®

2020/2021 24. 4. 2021 od 16.00 hodin

FK Mladá Boleslav vs. FC Slovan Liberec

FK Mladá Boleslav FC Slovan Liberec

č. utkání góly utkání góly č. utkání góly utkání góly rok nar. rok nar. hráče jméno, příjmení 20/21 20/21 celkem celkem hráče jméno, příjmení 20/21 20/21 celkem celkem Brankáři Brankáři 32 Jakub Diviš 1986 9 0 82 0 1 Filip Nguyen 1992 16 0 77 0 33 Jan Šeda 1985 8 0 133 0 31 Lukáš Hasalík 2001 0 0 0 0 99 Petr Mikulec 1999 13 0 13 0 32 Lukáš Pešl 2002 0 0 0 0 Obránci 34 Milan Knobloch 1992 13 0 16 0 4 David Šimek 1998 14 2 34 2 Obránci 5 Alexei Tataev 1998 14 2 47 3 2 1992 20 0 208 8 14 Radim Řezník 1989 10 0 287 9 3 1992 25 0 170 4 16 Samuel Dancák 1998 13 0 16 0 4 Ondřej Karafiát 1994 18 2 127 3 22 David Douděra 1998 25 1 80 3 13 Miroslav Dvořák 1998 1 0 1 0 24 Ladislav Takács 1996 16 3 147 14 18 Martin Koscelník 1995 24 0 65 2 29 Jakub Klíma 1998 20 0 56 0 24 Michal Fukala 2000 21 0 44 0 34 Antonín Křapka 1994 20 0 80 2 29 1997 8 0 8 0 Záložníci 33 Marios Pourzitidis 1999 12 0 12 0 6 Dominik Mašek 1995 13 3 115 18 37 Matěj Chaluš 1998 21 0 106 3 8 Marek Matějovský 1981 11 1 338 15 9 Tomáš Ladra 1997 26 6 102 14 5 Jan Šulc 1998 3 0 7 0 13 Tomáš Malínský 1991 15 0 147 14 6 Michal Sadílek 1999 19 4 19 4 17 Milan Jirásek 1992 11 0 146 7 8 Jhon Mosquera 1990 23 6 88 12 18 1994 17 0 148 6 10 Jakub Pešek 1993 26 4 100 13 19 Daniel Langhamer 2003 1 0 1 0 15 1996 3 0 3 0 20 Jaromír Zmrhal 1993 13 3 200 29 22 Michal Faško 1994 12 0 21 0 21 1995 14 0 48 4 23 1994 24 2 86 11 23 Lukáš Budínský 1992 21 1 178 39 26 Radim Černický 2001 1 0 1 0 26 David Pech 2002 2 0 7 0 28 Kristian Michal 2000 5 0 12 0 28 Lukáš Mašek 2004 4 0 4 0 Útočníci 38 Jiří Skalák 1992 10 0 93 15 7 Michael Rabušic 1989 26 9 212 47 Útočníci 11 Jan Matoušek 1998 14 0 64 16 7 Václav Drchal 1999 18 1 34 5 14 Dominik Gambický 1999 0 0 0 0 10 1999 6 0 32 4 16 Lukáš Csáno 2001 2 0 2 0 11 Michal Škoda 1988 23 6 171 42 19 Imad Rondič 1999 25 6 39 6 27 Jiří Klíma 1997 13 6 64 14 25 Jakub Nečas 1995 18 0 98 7

Realizační tým: Trenér Karel Jarolím, asistent Boris Kočí trenér brankářů Oldřich Pařízek, kondiční Realizační tým: trenér , asistenti trenéra Pavel Medynský, Miroslav Holeňák, trenér trenér Marek Mandelbaum, vedoucí mužstva Vladimír Rosenberger, lékaři MUDr. Josef Horák, brankářů Marek Čech, kondiční trenér Tomáš Pupkay, vedoucí mužstva Jiří Neuman, lékař MUDr. Pavel MUDr. Lívia Juríková fyzioterapeut Václav Kubíček, masér Petra Maráčková, kustod Václav Štěpán. Buchvald, Ph.D., masér Václav Brendl, kustod Petr Ulihrach.

3 Boleslav doma, Liberec venku

Mladá Boleslav v tomto ligovém ročníku ze čtrnácti zápasů na svém hřišti získala jen sedmnáct bodů a s těsně pasivním skóre 20:21 má až jedenáctou domácí bilanci z osmnácti prvoligových týmů. V loňském podzimu vyhrála nad Jabloncem 2:0 a Pardubicemi 4:1, remizovala s Českými Budějovicemi 2:2, letos porazila Karvinou i Opavu shodně 2:0 a remizovala s Brnem 1:1, Olomoucí 1:1, Plzní 2:2, Příbramí 0:0. Doma prohrála čtyři podzimní duely se Zlínem 1:3, Teplicemi 1:2, Ostravou 1:3, Slováckem 2:3 a letos pouze s pražskou Slavií 0:3. Liberec má pátou nejlepší venkovní bilanci. Na soupeřových hřištích vyhrál šestkrát (na podzim v Českých Budějovicích 2:0, v Teplicích 2:1, letos v Brně 3:0 a v Plzni, Příbrami i Opavě shodně 2:0), remizoval dva- krát (letos na Spartě a v Karviné shodně 1:1), prohrál šestkrát (na pod- zim v Olomouci 0:1, v pražských Vršovicích s Pardubicemi 0:3, letos v Ostravě 0:1, na Slavii 0:3, v Jablonci 1:2, na Slovácku 0:1) s celkově příznivým skóre 16:14. Liberec jsme pět roků nepřemohli Ve čtyřiatřiceti dosud sehraných vzájemných ligových střetnutích se z výhry radovali Boleslavští jen osmkrát a Liberečtí devatenáctkrát. Nerozhodně skončilo sedm zápasů a z nich pouze jeden zcela bez gólů. Celkové skóre 48:69 je výrazně příznivé pro Liberec. Deprimující Hráčské výměny mezi Libercem je, že Boleslav téměř pět roků v devíti vzájemných zápasech pod- ještědského soupeře neporazila. Od neděle 31. července 2016, kdy a Slavii Liberec přemohla 3:0 Chramostovým hattrickem, v následujících osmi prohraných a jednom remízovém zápase boleslavští střelci překonali Přestupní termín na začátku letošního kalendářního roku byl v libereckého gólmana pouze čtyřikrát. Boleslav doma Liberec z šest- Liberci podobně jako několik předchozích ve znamení kádrových nácti střetnutí porazila jen pětkrát, remizovala s ním dvakrát a prohrála změn ve spolupráci s pražskou Slavií. , Abdalláh devět utkání. Souhrnné skóre šestnácti zápasů hraných na mladobo- Hilál Júsuf a Michal Beran ukončili hostování a vrátili se do Slavie. leslavském hřišti je 29:31 pro Liberec. Daniel Kosek také ukončil hostování ze Slavie, ale přešel hostovat do vršovických Bohemians. Kmenový hráč severočeského klubu Taras Kacharaba odešel na hostování do pražské Slavie. Liberecký odchovanec Jakub Barac na jaře hostuje v druholigové Dukla Praha. Aleš Nešický hostuje v Opavě a před týdnem v dresu slezského klubu proháněl boleslavskou defenzívu. Naopak do liberecké kabiny přibyli Mladá Boleslav versus Liberec Ondřej Karafiát hostující ze Slavie Praha, Michal Faško, jenž přestou- pil ze slovenské Nitry, a Jakub Nečas (v roce 2017 kopal za Mladou Podzim 2004 Boleslav – Liberec 0:1 Boleslav), který přestoupil z vršovických Bohemians. Jaro 2005 Liberec – Boleslav 1:3 Podzim 2005 Boleslav – Liberec 2:4 Jaro 2006 Liberec – Boleslav 2:3 Podzim 2006 Liberec – Boleslav 1:1 Jaro 2007 Boleslav – Liberec 4:0 Podzim 2007 Boleslav – Liberec 0:2 Jaro 2008 Liberec – Boleslav 1:2 Podzim 2008 Liberec – Boleslav 3:3 Jaro 2009 Boleslav – Liberec 1:4 Podzim 2009 Boleslav – Liberec 4:1 Podzim 2009 Liberec – Boleslav 3:0 Podzim 2010 Boleslav – Liberec 3:1 Jaro 2011 Liberec – Boleslav 4:0 Podzim 2011 Boleslav – Liberec 1:4 Jaro 2012 Liberec – Boleslav 2:1 Podzim 2012 Liberec – Boleslav 2:0 Jaro 2013 Boleslav – Liberec 2:3 Podzim 2013 Boleslav – Liberec 4:0 Jaro 2014 Liberec – Boleslav 2:2 Podzim 2014 Liberec – Boleslav 0:0 Jaro 2015 Boleslav – Liberec 1:1 Podzim 2015 Liberec – Boleslav 4:2 Jaro 2016 Boleslav – Liberec 2:2 Podzim 2016 Boleslav – Liberec 3:0 Jaro 2017 Liberec – Boleslav 4:0 Podzim 2017 Boleslav – Liberec 0:3 Jaro 2018 Liberec – Boleslav 1:0 Podzim 2018 Liberec – Boleslav 1:0 Jaro 2019 Boleslav - Liberec 1:2 Podzim 2019 Boleslav – Liberec 1:3 Jaro 2020 Liberec – Boleslav 2:2 Jaro 2020 (nadstavba) Liberec – Boleslav 2:0 Podzim 2020 Liberec – Boleslav 3:0 Ve hře je osmnáct bodů Boleslavští fotbalisté jsou právě v nejnáročnější a nejdůležitější fázi jarního programu, neboť od úterý 20. dubna do soboty 8. května hrají v devatenácti dnech čtyři ligové zápasy a z nich pouze jeden doma a tři venku. Po úterní prohře v Ostravě dnes hostí nepříjemný Liberec, s nímž nevyhráli devět pr- voligových utkání v řadě včetně tří domácích. Potom jedou dvakrát na jižní Moravu, nejprve do Uherského Hradiště usilujícího o účast v evropském poháru a potom do zachraňujícího se Brna. Kolik bodů bude potřeba na prvoligovou záchranu? V šestnáctičlenné lize si šéfové klubů úlevně vydechli při zisku sedmadvaceti bodů, ovšem s osm- náctičlennou soutěží zkušenosti nemají. Zdá se, že za určitých okolností by vytouženou metou mohlo být dosažení třicetibodové hranice, ale jistotou bude spíše až zisk pětatřiceti bodů. K tomu Boleslavi zbývá ještě vybojovat osm bodů z osmnácti možných. Bude mít šest příležitostí: doma dnes proti Liberci, v květnu proti Spartě a Bohemians, venku na Slovácku, v Brně a Olomouci. V liberecký prospěch si dal Tataev vlastence Liberec druhým nejtrestanějším Šestice nejlepší kanonýrů FORTUNA:LIGY ročníku 2020-21: 13 - (Slavia), 11 – Jean-David Beauguel (Plzeň), Lukáš Juliš (Sparta), mužstvem Ivan Schranz (Jablonec), (Slavia), Nicolae Stanciu (Slavia). Na 35 boleslavských gólech v osmadvaceti ligových zápasech se podílelo V utkání 28. kola v Ostravě nehrál kvůli trestu za čtyři žluté karty Michal čtrnáct hráčů: 6 - Michal Škoda, Jiří Klíma, 4 – Tomáš Ladra, 3 – Dominik Škoda a v pro domácí duel s Libercem ve 29. kole je vykartovaný Samuel Mašek, Jaromír Zmrhal, 2 - David Šimek, Ladislav Takács, Alexei Tataev, Dancák. Po Davidu Šimkovi se tak stali druhým a třetím takto potrestaným Ondřej Zahustel, 1 – Lukáš Budínský, David Douděra, Václav Drchal, Marek boleslavským fotbalistou. V ohrožení podobné sankce jsou aktuálně v bo- Matějovský, Marco Túlio. Na pomyslném trůnu boleslavských kanonýrů se leslavském mužstvu Marek Matějovský a Tomáš Malinský, kteří mají po spolu s Michalem Škodou a Jiřím Klímou tísní ještě Tomáš Ladra, který třech žlutých kartách. Dalšími boleslavskými karetními hříšníky jsou: kromě čtyř jarních gólů za Boleslav dal i dva góly za Jablonec při v loň- 2 – Lukáš Budínský, Dominik Mašek, Tomáš Malinský, Jakub Fulnek, ském podzimním hostování. Podobně Ladislavu Takácsovi ke dvěma jarním Antonín Křapka, David Douděra, Jakub Klíma, Ladislav Takács, Alexei boleslavským gólům statistici evidují jeden podzimní gól za Slavii, jejíž je Tataev, 1 – Jiří Skalák, Jiří Klíma. kmenový hráč. Největšími hříšníky celé ligy jsou zlínský Roman Potočný (9 ŽK) a jablonecký Na 39 libereckých gólech se podílelo jedenáct střelců: 9 – Michael Jan Krob, liberecký Jhon Mosquera, karvinský Eduardo Santos (všichni tři Rabušic, 6 – Jhon Mosquera, Imad Rondič, 4 – Jakub Pešek, Michal Sadílek, po 8 ŽK). 2 – Jakub Hromada, Taras Kacharaba, Ondřej Karafiát, Kamso Mara, 1 – Liberečtí jsou po Opavě (77 ŽK + 3 ČK) druzí nejčastěji napomínaní fotba- Abdalláh Júsuf Hilál, do vlastní branky mladoboleslavský Axei Tataev. listé s 67 žlutými a 3 červenými kartami: 8 – Jhon Mosquera, 7 – Odřej Karafiát, Michal Sadílek, 6 – Kamso Mara, 5 – Jan Mikula, 4 – Jakub Pešek (pro dnešní zápas v trestu), Michael Rabušic, Ivan Rondič (pro dnešní zápas v trestu), 3 – Jakub Hromada, Taras Kacharaba, 2 – Milan Fukala, Abdalláh Júsuf Hilál, Matěj Chaluš, Marios Purzitidis, Mohamed Tijani, 1 – Lukáš Csáno, Michal Faško, Jakub Jugas, Martin Koscelník, Jan Matoušek, Aleš Nešický. Navíc Jhon Mosquera, Jakub Pešek a Taras Kacharaba mají odpy- Letošní jaro lepší, kané tresty za vyloučení. než loňský podzim V jarní sezóně aktuálního ligového ročníku mužstvo FK Mladá Boleslav napravuje ze všech sil dědictví katastrofálního podzimu. V něm boleslav- ští fotbalisté v patnácti zápasech, z nichž odehráli deset pod trenérem Jozefem Weberem a pět pod trenérem Karlem Jarolímem, získali jen de- set bodů za dvě výhry a čtyři remízy, když devětkrát prohráli a se skóre 17:29 byli přes vánoční svátky 2020 patnáctí v osmnáctičlenné tabulce. V jarní sezóně 2021 s realizačním týmem vedeným Karlem Jarolímem v dosud odehraných třinácti zápasech si připsali již sedmnáct bodů. V ta- bulce sestavené pouze z letošních mistrovských utkání jsou se čtyřmi výhrami, pěti remízami, čtyřmi prohrami a těsně aktivním skóre 18:16 desátí. Smutným statistickým faktem je, že jen dvakrát vyhráli dva mi- strovské zápasy za sebou. Povedlo se jim to letos poprvé výhrami z 28. března doma nad Karvinou 2:0 a ze 7. března v Českých Budějovicích 3:1. Podruhé výhrami z 11. dubna v Teplicích 3:1 a ze 17. dubna doma nad Opavou 2:0. V podzimní sezóně se jim vyhrát dvakrát za sebou nezdařilo ani jednou.

5 Zaslouženou výhru trefili až ve třetí půlhodině

V zápase 27. ligového kola FK Mladá Boleslav – SFC Opava 2:0 vydřeli bole- slavští fotbalisté očekávané tři body v souboji s předposledním týmem tabulky dvěma góly vstřelenými až ve třetí půlhodině. Přestože opavského protivníka po většinu času přehrávali, tak hodinu s ním odehráli nervózně, jakoby se nemohli zbavit prokletí bezgólové plichty s Příbramí z předchozího domácího zápasu. V prvním poločase se ocitli Jiří Klíma dvakrát a Škoda jednou zcela sami před opavským gólmanem, ale s oba s neúspěchem. Už v 7. minutě po spolupráci se Škodou pádil Jiří Klíma proti soupeřově brance, ale brankáře Digaňu neprostřelil. První roh sice kopali Opavští v 19. minutě, ale bez nebezpečné koncovky. První boleslavský roh ve 21. minutě rozehrál Ladra a nepřesně hlavičkoval Jakub Klíma. Ve 32. minutě po Douděrově centru Jiří Klíma v jasné šanci sám před brankou nastřelil gólmana. Pět minut před pauzou slibnou kombinaci na hranici opavské šestnáctky od Ladry přes Jiřího Klímu a Matějovského zakončil nepove- deně Škoda, když obstřelil Digaňu, ale branku netrefil. Druhý poločas začal opavským rohem, proti kterému Šeda zasahovat nemu- sel. Na druhé straně hřiště Ladrova přízemní rána z úhlu proletěla neškodně brankovištěm. Ve 49. minutě Nešický střílel vedle boleslavské branky. V 51. mi- nutě Matějovský založil boleslavský atak, v jehož finále po Ladrově přihrávce Jiří V 88. minutě se Malinský neúspěšně pokusil z dálky přelobovat vysoko postave- Klíma pohotově vystřelil a tečovaný míč Digaňa zázračným zákrokem vytlačil ného opavského brankáře. Ve třech nastavených minutách Boleslavští nevyužili nad břevno. svůj šestý roh rozehraný Budínským a v klidu dovedli utkání do zaslouženého V 61. minutě při boleslavském útoku z pravé strany získal míč Zmrhal, zamířil vítězství. V průběžném ligovém pořadí si Boleslav polepšila na čtrnáctou příčku, s ním od postranní lajny k vápnu a nečekanou střelou se trefil přesně k levé tyči, Opava naopak klesla na poslední. kam se opavský brankář vrhnul pozdě. Po gólu chvíli hru kontrolovali Opavští, Sestava FK Mladá Boleslav: Šeda – Douděra, Jakub Klíma, Takács, Preisler ale k boleslavské brance se neprokombinovali. Potom opavskou branku netrefili – Ladra (83. Malinský), Dancák, Matějovský (89. Budínský), Zmrhal – Jiří Klíma Preisler a Zmrhal, pronikajícího Drchala na hranici vápna riskantním skluzem (72. Drchal), Škoda. Sestava SFC Opava: Digaňa – Hrabina (89. Harazim), zastavil obránce a okamžitý protiútok zakončil Dedič nedůrazně do dobře po- Hnaníček, Didiba, Helešic – Kulhánek, Nešický (74. Večerka) – Rataj (67. Dedič), staveného Šedy. V 82. minutě pátý boleslavský roh opavská defenzíva odvrátila, Holík (74. Juřena), Kania (89. Gorčica) – Smola. Góly: 61. Zmrhal, 82. Škoda. ŽK: ale Boleslavští zůstali u míče a přesný Ladrův centr Škoda ráznou hlavičkou Škoda – Holík, Didiba, Smola, Dedič. Rozhodčí: Adámková – Blažej, Antoníček. usměrnil k levé tyči.

6 Vedení z vyhraného poločasu neudrželi

Střetnutí 28. ligového kola FC Baník Ostrava – FK Mladá Boleslav 2:1 začali o poznání lépe boleslavští fotbalisté a brzo šli do vedení, které po hodině bohu- žel ztratili. Nepovedla se jim odveta za podzimní domácí prohru a v Ostravě vyšli naprázdno po téměř sedmiletém úspěšném období, v němž si od podzimu 2014 pravidelně odváželi body za tři výhry a dvě remízy. První poločas začali aktéři v mírném deštíku, který zanedlouho ustal. První ne- bezpečný útok předvedli Ostravští, ale průnik Kuzmanoviče zmařil brankář Šeda. Boleslavští byli ve své úvodní šanci úspěšnější. V 9. minutě první boleslavský roh rozehrál Ladra a po Takácsově hlavičce dorazil míč do ostravské branky hlavou Jiří Klíma. Ostravští na několik minut zatlačili Boleslav k Šedově brance, kterou však nedobyli. Kaločovu ránu boleslavský brankář zkrotil. Na druhé straně neúspěšně pálili Budínský a o chvíli později Ladra. Ve 26. minutě Jánošovu střelu vyrazil Šeda na třetí ostravský roh, který Fleišman rozehrál nakrátko Jánošovi, jemuž se centr vůbec nepovedl, ale v následném atakování boleslavské branky Stronatiho dorážku z malého vápna Šeda reflexivně vyrazil. Ve 31. minutě po Fleišmanově nákopu do boleslavské šestnáctky Svozil hlavou při- hrál Stronatimu do ofsajdové pozice, a proto jím dosažený gól rozhodčí Orel správně neuznal. Dvě minuty po druhém ostravském gólu Šeda zneškodnil vyloženou soupeřovu Deset minut před pauzou nebezpečné zakončení Jiřího Klímy obránce srazil šanci a podržel Boleslav ve hře o body, na které však tentokrát nedosáhla. V závě- k Ladrovi, jehož ránu Laštůvka vyrazil. Ve 41. minutě Ostravští nepotrestali Šedovu rečných minutách včetně tří nastavených Jakub Klíma hlavičkoval nad branku a se nepovedenou rozehrávku. Zkraje druhého poločasu slibný Preislerův centr proletěl Skalákovou přízemní střelou si ostravský gólman poradil, na protější straně Šeda ostravským brankovištěm, kde se k dorážce marně natahoval Zmrhal. V 56. minutě vyrazil Kaločovo zakončení z úhlu. Ani tříminutové nastavení nezměnilo těsné skóre Sannehův centr odvrátil Jakub Klíma, další Jánošův centr zakončil úspěšně Zajíc v ostravský prospěch. z ofsajdu, takže sudí Orel neuznal Ostravě už druhý gól v tomto utkání. Sestava FK Mladá Boleslav: Šeda – Douděra, Jakub Klíma, Takács, Preisler – V 66. minutě Azevedo vyrovnal z pokutového kopu, který rozhodčí Orel nařídil za Dancák, Budínský (76. Matějovský) – Malinský, Ladra (76. Skalák), Zmrhal – Jiří Takácsovo podražení Ndefeho. Obraz hry v příštích minutách odpovídal obou- Klíma (61. Drchal). Sestava FC Baník Ostrava: Laštůvka - Sanneh, Svozil, Stronati, stranné nespokojenosti s remízou. V 70. minutě Zmrhal v dobré pozici netrefil po- Fleišman – Jánoš (87. Pokorný), Kuzmanovič (57. Tetour) – Azevedo (87. Fillo), řádně míč a v 72. minutě po Ladrově přesném centru Drchal hlavičkoval nepřesně. Kaloč, Ndefe (69. Buchta) – Zajíc (57. Šašinka). Góly: 66. Azevedo (z pokutového A tak udeřila Ostrava. V 74. minutě po Buchtově přesné přihrávce Tetour prostřelil kopu), 74. Tetour – 9. Jiří Klíma. ŽK: Smetana (trenér) – Malinský, Takács, Dancák. Šedu. Rozhodčí: Orel – Hájek, Paták.

7 FORTUNA:LIGA 2020/2021

Teplice - Pardubice 0:1 1:2 Sparta - Karviná 4:3 5:2 Teplice - Slavia 1:1 1:5 Příbram - Slavia 3:3 0:3 Liberec - Č. Budějovice 0:0 2:0 Příbram - Slovácko 1:4 1:5 Jablonec - Slovácko 0:3 1:1 Ostrava - Jablonec 2:1 0:2 Pardubice - Ostrava 3:2 0:3 Č. Budějovice - Ostrava 1:0 2:2 Opava - Příbram 0:0 1:1 Č. Budějovice - Opava 0:1 0:0 Karviná - Opava 3:1 2:1 Slovácko - Teplice 2:0 2:0 Karviná - Liberec 1:1 1:1

Plzeň - Liberec 0:2 1:4 Slavia - Pardubice 3:0 1:1 Jablonec - Ml. Boleslav 1:1 0:2

2. kolo 2. Zlín - Ml. Boleslav 2:1 3:1 Bohemians - Olomouc 0:0 0:3 Zlín - Sparta 0:3 1:3 Olomouc - Sparta 2:3 0:3 Brno - Zlín 0:0 1:3 Olomouc - Brno 1:0 4:2 3. kolo kolo | 3. 19. 18. kolo | 18. Bohemians - Brno 2:1 0:0 Ml. Boleslav - Plzeň 2:2 1:2 kolo kolo | 4. 20. Plzeň - Bohemians 3:1 4:1

Ml. Boleslav - Karviná 2:0 0:0 Pardubice - Slovácko 3:1 1:0 Bohemians - Karviná 2:0 1:2 Slovácko - Ostrava 2:1 2:1 Bohemians - Č. Budějovice 1:1 1:2 Slavia - Ostrava 2:1 1:0 Zlín - Č. Budějovice 3:0 2:1 Slavia - Opava 4:0 6:0 Opava - Jablonec 0:1 1:4 Teplice - Opava 3:1 1:2 Brno - Jablonec 1:2 1:0 Jablonec - Liberec 2:1 3:1 Sparta - Příbram 4:0 3:1 Příbram - Liberec 0:2 0:3 Ostrava - Příbram 5:0 4:0 Pardubice - Ml. Boleslav 2:2 1:4 Ostrava - Teplice 1:1 1:2 Č. Budějovice - Ml. Boleslav 1:3 2:2 Liberec - Teplice 2:0 2:1 Č. Budějovice - Sparta 0:0 4:2 Liberec - Pardubice 4:1 0:3 Jablonec - Sparta 1:0 1:2 Opava - Pardubice 1:0 0:1 Příbram - Brno 1:1 1:1

5. kolo | 5. Slovácko - Slavia 2:3 0:3 Karviná - Brno 1:1 2:0 Ml. Boleslav - Slavia 0:3 0:1 Teplice - Bohemians 1:1 0:2 Olomouc - Zlín 0:1 1:0 Zlín - Bohemians 0:0 0:2 Olomouc - Slovácko 0:0 0:0 Karviná - Olomouc 0:1 0:3 21. kolo 21. Brno - Plzeň 0:1 1:4 kolo 22 kolo | 6. Plzeň - Olomouc 1:0 2:2 kolo kolo | 7. 23. Sparta - Plzeň odloženo 1:3 kolo kolo | 8. 24. Plzeň - Zlín 2:0 0:1

Opava - Slovácko 1:2 1:3 Karviná - Plzeň 1:1 1:0 Karviná - Č. Budějovice 3:0 1:1 Č. Budějovice - Olomouc 2:2 1:1 Liberec - Ostrava 0:0 0:1 Č. Budějovice - Brno 0:2 3:1 Bohemians - Ostrava 1:1 0:1 Jablonec - Karviná 3:0 2:2 Ml. Boleslav - Příbram 0:0 1:2 Jablonec - Zlín 3:1 2:0 Ml. Boleslav - Opava 2:0 2:2 Příbram - Bohemians 1:4 1:2 Sparta - Teplice 7:2 1:0 Příbram - Olomouc 0:2 1:1 Sparta - Slovácko 1:0 2:1 Teplice - Plzeň 0:1 0:7 Brno - Slavia 0:0 1:1 Teplice - Ml. Boleslav 1:3 2:0 Brno - Pardubice 1:2 1:2 Pardubice - Sparta 2:2 0:2 Bohemians - Jablonec 0:0 1:2 Pardubice - Bohemians 0:2 1:1 Zlín - Příbram 0:1 0:1 Slavia - Zlín 2:1 6:2

Olomouc - Pardubice 0:1 1:1 kolo 10. Slavia - Sparta 2:0 3:0 Olomouc - Teplice 1:1 1:1 Slovácko - Brno 4:2 1:2 |

Zlín - Karviná 1:2 2:0 Slovácko - Liberec 1:0 1:1 Liberec - Slavia 0:1 0:3 Opava - Liberec 0:2 0:2

9. kolo kolo | 9. 25. Plzeň - Č. Budějovice 2:1 0:0 kolo 26. Ostrava - Opava 3:0 2:1 kolo kolo | 11. 27. Plzeň - Jablonec 1:1 2:3 kolo kolo | 12. 28. Ostrava - Ml. Boleslav 2:1 3:1

Karviná - Příbram 1:0 Jablonec - Olomouc 3:1 Plzeň - Příbram 0:0 Slavia - Karviná 3:1 Č. Budějovice - Jablonec 1:2 Příbram - Č. Budějovice 1:2 Jablonec - Teplice 5:0 Teplice - Č. Budějovice 0:2 Ml. Boleslav - Liberec 0:3 Teplice - Zlín 3:2 Č. Budějovice - Pardubice 2:0 Příbram - Jablonec 1:2 Sparta - Opava 3:0 Pardubice - Karviná 2:0 Olomouc - Slavia 1:3 Ml. Boleslav - Sparta 0:1 Brno - Teplice 0:1 Slavia - Plzeň 1:0 Karviná - Slovácko 0:2 Liberec - Brno 3:0 Bohemians - Slavia 1:2 Slovácko - Ml. Boleslav 3:2 Sparta - Ostrava 0:0 Slovácko - Bohemians 3:1 Olomouc - Ostrava 1:1 Ostrava - Brno 1:0 Zlín - Opava 0:0 Opava - Olomouc 1:4 Zlín - Pardubice 0:0 Opava - Bohemians 0:0 Bohemians - Liberec 1:1 Ostrava - Zlín 1:1 14. kolo 30 kolo | 14. kolo kolo | 16. 32. 15. kolo kolo | 15. 31. 13. kolo kolo | 13. 29. Plzeň - Slovácko 0:4 Liberec - Sparta 1:1 Brno - Ml. Boleslav 1:1 Pardubice - Plzeň 0:2

Karviná - Teplice 2:2 Ostrava - Karviná 0:0 Tabulka FORTUNA:LIGA Příbram - Pardubice 0:1 Slavia - Č. Budějovice 6:0 Jablonec - Slavia 0:3 Pardubice - Jablonec 0:1 Mužstvo Z V R P S B Č. Budějovice - Slovácko 0:0 Teplice - Příbram 3:1 1. SK Slavia Praha 28 23 5 0 75:16 74 Plzeň - Ostrava 2:0 Sparta - Brno 4:1 2. FK Jablonec 28 17 5 6 48:29 56 Brno - Opava 2:0 Ml. Boleslav - Bohemians 0:4 3. AC Sparta Praha 27 17 4 6 57:31 55 Zlín - Liberec odloženo Liberec - Olomouc 0:1 Olomouc - Ml. Boleslav 1:1 Slovácko - Zlín 2:1 1. kolo 34 kolo | 1. 4. 1. FC Slovácko 28 16 5 7 51:29 53 kolo kolo | 17. 33. Bohemians - Sparta 1:0 Opava - Plzeň 1:3 5. FC Viktoria Plzeň 27 14 6 7 46:29 48 6. FC Slovan Liberec 28 13 7 8 39:24 46 7. FK Pardubice 28 12 6 10 31:37 42 8. FC Baník Ostrava 28 11 8 9 39:27 41 9. SK Sigma Olomouc 28 9 12 7 35:29 39 10. Bohemians Praha 1905 28 9 10 9 33:30 37 11. MFK Karviná 28 8 9 11 31:42 33 12. SK Dynamo Č. Budějovice 28 7 11 10 29:40 32 13. FC FASTAV Zlín 28 8 5 15 27:39 29 14. FK Mladá Boleslav 28 6 9 13 35:45 27 15. FK Teplice 28 6 6 16 29:58 24 16. FC Zbrojovka Brno 28 4 8 16 24:45 20 17. 1. FK Příbram 28 3 8 17 19:58 17 18. Slezský FC Opava 28 3 6 19 16:56 15

8 Všechny barvy dostupné na decathlon.cz

279Kč DĚTSKÉ SPODNÍ FOTBALOVÉ TRIČKO KEEPDRY 500 KIPSTA Materiál absorbuje a rychle odvádí pot od těla, udrží vás tak v suchu a teple. Technologie Seamless s minimem švů snižuje podráždění.

239Kč DĚTSKÉ FOTBALOVÉ LEGÍNY KEEPDRY 100 KIPSTA Přiléhavý střih a poddajný a splývavý materiál nebrání pohybu. Česaný rub poskytuje hřejivost a pohodlí. VÍCE PRODUKTŮ NA DECATHLON.CZ Decathlon Mladá Boleslav, Jičínská 1419 VSAĎ SI NA ZÁPAS BOLKY NA PRVNÍ SÁZKY ZÍSKEJ 900 Kč

Ministerstvo fi nancí varuje: Účastí na hazardní hře Vsaď si a sleduj všechny zápasy může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mlad- ších 18 let na hazardní hře. na Fortuna TV. Více na ifortuna.cz.

Královská Dvojice

Pivovar se nachází v chráněné krajinné oblasti Český ráj, nedaleko města Turnova, na středním toku řeky Jizery. Byl založen Ferdinandem Ungerem v roce 1850. Je to kraj přírodních krás, pískovcových skalních měst, hradů, zámků a tradiční řemeslné výroby.

Je to kraj dobrých lidí, a právě tito lidé pro Vás tradičním způsobem vyrábějí toto pivo.