PUSKÁSAKADÉMIAFC hivatalos műsorfüzete merkantil bank liga 7. forduló, 2016. 08. 28. puskás akadémia fc vs szeol sc

www.puskasakademia.hu, facebook.com/pfla.hu A Vezetőedzői nyilatkozat [„Jobb egyéni teljesítmények kellenek!” [Vegyes hetet zárt csapatunk a Merkantil Bank Liga NB II-ben. Múlt héten pénteken hazai pályán győztük le 3-2 re a Sopront, majd szerdán 5-0-ra kikaptunk Békéscsabán. Szijjártó István vezetőedző szerint a Sopron ellen bizonyos szakaszokban bíztató teljesít- ményt nyújtottak labdarúgóink, az idegenbeli összecsapáson azonban végzetes hibákat követtek el. A Sopron ellen az első félidőben jól játszottunk, és ekkor úgy éreztem, hogy sikerült előre- lépnünk. Igaz, a játékunk ekkor is hullámzó volt: amikor már a kezünk- ben volt a győzelem, akkor visszavettek a fiúk a tempóból.

[Békéscsabán hét közben öt gólt kaptunk. Mit lehet mondani egy ilyen vereség után? Az első két gól meghatározta a játékunkat. Próbáltuk járatni a labdát, de körülményesek voltunk. A második félidő elején beszo- rítottuk a kapu elé a hazaiakat, de nem tudtuk kihasználni a helyze- teinket. A két kiállítás végleg eldöntötte a meccset.

[A szerdai összecsapáson ismét előjöttek az egyéni hibák, amelyeket rendre megemlítesz az értékelé- sekben. Hogyan lehet ezt „orvosolni”? Sajnos olyan egyéni hibákat követnek el a futbal- listáink, amelyek már nem is bosszantóak, hanem felháborítóak. Ezek egyszerűen nem férnek bele, ha fel akarunk jutni az élvonalba. A fiata- lok igyekeznek, de ők jelenleg ennyit tudnak. A kapusaink is rendre hibáznak, szinte már bohózatnak érzem néha amit látok.

[Sok idő nem maradt, máris itt az újabb rivá- lis. Mit lehet tenni a vasárnapi mérkőzésig? Jobb egyéni teljesítmények kellenek, játékosainknak be kell bizonyítaniuk, hogy valódi sportemberek, jobb produk- cióra is képesek. A kapusainknak is magabiztosabbnak kell lenniük, le kellene hoznunk végre egy meccset kapott gól nélkül. [Játékvezetők A PAFC – SZEOL SC mérkőzést Bognár Tamás vezeti. Az asszisztensek: Erős Gábor és Lémon Oszkár. A tartalék játékvezető: Szilasi Szabolcs.

2 3 Vezetőedzői nyilatkozat PAFC II [Idegenben nyeretlenek [Huszonegy perc jutott a huszasnak A hazai meccse- „Hajtós mérkőzést játszottunk előre kölcsönben lévő játékosa ket megnyerte, szerdán. Küzdelmes találkozón a má- Bentivegna helyére állt be cse- az idegenbelie- sodik félidei jó teljesítményünknek köszön- reként a 69. percben. Volt egy jó ket elveszítette hetően nyertünk. Az első félidőben tompák lövése, de gólt nem sikerült sze- az elmúlt hat voltunk, ennek hangot is adtam az öltözőben. reznie. A hazaiak tíz emberrel fe- fordulóban az Fontos volt, hogy a cserejátékosaink jól száll- jezték be a játékot, miután a 90. újonc SZEOL SC tak be a mérkőzésbe. Azt játszottuk, amit tu- percben Rajkovicot kiállította a já- együttese. Tóth dunk. A sormintát megtartottuk, vagyis otthon tékvezető. A „rózsaszín-feketék” a Ákos csapata nyerünk, idegenben vereséget szenvedünk.” következő mérkőzésüket augusz- szerdán Szege- tus 28-án a Giuseppe Meazza den a Szolnokot [Nyilván a mérlegen szeretnének javítani, Stadionban játszák majd az Inter győzte le 2-1-re. sikerülhet ez a Puskás Akadémia ellen? vendégeként. Jelenleg a tabel- Mindenképpen nehéz mérkőzésre számí- Sallai Roland vesztes mérkőzésen Sallai Roland meghívót ka- Tóth Ákos la tizedik helyén tok. Hiába szaladt bele egy nagy vereségbe a mutatkozott be az olasz élvonalbeli pott az U21-es magyar válogatottba. állnak, ötven szá- Puskás, úgy gondolom, hogy ellenünk kétszer bajnokságban a Sassuolo ellen. A Pa- A csapat szeptember 1-jén a gyirmóti zalékos mérleggel. Mindössze öt gólt rúgtak annyira fognak küzdeni. Bravúr lenne részünk- lermo az első fordulóban hazai pályán Alcufer Stadionban játszik Eb-selejte- és hatot kaptak eddig az idényben. A veze- ről a döntetlen a Pancho Arénában. Ha úgy nem tudta begyűjteni a három pontot, zőt Liechtenstein ellen, majd öt nappal tőedző érthetően elégedett volt a mérkőzés küzdenek a srácok, mint tették azt szerdán, Domenico Berardi góljával nyert a ven- később Lengyelországban lép pályára után tanítványaival. semmit sem tartok elképzelhetetlennek. dégcsapat. A Puskás Akadémia egy- felkészülési mérkőzésen.

GYŰJTSD ÖSSZE [Európa-bajnoki selejtezőre készül A KOMPLETT SULIS CSOMAGOT AZ ISKOLAKEZDÉSHEZ! az U21-es válogatott Felbuzdulva korábbi hűtőmágnes -sorozatunk nagy sikerén, az iskola- kezdésre is készültünk nektek! A PAFC – SZEOL SC mérkőzésen már átveheted a következő ajándékot, amire biztosan szükséged lesz az Tétmérkőzés vár az U21-es ma- iskolában. Érdemes lesz erre a mérkőzésünkre is eljönnöd, hogy a komplett sulis csomagot összegyűjthesd! gyar válogatottra szeptember el- Ceruza sején, Liechtenstein ellen. Egykori Vonalzó Hogyan válthatod be a jegyedet sulis ajándékra? és jelenlegi akadémistáink közül Amint belépsz a hazai szektorok egyikébe, keresd a Puskás Akadémia hostesst! Add le a jegyeden négyen tagjai a keretnek. lévő letéphető kódodat, cserébe ajándékot kapsz! Órarend Bevetésre vár a Puskás Ferenc Hol szerezheted be a komplett sulis cso- Bhét PUSKÁS magot? LABDARÚGÓ hétfő AKADÉMIAFERENC kedd FELCSÚT Labdarúgó Akadémián nevelke- szerda Kizárólag a PAFC augusztusi hazai mérkőzé- csütörtök péntek sein, a hazai szektorok bejáratánál, minden .hu PUSKÁSFERENC hét dett, jelenleg az olasz Palermót A LABDARÚGÓAKADÉMIAFELCSÚT mérkőzés kezdete előtt egy órával. puskasakademia www.puskasakademia.hu hétfő kedd szerda csütörtök péntek

orarend.ind d 2 erősítő Sallai Roland, valamint NB

2016.07.26. Füzet 16:14:29 Radír .hu puskasakademia www. II-es gárdánk erőssége, Márkvárt

orarend.indd 1 2016.07.26. 16:14:27 PUSKÁSAKADÉMIAFC Dávid. Két korábbi akadémistánk Füzet címke is ott található a keretben: a Vide- Tolltartó PUSKÁSFERENC LABDARÚGÓAKADÉMIAFELCSÚT

PUSKÁSAKADÉMIAFC PUSKÁSFERENC LABDARÚGÓAKADÉMIAFELCSÚT oton FC-ben remek teljesítményt

PUSKÁSAKADÉMIAFC PUSKÁSFERENC LABDARÚGÓAKADÉMIAFELCSÚT nyújtó, és az idei szezonban alap-

PUSKÁSFERENC PUSKÁSAKADÉMIAFC LABDARÚGÓAKADÉMIAFELCSÚT www.puskasakademia.hu, facebook.com/p fl a.hu emberré váló Géresi Krisztián – pályafutása A Liechtenstein elleni Eb-selejtező előtt az fuzetcimke.indd 1 2016.07.25. 15:01:34 során először lesz válogatott – csakúgy, mint U21-es csapat augusztus 26-án a felnőtt vá- fuzetborito.indd 2-3 2016.07.27. 7:14:32 az Újpest támadója, Zsótér Donát. logatott ellen lép pályára. 4suliscsomag_A5_szorolap_szeol_H.indd 1 2016.08.17. 10:40:47 5 Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia U19

Hátsó sor: OROSZI Dániel, MEGYESI Tamás, PAPP Kristóf, RADÓ Dániel, KESZI Erik, KOMÓDI Kevin, MOLNÁR Ambrus, MOLNÁR Krisztián Középső sor: ERDÉLYI Ádám, BARÁTH Gábor gyúró, BORDÁN Csaba vezetőedző, HORVÁTH Péter szekcióvezető, DELI Zoltán kapusedző, VARGA Ádám Első sor: KEMÉNYFFY Máté, MIM Gergely, DEUTSCH László, SZABÓ Máté, LOVÁSZ Bence, VARGA Balázs, SZAKÁLY Benjamin Bemutatjuk [Felsőoktatási ösztöndíj pályázat [Vanczákkal erősítjük a védelmet A pályázatra azok a felsőoktatásban minden elemében szeretné se- résztvevő hallgatók jelentkezhetnek, akik gíteni csapatunkat. a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia „Remélem, hozzá tudok já- növendékei voltak legalább egy tanéven rulni a csapat feljutásához” keresztül, és teljesidejű alapképzésen – hangsúlyozta a válogatott vagy mesterképzésen folytatják tanul- futballista, aki az Európa Ligá- mányaikat. Az ösztöndíj folyósításának ban szerzett tapasztalatait is ka- feltétele, hogy a hallgató a 2016–2017. matoztathatja együttesünknél. tanév első félévére már beiratkozzon az „Úgy hallottam, hogy egy ruti- intézménybe. Akik az előző évi kiírás nos védőt szeretett volna igazol- kedvezményezettjei voltak, igazolniuk ni a szakvezetés. Én nemcsak a kell az előző pályázati kiírás hallgatói tel- A pályázat benyújtá- védekezésben, hanem a táma- jesítését. si határideje: 2016. szeptember 30. dások során is igyekszem majd Az ösztöndíj időtartama tíz hónap, két A pályázat kötelező melléklete a felső- segíteni a gárdának.” egymást követő tanulmányi félév. A pá- oktatási intézmény által kitöltött eredeti A Sionból hazatérő játékos a sikeres orvo- A 79-szeres válogatott labdarúgó a bel- lyázatot a Puskás Ferenc Labdarúgó jogviszony-igazolás. si vizsgálatot követően kétéves szerződést giumi, majd svájci tartózkodása alatt több Akadémiára írásban, a honlapunkon Az ösztöndíj folyósításának kezdete kötött klubunkkal. Vanczák Vilmos tíz év mint 288 élvonalbeli mérkőzést játszott. A hozzáférhető űrlapon lehet benyújtani. A legkorábban 2016 novembere. A pá- svájci légióskodás után tért haza Magyar- 33 éves hátvéd előreláthatólag mintegy há- pályázatokat a Puskás Akadémia címére lyázatot a Puskás Ferenc Labdarúgó országra. A sokoldalú labdarúgó a játék rom hét múlva lesz bevethető állapotban. kell eljuttatni: „Ösztöndíjpályázat” jeligé- Akadémia a fenntartóval, a „A Felcsúti vel. Cím: Puskás Ferenc Labdarúgó Aka- Utánpótlás Neveléséért Alapítvánnyal” démia, 8086 Felcsút, Fő u. 176. együttműködve írja ki. [Lencse László marad! Lencse László az idei szezonban is csa- patunkat segíti. A csatárnak komoly [Határontúli lecke szerep juthat az élvonalba jutásért vívott küzdelemben. A támadó elmondta, bár Utánpótláskorú labdarúgóink a múlt héten egynapos focikupán jártak Topolyán hetekig bizonytalan volt a helyzete, nem és felkészülési meccseken szerepeltek Sankt Pöltenben. akart mindenáron távozni a Puskás Aka- Szerdán az U14-es csapatunk Topolyán vendégszerepelt a TSC Kupán. A hat démiától. csapatos tornán három mérkőzést követően egy döntetlennel, egy vereséggel és „Megfelelő külföldi ajánlatra vártam, az egy nyert meccsel a torna 5. helyét szereztük meg. azonban nem jött” – foglalta össze rövi- TSC Kupa, Topolya (U14), 1. mérkőzés: PFLA – Backa Topola 0-0 den a nyáron történteket futballistánk. TSC Kupa, Topolya (U14), 2. mérkőzés: PFLA- FK Partizan 1-2 (1-0) Gól: Sós „Más hazai klubba nem szerettem volna TSC Kupa, Topolya (U14), 3. mérkőzés: PFLA – FTC 2-0 Gól: Illés, Haffner igazolni, hiszen jól érzem magam Felcsú- mindig engedelmeskedik még nekem. Ausztriában, a Sankt Pölten korosztályos csapatai ellen játszottak U15-ös, U16- ton.” Kell néhány hét, mire sikerül formába len- os és U19-es akadémistáink. A fiatalok szoros meccseken maradtak alul, míg U19- Az első négy fordulóban Lencse Lász- dülnöm.” eseink 1-0-s félidei hátrányt követően rúgtak négy gólt. ló nem lépett pályára, elmondása alapján Lencse László eddig 70 mérkőzésen Felkészülési mérkőzés (U15): St. Pölten - PFLA 5-4 (2-1) G.: Kalmár(2), Sipos, Vizler nincs rossz fizikai állapotban. lépett pályára a Puskás Akadémia FC szí- Felkészülési mérkőzés (U16): St. Pölten - PFLA 3-1 (2-1) G.: Nagy Kevin „Folyamatosan edzettem, igaz, az NB neiben, ezeken összesen 28 gólt szerzett. Felkészülési mérkőzés (U19): St. Pölten - PFLA 2-4 (1-0) G.: Kováts Z.(3), Szakály III-as csapatnál. Mivel mostanában nem Az NB II-ben két meccsen játszott, még játszottam tétmérkőzésen, a labda nem nem talált be az ellenfél kapujába. 8 9 PAFC Program [Egy győzelem, egy vereség A PAFC 2016-os mérkőzései az NB II-ben: vel vezettünk. A 93. percben m M GY D V G PT 1. 07.31. SOROKSÁR - PAFC 3 - 3 1. BALMAZÚJVÁROS 6 4 – 2 9–6 12 Erdélyivel szemben szabály- 2. 08.07. PAFC - SZOLNOK 4 - 2 2. KISVÁRDA 6 3 2 1 12–6 11 talankodott Fényes, amiért 3. 08.10. KOZÁRMISLENY - PAFC 2 - 1 3. CSÁKVÁR 6 3 2 1 7–6 11 piros lapot kapott. A megítélt 4. 08.14. KISVÁRDA - PAFC 2 - 2 4. NYÍREGYHÁZA 6 3 2 1 4–5 11 5. 08.21. PAFC - SOPRON 3 - 2 5. SOPRONI VSE 6 3 1 2 9–6 10 szabadrúgást Gyürki tekerte 6. 08.24. BÉKÉSCSABA - PAFC 5 - 0 6. DOROG 6 3 1 2 9–8 10 a jobb felső sarokba, kiala- 7. 08.28. 19:00 PAFC - SZEOL 7. VÁC FC 6 3 – 3 7–6 9 kítva a 3-2-es végeredményt. 8. 09.11. 16:30 CIGÁND - PAFC 8. SZOLNOK 6 3 – 3 10–10 9 9. 09.14. 18:00 PAFC - CSÁKVÁR 9. SIÓFOK 6 3 – 3 8–9 9 Szerdán a sereghajtó 10. 09.18. 16:00 VÁC - PAFC 10. SZEOL SC 6 3 – 3 5–6 9 Békéscsabához látogat- 1 1. 09.25. 18:00 PAFC - ZTE 11. GROSICS AKAD. 6 2 2 2 10–4 8 tunk. A hazaiak kezdték 12. 10.02. 15:00 MOSONMAGYARÓVÁR - PAFC 12. ZTE 5 2 2 1 9–5 8 13. 10.16. 17:00 PAFC - SIÓFOK 13. PUSKÁS AFC 6 2 2 2 13–16 8 jobban a mérkőzést: a 12. 14. 10.22. 17:00 NYÍREGYHÁZA - PAFC 14. SOROKSÁR 6 2 2 2 6–10 8 percben Viczián bedobásá- 15. 10.30. 17:00 PAFC - DOROG 15. CEGLÉDI VSE 5 2 1 2 7–5 7 ra tisztán érkezett középen 16. 11.06. 13:30 SZEGED - PAFC 16. KOZÁRMISLENY 6 2 1 3 7–8 7 17. 11.20. 16:00 PAFC - CEVASPORT 17. BUDAÖRS 6 2 – 4 5–6 6 Birtalan, és közelről a kapu- 18. 11.27. 16:00 BALMAZÚJVÁROS - PAFC 18. MTE 1904 6 1 2 3 5–7 5 A bajnokság ötödik fordulójában az ba juttatta a labdát. A 29. percben Nagy 19. 12.04. 15:00 PAFC - BSC 19. BÉKÉSCSABA 6 1 1 4 6–8 4 NB II-es tabella élén álló Sopront lát- István szabadrúgása átszállt Gőcze felett, 20. 12.11. 15:00 PAFC - SOROKSÁR 20. CIGÁND SE 6 1 1 4 4–15 4 tuk vendégül. és a jobb felső sarokban kötött ki. A 61. Jól kezdte csapatunk a mérkőzést, táma- percben Zsidai talpalta le Birtalant, ami- dásaink a 33. percben értek góllá: ekkor ért egyből megkapta a piros lapot. Húsz A PAFC II 2016-os mérkőzései az NB III Nyugati csoportban: Zsidai beadását Tischler passzolta Gelei perccel később Gőcze letarolta a kilépő m M GY D V G PT kapujába. Hat perccel később jött az Grániczot, így már kettős emberhátrány- 1. 08.07. VESZPRÉM - PAFC II. 0 - 4 1. HONVÉD II. 3 3 – – 12–3 9 egyenlítés: Zsidai röviden gurított haza, ban voltunk. Mivel az összes cserénket 2. 08.14. PAFC II. - HÉVÍZ SK 2 - 1 2. ÉRDI VSE 3 3 – – 9–1 9 Eszlátyi lecsapott a labdára és Gőczét kihasználtuk, Nagy Zsoltnak kellett be- 3. 08.21. HONVÉD II. - PAFC II. 3 - 1 3. KAPOSVÁR 3 3 – – 7–1 9 4. 08.28. 11:00 PAFC II. - III. KER. TVE 4. CSORNA 3 3 – – 8–3 9 megelőzve a kapunkba lőtt. A 45. perc- állnia a kapuba. A megítélt szabadrúgást 5. 09.04. 11:00 VIDEOTON FC II. - PAFC II. 5. III. KER. TVE 3 2 – 1 9–3 6 ben Szabó László a tizenhatoson belül Nagy István becsavarta, így megszerezte 6. 09.11. 11:00 PAFC II. - KOMÁROM 6. PUSKÁS AFC II. 3 2 – 1 7–4 6 kézzel ért a labdához. A megítélt bűnte- csapata harmadik találatát. A gólszerző 7. 09.18. 16:00 CSORNAI SE - PAFC II. 7. ETO FC GYŐR 3 2 – 1 3–1 6 8. 09.25. 16:00 DIÓSD - PAFC II. 8. ANDRÁSHIDA 3 2 – 1 4–3 6 tőt Tischler értékesítette. A 62. percben négy perccel később gólpasszt osztott ki 9. 10.02 .11:00 PAFC II. - F.C. AJKA 9. DIÓSD 3 1 1 1 2–3 4 Nagy Patrikot kiállították, miután második Birtalannak, így már ő is két gólnál járt. 10. 10.09. 11:00 GYIRMÓT II. - PAFC II. 10. HÉVÍZ SK 3 1 – 2 3–4 3 sárgáját is begyűjtötte. A 87. percben az A 90. percben Bagi adta meg nekünk a 11. 10.16. 11:00 PAFC II. - ETO 11. CSEPEL FC 3 1 – 2 3–5 3 12. 10.22. 14:30 SÁRVÁR FC - PAFC II. 12. TATABÁNYA 3 – 2 1 4–5 2 ötös sarkánál Óvárit találta üresen egy kegyelemdöfést, kialakítva az 5-0-s vég- 13. 10.30. 11:00 PAFC II. - CSEPEL FC 13. FC AJKA 3 – 2 1 3–5 2 beadás, aki nem hibázott, így már kettő- eredményt. 14. 11.06. 13:30 KAPOSVÁR - PAFC II. 14. VESZPRÉM 3 – 2 1 0–4 2 15. 11.12. 13:00 PAFC II. - ANDRÁSHIDA 15. GYIRMÓT FC 3 – 1 2 3–9 1 A Puskás Akadémia szerződéses partneregyesületei: 16. 11.20. 13:00 TATABÁNYA - PAFC II. 16. SÁRVÁR FC 3 – – 3 1–6 0 II. ker UFC, III. ker TUE, Ajak SE; Atomerőmű SE Paks; Baja LSE, Balatonfüredi FC, Balkányi SE; Bal- 17. 11.27. 11:00 PAFC II. - ÉRDI VSE 17. KOMÁROM VSE 3 – – 3 3–9 0 mazújváros, Békéscsabai UFC, Bicskei TC, Bőcs Sport Kft., Budafoki LC, Budakalászi MSE, Budaörsi 18. 12.04. 11:00 PAFC II. - VESZPRÉM 18. VIDEOTON FC II. 3 – – 3 1–13 0 LC, FC Budapesti Sólymok, Budatétény Sportegyesület, Ceglédi Vasutas Sport Egyesület, Csepel Hungary Club, Dunaújvárosi Sportiskola, Egri FC, Ercsi Kinizsi SE, Etyek SE, Érdi Városi Sportegye- sület, FC Keszthely, Genbao Akadémia (Sanghaj) Gyermely–Szomor LE, Gyöngyösi Atlétikai Klub, Hajduböszörmény SE, Hódmezővásárhelyi FC, Jászberényi Vasas SE, Kunhegyesi Általános Iskola Impresszum Partnerek és támogatók: Készítette a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia Dózsa Tagintézménye, Maros–menti UFC, Makói FC, Mátészalkai MTK, Méhecskék SE Kalocsa. Me- USKÁS USKÁS P P

Kommunikációs Osztálya

zőkövesd SE, Mogyoródi FC, Mohács TE, Monori Sportegyesület, Muravidéki Magyar Önkormányzati

ALCSÚT ALCSÚT 8086 Felcsút, Fő utca 176. AK IA AK IA Nemzeti Közösség, Nagyecsed Rákóczi SE, Nagykanizsa TE, Nyírlugosi SE, Orosháza OMTK–ULE A S Z F A L T ADÉM ADÉM www.puskashotel.hu 1913, PÉCSi Vasutas Sportkör, Perkáta SE, REAC, RTK, Sajóvölgye Focisuli SE, SBTC, Százhalom- Telefon: +36 20 278 5292 E–mail: [email protected] szponzorok_2017.indd 1 2016.07.05. 12:39:14 USKÁS USKÁS P P K K US ÁS US ÁS P P batta Városi Utánpótlásért Közhasznú Sportegyesület, Székelyföld Labdarúgó Akadémia (Csíksze-

Lapzárta: 2016. 08. 25.

ALCSÚT ALCSÚT reda), Tabáni Spartacus, Tápiószecsői FC, Topolyai Sport Club, Törökszentmiklósi FC, Viadukt SE A A A A I I www.puskasakademia.hu KA M KA M ALCSÚT ALCSÚT A S Z F A L T DÉ DÉ AK IA AK IA www.puskashotel.hu ADÉM ADÉM www.puskashotel.hu

10 szponzorok_2017.indd 1 2016.07.05. 11 12:39:14

USKÁS USKÁS P P

ALCSÚT ALCSÚT A A A A KADÉMI KADÉMI

 óriási árengedmény a jegyárakhoz képest  jelentős kedvezménnyel lepjük meg a Vál-völgyi lakosokat  a gyermekbérlet továbbra is 1000 forintért kapható  15 vagy 20 százalékkal olcsóbban vásárolhat a Pancho Aréna ajándékboltban  15 vagy 20 százalék engedmény a Puskás Akadémia-körúton