PUSKÁSAKADÉMIAFC hivatalos műsorfüzete merkantil bank liga 22. forduló, 2017. 02. 26. puskás akadémia fc vs. kozármisleny fc

www.puskasakademia.hu, facebook.com/pfla.hu A Vezetőedzői nyilatkozat [Könyörtelennek kell lennünk Vezetőedzőnk, Pintér Attila szerint játékosai maximálisan törekednek a felkészülési időszakban tanultak reprodukálására, ám a győzelmekhez sokkal jobb helyzetkihasználásra lesz szükség.

[Mezőnyfölényünk dacára kikaptunk dolgunkat, hétről hétre gyakoroljuk a kü- Szolnokon. Milyen tanulságokat vonha- lönböző játélelemeket, feltérképezzük az tunk le abból a találkozóból? ellenfelet, kielemezzük a játékát . Ez a hét A legnyilvánvalóbb, hogy a helyzetki- is ennek a jegyében telt. Minél jobban fel használásunkon mindenképpen javítani akarunk készülni a hétvégi talákozóra, a kell. Megvoltak a lehetőségeink, hogy mérkőzésen pedig rájuk akarjuk erőltetni vezetést szerezzünk, illetve arra is, hogy az akaratunkat. egyenlítsünk. Ugyanakkor, amit gyakorol- tunk, azt maximálisan megpróbálták vis�- [Milyen összecsapásra számítasz va- szaadni a játékosok, hiszen nagyszerűen sárnap? támadtunk vissza, rögtön megpróbáltuk A Kozármislenynél is edzőváltás történt, visszaszerezni a labdát, és labdaszerzés Komjáti András élőben nézte végig az után igyekezetünk kezdeményezni. Egy előző fordulóbeli mérkőzésüket, és be- sikeres lövéssel mégis az ellenfelünk ke- számolt arról, hogy teljesen más felfogás- rekedett felül. ban és rendszerben játszottak Mosonma- gyaróváron, mint eddig. Ellenfelünknek is [A vereség mellett a legfájóbb, hogy megvannak a céljai, ezért nehéz mérkő- egy sajnálatos sérülésről is emlékezetes zésre számítok, ám lesz az összecsapás, Hegedűs János nekünk is ko- ugyanis hetekre kidőlt. moly célkitűzé- Nagyon sajnálom, hogy ilyesmi előfor- seink vannak, dulhat a futballpályán. Minden labdarú- és csak úgy ér- gó ugyanazzal keresi a kenyerét, ezért jük el őket, ha nem is értem a szolnoki játékos tettét. könyörtelenül Jani kiesése rendkívül érzékeny veszte- kihasználjuk a ség, hiszen azért igazoltuk, mert a védel- helyzeteinket. münkben nagyon komoly szerepet szán- tunk neki. Egyelőre nem tudom, mikor léphet pályára legközelebb, remélem, minél előbb, de innentől kezdve ez iga- zából az orvosokon múlik.

[Zavartalan volt a hétközi felkészülés? Kielemeztük a Szolnokon elkövetett hi- bákat, megmutattuk a játékosoknak, hogy melyek azok a dolgok, amelyeken javíta- ni kellene. Emellett ugyanúgy tesszük a

3

gynp_a5_pa.indd 1 2016. 07. 29. 10:25:57 Vezetőedzői nyilatkozat Edzőtábor [Ne most villogjon a Puskás! [Veretlenül Spanyolföldön Vasárnapi ellenfelünk, a Kozármisleny vezetőedzője szerint Két győzelem, egy döntetlen – eredményes és biztató játékot nyújtott a a felcsúti meccs előtt továbbra is ezer sebből vérzik együttese. Pintér-csapat az andalúziai edzőtábor felkészülési mérkőzésein. Szanyó Károly nagyra tartja Pintér Attila csapatát, ám reméli, a hétvégén még nem leszünk félelmetesek.

[A Kozármisleny Sajnos azt kell mondanom, hogy még élén valószínűleg mindig ezer sebből vérzünk, két olyan nem vereségre eltiltott játékosom van, akik a vasárna- számított az első pin kívül még egy mérkőzésen nem mérkőzésén. Nagy állhatnak majd a rendelkezésemre, és csalódás volt a a sérülésből visszatérő futballistáim sin- mosonmagyaróvá- csenek még olyan állapotban, hogy ri mérkőzés? bevethessem őket. Természetesen ez Őszinte leszek: azért nem jelenti azt, hogy feltett kézzel Szanyó Károly többet vártam, így mennénk Felcsútra, szeretnénk borsot nem tudom, hogy törni a vendéglátónk orra alá. Úgy vélem, mi vagyunk csalódottabbak vagy a Pus- hogy szervezett futballal még egy olyan Gárdánk első ellenfele a kínai fővárosból tizenegyeshez jutottunk, Lencse László kás Akadémia... Az igazat megvallva egy remek csapatot is meg lehet állítani, mint érkezett: a Marbella Football Centerben értékesítette is a büntetőt, de a spanyol pontért utaztunk Óvárra, de egy olyan a Puskás. Annyit elárulhatok, hogy a mo- először a Beijing Guoan együttesével játékvezető szerint cselezett a lövés előtt, kiegyenlített meccs volt, amelyen mind- tivációval nem lesz probléma, a mérkő- mérkőztünk meg. Az ázsiai futballistákon így a január 1-től érvényes szabály értel- két félnek megvolt a lehetősége, hogy a zésen majd kiderül, hogy mindez mire kívül az olimpiai bajnok brazil Renato mében a pontrúgás megismétlése he- maga javára fordítsa – ezért van hiányér- lesz elég. Augustót és klubvilágbajnok honfitársát, lyett centerünk sárga lapot kapott. Maradt zetem. Nagyon küzdelmes találkozó volt, Ralfot is felvonultató zöldek ellen már alig az 1–1-es döntetlen, ám így sem kellett egy pontrúgás döntötte el a három pont [Sokan állítják: a PAFC kerete NB I-es fél óra elteltével kialakult a végeredmény: szégyenkeznünk egy olyan összecsapá- sorsát. Talán csak abban- a tekintetben keret. Ön is ennyire erősnek tartja a csapatunk Forró Gyula fantasztikus ka- son, amelyen az ellenfélnél a világbajnoki lehetek pozitív, hogy négy-öt alapjátéko- csapatunkat? páslövésével szerzett vezetést a 25. perc- ezüstérmes Ezequiel Lavezzi szervezte a som nem állt rendelkezésre. Ugyanakkor Nem csak mondják, szerintem ez ab- ben, hogy aztán öt perc elteltével új iga- játékot. azt szokták mondani: abból kell főzni, szolút így is van. Ugyanakkor úgy gondo- zolásunk, Prosser Dániel is beköszönjön Az edzőtábor zárómeccsén az NK amink van. Ott és akkor ez volt a legjobb lom, bármennyire is jó játékosok érkez- a kínai Szuperliga tavalyi ötödik helyezett- Osijek volt az ellenfél. A hol szemerkélő, csapatunk, sajnos pont a támadószekci- tek a télen, az új igazolásoknak a Puskás jének. Együttesünk végig kézben tartotta hol szakadó esőben Knezevic tizenegye- óból hiányoztak azok az emberek, akik Akadémiánál is be kell illeszkedniük, a mérkőzést, így nem is születhetett más sével a horvátok szereztek vezetést a 34. színt tudtak volna vinni a játékunkba. nem megy minden varázsütésre. Abban eredmény, mint a 2–0-s Puskás-győze- percben, de öt perc múlva mi is kaptunk biztos vagyok, hogy idővel összeáll Fel- lem. egy büntetőt. Lencse – tanulva az előző [A Pancho Arénában fűszeresebb lesz a csúton a csapat, de bízom benne: nem Második találkozónkon is csak egy új összecsapásból – most higgadtan és kozármislenyi étel? erre a hétvégére… szabály fosztott meg minket a győzelem- szabályosan helyezett a kapuba. A mér- től. Prosser a világhírű chilei edző, Manu- kőzést a 70. percben Prosser döntötte el Pellegrini vezette Hebei China Fortune- el, aki Szatmári passza után védőjéről le- [Játékvezetők nal szemben a 7. percben lekopírozta a válva gyönyörűen lőtte ki a bal felső sar- pekingiek elleni gólját, ám az első félidő kot, beállítva a 2–1-es végeredményt. Az A PAFC – Kozármisleny mérkőzést Solymosi Péter vezeti. derekán a brazil Aloisio egy kipattanóból ex-honvédos játékos ezzel az edzőtábor Asszisztensek: Kepe Arnold és Kis Zoltán. Tartalék játékvezető: Bogár Gergő egalizált. Fél óra elteltével egy Gyömbér gólkirálya lett, csapatunk pedig veretlenül Gáborral elkövetett szabálytalanság miatt abszolválta a spanyol túrát. 4 5 Interjú Interjú [Puskást méltatta az olimpiai bajnok [Tetszett a sztáredzőnek Ahogy világszerte mindenki, a brazilok ötkarikás bajnoka, Renato a Pintér-csapat Augusto is nagy tisztelettel beszél akadémiánk névadójáról. A Beijing Guoan középpályásával a kínaiak ellen 2−0-ra megnyert felkészülési A Hebei China Fortune elleni felkészülési mérkőzés után kínai mérkőzés előtt készítettünk interjút. ellenfelünk chilei vezetőedzőjét, Manuel Pellegrinit kérdeztük. A Manchester Cityvel 2014-ben Premier League-győztes tréner [Mit tud az ellenfélről, a Puskás Akadémia nyilatkozatában dicsérte Pintér Attila legénységét. csapatáról? Az igazat megvallva a csapatról keveset tu- dok, de Puskás Ferenc nevét az egész világ ismeri, így én is. Sajnos koromnál fogva nem láthattam játszani, de tudom, hogy óriási fut- ballista volt. Fontos díjat is neveztek el róla, ami nem véletlen, ő a labdarúgás olyan alakja volt, aki futballistaként és emberként is minden tiszteletet megérdemel. Úgy vélem, mindkét csapat számára hasz- [Puskás Ferenc olimpiai bajnok volt, akár- nos összecsapás volt. Még az előszezon- csak Ön… ban tartunk, csak most kezdtük el a mun- Igen, ezt is tudom róla. Olimpiát nyerni kát. A Puskás Akadémia is ugyanúgy az minden korban óriási dolog, nekem is egy építkezés fázisában tart, ennek ellenére különleges pillanat volt. Brazíliában rendezték nagyon jó kis meccset vívtunk – értékelte a játékokat, a találkozót az Európában a Villarrealnál, ráadásul a a Real Madridnál és a Málagánál is dol- döntőben a gozó szakember. németekkel játszottunk, ami [Milyen benyomásokat szerzett a mie- valamennyi Real Madrid-szurkoló, hanem szintén adott némi pi- inkről? minden drukker örökké emlékezni fog káns ízt az egésznek. Karrierem eddigi csúcs- Nagyon jó együttes. Már láttam az önök Spanyolországban és az egész világon. pontja volt, ráadásul mindez a Maracanában csapatát, megnéztem két-három mérkő- Ő örök hős marad. történt, ott vehettük át az aranyérmet. zésüket, két nappal ezelőtt, a Peking el- leni meccset pedig a helyszínen tekintet- [Puskás Ferenc az Ön hazájában, Chi- [Mit érzett, amikor Neymar belőtte az utolsó tem meg. Akkor is nagyon jól játszottak, s lében is járt az 1962-es vébén. Ön akkor büntetőt a fináléban? mint mondottam, kitűnő gárdának tartom kilencéves volt. Látta őt játszani? Amikor előtte Weverton megfogta a né- a Puskás Akadémiát. Igen, emlékszem, az 1962-es világbaj- metek büntetőjét, tudtam, hogy Neymar be nokságon is ott volt a spanyol válogatott fogja rúgni, és miénk lesz az arany. Amikor [Egy évig a Real Madridnál is dolgozott. tagjaként. Mint ahogy az is élénken él bement a labda már mindenki sírt, kijött belő- Az ottléte alatt érezte, hogy névadónk, bennem, hogy vezetőedzőként is megfor- lünk minden feszültség, hiszen voltak jócskán Puskás Ferenc legendája tovább él a dult a hazámban, Chile egyik leghíresebb nehézségeink. Óriási volt rajtunk a teher, ami spanyol fővárosban? csapatát, a Colo Colót is irányította a het- abban a pillanatban lekerült rólunk. Fantasz- Természetesen. A Puskás Ferenchez venes években, ha jól tudom, hat hóna- tikus érzés, hogy ekkora örömöt okoztunk a hasonló kvalitású futballistákra nemcsak pig. brazil népnek. 6 7 Puskás-portyák [Döntetlen a Bayern ellen csatárunk 15 méteres lövése azonban A hátralévő időben a Bayern München elment a kapu előtt. A 39. percben igyekezett tempót diktálni, de helyzete- Remek iramú mérkőzésen a Puskás Szabó Bence 25 méteres szabadrúgá- kig sem igazán jutottak el a hazaiak, a ta- Akadémia U19 gólnélküli döntetlent játszott a sa ment kevéssel fölé, az első félidőt lálkozó így gólnélküli döntetlennel zárult. Bayern München hasonló korú alakulatának Tarnat, majd Türkkalesi kaput elkerülő „Többet kaptunk, mint amit vártunk. vendégeként. bombája zárta. Egy ilyen szintű klub utánpótláscsapa- A második játékrészben már kevesebb ta ellen mindig van az emberben egy- „Mindenképpen különleges meccs lesz, csapatunk jegyezte, a 6. percben Magya- helyzet alakult ki, a legnagyobb csapa- fajta félsz, hogy vajon elég-e az, amit a hiszen egy európai sztárklub utánpótlás- ri szerzett labdát az alapvonalnál, közép- tunk előtt adódott, a 62. percben Sza- mi játékosaink tudnak. Örömmel láttuk, csapatával játszunk!” – Gundel-Takács re lőtte azt, Deutsch közeli próbálkozását bó Máté jobb oldali centerezése jutott el hogy lépést tudtunk tartani ellenfelünk- Bence, a Puskás Akadémia U19 kapusa azonban a kivetődő Hoffmann védte. A Magyarihoz, aki kapura fordult, lövését kel – U19-es szinten, közel a felnőtt fogalmazta meg legfrappánsabban, mi- folytatásban a kezdőcsapatában öt légi- azonban lekapta a levegőből Hoffmann. futball világához nagyobb különbség ért is ígérkezett különlegesnek fiataljaink óst felvonultató Bayern került fölénybe, szokott lenni magyar és külföldi élcsa- müncheni vendégjátéka. A fenti mondat- ám védelmünk jól állta a sarat, ráadásul patok között. Számunkra nagyon fontos hoz tegyük is hozzá gyorsan, csapatunk a kontrákra is maradt energiánk. volt, hogy a mi játékosaink is felismerjék cseppet sem volt megilletődött a 90 A 17. percben Friedl 22 méteres sza- és elhiggyék, hogy ha jó kollektív szel- perc előtt, Magyari Szilárd röviden tolmá- badrúgása tornáztatta meg Gundel- lemmel, szervezettséggel és megfelelő csolta felénk a találkozóval kapcsolatos Takács Bencét, majd egy perccel ké- taktikával lépünk pályára, akkor bárki- célokat: „Győzni szeretnénk”. sőbb Crnicki ötösről leadott lövését vel felvehetjük a versenyt, és bárkinek A mérkőzésre a Bayern München védte bravúrral kapusunk. A 27. perc- lehetünk ellenfelei” – nyilatkozta a mér- Säbener Strassén lévő edzőközpontjá- ben egy remek ellentámadás végén kőzést követően utánpótlás-igazgatónk, ban került sor. A találkozó első helyzetét Kováts Zoltán tálalt Magyari Szilárd elé, Szalai László.

8 9 A Puskás Akadémia 2017 tavaszi kerete Puskás-portyák [A Real sem fogott ki rajtunk München után a spanyol fővárosban is felvette a versenyt világhírű ellenfelével a Puskás Akadémia tizenkilenc éven aluli csapata.

U19-es együttesünk a Bayern München Szabót, aki elkapkodta a lehetőséget. után egy másik gigász, a Real Madrid Magyarit az eset után ápolni kellett, de utánpótláscsapatával is összemérte ere- folytatta a játékot. A 26. percben Szabó jét. A „végzősök” számára hagyományos Bence 16 méterről szemből nem találta madridi túra menüje nem is lehetett volna el a kaput, ez is nagy lehetőség volt. Kis- színesebb: a fő fogás, azaz a felkészülési vártatva a „királyiak” előtt is adódott lehe- mérkőzés mellett Bernabéu-beli stadion- tőség, Marvin visszagurítását a madridi túra, desszertként pedig a Real Madrid– kapitány, Miguel alig lőtte mellé. Napoli Bajnokok Ligája-mérkőzés megte- A második félidőre sort cserélt a hazai kintése szerepelt az étlapon. gárda. Ennek ellenére nem gyengültek: A srácok meg is érdemelték a „nya- Billy a 49. perben a bal kapufát találta el 18 lánkságot”, ugyanis a Bayern után a Real méterről. Tizennégy perccel a vége előtt ki- korosztályos gárdájával szemben is méltó hagytuk a meccs helyzetét: Szabó kiugra- ellenfélnek bizonyultak Valdebebasban. tását Komódi remekül vette át középen, de A bajorországi iksz után a spanyolokkal 13 méterről mellé lőtt. A 83. percben ismét is 0–0-s döntetlenre végzett a találkozóra vezetéshez juthattunk volna: Keményffy egészséges önbizalommal érkező alaku- lövését két kézzel védte Alex. Az eset szép- lat, s kis szerencsével akár nyerhettek is séghibája, hogy nem ő volt a kapus, de ezt volna Horváth Péter legényei. a hazai bíró nem látta… A 15. percben Szabó Bence labdaszer- A „nagyok” esti összecsapásán a gólok zés után indította Magyarit, ám úgy tűnt, a sem maradtak el, Cristiano Ronaldóék kapusnak sikerül felszabadítania. Magya- 3–1-re verték olasz ellenfelüket, óriási él- ri azonban harcosan megszerezte a lab- ményt nyújtva ezzel a puskásos küldött- dát, és remek helyzetbe hozta középen ségnek. 12 13 Puskás-légió Puskás-légió [Hetven perc a Juve ellen [Bejött a trükkös tizenegyes Hetven percet kapott Diego Lópeztől a sérüléséből visszatérő Sallai A lengyel Ekstraklasa első tavaszi fordulójában Gyurcsó Ádám Roland a Palermóban a Juventus otthonában 4−1-re elveszített olasz ismét betalált: a Piast Gliwice ellen a lefújás előtti pillanatokban volt bajnokin. növendékünk büntetőjével fordította meg az összecsapást 2−1-re a Pogon Szczecin. Nem sok esélyt adott a kiesés ellen küzdő, Sallai Rolan- „Kicsit hasonló volt a meccs, mint tavaly ilyen- lett volna a labdának, a keresztlécről lefe- dot és Balogh Nor- kor, debütáló meccsemen a Korona Kielce lé csapódhatott volna, de így utólag már bertet is a kezdő ellen – emlékezett vissza a válogatott szélső. teljesen mindegy, hiszen jól alakult a mér- sípszótól a soraiban − Akkor is hátrányban voltunk a szünetben, kőzés” – vélekedett a támadó, aki a követ- tudó Palermónak csak akkor nem 0−1, hanem 0−2 volt az ál- kező fordulóban a Cracovia elleni 1−1-es Torinóban a rekord- lás, akkor 3−2-re nyertünk, ugyancsak az én mérkőzést is végigjátszotta. bajnok Juventus. győztes gólommal.” A „zebrák” már a Egykori akadémistánk azt is elmondta, 13. percben egy el- most is erősen hitt benne, hogy akárcsak rontott lesre állítást esztendővel ezelőtt a debütáló meccsén, ez- követően vezetést úttal is meg tudják fordítani az összecsapást. szereztek Claudio „Itt is azt éreztem, hogy a második félidő- Marchisio révén, ben teljesen megváltozott a játék képe. majd öt perccel az Addig is mezőnyfölényben voltunk, a má- első félidő lefújása sodik félidőben aztán végképp átvettük előtt Paulo Dybala az irányítást. Nem engedtük őket kijönni remek szabadrú- a kapu elől, folyamatos nyomás alatt tar- gásgóllal növelte a tottuk a Piastot. Egyenlítettünk is, aztán házigazdák előnyét. hála az égnek a végén adódott egy olyan A második já- szituáció, amelyben ki tudtam harcolni egy tékrész sem hozott változást: noha a López vezetőedzőtől. A 19 éves játékos tizenegyest. Meg sem fordult a fejemben, mezőnyben önmagukhoz képest nem sérüléséből visszatérve biztatóan moz- hogy bárkinek átadom a büntetőrúgás le- játszottak rosszul a szicíliaiak, a gólokat gott, lecseréléséig négyszer kísérletezett hetőségét, én akartam értékesíteni, és sike- a listavezető szerezte. A 63. percben kapura lövéssel, nem csoda, hogy a ve- rült is. Száz tizenegyesből biztos, hogy ötnél Gonzalo Higuaín pazar labdaátvétel után reség ellenére pozitívan nyilatkozott róla kevesebbszer marad a helyén a kapus egy belőtte a harmadikat, majd a rendes já- az uruguayi tréner. 90. percben megítélt büntetőnél – idézte fel tékidő utolsó minutumában Dybala kö- „Nagyon élveztem Sallai játékát. Ba- a szituációt a meccs hőse. – Én is arra számí- szönt be ismét Posavec kapusnak. A logh Norberttel ellentétben őt nem is- tottam, hogy elmozdul, így középre rúgtam, vendégek számára a szépségtapaszt a mertem, de láttam az edzéseken, és be is jött.” hosszabbításban Ivajlo Csocsev találata azt mondtam, érdekes mérkőzés lehet Ádám hamarabb is az összecsapás fősze- jelentette, aki Alessandro Diamanti be- számára a mai. Nem szabad megállnia, replőjévé válhatott volna, de lövésénél akkor adását fejelte Gianluigi Buffon kapujába, sokat kell játszania, mert csak úgy fejlőd- még a kapufa megmentette a gliwiceieket. kialakítva ezzel a 4−1-es végeredményt. het. Nagyon tehetséges, de ismétlem, „Annál a szituációnál megkaptam a labdát, Akadémiánk neveltje, Sallai Roland 70 nagyon sokat kell játszania” – dicsérte és befelé toltam. A védő nem támadott meg, percnyi játéklehetőséget kapott Diego játékosát López. így el tudtam lőni mellette. Ha egy kisebb íve

14 15 Farsang [Táncos lábú akadémisták Palotást táncoltak a felcsúti Endresz György Általános Iskola 8. a osztályos tanulói szombaton, a sportcsarnokban. Az iskola farsangi mulatságán a hagyományoknak megfelelően labdarúgóink is megmutatták tudásukat.

Növendékeink bebizonyították, hogy nem csupán a pályán tudnak „táncolni” a labdá- val, hanem a táncparketten is megállják a helyüket. Az Endresz György Általános Is- kola 8. a osztályos tanulói, a Puskás Akadé- mia növendékei – Farkas Szabolcs, Lőrincz Dániel, Vízler László, Berekali Márk, Kalmár Benedek, Fehér Csanád, Posztobányi Pat- rik, Schuszter Ronald, Auerbach Martin, Illés Kende, Dani Zoltán és Méhész Ádám – a 19. század nemesi táncát, a várak, kastélyok, udvarházak dísztermében járt palotást tán- colták az intézmény farsangi bálján. „A 8. osztályosok voltaképp már farsang- kor búcsúznak az általános iskolától, s kite- kingetnek a középiskola felé – fogalmazott Flier Éva, az iskola igazgatónője. – Több éves hagyomány, hogy míg a felcsúti végző- sök keringőt, addig az akadémisták palotást táncolnak ilyenkor.” Természetesen a többi osztály is készült egy-egy farsangi produkcióval. A 7. a osztály tanulói, ugyancsak akadémiánk növendékei például a balettirodalom egyik legtöbbet ját- szott darabját, A hattyúk tavát vitték színre – kacagtatóan persze. 16 17 PAFC Program [Hiába a fölény, kikaptunk Szolnokon A PAFC 2017-es tavaszi mérkőzései az NB II-ben ren, és Hegedüs kapujának m M GY D V G PT 21. 02. 19 SZOLNOKI MÁV – PAFC 1–0 1 SOROKSÁR SC 21 12 5 4 38–20 41 jobb alsó sarkába lőtt (1−0). 22. 02. 26. 16.00 PAFC – KOZÁRMISLENY 2 PUSKÁS AFC 21 11 6 4 37–29 39 A meccs talán legnagyobb 23. 03. 05. 17.00 PAFC – KISVÁRDA 3 MOSONMAGYARÓVÁR 21 11 4 6 34–19 37 ziccerét a 45. percben Pekár 24. 03. 12. 17.00 SOPRONI – PAFC 4 BALMAZújváros 20 11 4 5 24–17 37 25. 03. 16. 17.00 PAFC – BÉKÉSCSABA 5 BÉKÉSCSABA 20 11 3 6 30–16 36 hagyta ki, amikor egy Lencsé- 26. 03. 19. 15.00 SZEOL – PAFC 6 KISVÁRDA 21 10 5 6 30–19 35 től visszakapott kényszerítőt 27. 04. 02. 18.00 PAFC – CIGÁND 7 VÁC FC 21 10 5 6 27–20 35 lőtt éles szögből a kivetődő 28. 04. 09. 18.00 CSÁKVÁR – PAFC 8 SZEGED 2011 21 8 7 6 27–15 31 29. 04. 12. 18.00 PAFC – VÁC FC 9 ZTE FC 21 8 7 6 32–28 31 Molnár-Farkasba. 30. 04. 16. 18.00 ZTE – PAFC 10 SZOLNOKI MÁV 21 9 3 9 26–28 30 A második félidőben is Pus- 31. 04. 23. 18.00 PAFC – MOSONMAGYARÓVÁR 11 NYÍREGYHÁZA 21 8 5 8 26–26 29 kás-mezőnyfölény volt jellem- 32. 04. 30. 18.00 SIÓFOK – PAFC 12 SOPRONI VSE 21 7 8 6 24–23 29 33. 05. 03 18.00 PAFC – NYÍREGYHÁZA 13 CSÁKVÁR 21 6 9 6 27–31 27 ző, de a szolnoki védelem szi- 34. 05. 07. 17.30 DOROG – PAFC 14 DOROGI FC 21 7 5 9 22–26 26 lárdan állt a lábán, így rendre 35. 05. 14. 18.00 PAFC – SZEGED 2011 15 SIÓFOK 21 7 3 11 23–30 24 meghiúsították kísérleteinket 36. 05. 21. 18.00 CEGLÉD – PAFC 16 BUDAÖRS 21 7 1 13 16–34 22 37. 05. 28. 18.00 PAFC – BALMAZÚJVÁROS 17 KOZÁRMISLENY 21 6 4 11 19–26 22 – igaz, Németh játékvezető 38. 06. 04. 18.00 BUDAÖRS – PAFC 18 CIGÁND SE* 21 5 5 11 14–33 17 ítéletei is óvták a hazaiakat. 19 CEGLÉDI VSE 21 4 3 14 26–38 15 A 78. percben sajnálatosan 20 SZEOL SC 21 4 2 15 11–35 14 *3 pont levonva csúnya jelenetet láthattunk: Rokszin brutálisan lekönyö- A Tisza-parton a 9. percben előttünk adó- költe a labdát már elfejelő Hegedűs Já- A PAFC II 2017-es tavaszi mérkőzései az NB III-ban dott az első lehetőség: Lencse szépen nost, akit hosszas ápolás után a mentő m M GY D V G PT vette át a labdát a hazaiak tizenhatosán szállított el. Németh csak a Puskás-stáb 19. 02. 19. HÉVÍZ SK – PAFC II. 2–1 1 ETO FC GYŐR 19 15 0 4 50–11 45 belül, lefordult védőjéről, jól is célzott, ám felháborodott reklamálásának köszön- 20. 02. 26. 11.00 PAFC II. – HONVÉD-MFA II. 2 ÉRDI VSE 19 15 0 4 45–19 45 a hosszú sarokba tartó lövését bravúrral hetően állította ki a kirívóan sportszerűt- 21. 03. 05. 14.30 III. KER. TVE – PAFC II. 3 KAPOSVÁR 19 12 3 4 40–13 39 22. 03. 12. 11.00 PAFC II. – VIDEOTON FC II. 4 FC AJKA 19 10 5 4 40–23 35 védte Molnár-Farkas kapus. Hat perccel len szolnoki futballistát… 23. 03. 19. 15.00 KOMÁROM – PAFC II. 5 CSORNAI SE 19 10 2 7 32–26 32 később Prosser cselezte magát helyzet- Ekkorra már mindhárom cserelehe- 24. 03. 26. 11.00 PAFC II. – CSORNAI SE 6 III. KER. TVE 19 9 3 7 35–25 30 be, de emelése centikkel a felső kapufa tőségünket kihasználtuk, így nem ke- 25. 04. 02. 11.00 PAFC II. – DIÓSD 7 PUSKÁS AFC II. 19 9 2 8 28–23 29 26. 04. 09. 16.30 FC AJKA – PAFC II. 8 HONVÉD-MFA II. 19 8 4 7 40–33 28 fölött hagyta el a játékteret. rültünk emberelőnybe. A kilencperces 27. 04. 16. 11.00 PAFC II. – GYIRMÓT FC II. 9 ANDRÁSHIDA SC 19 8 3 8 23–26 27 A 27. percben vezetést szereztek a hosszabbításban sem sikerült feltörni a 28. 04. 23. 17.00 ETO FC – PAFC II. 10 GYIRMÓT FC II. 18 6 8 4 22–21 26 vendéglátók: egy Márkvárttól elpatta- fehér mezesek védelmét, s első tavaszi 29. 04. 30. 13.00 PAFC II. – SÁRVÁR FC 11 TATABÁNYA FC 18 6 7 5 21–29 25 30. 05. 07. 17.30 CSEPEL FC – PAFC II. 12 CSEPEL FC 19 7 3 9 19–23 24 nó labdára Berdó csapott le, a szolnoki mérkőzésünkön vereséggel vonultunk 31. 05. 14. 13.00 PAFC II. – KAPOSVÁR 13 VIDEOTON FC II. 19 7 2 10 30–38 23 középpályás igazított egyet a játéksze- le a pályáról. 32. 05. 21. 18.00 ANDRÁSHIDA – PAFC II. 14 HÉVÍZ SK 19 6 4 9 17–22 22 33. 05. 28. 11.00 PAFC II. – TATABÁNYA FC 15 VESZPRÉM 19 3 6 10 11–30 15 A Puskás Akadémia szerződéses partneregyesületei: 34. 06. 04. 18.00 ÉRDI VSE – PAFC II. 16 DIÓSD 19 4 2 13 9–53 14 II. ker UFC, III. ker TUE, Ajak SE; Atomerőmű SE Paks; Baja LSE, Balatonfüredi FC, Balkányi SE; Bal- 17 SÁRVÁR FC 19 2 5 12 6–28 11 mazújváros, Békéscsabai UFC, Bicskei TC, Bőcs Sport Kft., Budafoki LC, Budakalászi MSE, Budaörsi 18 KOMÁROM VSE 19 2 3 14 15–40 9 LC, FC Budapesti Sólymok, Budatétény Sportegyesület, Ceglédi Vasutas Sport Egyesület, Csepel Hungary Club, Dunaújvárosi Sportiskola, Egri FC, Ercsi Kinizsi SE, Etyek SE, Érdi Városi Sportegye- sület, FC Keszthely, Genbao Akadémia (Sanghaj) Gyermely–Szomor LE, Gyöngyösi Atlétikai Klub, Hajduböszörmény SE, Hódmezővásárhelyi FC, Jászberényi Vasas SE, Kunhegyesi Általános Iskola Impresszum Partnerek és támogatók: Készítette a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia Dózsa Tagintézménye, Maros–menti UFC, Makói FC, Mátészalkai MTK, Méhecskék SE Kalocsa, Me- USKÁS USKÁS P P