CMYK UTA FC–Craiovai Universitatea 1:1 (1:0) N Y U Bãjan játékvezetõ pontot G A T I mentett a vendégeknek

Hétfõ, 2002. október 21.

Konstancai Farul–Temesvári Politehnica–AEK 3:1 (3:0) Korán eldõlt a három pont sorsa Nagyon gyatrán játszott a te- bajnoki találkozójára tartalé- az ellenfél kapuja elõtt. A li- mesvári csapat a tengerparti kolhatott. la-fehérek viszont nagyon bajnoki mérkõzésén. Már az A gyors Farul-támadások kö- hajtottak a becsületgólért, elsõ félóra után behozhatatlan zül a második már gólt eredmé- amit a 67. percben meg is sze- hátrányba került, s a második nyezett. Ugyanis a 2. percben reztek: Stancu a 16-os oldal- félidei idõleges fellángolása – szöglet nyomán – Bogdano- vonaláról lõtt igen szépen ka- csak szépítést eredményezett. vici fejelt Bogdan hálójába: puba: 3:1. Ezzel szemben a hazai együt- 1:0. A továbbiakban tes a rendkívül eredményes A hazai rohamozás folytató- mester is kettõs cserére szánta rajtjával megkönnyítette dott. A 12. percben Hrib beadá- el magát, ám ezzel együtt csa- helyzetét oly módon, hogy sából Bãdescu lõhetett volna pata nem tudta növelni góljai- Manta és Njock (csikos mezben) többször is megkeverte a vendégek védelmét szünet után már a következõ kapuba, ám addig forgolódott, nak számát. Sõt, Curcã kapus mígnem kisodródott a labdával kétszer is parádésan meghiúsí- Textilgyári stadion, 10 ezer nézõ. Vezette: Alexandru Bã- jelni Agachi kapussal. Mivel a kapu elõterébõl. Idõközben totta a vendégek újabb gólszer- jan (Videle) – 5,5, Cornel Fecioru – 5,5, Ispas Cojocaru utóbbi alacsonyabb, mint az A-osztály Curcã kapus is védett egy-két zési lehetõségeit. (mindkettõ bukaresti) – 5,5. Tartalék játékvezetõ: Orlando aradi támadó, még kinyújtott vérszegény temesvári lövést. A hajrában Dobre megsérült, Tandru (temesvári). Szakszövetségi megfigyelõk: George kézzel sem volt képes maga- A 8. fordulóban: FC így a Poli-AEK gyakorlatilag UTA–Universitatea 1:1, Aztán a 26. percben Bãdescu Ionescu, az RLSZ és Alexandru Boc (mindkettõ bukaresti), sabbra ugrani, mint Manta, s az korrigálta az említett gólhely- egyik kulcsembere nélkül fe- a liga részérõl. aradi csatárnak sikerült a kapu- FC Argeº–Steaua 2:3, Ra- jezte be a szombati mérkõzést, pid–FC Bákó 2:0, Gloria– zetben vétett hibáját, hiszen egy UTA FC: Bogdan – Zaha, Baldovin, Luca – Panin, Marius ba bólintania a labdát. A gólnak jobb oldali elfutást követõen melyen a hazai csapat megér- Popescu (Vintil㠖 68.), Nagy (Chitescu – 57.), Mãrginean, nem sokáig örülhettek az aradi ASTRA 2:0, FC Naþional– demelten tartotta otthon a há- Dinamo – lapzárta után ért kapuba helyezett: 2:0. Panaitescu – Njock, Manta (Ianu – 85.). Technikai stáb: labdarúgók, hiszen Bãjan játék- Továbbra is a hazaiak irányí- rom bajnoki pontot. Ionuþ Popa, Marcel Sârbu és Dan Þapoº. vezetõ a kapus szabálytalan tá- véget, Farul–Politehnica- A Viorel Anghelinei (Galac) AEK 3:1, Sportul studen- tottak, bár Silvãºan megpróbál- Craiova: Agachi –Dunãreanu, Ursu, Vochin – Dragomir, madásáért érvénytelenítette a ta többször is megkeverni a –Tudor Constantinescu és Flo- Stângã, Nica, Luþu (Sansiro Ciocoi – 81.) – Sava (Rada – gólt. Tette ezt hibásan, hiszen þesc–FC Brassó 1:2, Ceah- rentin Ivan (bukarestiek) alkot- lãul–Oþelul 4:0. konstancai védelmet. Tény, 88.) – Vlãdoiu, Verdeº (Bratu – 62.). Agachi rohant Mantába és nem hogy a 32. percben a Farul csa- ta játékvezetõi hármas jól látta Technikai stáb: Dumitru Marcu, Gheorghe Ciurea, Valen- fordítva. A táblázat: el feladatát. pata szerzett újabb találatot. Ek- tin David. Az elsõ félidõ lefújása elõtt Tartalék játékvezetõ: Silviu Rapid 8 7 0 1 20:7 21 kor bal oldali szabadrúgást kö- Sárga lapok: Panin (20.), Mãrginean (31.), Zaha (87.), még Vochin hibázott egy zic- Gloria 8 5 1 2 15:4 16 Sãftoiu (Ploieºti). vetõen Cristocea kapáslövéssel illetve Dragomir (90.). Kapuralövések száma: 10:10; Ka- cert: 4 méterrõl bikázta fölé Sa- Naþional 7 5 1 1 11:4 16 Szakszövetségi megfigye- Oþelul 8 4 2 2 8:10 14 bevette Bogdan kapuját: 3:0. pu felületére: 6:6; Lesarány: 4:5, Szögletarány: 5:2. va mesteri beadását. lõk: Gheorghe Nedelescu (Cra- Steaua 8 3 3 2 9:7 12 Egyértelmû, hogy e tetemes Gólszerzõk: 1:0 (7.): Baldovin a vonalon leragadt Agachi Poli-AEK 8 4 0 4 10:12 12 elõnynél elvileg eldõlt a mér- iova), Cornel Sorescu (Piteºti). Ceahlãul 8 2 5 1 14:9 11 Farul: Curc㠖 ªchiopu, mellett gurította a kapuba Panin bal oldali középre ívelé- Érett a craiovai gól Brassó 8 3 2 3 8:8 11 kõzés sorsa. Basarab Panduru sét. 1:1 (76.): Vlãdoiu bal belsõvel gurította el Dragomir Barbu, Popete, Mocanu (Se- A második félidõben, bár Io- Farul 8 3 2 3 8:8 11 technikai igazgató is érezte, lyukrafuttatását a késõn kimozduló Bogdan mellett. Universit. 8 3 2 3 13:16 11 hogy nagy baj van, ezért még a nin), Lungu, Bogdanovici, nuþ Popa heves kézmozdula- Dinamo 7 2 2 3 13:11 8 szünet elõtt kettõs cserét esz- Cristocea, Bãdescu, Liviu Mi- Baldovin jókor a jó tak az UTA szépségdíjas ak- tokkal jelezte játékosainak, ne Sportul 8 2 2 4 8:13 8 hai, Hrib (Bãlþoi). Argeº 8 2 2 4 8:13 8 közölt: Dumitru és Poenaru he- helyen ciójának a fõszereplõi. A 14. húzódjanak be saját kapujuk UTA8 2 1 5 10:18 7 lyére Buia, illetve Stancu állt Poli-AEK: Bogdan – Du- percben Nica bombázott 25 elé, tanítványai nem hallgattak Bákó 8 1 2 5 7:14 5 mitru (Buia), Constantinovici, Az elmúlt fordulókban is bebi- méterrõl az aradi kapu mellé, rá, s feladva a középpályát vé- ASTRA 8 1 1 6 7:15 4 be. A középpályás sor módosí- tása annyiban volt jó, hogy a ªoltuz, Mariºescu, Poenaru zonyosodott, hogy az aradi majd az ezt követõ kirúgás Pa- dekezésbe húzódtak. A 61. Következik (október 26-án): (Stancu), Balau- Poli-AEK a továbbiakban már együttes pontrúgásai életveszé- ninhoz került. A középpályás percben Sava, Dragomir, Luþu Dinamo–UTA, Ceahlãul–FC ru, Nicolae, nem kapott gólt. lyesek. Hiszen a két hórihorgas középre ívelt, Manta sarokkal volt a labda útja, utóbbi vi- Argeº, Steaua–Rapid, Bákó– Dobre, Oprea, A második félidõben is a centeren, Mantán és Njockon továbbította Njockhoz, aki egy szont csúnyán mellé gurította Gloria, ASTRA–Naþional, Silvãºan. kívül a piros-fehérek védõi is állítást követõen fél a sakk-mattra kijátszott hely- Universitatea–Farul, Politeh- Farul csapata játszott ötlete- sebben, csakhogy a biztos ve- jól fejelnek. Ezt a craiovai já- fordulásból ollózó mozdulattal zetet. A helyzetet követõen a nica-AEK–Sportul studenþesc, BERECZ tékosok is tudták, ezért mindkét lõtt kapura, de lövése célt vendégek áttértek a gyors rö- FC Brassó–Oþelul. zetés tudatában már nemigen összpontosítottak a játékosai SÁNDOR aradi centerre és az elõrejövõ tévesztett. A közönség vidpasszos játékra, s így több- Lucára nagyon odafigyeltek. tapsviharral díjazta a látványos ször is életveszélyes támadá- Az alacsony termetû Baldovint megmozdulást. sokat vezethettek. A találkozó viszont szó szerint figyelemre 75. percére már nagyon a le- Mérkõzésrõl mérkõzésre sem méltatták, ezért volt lehet- Hibásan vegõben lógott az egyenlítõ l A ploieºti-i csapat szakmai gyõzelmet. l Meglepõen hibáztak. l Az alsóházhoz séges, hogy a találkozó 7. per- érvénytelenített gól. Egy perccel késõbb Nica kispadját frissen elfoglaló gyengén vizsgázott a galaci tartozó ellenfelet fogadott cében az ötösön belülrõl szaba- keményen szerelte Chitescut, edzõt is „felavat- csapat a moldvai rangadón. A tegnap a listavezetõ Rapid. don guríthatott a vonalon lera- második hazai találat aki az összecsapást követõen ta” a besztercei csapat: Gloria– mindössze második õszi gyõ- edzõ még a gadt Agachi kapujába, miután Njock káprázatos megmozdu- a földön maradt, de a craio- ASTRA 2:0. Negrean elõbb zelmét megszerzõ Ceahlãul mérkõzés elõtt kijelentette: a labda mindenki fölött átszállt. lása felébresztette a vendége- vaiak a hazai játékosok inte- 11-esbõl (37. perc), majd ak- góljai Puricã (8. p.), Brujan csapata már napok óta a csü- ket, s a 29. percben Bogdan ka- getése ellenére sem rúgták ki cióból (44. perc) vette be an- (56. p., 11-esbõl) és Solomon törtöki UEFA-kupa találkozó- Manta és Njock pusnak elõbb Vlãdoiu, majd a labdát, s tovább vezették az nak az ellenfélnek a kapuját, (74. és 78. p.) nevéhez fûzõd- ra összpontosít, így ezúttal Luþu lövését kellett bravúrral akciót. A hazaiak ez idõ alatt amely immár két fordulója se- nek. Az Oþelul együttesére csak a három pont érdekli. A a legjobb hárítania. Három perccel ké- inkább társukkal voltak elfog- reghajtója az élvonalnak. l A ezúttal még Costel Orac edzõ szakvezetõnek igaza lett, hi- csatárpáros sõbb Sava jobb oldali középre lalva, így Dragomir zavartala- Cosmin Olãroiu edzõ nélkül sem tudott ráismerni. l Az szen a Rapid különösebb erõ- ívelését Luþu fejelte kicsivel nul futtathatta lyukra Vlãdoiut, maradt Steaua rendkívüli igye- Andone-legénység megint be- kifejtés nélkül gyõzött 2:0-ra A kameruni csatár Aradra ér- kapu mellé. Két perccel késõbb aki a késõn kimozduló kapus kezettel harcolt a három baj- kapta odahaza a fullánkot: két az igen harcias FC Bákó el- kezése óta a szakemberek vál- Panin elõrevágott labdáját mellett a bal alsóba gurított. noki pontért, amit viszonylag idegenbeli döntetlen után ve- len. Bãdoi a 35. percben sze- tig állítják, hogy az aradiak ék- Njock csúsztatta meg, a labda Az aradiak ekkor már hiába könnyen meg is szerzett. Fa- szített az FC Brassó elleni ta- rencsés körülmények között párosa lehet az idei bajnokság Mantához került, aki egy pat- reklamáltak, megtörtént a baj. lemi (10. p.) és Rãducanu (62. lálkozón. Stere hatalmas ka- szerzett vezetést. A 65. perc- legjobb csatárpárosa. Mind- tanás után kõkeményen kapura Ezt követõen a hazaiak újból p., 11-esbõl) góljaival már 2:0- pushibát kihasználva szerzett ben – Isac kiállításával – el is kettõ robusztus, technikailag lõtt, Agachi bravúrral hárított. pontrúgásokból veszélyeztet- ra vezetett a fõvárosi gárda. A vezetést a vendégcsapatnak a dõlt a mérkõzés sorsa. A fõ- kellõképpen képzett, s nagyon Két perccel késõbb ismét Man- tek, de az ered- piteºti-i legénység meglepõen 45. percben. Chihaia az 50. városi együttes a 83. percben nehezen lehet elválasztani a ta, illetve Bãjan játékvezetõ ke- ményen már késõn kezdett el játszani, így percben egyenlített ugyan, ám értékesítette emberelõnyét, labdától. Ráadásul nagyon jól rült a figyelem középpontjába. nem tudtak vál- csak szépíteni tudott Bukvic Onofraº az 55. percben kiala- amikor Bratu mesterien gurí- összedolgoznak, s lassan-las- A craiovaiak saját térfelükön toztatni. (75. p.) és Bãlaºa (88. p.) ré- kította a 2:1-es brassói gyõzel- tott a kivetõdõ Prunea mellett san csukott szemmel is meg- vesztették el a labdát, Marius BERKI vén. Ám közben Tricã (77. p.) met. A vendégek 0:0-nál (8. a bal alsó sarokba. találják egymást a pályán. A Popescu középre ívelt, Manta FLÁVIUSZ bebiztosította csapatának a perc) – Isãilã révén – büntetõt BERECZ S. szombati találkozón is õk vol- az ötös vonaláról ugrott fel fe-