Nagyaukció 34. numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban ( VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2020 október 26 - november 7 között. Az árverés napján NINCS MEGTEKINTÉS! AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: 2020 november 7. 18:00. VÁLTOZÁS: A magyar filatélia tételek közül csak a kiemelt tételek lesznek virtuális árverésen kikiáltva, mely 9:30 kor kezdődik, minden más területre 18:00 ig lehet online ajánlatot tenni. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a 317-4757, 266-4154 számokon, faxon a 318-4035 számon, e-mailben az [email protected], illetve honlapunkon (darabanth.com), ahol on-line ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, email) AJÁNLATOKAT 9:00-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők 2020. november 10-én 10 órától. Irodánk november 9-én egész nap zárva tart. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből). Az árverés MAGYAR FILATÉLIA, KÉPESLAP, NUMIZMATIKA és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek!

A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető.

Tisztelt Ügyfelünk!

VÁLTOZÁS A KIKIÁLTÁSBAN: Magyar filatélia csak a kiemelt tételek: 9:30 tól virtuális teremárverés keretében. A Gellértben nem lesz árverés! Az aukció menetét honlapunkon lehet követni 9:30-tól. Ajánlatot tenni elsősorban online lehet, élőben, direkt egyidejüleg a kikiáltással is, de előzetes bejelentkezés alapján telefonos ajánlattételre is van rá mód.  Ha szeretne telefonos ajánlatot tenni, akkor péntekig adja meg az első katalógusszámot amire licitálni akar, és kollégáink felhívják az aukció alatt és így tud telefonon licitálni. Írásban, emailben reggel 9-ig tud a magyar filatéliára ajánlatot tenni.

Magyar filatélia nem kiemelt tételek, külföldi filetélia és minden más terület: Csak online aukció, szokás szerint, zárás 18:00-kor.

Megtekintés: október 26. - november 7. között. (7-én szombaton NINCS MEGTEKINTÉS) Tételek átvétele november 10-én 10 órától! Irodánk november 9-én egész nap zárva tart!

Tartalomjegyzék: Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek 30000-30008 Magyar és külföldi bankjegyek 30017-30063 Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek 30073-30165 Magyar orvosi emlékérmek és plakettek 30175-30228 Magyar emlékveretek, plakettek 30238-30320 Külföldi fém- és ezüstpénzek 30330-30395 Külföldi emlékveretek, plakettek 30405-30429 Római Birodalom 30439-30450 Militária 30459-30498 Falerisztika: Kitüntetések, jelvények 30506-30525 Sportdíjak és sport emlékérmek 30535-30568 Részvények, értékpapírok, sorsjegyek 30577-30680 Papír és fém szükségpénzek 30681-30693 Numizmatikai irodalom, numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek 30702-30705 Tartásfokok

Fémpénzek, érmék, plakettek tartásfokai:

T:PP - Tükörveret; az érménél az alapfelület tükrösített, a kiemelkedő részek mattírozottak. T:P - Fél-tükörveret; az érménél az alapfelület fényes, a kiemelkedő részek könnyeden mattírozottak. T:BU - Selyemfényes; az alapfelület és a kiemelkedő részek egyaránt intenzív fényűek. T:1 - Verdefényes; az érme forgalomban nem volt, hibátlan. T:1- - Majdnem kiváló; a kiemelkedő részeknél apró kopás(ok). T:2 - Különösen szép; több apró kopással, a kiemelkedő részek kopottak (haj, címer, szakáll). T:2- - Nagyon szép; betűk vagy számjegyek, jelzések kopottabbak. T:3 - Szép; az érme nagy felületen kopott. T:3- - Nagyon jó; a felület erősen laposra kopott. T:4 - Jó; az egész érme kopott, de még felismerhető. T:5 - Gyenge; az érme alig azonosítható.

Bankjegyek tartásfokai:

T:I - A bankjegy forgalomban nem volt, tökéletes állapotban van. T:I- - A bankjegyen maximum törés nélküli enyhe hajtás, apró visszahajtott szamárfüllel. T:II - A bankjegyen egy erős vagy több halvány hajtás látható. T:II- - Használati nyomok, minimális kosz látható, hajtott. T:III - Szép, használt bakjegy törésekkel, hajtásokkal, apró szakadásokkal. T:III- - Sokat használt bankjegy, nagyobb szakadásokkal, lyukakkal. T:IV - Rengeteg hajtás, szakadás, firkálásokkal és anyaghiánnyal. T:V - Minden téren rossz állapot, hajtások, firkák, anyaghiányok, szakadások, összeragasztások, kosznyomok.

Rövidítések, hibajelzések:

anyaghiba hajlott korróziónyom restaurált ujjlenyomat brossnyom hajtatlan lapkahiba sarokhiány ü. (ütésnyom) DN (dátum nélkül) hullámos lemez lyuktömött sarokkopás zománchiány enyhén hajlott hullámos papír ph. (peremhiba) saroktörés, sarokhajlás zománchiba felületi karc juszt. (jusztírozott) polírozott szakadás fo. (foltos) ki. (kitörés) ragasztásnyom szakadt forrasztásnyom k. (karc) ragasztott szennyeződés füllel kis ph. (peremhiba) rep. (repedés) tűlyuk fny. (fülnyom) kis ü. (ütésnyom)

Anyagjelzések:

Ag (ezüst) Bi (bimetál) Hadifém Zn (cink) Al (alumínium) Br (bronz) Ni (nikkel) Al-Br Cu (réz) Porcelán Alpakka Cu-Ni (réz-nikkel) Sárgaréz Au (arany) Cu-Ni-Zn (réz-nikkel-cink) Sn (ón) Billon Fe (vas) Tombak

Ritkaság:

R RR RRR Unikum

Szakirodalom:

Adamo Adamovszky István: Magyar szükségpénz katalógus 1723-1959. Budapest 2008. Adamo Adamovszky István: Magyar bankjegy katalógus 1795-1925. Budapest 2009. Adamo Adamovszky István: Magyar bankjegy katalógus 1926-2009. Budapest 2009. Adamo Adamovszky István: Magyar bankjegy katalógus 1846-2009. Budapest 2009. Adamo Adamovszky István: Magyar érme katalógus 1848-2012. Budapest 2012. Besenyi Besenyi Gábor: Vérrel elnyert jutalmak. Német katonai kitüntetések és jelvények 1936-1945. Budapest 2012. Davenport John S. Davenport: World Crowns and Talers 1484-1968. Iola 1984. Friedberg Arthur Friedberg: Gold Coins of the World. New York 2003. Hessler-Chambliss Gene Hessler – Carlson Chambliss: Comprehensive Catalog of U.S. Paper Money. Port Clinton 2006. Huszár Huszár Lajos: Münzkatalog Ungarn von 1000 bis Heute. Budapest/München 1979. Herinek Ludwig Herinek : Österreichische Münzprägungen von 1592-1969. Bécs 1970-1984. HP Huszár Lajos – Procopius Béla: Die Medaillen- und Plakettenkunst in Ungarn. Budapest 1932. HP II Török Pál: Magyarországi érem- és plakettművészet 1850-1945. Budapest 2011. HTÉ Huszár Lajos: A régi magyar emlékérmek katalógusa I-VI. Budapest 1975-1984. HV Huszár Lajos – Varannai Gyula: Medicina in Nummis - Hungarian coins Related to Medicine. Budapest 1977. Klimek Edmund Kopicki: Ilustrowany skorowidz pieniędzy polskich i z Polską związanych I-II. Varsó 1995. Kodnar Johann Kodnar – Norbert Künstner: Katalog der österreichischen Banknoten ab 1759. 2. Auflage. 2010. Kopicki Edmund Kopicki: Ilustrowany skorowidz pieniędzy polskich i z Polską związanych I-II. Warszawa 1995. Krause Standard Catalog of World Coins 1601-1700, 1701-1800, 1801-1900, 1901-2000, 2001-. Iola 2008-2012. Krause Standard Catalog of World Paper Money 1368-1960, 1961-. Iola 2008. MIB Wolfgang Hahn: Moneta Imperii Byzantini I-III. Wien 1973-1981. Milne Joseph Grafton Milne: A Catalog of Alexandrian Coinage in the Ashmolean Museum. Oxford 1933. Moushmov Nikola Moushmov: Ancient Coins of the Balkan Peninsula. 1912. NMK Bodrogi Péter – Molnár József – Zeidler Sándor: Nagy magyar kitüntetéskönyv. H.n. 2005. Rayman Rayman János: Pécs szükségpénzei (1919-1921). Pécs 2008. Resch Adolf Resch: Siebenbürgische Münzen Und Medallien 1538-1898. Herrmannstadt 1901. RIC The Roman Imperial Coinage I-X. London 1984-1994. RSC H. A. Seaby - David R. Sear: Roman Silver Coins I-V. London 1978-1987. Sallay Sallay Gergely Pál: Seregszemle fémben, zománcban. A Magyar Királyi Honvédség és a leventemozgalom jelvényei 1938-1945. Budapest 2009. SB David R. Sear: Byzantine Coins and Their Values. London 1974. Sear David R. Sear: Roman Coins and their Values I-III. London 2000-2005. Svoronos Jean Nikolaus Svoronos: Ta Nomismata tou Kratous ton Ptolemaion. Athens 1904-1908. Unger Unger Emil: Magyar éremhatározó I-II. 2. kiadás. Budapest 1980. Unger Unger Emil: Magyar éremhatározó I-III. Budapest 1997-2001. Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek 30000.1893KB 10K Au "Ferenc József" Körmöcbánya (3,37g/0.900) T:2 kis ph. / Hungary 1893KB 10 Korona Au "Franz Joseph I" Kremnitz (3,37g/0.900) C:XF small edge error Adamo K8 ...... 65 000 30001.1894KB 10K Au "Ferenc József" Körmöcbánya (3,38g/0.900) T:2 / Hungary 1894KB 10 Korona Au "Franz Joseph I" Kremnitz (3,38g/0.900) C:XF Adamo K8 ...... 65 000 30002.1897KB 20K Au "Ferenc József" Körmöcbánya (6,79g/0.900) T:1- kis ph. / Hungary 1897KB 20 Korona Au "Franz Joseph" Kremnitz (6,79g/0.900) C:AU small edge error Adamo K9, Krause KM#486 ...... 110 000 30003.1968. 100Ft Au "Semmelweis Ignác" (8,43g/0.900) T:PP ujjlenyomatos / Hungary 1968. 100 Forint Au "Ignác Semmelweis" (8,43g/0.900) C:PP fingerprints Adamo EM30 ...... 140 000 30004.2008. 50.000Ft Au "Hunyadi Mátyás trónra lépésének 550. évfordulója" tanúsítvánnyal (10,04g/0.986) T:PP felületi karc / Hungary 2008. 50.000 Forint Au "550th Anniversary of the Accession of Matthias Corvinus" with certificate (10,04g/0.986) C:PP slightly scratched Adamo EM215 ...... 170 000 30005.2017. 5000Ft Au "Arany János születésének 200. évfordulója" PRÓBAVERET "P.V." jelzéssel (0,5g/0.999) T:P / Hungary. 2017 5000 Forint "200th Anniversary of Birth of János Arany" TRIAL STRIKE with "P.V." marking (0,5g/0.999) C:P ...... 180 000 30006.Ausztria 1892. 20K Au "Ferenc József" (6,79g/0.900) T:1-,2 apró ph. / Austria 1892. 20 Corona Au "Franz Joseph" (6,79g/0.900) C:AU,XF small edge error Krause KM#2806 ...... 110 000 30007.Svájc 1935L-B 20Fr "Helvetia" (6,48g/0.900) T:1,1- apró ph. / Switzerland 1935L-B 20 Francs "Helvetia" (6,48g/0.900) C:UNC,AU small edge error Krause KM#35.1 ...... 110 000 30008.Római Birodalom / Thesszaloniki / II. Theodosius 430. Solidus Au (4,47g) T:2 ü. / Roman Empire / Thessaloniki / Theodosius II. 430. Solidus Au "D N THEODO-SIVS P F AVG / VOT XXX MVLT XXXX / TESOB" (4,47g) C:XF ding RIC X 366...... 120 000

Magyar és külföldi bankjegyek 30017.Bécs 1806. Udvari leirat a Bécsi városi bankócédulák 5G-es névértékének kibocsátásáról, a bankjegy leírásával, és a korábbi kiadású bankjegy bevonásáról német nyelven. A mellékletben a bankjegy formuláréjával, merített papír alapú lapon, rendkívül szép állapotban megőrizve. / Vienna 1806. Royal Announcment about the issue of the 5 Gulden banknote, with description of the new and ingathering of old banknotes in german language. Appendix with the Formulare of the new banknote. In exceptionally well preserved condition...... 30 000 30018.1841. 50G "Privilegirte Oesterreichische National Bank" korabeli hamisítványa a bevonásáról szóló jegyzőkönyvvel és elismervénnyel német nyelven T:III,III- / Austrian Empire 1841. 50 Gulden "Privilegirte Oesterreichische National Bank" contemporary fake banknote with the protocol and acknowledgment on the involvement in German C:F,VG Adamo G77c ...... 40 000 30019.1848. 100Ft "Kossuth bankó" T:III fo. / Hungary 1848. 100Ft "Kossuth banknote" C:F spotted Adamo G114 ...... 22 000 30020.1852. 1Ft "Kossuth bankó" kitöltetlen "A","B","C","D" négyes ívben T:I,I- / Hungary 1852. 1 Forint blokk of 4 (A,B,C,D) without date and serial number C:UNC,AU Adamo G122 ...... 12 000 30021.1852. 1Ft "Kossuth bankó" kitöltetlen "E","F","G","H" négyes ívben T:I,I- / Hungary 1852. 1 Forint blokk of 4 (E,F,G,H) without date and serial number C:UNC,AU Adamo G122 ...... 12 000 30022.1852. 2Ft "Kossuth bankó" kitöltetlen "E","F","G","H" négyes ívben T:I- / Hungary 1852. 2 Forint blokk of 4 (E,F,G,H) without date and serial number C:AU Adamo G123 ...... 12 000 30023.1852. 5Ft "Kossuth bankó" kitöltetlen "D","E","F" hármas ívben T:I- / Hungary 1852. 5 Forint blokk of 3 (D,E,F) without date and serial number C:AU Adamo G124e ...... 12 000 30025.1852. 1$ "B" "Kossuth bankó" piros kézi sorszámozással, nyomdai papírránccal (3x) sorszámkövetők "23343-23345" T:I,I- / Hungary 1852. 1 Dollar "B" with red serial number, with typografical creases (3x) sequential serials "23343-23345" C:UNC,AU Adamo G118/1b ...... 60 000 30026.1852. 50$ "Kossuth bankó" piros kézi "417" sorszámozással, Kossuth Lajos saját kezű aláírásával, "B" sorozat T:III széleken apró beszakadások Hungary 1852. 50 Dollar with handwritten red "417" serial and with original signature of Lajos Kossuth, serie "B" C:F ont the edge with tiny ters Adamo G120 ...... 300 000 30027.1852. 100$ "Kossuth bankó" piros tintás kézi sorszám és dátum, Kossuth Lajos saját kezű aláírásával, bal alsó sarokban a sorszámozásnál alkalmazott rögzítés tűnyoma, T:III fo. / Hungary 1852. 100$ "Kossuth bankó" hand written serial and date with red Ink and signature of Louis Kossuth. In the lower left corner needle hole from the fastening during the serial number writing procedure C:F spotted ...... 220 000 30028.1902. 1000K felülbélyegzés nélkül T:I,I- / Hungary 1902. 1000 Korona without overprint C:UNC,AU Adamo K35 ...... 12 000 30029.1912. 100K "2472 15242" sorszámmal T:I apró sarokkopás / Hungary 1912. 100 Korona with "2472 15242" serial number C:UNC tiny corner wear Adamo K28 ...... 7 000 30030.1918. 200K "A 2088" (3x) sorszámkövetők "A2088 072409 - A2088 072411", hullámos hátlappal T:II / Hungary 1918. 200 Korona "A 2088" (3x) sequential serials "A2088 072409 - A2088 072411" C:XF ...... 44 000

4 30031.1939. 5P 21db-os vágatlan minta ívben, "1940. IV/5." dátummal T:III szakadt sarok RR! / Hungary 1939. 5 Pengő in a specimen sheet of 21 with "1940. IV/5." date C:F damaged corner VERY RARE! Adamo SP6e ...... 140 000 30032.1930. 100P 8db-os vágatlan MINTA ÍV, "1943. III. 17." dátummal, látható illesztőkerettel. A bankjegyek mind "007510" sorszámmal, de sorszámkövető sorozatszámokkal "E 647 - E 654" T:I- RR!/ Hungary 1930. 100 Pengő in a SPECIMEN SHEET of 8 with "1943. III. 17." date, with visible sheet edge frame. All banknotes with "007510" serial number, but with sequential series number "E 647 - E 654" C:AU VERY RARE! ...... 110 000 30033.1941. 20P 8db-os, előlapon csak fázisnyomat, vágatlan MINTA ÍV, bélyegzett "1941. III. 12." dátummal, illesztőkerettel T:I- RR!/ Hungary 1941. 20 Pengő in SPECIMEN SHEET of 8 with, frontside only phase print "1941. III. 12." date, with sheet edge frame C:AU VERY RARE! ...... 120 000 30034.1943. 100P "Szálasi-kiadás" kiadatlan, sor- és sorozatszám nélkül, ívből kivágva T:I- / Hungary 1943. 100 Pengő "Szálasi edition" officialy unissued, without serial number, cut from sheet C:AU Adamo SPT18v ...... 40 000 30035.Budapest 1946. 500.000AP "Pesti Magyar Kereskedelmi Bank / Pénztárjegy" kitöltetlen példány ellenőrzőszelvénnyel, "000794" sorszámmal, szárazpecséttel, bélyegzéssel T:I-,II rozsdás iratkapocs nyomával / Hungary / Budapest 1947. 500.000 Adópengő "Pesti Magyar Kereskedelmi Bank / Pénztárjegy", empty piece with counterfoil and "000749" serial number, embossed stamp and cancellation C:AU,XF with rusty paperclip mark ...... 20 000 30036.1946. 1.000.000.000BP ívből kézzel kivágva T:I- / Hungary 1946. 1.000.000.000BP hand cut from sheet C:AU Adamo P40 ...... 40 000 30037.1949. 20Ft (15x) sorszámkövetők "C 450 097729 - C 450 097744", nyomdai papírráncokkal T:I,I- kisebb hajlások / Hungary 1949. 20 Forint (2x) sequential serials"C 450 097729 - C 450 097744", with typografical creases C:UNC,AU small bends Adamo F10 ...... 260 000 30038.1949. 100Ft (2x) sorszámkövetők T:I-,II hajtatlan / Hungary 1949. 100 Forint (2x) sequential serials C:AU,XF unfolded Adamo F28 ...... 12 000 30039.1960. 20Ft "C059 036424" T:III / Hungary 1960. 20 Forint "C059 036424" C:F Adamo F12 ...... 30 000 30040.1969. 500Ft "E000 001210" sorozat és sorszámmal, piros "MINTA" felülnyomással és perforációval T:I / Hungary 1969. 500 Forint with "E000 001210" serial number and with red "MINTA" (SPECIMEN) overprint and perforation C:UNC Adamo F40Ma ...... 9 000 30041.1975. 500Ft "E000 000547" sorozat és sorszámmal, piros "MINTA" felülnyomással és perforációval T:I / Hungary 1969. 500 Forint with "E000 000547" serial number and with red "MINTA" (SPECIMEN) overprint and perforation C:UNC Adamo F41Ma ...... 9 000 30042.1980. 500Ft "E000 000627" sorozat és sorszámmal, piros "MINTA" felülnyomással és perforációval T:I / Hungary 1980. 500 Forint with "E000 000627" serial number and with red "MINTA" (SPECIMEN) overprint and perforation C:UNC Adamo F42Ma ...... 9 000 30043.1983. március 25. 1000Ft "A 30001120" sorszámmal, piros "MINTA" felülnyomással perforációval T:I / Hungary 25.03.1983.1000 Forint with "A 30001120" serial number and with red "MINTA" (SPECIMEN) overprint and perforation C:UNC Adamo F44M ...... 8 000 30044.1983. november 10. 1000Ft "B 00000684" sorszámmal, piros "MINTA" felülnyomással és perforációval T:I / Hungary 10.11.1983. 1000 Forint with "B 00000684" serial number and with red "MINTA" (SPECIMEN) overprint and perforation C:UNC Adamo F45M ...... 11 000 30045.1983. november 10. 1000Ft "C 00000255" sorszámmal, piros "MINTA" felülnyomással és perforációval T:I / Hungary 10.11.1983. 1000 Forint with "C 00000255" serial number and with red "MINTA" (SPECIMEN) overprint and perforation C:UNC Adamo F45.1M ...... 11 000 30046.1983. november 10. 1000Ft "D 00000787" sorszámmal, piros "MINTA" felülnyomással és perforációval T:I / Hungary 10.11.1983. 1000 Forint with "D 00000787" serial number and with red "MINTA" (SPECIMEN) overprint and perforation C:UNC Adamo F45.2M ...... 11 000 30047.1990. 500Ft "E000 000525" sorozat és sorszámmal, piros "MINTA" felülnyomással és perforációval T:I / Hungary 1990. 500 Forint with "E000 000525" serial number and with red "MINTA" (SPECIMEN) overprint and perforation C:UNC Adamo F43Ma ...... 9 000 30048.1990. 5000Ft "H 00000710" sorszámmal, piros "MINTA" felülnyomással és perforációval T:I / Hungary 1990. 5000 Forint with "H 00000710" serial number and with red "MINTA" (SPECIMEN) overprint and perforation C:UNC Adamo F49M ...... 11 000 30049.1990. 5000Ft "J 00000357" sorszámmal, piros "MINTA" felülnyomással és perforációval T:I / Hungary 1990. 5000 Forint with "J 00000357" serial number and with red "MINTA" (SPECIMEN) overprint and perforation C:UNC ...... 11 000 30050.1992. 1000Ft "D 00000288" sorszámmal, piros "MINTA" felülnyomással és perforációval T:I / Hungary 1992. 1000 Forint with "D 00000288" serial number and with red "MINTA" (SPECIMEN) overprint and perforation C:UNC Adamo F46M ...... 11 000 30051.1992. 5000Ft "J 00000792" sorszámmal, piros "MINTA" felülnyomással és perforációval T:I / Hungary 1992. 5000 Forint with "J 00000792" serial number and with red "MINTA" (SPECIMEN) overprint and perforation C:UNC Adamo F50M ...... 11 000 30052.1993. 1000Ft "D 00000208" sorszámmal, piros "MINTA" felülnyomással és perforációval T:I / Hungary 1993. 1000 Forint with "D 00000208" serial number and with red "MINTA" (SPECIMEN) overprint and perforation C:UNC Adamo F47M ...... 9 000 30053.1993. 1000Ft "E 00000145" sorszámmal, piros "MINTA" felülnyomással és perforációval T:I / Hungary 1993. 1000 Forint with "E 00000145" serial number and with red "MINTA" (SPECIMEN) overprint and perforation C:UNC Adamo F47.1M ...... 9 000 5 Várjuk beadásait - dolgozzunk együtt a sikerért!

30054.1993. 5000Ft "J 00000267" sorszámmal, piros "MINTA" felülnyomással és perforációval T:I / Hungary 1993. 5000 Forint with "J 00000267" serial number and with red "MINTA" (SPECIMEN) overprint and perforation C:UNC Adamo F51M ...... 11 000 30055.1995. 5000Ft "J 00000639" sorszámmal, piros "MINTA" felülnyomással és perforációval T:I / Hungary 1995. 5000 Forint with "J 00000639" serial number and with red "MINTA" (SPECIMEN) overprint and perforation C:UNC Adamo F52M ...... 11 000 30056.1995. 5000Ft "K 00000754" sorszámmal, piros "MINTA" felülnyomással és perforációval T:I / Hungary 1995. 5000 Forint with "K 00000754" serial number and with red "MINTA" (SPECIMEN) overprint and perforation C:UNC Adamo F52.1M ...... 11 000 30057.1996. 1000Ft "E 00000417" sorszámmal, piros "MINTA" felülnyomással és perforációval T:I / Hungary 1996. 1000 Forint with "E 00000417" serial number and with red "MINTA" (SPECIMEN) overprint and perforation C:UNC Adamo F48M ...... 11 000 30058.1996. 1000Ft "F 00000464" sorszámmal, piros "MINTA" felülnyomással és perforációval T:I- kis törés / Hungary 1996. 1000 Forint with "F 00000464" serial number and with red "MINTA" (SPECIMEN) overprint and perforation C:AU small bend Adamo F48.1M ...... 8 000 30059.2016. 2000Ft "MINTA" felülnyomással "CA 0000261" T:I /Hungary 2016. 2000 Forint "MINTA (SPECIMEN)" "CA 0000261" C:UNC ...... 12 000 30060.Amerikai Egyesült Államok / Katonai kiadás 1948. 5$ T:III / USA / Military Payment Certificate 1948. 5 Dollars C:F Krause M20 ...... 170 000 30061.Amerikai Egyesült Államok / Katonai kiadás 1951. 50c T:II USA / Military Payment Certificate 1951. 50 Cents C:XF Krause M25 ...... 19 000 30062.Franciaország 1987. 200Fr "M.047 876820" eredeti "PMG" csomagolásban T:I- (65 EPQ) / France 1987. 200 Francs "M.047 876820" in original "PMG" packing C:AU (65 EPQ) Krause 155b ...... 22 000 30063.Jugoszlávia 1929. 100D (5x), ebből 4x Karageorge, 1x I. Sándor vízjellel, közte egy hamis felülbélyegzés + 1931. 50D + 1931. 1000D + 1935. 500D + 1936. 20D nyomdahibás, halovány nyomat + 1939. 10D, mind olasz "VERIFICATO" felülbélyegzéssel T:I--III- / Yugoslavia 1929. 100D (5x), 4x with Karageorge, 1x with Alexander I watermark, with one counterfait overprint, 1931. 50 Dinara + 1931. 1000 Dinara + 1935. 500 Dinara + 1936. 20 Dinara with faint print printing error + 1939. 10 Dinara, all with Italian "VERIFICATO" overprint C:AU-VG Krause 27a, b, 28, 29, 30, 32, 35 ...... 120 000

Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek 30073.997-1038. Denár Ag "I. István" (0,79g) T:1-,2 / Hungary 997-1038. Denar Ag "Stephen I" (0,79g) C:AU,XF Huszár: 1., Unger I.: 1...... 60 000 30074.1038-1041, 1044-1046. Denár Ag "Péter" (0,37g) T:1- / Hungary 1038-1041, 1044-1046. Denar Ag "Peter" (0,37g) C:AU Huszár: 6., Unger I.: 2...... 100 000 30075.1041-1044. Denár Ag "Aba Sámuel" (0,51g) T:1-,2 / Hungary 1041-1044. Denar Ag "Samuel Aba" (0,51g) C:AU,XF Huszár: 7., Unger I.: 3...... 280 000 30076.1063-1074. Denár Ag "Salamon, 8 pont sziglával" (0,51g) T:1,1- / Hungary 1063-1074. Denar Ag "Solomon, with 8 dot sigil" (0,51g) C:UNC,AU Huszár: 14., Unger I.: 8...... 50 000 30077.1063-1074. Denár Ag "Salamon, 8 ék sziglával" (0,47g) T:1 / Hungary 1063-1074. Denar Ag "Solomon, with 8 wedge sigil" (0,47g) C:UNC Huszár: 14., Unger I.: 8...... 50 000 30078.1077-1095. Denár Ag "I. László" (0,79g) T:2 / Hungary 1077-1095. Denar Ag "Ladislaus I" (0,79g) C:XF Huszár: 25., Unger I.: 20...... 30 000 30079.1095-1116. Denár Ag "Kálmán" (0,36g) T:1- / Hungary 1095-1116. Denar Ag "Coloman" (0,36g) C:AU Huszár: 34., Unger I.: 30...... 5 000 30080.1095-1116. Denár Ag "Kálmán, eggyel több szigla" (0,40g) T:1- / Hungary 1095-1116. Denar Ag "Coloman, one more sigil" (0,40g) C:AU Huszár: 34., Unger I.: 30...... 5 000 30081.1095-1116. Denár Ag "Kálmán, 4 pont sziglával" (0,41g) T:1- / Hungary 1095-1116. Denar Ag "Coloman, with 4 dot sigil" (0,41g) C:AU Huszár: 34., Unger I.: 30...... 5 000 30082.1095-1116. Denár Ag "Kálmán" (0,29g) T:1- / Hungary 1095-1116. Denar Ag "Coloman" (0,29g) C:AU Huszár: 37., Unger I.: 28...... 5 500 30083.1095-1116. Denár Ag "Kálmán" (0,45g) T:1 patina / Hungary 1095-1116. Denar Ag "Coloman" (0,45g) C:UNC patina Huszár: 38., Unger I.: 29...... 7 500 30084.1095-1116. Denár Ag "Kálmán, bal alsó negyed helyett a bal felső negyedben két szigla, hátlapon veretkettőződés" (0,39g) T:1 patina / Hungary 1095-1116. Denar Ag "Coloman, two sigils in the upper left quadrant instead of the lower left quadrant, double strike on the reverse" (0,39g) C:UNC patina Huszár: 38., Unger I.: 29...... 8 000 30085.1095-1116. Denár Ag "Kálmán" (0,38g) T:1-,2 / Hungary 1095-1116. Denar Ag "Coloman" (0,38g) C:AU,XF Huszár: 39, Unger I.: 32 ...... 5 500 30086.1095-1116. Denár Ag "Kálmán" (0,44g) T:1,1- / Hungary 1095-1116. Denar Ag "Coloman" (0,44g) C:UNC,AU Huszár: 39.var, Unger I.: 32.var ...... 6 500 30087.1095-1116. Denár Ag "Kálmán" (0,39g) T:1- / Hungary 1095-1116. Denar Ag "Coloman" (0,39g) C:AU Huszár: 40., Unger I.: 31...... 5 500 30088.1095-1116. Denár Ag "Kálmán, hátlapon veretkettőződés" (0,50g) T:1 / Hungary 1095-1116. Denar Ag "Coloman, double strike on the reverse" (0,50g) C:UNC Huszár: 40., Unger I.: 31...... 6 000

6 30089.1095-1116. Denár Ag "Kálmán" (0,26g) T:1-,2 / Hungary 1095-1116. Denar Ag "Coloman" (0,26g) C:AU,XF Huszár: 41., Unger I.: 34...... 5 000 30090.1116-1131. Denár Ag "II. István" (0,35g) T:1- / Hungary 1116-1131. Denar Ag "Stephen II" (0,35g) C:AU Huszár: 47., Unger I.: 37...... 5 500 30091.1116-1131. Denár Ag "II. István" (0,44g) T:1- / Hungary 1116-1131. Denar Ag "Stephen II" (0,44g) C:AU Huszár: 76., Unger I.: 42...... 5 500 30092.1116-1131. Denár Ag "II. István, kisebb érmekép" (0,35g) T:1- / Hungary 1116-1131. Denar Ag " Stephen II, smaller coin image" (0,35g) C:AU Huszár: 76.var, Unger I.: 42.var ...... 5 000 30093.1116-1131. Denár Ag "II. István, négy pont szigla az előlapon" (0,39g) T:1- / Hungary 1116-1131. Denar Ag "Stephen II, four dot sigils on the obverse" (0,39g) C:AU Huszár: 84.var, Unger I.: 39.var ..6 500 30094.1116-1131. Denár Ag "II. István" (0,23g) T:1- / Hungary 1116-1131. Denar Ag "Stephen II" (0,23g) C:AU Huszár: 91., Unger I.: 40...... 5 500 30095.1116-1131. Denár Ag "II. István" (0,32g) T:1-,2 patina / Hungary 1116-1131. Denar Ag " Stephen II" (0,32g) C:AU,XF patina Huszár: 94., Unger I.: 38...... 5 000 30096.1131-1141. Denár Ag "II. Béla" (0,35g) T:1,1- patina / Hungary 1131-1141. Denar Ag "Bela II" (0,35g) C:UNC,AU Huszár: 50., Unger I.: 43...... 5 500 30097.1131-1141. Denár Ag "II. Béla" (0,16g) T:1-,2 lyuk / Hungary 1131-1141. Denar Ag "Bela II" (0,16g) C:AU,XF holed Huszár: 54., Unger I.: 50...... 5 500 30098.1131-1141. Denár Ag "II. Béla" (0,17g) T:1-,2 patina, kis kitörés / Hungary 1131-1141. Denar Ag "Bela II" (0,17g) C:AU,XF patina, little crack Huszár: 82., Unger I.: 51...... 5 500 30099.1131-1141. Denár Ag "II. Béla" (0,22g) T:1- / Hungary 1131-1141. Denar Ag "Bela II" (0,22g) C:AU Huszár: 89., Unger I.: 48...... 5 500 30100.1131-1141. Denár Ag "II. Béla" (0,35g) T:1,1- / Hungary 1131-1141. Denar Ag "Bela II" (0,35g) C:UNC,AU Huszár: 99., Unger I.: 52...... 5 500 30101.1131-1141. Denár Ag "II. Béla, 3 ék sziglával" (0,32g) T:1- / Hungary 1131-1141. Denar Ag "Bela II, with 3 wedge sigil" (0,32g) C:AU Huszár: 99.var, Unger I.: 52.var ...... 5 000 30102.1141-1162. Denár Ag "II. Géza" (0,18g) T:2 patina / Hungary 1141-1162. Denar Ag "Geza II" (0,18g) C:XF patina Huszár: 80., Unger I.: 59...... 5 500 30103.1141-1162. Denár Ag "II. Géza" (0,18g) T:1- patina / Hungary 1141-1162. Denar Ag "Geza II" (0,18g) C:AU patina Huszár: 106., Unger I.: 56...... 18 000 30104.1141-1162. Denár Ag "II. Géza, hátlapon rövidebb szárú kereszt" (0,15g) T:1- apró lyukak / Hungary 1141-1162. Denar Ag "Geza II, shorter stem cross on the reverse" (0,15g) C:AU little holes Huszár: 124.var, Unger I.: 71.var ...... 5 000 30105.1141-1162. Denár Ag "II. Géza" (0,13g) T:2 lyuk / Hungary 1141-1162. Denar Ag "Geza II" (0,13g) C:XF holed Huszár: 127., Unger I.: 84...... 8 000 30106.1141-1162. Denár Ag "II. Géza" (0,19g) T:1- / Hungary 1141-1162. Denar Ag "Geza II" (0,19g) C:AU Huszár: 124., Unger I.: 71...... 5 000 30107.1141-1162. Denár Ag "II. Géza" (0,22g) T:1-,2 patina / Hungary 1141-1162. Denar Ag "Geza II" (0,22g) C:AU,XF patina Huszár: 145., Unger I.: 68...... 5 000 30108.1141-1162. Denár Ag "II. Géza" (0,21g) T:1- / Hungary 1141-1162. Denar Ag "Geza II" (0,21g) C:AU Huszár: 148., Unger I.: 69...... 5 000 30109.1141-1162. Denár Ag "II. Géza" (0,22g) T:2 patina, repedés / Hungary 1141-1162. Denar Ag "Geza II" (0,22g) C:XF patina, crack Huszár: 150., Unger I.: 74...... 6 000 30110.1141-1162. Denár Ag "II. Géza" (0,19g) T:1- patina / Hungary 1141-1162. Denar Ag "Geza II" (0,19g) C:AU patina Huszár: 152., Unger I.: 72...... 5 000 30111.1141-1162. Denár Ag "II. Géza" (0,39g) T:1-,2 patina / Hungary 1141-1162. Denar Ag "Geza II" (0,39g) C:AU,XF patina Huszár: 159., Unger I.: 60...... 13 000 30112.1141-1162. Denár Ag "II. Géza" (0,15g) T:1- hajlott lemez, patina / Hungary 1141-1162. Denar Ag "Geza II" (0,15g) C:AU bent coin, patina Huszár: 164., Unger I.: 86...... 8 000 30113.1141-1162. Denár Ag "II. Géza, hosszabb szárú kereszt" (0,19g) T:1- patina / Hungary 1141-1162. Denar Ag "Geza II, longer-stemmed cross" (0,19g) C:AU patina Huszár: 164.var, Unger I.: 86.var ....8 000 30114.1162-1172. Denár Ag "III. István, négy szigla a hátlapon" (0,28g) T:1- patina / Hungary 1162-1172. Denar Ag "Stephen III, four sigils on the reverse" (0,28g) C:AU patina Huszár: 117.var, Unger I.: 82.var ...... 9 000 30115.1172-1196. Denár Ag "III. Béla" (0,31g) T:2 / Hungary 1172-1196. Denar Ag "Bela III" (0,31g) C:XF patina Huszár: 69., Unger I.: 101...... 5 000 30116.1172-1196. Denár Ag "III. Béla, öt helyett hat lándzsa" (0,33g) T:1-,2 / Hungary 1172-1196. Denar Ag "Bela III, six spears instead of five" (0,33g) C:AU,XF patina Huszár: 69.var, Unger I.: 101.var ...... 5 000 30117.1172-1196. Denár Ag "III. Béla, öt helyett hét lándzsa" (0,19g) T:2 patina / Hungary 1172-1196. Denar Ag "Bela III, seven spears instead of five" (0,19g) C:XF patina Huszár: 69.var, Unger I.: 101.var ...... 5 000 30118.1172-1196. Denár Ag "III. Béla" (0,25g) T:1 patina R! / Hungary 1172-1196. Denar Ag "Bela III" (0,25g) C:UNC patina R! Huszár: 138., Unger I.: 97...... 100 000 30119.1205-1235. Obolus Ag "II. András" (0,26g) T:2,2- patina / Hungary 1205-1235. Obolus Ag "Andreas II" (0,26g) C:XF,VF patina Huszár: 251., Unger I.: 191...... 44 000 7 A nagyaukció online része 18:00 órakor zárul!

30120.1205-1235. Denár Ag "II. András" (0,53g) T:1- / Hungary 1205-1235. Denar Ag "Andreas II" (0,53g) C:AU Huszár: 264., Unger I.: 148...... 40 000 30121.1205-1235. Obolus Ag "II. András" (0,35g) T:2 patina / Hungary 1205-1235. Obolus Ag "Andreas II" (0,35g) C:XF patina Huszár: 267., Unger I.: 161...... 5 500 30122.1235-1270. Denár Ag "IV. Béla" (0,41g) T:2,2- patina / Hungary 1235-1270. Denar Ag "Bela IV" (0,41g) C:XF,VF patina Huszár: 306., Unger I.: 228...... 5 000 30123.1235-1270. Obolus Ag "IV. Béla" (0,20g) T:1- / Hungary 1235-1270. Obolus Ag "Bela IV" (0,20g) C:AU Huszár: 307., Unger I.: 229...... 5 000 30124.1235-1270. Obolus Ag "IV. Béla" (0,23g) T:2 / Hungary 1235-1270. Obolus Ag "Bela IV" (0,23g) C:XF Huszár: 314., Unger I.: 236...... 5 000 30125.1235-1270. Obolus Ag "IV. Béla" (0,24g) T:1- RR! / Hungary 1235-1270. Obolus Ag "Bela IV" (0,24g) C:AU RR! Huszár: 319., Unger I.: 254...... 30 000 30126.1235-1270. Denár Ag "IV. Béla" (0,51g) T:2 / Hungary 1235-1270. Denar Ag "Bela IV" (0,51g) C:XF Huszár: 320., Unger I.: 218...... 5 000 30127.1235-1270. Obolus Ag "IV. Béla" (0,15g) T:1-,2 RRR! / Hungary 1235-1270. Obolus Ag "Bela IV" (0,15g) C:AU,XF RRR! Huszár: 335., Unger I.: 250...... 50 000 30128.1235-1270. Obolus Ag "IV. Béla" (0,22g) T:1-,2 / Hungary 1235-1270. Obolus Ag "Bela IV" (0,22g) C:AU,XF Huszár: 337., Unger I.: 247...... 5 000 30129.1235-1270. Obolus Ag "IV. Béla" (0,26g) T:1-,2 / Hungary 1235-1270. Obolus Ag "Bela IV" (0,26g) C:AU,XF Huszár: 340., Unger I.: 256C...... 5 000 30130.1235-1270. Obolus Ag "IV. Béla" (0,27g) T:2,2- RR! patina / Hungary 1235-1270. Obolus Ag "Bela IV" (0,27g) C:XF,VF RR! patina Huszár: 417., Unger I.: 252...... 15 000 30131.1270-1272. Denár Ag "V. István" (0,67g) T:2,2- / Hungary 1270-1272. Denar Ag "Stephen V" (0,67g) C:XF,VF Huszár: 343., Unger I.: 257...... 5 000 30132.1270-1272. Obolus Ag "V. István" (0,23g) T:2 R! / Hungary 1270-1272. Obolus Ag "Stephen V" (0,23g) C:XF R! Huszár: 351., Unger I.: 263...... 20 000 30133.1270-1272. Obolus Ag "V. István" (0,22g) T:1- RR! / Hungary 1270-1272. Obolus Ag "Stephen V" (0,22g) C:AU RR! Huszár: 353., Unger I.: 265...... 65 000 30134.1270-1272. Denár Ag "V. István" (0,39g) T:1-,2 / Hungary 1270-1272. Denar Ag "Stephen V" (0,39g) C:AU,XF Huszár: 357., Unger I.: 268...... 5 000 30135.1270-1272. Obolus Ag "V. István" (0,22g) T:1-,2 / Hungary 1270-1272. Obolus Ag "Stephen V" (0,22g) C:AU,XF Huszár: 358., Unger I.: 269...... 5 000 30136.1270-1272. Obolus Ag "V. István" (0,15g) T:1- RRR! / Hungary 1270-1272. Obolus Ag "Stephen V" (0,15g) C:AU RRR! Huszár: ---, Unger I.: --- Pannonia Terra VI. Kamaraárverésén publikálták (No.109) ...... 120 000 30137.1272-1290. Denár Ag "IV. László" (0,48g) T:2 patina / Hungary 1272-1290. Denar Ag "Ladislaus IV" (0,48g) C:XF patina Huszár: 382., Unger I.: 290...... 15 000 30138.1272-1290. Denár Ag "IV. László" (0,33g) T:2 patina Hungary 1272-1290. Denar Ag "Ladislaus IV" (0,33g) C:XF patina Huszár: 385., Unger I.: 292...... 30 000 30139.1272-1290. Denár Ag "IV. László" (0,44g) T:2,2- félrecsúszott veret / Hungary 1272-1290. Denar Ag "Ladislaus IV" (0,44g) C:XF,VF slipped struck Huszár: 390., Unger I.: 300...... 5 000 30140.1272-1290. Obolus Ag "IV. László" (0,19g) T:2- / Hungary 1272-1290. Obolus Ag "Ladislaus IV" (0,19g) C:VF Huszár: 391., Unger I.: 301...... 5 000 30141.1290-1301. Denár Ag "III. András" (0,35g) T:2 R! / Hungary 1290-1301. Denar Ag "Andreas III" (0,35g) C:XF R! Huszár: 422., Unger I.: 334...... 32 000 30142.1290-1301. Bagattino Ag "III. András" (0,10g) T:2,2- RR! / Hungary 1290-1301. Bagattino Ag "Andreas III" (0,10g) C:XF,VF RR! ...... 30 000 30143.1301-1305. Denár Ag "Vencel" (0,34g) T:1- / Hungary 1301-1305. Denar Ag "Wenceslaus" (0,34g) C:AU patina Huszár: 434., Unger I.: 343...... 14 000 30144.1301-1305. Denár Ag "Vencel" (0,29g) T:1- patina / Hungary 1301-1305. Denar Ag "Wenceslaus" (0,29g) C:AU patina Huszár: 436., Unger I.: 345...... 12 000 30145.1301-1305. Denár Ag "Vencel" (0,36g) T:2 patina / Hungary 1301-1305. Denar Ag "Wenceslaus" (0,36g) C:XF patina Huszár: ---, Unger I.: --- ...... 14 000 30146.1329(?). Denár Ag "Károly Róbert" (0,24g) T:2 / Hungary 1329(?). Denar Ag "Charles I" (0,24g) C:XF Huszár: 471, Unger I.: 372...... 5 000 30147.1635K-B Tallér Ag "II. Ferdinánd" Körmöcbánya (28,73g) T:2 portré oldalon karc, patina / Hungary 1635K-B Thaler Ag "Ferdinand II" Kremnitz (28,73g) C:XF portrait side with scratch Huszár 1179., Unger II.: 898.a ...... 240 000 30148.1664K-B 15kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (5,99g) T:2,2- / Hungary 1664K-B 15 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (5,99g) C:XF,VF Huszár:1423., Unger II.:1060.a ...... 10 000 30149.1674K-B 15kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (5,91g) T:2 / Hungary 1674K-B 15 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (5,91g) C:XF Huszár: 1423., Unger II.: 1058 ...... 12 000 30150.1676K-B 15kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (5,94g) T:2 / Hungary 1676K-B 15 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (5,94g) C:XF Huszár: 1423., Unger II.: 1058...... 12 000

8 30151.1678K-B 15kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (5,52g) T:2- / Hungary 1678K-B 15 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (5,52g) C:VF Huszár: 1425., Unger II.: 1060.a ...... 8 000 30152.1681K-B 15kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (6,17g) T:2 / Hungary 1681K-B 15 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (6,17g) C:XF Huszár: 1425., Unger II.: 1060.a ...... 12 000 30153.1695N-B/P-O 3kr Ag "I. Lipót, A.G.H.R." Nagybánya (1,66g) T:2- / Hungary 1695N-B/P-O 3 Kreuzer Ag "Leopold I, A.G.H.R." Baia Mare (1,66g) C:VF Unger II.: 1089.var., Huszár: 1469.var...... 5 000 30154.1739K-B Tallér Ag "III. Károly" Körmöcbánya (28,74g) T:1-,2 / Hungary 1739K-B Thaler Ag "Charles III" Kremnitz (28,74g) C:AU,XF Huszár: 1605-1606., Unger II.: 1185...... 110 000 30155.1742KB Tallér Ag "Mária Terézia" Körmöcbánya (28,42g) T:2- ph. / Hungary 1742KB Madonnentaler Ag "Maria Theresia" Kremnitz (28,42g) C:VF edge error Huszár: 1666., Unger III.: 1222...... 60 000 30156.1771K EVM-D Tallér Ag "Mária Terézia" Körmöcbánya (27,92g) T:2,2- / Hungary 1771K EVM-D Thaler Ag "Maria Theresia" Kremnitz (27,92g) C:XF,VF Huszár: 1678., Unger III.: 1228.b ...... 100 000 30157.1778B SK-PD Tallér Ag "Mária Terézia" Körmöcbánya (27,99g) T:2 karc / Hungary 1778B SK-PD Thaler Ag "Maria Theresia" Kremnitz (27,99g) C:XF scratch Huszár: 1680., Unger III.: 1228.d ...... 75 000 30158.1783B Tallér Ag "II. József" Körmöcbánya (28,10g) T:1-,2 juszt. / Hungary 1783B Thaler Ag "Joseph II" Kremnitz (28,10g) C:AU,XF justired Huszár: 1869., Unger III.: 1320...... 20 000 30159.1794B 20kr Ag "I. Ferenc" Körmöcbánya (6,56g) T:2,2- patina / Hungary 1794B 20 Kreuzer Ag "Franz I" Kremnica (6,56g) C:XF,VF patina Krause KM#2139, Unger III.: 1375.a, Huszár: 1964 ...... 3 000 30160.1804B 20kr Ag "I. Ferenc" Körmöcbánya (6,67g) T:2 / Hungary 1804B 20 Kreuzer Ag "Franz I" Kremnica (6,67g) C:XF Huszár: 1964., Unger III.: 1375.a ...... 3 000 30161.1829E 20kr Ag "I. Ferenc" Nagybánya (6,53g) T:2- patina / Hungary 1829E 20 Kreuzer Ag "Franz I" Baie Mare (6,53g) C:VF patina Krause KM#2145, Unger III.: 1380.b, Huszár: 1980 ...... 5 000 30162.1830B 20kr Ag "I. Ferenc" Körmöcbánya (6,67g) T:1- / Hungary 1830B 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,67g) Kremnica C:AU Krause KM#2145, Unger III.: 1380.a, Huszár: 1979 ...... 4 000 30163.1848KB 10kr Ag "V. Ferdinánd" Körmöcbánya (3,89g) T:1-,2 juszt., felületi karc / Hungary 1848KB 10 Krajczár Ag "Ferdinand V" Kremnica (3,89g) C:AU,XF justired, surface scratch Adamo B4 ...... 50 000 30164.1927. 20f Cu-Ni T:1- / Hungary 1927. 20 Fillér Cu-Ni C:AU Adamo P4 ...... 12 000 30165.~1967. 5f Al (100x) eredeti, lezárt "Magyar Nemzeti Bank Főpénztár" papírzacskóban, bélyegzéssel T:1,1- / Hungary ~1967. 5 Fillér Al (100x) in original, sealed "Magyar Nemzeti Bank Főpénztár" paper bag, with cancellation C:UNC,AU ...... 7 000

Magyar orvosi emlékérmek és plakettek 30175.Beck András (1911-1985) 1977. "Dr. Weil Emil 1897-1954 / Jubileumi emlékülés 1977" öntött Br plakett (67x53mm) T:2 / Hungary 1977. "Emil Weil, Dr. 1897-1954 - Jubilee session 177" cast Br plaque (67x53mm) C:XF CS 707...... 3 000 30176.Josef Daniel Boehm (1794-1865) 1847. "Szabad Királyi Sopron Városa A Magyar Orvosok és Természetvizsgálók VIII. Nagy Gyűlésére" Br emlékérem (44,4g/41mm) T:1- / Hungary 1847. "Szabad Királyi Sopron Városa A Magyar Orvosok és Természetvizsgálók VIII. Nagy Gyűlésére" Br commemorative coin. Sign.: Josef Daniel Boehm (44,4g/41mm) C:AU ...... 14 000 30177.Borsos Miklós (1906-1990) DN "Zsámboki János / Magyar Orvostörténelmi Társaság" öntött Br emlékérem. "IOANNES SAMBVCVS 1531-1584 / SOCIETAS - HVNGARICA - HISTORIAE - ARTIS - MEDICINAE" (159,39g/73mm) T:1- / Hungary ND "János Zsámboki / Hungarian Medical History Society" cast Br commemorative medallion. Sign.: Miklós Borsos (159,39g/73mm) C:AU CS 513. ....9 000 30178.Búza Barna (1910-2010) 1981. "Professor Gerlóczy Ferenc hetven éves / I. Gyermekklinika Budapest 1981" Br emlékérem (540g/99mm) T:1- / Hungary 1981. "Professor Ferenc Gerlóczy is 70 years old / I. Children's Clinic Budapest 1981" Br commemorative medallion. Sign.: Barna Búza (540g/99mm) C:AU CS 174...... 4 000 30179.Búza Barna (1910-2010) 1983. "Semmelweis - Michaelis" öntött Br emlékérem. "SEMMELWEIS MICHAELIS - JUBILEUM KIEL 1983 BUDAPEST KONGRESS / FEBRIS PUERPERALIS HUNGARIA 1858" (407,51g/97mm) T:1- / Hungary 1983. "Semmelweis - Michaelis" cast Br commemorative medallion. Sign.: Barna Búza (407,51g/97mm) C:AU CS 552...... 4 000 30180.Csíkszentmihályi Róbert (1940-) 1975. "Prof. Radnót Magda / 25 éves egyetemi tanári működése emlékére 1975" öntött Br emlékérem (272,19g/94mm) T:1- / Hungary 1975. "Magda Radnót, Prof." cast Br commemorative medallion. Sign.: Róbert Csíkszentmihályi (272,19g/94mm) C:AU CS 490. ..4 000 30181.Csíkszentmihályi Róbert (1940-) 1982. "Szentágothai János" öntött Br plakett. "JOHANNES SZENTÁGOTHAI MCMLXXXII / PRAESES - ACADEMIAE - SCIENTIARVM - HVNGARICAE - PROFESSOR - ANATOMIAE - AB ANNO - MCMXLVII - ANNO AETATIS - SEPTVAGESIMO" (192,80g/78mm) T:1- / Hungary 1982. "János Szentágothai" casts Br plaque. Szign.: Róbert Csíkszentmihályi (192,80g/78mm) C:AU CS 597...... 8 000 30182.Csíkszentmihályi Róbert (1940-) 1994. "Flerkó Béla "öntött Br emlékérem. "BÉLAE FLERKÓ SEPTVAGENARII / DIEM NATALEM - ET PROFESSVRAM - TRIGINTA ANNORVM - CELEBRANTES - AMICI - XIV. VI. - MCMXCIV" (144,37g/69mm) T:1- / Hungary 1994. "Béla Flerkó" cast Br commemorative medallion. Sign.: Róbert Csíkszentmihályi (144,37g/69mm) C:AU CS 152...... 4 000 30183.Csúcs Ferenc (1905-1999) 1946. "Dr. Faludy Géza" öntött Br emlékérem, peremen számozással "GEYSA FALUDY DOCT MED UNIVERSAE JUBILARIS / MCCMXCVI - MCMXLVI" (233,71g/75mm) T:1- / Hungary 1946. "Géza Faludy, Dr." cast Br commemorative medallion, on the edge with numbering. Sign.: Ferenc Csúcs (233,71g/75mm)9 C:AU HV 135...... 7 000 A nagyaukció online része 18:00 órakor zárul!

30184.Csúcs Ferenc (1905-1999) 1949. "Dr. Prof. Sebestyén Gyula" öntött Br emlékérem, peremen számozással (285,77g/72mm) T:1- / Hungary 1949. "Gyula Sebestyén, Dr., Prof." cast Br commemorative medallion, on the edge with numbering. Sign.: Ferenc Csúcs (285,77g/72mm) C:AU HV 625...... 7 000 30185.Csúcs Ferenc (1905-1999) 1949. "Dr. Vidonyi Miklós" öntött Br emlékérem, peremen számozással (226,47g/64mm) T:1- / Hungary 1949. "Miklós Vidonyi Dr." cast Br commemorative medallion, on the edge with numbering. Sign.: Ferenc Csúcs (226,49g/64mm) C:AU HV 771...... 7 000 30186.Csúcs Ferenc (1905-1999) 1974. "Doctor Bánhidy Ferenc, az orvostudományok kandidátusa" öntött Br emlékérem, peremen számozással (89,89g/65mm) T:1- / Hungary 1974. "Bánhidy Ferenc, Dr., Candidate of Medicine" cast Br commemorative medallion, on the edge with numbering. Sign.: Ferenc Csúcs (89,89g/65mm) C:AU CS 40...... 8 000 30187.Csúcs Ferenc (1905-1999) DN "Dr. Farkas László főorvos, Pécel" öntött Br emlékérem, peremen számozással (430,71g/84mm) T:1- patina / Hungary ND "László Farkas, Dr., Chief Physician, Pécel" cast Br commemorative medallion, on the edge with numbering. Sign.: Ferenc Csúcs (430,71g/84mm) C:AU patina HV 141...... 7 000 30188.Edvi Illés György (1911-) 1939. "Prof. Verebély Tibor 1914-1939 Medicina Ars Divina, Medicus Homo Caducus" egyoldalas Br emlékérem (102,97g/68mm) T:2 / Hungary 1939. "Prof. Verebély Tibor 1914-1939 Medicina Ars Divina, Medicus Homo Caducus" one-sided Br commemorative medallion. Sign.: György Edvi Illés (102,97g/68mm) C:XF HPII 714...... 3 000 30189.Győry Dezső 1977. "Prof. Dr. Babics Antal akadémikus 75 éves - Exegi monumentum aere perennius /Horatius/" egyoldalas, öntött Br plakett (555g/139x105mm) T:1- / Hungary 1977. "Babics Antal, Prof., Dr., Academician is 75 years old" one-sided, cast Br plaque. Sign.: Dezső Győry (555g/139x105mm) C:AU CS 22...... 7 000 30190.Horváth Sándor (1939- ) 2007. "Dr. Katona Ibolya főorvos, történész, Szeged, 1912 - 2007. Budapest / Klinikai Szervezéstan Egészségtan Iskolaegészségügy Gyermekvédelem Orvostörténelem Egészségnevelés - Alkotó/Érdeklődési Terei - Művészetek" öntött Br emlékérem (355,13g/99mm) T:1- / Hungary 2007. "Ibolya Katona, Dr., Chief Physician, Historian, Szeged 1912 - 2007. Budapest" cast Br commemorative medallion. Sign.: Sándor Horváth (355,13g/99mm) C:AU ...... 6 000 30191.Dr. Hőgyes Ferenc (1860-1923) ~1917. "Dr. Kertész József egyetemi M tanár, tanácsadó, sebész, a "Bethesda" ig. főorvosa 1864-1917" Br plakett (61x38mm/62,07g) T:2 / Hungary ~1917. "Dr. Kertész József egyetemi M tanár, tanácsadó, sebész, a "Bethesda" ig. főorvosa 1864-1917" Br plaque. Sign.: Dr. Ferenc Hőgyes (61x38mm/62,07g) C:XF ...... 7 000 30192.Kalmár Márton (1946-) 1988. "Professzor Varró Vince / Egyetemi tanári jubileuma alkalmából tanítványai 1988" öntött Br emlékérem (335,72g/100mm) T:1- kis patina / Hungary 1988. "Varró Vince, Prof." cast Br commemorative medallion. Sign.: Márton Kalmár (335,72g/100mm) C:AU small patina CS 696...... 3 000 30193.Kalmár Márton (1946-) 1989. "Hetényi Géza 1894-1959 - Magyar Gasztroenterológiai Társaság" egyoldalas, öntött Br emlékérem (368,44g/102mm) T:1- patina / Hungary 1989. "Géza Hetényi 1894-1959 - Hungarian Society of Gastroenterology" one-sided, cast Br commemorative medallion. Sign.: Márton Kalmár (368,44g/102mm) C:AU patina CS 209...... 3 000 30194.Kampfl József (1939-) 1992. "Batthyány-Strattmann László-díj" egyoldalas, öntött Br emlékérem (335,66g/86mm) T:1- / Hungary 1992. "László Batthyány-Strattmann - Award" one-sided, cast Br commemorative medallion. Sign: József Kampfl (335,66g/86mm) C:AU CS 48...... 7 000 30195.Kubászova Tamara (1939-) DN "Dr. Hőgyes Endre (1847-1906) - Dr. Aujeszky Aladár (1869-1933)" egyoldalas, öntött Br plakett (520g/99x129mm) T:1- / Hungary ND "Endre Hőgyes, Dr. (1847-1906) - Aujeszky Aladár, Dr. (1869-1933)" one-sided, cast Br plaque. Sign.: Tamara Kubászova (520g/99x129mm) C:AU ...... 4 000 30196.Lisztes István (1942-) 1974. "1842-1902 - Kézmárszky Tivadar" egyoldalas öntött Br emlékérem (170g/82mm) T:2 ph. / Hungary 1974. "1842-1902 - Tivadar Kézmárszky" one-sided cast Br commemorative medallion. Sign.: Lisztes István (170g/82mm) C:XF CS 308...... 5 000 30197.Madarassy Walter (1909-1994) 1945. "Dr. Imre József 1884-1945" egyoldalas, önött Br plakett (204,66g/75x64mm) T:1- / Hungary 1945. "Imre József, Dr., 1884-1945" one-sided, cast Br plaque. Sign.: Walter Madarassy (204,66g/75x64mm) C:AU CS 234...... 6 000 30198.Madarassy Walter (1909-1994) 1952. "Dr. Marek József 1868-1952" önött Br emlékérem. "DR MAREK JÓZSEF 1868-1953 / VNIVERSITAS SCIENTIARVM VETERINARIARVM 1787" (357,63g/89mm) T:1- / Hungary 1952. "József Marek, Dr., 1868-1952" cast Br commemorative medallion. Sign.: Walter Madarassy (357,63g/89mm) C:AU CS 401...... 6 000 30199.Madarassy Walter (1909-1994) 1956. "Dabis László Emlékérme" öntött Br emlékérem. "DABIS LÁSZLÓ 1891 1956 / SEMMELWEIS ORVOSTUDOMÁNYI EGYETEM - DABIS LÁSZLÓ EMLÉKÉRME" (256,07g/82mm) T:1- / Hungary 1956. "Medal of László Dabis" cast Br commemorative medallion. Sign.: Walter Madarassy (256,07g/82mm) C:AU CS 109...... 6 000 30200.Madarassy Walter (1909-1994) 1972. "Alexander Béla - Magyar Radiológusok Társasága 6. Kongresszusa" fém emlékérem füllel. "BÉLA ALEXANDER 1857-1916 - CONGRESSUS SEXTVS SOCIETATIS RADIOLOGORVM HVNGARORVM / 50 - BVDAPEST - DIEBVS 12-14 OCTOBRIS - 1972" (16,66g/30mm) T:2 / Hungary 1972. "Béla Alexander - 6th Congress of the Hungarian Society of Radiologists" metal commemorative medallion with ear. Sign.: Walter Madarassy (16,66g/30mm) C:XF ...... 3 000 30201.Madarassy Walter (1909-1994) 1972. "Alexander Béla 1857-1916 - Magyar Radiológusok Társasága 6. Kongresszusa" öntött Br emlékérem. "BÉLA ALEXANDER - CONGRESSUS SEXTVS SOCIETATIS RADIOLOGORVM HVNGARORVM / 50 - BVDAPEST - DIEBVS 12-14 OCTOBRIS - 1972" (298,29g/90mm) T:1- / Hungary10 1972. "Béla Alexander - 6th Congress of the Hungarian Society of Radiologists" cast Br commemorative medallion. Sign.: Walter Madarassy (298,29g/90mm) C:AU ...... 6 000 30202.Madarassy Walter (1909-1994) 1974. "Balassa János 1814-1868" öntött Br emlékérem (308,99g/75mm) T:1- patina / Hungary 1974. "János Balassa 1814-1868" cast Br commemorative medallion. Sign.: Walter Madarassy (308,99g/75mm) C:AU patina CS 30...... 6 000 30203.Madarassy Walter (1909-1994) ~1985. "Budapesti Állatorvostudományi Egyetem" öntött Br emlékérem. "1787 - UNIVERSITAS SCIENTIARUM VETERINARIARUM - BUDAPEST" (289,17g/85mm) T:1- patina / Hungary ~1985. "University of Veterinary Science, Budapest" Br cast commemorative medallion. Sign: Walter Madarassy (289,17g/85mm) C:AU patina ...... 8 000 30204.Medgyesi Miklós 1990. "Dr. Magyar Imre" egyoldalas, öntött Br emlékérem (280,75g/92mm) T:1- / Hungary 1988. "Imre Magyar, Dr." one-sided, cast Br commemorative medallion. Sign.: Miklós Medgyesi (280,75g/92mm) C:AU CS 390...... 4 000 30205.Nagy István János (1938-) 1999. "Prof. Dr. Vízkelety Tibor LXX. születésnapjára barátai és tanítványai / Semmelweis Orvostudományi Egyetemen Budapest" öntött Br emlékérem (293,65g/88mm) T:1 / Hungary 1999. "Tibor Vízkelety, Prof., Dr." cast Br commemorative medallion. Sign.: István János Nagy (293,65g/88mm) C:UNC ...... 6 000 30206.Nagy István János (1938-) 2000. "Nevelős Ákos" öntött Br emlékérem. "ÁKOS NEVELŐS M.D.FRCS - BRADFORD A.D.MM / MAGISTRO - ET AMICO NOSTRO - ÁKOS NEVELŐS - DOCTORI ET PROFESSORI - ARTIS MEDICAE ET - ORTHOPAEDIAE - ANNO MM- BUDAPEST" (216g/86mm) T:1 / Hungary 2000. "Ákos Nevelős" cast Br commemorative medallion. Sign.: István János Nagy (216g/86mm) C:UNC ...... 6 000 30207.Nowotarski István (1909-) 1972. "Prof. Dr. Boros Béla 1947-1972 25" egyoldalas, öntött Br emlékérem (466,97g/100mm) T:1- / Hungary 1972. "Béla Boros 1947-1972 25" one-sided, cast Br commemorative medallion. Sign.: István Nowotarski (466,97g/100mm) C:AU CS 70...... 3 000 30208.Nowotarski István (1909-) 1979. "Prof. Ángyák János 1924-1959" egyoldalas, öntött Br emlékérem (305,36g/95mm) T:1- / Hungary 1979. "János Ángyán, Prof., 1924-1959" one-sided, cast Br commemorative medallion (305,36g/95mm) C:AU CS 5...... 4 000 30209.Osváth Mária (1921-1998) 1976. "Békésy György" egyoldalas, öntött Br emlékérem. "PROF. BÉKÉSY GYÖRGY 1899-1972 - PRIX NOBEL 1961" (262,40g/110mm) T:1- / Hungary 1986. "Ferenc Bene" one-sided, cast Br commemorative medallion. Sign.: Mária Osváth (262,40g/110mm) C:AU CS 51...... 8 000 30210.Osváth Mária (1921-1998) 1986. "Bene Ferenc" egyoldalals, öntött Br plakett. "FRANCISCUS BENE PROF.MED. MDCCLXXIII - MDCCCLVIII" (390,22g/115mm) T:1- / Hungary 1986. "Ferenc Bene" one-sided, cast Br plaque. Sign.: Mária Osváth (390,22g/115mm) C:AU CS 57...... 8 000 30211.Osváth Mária (1921-1998) 1991. "Prof. Med. Dr. Sebestyén Gyula 1887-1954" egyoldalas, öntött Br emlékérem (258,47g/93mm) T:1- / Hungary 1991. "Gyula Sebestyén, Prof. Med. Dr. 1887-1954" one-sided, cast Br commemorative medallion. Sign.: Mária Osváth (258,47g/93mm) C:AU CS 536. ..8 000 30212.Pató Róza (1934- ) 1992. "Dr. Fehér János orvosprofesszor" egyoldalas, öntött Br emlékérem (43g/57mm) T:2,2- / Hungary 1992. "Dr. János Fehér medical professor" one-sided cast Br commemorative medallion. Sign.: Róza Pató (43g/57mm) CS 145...... 5 500 30213.Pásztor János (1881-1945) 1912. "DR. GENERSICH ANTALNAK HÁLÁS TANÍTVÁNYAI 1912" Br plakett (59,43g/60x44mm) T:1- / Hungary 1912. "For Dr. Antal Genersich from his thankful students" Br plaque. Sign: János Pásztor (59,43g/60x44mm) C:AU ...... 5 000 30214.Pátzay Pál (1896-1979) 1939. "Schaffer Károly" egyoldalas Br emlékérem. "CAROLUS SCHAFFER 1864-1939" (86,59g/61mm) T:1- patina / Hungary 1939. "Károly Schaffer" one-sided Br commemorative medallion. Sign.: Pál Pátzay (86,59g/61mm) C:AU patina TP 2080...... 12 000 30215.Wenzel Seidan (1817-1870) 1868. "Eger a Magyar Orvosoknak és Természetvizsgálóknak 1868 - Egri Érseki Lyceum" Br emlékérem (46,31g/44mm) T:1- kis ph., patina / Hungary 1868. "Eger a Magyar Orvosoknak és Természetvizsgálóknak 1868 - Egri Érseki Lyceum" Br commemorative coin. Sign.: Wenzel Seidan (46,31g/44mm) C:AU small edge error, patina ...... 8 000 30216.Wenzel Seidan (1817-1870) 1874. "A Magyar Orvosok és Természetvizsgálók XVII. nagygyűlése emlékéül / Szabad Királyi Győr Városa 1874" kétoldalas Br emlékérem (46,24g/44mm) T:1-,2 ph. / Hungary 1874. "In memory of the Hungarian Physicians and Naturalists XVIIth Meeting / Royal Free City of Győr 1874" two-sided Br commemorative medallion. Sign.: Wenzel Seidan (46,24g/44mm) C:AU,XF edge error ...... 16 000 30217.Soltra Elemér (1922-2013) 1993. "Dr. Schmidt Lajos sebész, egyetemi tanár 1893-1957 / POTE I. sz. Sebészeti Klinika - Schmidt professzor születésének centennáriuma alkalmából 1993" öntött Br emlékérem (428,28g/103mm) T:1- / Hungary 1993. "Lajos Schmidt, Dr., Surgeon, Professor 1893-1957" cast Br commemorative medallion. Sign.: Elemér Soltra (428,28g/103mm) C:AU CS 520...... 5 000 30218.Solymári Valkó László (1909-1984) 1943. "Fodor József emlékének az Országos Közegészségi Egyesület 1885 / A magyar közegészségügyért 1843-1943" öntött Br emlékérem (183,61g/78mm) T:1- / Hungary 1943. "The National Public Health Association to commemorate József Fodor 1885" cast Br commemorative medallion. Sign.: László Solymári Valkó (183,61g/78mm) C:AU TP 2535. ....4 000 30219.Solymári Valkó László (1909-1984) 1956. "Flór Ferenc orvos 1808-1871" egyoldalas, öntött Br emlékérem. "FLÓR FERENC ORVOS 1808-1871 AZ 1848 49 SZAB HARC HAD Ü EGÉSZSÉG Ü FŐN" (171,67g/84mm) T:1- / Hungary 1956. "Ferenc Flór 1808-1871" one-sided cast Br commemorative medallion. Sign.: László Solymári Valkó (171,67g/84mm) C:AU ...... 4 000 30220.Solymári Valkó László (1909-1984) 1956. "Stáhly Ignác 1787-1849" egyoldalas, öntött Br emlékérem. "STÁHLY IGNÁC 1787-1849 AZ 1848-49-ES MAGYAR SZABADSÁGHARC ELSŐ TÁBORI FŐORVOSA" (149,53g/82mm) T:1- / Hungary 1956. "Ignác Stáhly 1787-1849" one-sided, cast Br commemorative medallion. Sign.: László Solymár Valkó (149,53g/82mm) C:AU ...... 4 000 11 A nagyaukció online része 18:00 órakor zárul!

30221.Solymári Valkó László (1909-1984) 1943. "Fodor József emlékének az Országos Közegészségi Egyesület 1885 / A közegészségügyi munkáért és az ünnepi előadásért" öntött Br emlékérem (51,71g/51mm) T:1- / Hungary 1943. "The National Public Health Association to commemorate József Fodor 1885" cast Br commemorative medallion. Sign.: László Solymári Valkó (51,71g/51mm) C:AU TP 2536...... 4 000 30222.Dr. Sós András (1943-) 1970. "Dr. Krompecher Ödön / Születése százéves évfordulójára 1870-1970" Br emlékérem (67g/48mm) T:2 / Hungary 1970. "Dr. Ödön Krompecher / 100th anniversary of his born" Br commemorative medal. Sign: András Sós, Dr. (67g/48mm) C:XF HV 402...... 4 000 30223.Dr. Sós András (1943-) 1978. "Johan Béla" egyoldalas, öntött Br emlékérem (512g/104mm) T:1- / Hungary 1978. "Béla Johan" one-sided, cast Br commemorative medallion. Sign.: András Sós, Dr. (512g/104mm) C:AU CS 256...... 6 000 30224.Stanzel Antal (1938-1998) 1987. "Dr. Kresz Géza 1887 / 100 éves a Mentésügy 1887-1987" kétoldalas Br emlékérem (99g/60mm) T:1- / Hungary 1987. "Dr. Géza Kresz 1887 / The Rescue Case is 100 years old 1887-1987" kétoldalas Br emlékérem (99g/60mm) C:AU CS 358...... 3 000 30225.Szabó Gábor (1940- ) 1985 "Magyar Orthopaed Társaság Dollinger Gyula Emlékérem 1984" egyoldalas, öntött Br emlékérem (304,65g/107mm) T:1- / Hungary 1985. "Gyula Dollinger Medal of the Hungarian Orthopaed Association" one-sided, cast Br commemorative medallion. Sign.: Gábor Szabó (304,65g/107mm) C:AU CS 124...... 4 000 30226.Szanyi László 1981. "Prof. Tauffer Vilmos 1851-1934 / 100 éves a Semmelweis Orvostudományi Egyetem II. sz. Női Klinikája 1981" öntött Br emlékérem (334,76g/86mm) T:1- / Hungary 1981. "Vilmos Tauffer, Prof., 1851-1934" cast Br commemorative medallion. Sign.: László Szanyi (334,76g/86mm) C:AU CS 670...... 3 000 30227.Szmrecsányi Péch Boldizsár (1970-) 1994. "Dr. Imre György 1984-1994 / Semmelweis OTE II. Szemklinika" öntött Br emlékérem (231,82g/87mm) T:1- patina / Hungary 1994. "Imre György, Dr., 1984-1994" cast Br commemorative medallion. Sign.: Boldizsár Péch Szmrecsányi (231,82g/87mm) C:AU patina CS 230...... 6 000 30228.Tóta Gyula (1912-1988) 1975. "Dr. Aszalós Imre 1897-1973 / Aszalós Imre Tudományos Emlékülés Baja 1975" öntött Br emlékérem (296,23g/98mm) T:1- / Hungary 1975. "Imre Aszalós 1897-1973 / Imre Aszalós Scientific Memorial Session Baja 1975" cast Br comemmorative medallion. Sign.: Gyula Tóta (296,23g/98mm) C:AU CS 15...... 3 000

Magyar emlékveretek, plakettek 30238.Asszonyi Tamás (1942-) 1978. "A Színház- és Filmművészeti Főiskola Tiszteletbeli Hallgatója" öntött Br emlékérem (75,43g/61mm) T:1- / Hungary 1978. "Honorary Student of the College of Theater and Film Arts" cast Br commemorative medallion. Sign.: Tamás Asszonyi (75,43g/61mm) C:AU ...... 5 000 30239.Asszonyi Tamás (1942-) 1979. "Szovjet-magyar közös űrrepülés" Br plakett peremen "AT" beütéssel, sorszám nélkül (514g/100mm) T:1-kis ph. / Hungary 1979. "Soviet-Hungarian Common Space Flight" commemorative medallion, on the edge with "AT" mark, without numbering. Sign.: Tamás Asszonyi (514g/10mm) C:AU small edge error ...... 9 000 30240.Asszonyi Tamás (1942-) 1989. "Pro Musica / MR (Magyar Rádió)" öntött Br emlékérem (248g/80mm) T:1- / Hungary 1989. "Pro Musica / Hungarian Radio" cast Br commemorative medallion. Sign.: Tamás Asszonyi (248g/80mm) T:AU ...... 4 400 30241.Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1907. "Tisza István gróf" egyoldalas Br plakett (128,34g/76x54mm) T:1-,2 / Hungary 1907. "Tisza István gróf" one-sided Br plaque. Sign.: Fülöp Beck Ötvös (128,34g/76x54mm) C:AU,XF HP 866...... 8 000 30242.Beck Ö. Fülöp (1873-1945) 1915. "Ezer éve küzd a magyar" Br emlékérem. "EZER ÉVE KÜZD A MAGYAR 1915 / 1000 ÉVE" (139,41g/70mm) T:2 / Hungary 1915. "A Thousand Years of Struggle" commemorative Br medallion. Sign: Fülöp Beck Ötvös (139,41g/70mm) C:XF HP 900. ....15 000 30243.Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1917. "Arany János századik születésnapjának ünnepére / A Nagyszalontai Arany Emlék-Egyesület - Toldi költőjének" kétoldalas Br emlékérem (111,89g/65mm) T:1-,2 kis patina / Hungary 1917. "Arany János századik születésnapjának ünnepére / A Nagyszalontai Arany Emlék-Egyesület - Toldi költőjének" double-sided Br commemorative medallion (111,89g/65mm) C:AU,XF small patina ...... 16 000 30244.Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1928. "Ady Endre emlékének a 'Nyugat' / 'Repülj hajóm..... Rajtad a holnap hőse'" Br emlékérem (111,84g/65mm) T:2 ph. / Hungary 1928. "The 'Nyugat' for the Memory of Endre Ady" Br commemorative medallion. Sign.: Fülöp Beck Ötvös (111,84g/65mm) C:XF edge error HP 986...... 8 000 30245.Beck Ö. Fülöp (1873-1945) 1935. "Dunaszentgyörgyi Tolnay Kornél - 1935 / Mindig A Közért" Br emlékérem (125g/60mm) T:2 / Hungary 1935. "Dunaszentgyörgyi Tolnay Kornél - 1935 / Always For The Public" Br commemorative medallion. Sign.: Fülöp Beck Ötvös (125g/60mm) C:XF TP 141...... 5 000 30246.Berán Lajos (1882-1943) 1922. "GVSTAVVS CAROLVS E COMITIB, S, MAJLÁTH DE SZÉKHELY EPISCOPVS TRANSSYLVANIENSIS 1897-1922 / IN MEMORIAM QVINQVELYSTRORVM IN CATHEDRA EPSICOPALI TRANSSYLVANIENSI FELICITER COMPLETORVM CLERVS DIOCECESANVS" kétoldalas Br plakett (168,07g/83x54mm) T:2 kis patina / Hungary ND "GVSTAVVS CAROLVS E COMITIB, S, MAJLÁTH DE SZÉKHELY EPISCOPVS TRANSSYLVANIENSIS / IN MEMORIAM QVINQVELYSTRORVM IN CATHEDRA EPSICOPALI TRANSSYLVANIENSI FELICITER COMPLETORVM CLERVS DIOCECESANVS" double-sided Br plaque. Sign: Lajos Berán (168,07g/83x54mm) C:XF small patina HP 1234...... 12 000 12 30247.Berán Lajos (1882-1943" 1929. "Ha Isten velünk - Kicsoda ellenünk 1929 / Bethlen Gábor halála 300-adik évfordulójának emlékére" kétoldalas Br emlékérem (56,48g/47mm) T:1- / Hungary 1929. Commemorative medallion 300th year of the death of Gábor Bethlen "Ha Isten velünk - Kicsoda ellenünk 1929 / Bethlen Gábor halála 300-adik évfordulójának emlékére" double-sided Br commemorative medallion (56,48g/47mm) C:AU ...... 5 000 30248.Betlen Gyula (1879-1963) 1906. "MAGY. IZR. KÉZMŰ ÉS FÖLD-MŰVELÉSI EGYESÜLET" kétoldalas ezüstözött Br emlékérem, hátlapon gravírozva "MÉLY HÁLÁJUK ÉS RAGASZKODÁSUK JELÉÜL KEMÉNY DÁVID EGYESÜLETI TITKÁR ÚRNAK AZ EGYESÜLET VOLT NÖVENDÉKEI" (151,35g/72,5mm) T:2 karc, ph. / Hungary 1906. "MAGY. IZR. KÉZMŰ ÉS FÖLD-MŰVELÉSI EGYESÜLET" double-sided silver plated Br commemorative medallion, engraved on reverse "MÉLY HÁLÁJUK ÉS RAGASZKODÁSUK JELÉÜL KEMÉNY DÁVID EGYESÜLETI TITKÁR ÚRNAK AZ EGYESÜLET VOLT NÖVENDÉKEI" (151,35g/72,5mm) C:XF scratch, edge error ...... 12 000 30249.Josef Daniel Boehm (1794-1865) 1846. "József nádor 50 éves nádori jubileum" Br emlékérem. "JÓZSEF MAGYAR ORSZÁG NÁDORA ÉS FŐ KAPITÁNYA - VÁLASZTATOTT NOV. 12 1796 / EMLÉKÜL FÉL SZÁZADOS ÉRDEMÉRT 1846" (77,38g/53mm) T:2,2- ph. / Hungary 1846. "Election jubilee of Joseph Archduke" Br commemorative medallion. Sign.: Josef Daniel Boehm (77,38g/53mm) C:XF,VF edge error HP 284...... 6 000 30250.Boldogfai Farkas Sándor (1907-1970) 1938. "Tüköry Lajos" Br emlékplakett (378,59g/90mm) T:1-,2 / Hungary 1938. "Lajos Tüköry" Br commemorative plaque. Szign.: Sándor Boldogfai Farkas (378,59g/90mm) C:AU,XF HP II. 421...... 10 000 30251.Borsos Miklós (1906-1990) 1981. "Medgyessy Ferenc születésének 100 éves évfordulójára 1981" öntött Br emlékérem (120,91g/67mm) T:1- / Hungary 1981. "100th Anniversary of the Birth of Ferenc Medgyessy" cast Br commemorative medallion. Sign.: Miklós Borsos (120,91g/67mm) C:AU ...... 5 000 30252.Borsos Miklós (1906-1990) 1988. "Magyar Tudományos Akadémia Könyvtára - G. Telekiek Alapítványa" Br emlékérem (229,02g/85mm) T:1- / Hungary 1988. "Library of the Hungarian Academy of Sciences" Br commemorative medallion. Sign.: Miklós Borsos (229,02g/85mm) C:AU ...6 000 30253.Borsos Miklós (1906-1990) DN "KFKI (Központi Fizikai Kutatóintézet) Intézeti Emlékérem" öntött, nagyméretű Br emlékérem (865g/127mm) T:1- / Hungary ND "Medal of the Central Physical Research Institute" cast Br commemorative medallion. Sign.: Miklós Borsos (865g/127mm) C:AU ..12 000 30254.Csillag István (1881-1968) 1928. "Rákosi Szidi - Aetatis Svae" színésznő Br emlékplakettje, hátoldalán "LUDVIG BPEST" gyártói jelzéssel (237,42g/59x77mm) T:1- / Hungary 1928. "Szidi Rákosi - Aetatis Svae" Br plaque of famous actress with "LUDVIG BPEST" makers mark on reverse. Sign.: István Csillag (237,42g/59x77mm) C:AU HP 1773...... 7 000 30255.Csúcs Ferenc (1905-1999) 1941. "Gr. Széchenyi István 1791 941 / A nagy országépítő" öntött Br emlékérem peremen számozással (204g/71mm) T:2 kis karcok / Hungary 1941. "Count István Széchenyi 1791 941 / The great country builder" cast Br commemorative medallion with numbering on the edge. Sign.: Ferenc Csúcs (204g/71mm) C:XF slightly scratched ...... 8 000 30256.Csúcs Ferenc (1905-1999) 1967. "Debreceni Református Zsinat 400 éves jubileuma 1567-1967" öntött Br emlékérem peremen sorszámozással. "QUATTUOR - SECULORUM - ANNIVERSARIUM - SYNODI ECCLELESIAE - DEBRECENI-ENSIS" (211g/82mm) T:2 / Hungary 1967. "400th Anniversary of the Calvinistic Synod of Debrecen 1567-1967" cast Br commemorative medallion with numbering on the edge. Sign.: Ferenc Csúcs (211g/82mm) C:XF ...... 4 000 30257.Csúcs Ferenc (1905-1999) 1970. "Nagyházy János - Debrecen / MCMXX - MCMLXX" öntött Br emlékérem peremen számozással (372g/84mm) T:1- / Hungary 1970. "János Nagyházy - Debrecen / MCMXX - MCMLXX" cast Br commemorative medallion with numbering on the edge. Sign.: Ferenc Csúcs (372g/84mm) C:AU ...... 8 000 30258.Anton Fabris (1792-1865) 1859. "Kazinczy Ferenc emlékérem" Br emlékérem. "KAZINCZY FERENCZ SZÜL OCT 27 1759 / A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA OCT 27 1859" (72,43g/50mm) T:1-,2 ph. / Hungary 1859. "Ferenc Kazinczy medal" Br commemorative medallion. Sign.: Anton Fabris (72,43g/50mm) C:AU,XF edge error ...... 16 000 30259.Fekete Géza (Dezső) (1939- ) 2013. "Vámbéry Ármin 1832-1913" Br Éremkedvelők Egyesülete tagilletmény emlékérem peremen számozással (103x108mm) T:1- patina / Hungary 2013. "Ármin Vámbéry 1832-1913" Br Enthusiasts Society Membership Medallion on the edge with numbering "42/3". Sign.: Géza Fekete C:AU patina ...... 20 000 30260.Ferenczy Béni (1890-1967) DN "Munkácsy Mihály díj" Br díjérem (242g/78mm) T:1- / Hungary ND "Mihály Munkácsy prize" Br award medal (242g/78mm) C:AU ...... 10 000 30261.Gál Dezső (1870-?) 1921. "VIII. Kerületi Községi Főreáliskola 50 éves fennállásának emlékére 1871-1921" Br emlékérem (37,60g/44mm) T:1- / Hungary 1921. "VIII. Kerületi Községi Főreáliskola 50 éves fennállásának emlékére 1871-1921" double-sided Br commemorative medallion. Sign.: Dezső Gál (37,60g/44mm) C:AU ...... 5 000 30262.Gárdos Aladár (1878-1944) 1932. "Aschner Lipót - Negyven év sikereinek emlékére" Br plakett (68,75g/58x45mm) T:1- / Hungary 1932. "Lipót Aschner - For success of 40 years" Br plaque. Sign.: Aladár Gárdos (68,75g/58x45mm) C:AU HP 2487...... 5 000 30263.Gerl Károly és Mayer Elek 1884. "Trefort Ágoston M. K. Vallás- és Közoktatásügyi Minister / A Magyar Orvosok és Természetvizsgálók XXIII. vándorgyűlése Buziás-Temesvárott 1884" kétoldalas Br emlékérem. (67,72g/50mm) T:1- fo. / Hungary 1884. "Ágoston Trefort Secretary of Religion and Education / XXIIIrd Meeting of the Hungarian Physicians and Naturalist in Buziás-Temesvár" double-sided Br commemorative medallion. Sign.: Károly Gerl and Elek Mayer (67,72g/50mm) C:AU spotted ...... 28 000 13 Várjuk beadásait - dolgozzunk együtt a sikerért!

30264.Husvéth Lajos (1894 - 1956) 1937. "Dr. Frey Imre" Br emlékérem. "DR. EMERICVS FREY IVDEX SOMBORIENSIS ANNO DOMINIMCMXXXVII / IN MEMORIAM - DR EMERICI FREY - DOCTRINARVM LIBERALIVM, APPRI - ME ARCHAEOLOGIAE AT REI NVMMA - RIAE POLITISSIMI AMICI QVI INEVNTE - PVERITIA MDCCCXCV NVMMOS COLLI-CENS ACROASES FECIT AB ANNO MCMV - ARCHAEOLOGICAS - MOX - DEIN - NVMISMA - TICAS AB ANNO MCMVI - DABANT FAMILIARES - F.L. HUSVÉTH" (160,16g/71mm) T:1- / Hungary 1937. "Imre Frey, Dr." Br commemorative medallion. Sign.: Lajos Husvéth (160,16g/71mm) C:AU ..12 000 30265.Ispánki József (1906-1992) 1936. "BVDA RECVPERATA 1686-1936" Buda visszafoglalásának 250. évfordulójára készített kétoldalas Br emlékérem (190,31g/79mm) T:2 / Hungary 1936. "BVDA RECVPERATA 1686-1936" two sided Br commemorative medal made for the 250th anniversary of retaking Buda. Sign: József Ispánki (190,31g/79mm) C:XF ...... 9 000 30266.Kenéz László (1942-) DN "Lehetőségeink I." öntött Br plakett (878g/118mm) T:1- / Hungary ND "Our Opportunities I" case Br plaque. Sign.: László Kenéz (878g/118mm) C:AU ...... 16 000 30267.Kenéz László (1942-) DN "Lehetőségeink II." öntött Br plakett (875g/118mm) T:1- / Hungary ND "Our Opportunities II" case Br plaque. Sign.: László Kenéz (875g/118mm) C:AU ...... 16 000 30268.Kiss Nagy András (1930-1997) 1973. "Apáczai Csere János díj" kétoldalas Br plakett (462g/85-88mm) T:1- / Hungary 1973. "Apáczai Csere János prize" two-sided Br plaque (462g/85-88mm). Sign: Kiss Nagy András C:AU ...... 6 500 30269.Kutas László (1936-) DN "Lukács György 1885-1971" egyoldalas, öntött Br emlékérem (240,31g/96mm) T:1- patina / Hungary ND "György Lukács 1885-1971" one-sided, cast commemorative medallion. Sign.: László Kutas (240,31g/96mm) C:AU patina ...... 12 000 30270.Konrad Lange (1855-1921) 1846. "József főherceg nádorságának 50. évfordulója", Br emlékérem a főherceg és V. Ferdinánd mellképével, "IOSEPHO PATRVO A A HVNG PALATINO IVBIL CELEB MDCCCXLVI / FERDINANDVS AVSTRIAE IMPERATOR HVNGARIAE REX" (90,24g/54mm) T:2 karcolások, kis patina / Hungary 1846. "50th anniversary of Archduke Joseph, Palatine of Hungary" Br commemorative medallion. Sign: Konrad Lange (90,24g/54mm) C:XF scratches, small patina ...... 12 000 30271.Lapis András (1942-) 1983. "Madách Imre 160 éve született / Az ember tragédiája - Az ősbemutató centenáriuma MCMLXXXIII (1983)" Br emlékérem (223g/84mm) T:2 / Hungary 1983. "160th birth anniversary of Imre Madách / The Tragedy of Man - The centenary of the premiere 1983" Br commemorative medallion. Sign: András Lapis (223g/84mm) C:XF ...... 7 500 30272.Lapis András (1942-) 2011. "Radnóti Miklós versei érmeken" 4xklf emlékérem. "Himnusz a békéről" részben aranyozott, kétoldalas, eredetileg PP kivitelezésű Ag érem (62,53g/0.999/42,5mm) + "Anakreón" kétoldalas, bronzpatinázott Cu érem (60g/38,4mm) + "Himnusz a békéről" egyoldalas, bronzpatinázott Cu érem (87,5g/58mm) + "Naptestű szüzek" kétoldalas, bronzpatinázott Cu érem (125g/60mm). Tanúsítvánnyal, díszdobozban, sorszámozott "14". T:1 / Hungary 2011. "Poems of Miklós Radnóti on medals" 4xdiff commemorative medallions. "Anthem about the peace" partially gilded, two-sided, Ag medallion (62,53g/0.999/42,5mm, originally PP) + "Anakreon" two-sided, bronze patinated Cu medallion (60g/38,4mm) + "Anthem about the peace" one-sided, bronze patinated Cu medallion (87,5g/58mm) + "Sun-body Virgins" two-sided, bronze patinated Cu medallion (125g/60mm). With certificate, in original case, numbered "14". Sign: András Lapis C:UNC ...... 200 000 30273.Ligeti Miklós (1871-1944) ~1928. "Dessewffy Aurél" Br emlékérem. "AURELIUS E COM. DESSEWFFY 1846-1928 / IN MEMORIAM JUDICIUS CURIAE AURELII E COM. DESSEWFFY DE ARCA REI AGRARIAE IN HUNGARIA MVTVIS PROMOVENDAE PRAESIDIS PER XXXXIIII ANNOS OPTIME MERITI" (60mm) T:2 / Hungary ~1928. "Aurél Dessewffy" Br commemorative medallion. Sign.: Miklós Ligeti (60mm) C:XF ...... 4 000 30274.Ligeti Erika (1934-2004) DN "Kovács Margit emlékére / Kovács Margit Gyűjtemény, Szentendre" Br emlékérem (278,85g/92mm) T:1- / Hungary ND "To the Memory of Margit Kovács / Margit Kovács Collection, Szentendre" Br commemorative medallion. Sing.: Erika Ligeti (278,85g/92mm) C:AU ...... 9 000 30275.Madarassy Walter (1909-1994) 1938. "Székesfehérvári Szent István" Br emlékérem. "SANCTO STEPHANO REGI HVNGARIAE - CONDITORI OVS ALBA REGIA / 1038-1938" (209,89g/76mm) T:1- ph., patina / Hungary 1938. "St. Stephen of Székesfehérvár" Br medallion. Sign.: Walter Madarassy (215,94g/76mm) C:AU patina, edge error HPII 1657...... 12 000 30276.Madarassy Walter (1909-1994) 1971. "70 éves a Magyar Numizmatikai Társulat 1901-1971" Br emlékérem (85,75g/60mm) T:2 / Hungary 1971. "70 éves a Magyar Numizmatikai Társulat 1901-1971 (70th Anniversary of the Hungarian Numismatic Society 1907-1971)" Br commemorative medal. Sign.: Walter Madarassy (85,75g/60mm) C:XF ...... 5 500 30277.Madarassy Walter (1909-1994) DN "Vadas Jenő 1857-1922 / Erdészeti Tudományos Intézet 1898" Br emlékérem eredeti díszdobozban (83mm/359g) T:1-,2 Hungary ND "Jenő Vadas 1857-1922 / Forestry Research Institute 1898" Br commemorative medallion in original case (83mm/359g). Sign: Walter Madarassy T:1-,2 ...... 12 000 30278.Murányi Gyula (1881-1920) 1909. "Vámbéry Ármin" orientalista, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia tagja Br plakett (91,58g/53,5x60mm) T:2 kis ph. / Hungary 1909. "Ármin Vámbéry" orientalist, professor, member of the Hungarian Academy of Sciences Br plaque. Sign.: Gyula Murányi (91,58g/53,5x60mm) C:XF small edge error HP 3690...... 4 000 30279.Murányi Gyula (1881-1920) ~1913. "Dr. Incze Henrik" Br emlékérem (41,13g/45,5mm) T:1-,2 kis fo. / Hungary ~1913. "Henrik Incze, Dr." Br commemorative medallion. Sign.: Gyula Murányi (41,13g/45,5mm) C:AU,XF small spots HP 3681...... 7 000

14 30280.Murányi Gyula (1881-1920) 1916. "A magyar írók nesztorának, a 80 éves Ágainak szeretettel Murányi" Zn plakett (105,70g/68x53,5mm) T:2 / Hungary 1916. "To the Nestor of the Hungarian writers, the 80 years old Ágai from Murányi with love" Zn plaque. Sign.: Gyula Murányi (105,70g/68x53,5mm) C:XF HP 3710...... 4 000 30281.Murányi Gyula (1881-1920) DN "Petar I" I. Péter szerb, majd szerb-horvát-szlovén királyt ábrázoló, egyoldalas Br emlékplakett (112g/70x57mm) T:2 / Hungary ND "Petar I" one-sided Br plaque with the depict of Peter I Serbian king and later king of the Serbs, Croats, and Slovenes. Sign: Gyula Murányi (1881-1920) (112g/70x57mm) C:XF ...... 4 800 30282.Nagy István János (1938-) 1941. "Széki Gróf Teleki Pál 1879-1941 / Nőttön nő tiszta fénye amint időben, térben távozik 1941.IV.3." öntött Br emlékérem (189g/78mm) T:1- / Hungary 1941. "Count Pál Teleki 1879-1941" cast Br commemorative medallion. Sign.: István János Nagy (189g/78mm) C:AU ...... 4 000 30283.Nagy István János (1938-) DN "A Corvin Mátyás Szakközépiskola Emlékérme" kétoldalas, öntött Br emlékérem, eredeti tokban (341,60g/88mm) T:1- / Hungary ND "A Corvin Mátyás Szakközépiskola Emlékérme" double-sided cast Br commemorative medallion in original case (341,60g/88mm) C:AU ...... 4 800 30284.Olcsai Kiss Zoltán (1895-1981) DN "Lenin és Szamuely Tibor" öntött Br plakett (872g/197mm) / Hungary ND "Lenin and Tibor Szamuely" cast Br plaque. Sign: Zoltán Olcsai Kiss (872g/197mm) T:2 ...... 18 000 30285.Patzó Pál (1886-1945) ~1910. "Balra néző, ülő férfi portré" Br plakett (153g/78x106mm) T:2 / Hungary ~1910. "Portrait of sitting man facing left" Br plakett. Sign: PP (153g/78x106mm) C:XF HP 3811.var ...... 10 000 30286.Pátzay Pál (1896-1979) 1934. "Enyvvári Jenő 50. születésnapjára" Br emlékérem (321,23g/80mm) T:2 patina, ph. / Hungary 1934. "50th Birthday of Jenő Enyvvári" Br commemorative medallion. Sign.: Pál Pátzay (321,23g/80mm) C:XF patina, edge error HPII 2062. .15 000 30287.Pátzay Pál (1896-1979) DN "Sajó Elemér 1875-1934" egyoldalas Br plakett, "LUDVIG" gyártói jelzéssel (146,10g/80mm) T:1- / Hungary ND "Elemér Sajó 1875-1934" Br plaque, with "LUDVIG" maker's mark. Sign.: Pál Pátzay (146,10g/80mm) C:AU ...... 9 000 30288.Reményi József (1877-1977) 1927. "Dohnányi Ernő pályafutása harmincadik évfordulójának emlékére / 1897-1927" kétoldalas, aranyozott Br emlékérem (94,29g/65mm) T:1- ü., kopott aranyozás / Hungary 1927. "Dohnányi Ernő pályafutása harmincadik évfordulójának emlékére / 1897-1927" double-sided, gilt Br commemorative medallion (94,29g/65mm) C:AU ding, worn gold palting ...... 11 000 30289.Róna József (1861-1939) ~1933. "Dr. Dános Árpád 1882-1933" egyoldalas Br plakett (99,43g/63x53mm) T:1- / Hungary ~1933. "Árpád Dános, Dr. 1882-1933" one-sided Br plaque (99,43g/63x53mm) C:AU ...... 7 000 30290.Anton Scharff (1845-1903) 1886. "Buda visszavívásának 200 éves emlékére" Br emlékérem. "BUDA VISSZAVÍVÁSÁNAK CC ÉVES EMLÉKÉRE BUDAPEST FŐVÁROS / MDCCCLXXXVI SEPT. II." (135,59g/72mm) T:2 ph. / Hungary 1886. "200th Anniversary of the Reoccupation of Buda" Br commemorative medal. Sign: Anton Scharff (135,59g/72mm) C:XF edge error ...... 22 000 30291.Schwartz István (1851-1924) 1885. "Országos Általános Kiállítás Budapesten 1885 / Weinwurm Antalnak Budapest - Az érdem jeléül" Br emlékérem (141,40g/65mm) T:1- kis ph. / Hungary 1885. "National Exposition at Budapest in 1885 / For Antal Weinwurm from Budapest - As the Sign of Merit" Br commemorative medallion. Sign.: István Schwartz (141,40g/65mm) C:AU small edge error ...... 16 000 30292.Stefan Schwartz (1851-1924) ~1900. "Allegorikus jelenetábrázolás" Br plakett (90,16g/70x52mm) T:1-,2 ph. / Hungary ~1900. "Allegorical scene representation" Br plaque. Sign: Stefan Schwartz (90,16g/70x52mm) C:AU,XF edge error HP 4616...... 6 000 30293.Stefan Schwartz (1851-1924) ~1900. "Diána" Br plakett (92,53g/70x52mm) T:2 / Hungary ~1900. "Diana" Br plaque. Sign: Stefan Schwartz (92,53g/70x52mm) C:XF HP 4619...... 5 000 30294.Solymári Valkó László (1909-1984) 1954. "Szamuely Tibor" Br emlékplakett (205g/66x89mm) T:2 / Hungary 1954. "Tibor Szamuely" Br plaque. Sign: László Solymári Valkó (205g/66x89mm) C:XF ...... 7 500 30295.Szamosi Soós Vilmos (1885-1972) 1914. "Gróf Tisza István Minister-elnök" mázas kerámiaplakett, hátlapon "SZENTES" jelzéssel (124mm) T:1- / Hungary 1914. "Gróf Tisza István Minister-elnök" cermaic plaque with gloss, with "SZENTES" mark on reverse (124mm) C:AU ...... 6 500 30296.Szántó Gergely (1886-1962) 1932. "Budapest Székesfőváros Népművelésének Emlékére / Mi elhintjük az igazi erkölcsi függetlenség magvait" kétoldalas Br emlékérem (106,09g/70mm) T:1-,2 / Hungary 1932. "Budapest Székesfőváros Népművelésének Emlékére / Mi elhintjük az igazi erkölcsi függetlenség magvait" double-sided Br commemorative award medallion for public education (106,09g/70mm) C:AU,XF HPII. 2647...... 4 600 30297.Szentesy Hiesz Géza (1896-1975) ~1950-1960. "Bartók" öntött, egyoldalas Br emlékérem (242,98g/102mm) T:1- / Hungary ~1950-1960. "Bartók" cast, one-sided Br commemorative medallion. Sign.: Géza Szentesy Hiesz (242,98g/102mm) C:AU ...... 8 000 30298.Szentirmai Zoltán (1941-) 2004. Hajós jelenetet ábrázoló Br emlékérem "SZENTIRMAI 2004.07.29." jelzéssel (67,61g/57mm) T:1- / 2004. Br commemorative medallion depicting a boat scene with makers mark "SZENTIRMAI 2004.07.29.". Sign.: Zoltán Szentirmai (67,61g/57mm) C:AU ...... 6 000 30299.Telcs Ede (1872-1948) 1910. "A Magyar Éremkedvelők Egyesülete 1910. évi emlékérme" allegórikus Br plakett (81x43,5mm) T:2 ph. / Hungary 1910. "Medal of the Association of Hungarian Medal Lovers in 1910" allegorical Br plaque. Sign.: Ede Telcs (81x43,5mm) C:XF edge error HP 6099...... 515 000 Várjuk beadásait - dolgozzunk együtt a sikerért!

30300.Ifj. Vastagh György (1868-1946) 1911. "Erzsébet királyné - Magyarország védő angyala / Drezdai Egészségügyi Világkiállítás - A Magyar Állam Pavillonja" Br emlékérem (71,52g/60mm) T:1- kis patina / Hungary 1911. "Queen Elisabeth - Protector angel of Hungary / International Hygiene Exhibition in Dresden" commemorative Br medallion. Sign: György Vastagh (71,52g/60mm) C:AU small patina HP 6364...... 11 000 30301.Zala György (1858-1937) 1909. "Kautz Gyula" egyoldalas Br plakett. "1829-1909 KAUTZ GYULA, A TUDÓSNAK, A POLGÁRNAK TANÍTVÁNYAI ÉS TISZTELŐI" (175,5g/58x91mm) T:1- apró patina / Hungary 1909. "Gyula Kautz" Br plaque. Sign.: György Zala (175,5g/58x91mm) C:AU tiny patina HP 6787...... 7 000 30302.1865. "Emlékérem a pesti országgyűlésre" ezüstözött Br emlékérem "ÉLJEN A HAZA - ES LEBE DAS VATERLAND / EMLÉKÜL AZ 1865. ÉVI ORSZÁG GYÜLÉS MEGNYITÁSÁRA - ORSZÁG HÁZ", a peremen: "UNGARISCHE DENK MÜNZE - MAGYAR EMLÉK PÉNZ" eredeti, de sérült tokban (20,65g/38mm) T:2 ezüstözés lekopott / Hungary 1865. "For the Diet of Pest" silver plated Br commemorative medallion in original, but damaged case (20,65g/38mm) C:XF worn silver plating ...... 4 000 30303.1865. "Országgyűlési Emlék" Sn emlékérem, peremen "EM" gyártói jelzéssel, két részből álló Br védőtokban "1865 ORSZÁG GYŰLÉSI EMLÉK / MIDŐN SÖTÉT LESZ A VILÁG - ÉS MINDEN TŰZ KIÉG - A HONFISZÍVBEN FENMARAD EGY ÉLŐ SZIKRA MÉG. - E SZIKRA FÉNYT AD ÉS HEVET - S ÉG OLTHATATLANUL - OH HONFI, ŐRIZD E TÜZET - S NE FÉLJ, HA VÉSZ BORUL." (34,25g/50mm) T:2 / Hungary 1865. "Parliamentary Diet Commemorative Medallion" Sn commemorative medallion with "EM" maker's mark (34,25g/50mm) C:XF ...... 12 000 30304.1879. "Székesfehérvári Országos Kiállítás" aranyozott Br emlékérem (39,61g/50mm) T:1-,2 több ph. / Hungary 1879. "Székesfehérvár National Exposition 1879" gold plated Br commemorative medal (39,61g/50mm) C:AU,XF multiple edge error ...... 10 000 30305.1888. "Pécsi Általános Kiállítás / Elismerés az érdemnek" aranyozott Br emlékérem (109,89g/67mm) T:2,2- oxidációs fo., ph. / Hungary 1888. "General Exhibition of Pécs / Recognition of merit" gilt Br commemorative medallion (109,89g/67mm) C:XF,VF oxidation, edge error ...... 5 000 30306.~1890. "Ferencz József I.K. Ausztriai Császár és Magyarország Apostoli Királya / A méhtenyésztés terén szerzett érdem elismeréséül" kétoldalas Br emlékérem, az adományozott neve eltávolítva. Szign.: Tautenhayn (90,50g/62mm) T:2 karc, ph. kis patina / ~1890. "József Ferencz Emperor of Austria and Apostolic King of Hungary / In recognition of his merit in beekeeping" double-sided Br commemorative medallion, bearers name removed. Sign.: Tautenhayn (90,50g/62mm) C:XF scratch, edge error, small patina ...... 18 000 30307.1911. "A Magyar Ebtenyésztők és Ebkedvelők Egyesülete - I. díj 1911 Pünkösd - Lulu" kétoldalas, aranyozott Br díjérem "S.G.A." gyártói jelzéssel (34,85g/41mm) T:1- aranyozás kopott / Hungary 1911. "The Association of Hungarian Dog Breeders and Dog Lovers - I. prize 1911 Pentecost - Lulu" two-sided, gilt Br medal with "S.G.A." maker's mark (34,85g/41mm) C:AU worn gilding ...... 4 000 30308.1913. "Szalóki Navratil Imre Dr. egyetemi tanár 80ik születésnapjának emlékére hálás tanítványai" Br plakett (50,22g/42x60mm) T:1- / Hungary 1913. "Dr. Imre Szalóki Navratil's thankful students for his 80th birthday" Br plaque (50,22g/42x60mm) C:AU ...... 5 000 30309.Osztrák-Magyar Monarchia 1917. "IV. Károly / 1916. December 30" koronázási zománcozott, bronzozott Fe plakett, jelzetlen Ag lemezérem rátéttel, tokban. Szign.: Katusch H. (93,15g/65mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy 1917. "Charles IV / 30 December 1916" enamelled, bronze plated Fe plaque, with Ag plate without hallmark, in case. Sign.: Kautsch H. (93,15g/65mm) C:XF ..40 000 30310.1931. "Anyám" Br plakett. Szign.: Palkó (85g/54x61mm) T:2 / Hungary 1931. "My mother" Br plakett. Sign.: Palkó (85g/54x61mm) C:XF ...... 3 000 30311.1931. "Demény Károly örökös vándordíj emlékérem 1931" egyoldalas Br emlékérem (113,20g/60mm) T:2 hátoldalon szöveg karcolva / Hungary 1931. "Demény Károly örökös vándordíj emlékérem 1931" one-sided Br commemorative medallion (113,20g/60mm) C:XF reverse with scratched text ...... 3 000 30312.1934. "Szent István Ünnep a Dunán - Budapest" fém lemezérem, három lyukkal a rögzítéshez (13,04g/60mm) T:2 / Hungary 1934. "Holiday of St. Stephen on the Danube" metal plate medallion with three holes for the fixing (13,04g/60mm) C:XF ...... 12 000 30313.1935. "Cholnoky Jenő 30 éves egyetemi tanárságnak emlékére" egyoldalas, öntött Br plakett (102,72g/60x79mm) T:1- / Hungary 1935. "Cholnoky Jenő 30 éves egyetemi tanárságnak emlékére" one-sided cast Br commemorative plaque (102,72g/60x79mm) C:AU ...... 8 000 30314.1936. "Cholnoky Jenő 30 éves egyetemi tanárságnak emlékére" egyoldalas, öntött Br emlékérem (92,26g/68mm) T:1- / Hungary 1936. "Cholnoky Jenő 30 éves egyetemi tanárságnak emlékére" one-sided cast Br commemorative medallion (92,26g/68mm) C:AU ...... 12 000 30315.1937. "Pannónia Bélyegegyesület 1937. május 8-9. - Dr. Erdődi Ármin úrnak" gravírozott, egyoldalas Br plakett (77,29g/51x81mm) T:2 / Hungary 1937. One-sided Br plaque with "Pannónia Bélyegegyesület 1937. május 8-9. - Dr. Erdődi Ármin úrnak" engraving (77,29g/51x81mm) C:XF ...... 5 000 30316.1940. "Gamma R.T. (Részvénytársaság) 1920-1940" Br plakett (85x62mm) márványtalpon (96x72mm) T:2 / Hungary 1940. "Gamma Corporation 1920-1940" Br plaque (85x62mm) on marble plate (96x72mm) C:XF ...... 5 000 30317.1983. "Ferdin Magellanus 1480-1521 / Magellán Klub Közgyűlése 1983. XI. 20." öntött Br emlékérem (99mm/337g) T:2 / Hungary 1983. "Ferdin Magellanus 1480-1521 / General Assembly of the Magellan Club 20th of November in 1983" cast Br medallion (99mm/337g) C:XF ...... 6 500

16 30318.2007. "A körmöcbányai kirándulás emlékére 1907-2007 / Magyar Numizmatikai Társulat" jelzett Ag emlékérem peremén "45" számmal, díszdobozban (24,22g/0.925/37mm) T:PP apró fo. / Hungary 2007. "In memory of the trip to Kremnica 1907-2007 / Hungarian Numismatic Society" hallmarked Ag commemorative medallion with number "45" on edge, in case (24,22g/0.925/37mm) C:PP little spot ...... 26 000 30319.DN "Gábor Andor 1884-1953" Br emlékérem (477,1g/107mm) T:1- kis patina / Hungary ND "Andor Gábor 1884-1953" Br commemorative medallion (477,1g/107mm) C:AU small patina ...... 8 000 30320.DN "Fémáru és Szerelvénygyár Müller Andor - Budapest VIII. József körút 35. Telefon 373-71" egyoldalas, öntött fém plakett (519g/103x149mm) T:1- / Hungary ND "Fémáru és Szerelvénygyár Müller Andor - Budapest VIII. József körút 35. Telefon 373-71" one-sided, cast plaque (519g/103x149mm) C:AU ...... 5 000

Külföldi fém- és ezüstpénzek 30330.Amerikai Egyesült Államok 1878. 1$ Ag "Morgan" 8 faroktollas T:1- kis ph. / USA 1878. "Morgan" Dollar Ag, 8 tail feathers C:AU small edge error Krause KM#110 ...... 36 000 30331.Ausztria 1663CA 15kr Ag "I. Lipót" Bécs (6,34g) T:2 / Austria 1663CA 15kr Ag "Leopold I" Vienna (6,34g) C:XF Krause KM#1170 ...... 10 000 30332.Ausztria 1663CA 15kr Ag "I. Lipót, díszített belső kör" Bécs (5,58g) T:2,2- / Austria 1663CA 15kr Ag "Leopold I, ornamented inner circle" Vienna (5,58g) C:XF,VF Krause KM#1198 ...... 10 000 30333.Ausztria 1664. 15kr Ag "I. Lipót" Bécs (6,14g) T:2 patina / Austria 1664. 15 Kreuzer Ag "Leopold I" Vienna (6,14g) C:XF patina Krause KM#1170 ...... 7 000 30334.Ausztria 1673. 6kr Ag "I. Lipót" Saint Veit (3,25g) T:2 Austria 1673. 6 Kreuzer Ag "Leopold I" Saint Veit (3,25g) C:XF Krause KM#1257 ...... 8 000 30335.Ausztria 1675. 15kr Ag "I. Lipót" Bécs (5,53g) T:2 kis patina / Austria 1675. 15 Kreuzer Ag "Leopold I" Vienna (5,53g) C:XF small patina Krause KM#1170 ...... 10 000 30336.Ausztria 1743. 6kr Ag "Mária Terézia" (3,00g) T:2,2- / Austria 1743. 6 Kreuzer Ag "Maria Theresia" (3,00g) C:XF,VF Krause KM#1673 ...... 7 000 30337.Ausztria 1755. 10kr Ag "Mária Terézia" Bécs (3,51g) T:2- / Austria 1755. 10 Kreuzer Ag "Maria Theresia" Vienna (3,51g) C:VF Krause KM#1810 ...... 3 000 30338.Osztrák Államok / Salzburg 1790M 20kr Ag "Hieronymus" (6,53g) T:2,2- Austrian States / Salzburg 1790M 20 Kreuzer Ag "Hieronymus" (6,53g) C:XF,VF Krause KM# 460 ...... 5 000 30339.Osztrák Németalföld 1794A 1/4 Koronatallér Ag "II. Ferenc" Bécs (7,40g) T:1-,2 / Austria Netherlands 1794A 1/4 Kronenthaler Ag "Franz II" Vienna (7,40g) C:AU,XF Krause KM#60 ...... 60 000 30340.Csehország (történelmi tartomány) 1773EvS-AS 20kr "Mária Terézia" Prága (6,51g) T:2,2- patina / Bohemia 1773EvS-AS 20 Kreuzer "Maria Theresia" Prague (6,51g) C:XF,VF patina Krause KM#800 ...... 3 000 30341.Csehország (történelmi tartomány) 1830C 20kr Ag "I. Ferenc" Prága (6,68g) T:1- / Bohemia 1830C 20 Kreuzer Ag "Franz I" Prague (6,68g) C:AU Krause KM#2145 ...... 4 000 30342.Guatemala 1898. 1/4R Ag (157x) + 1894. 4R Ag, áttörve az összes érme együtt övvé alakítva (br. 148,43g) T:2,2- / Guatemala 1898. 1/4 Real Ag (157x) + 1894. 4 Reales Ag, inwrought. All coins refurbished as a belt (br. 148,43g) C:XF,VF ...... 34 000 30343.Német Államok / Anhalt-Bernburg 1852A Tallér Ag "Sándor Károly" (21,96g) T:2,2- ph. / German States / Anhalt-Bernburg 1852A Thaler Ag "Alexander Carl" Berlin (21,96g) C:XF,VF edge error Krause KM# 84 ...... 22 000 30344.Német Államok / Baden 1876G 5M Ag "I. Frigyes" Stuttgart (27,50g) T:2-,3 kis ph., vésett fej / German States / Baden 1876G 5 Mark Ag "Friedrich I" Stuttgart (27,50g) C:VF,F small edge error, graven head Krause KM# 263.2 ...... 9 500 30345.Német Államok / Baden 1903G 5M Ag "I. Frigyes" Stuttgart (27,74g) T:2- kis ph. / German States / Baden 1903G 5 Mark Ag "Friedrich I" Stuttgart (27,74g) C:VF small edge error Krause KM# 274 ...... 9 000 30346.Német Államok / Bajorország 1778H.ST Tallér Ag "Karl Theodor" München (27,84g) T:2,2- anyaghiba, juszt. / German States / Bavaria 1778H.ST Thaler Ag "Karl Theodor" Munich (27,84g) C:XF,VF metal error, justired Krause KM#562 ...... 22 000 30347.Német Államok / Bajorország 1855 2G Ag "II. Miksa / A Mariensäule helyreállítása" München (21,21g) T:1- ph. / German States / Bavaria 1855. 2 Gulden Ag "Restoration of Madonna Column in Munich" Munich (21,21g) C:AU edge error Krause KM#848 ...... 16 000 30348.Német Államok / Bajorország 1875D 5M Ag "II. Lajos" München (27,38g) T:2- ki ph. / German States / Bavaria 1875D 5 Mark Ag "Ludwig II" Munich (27,38g) C:VF small edge error Krause KM# 896 ...... 9 000 30349.Német Államok / Frankfurt am Main 1860. Tallér Ag "Frankfurt szabadváros" (18,43g) T:2 / German States / Frankfurt am Main 1860. Thaler Ag "Freie Stadt Frankfurt" (18,43g) C:XF Krause KM#360 ...... 12 000 30350.Német Államok / Hamburg 1909J 3M Ag (16,64g) T:2 / German States / Hamburg 1909J 3 Mark Ag (16,64g) C:XF Krause KM#296 ...... 5 000 30351.Német Államok / Hessen-Kassel 1836. Tallér Ag "II. Vilmos és Frigyes Vilmos" (22,07g) T:2- ph. / German States / Hesse-Cassel 1836. Thaler Ag "Wilhelm II Friedrich Wilhelm" (22,07g) C:VF edge error Krause KM# 587 ...... 13 000

17 Várjuk beadásait - dolgozzunk együtt a sikerért!

30352.Német Államok / Poroszország 1817A Tallér Ag "III. Frigyes Vilmos" Berlin (22,01g) T:2- / German States / Prussia 1817A Thaler Ag "Friedrich Wilhelm III" Berlin (22,01g) C:VF Krause KM# 396 ...... 8 500 30353.Német Államok / Poroszország 1839A 1/6T Ag "III. Frigyes Vilmos" Berlin (5,26g) T:2,2- / German States / Prussia 1839A 1/6 Thaler Ag "Friedrich Wilhelm III" Berlin (5,26g) C:XF,VF Krause KM# 411 ...... 4 600 30354.Német Államok / Poroszország 1853A 2 1/2gr Ag "IV. Frigyes Vilmos" Berlin (3,25g) T:1-,2 / German States / Prussia 1853A 2 1/2 Groschen Ag "Friedrich Wilhelm IV" Berlin (3,25g) C:AU, XF Krause KM# 463 ...... 3 000 30355.Német Államok / Poroszország 1865A 2 1/2gr Ag "IV. Frigyes Vilmos" Berlin (3,23g) T:2 / German States / Prussia 1865A 2 1/2 Groschen Ag "Friedrich Wilhelm IV" Berlin (3,23g) C:XF Krause KM# 486 ...... 3 000 30356.Német Államok / Poroszország 1869A Tallér Ag "I. Vilmos" Berlin (18,53g) T:1- apró ph. / German States / Prussia 1869A Thaler Ag "Wilhelm I" Berlin (18,53g) C:AU slight edge error Krause KM#494 ...... 16 000 30357.Német Államok / Poroszország 1873A 2 1/2gr Ag "IV. Frigyes Vilmos" Berlin (3,27g) T:1,1- kis fo. / German States / Prussia 1873A 2 1/2 Groschen Ag "Friedrich Wilhelm IV" Berlin (3,27g) C:UNC, AU small spot Krause KM# 486 ...... 3 000 30358.Német Államok / Poroszország 1875A 5M Ag "I. Vilmos" Berlin (27,21g) T:2- ph. / German States / Prussia 1875A 5 Mark Ag "Wilhelm I" Berlin (27,21g) C:VF edge error Krause KM# 503 ...... 13 000 30359.Német Államok / Poroszország 1912A 3M Ag "II. Vilmos" Berlin (16,69g) T:1-,2 / German States / Prussia 1912A 3 Mark Ag "Wilhelm II" Berlin (16,69g) C:AU,XF Krause KM#527 ...... 12 000 30360.Német Államok / Poroszország 1913A 2M Ag "II. Vilmos" Berlin (11,13g) T:1-,2 / German States / Prussia 1913A 2 Mark Ag "Wilhelm II" Berlin (11,13g) C:AU,XF Krause KM# 535 ...... 3 000 30361.Német Államok / Szászország 1637SD Tallér Ag "János György" Drezda (29,18g) T:2 rep. / German States / Saxony 1637SD Thaler Ag "Johann Georg" Dresden (29,18g) C:XF crack Krause KM#132 ...... 80 000 30362.Német Államok / Szászország-Albertine 1764IFôF Tallér Ag "III. Frigyes Ágost" Lipcse (27,80g) T:2,2- patina / German States / Saxony-Albertine 1765IFôF Thaler Ag "Friedrich August III" Leipzig (27,80g) C:XF,VF patina Krause KM# 977.1 ...... 18 000 30363.Német Államok / Szászország-Albertine 1768EDC 2/3T Ag "Xavér" Drezda (13,79g) T:2- / German States / Saxony-Albertine 1764EDC 2/3 Thaler Ag "Xaver" Dresden (13,79g) C:VF Krause KM# 973 ...... 18 000 30364.Német Államok / Szászország-Albertine 1771EDC 2/3T Ag "III. Frigyes Ágost" Drezda (13,89g) T:2,2- / German States / Saxony-Albertine 1771EDC 2/3 Thaler Ag "Friedrich August III" Dresden (13,89g) C:XF,VF Krause KM# 991 ...... 14 000 30365.Német Államok / Szászország-Albertine 1772EDC 2/3T Ag "III. Frigyes Ágost" Drezda (13,88g) T:2,2- ph. / German States / Saxony-Albertine 1772EDC 2/3 Thaler Ag "Friedrich August III" Dresden (13,88g) C:XF,VF edge error Krause KM# 991 ...... 12 000 30366.Német Államok / Szászország-Albertine 1778EDC 2/3T Ag "III. Frigyes Ágost" Drezda (14,06g) T:2,2- juszt. / German States / Saxony-Albertine 1778EDC 2/3 Thaler Ag "Friedrich August III" Dresden (14,06g) C:XF,VF justierd Krause KM# 991 ...... 14 000 30367.Német Államok / Szászország-Albertine 1780IEC 2/3T Ag "III. Frigyes Ágost" Drezda (13,81g) T:2- juszt. / German States / Saxony-Albertine 1780IEC 2/3 Thaler Ag "Friedrich August III" Dresden (13,81g) C:VF justired Krause KM# 991 ...... 11 000 30368.Német Államok / Szászország-Albertine 1781IEC 2/3T Ag "III. Frigyes Ágost" Drezda (13,96g) T:2,2- karc / German States / Saxony-Albertine 1778IEC 2/3 Thaler Ag "Friedrich August III" Dresden (13,96g) C:XF,VF scratched Krause KM# 991var ...... 12 000 30369.Német Államok / Szászország-Albertine 1782IEC 2/3T Ag "III. Frigyes Ágost" Drezda (13,89g) T:2- juszt. / German States / Saxony-Albertine 1782IEC 2/3 Thaler Ag "Friedrich August III" Dresden (13,89g) C:VF justired Krause KM# 991var ...... 11 000 30370.Német Államok / Szászország-Albertine 1783IEC 2/3T Ag "III. Frigyes Ágost" Drezda (13,84g) T:2,2- / German States / Saxony-Albertine 1783IEC 2/3 Thaler Ag "Friedrich August III" Dresden (13,84g) C:XF,VF Krause KM# 991var ...... 14 000 30371.Német Államok / Frankfurt am Main 1784G PCB N 20kr Ag Frankfurt (6,55g) T:2,2- / German States / Frankfurt am Main 1784G PCB N 20 Kreuzer Ag Frankfurt (6,55g) C:XF,VF Krause KM# 266 ...... 16 000 30372.Német Államok / Szászország-Albertine 1784IEC 2/3T Ag "III. Frigyes Ágost" Drezda (13,81g) T:2,2- juszt., anyaghiba / German States / Saxony-Albertine 1784IEC 2/3 Thaler Ag "Friedrich August III" Dresden (13,81g) C:XF,VF justired, metal error Krause KM# 991var ...... 14 000 30373.Német Államok / Szászország-Albertine 1785IEC 2/3T Ag "III. Frigyes Ágost" Drezda (13,95g) T:2,2- / German States / Saxony-Albertine 1785IEC 2/3 Thaler Ag "Friedrich August III" Dresden (13,95g) C:XF,VF Krause KM# 991 ...... 14 000 30374.Német Államok / Szászország-Albertine 1787IEC 1/3T Ag "III. Frigyes Ágost" Drezda (7,02) T:2 / German States / Saxony-Albertine 1787IEC 1/3 Thaler Ag "Friedrich August III" Dresden (7,02g) C:XF Krause KM# 1010 ...... 12 000 30375.Német Államok / Szászország-Albertine 1788IEC 2/3T Ag "III. Frigyes Ágost" Drezda (14,02g) T:2,2- / German States / Saxony-Albertine 1788IEC 2/3 Thaler Ag "Friedrich August III" Dresden (14,02g) C:XF,VF Krause KM# 991var ...... 14 000 18 30376.Német Államok / Szászország-Albertine 1790IEC 1/3T Ag "III. Frigyes Ágost" Drezda (6,98) T:2,2- / German States / Saxony-Albertine 1790IEC 1/3 Thaler Ag "Friedrich August III" Dresden (6,98g) C:XF,VF Krause KM# 1010 ...... 11 000 30377.Német Államok / Szászország-Albertine 1792IEC 2/3T Ag "III. Frigyes Ágost" Drezda (13,85g) T:2- kis ph., juszt. / German States / Saxony-Albertine 1792IEC 2/3 Thaler Ag "Friedrich August III" Dresden (13,85g) C:XF,VF small edge error, justired Krause KM# 1033 ...... 16 000 30378.Német Államok / Szászország-Albertine 1793IEC 1/3T Ag "III. Frigyes Ágost" Drezda (7,02) T:2,2- / German States / Saxony-Albertine 1793IEC 1/3 Thaler Ag "Friedrich August III" Dresden (7,02g) C:XF,VF Krause KM# 1024 ...... 13 000 30379.Német Államok / Szászország-Albertine 1793IEC 2/3T Ag "III. Frigyes Ágost" Drezda (13,90g) T:2,2- / German States / Saxony-Albertine 1793IEC 2/3 Thaler Ag "Friedrich August III" Dresden (13,90g) C:XF,VF Krause KM# 1025 ...... 14 000 30380.Német Államok / Szászország-Albertine 1796IEC 2/3T Ag "III. Frigyes Ágost" Drezda (14,01g) T:2,2- kis ph. / German States / Saxony-Albertine 1796IEC 2/3 Thaler Ag "Friedrich August III" Dresden (14,01g) C:XF,VF small edge error KM# 1025 ...... 14 000 30381.Német Államok / Szászország-Albertine 1797IEC 2/3T Ag "III. Frigyes Ágost" Drezda (13,92g) T:2- / German States / Saxony-Albertine 1797IEC 2/3 Thaler Ag "Friedrich August III" Dresden (13,92g) C:VF Krause KM# 1025 ...... 14 000 30382.Német Államok / Szászország-Albertine 1800IEC 2/3T Ag "III. Frigyes Ágost" Drezda (13,81g) T:2- / German States / Saxony-Albertine 1800IEC 2/3 Thaler Ag "Friedrich August III" Dresden (13,81g) C:VF Krause KM# 1025 ...... 14 000 30383.Német Államok / Szászország-Albertine 1805SGH 2/3T Ag "III. Frigyes Ágost" Drezda (13,98g) T:2,2- / German States / Saxony-Albertine 1805SGH 2/3 Thaler Ag "Friedrich August III" Dresden (13,98g) C:XF,VF Krause KM# 1025 ...... 12 000 30384.Német Államok / Szászország-Albertine 1816IGS 2/3T Ag "III. Frigyes Ágost" Drezda (13,96g) T:2 / German States / Saxony-Albertine 1816IGS 2/3 Thaler Ag "Friedrich August III" Dresden (13,96g) C:XF Krause KM# 1052 ...... 14 000 30385.Német Államok / Szászország-Albertine 1817IGS 2/3T Ag "III. Frigyes Ágost" Drezda (14,02g) T:2 anyaghiba / German States / Saxony-Albertine 1817IGS 2/3 Thaler Ag "Friedrich August III" Dresden (14,02g) C:XF metal error Krause KM# 1052 ...... 14 000 30386.Német Államok / Szászország-Albertine 1829S Tallér Ag "Anton" Drezda (27,91g) T:2,2- German States / Saxony-Albertine 1829S Thaler Ag "Anton" Dresden (27,91g) C:XF,VF Krause KM# 1120 .11 000 30387.Német Államok / Szilézia 1705FN 3kr Ag "I. Lipót" Breslau (1,78g) T:2 patina / German States / Silesia 1705FN 3 Kreuzer Ag "Leopold I" Breslau (1,78g) C:XF patina Krause KM#471.var ...... 4 000 30388.Német Államok / Württemberg 1895F 5M Ag "II. Vilmos" Freudenstadt (27,61g) T:2- ph. / German States / Wurttemberg 1895F 5 Mark Ag "Wilhelm II" Freudenstadt (27,61g) C:XF edge error Krause KM# 632 ...... 11 000 30389.Német Birodalom / Württemberg 1908F 5M Ag "II. Vilmos" Freudenstadt (27,83g) T:1- ph. / German Empire / Wurttemberg 1908F 5 Mark Ag "Wilhelm II" Freudenstadt (27,83g) C:AU edge error Krause KM# 632 ...... 20 000 30390.Németország / Weimari Köztársaság 1927A 3M Ag "Nordhausen alapításának 1000 éves évfordulója" Bécs (14,97g) T:1-,2 kis ph. / Germany / Weimar Republic 1927A 3 Mark Ag "1000th Anniversary - Founding of Nordhausen" Vienna (14,97g) C:AU,XF small edge error Krause KM#52 ...... 18 000 30391.Németország / Weimar Köztársaság 1932F 5M Ag Stuttgart (25,10g) T:1- kis ph. / Germany / Weimar Republic 1932F 5 Mark Ag Stuttgart (25,10g) C:AU small edge error Krause KM#56 ...... 60 000 30392.NSZK 1952D 5M Ag "100 éves a Nürnbergi Múzeum" München T:2 / FRG 1952D 5 Mark Ag "Centenary - Nurnberg Museum" Munich C:XF Krause KM#113 ...... 30 000 30393.NSZK 1955G 5M "Ludwig Wilhelm markgraf von Baden" Ag Karlsruhe T:1- kis patina / FRG 1955G 5 Mark "Ludwig Wilhelm markgraf von Baden" Ag Karlsruhe C:AU small patina Krause KM#115 ...... 30 000 30394.Orosz Birodalom DN (1901) 10Z Ag "II. Miklós (42,64g/37,5mm) T:2 kis ph. / Russian Empire ND (1901) 10 Zolotniks Ag "Nicholas II" (42,64g/37,5mm) C:XF small edge error Krause KM# 4 ...... 110 000 30395.Vatikán 1985. 10L-1000L (7xklf) közte 1000L Ag, forgalmi sor, II. János Pál látogatásairól beszámoló nagyalakú könyvben, valamint a Vatikán által kibocsátott emlékérmek leírásával és fényképeivel újszerű állapotban T:1 / Vatican 1985. 10 Lire - 1000 Lire (7xdiff) including 1000 Lire Ag, coin set in large-size color book about the travels of Pope John Paul II and the description and pictures of commemorative issues released by the Vatican C:UNC ...... 15 000

Külföldi emlékveretek, plakettek 30405.Ausztrália 1879. "Sydney Nemzetközi Kiállítás" Br emlékérem. Szign.: J.S.&A.B.WYON. (220,63g/77mm) T:2 ph. / Australia 1879. "International Exhibition, Sydney" Br commemorative medallion. "INTERNATIONAL EXHIBITION SYDNEY N.S.W. M.D.CCC.LXXIX - ORTA RECENS QUAN PURA NITES / J. SCHLISENGER & SONS - SECOND AWARD". Sign.: J.S.&A.B.WYON (220,63g/77mm) C:XF edge error ...... 20 000 30406.Ausztria 1814. "A bécsi kongresszus győzelmi és béke érme 1814" Sn emlékérem (93,09g/77mm) T:2 ph./ Austria 1814. "Medal of victory and peace of the Congress of Vienna 1814" Sn commemorative medallion. "SIEGS UND FRIEDENSMÜNZE / ZUM WIENER CONGRESS / OCTOBER 1814" (93,09g/77mm) C:XF edge error ...... 22 000 19 Várjuk beadásait - dolgozzunk együtt a sikerért!

30407.Ausztria 1834. "Andreas Liber báró orvostudományban elért sikereinek 50. évfordulójára" Br emlékérem. "ANDREAS LIBER BARO DE STIFFT - I. D. BOEHM. F. / LAVREAM SEMISECVLAREM CELEBRAT ORDO MEDICORVM VINDOBONENSIVM MDCCCXXXIV - NAT. 29 NOV. 1760 FROM 21 AVG. 1784" Szign.: Josef Daniel Boehm (74,23g/51,5mm) T:2,2- / Austria 1834. "50th Anniversary of Andreas Liber Baro de Stifft" Br commemorative medallion. Sign.: Josef Daniel Boehm (74,23g/51,5mm) C:XF,VF ...... 3 000 30408.Ausztria 1835. "FERDINAND I. KAISER VON ÖESTERREICH / BESTIEG DEN THRON SEINER VAETER - MDCCCXXXV" kétoldalas Br emlékérem. Szign.: I. Schön (66,64g/50mm) T:2 ph. / Austria 1835. "FERDINAND I. KAISER VON ÖESTERREICH / BESTIEG DEN THRON SEINER VAETER - MDCCCXXXV" double-sided Br commemorative medallion. Sign.: I. Schön (66,64g/50mm) C:XF edge error ...... 16 000 30409.Ausztria 1873. "Ferenc József uralkodásának 25. évfordulójára" Br emlékérem (124g/71mm) T:2 ph. / Austria 1873. "Zur Jubelfeier der 25 jährigen regierung S.M. des Kaisers Franz Joseph I. 2. December 1873. / Imperatori Grata Vindobona" Br commemorative medallion (124g/71mm) C:XF edge errors ...... 7 000 30410.Ausztria 1898. "Albert főherceg emlékművének felavatására" Br emlékérem. "FELDMARSCHALL ERZHERZOG ALBRECHT v. OESTERREICH 1817-1895 / DEM ALLERHÖCHSTEN KRIEGSHERRN - SEINER MAJESTäT DEM KAISER UND KÖNIG - FRANZ JOSEF I - ZUM 2 DEC 1898 - OESTERREICH-UNGARNS - BEWAFFNETE MACHT". Szign.: Anton Scharff (117,72g/70mm) T:1-,2 ph. / Austria 1898. "To the Inauguration of the Monument of Archduke Albert" Br commemorative medallion. Sign.: Anton Scharff (117,72g/70mm) C:AU,XF edge error ....30 000 30411.Ausztria ~1900. "Dohányzó fiú" Br plakett. Szign.: Josef Prinz (50,76g/45x60mm) T:2 / Austria ~1900. "Smoking boy" Br plaque. Sign: Josef Prinz (50,76g/45x60mm) C:XF ...... 15 000 30412.Ausztria ~1900. "Idős pár" Br plakett. Szign.: Josef Prinz (58,35g/45x60mm) T:2 / Austria ~1900. "Old pair" Br plaque. Sign: Josef Prinz (58,35g/45x60mm) C:XF ...... 20 000 30413.Ausztria ~1920. "Franz Lehár" Br plakett. Szign.: Hans Schaefer (32,06g/34x49mm) T:2 / Austria 1920. "Franz Lehár" Br plaque. Sign: Hans Schaefer (32,06g/34x49mm) C:XF ...... 3 000 30414.Ausztria 1937. "II. INTERNAT. HANDWERKSKONFERENZ - WIEN 1937" egyoldalas ezüstpatinázott Br emlékérem (58,85g/61,5mm) T:2 / Austria 1937. "II. INTERNAT. HANDWERKSKONFERENZ - WIEN 1937" one-sided silver plated Br commemorative medallion (58,85g/61,5mm) C:XF ...... 8 000 30415.Belgium 1888. "Egyetemes Tudományos és Iparművészeti Akadémia, 1849" aranyozott Br emlékérem. Szign.: P. Fisch (146,76g/71mm) T:2 ph. / Belgium 1888. "Universal Academy of Sciences and Industrial Arts, 1849" gilt Br commemorative medallion. "ACADÉMIE UNIVERSELLE DES SCIENCES ET DES ARTS INDUSTRIELS - FONDÉE EN 1849 / AGRICULTURE - COMMERCE - INDUSTRIE - BEAUX-ART - BRUXELLES 1888". Sign.: P. Fisch C:XF edge error ....5 000 30416.Belgium 1897. "Brüsszeli Nemzetközi Kiállítás" Br emlékérem. Szign.: JUL LAGAE SCULT - WOLFERS FECT (147,61g/70mm) T:2 kis ph. / Belgium 1897. "Brussels International Exposition" Br commemorative medallion. "EXPOSITION INTERNATIONALE BRUXELLES 1897 / KONINKRYK BELGIE / ROYAUAME DE BELGIQUE". Sign: JUL LAGAE SCULT - WOLFERS FECT. (147,61g70mm) C:XF edge error ...... 8 000 30417.Belgium 1905. "Belga Királyság 1905 / Nemzetközi Világkiállítás Liege" Br emlékérem. Szign.: Paul Dubois (125g/70mm) T:1- kis ph. / Belgium 1905. "Kingdom of Belgium 1905 / International Exposition Liege" Br commemorative medallion. "ROYAVME DE BELGIQVE 1905 / EXPOSITION VNIVERSELLE LIEGE 1905". Sign.: Paul Dubois (125g/70mm) C:AU small edge error ...... 8 000 30418.Csehszlovákia 1928. "10 éves a köztársaság - Szt. Prokop az ördöggel szánt" jelzett Ag 5 Dukát emlékérem. Szign.: Otakar Spaniel (1881-1955) (19,92g/0.987/29mm) T:2 ph. / Czechoslovakia 1928. "10th Anniversary of the Republic - St. Procop ploughs with devil" marked Ag 5 Ducats commemorative medallion. Sign.: Otakar Spaniel (1881-1955) (19,92g/0.987/29mm) C:XF edge error Krause X#M1 ...... 18 000 30419.Csehszlovákia 1929. "JOSEF DOBROVSKY 1753-1829 / K STEMU VYROCI SMRTI OTCE SLAVISTIKY" kétoldalas Br emlékérem. Szign.: Seinos T. (139,63g/70mm) T:1- / Czechoslovakia 1929. "JOSEF DOBROVSKY 1753-1829 / K STEMU VYROCI SMRTI OTCE SLAVISTIKY" double-sided Br comemmorative medallion. Sign.: Seinos T. (139,63g/70mm) C:AU ...... 14 000 30420.Franciaország 1836. "VIII. Károly" Br emlékérem. Szign.: Armand Auguste Caque (67g/51mm) T:1-,2 ph. / France 1836. "Charles VIII" Br commemorative medallion. "CHARLES VIII ROI DE FRANCE / CHARLES VIII - 56.eme ROI - FILS DE LOUIS XI - NE 1470 - ROI 1483 - ASSEMBLEE DES ÉTATS 1484 - BATAILLE DE SAINT AUBIN 1488 - PAIX ACCORDÉE A LA BRETAGNE 1491 - LIGUE CONTRE LA FRANCE 1492 - CONQUETE DE NAPLES 1495 - NOUVELLE LIGUE CONTRE LA FRANCE - ET BATAILLE DE FRONOUE 1495 - ORDONNANCE SUR LES COUTUMES 1497 - EDIT SUR LE GRAND CONSEIL 1497 - MORT 1498". Sign.: Armand Auguste Caque (67g/51mm) C:AU,XF edge error ...... 30 000 30421.Franciaország 1871. "Párizs ostroma 1870-1871" peremén jelzett Br emlékérem. Szign.: J. C. Chaplain (73mm) T:1- / France 1871. "Siege of 1870-1871" hallmarked on edge Br commemorative medal. Sign.: J. C. Chaplain (73mm) C:AU ...... 15 000 30422.Franciaország 1900. "Párizsi Világkiállítás 1900" ezüstözött Br plakett, peremén "BRONZE" beütéssel. Szign.: O. Roty (35,34g/51x36mm) T:1- / France 1900. "International Exposition Paris 1900" silver plated Br plaque with "BRONZE" mark on edge. "1801 - 1900 - LVMEN VENTVRIS - TRADIT MORITV-RA PERENNE". Sgin.: O. Roty (35,34g/51x36mm) C:AU ...... 6 000

20 30423.Franciaország 1900. "Francia Köztársaság / Párizsi Világkiállítás 1900" Br emlékérem, adományozva "V. HOSER ET FILS" számára, peremén "BRONZE" beütéssel. Szign.: J. C. Chaplain (100,14g/63mm) T:1 / France 1900. "Republic of France / International Exposition Paris 1900" Br commemorative medallion, awarded to "V. HOSER ET FILS", with "BRONZE" hallmark on the edge. "REPUBLIQUE FRANCAISE / EXPOSITION UNIVERSELLE INTERNATONALE". Sign.: J. C. Chaplain (100,14g/63mm) C:UNC ...... 11 000 30424.Franciaország 2000. "Antoine de Saint-Exupéry 1900 Budapest - Lyon 2000" öntött Br emlékérem (~120-123mm/510g) T:1- / France 2000. "Antoine de Saint-Exupéry 1900 Budapest - Lyon 2000" cast Br commemorative medallion (~120-123mm/510g) C:AU ...... 7 500 30425.Német Birodalom 1705. "Goslar város hódolata I. József előtt" ezüstözött Br emlékérem. Szign.: Christian Wermuth (39,27g/42mm) T:2- patina, foglalat nyoma / German Empire 1705. "Homage of Goslar to Joseph I" silver plated Br commemorative medallion. "IOSEPHVS D. G. ROM. IMPERATORS . A. / HOMAGIVM NOVI IMPERATORIS NOMINE / AB ILLVSTRISS COMITE SCHWARZBURGICO - ALBERTO ANTHONIO LEGATO SVSCEPTVM - S.P.Q. GOSLARIENSIS - CONSECRAVIT POSTERIS - ANN MDCCV". Sign.: Christian Wermuth (39,27g/42mm) C:VF patina, frame mark ...... 15 000 30426.Német Birodalom / Hesseni Nagyhercegség 1894. "GROSHERZOG ERNST LUDWIG U. GROSHERZOGIN VICTORIA VON HESSEN / UNSEREM GROSHERZOGLICHEN PAARE EIN HERZLICHES WILKOMMEN IN DARMSTADT 20. APRIL 1894" Al emlékérem, eredeti "ZUR ERINNERUNG AN DEN EINZUG DES GROSSHERZOGLICHEN PAAR'S IN DARMSTADT 20. APRIL 1894" karton tokban (10,80g/33,5mm) T:1,1- / German Empire / Grand Duchy of Hesse 1894. "GROSHERZOG ERNST LUDWIG U. GROSHERZOGIN VICTORIA VON HESSEN / UNSEREM GROSHERZOGLICHEN PAARE EIN HERZLICHES WILKOMMEN IN DARMSTADT 20. APRIL 1894" Al commemorative medallion in original "ZUR ERINNERUNG AN DEN EINZUG DES GROSSHERZOGLICHEN PAAR'S IN DARMSTADT 20. APRIL 1894" cardboard case (10,80g/33,5mm) C:UNC,AU ...... 40 000 30427.Olaszország 1913. "ESPOSIZIONE INTERNAZIONALE DEL LAVORO - MILANO 1913 / INDVSTRIA AGRICOLTVRA AVIAZIONE SPORT" kétoldalas Br emlékérem. Szign.: Gori Sansoni (40,58g/48mm) T:1-,2 ph., kis patina / Italy 1913. "ESPOSIZIONE INTERNAZIONALE DEL LAVORO - MILANO 1913 / INDVSTRIA AGRICOLTVRA AVIAZIONE SPORT" double-sided Br commemorative medallion. Sign.: Gori Sansoni (40,58g/48mm) C:AU,XF edge error, small patina ....6 000 30428.Olaszország 1914. "ESPOSIZIONE INTERNAZIONALE GENOVA 1914 / DIVISIONE EDVCAZIONE FISICA" jelzetlen Ag emlékérem, füllel (10,37g/28mm) T:2 / Italy 1914. "ESPOSIZIONE INTERNAZIONALE GENOVA 1914 / DIVISIONE EDVCAZIONE FISICA" Ag commemorative medallion without hallmark, with ear (10,37g/28mm) C:XF ...... 6 000 30429.Osztrák-Magyar Monarchia / Csehország történelmi tartomány ~1900. "CECH" Br plakett. Szign.: Stanislav Sucharda (1866-1916) (56x50,5mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy / Bohemia ~1900. "CECH" Br plaque. Sign.: Stanislav Sucharda (1866-1916) (56x50,5mm) C:XF ...... 15 000

Római Birodalom 30439.Római Birodalom / Róma / Claudius 42-43. As Br (9,95g) T:2-,3 Roman Empire / Rome / Claudius 42-43. As Br "TI CLAVDIVS CAESAR AVG P M TR P IMP P P / LIBERTAS AVGVSTA S-C" (9,95g) C:VF,F RIC I 113...... 24 000 30440.Római Birodalom / Róma / Traianus 103-104. Denár Ag (3,25g) T:2- / Roman Empire / Rome / Trajan 103-104. Denarius Ag "IMP TRAIANO AVG GER DAC PM TRP COS V P P / SPQR OPTIMO PRINCIPI" (3,25g) C:VF RIC II 178.var ...... 20 000 30441.Római Birodalom / Róma / Traianus 104-107. Sestertius Br (24,35g) T:3 / Roman Empire / Rome / Trajan 104-107. Sestertius Br "CAES NERVAE TRAIANO AVG GER DAC PM TRP COS V P P / [SPQR OP]TIMO PRI[NCIPI] - S-C" (24,35g) C:F RIC II 503...... 15 000 30442.Római Birodalom / Róma / Hadrianus 117-138. Denár Ag. Hadrianus balra néző portréja és eltérő hátlapi körirat: "HISPANIARE" (2,65g) T:2- / Roman Empire / Rome / Hadrian 117-138. Denarius Ag. Hadrianus laureate head left, error in reverse legend "HISPANIARE". "HADRIANVS AVGVSTVS [P P] / RESTITVTORI HISPANIARE" (2,65g) C:VF RIC II 388.var ...... 70 000 30443.Római Birodalom / Róma / I. Maximinus Thrax 236-238. Denár Ag (3,27g) T:2 kis kitörés / Roman Empire / Rome / Maximinus Thrax I 236-238. Denarius Ag "MAXIMINVS PIVS AVG GERM / VICTO-RIA GERM" (3,27g) C:XF little crack RIC IV-2 23 ...... 40 000 30444.Római Birodalom / Antiochia / Valerianus 253. Antoninianus billon (4,08g) T:2-,3 / Roman Empire / Antiochia / Valerian I 253. Antoninianus billon "IMP C P LIC VALERIANVS AVG / VOTA ORBIS S-C" (4,08g) C:VF,F RIC V-1 294...... 8 000 30445.Római Birodalom / Siscia / Maximianus 304-305. AE Follis Br (7,53g) T:2 / Roman Empire / Siscia / Maximianus 304-305. AE Follis Br "IMP MAXIMIANVS PF AVG / SACR MONET AVGG ET CAESS NOSTR - VI - AQP" (7,53g) C:XF RIC VI 35b...... 5 000 30446.Római Birodalom / Heraclea / Galerius Maximianus 308-309. AE Follis Br (6,21g) T:2- / Roman Empire / Heraclea / Galerius Maximianus 308-309. AE Follis Br "IMP C GAL VAL MAXIMIANVS PF AVG / GENIO IMP-E-RATORIS - .HT gamma." (6,21g) C:VF RIC VI 37a...... 12 000 30447.Római Birodalom / Heraclea / I. Constantinus 313. Follis Br (2,99g) T:2 / Roman Empire / Heraclea / Constantine I 313. Follis Br "IMP C FL VAL CONSTANTINVS P F AVG / IOVI CONS - ERVATORI AVGG - SMHT - E" (2,99g) C:XF RIC VI 75...... 4 000 30448.Római Birodalom / Siscia / I. Constantinus 313-315. Follis Br (3,53g) T:2,2- / Roman Empire / Siscia / Constantine I 313-315 Follis Br "IMP CONSTANTINVS AVG / IOVI CONS-ERVATORI - A - SIS" (3,53g) C:XF,VF RIC VII 7.var (not CON-SERVATORI) ...... 6 000 21 Várjuk beadásait - dolgozzunk együtt a sikerért!

30449.Római Birodalom / Konstantinápoly / II. Constantius 348-351. Follis Br veretkettőződés (4,84g) T:2,2- Roman Empire / Constantinopole / Constantius II 348-351. Follis Br double strike "DN CONSTAN-TIVS PF AVG / FEL TEMP RE-PARATIO - gamma - CONSA* (4,84g) C:XF,VF RIC VIII 82 ...... 7 000 30450.Római Birodalom / Sirmium / II. Julianus 360-363. AE Br veretkettőződés (2,53g) T:2 / Roman Empire / Sirmium / Julian II 360-363. AE Br double strike "D N FL CL IVLI-ANVS P F AVG / VOT X MVLT XX - [?SIR]M" (2,53g) C:XF RIC VIII 108...... 8 000

Militária 30459.1859. "Ferenc József II. osztályú Ezüst Vitézségi Érem" jelzetlen Ag kitüntetés, nyeles ovális füllel, hosszú mellszalagon T:2 / 1859. "Silver Gallantry Medal, IInd Class" Ag decoration without hallmark, with shaft ear, on long ribbon C:XF NMK 133...... 60 000 30460.1890. "Ferenc József Bronz Katonai Érdemérem" aranyozott Br kitüntetés a katonai érdemkereszt szalagján, eredeti, kiváló állapotú tokban, a tok "ZIMBLER WIEN VII - K.U.K. HOF-LIEFERANT BURGGASSE 33" gyártói jelzéssel T:1 / Hungary 1890. "Medal for Military Merit (Signum Laudis)" gold plated Br decoration with ribbon, in original exceptionally well preserved case, with "ZIMBLER WIEN VII - K.U.K. HOF-LIEFERANT BURGGASSE 33" maker's mark inside C:UNC NMK 245...... 60 000 30461.1890. "Ferenc József Ezüst Katonai Érdemérem" peremen jelzett Ag kitüntetés a katonai érdemkereszt szalagján, kardokkal. Eredeti, fedelén dombornyomott és ezüstözött tokban. A tok szép állapotban, a fedelet és aljat összekötő szalag félig beszakadva, a fedél belsején "BRENNER TESTVÉREK BUDAPEST HOLLÓ UTCA 2" gyártói jelzéssel T:1,1- az érem peremének felső részénél karc/fémpróbás reszelésnyom(?) / Hungary 1890. "Silver Military Merit Medal on a war ribbon with swords" in original embossed display case, with silvered letters. The case in very fine condition, the ribbon connecting the top and bottom sides has a tear approx. halfway through. On the inside "BRENNER TESTVÉREK BUDAPEST HOLLÓ UTCA 2" maker's mark C:UNC,AU on the top of the medal scratch/hallmark probe(?) NMK.: 241...... 75 000 30462.1908. "Katonai Jubileumi Kereszt" aranyozott Br kitüntetés mellszalagon, eredeti "Johann Maurer Wien Sopron" gyártói tokban T:2 / Hungary 1908. "Diamond Jubilee Cross for the Armed Forces" gold plated Br decoration with ribbon, in original "Johann Maurer Wien Sopron" case C:XF NMK 269...... 30 000 30463.Osztrák-Magyar Monarchia 1914. Részben zománcozott Br patrióta gomblyukjelvény (24x26mm) T:1- / Austro-Hungarian Monarchy 1914. Partially enamelled Br patriotic buttonhole badge (24x26mm) C:AU ...... 4 000 30464.1914. "Ferenc József Legénységi Arany Vitézségi Érem" öntött, aranyozott Br kitüntetés, viseleti példány(?) eredeti mellszalagon, szalagsávval T:2 / 1914. "Golden Gallantry Medal" cast, gilt Br decoration, wear copy(?) on original ribbon with service ribbon C:XF NMK 125...... 36 000 30465.Zutt Richard (1887-1938) ~1914. "Hadsegélyező" ovális Br medál szlovén felirattal, szalagon, a Hadsegélyező Hivatal kivágott nyomtatványával (53x33mm) T:2 Hungary 1914. "Za naše junake (Military Aid)" commemorative Br medallion with ribbon and with a cut-out form from the Office of Military Assistance. Sign: Richard Zutt (53x33mm) C:XF HP 6814var ...... 16 000 30466.1914. "Viribus Unitis" zománcozott Br háborús propaganda gomblyuk jelvény (27mm) T:1-,2 zománchiba / Austro-Hungarian Monarchy 1914. "Viribus Unitis" enamelled Br war propaganda buttonhole badge (27mm) C:AU,XF ...... 5 000 30467.Osztrák-Magyar Monarchia ~1914-1918. "Császári és Királyi 6. Tüzérezred" Zn sapkajelvény (41x38mm) T:2 hátlapon forrasztásnyom Austro-Hungarian Monarchy ~1914-1918. "K. u. K. Festungsartillerie-Regiment No. 6. (Imperial and Royal Fortress Artillery Regiment No. 6.)" Zn cap badge (41x38mm) C:XF soldering mark on the back ...... 9 000 30468.Osztrák-Magyar Monarchia ~1914-1918. "Császári és Királyi 52. Gyalogezred" zománcozott Br sapkajelvény hátlapon "ARKANZAS VI. VÁCI UTCA 23. BUDAPEST VÉDVE" gyártói jelzéssel (27x30mm) T:2 small enamel error / Austro-Hungarian Monarchy ~1914-1918. "Imperial and Royal 52th Infantry Regiment" enamelled Br cap badge, on the back with makers mark "ARKANZAS VI. VÁCI UTCA 23. BUDAPEST VÉDVE (27x30mm) C:XF kis zománchiba ...... 9 000 30469.Osztrák-Magyar Monarchia ~1914-1918. "WIR SIEGEN (Győzünk) / Nehéz Skoda Mozsárágyú" Zn sapkajelvény "BRÜDER SCHNEIDER, WIEN 5" gyártói jelzéssel (41x31mm) T:1-,2 / Austro-Hungarian Monarchy ~1914-1918. "WIR SIEGEN (We win) / Heavy Skoda Mortar" Zn cap badge with makers mark "BRÜDER SCHNEIDER, WIEN 5" (41x31mm) C:AU,XF ...... 9 000 30470.Osztrák-Magyar Monarchia 1915. "Győzelem vagy halál / 1914 Népek háborúja 1915" ezüstözött Br fülezett érem (7,97g/28mm) T:2- kopott ezüstözés / Austrian-Hungarian Monarchy 1915. "Sieg oder Tod (Victory or death) / 1914 Völker krieg 1915 (War of peoples)" silvered Br, eared medallion (7,97g/28mm) C:VF silver plating worn ...... 6 000 30471.1916. "K.u.K. Generaloberst Kövess v. Kövessháza" egyoldalas Br emlékérem. Szign.: M. Schwerdtner (106,76g/65mm) T:2 kis patina / Austro-Hungarian Monarchy 1916. "K.u.K. Generaloberst Kövess v. Kövessháza" one-sided Br commemorative medallion. Sign.: M. Schwerdtner (106,76g/65mm) C:XF small patina ...... 12 000 30472.Osztrák-Magyar Monarchia 1916. "1914-1915-1916 K.u.K. 30,5cm Mozsárágyú" tombak sapkajelvény "G. HERRMANN WIEN" gyártói jelzéssel (44x28mm)T:2 hajlott kampó, korrózió / Austro-Hungarian Monarchy 1916. "1914-1915-1916 K.u.K. 30,5cm MÖRSER (1914-1915-1916 Imperial and Royal 30,5cm Mortar" tombac cap badge with makers mark "G. HERRMANN WIEN" (44x28mm) C:XF bent hook, corrosion ...... 9 000

22 30473.Székely Károly (1882-1941) 1916. "A Magyar Királyi Honvédelmi Minisztérium Hadsegélyező Hivatala" Br emlékérem tokban. "A MAGY. KIRÁLYI - HONVÉDELMI - MINISTERIVM - HADSEGÉLYEZŐ - HIVATALA A - VILÁGHÁBORÚ - EMLÉKÉÜL - SZIGETI KLÁRÁNAK - A HADSEGÉLYEZÉS - ÖNFELÁLDOZÓ - MVNKÁSÁNAK" (68,15g/61,5mm) T:1- / Hungary 1916. "Commemorative medallion of the Royal Hungarian War Department" Br commemorative medallion in case. Sign.: Károly Székely (68,15g/61,5mm) C:AU HP 5097...... 8 000 30474.1917. "Ezüst Vitézségi Érem I. osztálya" Br kitüntetés mellszalagon. Szign.: Schuck József, Gál Dezső T:2 ph. / Hungary 1917. "Silver Gallantry Medal, Ist Class" Br decoration with ribbon. Sign.: József Schuck / Dezső Gál C:XF edge error NMK 302. var...... 30 000 30475.Osztrák-Magyar Monarchia 1917. "Császári és Királyi 104., 105. és 106. Gyalogezred" Zn sapkajelvény "ARKANZAS" gyártói jelzéssel (34x42mm) T:2 oxidáció, ferde tű / Austro-Hungarian Monarchy 1917. "K. u. K. Infanterie Regiment No. 104 105 106 (Imperial and Royal 104th, 105th and 106th Infantry Regimen" Zn cap badge with makers mark "ARKANZAS (34x42mm) C:XF oxidation, oblique needle ...... 5 000 30476.Osztrák-Magyar Monarchia 1917. "Az elesett tüzérek özvegyeinek és árváinak a Rőtszakállú ébredése 25. bemutatója a bécsi Bürgertheaterben, 1917" ezüstözött tombak sapkajelvény (46x34mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy 1917. "FÜR WITWEN U. WAISEN GEFALLENER ARTILLERISTEN KAISER ROTBARTS ERWACHEN 25. AUFFÜHRUNG WR. BÜRGERTHEATER 1917 (For widows and orphans of fallen artillerists - Empreror Rotbarts awake - 25th performance in Wiener Bürgertheater 1917)" silver plated tombac cap badge (46x34mm) C:XF ...... 9 000 30477.~1920-1930. "NYUKOSZ (Nyugdíjas Katonatisztek Országos Szövetsége)" fém jelvény, részben zománcozva (26x31mm) T:1- / Hungary ~1920-1930. "NYUKOSZ (National Alliance for Retired Officers)" metal badge, partially enamelled (26x31mm) C:AU ...... 7 000 30478.1922. "Magyar Koronás Ezüstérem (Signum Laudis)" ezüstözött Br kitüntetés, vékony lapkás, széles koronás, korai bécsi készítésű érem, mellszalagon T:1 / Hungary 1922. "Hungarian Silver Medal with the Holy Crown (Signum Laudis)" silver plated Br decoration without hallmark, early Vienna made piece with wide crown and thin plantchet on ribbon C:UNC NMK.: 405...... 95 000 30479.1929. Vitézi Jelvény zománcozott miniatűrje, szív alakú filc anyagon és "VITÉZI REND BÁLJA 1929. - HÁZIASSZONY" feliratú szalagon (jelvény 18x12mm) T:1- hiányos filc anyag / Hungary 1929. Enamelled miniature of the Badge of the Order of Vitéz on heart-shaped felt and ribbon with "VITÉZI REND BÁLJA 1929. - HÁZIASSZONY (Ball of the Order of Vitéz 1929 - Hostess" inscription (badge 18x12mm) C:AU ...... 60 000 30480.~1930. "Lövész kitüntetés a lovasság részére" Br jelvény hajlított rögzítőpánttal (45mm) T:2 patina / ~1930. "Rifleman's Badge for the Cavalry" Br badge with fastening strap with curved (45mm) C:XF patina Sallay 6.var ...... 6 000 30481.~1930. "Tábori távírász kitüntetés" Cu jelvény (45mm) T:2- korrózió / Hungary ~1930. "Field Telegrapher's Badge" Cu badge (45mm) C:VF corrosion Sallay 20...... 15 000 30482.1936. "M. Kir. Szent László 4. Honvéd gyalogezred - Lőverseny 1936. puska III. díj" Br plakett (93,62g/47x72mm) T:2 / Hungary 1936. "Hungarian Royal Saint Ladislaus 4th Hungarian Armed Forces infantry regiment - Shooting competition 1936. gun 3rd prize" Br plakett (93,62g/47x72mm) C:XF ...... 12 000 30483.1939. "Magyar Kis Ezüst Vitézségi Érem" hadifém kitüntetés eredeti mellszalagon T:1- / Hungary 1939. "Hungarian Small Silver Gallantry Medal" war metal decoration with original ribbon C:AU NMK 436...... 24 000 30484.1939. "Magyar Kis Ezüst Vitézségi Érem" hadifém kitüntetés, öntött viseleti példány(?), eredeti mellszalagon T:1- / Hungary 1939. "Hungarian Small Silver Gallantry Medal" war metal decoration, cast wear copy(?), with original ribbon C:AU NMK 436...... 22 000 30485.1939. "Magyar Nagy Ezüst Vitézségi Érem" ezüstözött Br kitüntetés mellszalagon. Szign.: Berán Lajos + "Magyar Kis Ezüst Vitézségi Érem" ezüstözött Br kitüntetés mellszalagon. Szign.: Berán Lajos + "Magyar Bronz Vitézségi Érem" Br kitüntetés mellszalagon. Szign.: Berán Lajos T:2- patina,1- kis ph.,2- ph., karc Hungary 1939. "Large Hungarian Silver Gallantry Medal" silver plated Br decoration with ribbon. Sign.: Lajos Berán + "Small Hungarian Silver Gallantry Medal" silver plated Br decoration with ribbon. Sign.: Lajos Berán + "Hungarian Bronze Gallantry Medal" Br decoration with ribbon. Sign.: Lajos Berán C:VF patina,1- small edge error,VF edge error, scratched NMK 433., 436., 439...... 70 000 30486.1998. "Nemzetőrség Jubileumi Arany Csillaga" aranyozott, zománcozott fém kitüntetés, díszdobozban (70x70mm) T:1 / Hungary 1998. "National Guard Jubilee Golden Star" gilt, enamelled metal medallion in original case (70x70mm) C:UNC Márton 69/1 ...... 26 000 30487.~2000. "Vitézi Rend Babérágas Aranycsillaga "1956" felirattal" zománcozott, aranyozott kitüntetés eredeti díszdobozban (69x69mm) T:1 / Hungary ~2000. "Laurel Gold Star of the Order of Vitéz with "1956" " enamelled, gilt medallion in original case (69x69mm) C:UNC Márton 42/2 ...... 26 000 30488.~2000. "Vitézi Rend Babérágas Kardos Ezüstcsillaga "1956" felirattal" zománcozott, aranyozott kitüntetés eredeti díszdobozban (69x69mm) T:2 zománcrepedés ~2000. "Laurel and Sword Silver Star of the Order of Vitéz with "1956" " enamelled, gilt medallion in original case (69x69mm) C:XF crack in the enamel Márton 42/3 ...... 26 000 30489.~2000. "Igazolt Magyar Szabadságharcos Szövetség I. osztályú Érdemcsillag, posztumusz" aranyozott, zománcozott fém kitüntetés, miniatűrrel szalagsávon, díszdobozban (70x70mm) T:1 / Hungary ~2000. "Hungarian Proved Association of War of Independence 1st Class Merit Star, posthumous" gilt, enamelled metal medallion with miniature on thin ribbon, in original case (70x70mm) C:UNC Márton 31/1 ...... 30 000

23 A nagyaukció online része 18:00 órakor zárul!

30490.~2000. "Igazolt Magyar Szabadságharcos Szövetség II. osztályú Érdemcsillag" aranyozott, zománcozott fém kitüntetés, miniatűrrel szalagsávon, díszdobozban (70x70mm) T:1 / Hungary ~2000. "Hungarian Proved Association of War of Independence 2nd Class Merit Star" gilt, enamelled metal medallion with miniature on thin ribbon, in original case (70x70mm) C:UNC Márton 31/3 ...... 26 000 30491.~2006. "56-os Szövetség Kardos Középkeresztje" aranyozott, zománcozott fém kitüntetés, mellszalagon, műanyag tokban. "56. X. 23." (35x35mm) T:1 / Hungary ~2006. "League of 56 Middle Cross with Sword" gilt, enamelled metal medallion with ribbon, in case. "56. X. 23." (35x35mm) C:UNC Márton 37/2 ...... 20 000 30492.~2006. "56-os Szövetség Vitézi Lovagrendje, posztumusz kitüntetés" aranyozott, zománcozott fém kitüntetés "092" sorszámmal, mellszalagon, sérült műanyag tokban. "56. X. 23. - RE-ME-MB-ER" (35x35mm) T:1 / Hungary ~2006. "League of 56 Knight's Order, posthumous medallion" gilt, enamelled metal medallion with "092" number, with ribbon, in damaged case. "56. X. 23. - RE-ME-MB-ER" (35x35mm) C:UNC Márton 37/5 ...... 14 000 30493.2011. "56-os Szövetség 55 éves Jubileumi Aranycsillag" aranyozott fém kitüntetés, mellszalagon, díszdobozban (70x70mm) T:1- / Hungary 2011. "League of 56 Golden Star for 55th anniversary" gilt metal medallion with ribbon, in original case (70x70mm) C:AU Márton 31/b ...... 30 000 30494.Ausztria ~1915. "Károly Ferenc József főherceg / Osztrák flotta - Hadsegélyező hivatal" Br plakett "A. HARTIG" gyártói jelzéssel (87,71g/60mm) T:1,1- / Austria ~1915. "Erzherzog Karl Franz Josef / Österreichischer Flottenverein - Kriegsfürsorge" Br plaque with "A. HARTIG" makers mark (87,71g/60mm) C:UNC,AU ...... 16 000 30495.Franciaország 1974-1980. "E.M.A.T. (Etat-Major de l'Armée de Terre)" ezüstpatinázott fém plakett, kétoldalt bőrborítású, mágneses fém talpon, rajta rátétes lapkán gravírozott felirat "OFFERT PAR LE GÉNÉRAL D'ARMÉE JEAN LAGARDE CHEF D'ETAT-MAJOR DE L'ARMÉE DE TERRE", az alulsó bőrborításon "DRAGO" gyártói jelzéssel (79x79mm) T:1- / France 1974-1980. "E.M.A.T. (Etat-Major de l'Armée de Terre)" silver plated metal plaque on magnetic metal pedestal coated on the top and bottom with leather, on it overlay engraved with "OFFERT PAR LE GÉNÉRAL D'ARMÉE JEAN LAGARDE CHEF D'ETAT-MAJOR DE L'ARMÉE DE TERRE", on the lower side "DRAGO" maker's mark embossed in the leather (79x79mm) C:AU ...... 20 000 30496.Oszmán Birodalom ~1914-1918. "INSH ALLAH" jelzett Ag sapkajelvény, FM gyártási jelzéssel (37x38mm/0.800/8,16g) T:1- patina / Ottoman Empire ~1914-1918. "INSH ALLAH" marked Ag cap badge, with FM maker's mark (35x36mm/0.800/8,16g) C:AU patina ...... 20 000 30497.Oszmán Birodalom ~1900. "Medzsid Rend IV. osztályának csillaga" zománcozott, jelzetlen Ag csillag, medalion hátoldalán gyártói jelzés, mellszalag és félhold felfüggesztés nélkül (58mm) T:2,2- k.,patina / Ottoman Empire ~1900. "Order of Medjidie, Star of 4th Class" enamelled, unmarked Ag star, Turkish makers mark on back of the medalion, without ribbon and crescent moon suspension (58mm) C:XF,VF scratch,patina ...... 90 000 30498.Montenegró ~1900. "Danilo herceg rend II./III. osztálya" jelzett, zománcozott Ag kitüntetés szalag nélkül. Jelzés a koronát tartó karikán és a fülön is, az eredeti hajlított nyakszalagtartó karikával , valamint "VM (Vinc Mayer)" gyártói jelzés. (50x78mm) T:2 kis zománchiba / Montenegro ~1900. Order of Prince Danilo 2nd/3rd class" hallmarked, enamelled Ag decoration without ribbon. Marked on crown suspension ring and the ear of the cross, with the original bent neckribbon holder ring, also with "VM (Vinc Mayer)" makers mark. (50x78mm) C:XF small enamell error ...... 400 000

Falerisztika: Kitüntetések, jelvények 30506.1867. "Honvéd Emlék - Az 1867. évi honvéd egyletek alakításának emlék zálogául / A Buda Pesti koronázás emlékül 1867 június 8-án " Br emlékérem (18,72g/38mm) T:1-,2 / Hungary 1867. "Honvéd Memorabilia - For the founding of Honvéd Associations / In memory of the crowning at Buda Pest in 8th June 1867" Br commemorative medallion (18,72g/38mm) C:AU,XF ...... 7 000 30507.1907. "Országos Bírói és Ügyészi Egyesület" zománcozott gomblyukjelvény, "MORZSÁNYI J. BUDAPEST" gyártói jelzéssel (24mm) T:1-,2 zománchiba / Hungary 1907. "Országos Bírói és Ügyészi Egyesület" enamelled buttonhole badge with "MORZSÁNYI J. BUDAPEST" maker's mark (24mm) C:AU, XF enamel error ...... 11 000 30508.1927. "Az Európai Keresztény Törekvés Unió 5. találkozója, Budapest 1927. augusztus 8-14." angol nyelvű zománcozott Br jelvény papír berakással (72x56mm) T:2 / Hungary 1927. "5th Convention of the European Christian Endeavour Union - The Youth of Europe for Christ and the Church - Budapest Hungary 8-14. Aug. 1927" enamelled Br badge with paper inlay (72x56mm) C:XF ...... 10 000 30509.~1930-1940. "A Hivatalos Kereskedelmi Szerv - Cserkészbolt" nagyméretű Br lemezjelvény, az Eucharisztikus Kongresszus emlékérem alapján, "218. számú munkatárs" részére. Szign.: Madarassy Walter (90mm) T:2 / Hungary ~1930-1940. "The Official Trade Organization - Scout Shop" official badge of the Scouts shop, large-size Br badge based on the medallion of the Eucharistic Congress, "Employee No. 218)". Sign.: Walter Madarassy (90mm) C:XF ...... 3 000 30510.1939. "1013 Cserkész Csapat 1929-1939 - Galánta" Br lemezjelvény (27x18mm) T:1- / Hungary 1939. "1013 Cserkész Csapat 1929-1939 - Galánta" Boy's Scout sheetmetal Br badge (27x18mm) C:AU ...... 6 000 30511.Berán Nándor (1889-1965) 1935. "Magyar Vöröskereszt Ifjúsági Osztálya" ezüstözött Br kitüntetés, pótolt mellszalagon "A MAGYAR VÖRÖS KERESZT IFJÚSÁGI OSZTÁLYA / MACTE NOVA VIRTUTE PUER!" (31mm) T:1-,2 / Hungary 1935. "Youth Department of the Red Cross" silver plated Br decoration, on not original ribobn. Sign.: Nándor Berán (31mm) C:AU,XF ...... 14 000

24 30512.Berán Nándor (1889-1965) 1935. "Magyar Vöröskereszt Ifjúsági Osztálya" Br kitüntetés, pótolt mellszalagon "A MAGYAR VÖRÖS KERESZT IFJÚSÁGI OSZTÁLYA / MACTE NOVA VIRTUTE PUER!" (31mm) T:1-,2 / Hungary 1935. "Youth Department of the Red Cross" Br decoration, on not original ribobn. Sign.: Nándor Berán (31mm) C:AU,XF ...... 12 000 30513.1946. "Magyar Köztársasági Érdemérem arany fokozata" aranyozott Br kitüntetés eredeti mellszalagon, adományozói tokban T:1- ph., patina / Hungary 1946. "Merit Medal of the Hungarian Republic, Gold Grade" gilt Br decoration on original ribbon, in awarding case C:AU edge error, patina NMK 493...... 40 000 30514.1946. "Magyar Köztársasági Érdemérem ezüst fokozata" silver plated Br kitüntetés eredeti mellszalagon, adományozói tokban T:1,1- / Hungary 1946. "Merit Medal of the Hungarian Republic, Silver Grade" silver plated Br decoration on original ribbon, in awarding case C:UNC,AU NMK 494...... 40 000 30515.1946. "Magyar Köztársasági Érdemérem bronz fokozata" Br kitüntetés modern mellszalagon, adományozói tokban T:1,1- / Hungary 1946. "Merit Medal of the Hungarian Republic, Bronze Grade" Br decoration on modern ribbon, in awarding case C:UNC,AU NMK 495...... 36 000 30516.1948. "A Köztársasági Elnök Elismerésének Bronz Koszorúja" kitüntetés zománcozott Br gomblyukjelvény miniatűrje (15mm) T:2 apró zománchiba / Hungary 1948. "Bronze Wreath of Commendation of the President of the Republic" decoration's enamelled Br button badge miniature (15mm) C:XF tiny enamel error NMK 519l...... 12 000 30517.1948. "Magyar Munka Érdemérem" zománcozott Br kitüntetés mellszalagon, hátlapon hiányzó középrész T:2 kis zománchiba, patina / Hungary 1948. "Hungarian Labour Merit Medal" enamelled Br decoration on ribbon, on the back with missing medallion C:XF small enamel error, patina NMK 512...... 50 000 30518.1949. Magyar Népköztársasági Érdemrend II. fokozatának kisdíszítménye az V. fokozat szalagján T:1 / Hungary 1949. Order of Merit of the Hungarian People's Republic, 2nd Grade's Small Decoration on the ribbon of the 5th grade C:UNC NMK.: 530...... 10 000 30519.1950. "Magyar Népköztársaság Kiváló Művésze" jelzetlen, aranyozott Ag kitüntetés szalagon T:2 kis ph. / Hungary 1950. "Title for the Distinguished Artist of the Hungarian People's Republic, 1950" gilt Ag decoration without hallmark, on ribbon C:XF small edge error NMK 537...... 60 000 30520.1957. "Magyar Népköztársaság Kiváló Művésze" jelzett (0.925), aranyozott Ag kitüntetés szalagon T:2 kis ph., patina, ragasztott szalag / Hungary 1957. "Title for the Distinguished Artist of the Hungarian People's Republic, 1957" hallmarked (0.925), gilt Ag decoration on ribbon C:XF small edge error, patina, glued ribbon NMK 538...... 100 000 30521.Amerikai Egyesült Államok / Ohio / Columbus DN "Éljen a Haza" amerikai-magyar zászlós nyomatú jelvény, eredetileg, azóta kifakult piros-fehér-zöld szalagokon "Hit, Remény és Szeretet - E három óvja lelkedet - Columbus, O. Egyesült Gr. Batthány L. Férfi és Női Egylet" felirattal, amerikai magyar szervezet nagyméretű díszes jelvénye T:2 / USA / Ohio / Columbus ND "Éljen a Haza" with US-Hungarian flags imprinted badge, on originally - since the faded - red-white-green ribbons with "Hit, Remény és Szeretet - E három óvja lelkedet - Columbus, O. Egyesült Gr. Batthány L. Férfi és Női Egylet" inscription. Large-size badge of Hungarians Association in the United States C:XF ...... 18 000 30522.Ausztria / Bécs ~1900. "Általános Osztrák Művezető Szövetség" zománcozott, ezüstözött Br gomblyukjelvény szalaggal (32x28mm) T:2- szennyeződés, szalagon festéknyom/ Austria / Vienna ~1900. "Allgemeine Oesterreichische Werkmeister Verband (General Austrian Foreman Association)" gilt, enamelled Br button badge with ribbon (32x28mm) C:XF dirt, paint on the ribbon ...... 30 000 30523.Ausztria DN "Wiener Renn-Verein" Bécsi Lovasklub aranyozott, zománcozott Br gomblyukjelvénye (29x26mm) T:1- / Austria ND "Wiener Renn-Verein" gold-plated, enamelled Br buttonhole badge (29x26mm) C:AU ...... 8 000 30524.Német Harmadik Birodalom 4db-os jelvény tétel, benne: 1933. "N.S.D.A.P. Reichsparteitag Nürnberg 1933" Br jelvény (51,5x34mm) + 1934. "1934. június 21" porcelán Hitlerjugend jelvény (28x17,5mm) + 1937. "Birodalmi Párt Nap" hadifém jelvény "WALTER DEMMER LÜDENSCHEID" gyártói jelzéssel (42,5mm) + 1938. Préselt bőr Hitlerjugend jelvény (31mm) T:1-,2 a porcelán jelvény hátoldalán lepattanás / German Third Reich, 4pcs of badges, with: 1933. "N.S.D.A.P. Reichsparteitag Nürnberg 1933" Br badge (51,5x34mm) + 1934. "21. Juni 1934" porcelain Hitlerjugend badge (28x17,5mm) + 1937. "Reichsparteitag" war metal badge with maker's mark "WALTER DEMMER LÜDENSCHEID" (42,5mm) + 1938. Laminated leather Hitlerjugend badge (31mm) C:AU,XF the reverse of the porcelain badge with ding ...... 15 000 30525.Olaszország ~1930. "Opera Balilla - Mussolini" fém jelvény, hátoldalon "M. LORIOLI & CASTELLI - BRONZETTI 25 MILANO" gyártói jelzéssel (37,5mm) T:2 / Italy ~1930. "SE AVANZO SEGVITEMI - OPERA BALILLA" metal badge, on the backside "M. LORIOLI & CASTELLI - BRONZETTI 25 MILANO" makers mark (37,5mm) C:XF ...... 7 000

Sportdíjak és sport emlékérmek 30535.1845. "Czélra Figyelj 1845 Pest" kétoldalas, fém sportlövész érem füllel (26mm) T:1-,2 / Hungary "Czélra Figyelj 1845 Pest" double-sided metal Sports Shooter medallion with ear (26mm) ...... 8 000 30536.1880. "Pozsonyi Torna Egylet 1880 / Épség Erős Egyetértés" kétoldalas, peremén jelzett Ag sport díjérem "II. díj" gravírozással (12,39g/0.900/30mm) T:1- / Hungary 1880. "Pozsonyi Torna Egylet 1880 / Épség Erős Egyetértés" double-sided Ag sports award medallion, hallmarked on edge (12,39g/0.900/30mm) C:AU ...... 8 000

25 A nagyaukció online része 18:00 órakor zárul!

30537.1895. "Budapest Király Lövészet" nagyméretű részben aranyozott, ezüstözött sportlövő díszjelvény (~160x96mm) T:2 / Hungary 1895. "Budapest Király Lövészet" large-size partially gilt, silver plated shooting sports badge (~160x96mm) C:XF ...... 15 000 30538.1896. "Magyarország ezeréves fennállása emlékére rendezett torna- és sportversenyek díja" jelzetlen Ag sportdíjérem. Szign.: Giovanni Morelli (1816-1891) / Exner Károly (1850-1919) / Scheid. G.A. (Ezüstárú és Éremgyár) (br.: 33,84g/40mm) T:1- / Hungary 1896. "Magyarország ezeréves fennállása emlékére rendezett torna- és sportversenyek díja" Ag sports commemorative medallion without hallmark. Sign.: Giovanni Morelli / Károly Exner / Scheid. G.A. (gr. 33,84g/40mm) C:AU ...... 12 000 30539.~1900. Zománcozott címeres, több részből álló vadász(?) jelvény, nemzetiszín szalagon T:2 / Hungary ~1900. Multi-part Hunter(?) badge with enamelled Hungarian coat of arms C:XF ...... 11 000 30540.~1900. "Aquila Kerékpáros Klub 1895" zománcozott Br jelvény (37x26mm) T:2 / Hungary ~1900. "Aquila Bicycle Club 1895" enamelled Br badge (37x26mm) C:XF ...... 3 000 30541.~1900. "Besztercze-Bányai Sport Club - É.T.É.L." kétoldalas, jelzett Ag sport díjérem, füllel (12,16g/0.800/30mm) T:1- / Hungary ~1900. "Besztercze-Bányai Sport Club - É.T.É.L." double-sided hallmarked Ag sports awar medallion with ear (12,16g/0.800/30mm) C:AU ...... 6 000 30542.~1900. "Fecske Kerékpár-Egyesület 1895" zománcozott Br jelvény (53x38mm) T:2 ferde tű / Hungary ~1900. "Fecske Cycling Association 1895" enamelled Br badge (53x38mm) C:XF oblique needle ...... 5 000 30543.~1900. "Magyar Kerékpáros Egyesület - Budapest 1900 - Előre" zománcozott Br jelvény (42,5x36mm) T:2 kis zománchiba / Hungary ~1900. "Hungarian Cycling Association - Budapest 1900" enamelled Br badge (42,5x36mm) C:AU small enamel error ...... 4 000 30544.~1900. "Magyar Kerékpáros Szövetség - Szövetségi Képviselő" zománcozott, aranyozott Br jelvény, hátlapon "LOUIS ABEL WIEN IV. SCHÖN-BURGSTR. 38." gyártói jelzéssel (45x38mm) T:1- / Hungary ~1900. "Hungarian Cycling Federation - Federal Representative" enamelled, gilt Br badge with makers mark "LOUIS ABEL WIEN IV. SCHÖN-BURGSTR. 38." on the back (45x38mm) C:AU ...... 10 000 30545.Sződy Szilárd (1878-1939) ~1920. "Budapesti Egyetemi Athlétikai Club 1898" Br plakett (101,30g/70x46,5mm) T:2 / Hungary ~1920. "Budapest University Athletics Club 1898" Br plaque (101,30g/70x46,5mm) C:XF HP 5777...... 4 000 30546.Sződy Szilárd (1878-1939) ~1920. "Budapesti Egyetemi Athlétikai Club 1898" egyoldalas Br plakett, "A VÍVÓSPORT LACI BÁCSIJÁNAK A B.E.A.C." gravírozással (94,12g/70x46mm) T:1- / Hungary ~1920. "Budapest University Athletics Club 1898" one-sided Br plaque, engraved with "A VÍVÓSPORT LACI BÁCSIJÁNAK A B.E.A.C." (94,12g/70x46mm) C:AU HP 5777...... 4 000 30547.1920-1938. "Jövődet ép tested védi / Csehszl. Magyar Testnevelő Szövetség" kétoldalas Br sport emlékérem. Szign.: Makovits (74,45g/60mm) T:1 / Hungary 1920-1938. "Jövődet ép tested védi / Csehszl. Magyar Testnevelő Szövetség" double-sided Br sports commemorative medallion. Sign.: Makovits (74,45g/60mm) C:UNC ...... 12 000 30548.1925. Motorsport fém díjserleg rajta a "KMAC (Királyi Magyar Automobil Club)" és az "ÖMV" zománcbetétekkel valamint "1925 Filius-túra Győr / 1925 Filius-Fahrt Győr" gravírozással, a serleg alján gyártói jellel (magasság: 89mm) T:1- fo. / Hungary 1925. Metal motorsport award goblet, with two enamel inlay "KMAC (Királyi Magyar Automobil Club)" and "ÖMV"; with "1925 Filius-túra Győr / 1925 Filius-Fahrt Győr" engraving and maker's mark on bottom (height: 89mm) C:AU spotted ...... 20 000 30549.Berán Lajos (1882-1943) 1925. "Magyar Királyi Testnevelési Főiskola 1925" Br emlékérem, hátoldalon "BERÁN N. BPEST" gyártói jelzéssel (80g/61mm) T:1- / Hungary 1925. "Royal Hungarian College of Physical Education 1925" Br commemorative medallion, on the back with makers mark "BERÁN N. BPEST". Sign.: Lajos Berán (80g/61mm) C:AU ...... 4 000 30550.1927. "M. Óvári (Magyaróvári) Kerékpár-Egyesület - Előre - 1902 - 1902-1927" zománcozott Br jelvény, hátlapon "A. BOURISCHEK WIEN XVI. NÖDLGASSE 10" gyártói jelzéssel (42,5x36mm) T:2 kis zománchiba / Hungary 1927. "Cycling Association of Magyaróvár 1902 - 1902-1927" enamelled Br badge, on the back with makers mark "A. BOURISCHEK WIEN XVI. NÖDLGASSE 10" (42,5x36mm) C:XF small enamel error ...... 4 000 30551.Manno Miltiadesz (1879-1935) / Nemes György (1885-1958) 1929. "Magyarország Professzionalista Ligabajnoksága 1928-29. / Professzionalista Labdarúgók Alszövetsége" jelzett Au labdarúgó díjérem "S.G.A. (Scheid Ezüstáru- és Éremgyár)" gyártói jelzéssel, nem eredeti tokban. A Hungária FC (mai nevén MTK Budapest FC) 15. bajnoki aranyérme, melyek közül ez volt az első profi bajnoki cím. A csapatban olyan, a magyar futballtörténelemben jelentős játékosok futballoztak, mint Sebes Gusztáv, Kalmár Jenő, Wéber Lajos, Híres (Hirzer) Ferenc, vagy Opata Zoltán. Az MTK és a magyar labdarúgás rendkívül ritka relikviája! (23,72g/0.580/36,5mm) T:1- kis ph., kis fo., verőtőhiba? / Hungary 1929. "Professional League of Hungary 1928-29. / Sub-association of Professional Football" hallmarked Au football award medal with "S.G.A. (Scheid Silver Item and Medal Factory)" maker's mark, in not original case. Sign.: Miltiadesz Manno and György Nemes. The Hungária FC's (nowadays MTK Budapest FC) 15th league title, and this was the club's first professional title. There were many famous player from the Hungarian football history in the team, like Gusztáv Sebes, Jenő Kalmár, Lajos Wéber, Ferenc Híres (Hirzer), or Zoltán Opata. Very rare relic of the MTK and the Hungarian football! (23,72g/0.580/36,5mm) C:AU small edge errors, small spot, die error? ...... 500 000 30552.1930. "1880-1930. Polgári (Pozsonyi) Torna Egyesület" egyoldalas Br emlékplakett (76,32g/46x70mm) T:2 kis patina / Hungary 1930. "1880-1930. Polgári (Pozsonyi) Torna Egyesület (Civilian Sports Club of )" one-sided Br plaque (76,32g/46x70mm) C:XF ...... 6 000

26 30553.Berán Lajos (1882-1943) 1931. "Magyar Sí Szövetség" ezüstözött Br fém plakett, hátlapon gravírozva "LILLAFÜRED 1931 RODLIVERSENY VEGYES PÁROS I.", "LUDVIG E BUDAPEST" gyártói jelzéssel (86,21g/61x70mm) T:2 / Hungary 1931. "Magyar Sí Szövetség" silver plated Br sports plaque, engraved on reverse LILLAFÜRED 1931 RODLIVERSENY VEGYES PÁROS I.", with "LUDVIG E BUDAPEST" maker's mark (86,21g/61x70mm) C:XF ...... 5 000 30554.1932. "Pénzintézeti Sportegyletek Szövetsége" jelzett Ag plakett márványtalpon, "ASZTALI TENNISZ CSAPATBAJNOKSÁG 1932" gravírozással, hátlapon erősen kopott "LUDVIG ÉREMVERŐ" gyártói matricával (plakett: 55x24mm) T:2 ...... 12 000 30555.1932. "Budapesti (Budai) Torna Egylet 1869 - Kinizsy" kétoldalas jelzetlen Ag emlékérem, hátoldalán gravírozva "Gyephockey 1932", "LE" gyártói jelzéssel. Szign.: Berán Lajos (15,46g/33mm) T:1- / Hungary 1932. "Budapesti (Budai) Torna Egylet 1869 - Kinizsy" double sided Ag commemorative medallion, engreaved on reverse "Gyephockey 1932", with "LE" maker's mark. Sign.: Lajos Berán (15,46g/33mm) C:AU ...... 3 000 30556.Csúcs Ferenc (1905-1999) 1934. "Főiskolai Játékok Budapest 1934" Br érem (404g/118mm) T:2 / Hungary 1983. "College Games Budapest 1934" Br medallion. Sign: Ferenc Csúcs (404g/118mm) C:XF ...... 26 000 30557.Berán Lajos (1882-1943) 1934. "A Neptun Budapesti Evezős Egylet - 50 év emlékére" kétoldalas Br sport emlékérem, peremén "BERÁN N. BPEST" gyártói jelzéssel (95,16g/60mm) T:1- kis ph. / Hungary 1934. "A Neptun Budapesti Evezős Egylet - 50 év emlékére" double-sided Br, sports commemorative medallion, with "BERÁN N. BPEST" maker's mark on edge. Sign.: Lajos Berán (95,16g/60mm) C:AU small edge error HPII 248...... 7 500 30558.Berán Nándor (1889-1965) 1937. "KMAC (Királyi Magyar Automobil Club) Balatonföldvár" egyoldalas Br motorsport plakett, gravírozott "1937" évszámmal, hátlapon "BUDAPEST DÖBRENTEI U. 2." gyártói jelzéssel (58,14g/52x84mm) T:2 / Hungary 1937. "KMAC (Királyi Magyar Automobil Club) Balatonföldvár" one-sided Br motorsport plaque, engraved with "1937" date, with "BUDAPEST DÖBRENTEI U. 2." maker's mark on reverse (58,14g/52x84mm) C:XF ...... 8 000 30559.Nemes György (1885-1958) / Manno Miltiadesz (1879-1935) / Ludvig Bp. 1938. "Nemzeti Sport Díja" egyoldalas Br sport plakett, "DÉKÁNY BÉLÁNAK TAVASZI PÁLYÁZAT 1938" gravírozással (154,29g/69x79mm) T:2 / Hungary 1938. "Nemzeti Sport Díja" Br sports award plaque, one-sided struck, engraved with "DÉKÁNY BÉLÁNAK TAVASZI PÁLYÁZAT 1938" (154,29g/69x79mm) C:XF .8 000 30560.Holló Barnabás (1865-1917) DN "Báró Wesselényi Miklós emlékverseny - Balatoni távúszás" fém emlékplakett (30,81g/68x48mm) T:1- / Hungary ND "Baron Miklós Wesselényi Commemorative Race - Long distance swimming in Balaton" metal commemorative plaque. Sign.: Barnabás Holló (30,81g/68x48mm) C:AU ...... 4 000 30561.DN "FAI (Fédération Aéronautique Internationale)" zománcozott repülősport jelvények (6xklf) egy sorozat ékkővel (1-2-3) díszített darab, hátlapjukon sorszámmal, valamit egy sorozat arany-ezüst-bronz fokozat (24mm) T:1-,2 / Hungary ND "FAI (Fédération Aéronautique Internationale)" enamelled flying sport badges (6xdiff) one series ornated with gems (1-2-3), with serial number on reverse and one other series with gold-silver-bronze grade (24mm) C:AU,XF ...... 50 000 30562.DN "Lóverseny" öntött Br plakett, két lyukkal a rögzítéshez (522g/194x183mm) T:1- / Hungary ND "Horse racing" cast Br plaque with three holes for the fixing (522g/194x183mm) C:AU ...... 14 000 30563.148db-os, rendkívül tartalmas olimpiai jelvény gyűjtemény az 1988-as szöuli és az 1992-es barcelonai Olimpiáról, a világ számos országából (többek közt: Andorra, Kenya, Benin, Malawi, Bermuda, Peru, Kína, Dél-Korea, Olaszország, Virgin-szigetek, Antigua és Barbuda, San Marino, Guam, Brunei, Egyesült Államok, Katar, Mexikó, Bulgária, Guatemala, Costa Rica, Brazília, Ciprus, Salvador, Izland, stb.) összesen 8db "Portugál Vívószövetség" zászlóra rátűzve T:1-2 / 148pcs, extremely rich collection of Olympic badges from the Olympic Games in Seoul (1988) and in Barcelona (1992), from all around the world (including: Andorra, Kenya, Benin, Malawi, Bermuda, Peru, China, South-Korea, Italy, Virgin Islands, Antigua and Barbuda, San Marino, Guam, Brunei, United States, Qatar, Mexico, Bulgaria, Guatemala, Costa Rica, Brazil, Cyprus, El Salvador, Iceland, stb.) pinned on it 8pcs "Portuguese Fencing Association" flags C:UNC-XF ...... 260 000 30564.Ausztria 1906. "Wiener Regatta Verein / XXVI. Amateur Ruder Regatta - 17. Juni 1906" kétoldalas peremén jelzett Ag sport emlékérem, hátlapon gravírozva "JUNIOR DOPPELZWEIER" (21,47g/0.900/36mm) T:1- / Austria 1906. ""Wiener Regatta Verein / XXVI. Amateur Ruder Regatta - 17. Juni 1906" double-sided Ag sport commemorative medallion, hallmarked on edge, engraved on reverse "JUNIOR DOPPELZWEIER" (21,47g/0.900/36mm) C:AU ...... 12 000 30565.Csehszlovákia 1928-1938. "MENS SA NA IN CORPORE SANO / Csehszlovákiai Magyar Testnevelő Szövetség" kétoldalas Br sport emlékérem (71,52g/60mm) T:1- / Czechoslovakia ~1920-1930. "Csehszlovákiai Magyar Testnevelő Szövetség (Hungarian Gym Association in Czechoslovakia)" double-sided Br sports commemorative medallion (71,52g/60mm) C:AU ...... 3 000 30566.Franciaország 1924. "VIII. Olimpiai Játékok - Párizs" kétoldalas Br emlékérem. Szign.: Raoul Bénard (72,16g/55mm) T:2 ph. / France 1937. "VIIIe Olympiade Paris 1924" two-sided Br medallion. Sign.: Raoul Bénard (72,16g/55mm) C:XF edge error ...... 24 000 30567.Nagy-Britannia 1948. "XIV. Olimpiai Játékok London 1948" Br részvételi emlékérem. Szign.: B. Mackennal (62,26g/51mm) T:1- / Great Britain 1948. "XIV. Olympiad London 1948" Br participation medal. Sign.: B. Mackennal (62,26g/51mm) C:AU ...... 44 000 30568.Német Harmadik Birodalom 1936. "XI. Olimpia Berlin" Br résztvevői érem. Szign.: Otto Placzek (112,48g/69,5mm) T:2 / German Third Reich 1936. "XI. Olympiade Berlin" Br participation medal. Sign.: Otto Placzek (112,48g/69,5mm) C:XF ...... 32 000

27 A nagyaukció online része 18:00 órakor zárul!

Részvények, értékpapírok, sorsjegyek 30577.Buda 1867. "A Budai Kereskedelmi és Iparbank" névre szóló részvénye 200Ft-ról, magyar és német nyelven, szárazpecséttel, lyukasztással érvénytelenítve T:II kis szakadások / Hungary / Buda 1867. "A Budai Kereskedelmi és Iparbank" share about 200 Forint, with shareholder's name, hungarian-german bilingual, with embossed stamp, cancelled with holes C:XF small tears .120 000 30578.Budapest 1872. "Az Osztrák-Magyar Monarchia 1ső általános tisztiegylet magyar hitelintézete" névre szóló részvénye 100Ft-ról, szárazpecséttel, lyukasztással érvénytelenítve T:III szakadások / Hungary / Budapest 1872. "The First Hungarian Officers Society Loan Bank of the Austro-Hungarian Monarchy" share about 100 Forints with embossed stamp, cancelled with holes C:F tears ...... 8 000 30579.Budapest 1875. "Angol-Magyar Bank" részvénye 100Ft-ról, angol, magyar és német nyelven, szárazpecséttel és felülbélyegzéssel T:II kis szakadások / Hungary / Budapest 1875. "Angol-Magyar Bank" share about 100 Forint, english-hungarian-german trilingual, with embossed stamp and overprint C:XF small tears ...... 24 000 30580.Budapest 1876. "Győr-sopron-ebenfurti vasut" részvénye 200Ft-ról, magyar és német nyelven, szárazpecséttel, bélyegzésekkel és szelvényekkel T:III szakadások / Hungary / Budapest 1876. "Győr-sopron-ebenfurti vasut" share about 200 Forint, hungarian-german bilingual with coupons, embossed stamp and overprints C:F tears ...... 4 000 30581.Csongrád 1885. "Csongrádi Keresztény Gőzmalom Részvénytársaság" névre szóló részvény 50Ft-ról, felülbélyegzésekkel, szárazpecséttel, 1918. 60f-es illetékbélyeggel T:III- / Hungary / Csongrád 1885. "Csongrádi Keresztény Gőzmalom Részvénytársaság" share about 50 Forint with the shareholder's name, with overprints, embossed stamp and 1918. 60 fillér fee stamp C:VG ...... 24 000 30582.Budapest 1891. "Balatontavi Gőzhajózási Részvény -Társaság" részvénye 200Ft-ról szelvényekkel, szárazpecséttel, bélyegzésekkel T:I-,II fo./ Hungary / Budapest 1891. "Balatontavi Gőzhajózási Részvény - Társaság" share about 200Ft with coupons, embossed stamp and overprints C:AU,XF spotted ...... 30 000 30583.Budapest 1893. "Egyesült Magyarhoni Üveggyárak Részvénytársaság Budapesten" névre szóló részvénye 200Ft-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel T:I,I- / Hungary / Budapest 1893. "Egyesült Magyarhoni Üveggyárak Részvénytársaság Budapesten" share about 200 Forint with shareholders name, coupons, embossed stamp C:UNC,AU ...... 11 000 30584.Budapest 1893. "Zellerin M-féle Gyári Részvénytársaság" névre szóló részvénye 200K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel T:II kis szakadás / Hungary / Budapest 1893. "Zellerin M-féle Gyári Részvénytársaság" share with shareholder's name about 200 Korona with coupons and embossed stamp C:XF small tear ...... 12 000 30585.Budapest 1893. "Budai Hegypályatársaság" névre szóló élvezeti jegye 100Ft-ról, szelvénnyel, szárazpecséttel T:III / Hungary / Budapest 1893. "Budai Hegypályatársaság" share about 100 Forint, with coupon and embossed stamp C:F ...... 5 000 30586.Budapest 1894. "A Budapesti Általános Villamossági Részvénytársaság" részvénye 200K-ról, magyar és német nyelven, bélyegzéssel, szárazpecséttel T:III / Hungary / Budapest 1894. "A Budapesti Általános Villamossági Részvénytársaság" share about 200 Korona, hungarian-german bilingual, with overprint and embossed stamp C:F ...... 15 000 30587.Székelyudvarhely 1894. "Héjasfalva-Székelyudvarhelyi H.É.V. (Székely-vasút) Részvénytársaság" elsőbbségi részvénye 100Ft-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel T:I- kis szakadás / Hungary / Székelyudvarhely (Odorheiu Secuiesc) "Héjasfalva-Székelyudvarhelyi H.É.V. (Székely-vasút) Részvénytársaság" priority share about 100 Forint, with coupons, embossed stamp C:AU small tear ...... 8 000 30588.Budapest 1895. "Magyar Folyam- és Tengerhajózási Részvénytársaság" részvénye 200K-ról, vízjeles papíron, szelvényekkel, bélyegzésekkel, szárazpecséttel T:II- / Hungary / Budapest 1895. "Hungarian River and Seashipping Company" share about 200 Korona, on watermarked paper, with coupons, overprints and embossed stamp C:VF ...... 8 000 30589.Budapest 1895. "Kosmos Műintézet Kő- és Könyvnyomda és Hírlapkiadó Részvénytársaság" részvény 200K/100Ft-ról, szelvényekkel bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I- / Hungary / Budapest 1895. "Kosmos Műintézet Kő- és Könyvnyomda és Hírlapkiadó Részvénytársaság" share about 200 Korona / 100 Forint with coupons and overprints, invalidated with holes C:AU ...... 50 000 30590.Eger 1895. "Egri Kereskedelmi és Iparhitelintézeti Részvény" névre szóló részvény 100K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel T:I- / Hungary / Eger 1895. "Egri Kereskedelmi és Iparhitelintézeti Részvény" share about 100 Korona with shareholder's name, with coupons and embossed stam C:AU ...... 12 000 30591.Máramarossziget 1896. "Máramarosi Takarékpénztár Részvénytársaság" részvénye 200K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel T:III / Hungary / Máramarossziget (Sighetu Marmatiei) share about 200 Korona, with coupons, embossed stamp C:F ...... 10 000 30592.Nagybiccse 1896. "Takarék- és Hitelintézet Részvény-Társaság Nagy-Bittsén" névre szóló részvény 100K/50Ft-ról, szárazpecséttel, lyukasztással érvénytelenítve T:II / Hungary / Nagybiccse (Bytča) 1896. "Takarék- és Hitelintézet Részvény-Társaság Nagy-Bittsén" share about 100 Korona / 50 Forint with the shareholder's name and embossed stamp, cancelled by hole C:XF ...... 24 000 30593.Budapest 1899. "Salgó-Tarjáni Kőszénbánya Részvénytársulat" részvénye 100Ft-ról, magyar-német kétnyelvű részvény, osztrák 200K okmánybélyeggel, bélyegzésekkel, szárazpecséttel T:II,II- / Hungary / Budapest 1899. "Salgótarjáni Kőszénbánya Részvénytársulat" Coal Mining Company share about 100 Forints, Hungarian-German28 bilingual, with Austrian 200 Korona Document Stamp, cancellation, embossed stamp C:XF,VF ...... 30 000 30594.Budapest 1904. "Kereskedelmi Takarék és Hitelszövetkezet" névre szóló részvény 100K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel, felülbélyegzéssel T:I- / Hungary / Budapest 1904. "Kereskedelmi Takarék és Hitelszövetkezet" share about 100 Korona with shareholder's name, coupons, embossed stamp and overprint C:AU ...... 4 600 30595.Budapest 1906. "Orosháza-Szentes-Csongrádi Helyi Érdekű Vasút Részvénytársaság" részvénye 2000K-ról, magyar és német nyelven, felülbélyegzéssel, vízjeles papíron, szárazpecséttel, lyukasztással érvénytelenítve T:I- / Hungary / Budapest 1906. "Orosháza-Szentes-Csongrádi Helyi Érdekű Vasút Részvénytársaság" share about 2000K, hungarian-german bilingual, with overprint, on watermarked paper and embossed stamp, invalidated with holes C:AU ...... 15 000 30596.Budapest 1907. "Építő és Telekértékesítő Részvénytársaság" részvénye 400K-ról, magyar és német nyelven, szelvényekkel és felülbélyegzéssel T:II hajtatlan / Hungary / Budapest 1907. "Építő és Telekértékesítő Részvénytársaság" share about 400 Korona, hungarian-german bilingual with coupon and overprints C:XF unfolded ...... 4 000 30597.Tiszapolgár 1907. "Tisza Polgári Takarékpénztár" névre szóló részvénye 100K-ról, szárazpecséttel, bélyegzésekkel T:II- hajtatlan, kis anyaghiány, ly. / Hungary / Tiszapolgár 1907. "Tisza Polgári Takarékpénztár" share about 100 Korona with shareholder's name, with embossed stamp and overprint C:VF unfolded, small missing material, hole ...... 11 000 30598.Újszivácz 1909. "Cservenka, Ó-Új-Sziváczi Takarékpénztár Részvénytársaság" részvénye 150K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel T:III / Hungary / Újszivácz (Sivac) 1909. "Cservenka, Ó-Új-Sziváczi Takarékpénztár Részvénytársaság" share about 150 Korona with coupons and embossed stamp C:F ...... 12 000 30599.Nagyvárad 1910. "Nagyváradi Takarékpénztár Részvénytársaság" kitöltetlen részvénye 4000K-ról, szárazpecséttel T:I / Hungary / Nagyvárad () 1910. "Nagyváradi Takarékpénztár Részvénytársaság" unused share about 4000 Korona, with embossed stamp C:UNC ...... 6 000 30600.Budapest 1911. "Pannónia Magyar Viszontbiztosító Intézet" névre szóló részvénye 600K-ról, szárazpecséttel, és felülbélyegzésekkel T:III szép papír / Hungary / Budapest 1911. "Pannónia Magyar Viszontbiztosító Intézet" share about 600 Korona, with shareholder's name, embossed stamp and overprints C:F fine paper ...... 6 000 30601.Budapest 1911. "Accordo Fakiviteli Részvénytársaság" ideiglenes részvénye 200K-ról, szelvényekkel T:I-,II / Hungary / Budapest 1911. "Accordo Fakiviteli Részvénytársaság" interim share about 200 Korona with coupons C:AU,XF ...... 4 000 30602.Budapest 1911. "Gyulafehérvár-zalatnai helyi érdekeltségű vasút részvénytársaság" élvezeti jegye, magyar és német nyelven, vízjeles papíron T:I- / Hungary / Budapest 1911. "Gyulafehérvár-zalatnai helyi érdekeltségű vasút részvénytársaság" certificate, hungarian-german bilingual on watermarked paper C:AU ...... 3 000 30603.Budapest 1911. "Magyar Szőrüzem és Lószőrfonógyár Részvénytársaság" részvénye 200K-ról, magyar és német nyelven, szelvényekkel, szárazpecséttel T:II / Hungary / Budapest 1911. "Magyar Szőrüzem és Lószőrfonógyár Részvénytársaság" share about 200 Korona, hungarian-german bilingual, with coupons and embossed stamp C:XF ...... 10 000 30604.Budapest 1911. "Országos Magyar Vasutas Takarékpénztár Részvénytársaság" névre szóló részvénye 500K-ról, francia, magyar és német nyelven, szelvényekkel, szárazpecséttel T:II szakadások, egyik restaurálva / Hungary / Budapest 1911. "Országos Magyar Vasutas Takarékpénztár Részvénytársaság" share about 500 Korona, with shareholder's name, french-hungarian-german trilingual, with coupons, embossed stamp C:XF tears, one restored ...... 24 000 30605.Budapest 1912. "Magyar Jelzálog-Hitelbank" részvénye 100Fl-ről, francia-magyar-német nyelven, felülbélyegzéssel, szárazpecséttel T:II- / Hungary 1912. "Magyar Jelzálog-Hitelbank" share about 100 Florin, french-hungarian-german trilingual with overprints, embossed stamp C:VG ...... 3 000 30606.Budapest 1912. "Általános Iparbank Részvénytársaság" névre szóló részvénye 200K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel, felülbélyegzésekkel T:III / Hungary / Budapest 1912. "Általános Iparbank Részvénytársaság" share about 200 Korona with shareholder's name, coupons, embossed stamp and overprints C:F ...... 8 000 30607.Budapest 1912. "Kőrös-Belovár-Verőcze-Barcsi helyi érdekű vasút részvénytársaság" törzsrészvénye 200K-ról, szelvényekkel, vízjeles papíron T:I-,II hajtás mentén szakadás / Hungary / Budapest 1912. "Kőrös-Belovár-Verőcze-Barcsi helyi érdekű vasút részvénytársaság" share about 200 Korona with coupons, on watermarked paper C:AU,XF tear along the fold ...... 8 000 30608.Budapest 1912. "Magyar Üvegfonál és Hőszigetelőgyár Részvénytársaság" részvénye 200K-ról szelvényekkel, szárazpecséttel T:II / Hungary / Budapest 1912. "Magyar Üvegfonál és Hőszigetelőgyár Részvénytársaság" share about 200 Korona with coupons and embossed stamp C:XF ...... 5 000 30609.Debrecen 1912. "Gazdasági Takarékpénztár Részvénytársaság" részvénye 100K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel, felülbélyegzéssel T:I- / Hungary / Debrecen 1912. "Gazdasági Takarékpénztár Részvénytársaság" share about 100 Korona, with coupons, embossed stamp, overprint C:AU ...... 5 000 30610.Budapest 1916. "A Magyar Szent Korona Országainak Pamut Központja Részvénytársaság" névre szóló részvénye 500K-ról szelvényekkel, szárazpecséttel T:I- / Hungary / Budapest 1916. "A Magyar Szent Korona Országainak Pamut Központja Részvénytársaság" share with the shareholder's name about 500 Korona, with coupons, embossed stamp C:AU ...... 6 000 30611.Budapest 1918. "Fertővidéki Helyi Érdekű Vasút Részvénytársaság" élvezeti jegye, szárazpecséttel, felülbélyegzésekkel, bélyegzéssel érvénytelenítve T:I- kis szakadások / Hungary / Budapest 1918. "Fertővidéki Helyi Érdekű Vasút Részvénytársaság" certificate with embossed stamp and overprints, cancelled C:AU small tears ...... 4 000 29 Várjuk beadásait - dolgozzunk együtt a sikerért!

30612.Budapest 1918. "Magyar-Amerikai Faipar Részvénytársaság" részvénye 200K-ról, magyar és német nyelven, szelvényekkel, bélyegzésekkel, szárazpecséttel T:III fo. / Hungary / Budapest 1918. "Magyar-Amerikai Faipar Részvénytársaság" share about 200 Korona, hungarian-german bilingual with coupons, overprints and embossed stamp C:F ...... 4 000 30613.Budapest 1918. "Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Részvénytársaság" részvénye 200K-ról, szelvényekkel T:III / Hungary / Budapest 1918. "Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Részvénytársaság" share about 200 Korona, with coupons C:F ...... 16 000 30614.Debrecen 1918. "Debreceni Hitelbank Részvénytársaság" névre szóló részvénye 200K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel T:II- tűnyom / Hungary / Debrecen 1918. "Debreceni Hitelbank Részvénytársaság" share about 200 Korona with shareholder's name, coupons, embossed stamp C:VF needle hole ...... 7 000 30615.Budapest 1920. "Magyar Asphalt Részvénytársaság" részvénye 200K-ról, magyar és német nyelven, szelvényekkel, szárazpecséttel, felülbélyegzéssel, vízjeles papíron T:III / Hungary / Budapest 1920. "Magyar Asphalt Részvénytársaság" share about 200 Korona, hungarian-german bilingual, with coupons, embossed stamp, overprint, on watermarked paper C:F ...... 3 000 30616.Budapest 1920. "Egyesült Magyar Czipőnagykereskedők Részvénytársaság" részvénye 1000K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel, felülbélyegzéssel, vízjeles papíron T:I,I- / Hungary / Budapest 1920. "Egyesült Magyar Czipőnagykereskedők Részvénytársaság" share about 1000 Korona with coupons, embossed stamp, overprint on watermarked paper C:UNC,AU ...... 3 600 30617.Budapest 1920. "Magyar-Olasz Bank Részvénytársaság" részvénye 200K-ról, magyar és olasz nyelven, szelvényekkel, szárazpecséttel, felülbélyegzéssel T:III részben restaurált / Hungary / Budapest 1920. "Magyar-Olasz Bank Részvénytársaság" share about 200 Korona, hungarian-italian bilingual with coupons, embossed stamp and overprint C:F ...... 14 000 30618.Mezőtúr 1921. "Mezőturi Gazdasági Malom Részvénytársaság" névre szóló részvénye 100K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel T:II jobb oldalon anyaghiány / Hungary / Mezőtúr 1921. "Mezőturi Gazdasági Malom Részvénytársaság" share about 100 Korona with coupons and embossed stamp C:XF missing material on the right side ...... 4 400 30619.Sopron 1922. "Dunántúl Biztosító Részvénytársaság" huszonöt darab részvénye egyben, összesen 5000K értékben szelvényekkel, szárazpecséttel T:I- / Hungary Sopron 1922. "Dunántúl Biztosító Részvénytársaság" twenty-five shares in one about 5000 Korona in sum total, with coupons and embossed stamp C:AU ...... 3 000 30620.Tiszafüred 1922. "Tiszafüredi Takarékpénztár Részvénytársaság" névre szóló részvénye 400K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel T:I- / Hungary / Tiszafüred 1922. "Tiszafüredi Takarékpénztár Részvénytársaság" share about 400 Korona, with shareholder's name and coupons, embossed stamp C:AU ...... 4 000 30621.Budapest 1923. "Vármegyei Mezőgazdasági- és Iparfejlesztő Részvénytársaság Szolnok" részvénye 400K-ról, magyar és német nyelven, szárazpecséttel, felülbélyegzéssel T:III / Hungary / Budapest 1923. "Vármegyei Mezőgazdasági- és Iparfejlesztő Részvénytársaság Szolnok share about 400 Korona, hungarian-german bilingual, with embossed stamp and overprint C:F ...... 3 000 30622.Budapest 1923. "Pestszentlőrinczi Parkétgyár és Gőzfűrész Részvénytársaság" huszonöt részvénye egyben, összesen 5000K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel, felülbélyegzéssel T:II hajtatlan, több kis szakadás / Hungary / Budapest 1923. "Pestszentlőrinczi Parkétgyár és Gőzfűrész Részvénytársaság" twenty-five shares in one, in sum total of 5000 Korona with coupons, embossed stamp and overprint C:XF unfolded but some small tears ...... 3 000 30623.Budapest 1923. "Lloyd Bank Részvénytársaság" részvény 400K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel T:II / Hungary / Budapest 1923. "Lloyd Bank Részvénytársaság" share about 400 Korona, with coupons and embossed stamp C:XF ...... 8 000 30624.Szeged 1923. "Szegedi Kereskedelmi és Iparbank" névre szóló részvény 5000K-ról, szárazpecséttel, felülbélyegzésekkel érvénytelenítve T:II jobb alsó sarokban kis anyaghiány / Hungary / Szeged 1923. "Szegedi Kereskedelmi és Iparbank" share about 5000 Korona with shareholder's name, embossed stamp, cancelled by overprint C:XF lower-right corner with small missing material ...... 8 000 30625.Szeged 1923. "A Szegedi Bankegyesület Részvénytársaság" részvénye 3000K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel, bélyegzésekkel T:I-,II / Hungary / Szeged 1923. "A Szegedi Bankegyesület Részvénytársaság" share about 3000 Korona with coupons, embossed stamp and overprints C:AU,XF ...... 5 000 30626.Békés 1924. "Békési Központi Szeszfőző Szövetkezet" névre szóló üzletrészjegye 100K-ról, szelvényekkel, felülbélyegzéssel T:I- fo. / Hungary / Békés 1924. "Békési Központi Szeszfőző Szövetkezet" share with shareholder's name about 100 Korona with coupons and overprints C:AU spotted ...... 6 000 30627.Budapest 1924. "Magyar Nemzeti Bank" magyar, angol, francia, német és olasz nyelvű negyedrészvénye 25 aranykoronáról, szárazpecséttel és szelvényekkel T:III fo. / Hungary / Budapest 1924. "Magyar Nemzeti Bank" quarter share about 25 Korona, in hungarian-english-french-german-italian language, with coupons and embossed stamp C:F spotted .7 500 30628.Budapest 1924. "Magyar Nemzeti Bank" magyar, angol, francia, német és olasz nyelvű részvénye 100 aranykoronáról (6x) 2x3db sorszámkövető "009708-009710", "009746-009748 szárazpecséttel és szelvényekkel T:I- / Hungary / Budapest 1924. "Magyar Nemzeti Bank" share about 100 Korona (6x) 2x3pcs sequential serials "009708-009710", "009746-009748" in hungarian-english-french-german-italian language, with coupons and embossed stamp C:AU ...... 42 000

30 30629.Budapest 1924. "Magyar Nemzeti Bank" magyar, angol, francia, német és olasz nyelvű öt darab részvénye egyben, részvényenként 100 aranykoronáról, szárazpecséttel és szelvényekkel T:I-,II hajtatlan / Hungary / Budapest 1924. "Magyar Nemzeti Bank" five shares in one, about 100 Korona per share, in hungarian-english-french-german-italian language, with coupons and embossed stamp C:AU,XF unfolded ...... 10 000 30630.Budapest 1924. "Star Filmgyár és Filmkereskedelmi Részvénytársaság" részvény 200K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel, felülbélyegzésekkel T:I-,II szakadás / Hungary / Budapest 1924. "Star Filmgyár és Filmkereskedelmi Részvénytársaság" share about 200 Korona, with coupons, embossed stamp and overprints C:AU,XF tear ...... 6 000 30631.Budapest 1924. "Magyar Általános Fatermelő Részvénytársaság" öt részvénye egyben, egyenként 200K-ról, magyar-német-francia nyelven, szárazpecséttel, francia felülbélyegzésekkel T:II / Hungary / Budapest 1924. "Magyar Általános Fatermelő Részvénytársaság" Forester Company share, five shares in one about 200 Korona each, in hungarian-german-french languages, with embossed stamp and french cancellations C:XF ...... 15 000 30632.Bicske 1926. "Bicskei Takarékpénztár" részvénye 50P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel T:III szép papír / Hungary / Bicske 1926. "Bicskei Takarékpénztár" share about 50 Pengő with coupons and embossed stamp C:F fine paper ...... 15 000 30633.Budapest 1926. "A Gazdák Biztosító Szövetkezete" névre szóló alapítványi okirata "Frigyes főherceg Ő cs. és kir. Fensége" nevére, 200K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel T:I- kis szakadások / Hungary / Budapest 1926. "A Gazdák Biztosító Szövetkezete" shae about 200 Korona with the title "alapítványi okirata (foundation documet)" with the shareholder's name about 200 Korona, with coupons, embossed stamp C:AU small tears ...... 16 000 30634.Budapest ~1926. "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület" részvénye 20.000K-ről, kitöltetlen, szárazpecséttel, vízjeles papíron T:I,I- / Hungary / Budapest ~1926. "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület" share about 20.000 Korona, unused, with embossed stamp, on watermarked paper C:UNC,AU ...... 6 000 30635.Budapest ~1926. "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület" részvénye 100P-ről, kitöltetlen, szárazpecséttel, vízjeles papíron T:I,I- / Hungary / Budapest ~1926. "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület" share about 100 Pengő, unused, with embossed stamp, on watermarked paper C:UNC,AU ...... 6 000 30636.Budapest 1926. "Hungaria Egyesült Gőzmalmok Részvénytársaság" tíz részvénye egyben, részvényenként 15P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel, vízjeles papíron T:I- / Hungary / Budapest 1926. "Hungaria Egyesült Gőzmalmok Részvénytársaság" ten shares in one, about 15 Pengő per share, with coupons, embossed stamp on watermarked paper C:AU ...... 3 000 30637.Budapest 1926. "Magyar Őstermelő Részvénytársaság" részvénye 50P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel T:II / Hungary / Budapest 1926. "Magyar Őstermelő Részvénytársaság" share about 50 Pengő with coupons, embossed stamp C:XF / Hungary / Budapest 1926. "Magyar Őstermelő Részvénytársaság" share about 50 Pengő with coupon and embossed stamp C:XF ...... 5 000 30638.Budapest 1926. "Európai Áru- és Podgyászbiztosító Részvénytársaság" részvénye 100P-ről, szelvényekkel T:I- / Hungary / Budapest 1926. "Európai Áru- és Podgyászbiztosító Részvénytársaság" share about 100 Pengő with coupons C:AU ...... 9 000 30639.Budapest 1926. "Magyar Borértékesítő Részvénytársaság" részvénye 100P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel T:I- / Hungary / Budapest 1926. "Magyar Borértékesítő Részvénytársaság" share about 100 Pengő with coupons, embossed stamp C:AU ...... 3 600 30640.Budapest 1926. "Magyar Általános Gépgyár Részvénytársaság" részvénye 10P-ről, magyar és német nyelven, szelvényekkel, szárazpecséttel T:III / Hungary / Budapest 1926. "Magyar Általános Gépgyár Részvénytársaság" share about 10 Pengő, hungarian-german bilingual, with coupons and embossed stamp C:F ...... 3 000 30641.Budapest 1926. "Felsőmagyarországi Bánya-és Kohómű Részvénytársaság" öt részvénye egyben, összesen 125P-ről, magyar és német nyelven, szelvényekkel, szárazpecséttel, felülbélyegzéssel, vízjeles papíronm T:I- / Hungary / Budapest 1926. "Felsőmagyarországi Bánya-és Kohómű Részvénytársaság" five shares in one, about 125 Pengő sum total, with coupons, embossed stamp, overprint on watermarked paper C:AU ...... 5 000 30642.Budapest 1926. "Keleteurópai Forgalmi Bank" részvénye 400K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel T:I,I- / Hungary / Budapest 1926. "Keleteurópai Forgalmi Bank" share about 400 Korona, with coupons, embossed stamp C:UNC,AU ...... 6 000 30643.Budapest 1926. "Magyar Oxigéngyár Részvénytársaság" huszonöt részvénye egyben, összesen 500P- ről, szelvényekkel, szárazpecséttel T:III- anyaghiány, fo. / Hungary 1926. "Magyar Oxigéngyár Részvénytársaság" twenty-five shares in one, about 500 Pengő sum total, with coupons, embossed stamp C:VG missing material, spotted ...... 5 500 30644.Budapest 1926. "Magyar Általános Hitelbank" öt részvénye egyben, részvényenként 50P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel, felülbélyegzéssel, vízjeles papíron T:I- / Hungary / Budapest 1926. "Magyar Általános Hitelbank" five shares in one, about 50 Pengő per share, with coupons, embossed stamp and overprint on watermarked paper C:AU ...... 3 000 30645.Budapest 1926. "PALLAS Irodalmi és Nyomdai Részvénytársaság" öt részvénye egyben, részvényenként 20P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel, vízjeles papíron T:I- / Hungary / Budapest 1926. "PALLAS Literary and Printing Company" fives shares in one, about 20 Pengő per share with coupons, embossed stamp on watermarked paper C:AU ...... 12 000 30646.Cegléd 1926. "Czeglédi Takarékpénztár Egyesület" névre szóló részvénye 50P-ről, szelvényekkel, felülbélyegzéssel, szárazpecséttel T:II / Hungary / Cegléd 1926. "Czeglédi Takarékpénztár Egyesület" share about 50 Pengő with the shareholder's name, with coupons, overprint and embossed stamp C:XF ...... 331 000 Várjuk beadásait - dolgozzunk együtt a sikerért!

30647.Debrecen 1926. "Csáthy Ferenc Egyetemi Könyvkereskedés és Irodalmi Vállalat Részvénytársaság" névre szóló részvénye 50P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel T:I- / Hungary / Debrecen 1926. "Csáthy Ferenc Egyetemi Könyvkereskedés és Irodalmi Vállalat Részvénytársaság" share about 50 Pengő, with shareholder's name, coupons, embossed stamp C:AU ...... 8 000 30648.Dombóvár 1926. "A Dombóvári Takarékpénztár Részvénytársaság" névre szóló részvénye, szelvényekkel, szárazpecséttel, felülbélyegzéssel T:I- / Hungary / Dombóvár 1926. "A Dombóvári Takarékpénztár Részvénytársaság" share with shareholder's name, coupon embossed stamp and overprint C:AU ...... 5 000 30649.Kaposvár 1926. "Kisgazda és Kisiparos Takarékpénztár Részvénytársaság" névre szóló részvénye 10P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel T:III fo. / Hungary / Kaposvár 1926. "Kisgazda és Kisiparos Takarékpénztár Részvénytársaság" share about 10 Pengő with shareholder's name with coupons, embossed stamp C:F spotted ...... 3 000 30650.Zalaszentgrót 1926. "Zalaszentgrót és Vidéke Takarékpénztár" névre szóló tíz részvénye egyben, összesen 100P-ről, szárazpecséttel T:III / Hungary / Zalaszentgrót 1926. "Zalaszentgrót és Vidéke Takarékpénztár" ten shares in one, in sum total of 100 Pengő with the shareholder's name, with embossed stamp C:F ...... 10 000 30651.Marcali 1927. "Marcali Takarékpénztár Részvénytársaság" tíz részvénye egyben összesen 100P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel T:I- / Hungary / Marcali 1927. "Marcali Takarékpénztár Részvénytársaság" ten shares in one in 100 Pengő sum total with coupons and embossed stamp C:AU ...... 6 000 30652.Mindszent 1927. "Mindszenti Takarékpénztár" névre szóló részvénye 10P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel, felülbélyegzéssel T:I- / Hungary / Mindszent 1927. "Mindszenti Takarékpénztár" share about 10 Pengő with shareholder's name with coupons, embossed stamp and overprint C:AU ...... 9 500 30653.Őriszentpéter 1927. "Őrségi Takarékpénztár Részvénytársaság" 10db részvénye egyben 100P-ről, kitöltetlen T:I- / Hungary / Őriszentpéter 1927. "Őrségi Takarékpénztár Részvénytársaság" ten shares in one about 100 Pengő C:AU ...... 3 000 30654.Budapest 1928. "Atlantica Trust Részvénytársaság" részvénye 20P-ről, magyar-német nyelven, szelvényekkel, szárazpecséttel T:I- / Hungary / Budapest 1928. "Atlantica Trust Részvénytársaság" share about 20 Pengő, hungarian-german bilingual, with coupons and embossed stamp C:AU ...... 3 000 30655.Gyula 1928. "Első Gyulavárosi Takarékpénztár" részvénye 100P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel T:II,II- kis anyaghiány, fo. / Hungary / Gyula 1928. "Első Gyulavárosi Takarékpénztár" share about 100 Pengő with coupons and embossed stamp C:XF,VF small missing material, spotted ...... 6 000 30656.Budapest 1929. "Angol-Magyar Bank Részvénytársaság" száz részvénye egyben, részvényenként 50P-ről, magyar és angol nyelven, szelvényekkel, felülbélyegzéssel, szárazpecséttel, vízjeles papíron T:I- / Hungary / Budapest 1929. "Angol-Magyar Bank Részvénytársaság" one hundred shares in one, about 50 Pengő per share, hungarian-english bilingual with coupons, overprint, embossed stamp on watermarked paper C:AU ...... 12 000 30657.Csongrád 1929. "Csongrád és Vidéki Takarékpénztár Részvénytársaság" névre szóló részvénye 30P-ről, szelvényekkel, felülbélyegzéssel, szárazpecséttel T:I- / Hungary / Csongrád 1929. "Csongrád és Vidéki Takarékpénztár Részvénytársaság" share about 30 Pengő with shareholder's name, with coupons, overprint and embossed stamp C:AU ...... 5 500 30658.Aszód 1930. "Aszódi Hitelbank és Takarékpénztár Részvénytársaság" részvénye 100P-ről, szárazpecséttel, kitöltetlen T:I- / Hungary / Aszód 1930. "Aszódi Hitelbank és Takarékpénztár Részvénytársaság" share about 100 Pengő, with embossed stamp, not filled C:AU ...... 4 400 30659.Kiskőrös 1930. "Az Első Dunavidéki Takarékpénztár" részvénye 50P-ről (2x) sorszámkövetők, szelvényekkel, szárazpecséttel T:I- / Hungary / Kiskőrös 1930. "Az Első Dunavidéki Takarékpénztár" share about 50 Pengő (2x) sequential serials, with coupons and embossed stamp C:AU ...... 8 000 30660.Kiskőrös 1930. "Az Első Dunavidéki Takarékpénztár" részvénye 50P-ről + 1930. "Az Első Dunavidéki Takarékpénztár" részvénye 100P-ről, mindkettő szelvényekkel, szárazpecséttel T:I- / Hungary / Kiskőrös 1930. "Az Első Dunavidéki Takarékpénztár" share about 50 Pengő with coupons and embossed stamp + Kiskőrös 1930. "Az Első Dunavidéki Takarékpénztár" share about 100 Pengő, with coupons and embossed stamp C:AU ...... 8 000 30661.Budapest 1931. "A Kőbányai Takarékpénzár Részvénytársaság" öt részvénye egyben, összesen 200P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel T:I- / Hungary / Budapest 1931. "A Kőbányai Takarékpénztár Részvénytársaság" five shares in one in 200 Pengő sum total, with coupons, embossed stamp C:AU ...... 9 000 30662.Székesfehérvár 1932. "A Székesfehérvári és Fejérmegyei Takarékpénztár" névre szóló részvénye 40P-ről, szárazpecséttel T:I- / Hungary / Székesfehérvár 1932. "A Székesfehérvári és Fejérmegyei Takarékpénztár" share about 40 Pengő with shareholder's name, embossed stamp C:AU ...... 4 000 30663.Budapest 1934. "Forgó és Társa Üvegkereskedelmi és Építőipari R.T. Budapest" részvénye 4000P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel, bélyegzéssel T:II / Hungary / Budapest 1934. "Forgó és Társa Üvegkereskedelmi és Építőipari R.T. Budapest" share about 4000 Pengő with coupons, embossed stamp and overprints C:XF ...... 4 000 30664.Budapest 1934. "Stádium Sajtóvállalat Részvénytársaság" részvény 10P-ről, szelvényekkel, felülbélyegzéssel T:III szép papír / Hungary / Budapest 1934. "Stádium Sajtóvállalat Részvénytársaság" share about 10 Pengő with coupons and overprint C:F fine paper ...... 3 000 32 30665.Budapest 1934. "Stádium Sajtóvállalat Részvénytársaság" tíz darab részvénye egyben, összesen 100P-ről, szelvényekkel, felülbélyegzéssel T:III szép papír / Hungary / Budapest 1934. "Stádium Sajtóvállalat Részvénytársaság" ten shares in one, about 100 Pengő sum total, with coupons and overprint C:F fine paper ...... 3 000 30666.Budapest 1934. "Stádium Sajtóvállalat Részvénytársaság" száz darab részvénye egyben, összesen 1000P-ről, szelvényekkel, felülbélyegzéssel T:II / Hungary / Budapest 1934. "Stádium Sajtóvállalat Részvénytársaság" one hundred shares in one, about 1000 Pengő sum total, with coupons and overprint C:XF ...... 6 000 30667.Budapest 1934. "Kálvintéri Gyógyintézet R.T." részvénye 132P-ről, szelvényekkel T:I- / Hungary / Budapest 1934. "Kálvintéri Gyógyintézet R.T." share about 132 Pengő, with coupons C:AU ...... 5 000 30668.Budapest 1934. "Stádium Sajtóvállalat Részvénytársaság" ezer darab részvénye egyben, összesen 10.000P-ről, szelvényekkel T:II / Hungary / Budapest 1934. "Stádium Sajtóvállalat Részvénytársaság" one thousand shares in one, about 10.000 Pengő sum total, with coupons C:XF ...... 6 000 30669.Budapest 1935. "Kores R.T. Vegyileg Kikészített Papírok és Irodacikkek Gyára Budapest" részvénye 500K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel T:I- / Hungary / Budapest 1935. "Kores R.T. Vegyileg Kikészített Papírok és Irodacikkek Gyára Budapest" share about 500 Korona, with coupons, embossed stamp C:AU ...... 3 000 30670.Budapest 1936. "Országos Iparbank Részvénytársaság" száz részvénye egyben, részvényenként 25P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel T:I- / Hungary / Budapest 1936. "Országos Iparbank Részvénytársaság" one-hundred shares in one, about 25 Pengő per share, with coupons and embossed stamp C:AU ...... 3 000 30671.Budapest 1938. "Nitrogen Műtrágya és Vegyiipar Részvénytársaság" tíz részvénye összesen 171P-ről, magyar, román és francia nyelven, szárazpecséttel, bélyegzésekkel és szelvényekkel T:III / Hungary / Budapest 1938. "Nitrogen Műtrágya és Vegyiipar Részvénytársaság" ten shares in one in sum total of 171 Pengő, hungarian-romanian-french trilingual with embossed stamp, overprints and coupons C:F ...... 4 000 30672.Nagyléta 1939. "Nagylétai Egyesült Takarékpénztár és Bank Részvénytársaság" részvénye 10P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel T:I- / Hungary / Nagyléta 1939. "Nagylétai Egyesült Takarékpénztár és Bank Részvénytársaság" share about 10 Pengő with coupons and embossed stamp C:AU ...... 8 000 30673.Budapest 1940. "Kőbányai Polgári Serfőző és Szent István Tápszerművek Részvénytársaság" részvénye 200P-ről, magyar és német nyelven, szárazpecséttel T:II- ly., szakadás / Hungary / Budapest 1940. "Kőbányai Polgári Serfőző és Szent István Tápszerművek Részvénytársaság" share about 200 Pengő, hungarian-german bilingual, with embossed stamp C:VF hole ...... 5 500 30674.Budapest 1942. "Szlovák Gazdasági Bank Részvénytársaság" öt részvény egyben, részvényenként 15P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel T:I,I- / Hungary / Budapest 1942. "Szlovák Gazdasági Bank Részvénytársaság" five shares in one, about 15 Pengő per share, with coupons and embossed stamp C:UNC,AU ...... 12 000 30675.Debrecen 1942. "Debreceni Diákkaptárosok Bérszántó Részvénytársasága" részvénye 3P-ről szelvényekkel, vízjeles papíron T:I- / Hungary / Debrecen 1942. "Student Hive Wageplower Company Limited of Debrecen" share about 3 pengő with coupons, on watermarked paper C:AU .....3 000 30676.Kolozsvár 1942. "Mezőgazdasági Bank és Részvénytársaság" száz részvénye egyben, részvényenként 20P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel T:II / Hungary / Kolozsvár (Cluj) 1942. "Mezőgazdasági Bank és Részvénytársaság" one hundred share in one, about 20 Pengő per share, with coupons and embossed stamp C:XF ...... 8 000 30677.Miskolc 1943. "Miskolczi Takarékpénztár" névre szóló, huszonöt részvénye egyben, összesen 500P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel T:II / Hungary / Miskolc 1943. "Miskolczi Takarékpénztár" twenty-five shares in one about 500 Pengő sum total, with shareholder's name, coupons and embossed stamp C:XF ...... 24 000 30678.Budapest 1943. "Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Részvénytársulat" részvénye 100P-ről, szárazpecséttel, bélyegzéssel, szelvényekkel T:I,I- / Hungary / Budapest 1943. "Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Részvénytársulat" share about 100 Pengő with embossed stamp and coupons C:UNC,AU ...... 8 000 30679.Szlovákia / Lőcse 1940. "Szepesi Hitelbank R.-T., Levoca" részvény 400K-ról, magyar-szlovák-német nyelven, szárazpecséttel és szelvényekkel T:I-,II kis szakadások / Slovakia / Levoca 1940. "Szepesi Hitelbank R.-T., Levoca" share about 400 Korun, Hungarian-Slovakian-German trilingual with embossed stamps and coupons C:AU,XF small tears ...6 000 30680.Szerb-Horvát-Szlovén Királyság 1926. "Földi Vegyi Őrség" 10D sorsjegy szárazpecséttel, felülbélyegzésekkel T:III apró szakadás / Kingdom of the Serbs, Croats and Slovenes 1926. "Earth Chemical Guard" 10 Dinara lottery ticket with embossed stamp, ovreprints C:F tiny tear ...... 12 000

Papír és fém szükségpénzek 30681.Komárom 1849. 10kr 3mm-es betűkkel T:III / Hungary / Komárom 1849. 10 Kreuzer 3mm wide letters C:F Adamo KOM-3.2.1 ...... 12 000 30682.Rozsnyó 1849. 1Ft "Rozsnyó város pénztári utalványa" nyomdahibás, áthúzott "t" nélkül "AUGUSLUS" T:II-,III bal felső negyedben egy helyen elvékonyodott papír / Hungary / Rozsnyó (Rožňava) 1849. 1 Forint "Rozsnyó város pénztári utalványa" with printing error "AUGUSLUS" C:VF,F upper-left quadrant with thinned paper at one spot Adamo ROZ-2.2.3 ...... 16 000

33 Várjuk beadásait - dolgozzunk együtt a sikerért!

30683.1915. 20f szükségutalvány "Daubner József gyógyszerész", sorszámozott, aláírás nélkül, hátoldalon "Temes Vármegye Homokszil Község 1910" felülbélyegzéssel, baloldali függőleges keret "tükörkép" T:I / Hungary 1915. 20 Fillér "József Daubner pharmacologist" necessity note, numbered, without signature, on the back with "Temes Vármegye Homokszil Község 1910" overprint, the left vertical frame is "mirror image" C:UNC Adamo HOM-1.3.4 ...... 14 000 30684.Ostffyasszonyfa / Hadifogolytábor 1916. 2h + 10h + 20h, I. kiadás T:I,I- egyiken ragasztónyom / Hungary / Ostffyasszonyfa / POW Camp 1916. 2 Heller + 10 Heller + 20 Heller, 1st serie C:UNC,AU one with sticking mark Adamo HHO-1.1,1.2,1.3 ...... 60 000 30685.Pozsony ~1916. 1K "Első Magyar Vitorlavászon, Len- és Jutaáru Gyár - Pozsony - Klinger Henrik" perforált, sorszámozott, kivágva T:II hajtatlan / Hungary / Pressburg ~1916. 1 Korona "First Hungarian Sailcloth, Linen and Jute Factory - Pressburg - Henrik Klinger" perforated, numbered, cut out C:XF unfolded Adamo POZ-2.1 ...... 18 000 30686.Hódmezővásárhely 1919.03.31. 100K "Hódmezővásárhelyi Takarékpénztár" pénztárjegye, egy oldalon van a rendelettel nyomat T:III ragasztások, kis papírhiány / Hungary / Hódmezővásárhely 31.03.1919. 100 Korona "Hódmezővásárhely Savings Bank " coupon, the print and the decree is on the same page C:F sticked, small missing paper Adamo HÓD-1.1.1 ...... 48 000 30687.Budapest 1945.03.01. 100P "Élelmezési Kölcsönjegy" T:III / Hungary / Budapest 01.03.1945. 500 Pengő "Food Loan Ticket" C:F Adamo BUP-11.4 ...... 36 000 30688.Olaszország / Szicília / Vittoria / Hadifogolytábor 1919. 50 Cent. Szign: SB (Szerekes Béla) T:III / Italy / Sicily / Vittoria / POW camp 1919. 50 Cent. Sign.: SB (Béla Szekeres) C:F / Lásd: Duducz József: A Vittoria hadifogolytábor magyar pénzei. In: Numizmatikai Közlöny CXVI-CVII. évfolyam 2017-2018. Budapest, Magyar Numizmatikai Társulat, 2019...... 190 000 30689.Orosz Birodalom / Barnaul / Tiszti hadifogolytábor ~1918. 3R piros kézi sorszámmal, hátlapon kézi és bélyegzős aláírás, a Monarchia hadifoglyai által készített tábori szükségpénz T:V ragasztva Russian Empire / Barnaul / Officer's POW Camp ~1918. 3 Rubles with red handwritten serial number, on the back with handwritten and rubber stamp signatures, emergency note prepared by the Monarchy's prisoners of war C:Pr sticked Adamo HKB-1.2 ...... 190 000 30690.Orosz Birodalom / Troic-Kosszavszk / Tiszti Hadifogolytábor ~1918. 1R, a Monarchia hadifoglyai által készített tábori szükségpénz T:III,III- / Russian Empire / Troitz-Kossavsk / Officer's POW camp ~1918. 1 Rubles, emergency note prepared by the Monarchy's prisoners of war C:F,VG Adamo HKY-3.2 ...... 180 000 30691.Orosz Birodalom / Troic-Kosszavszk / Tiszti Hadifogolytábor ~1918. 3R, a Monarchia hadifoglyai által készített tábori szükségpénz T:III / Russian Empire / Troitz-Kossavsk / Officer's POW camp ~1918. 3 Rubles, emergency note prepared by the Monarchy's prisoners of war C:F Adamo HKY-1.3 ...... 180 000 30692.Orosz Birodalom / Troic-Kosszavszk / Tiszti Hadifogolytábor ~1918. 1R, a Monarchia hadifoglyai által készített tábori szükségpénz T:III,III- kis ly. / Russian Empire / Troitz-Kossavsk / Officer's POW camp ~1918. 1 Ruble, emergency note prepared by the Monarchy's prisoners of war C:F,VG small hole Adamo HKY-1.2 ...... 180 000 30693.Orosz Birodalom / Troic-Kosszavszk / Tiszti Hadifogolytábor ~1918. 10R, a Monarchia hadifoglyai által készített tábori szükségpénz T:III / Russian Empire / Troitz-Kossavsk / Officer's POW camp ~1918. 10 Rubles, emergency note prepared by the Monarchy's prisoners of war C:F Adamo HKY-1.5 ...... 180 000

Numizmatikai irodalom, numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek 30702.1943. 1000P "Szálasi-kiadás" kiadatlan bankjegy aranyozott Cu nyomólemez gyártásához készített véset pozitív lemeze (magaslemez), Horváth Endre tervei alapján (179x86mm). Üvegezett keretben. R! / Hungary 1943. 1000 Pengő officialy unissued banknote gilt Cu positive printing plate. (179x86mm). RARE! ...... 220 000 30703.1983. "Pénzjegynyomda csipkenaptár" falra akasztható, benne 4db klf különleges csipkéből kialakított kép, a Pénzjegynyomda kiadásában. Ritkaság! / 1983. "Pénzjegynyomda lace calendar" wall calendar, with 4pcs of diff special lace pictures, made by the Hungarian banknote printing company. Rare! ...... 14 000 30704.Horváth Endre festőművész és grafikus (1896-1954) Magyar Pénzjegynyomda Rt., Budapest, 2000. Sorszámozott díszkiadás, "31"-es sorszámmal, rézkarc melléklettel: "Horváth Endre: Újévi Üdvözlőlap" / Hungary Endre Horváth painter and graphic artist (1896-1954) Magyar Pénzjegynyomda Rt., Budapest, 2000. Numbered limited edition with "31" serial number and etching print "Endre Horváth: New Year's Greetings" ...... 30 000 30705.Svájc Hans Peter Albisser: Historische Wertpapiere (Történelmi értékpapírok) Basel, Galerie Sevogel 1980. / Switzerland Hans Peter Albisser: Historische Wertpapiere Basel, Galerie Sevogel 1980...... 11 000

34 DARABANTH Bélyegkereskedelmi és Aukciósház Kft. 1061 Budapest, Andrássy út. 16.

Megbízás a 34. Nagyaukcióre

Átvétel módja: személyesen postai úton

Megbízom a Darabanth Kft-t, hogy az alábbiakban felsorolt tételeket a megadott maximális licitár erejéig részemre vásárolja meg. Az árverési szabályokat ismerem és elfogadom. A megvásárolt tételek ellenértékét a számla kézhezvételekor kifizetem.

Dátum:...... Aláírás:......

Tételszám Ajánlat Tételszám Ajánlat Tételszám Ajánlat

Kérjük csak licitlépcsőre eső ajánlatot tegyenek!

Újdonság, katalógus rendelés ...... A 33. Nagyaukció árverés eredménylistája 30000 260000 30056 55000 30138 130000 30208 75000 30285 13000 30374 12000 30003 160000 30057 140000 30139 130000 30209 50000 30286 55000 30375 7500 30004 120000 30058 100000 30140 140000 30210 46000 30288 34000 30376 5500 30005 100000 30059 130000 30145 140000 30211 70000 30298 32000 30377 65000 30006 95000 30060 120000 30148 160000 30212 75000 30299 28000 30380 8500 30007 95000 30061 180000 30151 170000 30213 110000 30300 26000 30381 13000 30008 100000 30062 100000 30152 12000 30214 85000 30301 30000 30383 4000 30009 100000 30063 180000 30153 13000 30215 80000 30302 11000 30384 9000 30010 100000 30075 260000 30154 16000 30216 60000 30303 26000 30385 14000 30011 110000 30076 30000 30155 13000 30218 65000 30304 8500 30387 32000 30012 240000 30077 120000 30156 160000 30219 100000 30305 11000 30389 8000 30013 95000 30078 1400000 30158 140000 30220 130000 30306 16000 30390 8000 30014 110000 30080 200000 30159 110000 30221 65000 30307 24000 30393 40000 30015 100000 30081 480000 30160 22000 30224 60000 30308 16000 30394 42000 30016 120000 30082 12000 30161 140000 30225 75000 30309 17000 30401 24000 30017 110000 30084 42000 30163 160000 30226 40000 30310 26000 30402 30000 30018 110000 30085 70000 30164 26000 30227 9500 30311 34000 30404 13000 30019 55000 30087 20000 30165 75000 30228 14000 30321 26000 30424 16000 30020 110000 30088 100000 30166 120000 30229 44000 30323 36000 30425 7000 30021 65000 30089 70000 30168 70000 30230 75000 30324 4800 30426 12000 30022 110000 30090 75000 30169 150000 30231 50000 30325 12000 30428 6500 30023 55000 30091 14000 30170 200000 30232 180000 30326 15000 30429 12000 30024 110000 30092 15000 30171 60000 30233 36000 30327 17000 30430 9000 30025 110000 30093 14000 30172 30000 30234 60000 30330 6000 30434 28000 30026 200000 30094 30000 30173 120000 30235 80000 30332 17000 30435 12000 30027 130000 30095 30000 30174 17000 30236 8500 30334 12000 30436 14000 30028 55000 30096 11000 30175 28000 30246 340000 30335 8500 30437 13000 30029 110000 30097 22000 30176 60000 30247 600000 30336 13000 30438 7000 30030 65000 30100 30000 30177 130000 30248 480000 30337 6500 30441 46000 30031 110000 30101 220000 30178 65000 30249 340000 30338 7000 30442 44000 30032 55000 30102 32000 30179 48000 30250 480000 30339 18000 30443 110000 30033 110000 30103 30000 30180 50000 30252 1900000 30340 6500 30444 60000 30034 60000 30104 110000 30181 60000 30263 40000 30341 10000 30445 140000 30035 110000 30112 100000 30182 65000 30264 34000 30343 34000 30446 600000 30036 55000 30113 260000 30183 200000 30265 34000 30344 4000 30447 55000 30037 110000 30114 110000 30184 80000 30266 9500 30345 20000 30448 80000 30038 65000 30115 140000 30185 22000 30267 17000 30347 5000 30449 85000 30039 110000 30116 110000 30186 95000 30268 17000 30348 6000 30450 85000 30040 55000 30117 120000 30187 70000 30269 22000 30350 12000 30451 130000 30041 110000 30118 110000 30188 75000 30270 34000 30351 6500 30452 38000 30042 55000 30119 150000 30189 44000 30271 11000 30352 11000 30453 28000 30043 110000 30121 120000 30190 34000 30272 10000 30353 19000 30455 15000 30044 55000 30122 140000 30191 80000 30273 12000 30354 17000 30456 20000 30045 110000 30124 100000 30192 80000 30274 20000 30357 7000 30457 22000 30046 55000 30125 100000 30193 34000 30275 11000 30359 12000 30458 100000 30047 110000 30126 110000 30194 80000 30276 17000 30360 8500 30459 120000 30048 60000 30127 220000 30195 36000 30277 11000 30361 17000 30460 100000 30049 55000 30128 50000 30196 30000 30278 12000 30362 7000 30461 30000 30050 160000 30129 50000 30201 44000 30279 24000 30363 18000 30462 30000 30051 55000 30130 130000 30203 24000 30280 15000 30364 38000 30463 12000 30052 140000 30131 150000 30204 34000 30281 12000 30365 12000 30464 32000 30053 55000 30133 150000 30205 110000 30282 11000 30366 17000 30466 16000 30054 55000 30134 140000 30206 100000 30283 7000 30367 20000 30467 18000 30055 180000 30136 80000 30207 60000 30284 10000 30370 12000 30468 15000 30469 4200 30568 36000 30681 200000 30471 30000 30569 9500 30683 60000 30472 26000 30571 4000 30684 34000 30473 22000 30572 3200 30685 40000 30474 30000 30573 13000 30475 16000 30574 11000 30476 9500 30575 48000 30477 9000 30576 14000 30479 13000 30577 28000 30481 32000 30578 12000 30482 14000 30579 6500 30483 9000 30580 7500 30484 6000 30581 6500 30486 13000 30582 10000 30487 14000 30583 5000 30488 13000 30584 24000 30490 75000 30587 5000 30491 20000 30588 3000 30492 28000 30589 4600 30493 8500 30590 70000 30494 4600 30591 6000 30495 5000 30592 20000 30496 30000 30593 34000 30501 6000 30594 12000 30502 5500 30595 85000 30503 3200 30596 6000 30504 32000 30599 75000 30505 55000 30600 12000 30506 28000 30601 28000 30507 26000 30602 60000 30508 46000 30603 12000 30509 60000 30604 19000 30511 16000 30614 180000 30513 18000 30615 8000 30514 16000 30623 20000 30518 16000 30630 55000 30522 14000 30635 12000 30524 14000 30636 14000 30525 14000 30639 46000 30526 14000 30640 190000 30527 14000 30643 38000 30528 14000 30646 150000 30529 16000 30647 16000 30533 12000 30649 9000 30535 14000 30661 6000 30537 15000 30662 110000 30539 14000 30663 15000 30541 15000 30664 36000 30543 16000 30665 7500 30546 16000 30675 9000 30548 15000 30676 22000 30549 14000 30678 380000 30552 16000 30679 40000 30559 11000 30680 30000