SREDA, 30. JANUAR 2019 TENIS 21 TENIŠKI UTRINKI Nekaj je na tem severu Slovenska odprava igralk in igralcev je dvotedensko turnejo na Norveškem BM FOTO: zaključila z novima zmagama v konkurenci dvojic in finalom med posamezniki. Za našimi mladinkami in mladinci je tako izvrstnih 14 dni na dveh turnirjih Europe v starostni kategoriji do 16 let, ki sta potekala v Bergnu in Stavangerju.

Gal Emeršič Potočnik je po zmagi za nastop v finalu je bila Polonina na- na turnirju v Bergnu prejšnji teden to- sprotnica 22-letna Slovakinja Rebecca krat v Stavangerju izgubil v finalnem Sramkova, 242. igralka sveta. Srečanje obračunu. Na poti do tja je v polfinalu je trajalo zgolj 27 minut, saj se je Her- s 6:4, 5:7, 6:4 premagal Jana Dimitrije- cogova po izgubljenem prvem nizu z viča. V finalu je moral premoč priznati 2:6 predala. Na ženskem turnirju ITF drugemu nosilcu, grškemu vrstniku WTT v Plantationu je Nastja Kolar Evangelosu Kipriotisu, ki je zmagal s v prvem krogu s 6:2, 6:3 premagala 7:6 (6), 6:0. Dimitrijevič je v četrtfinalu drugo nosilko, 21-letno Kanadčanko s 6:4, 6:3 izločil prvega nosilca, Italijana Francoise Abanda, 221. igralko lestvice Niccola Ciavarella, Emeršič Potočnik pa WTA, v drugem pa nato presenetlji- je bil v četrtfinalu s 3:6, 6:2, 6:3 boljši od vo izpadla. S 6:3, 7:5 jo je premagala Nizozemca Daniela Verbeeka. V četrt- 21-letna Američanka Sophie Chang, finalu se je tokrat poslovila Petja Drame, 335. igralka lestvice WTA. Po 14 dneh prejšnji teden polfinalistka turnirja v sta se znova spremenili lestvici ATP in je najvišje Nik Razboršek 78., sledijo pa je, v razigravanju pa so jih premagale še zmaga za Milićevo, tretja zaporedna. Bergnu. S 7:6 (4), 3:6, 6:3 jo je premaga- WTA. Slovenske teniške igralke so vse mu Tom Kočevar Dešman 181., Mike vrstnice iz Avstrije, ki so bile prav tako Sicer pa je to za Taro Katarino drugi la Italijanka Emma Pedretti. Zmago na po vrsti pridobile nekaj mest in so zdaj Urbanija 593. in Matic Špec 652. Na boljše s 3:0. naslov na turnirjih Tenis Slovenije in turnirju in s tem naslov med dvojicami na lestvici uvrščene takole: Tamara lestvici je med 1000. in 3333. mestom prvi v kategoriji deklet do 18 let. Enega sta vknjižila Gal Emeršič Potočnik in Zidanšek 74., Dalila Jakupović 82., uvrščenih še 13 slovenskih igralcev. Uspešna Milićeva je osvojila še v kategoriji do 16 let, ko je Sebastian Dominko. V finalu sta s 6:3, 89., 171., in Jurjevčič bila septembra 2017 najboljša na OP v 6:1 premagala Nizozemca Steffana van Nina Potočnik 380., Nastja Kolar 387., Zimski pokal neuspešen Rogaški Slatini. Weldama in Daniela Verbeeka. Pia Čuk 523., Manca Pislak 724. in Doma pa sta se končali OP za fante in Mlajši so nastopali na turnirjih A in B Še drugič v dveh tednih je med dvo- Veronika Erjavec 776. Med moškimi V nedeljo so se končale kvalifikacije za dekleta do 18 let ter za dečke in deklice za dečke ter enotnem turnirju za deklice jicami slavila Petja Drame, ki je bila ostaja na vrhu Aljaž Bedene 65., sledi- nastop na zimskem ekipnem evropskem do 14 let. Drugo odprto prvenstvo do v starostni kategoriji do 14 let v Velenju, najboljša s soigralko Weroniko Szalek jo pa Blaž Rola 205., Blaž Kavčič 215. prvenstvu teniških igralk in igralcev v 18 let v tej sezoni je osvojil Ljubljančan Celju in Mengšu. Zmagovalca turnirjev iz Poljske. V finalu sta z 2:6, 6:2, 10:5 in Nik Razboršek 599. Za igralke in starostni kategoriji do 12 let (Winter Nik Jurjevčič (Šplus), ki je finale dobil A sta Mak Mikovič (Šplus) in Lija Mu- premagali Italijanki Ottavio Massetti igralce, ki niso povsem na vrhu, in cups by Head). Dečki so nastopali v hr- brez boja, saj mu je klubski soigralec La- mlek (ŽTKMb). Tretji nosilec turnirja in Emmo Pedretti. Štirinajstdnevni tiste brez točk ATP in WTA pa je po- vaškem Ogulinu, deklice v avstrijskem zar Miličević tekmo predal. V polfina- A dečkov Mak Mikovič je v finalu s 6:7 izkupiček je tako več kot odličen. Med membna še ena lestvica, in sicer lestvica Neudorflu. Naši igralci in igralke ostaja- lu je Jurjevčič s 6:2, 6:2 premagal Dana (4), 6:3, 6:4 premagal drugega nosilca posamezniki en naslov, dva finala in ITF World tennis toura. Ta za igralke jo brez zaključnega turnirja, usodna pa je Trošta Slapnika (Maja), Miličević je bil Borisa Barjektarevića (Sl-Lj) in se zaslu- dva polfinala pri fantih ter polfinale pri in igralce določa prednost pri prijavah bila že prva izgubljena tekma obeh ekip. s 6:2, 6:3 boljši od Klemna Tašnerja ženo veselil prvega naslova na turnirjih dekletih. Med dvojicami pa kar trije na- na turnirje takoj za igralci s točkami Dečki so bili sicer blizu, možnost boja (Šentjur). Jurjevčič je na turnirjih Tenis Tenis Slovenije. Pri deklicah je druga slovi in dva polfinala. Za našo ekipo je ATP in WTA, najboljšim pa prinaša za napredovanje jim je namreč odnesel Slovenije v karieri slavil petič, prvič v nosilka Lija Mumlek v finalu s 6:0, 6:0 odlično skrbel Brane Glogovac. tudi neposreden nastop v glavnem odločilni tretji tajbrejk niz v igri dvojic, kategoriji do 18 let. Pred tem je vknjižil premagala klubsko soigralko Anamari žrebu nekaterih turnirjev z manjšim ki je zmago v obračunu s Švicarji prinesel še eno zmago na OP do 16 let, še trikrat Žnuderl. Tudi za Mumlekovo je to prvi Pomembni sta dve lestvici nagradnim skladom. To možnost je slednjim. V nadaljevanju tekmovanja so je bil najboljši na turnirjih do 14 let. naslov na turnirjih Tenis Slovenije, a le prejšnji teden izkoristila Nastja Kolar nato naši dečki zanesljivo, s 3:0, prema- Pri dekletih sta se za zmago potegovali v kategoriji do 14 let. Mariborčanka je Po končanih nastopih na OP Av- v Plantationu. Na tej lestvici so najviš- gali ekipo sosednje Hrvaške. Dečki so v Tara Katarina Milić (Tr-Kr) in Anali tri naslove namreč osvojila že v katego- stralije se je Polona Hercog preselila v je uvrščeni naslednje igralke in igralci: boju za končno peto mesto na turnirju Kočevar (TK Medvode). Milićeva je v riji do 12 let, kjer pa je zaradi prehoda Francijo, kjer je nastopila na turnirju Nastja Kolar 15., Pia Čuk 76., Vero- z 2:1 premagali ekipo Slovaške. Deklice, polfinalu s 6:2, 6:3 premagala Pio Po- v višjo kategorijo nastopanje končala ITF WTT in se uvrstila v polfinale. nika Erjavec 160., Nika Radišič 172., nastopile so Nala Kovačič, Julija Bogatin glajen (AsLit), Kočevarjeva je bila s 6:0, ob koncu lanske sezone. V turnirju B Prva nosilka turnirja je v četrtfinalu Manca Pislak 198., Nina Potočnik in Zala Vnuk, so izgubile v obeh sreča- 6:4 boljša od Mie Kukovič (ŽtkMb). V dečkov sta se v finale uvrstila Nerej Be- s 6:2 4:6, 6:4 premagala 28-letno 314. in Kristina Novak 395. Na lestvici njih in so med sedmimi ekipami osvojile finalnem obračunu je slavila Milićeva, nedičič Vidovič (ŽtkMb) in Rok Koblar domačinko Mirtyle Georges, 239. najdemo med 890. in 2304. mestom še končno sedmo mesto. V prvem srečanju ki je bila boljša s 6:2, 6:1. To je bilo nju- (TK Medvode). S 7:5, 7:6 (3) je izenačen igralko lestvice WTA. V obračunu 10 slovenskih igralk. Na moški lestvici so z 0:3 izgubile z ekipo Velike Britani- no sedmo medsebojno srečanje in peta finalni obračun dobil Koblar. (bm) FED CUP EUROPE/AFRICA ZONE GROUP I POKAŽI SVOJE BARVE BATH, 6-9 FEBRUAR 2019 EFEDCUP