8 SPORT HRADECKA deník čtvrtek 5. dubna 2012

Fotbal v okrese Hradec Králové Dobřenice pálily ostrými, zazářil pětigólový Kotek

vytvořili více šancí, a proto Bojovnéavyrovnanéutkáníze Sendražic v Kobylicích s tamní ní již nezdramatizoval. Ohlédnutí za 15. kolem soutěží dospělých byla jejich výhra zasloužená. špice tabulky skončilo za- rezervou. Dolany se výhrou o tři Borec kola: V utkání Tip- Okresního fotbalového svazu Hradec Králové. Ohnišťany – Nové Město 1:0. V slouženou remízou. Starý By- góly nad Jeníkovicemi posunu- sport IV. třídy B se pětkrát do průměrném střetnutí, které džov – B 5:2. Domácí ly na špici nesmírně vyrovnané černého trefil Michal Kotek z Hradec Králové – Mistrov- V chladném počasí ani fotbal bylo ovlivněno prudkým vě- byli celý zápas lepším týmem a tabulky Tipsport IV. třídy. Dobřenic do sítě Probluze B. ské fotbalové soutěže OFS diváky nezahřál, a tak se zro- trem a terénem, rozhodli do- po zásluze vyhráli. Libčany B – Stín kola: V první řadě po- Hradec Králové vstoupily do dila bezbranková plichta. mácí o výhře brankou Radima Boharyně 1:1. Domácí vyrov- časí. Fotbalisté i diváci se tě- Statistiky jarníčásti15.kolem,atakdnes Lovčice – Červeněves 3:3. Hos- Koubka, jenž posílil Ohnišťa- nali v poslední minutě, takže šili na začátek jarních bojů na- Střelci kola: 5 gólů – Michal přinášíme tradiční ohlédnutí. tům patřil začátek zápasu a ve ny z nedalekých Chomutic. se body dělily. Probluz B – laděni téměř letním počasím Kotek (Dobřenice), hattrick – 30. minutě to bylo 0:2. Domácí Černilov B – Slavia Hradec B Dobřenice 0:9. Jednoznačná zá- uplynulých dvou týdnů a mís- Jaroslav Polák (Urbanice) a Hradecký Votrok okresní přebor do poločasu vyrovnali a totéž 1:2. Vyrovnaný zápas se šťast- ležitost hostů, když se pěti gó- to toho museli vytáhnout zim- Daniel Jelínek (Myštěves B). Kobylice – Třebeš 2:4. První se jim podařilo i po změně ným koncem pro hosty, kteří o ly blýskl Michal Kotek. Lužec – ní bundy, kulichy i rukavice. Pokutové kopy: Celkem roz- poločas ovlivnil silný vítr a stran, a tak průměrné utkání výhře rozhodli v 90. minutě. Lovčice B 1:2. Vyrovnaný zápas Kvalitu duelů navíc zhoršoval hodčí nařídili 8 penalt (4 pro do- hosté šli již do třígólového ve- skončilo zaslouženou dělbou KobyliceB–Sendražice2:1.Ve rozhodli hosté v prvním polo- i prudký nárazový vítr. mácí a 4 pro hosty), z nichž jen v dení. Obě mužstva podala v bodů. Před utkáním převzal vyrovnaném utkání rozhodl o čase. B – Myštěves B 1:6. Smolaři kola: Černilov B v polovině byli exekutoři úspěš- duelu ze špice tabulky výbor- domácí hráč Vojtěch Tůma z výhře domácích nad lídrem Hosté na rozdíl od domácích duelu s rezervou Slavie srov- ní. Proměnili: Horák (Skřiva- ný výkon. Za předvedenou hru rukou předsedy OFS Martina větší důraz v zakončení. proměňovali šance, takže tři nal krok a nakonec nešťastně ny), Wolf (Kobylice B), Vítek ve druhém poločase trenér do- Zbořila cenu Fair play. Lhotap.L.B–NovýBydžovC0:3. body putovaly do Myštěvse. inkasoval rozhodující gól v (Kunčice B), Kotek (Dobřeni- mácích Aleš Javůrek děkuje Chlumec B – Kunčice B 1:1. Prv- Hosté byli fotbalovější, využili poslední minutě. Podobný zá- ce); nedali: Karel (Velichovky), hráčům svého týmu. Tři body ní jarní utkání se neslo v ner- více šancí, takže tři body puto- Události jarních premiér věr utkání potkal i Boharyni, R. Bělina (Cerekvice), Lisa přesto putovaly do Třebše. vózním duchu, přesto si do- valy zaslouženě do Chudonic. Utkání kola: Jednoznačně když rezerva Libčan skórova- (Lovčice B) a Zídka (Třebeš B). – Stěžery 2:0. Domá- mácí vypracovali tři loženky. duel vedoucích týmů Votrok la v posledních sekundách, což Žluté karty: Celkem rozhod- cí vstřelili v každém poločase Po přestávce se hra zpřesnila a Tipsport IV. třída – A okresního přeboru Kobylice – znamenalo remízu. čí udělili 72 ŽK (domácí 41, hos- jeden gól, a proto v bojovném po pěkné kombinaci tým Kla- Hořiněves – Malšovice B 1:3. Třebeš. Za nefotbalových po- Kanonády víkendu: Veli- té 31), okresní přebor 26 (17/9), utkání zaslouženě vyhráli. moše skóroval. Poté se dostali Vyrovnané utkání rozhodli větrnostních podmínek (silný chovky v průběhu zimní pří- III. třída 18 (10/8), IV. třída A 10 Smiřice – Kosičky 2:1. Domá- do hry i hosté a po několika hosté v závěru. Neděliště – Tře- vítr, kroupy) se hrál zajímavý pravy stále doufaly v boje na (6/4), IV. třída B 18 (8/10). cí byli v první půli lepší a šli do šancích vyrovnali z penalty. beš B 2:0. Štastné vítězství do- zápas ve vysokém tempu. Po špici tabulky, ale v prvním, Červenékarty:Předčasněpod vedení, když ještě několik Výsledek je spravedlivý. mácích. Cerekvice – Vysoká B úvodní neproměněné ložence navíc domácím zápase inka- sprchy šlo 5 hráčů (3 domácí a šancí zůstalo nevyužito. Hos- 2:5. Hosté na rozdíl od domá- domácích se hosté za silné sovaly půltucet branek. Střel- 2 hosté): Drenko ml. (Nový HK ty navíc podržel gólman Čer- Albron III. třída cích šance proměnili, a tak si podpory větru do poločasu nici si také otevřely Dobřeni- B), Chalupa (Ohnišťany), No- ný. V závěru se tým Smiřic o Velichovky – Urbanice 0:6. Do- zaslouženě odvezli tři body. utrhli na 0:3. Do druhého po- ce v Probluzi s tamním béč- votný (Libčany B), Bendásek výsledek strachoval. mácím se vstup do jarní části Dolany – Jeníkovice 3:0. V prv- ločasu nastoupili s „dvanác- kem, diváci viděli devět gólů (N. Město) a Hujo (Boharyně). Prasek – Myštěves 1:2. V dra- vůbec nepovedl, důraznější ním poločase vcelku vyrovna- tým“ hráčem (s větrem v zá- do sítě domácích. Diváci: OP 510 (průměr 73), matickém utkání šli domácí hosté tak jednoduchou hrou ná hra, po změně stran domácí dech) domácí a utkání zdra- Osobnost kola: Jakub Šoufek III.třída390(56),IV.třídaA132 do vedení již v úvodní minutě. vysoko zvítězili, když se hat- zesílili tlak a přidali další dva matizovali. Nebýt tří dalších (Kobylice) – 28letý plejer v si- (33), IV. třída B 320 (53). Cel- Hosté dvěma góly v závěru po- trickem blýskl Jaroslav Polák. góly. Hrálo se za hrozného po- neproměněných šancí, mohl biřských podmínkách dřel, kově zhlédlo za nepříznivého ločasu otočili výsledek, a tak si Malšova Lhota – Libřice 2:2. časí (vítr, sníh). Do rámce být závěr ještě zajímavější. bojoval, hnal svůj tým za zvra- počasí 24 zápasů 1352 diváků odvezli tři body. Domácí se v Vyrovnané utkání skončilo utkání přispěli i rozhodčí. Takto si hosté vítězství pohlí- tem v utkání s lídrem přebo- (průměr 56). Návštěvy kola: závěrusnažiliovyrovnání,ale zaslouženě dělbou bodů. dali. ru. Ve druhém poločase vstře- 100 viděla duely OP Kobylice – bodový zisk jim to nepřineslo. Skřivany–KratonohyB1:0.Ve Tipsport IV. třída – B Překvapení kola: V Albron III. lil dvě branky, bohužel v další Třebeš, Smiřice – Kosičky a Nový Hradec B – Nepolisy 0:0. vyrovnaném utkání si domácí Syrovátka – B 1:1. třídě těsná prohra vedoucích vyložené šanci neuspěl a utká- Lovčice – Červeněves. (ld) Z valné hromady TJ Sokol Dohalice USPĚLY PROTI SLAVII I V DERBY Dohalice – V místní sokolov- Kromě pokračování v již za- odpoledních hodinách na sa- ně se na sklonku března ko- počatých akcích, jako je na- mostatné výroční schůzi pro nala valná hromada TJ Sokol příklad turnaj v malé kopané, mládež. Zde byli oceněni To- Dohalice, kterou jako tradič- který bude slavit již své dese- máš Chrtek, Martin Sinai, ně řídil Jaroslav Fejfar. Mezi tileté jubileum, je to uspořá- František Láša v kategorii zúčastněnými příznivci a dání turnaje Staré gardy a tur- mladších žáků, Jan Šaroun, sportovci TJ nechyběla ani najů pro všechny mládežnic- Peter Vávro, Dominika Šubr- starostka obce Dohalice paní ké kategorie. tová v kategorii starší pří- Endrlová a starostka soused- Tělovýchovná jednota se pravky a medailí všichni pří- ní obce paní Pe- bude významnou měrou po- tomní z řad mladší přípravky čenková. dílet na připravované oslavě na památku k zahájení spor- Po zahájení a přivítání 660. výročí od založení obce tovní kariéry. všech účastníků byl schválen Dohalice, která je naplánová- K životnímu jubileu byl program valné hromady. Bě- na na 23. června 2012. předán dar také trenérovi hem schůze byli zprávou Členové byli také seznáme- mladších žáků Pavlu Čížkovi. předsedy TJ Vladimírem No- ni s novou povinností regis- Následovaly zprávy po- vákem seznámeni s činností v trace do FAČR. Ve svých zprá- kladní a revizní. Klidné a kon- loňském roce, když nejvý- vách zhodnotili trenéři jed- struktivní jednání vyústilo v znamnější akcí bylo zabudo- notlivých kategorii svoji čin- pomyslnou tečku přijetí usne- vání automatické závlahy na nost a sportovní úspěchy či sení. Po skončení valné hro- vedlejším hřišti. neúspěchy. mady si všichni přítomní po- VE FORMĚ. Mladší žákyně FC Hradec Králové v uplynulých dvou utkáních I. ligy získaly plný Dále byl předložen návrh Zprávy mládežnických ka- chutnali na tradičním výbor- počet bodů a zároveň neinkasovaly. Svěřenkyně Zdeňka Pechara nejprve doma porazily praž- činnosti a akcí na rok 2012. tegorii byly předneseny již v ném guláši. (vln, ld) skou Slavii 3:0 (na snímku) a poté ovládly i derby v Pardubicích (2:0). Foto: Hana Dostálová

KANONÝŘI Poháry OFS vstoupí do jarní části

Hradecký Votrok okresní přebor: Hradec Králové – V průběhu 16. 5. v 17 hodin, finále: 5. 6. hř. T. Hanuš (Nepolisy) 18, Javůrek jarní sezony pořádá OFS Hra- Třebechovice pod Orebem. (Myštěves) 13, Dítě (Kobylice), Kaf- dec Králové i tradiční pohá- Hradecký pohár mladší ka (Lovčice), Tarantík (Smiřice) 11, Majer 10, Farkaš, Zeman (všichni rové soutěže. žáci Ladislava Škorpila – Třebeš), Korenčík (Smiřice), Vobořil Gist pohár dospělých po- předkolo středa 11. 4. v 17 ho- (Červeněves)9,Vlkanova(Třebeš)8. kračuje semifinálovými due- din: Malšova Lhota – Smiřice, ly, rozehrány budou také oba Předměřice nad Labem – Sla- Albron III. třída: Pavel Šoltys žákovské poháry – Hradecký via Hradec Králové B, (Ohnišťany) 12, Bendásek (Nové pohár starších žáků Jarosla- Ohnišťany – Kobylice, Cere- Město nad Cidlinou), Tomášek (Li- va Míchala a Hradecký pohár kvice nad Bystřicí – Dohalice, břice) 11, Mitana (Urbanice) 10, mladších žáků Ladislava Prasek – Kunčice, Stěžery/ Kaplan (Sendražice), Nykodým (Slavia Hradec Králové B), Sapižák Škorpila. Probluz – Olympia Hradec (Libřice), Wolf (Kobylice B) 8. Gist pohár dospělí – semi- Králové C (hř. Stěžery), Mal- finále středa 18. 4. v 17 hodin: šovice – Třebeš dívky, Krato- Tipsport IV. třída – skupina A: M. Vysoká nad Labem B – Malšo- nohy – Kosičky, Červeněves/ Bělina (Cerekvice nad Bystřicí) 12, va Lhota, Lovčice – Chlumec Převýšov – FC Hradec Králo- Cipra (Dolany) 11, Erbs (Cerekvice nad Cidlinou B. První finále: vé C (hřiště Červeněves), Vy- nad Bystřicí), Schober (Jeníkovice), 2. 5. v 17 hodin, Druhé finále: 8. soká nad Labem – Nový Hra- Voňka (Neděliště) 8, Fišer, V. Sláma května v 17 hodin. dec Králové, Lovčice – Chlu- (oba Třebechovice pod Orebem B), M. Tichý (Loko Hradec Králové B) 7. Hradecký pohár starší mec nad Cidlinou B. Přímý po- žáci Jaroslava Míchala – stup do 1. kola: Černilov, Ko- Tipsport IV. třída – skupina B: D. předkolo středa 18. 4. v 17 ho- bylice, Roudnice, Třebeš B, Klapka (Roudnice B) 21, Lisa din: Nepolisy – Hlušice. 1. kolo Skřivany. Další termíny: 1. (LovčiceB)13,Němec(MyštěvesB), středa 2. 5. v 17 hodin: vítěz kolo (osmifinále): středa 25. 4. Svatoš (Dobřenice) 12, Čížek (Myš- Nepolisy/Hlušice–Červeněves/ v 17 hodin, 2. kolo (čtvrtfiná- těves B), Pleskot (Syrovátka) 11, Převýšov, Lhota pod Libčany le): středa 9. 5. v 17 hodin, 3. ko- Hrubý (Prasek B), Novotný (Libča- – Třebeš B, Předměřice nad lo (semifinále): středa 23. 5. v ny B) 10, Berounský, Špinka (oba Starý Bydžov), Císař (Dobřenice), T. Labem – Stěžery/Probluz, 17 hodin, 4. kolo (finále): úterý Hanuš (Nepolisy B 9, Hruška (Sy- Smiřice – Nový Hradec Králo- 5. 6. hřiště Třebechovice pod SLAVNOSTNÍ AKT. V rámci valné hromady TJ Sokol Dohalice došlo i k ocenění nejlepších hráčů v kate- rovátka), Kotek (Dobřenice) 8. (ld) vé. Další termíny: semifinále Orebem. (ld) goriích mladších žáků a starší přípravky. Odměněni byli i hráči mladší přípravky. Foto: Vladimír Novák