Etapă de etapă suntem dezavantajaţi total , asta i-a înrăit pe jucătorii mei , am un grup de spartani ., antrenor Academica Clinceni SPO R T CLINCENI, UN EGAL NEMERITAT CU HERMANNSTADT O frază cât o știre  FC Voluntari a anunțat oficial Arbitrajul o „văduvește” împrumutul mijlocașului de bandă Sebastian Mailat, de la CFR Cluj, cel de-al doilea transfer oficializat de FC Voluntari în această vară, după Răzvan pe Academica de o victorie Grădinaru, el urmând să evolueze Partida de la Sibiu, din cea sub comanda lui în sezonul 2020 - 2021 al Ligii 1. de-a doua etapă a noului  Aflat în dizgrație la FCSB, campionat a prilejuit un Adi Petre ar putea evolua în spectacol, frumos oferit de Austria, unde Admira Wacker cele două echipe, un meci și-a manifestat interesul pentru român și trebuie să plătească dinamic, cu multe ocazii, 300.000 de euro pentru acesta, o încleștare cu o mare sumă anunțată de Becali pentru risipă de energie, cum rar a-l lăsa pe Petre să plece. întâlnești, în ultima vreme,  Gabi Iancu (foto) va pleca în Qatar, la Al Ahli, în schimbul în fotbalul românesc. Din păcate, scorul a fost viciat de arbitraj, care nu a acordat un henț vizibil și de pe lună, la primul gol al sibienilor.

Astfel, Academica a fost a 800.000 de euro, o sumă „văduvită” de o victorie mai relativ mică pentru golgheterul mult decât meritată, iar asisten- României, dar chiar Hagi spunea tul Orbuleț ne-a dovedit că su- că jucătorul „va pleca pe câteva feră de „orbul găinii”, pentru că sute de mii de euro”, deoarece nu a văzut hențul lui Alexandru românii nu prea mai au căutare. Vodă, care la o respingere a il-  , noul antrenor fovenilor a ridicat mâna dreap- al lui Dinamo, a vorbit despre tă la nivelul umărului și a oprit două posibile transferuri în mingea, creându-și astfel un Ștefan cel Mare, cel al lui George avantaj care a dus la deschide- formalitate, după o bară a cole- Țucudean și cel al lui Cristi Ma- rea scorului, în minutul 27, du- gilor săi. nea, dar apoi dezvăluit că fostul pă ce Petrișor Petrescu a centrat Meciul se îndrepta spre o FC Voluntari a remizat cu UTA Arad, în deplasare vârf de la CFR Cluj nu e pregătit perfect în șase metri, iar Adrian remiză, dar Fabio Fortes a dat La inaugurarea noului stadion cealaltă poartă Stoica a reluat să vină la Dinamo, în timp ce Bălan a împins mingea în pla- lovitura în minutul 90+1. Sibie- din Arad, UTA nu a reușit defectuos, din voleu, și a irosit apărătorul lateral are o situație să, cu talpa. Ilfovenii au recla- nii erau siguri că vor câștiga me- victoria împotriva „marinarilor” o oportunitate mare pentru extrem de delicată în Cipru. mat hențul, dar centralul Marius ciul, însă Marian Șerban a ega- antrenați de Mihai Teja. Voluntari. Avram a validat golul, după ce lat incredibil în minutul 90+5, iar Arădenii au avut prima șansă Cea mai mare ocazie a asistentul Mircea Orbuleț a făcut cele două formații și-au împărțit prin Albu, iar apoi Tescan meciului i-a aparținut lui CLASAMENT Liga 1 semn că jocul poate continua. punctele. nu a reușit să înscrie Vlad Morar, care n-a Până în acest minut, Acade- din lovitură liberă. nimerit poarta din mica a început în ofensivă me- Ilie Poenaru, extrem Albu a fost cel câțiva metri. mai periculos Din acel ciul cu Hermannstadt, iar Cris- de supărat pentru tian Dumitru a trecut pe lângă om al celor de moment, UTA la UTA, dar nu a mai deschiderea scorului, în minu- greșelile de arbitraj Râmniceanu contat în atac, tul 7, când a reluat cu capul din Antrenorul ilfovenilor a fost a fost la post. iar Voluntariul marginea careului, dar balonul a foc și pulbere pe arbitri, la fi- Același Albu a forțat, însă lovit bara. nalul partidei. „Dominăm jo- a fost apoi la Ilie n-a ajuns În startul reprizei secunde, cul, avem ocazii foarte mari și originea unei alte la o centrare în Alexandru Boiciuc putea egala ratăm, dar dacă meciul trecut faze periculoase, fața porții. Apoi după ce a scăpat singur cu por- diferența a făcut-o arbitrul Po- dar a fost încurcat Căpățână a trimis tarul advers și a șutat puternic pa, acum asistentul nu a văzut de Ioniță, care a venit peste transversală. din interiorul careului, dar min- hențul de la primul gol. Etapă din spate și a trimis o bombă, Echipa lui Mihai Teja (foto) a gea l-a izbit în figură pe Cristia- de etapă suntem dezavantajați dar peste poartă. ratat ultima șansă a meciului no și nu a intrat în poartă. Aca- total, asta i-a înrăit pe jucătorii În debutul părții secunde, la lovitura liberă a lui Căpățână demica a egalat în cele din ur- mei, am un grup de spartani”, Vlad Morar a fost deposedat și UTA - Voluntari s-a terminat mă în minutul 67, când căpita- a declarat Ilie Poenaru după în ultimul moment, iar la 0-0. nul Răzvan Patriche a rezolvat o meci.

manșa tur. Astfel, „delfinii” au FORMULA 1 despre fotbal luat o opțiune importantă pentru Lewis Hamilton a obținut calificarea în etapa următoare victoria cu numărul 89 din cari- a competiției. Jocul retur are eră după ce s-a impus în Marele loc la Rostov Don, în data de 6 Premiu de Formula 1 al Belgiei și septembrie. s-a apropiat la doar două lungimi TENIS Eroii partidei au fost doi jucători de recordul lui Michael Schuma- Sârbul Novak Djokovic (foto), români, Ionuț Nistor – 12 goluri și cher. nr.1 mondial, neînvins în 2020, portarul Ionuț Iancu, care a avut A fost al cincilea triumf din a câștigat pentru a doua oară un meci solid. Altfel, Constanța a 7 curse pentru pilotul britanic, în carieră turneul ATP Masters controlat jocul cap-coadă, reușind care și-a consolidat poziția de 1.000 de la Cincinnati, după ce să ia un avans de patru goluri în mai lider în clasamentul general. l-a învins sâmbătă în finală pe puțin de 15 minute de joc (scor 7-3). Hamilton are acum 47 de puncte canadianul Milos Raonic (30 Desprinderea a avut loc în partea ATP), cu 1-6, 6-3, 6-4. Djokovic, Masters 1.000, cu 35 de titluri. avans în clasamentul general. HANDBAL secundă, când băieții lui Cirkovic au Britanicul a fost urmat de considerat marele favorit al US La feminin, Victoria Azarenka a făcut o diferență de 10 goluri, 26- coechipierul său Valtteri Bottas Open, turneul de Mare Șlem care câștigat turneul WTA de la Cin- HC Dobrogea Sud Constanța 16, la final consemnându-se scorul (dubla 55 pentru constructorul debutează luni la Flushing Mea- cinnati după ce Naomi Osaka s-a a învins HC Victor Stavropol de 26-18. Mercedes), iar Max Verstappen dows, l-a egalat pe Rafael Nadal retras acuzând o accidentare cu (Rusia) cu scorul de 26-18 în turul a completat podiumul. la numărul de victorii în turneele scurt timp înaintea ultimului act. 1 preliminar al Europa League, Pagină realizată de Andrei Dumitru