3. 10. 2015 – FK Rudná Tělocvičná jednota Sokol Kněževes

27. 9. 2015 Tuchoměřice B - FK Rudná 1:1 V neděli 27. 9. 2015 jsme vyrazili do Tuchoměřic, poměřit síly s místním "Béčkem". Byli jsme si vědomi, že nás nečeká nic lehkého, protože domácí se notně posílili o hráče z kádru Áčka a potřebovali bodovat. Od začátku byl zápas hodně vyrovnaný a oba týmy sázely především na rychlé protiútoky. Nám se tentokrát moc nedařilo držet míč, ale přesto jsme mohli jít několikrát do vedení. Nájezdy M. Kauckého a hlavička S. Jellúše však ke gólu nevedly. Domácí měli jednu ještě větší šanci, když hlavičkující hráč minul prázdnou branku. Už to vypadalo, že se poločas odehraje bez branek, když jsme přišli na půlce soupeře o míč a domácím vyšel brejk dokonale, 1:0! Běžela poslední minuta první půle! ● Do druhé půle jsem poslal J. Pragera, který nahradil S. Jellúše a ten se hned ve 46. minutě postaral o vyrovnání, když se prosadil hlavou na zadní tyči, 1:1! Troufnu si říci, že ve druhé půli jsme byli lepším týmem, ale mohli jsme odjet bez bodu. Domácí nejprve nevyužili volného přímého kopu z nebezpečné vzdálenosti a pak jsme přežili klinickou smrt. Po souboji tělo na tělo se poroučel k zemi domácí útočník a rozhodčí ukázal na penaltu. J. Soukup si však vybral správnou stranu, míč dokázal vyrazit a rozesmutněl domácí fanoušky! Zkoušel jsem oživit hru dalším střídáním, kluci se hnali za vítěznou brankou, ale žádnou šanci jsme již neproměnili. V závěru zápasu byl ještě vyloučen domácí záložník, ale na přesilovku už téměř nedošlo, protože chvíli potom rozhodčí utkání ukončil. Klukům musím poděkovat za disciplínu a snahu vydřít vítězství proti dobrému soupeři. Jsem celkem zvědavý, s jakou sestavou vyrukují Tuchoměřice doma příště. ● Sestava: Soukup, Martínek, Zmeškal, Kotouč D., Zachař, Jellúš (46. Prager), Bialek, Rott (K), Kratochvíl (81. Havel Jos.), Kaucký, Vlček (75. Berecz) ● Hvězdičky: Soukup, Zmeškal, Martínek Petr Vraštil, trenér dospělých

19. 9. 2015 FK Rudná – TJ Sokol Statenice 3:2 V sobotu 19. 9. 2015 jsme na svém hřišti přivítali soupeře ze Statenic. Statenice se do III. třídy dostaly postupem, který si vybojovaly druhým místem ve IV. třídě. Právě v této soutěži jsem si mohl na vlastní kůži na jaře vyzkoušet jak silný a ambiciózní tým jsou. Věděli jsme tedy, že nás nečeká nic lehkého a tomu naznačovalo i postavení soupeře v tabulce (3. místo a 1 ztráta 2 b.). ● Domácí prostředí sice velelo k vítězství, ale měl jsem obavy z neúčasti, některých důležitých hráčů. Utkání bylo od úvodu velice svižné a na třetí třídu kvalitní. Oba týmy se snažily hrát opravdu kombinační fotbal a kvalitě prospěl i zkušený rozhodčí, kterým byl pan Chaloupka. Ani jedno mužstvo se v úvodu zápasu nedostalo do vážné šance a bylo patrné, že kdo dá první gól, bude mít velkou výhodu. Do té jsme se dostali my, když ve 36. minutě prošel míč z pravé strany na zadní tyč, kde se ocitl nabíhající Lukáš Vlček a dorazil míč do branky, 1:0! V závěru poločasu se stále více vytahoval z pozice stopera hostí P. Flek (který na tomto postu musel zaskakovat) a soupeř najednou zahrával dost nebezpečné standardní situace. Své těsné vedení jsme, ale do poločasu uhájili. ● O přestávce jsme si odpočinuli a chystali se i na oživení hry střídáním, protože k dispozici bylo pět náhradníků! K první změně jsem sáhl v 53. minutě a poslal do hry a do útoku M. Kotouče. Od této chvíle bych řekl, že jsme měli celkem převahu a hostující obrana byla pod velkým tlakem. Ten se ještě zvýšil v 61. minutě, když krajní obránce nešťastně křižoval nabíhajícího M. Kauckého a došlo ke kontaktu. Protože by náš hráč šel sám na branku a hostující hráč byl posledním v obraně, následovalo logické vyloučení. Početní převahu jsme využili v 70. minutě, kdy se asi po nejhezčí akci zápasu prosadil M. Kotouč, 2:0! Hosté malinko rezignovali a začaly jim docházet síly. Náš náskok ještě narostl, když se v 80. minutě dostal k odraženému míči další střídající hráč M. Berecz a napálil ho svoji slabší nohou do branky, 3:0! Pak jsme mohli v klidu přidat další branky, ale bohužel se tak nestalo. Místo toho jsme prožili hektický závěr. V 87. minutě jsme ztratili v přechodové fázi míč a ten se dostal k hráči hostí, který ho z úctyhodných 30 metrů napálil od lajny směrem k naší brance. Sice se mělo jednat spíše o centr, ale míč si našel přes špatně postaveného brankáře cestu až do sítě, 3:1! Diváci už odcházeli, když běžela 90. minuta a my inkasovali dokonce podruhé. Střelu z úhlu náš brankář jen vyrazil do strany, kde zůstal nepokrytý hráč a hosté snížili na 3:2! Rozhodčí správně nastavil asi tři minuty a nám bylo pěkně horko. Snažili jsme se kouskovat hru co to šlo a čekali na vysvobozující poslední hvizd. Infarktový závěr jsme přečkali a mohli oslavit další domácí vítězství. Před zápasem bych výhru 3:2 bral všemi deseti, dokonce jsem ji tipoval, ale po průběhu zápasu zavládlo částečné zklamání. Možná je, ale dobře, že taková lekce přišla a hráči si uvědomí jak dohrávat podobné zápasy. ● Sestava: Soukup, Martínek (K), Jellúš, Zmeškal, Zachař, Kaucký, Sloup (78. Svoboda), Bialek, Prager (64. Berecz), Vlček (85. Havel Jiří, 90. Masopust), Havel Jos. (53. Kotouč M.) ● Hvězdičky: Zachař, Zmeškal, Vlček Petr Vraštil, trenér dospělých 2

Výsledky minulých utkání 03. 10. U18 Rudná/Č. Újezd Hradišťko/Štěchovice 1:2 03. 10. U15 Č. Újezd (Rudná) Kladno 0:2 02. 10 U13 Rudná Loděnice 3:3 27. 09. U10 Rudná/ 37:21 27. 09. „A“ Tuchoměřice B Rudná 1:1 26. 09. U12 Rudná/Zbuzany Roztoky 7:1 26. 09. U15 Kročehlavy Č. Újezd (Rudná) 1:1 25. 09. U13 ČL-U Beroun B Rudná 2:1 24. 09. U12 Rudná Sparta 3:2

Nejbližších deset utkání 04. 10. NE 09.00 U12 Kazín Rudná/Zbuzany

04. 10. NE 10:00 U10 Hradišťko Rudná/Zbuzany 04. 10. NE 10:00 U8 Choteč Turnaj

09. 10. PÁ 17.00 U13 Hudlice Rudná

10. 10. SO 10.00 U12 Rudná/Zbuzany

10. 10. SO 10.00 U8 Úhonice Turnaj

10. 10. SO 10.15 U18 Průhonice Rudná/Č. Újezd

10. 10. SO 10.15 U15 Dobříš Č. Újezd (Rudná)

11. 10. NE 10.00 U10 Rudná/Zbuzany Průhonice

11. 10. NE 16.00 „A“ Dobřichovice Rudná Zveme Vás na zápas FK Rudná – v sobotu 17. 10. 2015 od 15.30 hodin Veškeré informace, novinky, tabulky a výsledky najdete na klubových stránkách www.fkrudna.cz

Děkujeme našim sponzorům za podporu: Město Rudná ● Technické služby Rudná ● Logosign ● SG Geosan BACKBONE ● ZL Comm Line ● Čerpací stanice Šafránka Rudná Restaurace Obzor ● Domo Hustoles ● Tiskárna EDIT ● TRAST ELDATA poskytovatel internetu ● CBL Communication by light Luboš Trýb – zemní a výkopové práce ● SAŠ Sklenáři

3

Aktuální tabulka A2B – III. Třída – Skupina B # Tým Záp + 0 - Skóre Body 1. Rudná 6 5 1 0 15:4 16 2. Statenice 6 4 1 1 18:9 13 3. Dobrovíz 6 4 1 1 13:8 13 4. Dobřichovice 6 3 2 1 15:8 11 5. Jíloviště B 6 3 1 2 18:13 10 6. Kazín 6 3 1 2 9:10 10 7. Vonoklasy 6 2 2 2 16:10 8 8. Tuchoměřice B 6 2 1 3 8:18 7 9. Č. Újezd 6 1 3 2 10:12 6 10. Horoměřice 6 2 0 4 8:12 6 11. Kněževes 6 1 2 3 11:18 5 12. V. Přílepy 6 0 4 2 7:11 4 13. Třebotov 6 1 1 4 12:17 4 14. Jinočany 6 0 2 4 5:15 2

Všechny zápasy aktuálního kola Zápas Domácí Hosté Termín Den 201521AA2B0701 Vonoklasy Jíloviště B 03. 10. SO 201521AA2B0702 Třebotov Dobřichovice 03. 10. SO 201521AA2B0703 Rudná Kněževes 03. 10. SO 201521AA2B0704 Kazín Tuchoměřice B 03. 10. SO 201521AA2B0705 Červený Újezd Statenice 03. 10. SO 201521AA2B0706 Jinočany Velké Přílepy 04. 10. NE 201521AA2B0707 Dobrovíz Horoměřice 03. 10. SO

Výsledky předešlého kola Zápas Domácí Hosté Skóre 201521AA2B0601 Jíloviště B Dobrovíz 2:3 (0:2) 201521AA2B0602 Horoměřice Jinočany 3:1 (1:0) 201521AA2B0603 Velké Přílepy Červený Újezd 1:1 (1:0) 201521AA2B0604 Statenice Kazín 3:0 (3:0) 201521AA2B0605 Tuchoměřice B Rudná 1:1 (1:0) 201521AA2B0606 Kněževes Třebotov 6:5 (4:2) 201521AA2B0607 Dobřichovice Vonoklasy 2:1 (0:1)