EURO 2016: mistrzowskie laury dla reprezentacji Niemiec [FOTO]

2016-01-31

Reprezentacja Niemiec zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn. W meczu finałowym EURO 2016 w krakowskiej TAURON Arenie nasi zachodni sąsiedzi pokonali Hiszpanów 24:17 (10:6). W meczu o trzecie miejsce reprezentacja Chorwacji pokonała Norwegię 31:24 (15:11).

Niemcy przeważali na parkiecie w TAURON Arenie Kraków od pierwszej do ostatniej minuty. Hiszpanie na swoją pierwszą bramkę musieli czekać aż siedem minut i w kolejnych minutach nie mogli znaleźć sposobu na bramkarza reprezentacji Niemiec. Po pierwszym kwadransie przegrywali 2:7. Pod koniec pierwszej połowy spotkania przebudzili się, ale zdołali odrobić tylko kilka punktów. Ta partia zakończyła się wynikiem 10:6 dla naszych zachodnich sąsiadów.

Druga połowa to popis skuteczności reprezentantów Niemiec. Już w trzy minuty powiększyli swoją przewagę do sześciu bramek. Mistrzowie świata sprzed trzech lat nie mogli znaleźć sposobu na znakomicie dysponowanych rywali. Na piętnaście minut przed końcem spotkania przegrywali ośmioma punktami. Losy spotkania były już przesądzone - szczypiorniści z Półwyspu Iberyjskiego walczyli tylko o to, aby nie przegrać zbyt wysoko z podopiecznymi Dagura Sigurdssona. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 24:17 dla reprezentacji Niemiec.

Niemcy: - Kai Haefner 7, 4, 3, Steffen Faeth 3, 2, Julius Kuehn 1, 1, Erik Schmidt 1, 1, 1, , , , .

Hiszpania: - Raul Entrerrios 5, Victor Tomas 4, 3, Antonio Garcia 2, Valero Rivera 1, 1, Joan Canellas 1, , , Gedeon Guardiola, , Viras Morros De Argila.

Brąz dla Chorwatów

W meczu o trzecie miejsce Chorwaci rozgromili Norwegów 31:24 (15:11). Dzięki temu zwycięstwu reprezentacja Chorwacji zapewniła sobie udział w przyszłorocznych mistrzostwach świata.

Początek spotkania Chorwacja-Norwegia był bardzo wyrównany. Po czternastu minutach meczu był remis 6:6. Jednak przez kolejnych osiem minut drużyna ze Skandynawii nie była w stanie zdobyć punktu. W bramce Chorwacji doskonale spisywał się bowiem Ivan Stevanović. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:11.

W drugiej odsłonie spotkania Norwegowie odrobili straty. Po 40. minutach meczu w TAURON Arenie Kraków był remis 17:17. Kolejne minuty należały jednak do Chorwatów. Na cztery minuty przed końcem prowadzili już 28:21. Ostatecznie wygrali całe spotkanie 31:24.

Chorwacja: Ivan Stevanovic - Zlatko Horvat 8, 6, Marino Maric 4, Manuel Strlek 4, Ivan Sliskovic 3, Igor Karacic 2, Kresimir Kozina 2, Marko Kopljar 1, Marko Mamic 1, Luka Cindric 0, Ivan Cupic 0, Jakov Gojun 0, Antonijo Kovacevic 0, Luka Sebetic 0.

Norwegia: Ole Erevik - 5, Magnus Jondal 4, Kristian Bjornsen 3, Joakim Hykkerud 3, 3, 3, 2, Kent Robin Tonnesen 1, Erlend Mamelund 0, Christian O'Sullivan 0, Petter Overby 0.

Jurecki w "siódemce turnieju" EURO 2016

Michał Jurecki został najlepszym lewym rogrywającym i znalazł się w drużynie gwiazd EURO 2016. Z kolei tytuł najbardziej wartościowego zawodnika turnieju przyznano Hiszpanowi Raulowi Entrerriosowi.

Zespół gwiazd EURO 2016:

bramkarz: Andreas Wolff - Niemcy lewe skrzydło: Manuel Strlek - Chorwacja lewe rozegranie: Michał Jurecki - Polska środek rozegrania: Sander Sagosen - Norwegia obrotowy: Julen Aguinagalde - Hiszpania prawe rozegranie: Johan Jakobsson - Szwecja prawe skrzydło: Tobias Reichmann - Niemcy najlepszy obrońca: Henrik Mollgard - Dania najlepszy zawodnik: Raul Entrerrios - Hiszpania

Reprezentacja Polski zajęła ostatecznie siódme miejsce w turnieju. Dziękujemy Biało-Czerwonym za wszystkie emocje, których byli autorami. Państwu dziękujemy, że przez ponad dwa tygodnie byliście z nami w TAURON Arenie Kraków i na stronach Magicznego Krakowa www.krakow.pl.