International GT Open - Spa Francorchamps – Dominik & Mario Farnbacher Farnbacher Racing – Lexus RC-F GT3

ENGLISH VERSION 31.05.17

FOLLOW US ON motul.com Dominik & Mario Farnbacher Farnbacher Racing INTERNATIONAL GT OPEN Lexus RC-F GT3 SPA-FRANCORCHAMPS

RACE 02/07

A FARNBACHER RACING STANDINGS D. & M. Farnbacher (Lexus), 38 pts 01 ÚJABB GYŐZELME A.Costa / P.Frommenwiler (Lexus), 33 pts 02 R. Bell & S. Balfe (McLaren), 29 pts 03

Tényleg a Lexus éve 2017? Az RC F GT3 a sze- körrel Mario Farnbacher történelmi előzést hajtott zonkezdet óta folytatja a sikerek gyűjtését, elsősor- végre, midőn a Source ( Forrás ) nevű hajtűkanyar- ban abban az International GT Open-ben eredmé- ban elment a vezető Lamborghini mellett. Ővé lett nyes, amelynek második fordulója május 27-28-án a győzelem. Most a fivérek a bajnokság élén állnak volt Spa-ban. A már Estoril-ban is győztes, a Motul egy másik Lexus előtt a következő ütközetig, ami a műszaki támogatását élvező Farnbacher Racing Paul Ricard-on lesz! csapata ismét győzött Spa-Francorchamps-ban a A németországi Eifel övezet csak egy ugrás a belga Mario és Dominik Farnbacher fémjelezte családi, Ardenne-től, valamivel több, mint 100 km a távol- rokonsági együttes révén. ság. Igy aztán semmi sem tarthatta vissza Dominik A tizedik helyről az elsőre gyorsuló 55-ös rajtszámú Farnbachert, hogy ugyanazon a hétvégén részt Lexus az első futamban még kénytelen volt kiáll- vegyen Spa-ban a rendkívül kiélezett előzési man- ni, de vasárnap revansot vett és egyszerre minden övereket hozó GT Open-en és elinduljon a verseny- megédesedett. A második futamot megzavarta naptár legbolondabb 24 órás versenyén a Nürbur- ugyan egy hirtelen lezúduló zivatar, aminek ered- gring-en. Az idősebbik testvér végeredményben ményeként többen kénytelen-kelletlen kiálltak és sikeresebbnek bizonyult Belgiumban, mint Német- a biztonsági autót is pályára szólították. Miután országban, ahol a Lamborghini csupán 14 kört tu- minden rendeződött, a kockás zászló előtt három dott megtenni.

FOLLOW US ON motul.com Klaus Abbelen & Sabine Schmitz Frikadelli Racing 24H NÜRBURGRING Porsche 911 GT3 R GERMANY

A VILÁG LEGGYORSABB FASIRTJA

A Motul igencsak kedveli azokat az esemé- megnyerő Sabine Schmitz-cel létrehoztak egy nyeket, amelyek hihetetlen versenypályákon zaj- csapatot. A 'Frikadelli Racing' már megkeresz- lanak és ahol a versenyzők csak önmagukra szá- telkedése pillanatában nyert! A csapat Porschéi míthatnak, az alkatrészek pedig tűrőképességük minden olyan rendezvény díszletéhez hozzá- határáig terheltek. A Nürburgring 24 Hours-ra illik tartoznak, amelyet egy teljes héten keresztül a ez a definíció. Május 27-28-án a Motul műszaki tá- 25.378 km hosszú pálya mentén piknikező tízez- mogatásában részesülő csapatok mindent kiadtak rek tekintenek meg. Abbelen és Schmitz, Ziegler magukból hogy jó helyezéssel célba érjenek a 160 és Müller társaságában a teljes mezőnyt tekintve indulót számláló mezőnyben. Közülük a legjobb a 16. helyen fejezték be a versenyt, míg a csapat eredményt a teljes mezőnyt tekintve 6. helyezett másik, Christensen, Bachler, Siedler és Luhr ve- Frikadelli Racing érte el. zette 911 GT3 R-je a 41 Porschés induló közül a A belga fasirthoz – frikadelle – hasonlóan a né- legjobbként 6. volt. met frikadelle is egy húsgombóc. Klaus Abbe- Nos, a Motul műszaki támogatottjai közül a Teich- len sikerei jelentős mértékben üzletemberi te- mann Racing csapatának Cayman Porschéi az első vékenységének köszönhetőek, előkészületeit két helyet szerezték meg a SUP3-ban, a Gigaspeed honfitársai nagyra értékelik. 2005-ben társával, csapat három 991 GT3-asa pedig a 3. a 4. és a 6. a Nürburgring 24 Hours-ot 1996-ban és 1997-ben helyen végeztek az SP7-ben.

FOLLOW US ON motul.com Leon Camier MV Agusta Reparto Corse FIM WORLD SBK MOTUL MV Agusta 1000 F4

RACE 06/13

EGYFÉLE DOBOGÓK A MOTUL SZÁMÁRA

A május 27-28-án Doningtonban megrende- Mika Perez ismét felért a csúcsra a Super- zett SBK Motul során a Motul műszaki támoga- sport300-ban CBR500R gépével a WIL- tásában részesülő csapatok dobogós helyezé- Sport Racedays csapatából… Illetve 174 ezredmá- seket értek el a Supersport300, Superstock 100 sodperc híján ért fel, mivel ezzel a különbséggel National és Europe kategóriákban. A Superbike ért később célba, mint a győztes. top kategóriában az MV Agusta Reparto Corse Az Nuova U2 Racing versenyzője, Maximilian és a Barni Racing Team versenyzői a két futam- Scheib első dobogós helyezését érte el ebben ban az első tízben végeztek. az évben az European Superstock 1000 Cham- Leon Camier saját MV Agusta 1000 F4-esét két- pionship kategóriában. A brit bajnokság ezen szer is a hatodik helyre vitte otthoni futamán. Ő fordulója szintén a program része volt, amiben 2017-ben ezen a hétvégén gyűjtötte a legtöbb Richard Cooper a Bennetts csapatától pontot. Vele szemben Xavi Forès úgy érezte, ne- második lett. héz hétvégén van túl. ‘ A második futam hetedik Rengetegen emlékeztek meg Doningtonban helyezése még rendben van, de tegnap képtelen Nicky Hayden-ről, aki május 22-én távozott az voltam a tizedik helynél előrébb végezni a hátsó élők sorából egy közúti balesetet követően. A kerekem miatt, amely komolyabban sérült volt,’ 2006-os MotoGP világbajnok az elmúlt évtől ver- magyarázta a Barni Racing Team csapatában senyzett a Superbike-ban. A Motul osztozik csa- Ducati-val motorozó versenyző. ládjának és szeretteinek gyászában.

FOLLOW US ON motul.com ISLE OF MAN John McGuinness Honda Road Racing TOURIST TROPHY PREVIEW CBR1000RR Fireblade SP2

A MOTUL EXTRÉM, EKLEKTIKUS ÉS ELEKTRIKUS A TT-N

Immár egymás után nyolcadik alkalommal lesz da Road Racing csapata ugyanakkor számíthat Guy a Motul a hivatalos kenőanyagos támogatója a Martin indulására, aki eltökélt eredménylistája kiegé- világ legnagyobb tekintélynek örvendő közúti szítését illetően. A híres 37.75 mérföldes ( több. mint motorversenyének, ami a The Isle of Man Tourist 60 km ) pályán eddig elért tizenöt dobogós helyezé- Trophy. Mint olyan, több, a világ élvonalába tartozó sét egy győzelemmel szertné bővíteni. Martin szám- motorost is támogatásában részesít. Ők valamen�- talan rajongóval rendelkezik a Snaefell hegy környéki nyien Factory Line termékeket fognak használni, pályán, mint a TT Star-ja és mint egy TV sztár. Micha- elsősorban a teljesen szintetikus 300V motorolajo- el Dunlop, a Senior TT címvédője sem lesz szurkolók kat és az RBF 660-as fékfolyadékot. A versenyben híján. A 44 eddigi győzelemmel, amiből 13-at a Ben- Superbike gépek vesznek részt, de értelemszerű- netts Suzuki Hawk Racing versenyzőjeként szerzett, en elektromos hajtású motorok is indulnak, és ne már családja is része ennek az ikonikus eseménynek. feledkezzünk meg az oldalkocsis kategóriáról sem. Az oldalkocsisok között a Team Birchall jól kezdte A verseny már május 27-én megkezdődött és júni- az évet és Ben Birchall már négyszeres nyertese a us 9-én ér véget a híres Senior TT versennyel. Tourist Trophy küzdelmeinek. Végül a Mugen Shin- John McGuinness lábát torte a North West 200-on den Roku szándéka elektronizálni a TT Zero-t, a nulla és idén nem fog 24. győzelméért küzdeni. A Hon- emissziós motorok versenyét.

FOLLOW US ON motul.com Georgy Chivchyan Forvard Auto team

RUSSIAN DRIFT SERIES NIJNI NOVGOROD RACE 02/07

AZ AUTÓK SODRÓDTAK, A KE- STANDINGS Forvard Auto 01 REKEK CSERÉLŐDTEK Fail Crew 02 Toyo Tires x Gorilla Energy 03 Autoprofi Team 04

A sport hozzászoktatott bennünket a gyors neiben indult Giorgi Chivchyan, a híres ‘trófea’ változásokhoz, a tegnap győztesei egyszercsak gyűjtő, akit szurkolói csak becenevén, Gocha-ként hátul találják magukat, a múltban csalódottak emlegetnek. Már hozzászokván ahhoz, hogy szülő- pedig egyszercsak örömtől ragyogó győztesek földjétől távol utazgat, a Krasnoïarsk-ban született lesznek. És éppen ilyesmi történt május 27-28-án fiú újabb sikereket ért el Nijni Novgorod városában. Nijni Novgorodban, a Russian Drift Series soros Alexei 'Chepa' Golovnya nem a semmiért jött Kiev- második fordulójában. Egyik Motul támogatta be, hiszen harmadik lett. ‘Az összecsapás hangula- versenyzőt követte a másik a dobogón! ta fantasztikus volt, örjöngés, füst, varázslatos idő A Team Fail Crew driftesei, akik a Moscow Ra- és éles összecsapások, fej-fej melletti küzdelem,’ ceway-n első-második helyet szereztek, lebénul- lelkendezett az ukrán fiú. ‘Az NRing atmoszférája tak az NRing aszfaltján. Arkady Tsaregradtsev már kétségkívül fokozta mindannyiunk harci kedvét.’ a kvalifikáció rajtja előtt bedobta a törölközőt, míg A megszerzett pontokkal két forduló után Gocha Nikita Shikov beállítási gondokkal szembesült. áll az élen Chepa előtt. Majd a Ryazan Atron In- A Motul műszaki támogatottjai közül kettő lépett ternational Circuit-on is szembekerülhetnek egy- előre, kezdve a Forvard Racing-gel, amelynek szí- mással június 10-11-én.