®

2020/2021 17. 4. 2021 od 14.00 hodin

FK Mladá Boleslav vs. SFC Opava

FK Mladá Boleslav SFC Opava

č. utkání góly utkání góly č. utkání góly utkání góly rok nar. rok nar. hráče jméno, příjmení 20/21 20/21 celkem celkem hráče jméno, příjmení 20/21 20/21 celkem celkem Brankáři Brankáři 32 Jakub Diviš 1986 9 0 82 0 1 Vojtěch Šrom 1988 1 0 40 0 33 Jan Šeda 1985 6 0 131 0 30 Vilém Fendrich 1991 20 0 61 0 99 Petr Mikulec 1999 13 0 13 0 31 Tomáš Digaňa 1997 4 0 4 0 Obránci Obránci 4 David Šimek 1998 14 2 34 2 2 Štěpán Harazim 2000 13 1 13 1 5 Alexei Tataev 1998 14 2 47 3 3 Joss Didiba 1997 20 0 20 0 14 Radim Řezník 1989 10 0 287 9 4 Dalibor Večerka 2003 15 0 15 0 16 Samuel Dancák 1998 11 0 14 0 5 Jan Žídek 1985 21 2 74 6 22 David Douděra 1998 23 1 78 3 9 Matěj Hrabina 1993 17 0 71 0 24 Ladislav Takács 1996 14 3 145 14 10 Jaromír Blažej 2003 1 0 1 0 29 Jakub Klíma 1998 18 0 54 0 19 Josef Hnaníček 1986 2 0 172 10 34 Antonín Křapka 1994 20 0 80 2 27 Matěj Helešic 1996 23 1 51 1 Záložníci 90 Tomáš Koschatský 2000 2 0 2 0 6 Dominik Mašek 1995 13 3 115 18 97 David Březina 1997 10 1 10 1 8 Marek Matějovský 1981 9 1 336 15 Záložníci 9 Tomáš Ladra 1997 24 6 100 14 6 Jan Řezníček 1992 13 0 51 1 13 Tomáš Malínský 1991 13 0 145 14 7 Aleš Nešický 1992 19 3 40 4 17 Milan Jirásek 1992 11 0 146 7 8 Lukáš Holík 1992 18 1 125 11 18 1994 17 0 148 6 10 Patrik Hellebrand 1999 18 0 51 1 19 Daniel Langhamer 2003 1 0 1 0 11 Joel Christ Tiehi 1998 17 0 17 0 20 Jaromír Zmrhal 1993 11 2 198 28 12 Adam Gorčica 2001 1 0 1 0 21 1995 12 0 46 4 14 Jan Schaffartzik 1987 8 0 62 1 23 Lukáš Budínský 1992 19 1 176 39 15 Adam Rychlý 1998 2 0 12 0 26 David Pech 2002 2 0 7 0 20 Karol Mondek 1991 23 2 80 4 28 Lukáš Mašek 2004 4 0 4 0 23 Bartozs Pikul 1997 6 1 6 1 38 Jiří Skalák 1992 9 0 92 15 24 Lukáš Kania 1997 11 1 11 1 Útočníci 25 Adam Ščudla 2001 5 0 5 0 7 Václav Drchal 1999 17 1 33 5 28 Jiří Kulhánek 1996 15 0 57 0 10 1999 6 0 32 4 77 Bojan Dordič 1994 11 0 28 2 11 Michal Škoda 1988 22 5 170 41 Útočníci 27 Jiří Klíma 1997 11 5 62 13 12 Teodor Janjuš 2001 2 0 2 0 13 Tomáš Smola 1989 10 1 71 14 18 Tomáš Rataj 2002 13 1 13 1 21 Václav Juřena 1991 18 0 70 5 35 René Dedič 1993 13 1 35 5 37 Tomáš Čvančara 2000 19 1 20 1

Realizační tým: Trenér Karel Jarolím, asistent Boris Kočí trenér brankářů Oldřich Pařízek, kondiční Realizační tým: trenér Radoslav Kováč, asistenti trenéra Alois Skácel, trenér brankářů David Hampel, trenér Marek Mandelbaum, vedoucí mužstva Vladimír Rosenberger, lékaři MUDr. Josef Horák, kondiční trenér Michal Hampel, vedoucí mužstva Lumír Sedláček, lékaři MUDr. Jan Němec, maséři MUDr. Lívia Juríková fyzioterapeut Václav Kubíček, masér Petra Maráčková, kustod Václav Štěpán. Petr Stuchlík, kustod Kamil Bitta.

3 Oživení kádru hostujícími hráči

V krátké zimní přípravě opavští trenéři testovali převážně mla- díky z vlastního rezervního týmu. Z přespolních klubů přestoupil brankář Tomáš Digaňa (slovenská Dubnice nad Váhom) a na hosto- vání přišli hráči David Březina (FK Viktoria Žižkov), Aleš Nešický (FC Slovan Liberec), Jiří Kulhánek (AC Sparta Praha), Lukáš Kania (FC Baník Ostrava), Tomáš Smola (rumunský Gat Metan Medias), Patrik Hellebrand (SK Slavia Praha), Tomáš Čvančara (FK Jablonec). Naopak opavskou kabinu opustili Jiří Texl, který ukončil hostování z Olomouce a přesunul se hostovat do Brna, a Lukáš Železník, jenž se v lednu vrátil do Zlína, ale v březnu ukončil aktivní hráčskou kariéru. Boleslavští nastříleli dvakrát více gólů než Opava Pětice nejlepší kanonýrů FORTUNA:LIGY ročníku 2020-21: 12 - Jan Boleslav doma, Opava venku Kuchta (Slavia), 11 – Lukáš Juliš (Sparta), Abdallah Sima (Slavia), 10 – Jean-David Beauguel (Plzeň), Nicolae Stanciu (Slavia). Mladá Boleslav z třinácti zápasů na svém hřišti v tomto ligovém roč- Na 32 boleslavských gólech v šestadvaceti ligových zápasech se po- níku získala jen čtrnáct bodů a s pasivním skóre 18:21 má až dvanác- dílelo čtrnáct hráčů: 5 – Jiří Klíma, Michal Škoda, 4 – Tomáš Ladra, tou domácí bilanci z osmnácti prvoligových týmů. Na podzim 2020 3 – Dominik Mašek, 2 - David Šimek, Ladislav Takács, Alexei Tataev, vyhrála nad Jabloncem 2:0 a Pardubicemi 4:1, remizovala s Českými Ondřej Zahustel, Jaromír Zmrhal, 1 – Lukáš Budínský, David Douděra, Budějovicemi 2:2, letos porazila Karvinou 2:0 a remizovala s Brnem Václav Drchal, Marek Matějovský, Marco Túlio. Nejproduktivnějším 1:1, Olomoucí 1:1, Plzní 2:2 a Příbramí 0:0. Doma prohrála čtyři pod- je však Tomáš Ladra, který kromě čtyř jarních gólů za Boleslav dal i zimní duely se Zlínem 1:3, Teplicemi 1:2, Ostravou 1:3, Slováckem dva góly za Jablonec při v loňském podzimním hostování. Podobně 2:3 a letos s pražskou Slavií 0:3. Ladislavu Takácsovi ke dvěma jarním boleslavským gólům statistici Opava má po Příbrami druhou nejhorší bilanci na soupeřových hřištích přičítají jeden podzimní gól za Slavii, jejíž je kmenový hráč. s pěti body a vysoce pasivním skóre 8:31. Loňským podzimem pro- O opavských 16 gólů, což je přesně polovina boleslavské střelecké bi- šla bez venkovní výhry, té se dočkala až v letošním únoru v Českých lance, se podělilo dvanáct hráčů: 3 – Aleš Nešický, 2 – Karol Mondek, Budějovicích 1:0. Další dva body si připsala za remízy na podzim Jan Žídek, 1 – David Březina, René Dedič, Štěpán Harazim, Matěj v Příbrami 1:1 a letos na Bohemians 0:0. Ve zbývajících venkovních Helešic, Lukáš Holík, Lukáš Kania, Bartosz Pikul, Tomáš Rataj, Tomáš zápasech prohrála na podzim v Plzni 1:3, Jablonci 1:4, ve vršovickém Smola. Ďolíčku s Pardubicemi 0:1, v Uherském Hradišti se Slováckem 1:3 a letos v Liberci 0:2, Olomouci 1:4, Karviné 1:3, Teplicích 1:3, na Slavii 0:4 a v Ostravě 0:2. Skromná zápasová historie Mladá Boleslav s Opavou hrála o prvoligové body dosud pouze se- dmkrát a výhradně v podzimních sezónách. Před prvním střetnutím v jarním termínu je vzájemná bilance téměř vyrovnaná. Boleslav vy- hrála dvakrát, Opava vyhrála třikrát a dvakrát se hrálo nerozhodně. Souhrnné skóre 15:10 vyznívá lépe pro Boleslav, která na domácím hřišti s Opavou dosud neprohrála. Z předchozích tří prvoligových zápasů první skončil nerozhodně, ale další dva výraznými výhrami Boleslavi, při kterých svému soupeři nasázela dohromady deset gólů.

Vzájemné prvoligové duely Boleslavi s Opavou Podzim 2004 Opava – Mladá Boleslav 2:1 Podzim 2004 Mladá Boleslav – Opava 1:1 Podzim 2018 Mladá Boleslav – Opava 6:1 Podzim 2018 Opava – Mladá Boleslav 2:1 Podzim 2019 Mladá Boleslav – Opava 4:1 Podzim 2019 Opava – Mladá Boleslav 1:0

4 Boleslavská pozice se zlepšila, ale růžová není Když v neděli 6. prosince 2020 v utkání 10. ligového kola Boleslav doma prohrála s Teplicemi 0:2, sesula se ze čtrnácté na patnáctou příčku průběž- ného pořadí. Po čtyřech následujících zápasech klesla dokonce na příčku šestnáctou (ze které se v tomto ligovém ročníku přímo sestupuje) a z ní se na patnáctou vrátila v neděli 28. února 2021 po domácí výhře nad Karvinou 2:0, aby na ní setrvala až do neděle 11. dubna, kdy z ní postoupila na čtr- náctou příčku po vítězství v Teplicích 3:1. Touto zdařilou teplickou odvetou po dlouhých osmnácti týdnech si Boleslavští zdaleka neužívají klid, neboť na uhájení či případné vylepšení současné pozice mimo přímý sestup, na který mají odstup pouhé čtyři body, musí úspěšně absolvovat ještě osm mistrovských zápasů - čtyři doma (Opava, Liberec, Sparta, Bohemians) a čtyři venku (Ostrava, Slovácko, Brno, Olomouc).

Karel Jarolím patří k české Ladra načíná druhou stovku trenérské elitě ligových startů Boleslavské vítězství v Teplicích bylo pro Karla Jarolíma 160. výhrou v české lize. Více vítězství v české lize, a to 171, si užil pouze Petr Rada. Ofenzivní fotbalista FK Mladá Boleslav Tomáš Ladra před týdnem V elitní desítce trenérů, za jejichž jmény první číslo udává celkový počet v Teplicích odehrál jubilejní 100. prvoligový zápas své profesionální kariéry. odkoučovaných zápasů a v závorce jsou počty vítězných, nerozhodných a Českolipský rodák a fotbalový odchovanec, který za týden oslaví čtyřiadva- prohraných zápasů, jsou: Petr Uličný 413 (152, 116, 144), Pavel Tobiáš 406 cáté narozeniny, obléká mladoboleslavský dres od dorosteneckého věku (134, 117, 155), Petr Rada 403 (171, 106, 126), Karel Večeřa 347 (128, 96, a do prvoligového kádru patří od počátku roku 2016. Opakovaně hostoval 123), Karel Jarolím 343 (160, 96, 87), Jiří Kotrba 342 (132, 85, 125), Zdeněk v druholigových Pardubicích (2016-18) a v prvoligovém Jablonci (podzim Ščasný 339 (153, 97, 89), František Komňacký 279 (112, 80, 87), Jaroslav 2020). V nejvyšší tuzemské soutěži nastřílel osmnáct gólů, šestnáct za Šilhavý 267 (119, 78, 70), Miroslav Beránek 264 (106, 70, 88). V prestižním Boleslav a dva za Jablonec. měřítku procentuální úspěšnosti, čili získaných bodů z absolvovaných zá- pasů, českou trenérskou špičku tvoří pětačtyřicetiletý Jindřich Trpišovský s 69,89% v 186 odkoučovaných zápasech (117, 39, 30) a sedmapadesátiletý Pavel Vrba s 68,64% v 254 zápasech (155, 58, 41). Jarolímova úspěšnost 55,98% patří mezi nadprůměrnou, konkrétně čtyřiadvacátou, v konkurenci 210 statisticky zpracovanými trenéry působícími v samostatné české nej- vyšší soutěži od ročníku 1993-94. Matějovský patří k nejzkušenějším ligovým fotbalistům V české lize hrané samostatně od rozdělení Československa je hráč- ským rekordmanem Stanislav Vlček se 436 starty. Následují Rudolf Otepka (432), Pavel Horváth (426), David Lafata (418) a Milan Petržela (413), který stále ještě hraje za 1. FC Slovácko a je tudíž statisticky nejzkušenějším mezi aktivními fotbalisty. K nim patří také plzeňský David Limberský (402), zlínský Václav Procházka (382), vršovický Josef Jindřišek (373), mladoboleslavský Marek Matějovský (336), slávistický Ondřej Kúdela (334), příbramský Jan Rezek (330), ostravský Martin Fillo (328), příbramský Tomáš Pilík (327), plzeňský Tomáš Hořava (325), tep- ličtí Jakub Řezníček (301) a Admir Ljevakovič (300). Dalších 2896 fotba- listů nastoupilo od roku 1993 v tuzemské nejvyšší lize do méně než tří set a alespoň do jednoho mistrovského utkání. Brankářů se v české lize představilo celkem 249, z nichž rekordmany jsou Martin Vaniak (432) a Jaromír Blažek (401). Mezi čtveřicí s nejméně třemi stovkami jsou dva už nechytající Tomáš Poštulka (309) a Michal Špit (300) a dva dosud stále aktivní teplický Tomáš Grigar (303) a plzeňský Aleš Hruška (301). Ze sou- časných mladoboleslavských gólmanů má Jan Šeda 131, Jakub Diviš 82 a Petr Mikulec 13 prvoligových startů.

5 Bezgólová remíza s Příbramí byla ztrátou

V utkání 25. ligového kola FK Mladá Boleslav – 1. FK Příbram 0:0 měli bole- slavští fotbalisté převahu po většinu herního času, ale když soupeřova brankáře nepřekonali z bezprostřední blízkosti při vyložených šancích a málokdy vídanou střeleckou nemohoucnost kombinovanou se smůlou korunoval v nervózním zá- věru kanonýr týmu Tomáš Ladra zahozenou penaltou, tak získali pouze jeden bod, což v touze vzdálit se sestupovým příčkám v nabité tabulce bylo zatraceně málo. V prvním poločase měly po jedné velké gólové šanci oba týmy. Boleslav hned z první akce, která se opravdu povedla. Už ve 4. minutě Preislerův pas Malinský zachytil na hraně soupeřova vápna, obehrál stopera Mezeru i brankáře Šimana, ale nedůrazné zakončení z úhlu do opuštěné branky Cmiljanovič stihnul těsně před lajnou odkopnout. Ofenzivní boleslavská aktivita v příštích minutách byla nepřesná. Nepovedeně střílel Fulnek, nepřesně hlavičkoval Takács, ve slibných příležitostech se neprosadili Malinský a Ladra. Mezi tím slabou střelu příbram- ského Nového snadno kryl Šeda, který měl nejvíce práce ve 29. minutě, kdy nečekanou Rezkovu bombu z pětadvaceti metrů vyrazil. V desetiminutovce přes pauzou Škoda z dobré pozice nastřelil bránícího příbramského hráče a po Preislerově centru Zmrhal hlavičkoval těsně mimo. se na lajně do poslední chvíle nepohnul,“ přiznal zahanbeně neúspěšný exekutor Ve druhém poločase Boleslavští zvýšili tlak na soupeřovu branku, ale nedobyli pokutového kopu. ji. Nadějné centry Douděry a Preislera přikryl příbramský gólman. Budínský Následoval nejnervóznější úsek zápasu. Boleslavští marně centrovali a stříleli na trefil protihráče, neuspěl ani z dálky střílející Takács. Hrálo se čím dál častěji příbramskou branku, ale Šimana nepřekonali. V 89. minutě Ladra z úhlu netrefil na příbramské polovině hřiště a nezřídka kolem a uvnitř soupeřova velkého prázdnou branku. Rozhodčí Marek nastavil utkání o sedm minut. Hned v té první vápna v přehuštěném prostoru, v němž Boleslavští nesnadno nalézali prostor Ladrovo zakončení z pár kroků vyrazil obránce na desátý boleslavský roh. Ale ke střelbě. z něho, ani později z Matějovského trestného kopu toužený gól do příbramské Závěrečná čtvrthodinka byla plná neuvěřitelných a smolných situací. Po sed- sítě nepadl a tak Boleslav doma s poslední Příbramí nečekaně pouze remizovala. mém boleslavském rohu Dancák z metru hlavičkoval mimo branku a o chvíli Sestava FK Mladá Boleslav: Šeda – Fulnek (46. Douděra), Takács, Křapka, později po osmém rohu Škodovo zakončení se odrazilo od pravé tyče přes šířku Preisler – Dancák, Budínský (72. Skalák) – Malinský (46. Matějovský), Ladra, brankoviště do levé tyče a mimo branku. V 78. minutě uvnitř příbramské šest- Zmrhal (72. Drchal) – Škoda. Sestava 1. FK Příbram: Šiman – Nový, Kvída, náctky Lalkovič podkopnul Dancáka, což rozhodčí Marek jako faul posoudil te- Mezera, Cmiljanovič – Tregler, Pilík - Zorvan, Rezek (90. Obdržal), Antwi prve po zhlédnutí video záznamu VAR. Nařízenou penaltu Ladra v 82. minutě (71. Lalkovič) – Lubega (57. Voltr). ŽK: Antwi, Tregler poslal půl metru vedle pravé tyče Šimanovy branky. „Brankář mě znejistěl, když Rozhodčí: Emanuel Marek – Váňa, Vaňkát.

6 Boleslav si výhrou v Teplicích polepšila

Utkání 26. ligového kola FK Teplice – FK Mladá zákrokem téměř dal vlastní gól. Následoval sedmý Boleslav 1:3 se hrálo čtyři dny po pohárovém čtvrt- boleslavský roh, po kterém zakončení Jiřího Klímy finále těchto soupeřů, v němž domácí Teplice těsně gólman Čtvrtečka vytlačil se štěstím na břevno a vyhrály 2:1 a postoupily do semifinále MOL Cup. V li- Škoda akrobaticky přes hlavu branku překopl. Při govém střetnutí byla úspěšnější Boleslav a po téměř útocích střídajících se z jedné strany na druhou byli nekonečných více než čtyřech měsících se posunula Boleslavští přesnější, než soupeř, který nevyužil sé- alespoň na čtrnáctou příčku právě před Teplice. rii trestných kopů od postranních lajn. V 72. minutě V porovnání s předchozím pohárem z teplické zá- devátý boleslavský roh rozehrál Preisler přetaže- kladní sestavy vypadl Jukl (trest za 4 ŽK) a nahradil ným centrem a Dancák nastřelil břevno teplické jej Kučera. To boleslavský trenér Jarolím pozměnil branky. V 85. minutě boleslavský tlak završil po sestavu z více jak poloviny, místo Řezníka, Křapky, Zmrhalově střele z rohu šestnáctky Škoda hlavič- Skaláka, Malinského, Drchala a Lukáše Maška kou z necelého metru do teplické branky. nastoupili Douděra, Jakub Klíma, Ladra, Jiří Klíma, V hodně nervózním závěru si Tepličtí vynutili svůj Škoda a Matějovský. teprve třetí roh, první po změně stran, ale Šedu Na začátku zápasu se zřejmá boleslavská touha nepřekonali. Ve dvouminutovém nastavení Drchal napravit prohraný pohárový duel projevila pouze vybojoval pro Boleslav jedenáctý roh, po jehož ro- ziskem tří rohový kopů bez valného ohrožení sou- zehrání sice padl do teplické branky gól, ale kvůli peřova brankáře. V 15. minutě Žitného bomba mi- ofsajdu ho rozhodčí neuznali. Boleslav zaslouženě nula Šedovu branku o necelý metr a v 19. minutě po vyhrála a do povedeného konce tak dotáhla odplatu Kodadově centru Žitný přízemní ranou bez přípravy za prohrané podzimní ligový duel i jarní čtvrtfinálové k pravé tyči zaskočil Šedu, který se sice vrhnul po pohárové utkání. „Musím pochválit celé mužstvo za míči včas, přesto mu proklouznul pod tělem do kompaktní výkon. Bylo to z naší strany vyvážené jak branky. Pro Boleslav nepříznivý vývoj utkání trval jen dopředu, tak do obrany,“ zhodnotil důležitou výhru pět minut. Matějovský založil akci, v jejímž úspěš- boleslavský trenér Karel Jarolím ném finále po Dancákově přihrávce Zmrhal z nece- Sestava FK Mladá Boleslav: Šeda – Douděra, lých patnácti metrů prostřelil teplického brankáře Čtvrtečku. Do konce poločasu, Takács, Jakub Klíma, Preisler – Ladra (82. Skalák), Matějovský (90. Budínský), který skončil bez vítěze, promarnily oba týmy několik standardních situací. Dancák, Zmrhal – Jiří Klíma (76. Drchal), Škoda. Sestava FK Teplice: Čtvrtečka Tři minuty po změně stran se Ladra u levé lajny kličkami zbavil dvou protihráčů – Hyčka (80. Radosta), Knapík, Gabriel (90. Ljevakovič), Droehnle – Kučera – Žitný, a téměř od rohového praporku zacentroval tak přesně do malého vápna, že Jiří Trubač (75. Fortelný), Kodad, Moulis (80. Černý) – Vukadinovič. Góly: 19. Žitný – Klíma snadno hlavou skóroval. Boleslavští se zklidnili, Tepličtí znervózněli. V 56. mi- 24. Zmrhal, 48. Jiří Klíma, 85. Škoda. ŽK: Čtvrtečka, Droehnle – Škoda. Rozhodčí: nutě po důrazném boleslavském presinku si teplický Gabriel zoufalým defenzivním Dubravský – Mokrusch, Melichar.

7 Boleslav pohár ukončila ve čtvrtfinále

Čtvrtfinálovým duelem FK Teplice – FK Mladá Boleslav 2:1 skončilo boleslav- skončil Čtvrtečkovým podražením Drchala a nařízením pokutového kopu. Takács ho ské účinkování v české pohárové soutěži MOL Cup ročníku 2020-21. Pro Boleslav proměnil se štěstím, neboť jeho střelu k levé tyči brankář Čtvrtečka vystihl, ale míč to byla osmnáctá účast v tuzemském pohárovém čtvrtfinále, pro Teplice dvacátá mu na nerovném terénu přeskočil přes ruku. Za nerozhodného stavu boleslavské a vylepšená devátým postupem do semifinále. Pikantností pohárového střetnutí neúnavné atakování soupeřovy branky vynášelo pouze rohové kopy, a když už se bylo vědomí, že o čtyři dny později se Boleslav do Teplic vracela k mistrovskému zdálo, že by se vytoužené otočení vývoje utkání mohlo zdařit, skórovaly nečekaně utkání o prvoligové body. Teplice. V 65. minutě Kodada pronikajícího z boku do šestnáctky Řezník zbytečně První poločas se vydařil lépe Teplicím. Boleslavská aktivita v úvodních minutách podrazil a následující penaltu jistou ranou proměnil Moulis ve vítězný gól. postrádala efektivitu, Drchal nastřelil bránícího protihráče a Takács hlavičkoval nad Boleslavští sice vystupňovali tlak na soupeřovu branku, ale už neuspěli. Budínského teplické břevno. Tepličtí zahrozili v 9. minutě po Křapkově nepřesné rozehrávce, přetažené rohy teplickou defenzívu nezaměstnávaly. Na druhé straně hřiště ale Moulisovo technické přehození Šedy zastavil na brankové lajně Takács. Za pět Moulisovo zakončení tečované Žitným vytěsnil Šeda mimo brankovou konstrukci. minut už boleslavská defenzíva padla, když Droehnleho přetažený centr Moulis bez Deset minut před koncem po spolupráci s Douděrou střílel z úhlu Ladra, ale přípravy uklidil k pravé tyči Šedovy branky. Boleslavští kontrovali v 17. minutě, kdy Čtvrtečku nepřekvapil. V 83. minutě Ladra přihrál Douděrovi a po jeho centru se za Dancákovým pasem vysprintoval Skalák, jenž obehrál zmatkujícího teplického Škoda neprosadil v malém vápně proti obětavému zákroku teplického gólmana. brankáře, ale rozhodčí odmávali a odpískali boleslavskému forvardovi ofsajd. Ve Sestava FK Mladá Boleslav: Šeda – Řezník (75. Douděra), Křapka, Takács, Preisler 41. minutě po třetím teplickém rohu Gabriel z pár kroků přestřelil branku. V příští – Dancák, Lukáš Mašek (46. Matějovský) – Malinský (46. Budinský), Zmrhal, Skalák minutě se Šeda vyznamenal zlikvidováním Vukadinovičova sóla. V předposlední (46. Ladra) – Drchal (75. Škoda). Sestava FK Teplice: Čtvrtečka – Hyčka, Knapík, minutě prvního dějství po Dancákově kolmici se Drchala tísněn dvojicí obránců do Gabriel, Droehnle – Žitný (89. Mareček), Trubač (86. Ljevakovič) – Kodad (86. koncovky neprosadil. Tadeáš Vachoušek), Jukl, Moulis (79. David Černý) – Vukadinovič (89. Kováč). Góly: Krátce po přestávce Boleslavští nevyužili dva rohové kopy. V 50. minutě po Hyčkově 14. a 65. Moulis (druhý z pokutového kopu) – 52. Takács (z pokutového kopu). ŽK: centru Moulisovo zakončení Šeda zázračně chytil a okamžitý boleslavský protiútok Řezník, Dancák. Rozhodčí: Lerch – Hájek, Matoušek.

Pohárové semifinále bez Mladé Boleslavi V první dubnové středě se odehrály tři ze čtyř čtvrtfinálových utkání české pohárové soutěže MOL Cup 2020-21: FK Teplice - FK Mladá Boleslav 2:1, AC Sparta Praha - FK Jablonec 4:1, FC Viktoria Plzeň - FC Slovan Liberec 1:0. Zatím se nehrál duel SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha odložený na (do uzávěrky tohoto zpravodaje) neurčené datum, neboť slávisté mají svoji klubovou termínovou listinu přeplněnou účastí v jarním play-off Evropské ligy UEFA.

Semifinále českého MOL Cup se losovalo bez mladoboleslavské účasti ve středu 14. dubna 2021. Střetnou se v něm dvojice: FC Viktoria Plzeň - FK Teplice a AC Sparta Praha - SK Sigma Olomouc nebo SK Slavia Praha. Oficiálními termíny pohárových semifinále je středa 28. dubna 2021 a finále středa 12. května 2021.

8 FORTUNA:LIGA 2020/2021

Teplice - Pardubice 0:1 1:2 Sparta - Karviná 4:3 5:2 Teplice - Slavia 1:1 1:5 Příbram - Slavia 3:3 0:3 Liberec - Č. Budějovice 0:0 2:0 Příbram - Slovácko 1:4 1:5 Jablonec - Slovácko 0:3 1:1 Ostrava - Jablonec 2:1 0:2 Pardubice - Ostrava 3:2 0:3 Č. Budějovice - Ostrava 1:0 2:2 Opava - Příbram 0:0 1:1 Č. Budějovice - Opava 0:1 0:0 Karviná - Opava 3:1 2:1 Slovácko - Teplice 2:0 2:0 Karviná - Liberec 1:1 1:1

Plzeň - Liberec 0:2 1:4 Slavia - Pardubice 3:0 1:1 Jablonec - Ml. Boleslav 1:1 0:2

2. kolo 2. Zlín - Ml. Boleslav 2:1 3:1 Bohemians - Olomouc 0:0 0:3 Zlín - Sparta 0:3 1:3 Olomouc - Sparta 2:3 0:3 Brno - Zlín 0:0 1:3 Olomouc - Brno 1:0 4:2 3. kolo kolo | 3. 19. 18. kolo | 18. Bohemians - Brno 2:1 0:0 Ml. Boleslav - Plzeň 2:2 1:2 kolo kolo | 4. 20. Plzeň - Bohemians 3:1 4:1

Ml. Boleslav - Karviná 2:0 0:0 Pardubice - Slovácko 3:1 1:0 Bohemians - Karviná 2:0 1:2 Slovácko - Ostrava 2:1 2:1 Bohemians - Č. Budějovice 1:1 1:2 Slavia - Ostrava 2:1 1:0 Zlín - Č. Budějovice 3:0 2:1 Slavia - Opava 4:0 6:0 Opava - Jablonec 0:1 1:4 Teplice - Opava 3:1 1:2 Brno - Jablonec 1:2 1:0 Jablonec - Liberec 2:1 3:1 Sparta - Příbram 4:0 3:1 Příbram - Liberec 0:2 0:3 Ostrava - Příbram 5:0 4:0 Pardubice - Ml. Boleslav 2:2 1:4 Ostrava - Teplice 1:1 1:2 Č. Budějovice - Ml. Boleslav 1:3 2:2 Liberec - Teplice 2:0 2:1 Č. Budějovice - Sparta 0:0 4:2 Liberec - Pardubice 4:1 0:3 Jablonec - Sparta 1:0 1:2 Opava - Pardubice 1:0 0:1 Příbram - Brno 1:1 1:1

5. kolo | 5. Slovácko - Slavia 2:3 0:3 Karviná - Brno 1:1 2:0 Ml. Boleslav - Slavia 0:3 0:1 Teplice - Bohemians 1:1 0:2 Olomouc - Zlín 0:1 1:0 Zlín - Bohemians 0:0 0:2 Olomouc - Slovácko 0:0 0:0 Karviná - Olomouc 0:1 0:3 21. kolo 21. Brno - Plzeň 0:1 1:4 kolo 22 kolo | 6. Plzeň - Olomouc 1:0 2:2 kolo kolo | 7. 23. Sparta - Plzeň odloženo 1:3 kolo kolo | 8. 24. Plzeň - Zlín 2:0 0:1

Opava - Slovácko 1:2 1:3 Karviná - Plzeň 1:1 1:0 Karviná - Č. Budějovice 1:1 Č. Budějovice - Olomouc 1:1 Liberec - Ostrava 0:0 0:1 Č. Budějovice - Brno 0:2 3:1 Bohemians - Ostrava 0:1 Jablonec - Karviná 2:2 Ml. Boleslav - Příbram 0:0 1:2 Jablonec - Zlín 3:1 2:0 Ml. Boleslav - Opava 2:2 Příbram - Bohemians 1:2 Sparta - Teplice 7:2 1:0 Příbram - Olomouc 0:2 1:1 Sparta - Slovácko 2:1 Teplice - Plzeň 0:7 Brno - Slavia 0:0 1:1 Teplice - Ml. Boleslav 1:3 2:0 Brno - Pardubice 1:2 Pardubice - Sparta 0:2 Bohemians - Jablonec 0:0 1:2 Pardubice - Bohemians 0:2 1:1 Zlín - Příbram 0:1 Slavia - Zlín 6:2

Olomouc - Pardubice 0:1 1:1 kolo 10. Slavia - Sparta 2:0 3:0 Olomouc - Teplice 1:1 Slovácko - Brno 1:2 |

Zlín - Karviná 1:2 2:0 Slovácko - Liberec 1:0 1:1 Liberec - Slavia 0:3 Opava - Liberec 0:2

9. kolo kolo | 9. 25. Plzeň - Č. Budějovice 2:1 0:0 kolo 26. Ostrava - Opava 3:0 2:1 kolo kolo | 11. 27. Plzeň - Jablonec 2:3 kolo kolo | 12. 28. Ostrava - Ml. Boleslav 3:1

Karviná - Příbram 1:0 Jablonec - Olomouc 3:1 Plzeň - Příbram 0:0 Slavia - Karviná 3:1 Č. Budějovice - Jablonec 1:2 Příbram - Č. Budějovice 1:2 Jablonec - Teplice 5:0 Teplice - Č. Budějovice 0:2 Ml. Boleslav - Liberec 0:3 Teplice - Zlín 3:2 Č. Budějovice - Pardubice 2:0 Příbram - Jablonec 1:2 Sparta - Opava 3:0 Pardubice - Karviná 2:0 Olomouc - Slavia 1:3 Ml. Boleslav - Sparta 0:1 Brno - Teplice 0:1 Slavia - Plzeň 1:0 Karviná - Slovácko 0:2 Liberec - Brno 3:0 Bohemians - Slavia 1:2 Slovácko - Ml. Boleslav 3:2 Sparta - Ostrava 0:0 Slovácko - Bohemians 3:1 Olomouc - Ostrava 1:1 Ostrava - Brno 1:0 Zlín - Opava 0:0 Opava - Olomouc 1:4 Zlín - Pardubice 0:0 Opava - Bohemians 0:0 Bohemians - Liberec 1:1 Ostrava - Zlín 1:1 14. kolo 30 kolo | 14. kolo kolo | 16. 32. 15. kolo kolo | 15. 31. 13. kolo kolo | 13. 29. Plzeň - Slovácko 0:4 Liberec - Sparta 1:1 Brno - Ml. Boleslav 1:1 Pardubice - Plzeň 0:2

Karviná - Teplice 2:2 Ostrava - Karviná 0:0 Tabulka FORTUNA:LIGA Příbram - Pardubice 0:1 Slavia - Č. Budějovice 6:0 Jablonec - Slavia 0:3 Pardubice - Jablonec 0:1 Mužstvo Z V R P S B Č. Budějovice - Slovácko 0:0 Teplice - Příbram 3:1 1. SK Slavia Praha 26 21 5 0 72:15 68 Plzeň - Ostrava 2:0 Sparta - Brno 4:1 2. FK Jablonec 26 16 4 6 44:28 52 Brno - Opava 2:0 Ml. Boleslav - Bohemians 0:4 3. AC Sparta Praha 25 16 3 6 54:29 51 Zlín - Liberec odloženo Liberec - Olomouc 0:1 Olomouc - Ml. Boleslav 1:1 Slovácko - Zlín 2:1 1. kolo 34 kolo | 1. 4. 1. FC Slovácko 26 15 5 6 47:26 50 kolo kolo | 17. 33. Bohemians - Sparta 1:0 Opava - Plzeň 1:3 5. FC Viktoria Plzeň 25 13 5 7 44:28 44 6. FC Slovan Liberec 26 12 7 7 37:23 43 7. FK Pardubice 26 11 5 10 27:34 38 8. FC Baník Ostrava 26 10 7 9 36:25 37 9. SK Sigma Olomouc 26 9 10 7 32:26 37 10. Bohemians Praha 1905 26 8 9 9 28:28 33 11. SK Dynamo Č. Budějovice 26 7 10 9 27:35 31 12. MFK Karviná 26 7 9 10 28:39 30 13. FC FASTAV Zlín 26 8 5 13 26:36 29 14. FK Mladá Boleslav 26 5 9 12 32:43 24 15. FK Teplice 26 6 5 15 28:56 23 16. FK Zbrojovka Brno 26 4 8 14 21:39 20 17. Slezský FC Opava 26 3 6 17 16:52 15 18. 1. FK Příbram 26 2 8 16 17:54 14

9 Všechny barvy dostupné na decathlon.cz

279Kč DĚTSKÉ SPODNÍ FOTBALOVÉ TRIČKO KEEPDRY 500 KIPSTA Materiál absorbuje a rychle odvádí pot od těla, udrží vás tak v suchu a teple. Technologie Seamless s minimem švů snižuje podráždění.

239Kč DĚTSKÉ FOTBALOVÉ LEGÍNY KEEPDRY 100 KIPSTA Přiléhavý střih a poddajný a splývavý materiál nebrání pohybu. Česaný rub poskytuje hřejivost a pohodlí. VÍCE PRODUKTŮ NA DECATHLON.CZ Decathlon Mladá Boleslav, Jičínská 1419 VSAĎ SI NA ZÁPAS BOLKY NA PRVNÍ SÁZKY ZÍSKEJ 900 Kč

Ministerstvo fi nancí varuje: Účastí na hazardní hře Vsaď si a sleduj všechny zápasy může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mlad- ších 18 let na hazardní hře. na Fortuna TV. Více na ifortuna.cz.

Královská Dvojice

Pivovar se nachází v chráněné krajinné oblasti Český ráj, nedaleko města Turnova, na středním toku řeky Jizery. Byl založen Ferdinandem Ungerem v roce 1850. Je to kraj přírodních krás, pískovcových skalních měst, hradů, zámků a tradiční řemeslné výroby.

Je to kraj dobrých lidí, a právě tito lidé pro Vás tradičním způsobem vyrábějí toto pivo.