:1 0:2 Pardubice - Ostrava 3:2 0:3 Č. Budějovice - Ostrava 1:0 2:2 Opava - Příbram 0:0 1:1 Č. Budějovice - Opava 0:1 0:0 Karviná - Opava 3:1 2:1 Slovácko - Teplice 2:0 2:0 Karviná - Liberec 1:1 1:1

Plzeň - Liberec 0:2 1:4 Slavia - Pardubice 3:0 1:1 Jablonec - Ml. Boleslav 1:1 0:2

2. kolo 2. Zlín - Ml. Boleslav 2:1 3:1 Bohemians - Olomouc 0:0 0:3 Zlín - Sparta 0:3 1:3 Olomouc - Sparta 2:3 0:3 Brno - Zlín 0:0 1:3 Olomouc - Brno 1:0 4:2 3. kolo kolo | 3. 19. 18. kolo | 18. Bohemians - Brno 2:1 0:0 Ml. Boleslav - Plzeň 2:2 1:2 kolo kolo | 4. 20. Plzeň - Bohemians 3:1 4:1

Ml. Boleslav - Karviná 2:0 0:0 Pardubice - Slovácko odloženo 1:0 Bohemians - Karviná 2:0 1:2 Slovácko - Ostrava 2:1 2:1 Bohemians - Č. Budějovice 1:1 1:2 Slavia - Ostrava 2:1 1:0 Zlín - Č. Budějovice 3:0 2:1 Slavia - Opava 4:0 6:0 Opava - Jablonec 0:1 1:4 Teplice - Opava 3:1 1:2 Brno - Jablonec 1:2 1:0 Jablonec - Liberec 2:1 3:1 Sparta - Příbram 4:0 3:1 Příbram - Liberec 0:2 0:3 Ostrava - Příbram 5:0 4:0 Pardubice - Ml. Boleslav 2:2 1:4 Ostrava - Teplice 1:1 1:2 Č. Budějovice - Ml. Boleslav 1:3 2:2 Liberec - Teplice 2:0 2:1 Č. Budějovice - Sparta 0:0 4:2 Liberec - Pardubice 4:1 0:3 Jablonec - Sparta odloženo 1:2 Opava - Pardubice 1:0 0:1 Příbram - Brno 1:1 1:1

5. kolo | 5. Slovácko - Slavia 2:3 0:3 Karviná - Brno 1:1 2:0 Ml. Boleslav - Slavia 0:3 0:1 Teplice - Bohemians 1:1 0:2 Olomouc - Zlín 0:1 1:0 Zlín - Bohemians 0:0 0:2 Olomouc - Slovácko odloženo 0:0 Karviná - Olomouc 0:1 0:3 21. kolo 21. Brno - Plzeň 0:1 1:4 kolo 22 kolo | 6. Plzeň - Olomouc 1:0 2:2 kolo kolo | 7. 23. Sparta - Plzeň odloženo 1:3 kolo kolo | 8. 24. Plzeň - Zlín odloženo 0:1

Opava - Slovácko 1:3 Karviná - Plzeň 1:0 Karviná - Č. Budějovice 1:1 Č. Budějovice - Olomouc 1:1 Liberec - Ostrava 0:1 Č. Budějovice - Brno 3:1 Bohemians - Ostrava 0:1 Jablonec - Karviná 2:2 Ml. Boleslav - Příbram 1:2 Jablonec - Zlín 2:0 Ml. Boleslav - Opava 2:2 Příbram - Bohemians 1:2 Sparta - Teplice 1:0 Příbram - Olomouc 1:1 Sparta - Slovácko 2:1 Teplice - Plzeň 0:7 Brno - Slavia 1:1 Teplice - Ml. Boleslav 2:0 Brno - Pardubice 1:2 Pardubice - Sparta 0:2 Bohemians - Jablonec 1:2 Pardubice - Bohemians 1:1 Zlín - Příbram 0:1 Slavia - Zlín 6:2

Olomouc - Pardubice 1:1 kolo 10. Slavia - Sparta 3:0 Olomouc - Teplice 1:1 Slovácko - Brno 1:2 |

Zlín - Karviná 2:0 Slovácko - Liberec 1:1 Liberec - Slavia 0:3 Opava - Liberec 0:2

9. kolo kolo | 9. 25. Plzeň - Č. Budějovice 0:0 kolo 26. Ostrava - Opava 2:1 kolo kolo | 11. 27. Plzeň - Jablonec 2:3 kolo kolo | 12. 28. Ostrava - Ml. Boleslav 3:1

Karviná - Příbram 1:0 Jablonec - Olomouc 3:1 Plzeň - Příbram 0:0 Slavia - Karviná 3:1 Č. Budějovice - Jablonec 1:2 Příbram - Č. Budějovice 1:2 Jablonec - Teplice 5:0 Teplice - Č. Budějovice 0:2 Ml. Boleslav - Liberec 0:3 Teplice - Zlín 3:2 Č. Budějovice - Pardubice 2:0 Příbram - Jablonec 1:2 Sparta - Opava 3:0 Pardubice - Karviná 2:0 Olomouc - Slavia 1:3 Ml. Boleslav - Sparta 0:1 Brno - Teplice 0:1 Slavia - Plzeň 1:0 Karviná - Slovácko 0:2 Liberec - Brno 3:0 Bohemians - Slavia 1:2 Slovácko - Ml. Boleslav 3:2 Sparta - Ostrava 0:0 Slovácko - Bohemians 3:1 Olomouc - Ostrava 1:1 Ostrava - Brno 1:0 Zlín - Opava 0:0 Opava - Olomouc 1:4 Zlín - Pardubice 0:0 Opava - Bohemians 0:0 Bohemians - Liberec 1:1 Ostrava - Zlín 1:1 14. kolo 30 kolo | 14. kolo kolo | 16. 32. 15. kolo kolo | 15. 31. 13. kolo kolo | 13. 29. Plzeň - Slovácko 0:4 Liberec - Sparta 1:1 Brno - Ml. Boleslav 1:1 Pardubice - Plzeň 0:2

Karviná - Teplice 2:2 Ostrava - Karviná 0:0 Tabulka FORTUNA:LIGA Příbram - Pardubice 0:1 Slavia - Č. Budějovice 6:0 Jablonec - Slavia 0:3 Pardubice - Jablonec 0:1 Mužstvo Z V R P S B Č. Budějovice - Slovácko 0:0 Teplice - Příbram 3:1 1. SK Slavia Praha 24 20 4 0 70:15 64 Plzeň - Ostrava 2:0 Sparta - Brno 4:1 2. AC Sparta Praha 22 15 3 4 47:24 48 Brno - Opava 2:0 Ml. Boleslav - Bohemians 0:4 3. FK Jablonec 23 14 3 6 40:27 45 Zlín - Liberec odloženo Liberec - Olomouc 0:1 Olomouc - Ml. Boleslav 1:1 Slovácko - Zlín 2:1 1. kolo 34 kolo | 1. 4. 1. FC Slovácko 22 13 4 5 43:22 43 kolo kolo | 17. 33. Bohemians - Sparta 1:0 Opava - Plzeň 1:3 5. FC Slovan Liberec 24 12 6 6 37:22 42 6. FC Viktoria Plzeň 22 11 4 7 39:26 37 7. FC Baník Ostrava 24 9 6 9 33:25 33 8. SK Sigma Olomouc 23 8 9 6 30:25 33 9. FK Pardubice 23 9 5 9 23:31 32 10. SK Dynamo Č. Budějovice 24 7 10 7 26:31 31 11. Bohemians Praha 1905 24 7 8 9 26:28 29 12. FC FASTAV Zlín 23 8 5 10 24:29 29 13. MFK Karviná 24 6 8 10 25:37 26 14. FK Teplice 24 6 5 13 25:46 23 15. FK Mladá Boleslav 24 4 8 12 29:42 20 16. FC Zbrojovka Brno 24 3 7 14 19:39 16 17. Slezský FC Opava 24 3 6 15 15:47 15 18. 1. FK Příbram 24 2 7 15 17:52 13

9 Všechny barvy dostupné na decathlon.cz

279Kč DĚTSKÉ SPODNÍ FOTBALOVÉ TRIČKO KEEPDRY 500 KIPSTA Materiál absorbuje a rychle odvádí pot od těla, udrží vás tak v suchu a teple. Technologie Seamless s minimem švů snižuje podráždění.

239Kč DĚTSKÉ FOTBALOVÉ LEGÍNY KEEPDRY 100 KIPSTA Přiléhavý střih a poddajný a splývavý materiál nebrání pohybu. Česaný rub poskytuje hřejivost a pohodlí. VÍCE PRODUKTŮ NA DECATHLON.CZ Decathlon Mladá Boleslav, Jičínská 1419 VSAĎ SI NA ZÁPAS BOLKY NA PRVNÍ SÁZKY ZÍSKEJ 900 Kč

Ministerstvo fi nancí varuje: Účastí na hazardní hře Vsaď si a sleduj všechny zápasy může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mlad- ších 18 let na hazardní hře. na Fortuna TV. Více na ifortuna.cz.

Královská Dvojice

Pivovar se nachází v chráněné krajinné oblasti Český ráj, nedaleko města Turnova, na středním toku řeky Jizery. Byl založen Ferdinandem Ungerem v roce 1850. Je to kraj přírodních krás, pískovcových skalních měst, hradů, zámků a tradiční řemeslné výroby.

Je to kraj dobrých lidí, a právě tito lidé pro Vás tradičním způsobem vyrábějí toto pivo.