<<

Item 1 Cagliostro figur 50 DKK  Serie: Granblue Fantasy  Stand: Ny og uåbnet  Produceret af Taito  Ca. 17 cm høj Item 2 Naruto blu-ray movie box 100 DKK  De 3 første Shippuden film  Region 2  Japansk og engelsk tale  Engelske undertekster  Stand: Som ny Item 3 Kuroko cosplay 100 DKK  Serie: Kuroko no Basket  Størrelse L  Stand: Fin Item 4 Naruto cosplay 150 DKK  Fra CosplayFU  Størrelse: M  Stand: Aldrig brugt Item 5 Blandede Pokémon figurer 300 DKK  105 blandede figurer  Størstedelen er fra generation 1  Stand: Let brugte, enkelte ridser her og der Item 6 Gon Freecss G.E.M. Series figur 80 DKK  Mangler ekstra hoved og fiskestang  Stand: Så god som ny Item 7 Link plushie 25 DKK  Har stadigvæk tag på  Stand: Fin Item 8 Pikachu plushie 40 DKK  Stor i størrelsen  En anelse misfarvet, kan nok vaskes  Halen hænger løst  Ellers rigtig fin stand Item 9 Hylian Shield rygsæk 175 DKK  Aldrig brugt, fantastisk stand  Har stadigvæk tag på Item 10 Ocarina of Time T-shirt 20 DKK  Serie: Legend of Zelda  Størrelse L  Brugt, men i fin stand Item 11 Ocarina of Time T-shirt 20 DKK  Serie: Legend of Zelda  Størrelse M  Brugt få gange, i fin stand Item 12 Kagami Taiga cosplay 100 DKK  Serie: Kuroko no Basket  Stylet wig medfølger  Størrelse: M  Stand: Brugt, men i fin stand Item 13 Naruto Uzumaki cosplay 100 DKK  Shippuden  Størrelse: S/M  Stand: Brugt, men i fin stand Item 14 Dragon Ball Z 4-5 20 DKK  Sprog: Engelsk  Stand: Helt nye Item 15 Gaara cosplay 150 DKK  Shippuden  Størrelse: S  Stand: Brugt, men i fin stand Item 16 Akatsuki kappe 50 DKK  Størrelse: S/M  Stand: Brugt få gange, fin stand Item 17 Sasuke Uchiha Genin cosplay 100 DKK  Inkluderer: To par shorts, to armdimser og en ny Sasuke- trøje  Størrelse: M  Stand: Brugt, men i fin stand Item 18 One Piece bundle 60 DKK  1 mulepose  3 minifigurer Item 19 Monster Hunter Ichiban Kuji bundle 150 DKK  2 face towels  1 plate  1 minifigur  1 plakat  1 figur fra lodtrækningssæt Item 20 Momoko bundle 100 DKK  1 stor, hvid Momoko plush  1 lille, sort Momoko plush Item 21 One Piece plush bundle 100 DKK  1 Chopper plush  1 Chopper plush hat  1 Chopper pasmo/kortholder  1 Karoo plush Item 22 Abyssal Fleet figur 80 DKK  Kantai Collection  Stand: Uåbnet Item 23 Fate Sabor figur 80 DKK  10th year special figur B fra Ichiban Kuji  Stand: Uåbnet Item 24 Random plush bundle 50 DKK  1 kortholder-kat  1 Mount Fuji bamse fra Fuji Highlands Item 25 Boo Plush 80 DKK  Stor Item 26 Overbust korset 80 DKK Item 27 Shinoa cosplay 150 DKK  Serie: Owari no Seraph  Størrelse: S  Støvlestørrelse: 35  Inkluderer: Paryk, støvler, nederdel, jakke, handsker og mindre accessories Item 28 Sailor Moon figur 30 DKK  Q Pocket figur Item 29 Puella Magi Madoka Magika bundle 70 DKK  5 platter  5 puder  1 sæt tarotkort Item 30 Puella Magi Madoka Magika bundle 100 DKK  1 witch pen  1 plakat  7 surprise figure keychains  1 PSP spil bundle:  Figma, PSP-holder, halstørklæde, spil og DVD Item 31 Vampire Game 1-15 150 DKK  Sprog: Dansk  God stand Item 32 Gravitation 1-6 60 DKK  Sprog: Dansk  1-2 har let vandskade, men ellers fin stand Item 33 The Devil Ororon 1-4 40 DKK  Sprog: Dansk  God stand Item 34 3, 6, 9-10 40 DKK  Sprog: Dansk  God stand Item 35 Demon Diary 4-7 40 DKK  Sprog: Dansk  God stand Item 36 Chobits 1-4, 6 50 DKK  Sprog: Dansk  2 & 6 let bøjet under opbevaring  Ellers god stand Item 37 Blandede 50 DKK  Gothic Sports 1-2  You’re So Cool 1  Absolute 1  Godchild 1  Sprog: Engelsk  God stand Item 38 Vampire Game 2 10 DKK  Sprog: Dansk  God stand Item 39 Blandede Yaoi one-shots 30 DKK  18+  Ambiguous Relationship, Isle of Forbidden Love, Entangled Circumstances, Fallen Moon, Sky Link, Shy Intentions  Sprog: Engelsk  Nogle lidt slidte, ellers fin stand Item 40 To korsetter 50 DKK  Størrelse: M Item 41 Kinesisk kjole 50 DKK  Størrelse: S/M  Går til knæet Item 42 Kinesisk kjole 50 DKK  Størrelse: M Item 43 Kimono m. tilbehør 100 DKK  Størrelse: M  Inkluderer: Sløjfe og hårbøjle Item 44 Weekly Jump 100 DKK  Uåbnet Item 45 Hvid kinesisk kjole 50 DKK  Størrelse: S/M Item 46 Pink kinesisk kjole 50 DKK  Størrelse: S/M Item 47 To kinesiske toppe 50 DKK  Størrelse: M Item 48 Saya Kisaragi cosplay 150 DKK  Serie: Blood-C  Størrelse: M  Aldrig brugt Item 49 Chii cosplay 100 DKK  Serie: Chobits  Størrelse: M  Inkluderer: Paryk, kjole, ærmer, m.m. Item 50 ”Gothic & Lolita” bog 50 DKK Item 51 Japanske sko 30 DKK  Størrelse: 37 Item 52 Shimakaze og Murasame figurer 150 DKK  Serie: Kantai Collection  Ca. 15 cm høje  Meget god stand Item 53 Konjiki no Yami og Yuuki Mikan figurer 150 DKK  Serie: To Love-Ru  Ca. 18 cm høje  Meget god stand Item 54 Kingdom Hearts HD 1.5 & 2.5 ReMIX 150 DKK  PS3-spil  Begge i fin stand  Spillet meget lidt med dem Item 55 Eren Yeager & Hanji Zoë figurer 50 DKK  Serie: Attack on Titan  Begge stadigvæk i kasse og plastik  Ingen skader trods den ene kasses tilstand Item 56 Yuri!!! On Ice bundle 50 DKK  Inkluderer: 3 plakater og 4 vinyl straps  Alle dele købt i Item 57 Gundam God Finger – Gold Edition 400 DKK  Udgaven har ikke været til salg i butikker, men har været en pris i en forlystelsespark Item 58 Gundam God Finger – Alm. Edition 300 DKK  Udgaven har ikke været til salg i butikker, men har været en pris i en forlystelsespark  Kassen har været åbnet og figuren ude  Skade på det ene ben  Ellers pæn stand Item 59 Tre Levi figurer 50 DKK  Serie: Attack on Titan  Alle uden kasse  Ingen skader på figurerne  Kan forekomme støv Item 60 Attack on Titan bundle 50 DKK  Inkluderer: Taske, skriveunderlag, memoblokke, penalhuse, diverse små figurer og badges, postkort m.m. Item 61 Magic Knight Rayearth 1-6 10 DKK  Sprog: Dansk  Tegn på at have været læst ofte, men ellers okay stand Item 62 Yana Toboso – Black Butler Artwork 160 DKK  Officiel hardcover artbook fra 2015  Indeholder ca. 120 forskellige illustrationer  Metallisk skrift på forside og sløjfe på siden  Et par cm mindre end A4  Stand: Perfekt. Set igennem et par gange og har ellers stået væk fra direkte sollys Item 63 A Certain Scientific Railgun 1 35 DKK  Sprog: Engelsk  Stand: Perfekt. Ikke læst og har stået væk fra direkte sollys. Item 64 Panda tights 20 DKK  Sheer og sorte  Bør passe højder under 170 cm  Stand: Perfekt. Uåbnet. Item 65 Fluffy poter 20 DKK  Hvide med pink trædepuder  One size  Stand: Lettere brugt, men det ses ikke. Stadig blød pels, ingen pletter eller lignende. Item 66 Cardcaptor Sakura parfume 30 DKK  Alice in Wonderland version  Selve flasken er aldrig blevet åbnet  Et exclusive item vundet i et lotteri Item 67 Nagisa Momoe 200 DKK  Serie: Puella Magi Madoka Magica  Stand: Perfekt  Inkluderer alle props samt original kasse Item 68 Mami Tomoe nendoroid 200 DKK  Serie: Puella Magi Madoka Magica  Stand: Perfekt  Inkluderer alle props og original kasse  Nogle af propsne er ikke engang blevet pakket ud af plastikken Item 69 Himiko nendoroid 75 DKK  Serie: Nobunaga the Fool  Stand: Perfekt  Inkluderer alle props samt original kasse Item 70 Naruko Aoba nendoroid 100 DKK  Serie: Magica Wars  Stand: Perfekt  Inkluderer alle props og original kasse Item 71 Soul Eater Not! 1-4 35 DKK  Stand: Rigtig god, men bind 2 er en lille smule bleget af solen, og bind 1 har en lille misfarvning på bagsiden Item 72 Honey Hunt 1-5 1 DKK  Sprog: Engelsk Item 73 NANA 1-4 1 DKK  Sprog: Engelsk Item 74 Yaoi mangaer 1 DKK  18+  Scarlet, Cigarette Kisses  Sprog: Engelsk Item 75 Vampire Knight DVD’er 1-2 1 DKK  Sprog: Japansk og engelsk  Undertekster: Engelsk  Region 1 Item 76 Assorterede film 1 DKK  Final Fantasy VII: Advent Children, Slayers Great, Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow  Sprog: Engelsk og japansk  Undertekster: Engelsk  Region: 1 (Slayers), 2 (FFVII, Naruto) Item 77 Super Sonico figur 50 DKK  Produceret af Taito  Winter version Item 78 Ranma ½ 1-31 210 DKK  Sprog: Dansk  Stand: Fin på trods af alderen Item 79 Gravitation 1-11 45 DKK  18+  Sprog: Dansk  Stand: Som ny, læst en enkelt gang Item 80 Princess Ai 1-3 & Love Hina 1-4 35 DKK  Sprog: Begge på dansk  Stand:  Princess Ai, flot stand  Love Hina, fin, dog let slidt Item 81 Kare First Love 1-10 65 DKK  Sprog: Dansk  Stand: Flot, som ny Item 82 Ouji/Aristocrat jakke 1 DKK  Mærke: Funplusfriend  Størrelse: Usikker, måske L Item 83 Lyserød paryk 1 DKK Item 84 Fruits Basket plakat 1 DKK  Funimation  3D effekt plakat Item 85 Pokémonkort 30 DKK  Ca. 50 stk.  Stand: God Item 86 Yu-Gi-Oh! Kort + DVD 50 DKK  Ca. 100 kort  Stand: Meget god  Sprog: Dansk Item 87 Parykker og maske 50 DKK  Hvid paryk, 30 cm  Sort paryk, 50 cm  ”Kawaii” maske  Stand: God Item 88 Lolita-nederdel 50 DKK  Bodyline  Størrelse: M/L  Stand: Meget god Item 89 ”1000 Incredible Costume & Cosplay Ideas” bog

15 DKK  Stand: Meget god Item 90 Makise Kurisu Figma 195 DKK  Serie: Steins;Gate  White Coat Ver.  Inkluderer alle dele, original boks og stand  Stand: Perfekt Item 91 Konata Izumi Figma 150 DKK  Serie: Lucky Star  Winter Uniform Ver.  Inkluderer alle dele, original boks og stand  Stand: Perfekt Item 92 Chariot with Tank (Mary) Set Nendoroid 195 DKK  Serie:  TV Animation Ver.  Inkluderer alle dele, original boks og stand  Stand: Perfekt Item 93 Patchouli Knowledge Nendoroid 195 DKK  Serie: Touhou Project  Inkluderer alle dele, original boks og stand  Stand: Perfekt Item 94 Hozuki Nendoroid 150 DKK  Serie: Hoozuki No Reitetsu  Inkluderer alle dele, original boks og stand  Stand: Perfekt, bortset fra et mærke på figurens baghoved Item 95 Yoshino Nendoroid 195 DKK  Serie: Date A Live  Inkluderer alle dele, original boks og stand  Stand: Perfekt Item 96 The Melancholy of Haruhi Suzumiya 1-6 100 DKK  Sprog: Engelsk  Stand: Alle perfekte på nær 4-5, som er let brugt Item 97 Gungrave 1-2 15 DKK  Indeholder samlet de første 8 episoder af serien  Region 2  Sprog: Japansk  Undertekster: Dansk, svensk, norsk, finsk  Stand: Helt ny, aldrig set Item 98 Paradise Kiss 1-3 100 DKK  Komplet serie  Sprog: Engelsk  Stand: Så god som ny, læst én gang Item 99 Future Diary 1-10 300 DKK  Sprog: Engelsk  Stand: Så god som ny, bind 5 har dog skrammer fra en bukket kant Item 100 Attack on Titan: Before the Fall 1-5 200 DKK  Sprog: Engelsk  Stand: Så god som ny, de to første er læst en enkelt gang, de andre helt nye Item 101 Attack on Titan noveller 85 DKK  Kuklo Unbound  The Harsh Mistress of the City: Part 1  Before the Fall  Sprog: Engelsk  Stand: Helt nye, aldrig læst, har bare stået fremme som pynt Item 102 Sword Art Online: Aincrad 1 40 DKK  Sprog: Engelsk  Stand: Helt ny, aldrig læst Item 103 Kort paryk 45 DKK  Brugt én gang til Sasaki Haise cosplay Item 104 Sort mellemkort paryk 30 DKK  Går til skulderen  Svagt blåligt skær  Brugt én gang til Mikasa Ackerman cosplay Item 105 Dominator replica

75 DKK  Serie: Psycho-Pass  I original indpakning  Af plastik med fungerende aftrækker  Uden elektronik, så ingen lyde eller lys  Stand: Fin, så god som ny, har kun været ude af indpakningen et par gange  Indpakningen lidt ridset dog Item 106 Shiemi cosplay 90 DKK  Serie: Ao no Exorcist  Størrelse: S/M (36/40)  Inkluderer: Kimono, overjakke, bælte med rygpude, halstørklæde, justerbar krave, hårbøjle og en lille bamse  Let at justere  En af snorene inde i kimonoen er sat bedre fast med en lille sikkerhedsnål  Stand: Fin, prøvet et par gange men aldrig brugt, købt over nettet oprindeligt, men i fin kvalitet Item 107 Levi figur 30 DKK  Serie: Shingeki no Kyojin  Tamashii Buddies (Bandai) Item 108 Armin Arlert nendoroid 150 DKK  Serie: Shingeki no Kyojin  Good Smile Company Item 109 Bleach 1-51, 59 1200 DKK  Sprog: Engelsk  Stand: God, læst 1-2 gange  52 bøger i alt  Nypris ca. 3500 Item 110 Blandede Bleach bøger

250 DKK  Sprog: Engelsk, 1 på japansk  All Colour But The Black  Colour Bleach  Souls  Unmasked  Vibes (japansk) Item 111 Nøgleringe og andet mix 10 DKK Item 112 Petra og Reiner figurer 20 DKK  Serie: Shingeki no Kyojin Item 113 .hack: Legend of Twilight 2-4 1 DKK  Sprog: Dansk  Stand: Brugt Item 114 One Piece 1, 3-4, 11-18, 22-32, 42, 45, 53, 58

10 DKK  Sprog: Dansk  Stand: Fin Item 115 Vampire Knight 1 1 DKK  Sprog: Tysk  Stand: Fin Item 116 GunslingerGirl 1 1 DKK  Sprog: Engelsk  Stand: Brugt Item 117 Hellsing 2 1 DKK  Sprog: Dansk  Stand: Fin Item 118 Dragon Ball 28 1 DKK  Sprog: Dansk  Stand: Brugt Item 119 Princess Ai 1-2 1 DKK  Sprog: Dansk  Stand: Brugt Item 120 Petshop of Horrors: 1-8 400 DKK  Sprog: Engelsk Item 121 Petshop of Horrors DVD 100 DKK  Sprog: Engelsk og japansk  Undertekster: Engelsk  Region 2 Item 122 S · A: Special A DVD 100 DKK  Afsnit 1-12  Sprog: Japansk  Undertekster: Engelsk  Region 1 Item 123 D.N.Angel DVD 100 DKK  Volume 1-2  Sprog: Japansk  Undertekster: Dansk  Region 2 Item 124 Nadia fra de Mystiske Have DVD 50 DKK  Sprog: Japansk  Undertekster: Dansk  Region 2 Item 125 Tonton plushie 30 DKK  Serie: Naruto Shippuden  14 cm høj  Stand: God Item 126 Kyuubi plushie 40 DKK  Serie: Naruto Shippuden  34 cm høj  Stand: Rigtig god Item 127 Matryoshka hoodie 50 DKK  Rød  Størrelse: L (asiatisk)  Stand: Rigtig god Item 128 Ranma ½ 1-38 200 DKK  Komplet serie  Sprog: Dansk  Stand: Små skader hist og her, men stadigvæk i god stand Item 129 Basara 1-5 70 DKK  Sprog: Dansk  Stand: God Item 130 Katteører 50 DKK  Stand: Lidt medtaget, men ellers i god stand Item 131 Sailor Moon lommeur og figur 250 DKK  Lommeuret er limited edition  Stand: Begge er blevet brugt, men i god stand Item 132 Love Live! School Idol Festival – officiel fanbog

100 DKK  Stand: Rigtig god, stort set ny Item 133 Eevee snekugle 75 DKK  Serie: Pokémon  Stand: Uåbnet, aldrig brugt Item 134 Kamina figur 150 DKK  Serie: Gurren Lagann  Stand: Rigtig god, stort set ny, men uden æske Item 135 Nana 1-11 100 DKK  Sprog: Engelsk  Stand: God Item 136 The Devil Ororon 1-4 50 DKK  Sprog: Dansk  Stand: God Item 137 FRUiTS og FRESH FRUiTS postkort 50 DKK  Viser japansk mode  Ca. 85 stk.  Stand: God, boksene er lidt ridsede Item 138 3 Gackt CD’er 50 DKK  Mizérable Single  Returner Single + DVD  Moon DVD  Stand: God Item 139 7 blandede J-Pop/J-Rock CD’er og singler

50 DKK  AN CAFE, Club Prince, Acid Black Cherry, Hyde, Zwei og Kanon Wakeshima  Stand: God Item 140 Arashi bundle 100 DKK  Inkluderer: Notesbog, bog om Sho Sakurai (på japansk), klistermærker, drikkedunksholder, koncert DVD, 9 idolbilleder, 3 singler (2 stk. inkl. DVD)  Stand: God Item 141 J-Pop/Idol bundle 50 DKK  Inkluderer: 10 idolbilleder (bl.a. Toma Ikuta, Hiro Mizushima og Koji Seto), 1 NEWS CD, et sæt Hiro klistermærker og en Hana Yori Dango F4 notesbog  Stand: God Item 142 Tony Tony Chopper T-shirt 10 DKK  Serie: One Piece  Størrelse: XS Item 143 One Piece T-shirt 10 DKK  Størrelse: S Item 144 Touko Kurihara figur 10 DKK  Serie: December When There Is No Angel  Uden æske, men uåbnet  Nederdelen kan tages af Item 145 Danbo taske 1 DKK  Serie: Yotsuba&!  Mål: 40x30x10  Tyndt materiale Item 146 Archen nøgleringsplushie 10 DKK  Serie: Pokémon  Stadigvæk med originalt tag Item 147 Shonen Jump 5-12 10 DKK  Fra 2010  Sprog: Engelsk Item 148 Gravitation 1-11 10 DKK  18+  Sprog: Dansk Item 149 Gul paryk m. ører 10 DKK  Lavet til at passe til Jolteon (Pokémon) Item 150 Fruits Basket 1-15 70 DKK  Sprog: Dansk  Stand: Okay med begrænset slid