NOVINYBRATISLAVA CAPITALS

Rozhovor s útočníkom Marekom Slovákom

Poznáte hokejový slang? II. časť Štatistiky hráčov 4 ROZHOVOR S ÚTOČNÍKOM MAREKOM SLOVÁKOM

Marek vo svojej kariére toho zažil už neúrekom. Je niekoľkonásobný víťaz slovenskej extraligy, pôsobil istý čas aj v Bielorusku, a v sezóne 2015/2016 sa stal so svojim klubom nie len víťazom slovenskej extraligy, ale aj hráčom s najväčším počtom asistencií v Play Off. Prinášame Vám to najzaujímavejšie z rozhovoru, ktorý Marek poskytol online štúdiu Športky.sk. 1) CAPS má za sebou dobrý štart do sezóny. Ako ty osobne vnímaš svoje pôsobenie v tomto klube? Všetko je zatiaľ na výbornú. Ako odznelo aj v otázke, máme za sebou výborný štart a ja verím, že takto to bude pokračovať aj naďalej a že ďalšie víťazstvá ešte budú pribúdať. Najmä si však prajem, aby sa ľuďom náš hokej páčil. 2) Cieľom Capitals je postúpiť do extraligy. Aká je aktuálne nálada v šatni po tomto výbornom začiatku? Stále sme len na začiatku, na všetko si zvykáme, aj na túto ligu, pretože pre väčšinu chalanov je to niečo nové. Začiatok máme dobrý, ale to najťažšie nás ešte len čaká. 3) Ako si sa dostal k tejto ponuke? Pretože vieme, že si pôsobil v Nitre, ale aj u posledného majstra v B. Bystrici. Mne skončila zmluva v Nitre, čakal som nejakú dohodu medzi mnou a Nitrou, ale tá neprichádzala. Nakoniec mi, niekedy v júli, zavolal Julo Koval a prezentoval mi túto myšlienku. Bol som zvedavý, akú má klub víziu a plány. Prebehlo preto medzi nami veľa stretnutí a telefonátov a ja som sa následne rozhodol túto ponuku prijať. 4) Zavážilo pri Vašom rozhodovaní aj to, že s klubom už boli dohodnuté aj iné zvučné mená? Určite áno. To bolo prvé, čo ma zaujalo. Predovšetkým pôsobenie trénera Petra Oremusa v klube. Ja osobne ho považujem za dobrého človeka, pretože sme spolu v nedávnej minulosti už

01 pôsobili, takže ho veľmi dobre poznám. Zavážilo aj o, že ma medzi prvými oslovil Dušan Pašek, prezident klubu, s ktorým sme kedysi hrávali v Košiciach a máme spolu veľmi dobrý vzťah. Verím tej myšlienke, ktorá mi bola predostretá, takže som klubu povedal svoje áno. 5) Ako vníma kabína, resp. ty osobne situáciu, že HC Slovan sa vrátil do extraligy a zrazu je tu klub, ktorý hrá na rovnakom štadióne ako Slovan a oba kluby bojujú o priazeň bratislavského fanúšika? Samozrejme, že každému hráčovi sa hrá najlepšie pred plným štadiónom, lebo tá energia hráčov s fanúšikom je prepojená a hráč tak vie podľa mňa podávať lepšie výkony. My si ale chceme priazeň ľudí získať a snažíme sa o tom, aby sme každý zápas vyhrali, resp. každý zápas niečo na tom ľade predviedli. Celý rozhovor si môžete vypočuť online v ŠTÚDIU ŠPORTKY: Marek Slovák o Bratislava Capitals, ale aj o Slovane: Týmto chceme získať fanúšikov!

2019-20 Bratislava Capitals slovenská hokejová liga

V prvej tretine sa vedenia ujali hráči Bratislava Capitals po trestnom strieľaní, ktoré premenil Marek Slovák v 13 minúte a 54 sekunde. Ďalší gól v 14 minúte a 6 sekunde pridal Denis Hudec po prihrávkach Filipa Surovku a Martina Kalináča. Prvú tretinu tak Caps vyhráva v pomere 2:0. V druhej tretine v 25. minúte zvyšuje skóre na 3:0 Filip Surovka za asistencie Martina Kalináča a Denisa Hudeca. Po sérií vylúčení však hostia využívajú presilovú hru a znižujú stav zápasu na 3:1. Autorom gólu bol v 34 minúte a 19 sekunde Aurel Nauš. V 37 minúte a 3 sekunde hostia majú možnosť hrať presilovú hru. Táto presilová hra im vôbec nevyšla. Naopak, naši chlapci dávajú gól v oslabení. Do listiny strelcov sa v 39 minúte a 1 sekunde sa zapisuje Marek Slovák po prihrávkach Matúša Jurigu a Vladimíra Lukáčika. Druhá tretina sa končí pre Bratislavu Caps stavom 4:1 sa končí. Tretinu vyhrávame 2:1. V tretej tretine v čase 49:09 Marek Slovák dáva hetrik po prihrávkach Ryena Martinelliho a Tibora Vargu. Caps vedú 5:1. O pár minút neskôr, v čase 53:38 hostia využívajú presilovú hru a upravujú skóre na 5:2. Strelec gólu je Ivan Brezniak. Do konca zápasu chýba 43 sekúnd a opäť hráč Martina Ivan Brezniak skóruje a znižuje stav na 5:3, čo bol napokon aj konečný výsledok zápasu. Celý zápas odchytal Peter Hamerlík, ktorý podal výborný výkon. Z 34 striel prešli za jeho chrbát 3. Zostava Bratislava Capitals: Brankári: Peter Hamerlík, Matej Mega Hráči: Rayen Martinelli, Félix Petrinec, Matej Bača, Sebastián Hudec, Vladimír Lukáčik, Matúš Juriga, Jakub Lopejský, Michal Šalka – Tibor Varga, Marek Slovák, Eric Selleck, Róbert Varga, Dávid Buc, Marcel Holovič, Denis Hudec, Martin Kalináč, Filip Surovka, Filip Vašaš, Erik Smolka, Patrik Danišovský Hlavný tréner: Peter Oremus

05 ZÁPASY CAPS OČAMI FOTOGRAFA

Náladu na zápasoch robia aj naše krásne roztlieskávačky

Krasokorčuliarske exhibície sú pravidelnou súčasťou domácich víťazných zápasov.

Ďakovačka našich hokejistov

Foto zo zápasov: svatostraka.com, @svatostraka TESNÁ PREHRA 3:2 BRATISLAVA CAPITALS V SKALICI

Hráči Bratislava Capitals tentokrát vycestovali na svoj zápas do slobodného kráľovského mesta Skalica. Napriek disciplinovanej hre Caps - bez vylúčenia jediného hráča, sme prehrali prvú tretinu gólom domácich 1:0. Gól v 12. minúte a 3. sekunde dal Dávid Okoličány. Na začiatku druhej tretiny sa hráčom Caps naskytla možnosť hrať presilovú hru. Túto presilovú hru sme ale nevyužili. Naopak v oslabení domáci strelili gól. Strelec gólu v prebiehajúcej 22. minúte a 5. sekunde - Daniel Štumpf. Výsledkom 1:0 pre domácich končí druhá tretina. Stav zápasu 2:0 pre Skalicu. V tretej tretine iskierku nádeje na výhru Caps vykresal v 52. minúte a 17. sekunde v presilovej hre Filip Surovka po asistenciách Dávida Buca a Róberta Vargu. Stav stretnutia sa znížil na rozdiel jediného gólu. O pár sekúnd domáci odpovedali gólom Daniela Štrumpfa. Na svetelnej tabuli svietil čas 52:26. Domáci viedli opäť o dva góly. Hráči Bratislava Capitals v čase 57:40 gólom Erica Sellecka po prihrávkach Mareka Slováka a Tibora Vargu znížili stav stretnutia na 3:2 pre domácich. Snaha hostí o vyrovnanie stavu zápasu vyšla naprázdno. Caps vyhrali síce tretiu tretinu 1:2, napriek tomu však celkový stav stretnutia skončil výsledkom 3:2 pre domácu Skalicu. Zostava Bratislava Capitals: Hráči: Peter Hamerlík, Matej Mega – Rayen Martinelli, Sebastián Hudec, Matej Bača, Ivan Jankovič, Vladimír Lukáčik, Matúš Juriga, Jakub Lopejský, Matúš Bodnár – Tibor Varga, Marek Slovák, Eric Selleck – Róbert Varga , Dávid Buc, Marcel Holovič – Denis Hudec, Martin Kalináč, Filip Surovka – Filip Vašaš, Erik Smolka, Patrik Danišovský. Hlavný tréner: Peter Oremus

07 POZVÁNKA NA ZÁPASY OKTÓBER 2019

Dátum a čas Miesto konania Domáci - Hosť

11.10.2019 - 17:30 hod. Zimný štadión Levice HK Levice - Bratislava Capitals

16.10.2019 - 18:30 hod. Zimný štadión Ondreja Nepelu Bratislava Capitals - MSHK Doxxbet Žilina

18.10.2019 - 18:30 hod. Zimný štadión Ondreja Nepelu Bratislava Capitals - MHK Dubnica nad Váhom

23.10.2019 - 18:30 hod. Zimný štadión Ondreja Nepelu Bratislava Capitals - HC Topoľčany

25.10.2019 - 18:30 hod. Zimný štadión Ondreja Nepelu Bratislava Capitals - HK Spišská Nová Ves

30.10.2019 - 18:00 hod. Zimný štadión Považská Bystrica HK ´95 Považská Bystrica - Bratislava Capitals

ZMENA PROGRAMU ALEBO MIESTA VYHRADENÁ. SLEDUJTE WEB WWW.CAPITAL.SK – SEKCIU ZÁPASY.

08 POZVÁNKA NA ZÁPASY NOVEMBER 2019

01. 11. 2019 - 18:00 hod. Zimný štadión Martin HK VITAR Martin – Bratislava Capitals

04. 11. 2019 - 18:30 hod. Zimný štadión Ondreja Nepelu Bratislava Capitals – HK Levice

13. 11. 2019 - 18:30 hod. Zimný štadión Ondreja Nepelu Bratislava Capitals – HK Skalica

15. 11. 2019 - 18:30 hod. Zimný štadión Ondreja Nepelu Bratislava Capitals – HK Gladiators Trnava

22. 11. 2019 - 18:00 hod. Zimný štadión Žilina MSHK Doxxbet Žilina – Bratislava Capitals

26. 11. 2019 - 17:00 hod. Zimný štadión Piešťany SR 18 – Bratislava Capitals

MHK Dubnica nad Váhom – Bratislava 27. 11. 2019 - 18:00 hod. Zimný štadión Dubnica nad Váhom Capitals

29. 11. 2019 - 18:00 hod. Zimný štadión Topoľčany HC Topoľčany – Bratislava Capitals

09 OBCHOD SO ŠPORTOVOU VÝŽIVOU ZA NAJLEPŠIE CENY

V predošlom vydaní našich novín sme začali so seriálom na pokračovanie o hokejových slangových výrazoch. V tomto čísle Vám prinášame jeho druhú časť.

BLAFÁK Ide typ zakončenia v hokeji, v ktorom sa hráč, väčšinou v samostatnom nájazde, pokúsi tesne pred bránkou „oblafnúť“ brankára a do protipohybu posunie hokejkou puk do forhendového alebo bekhendového zakončenia. Pre úspešné zakončenie blafáku je potrebné zvyčajne predviesť aj umenie v krátkom švihu, lebo brankári dokážu na útočiacu stranu presunúť chránič (napríklad ležmo alebo v pokľaku), niekedy aj ruku s lapačkou, resp. s vyrážačkou či hokejkou. Preto sa hokejisti často snažia pri blafáku puk nadvihnúť.

DRVIŤ Niekoho drviť znamená mať výraznú hernú prevahu nad svojim súperom. Drviť súpera však zákonite neznamená, že im tím strelil množstvo gólov. Naopak, stáva sa aj to, že ich tlak a séria šancí nemusia priniesť želaný výsledok a v konečnom dôsledku vyhrá súper. Používa sa aj výraz „drvivá prevaha“.

ZADOVKA Je to spôsob zakončenia, resp. prihrávky, pri ktorom hráč stojí otočený alebo natočený chrbtom k bránke, resp. k spoluhráčovi či pred zhlukom hráčov, pričom zakončí takmer výhradne bekhendom, alebo podobným spôsobom pošle od mantinelu puk spoluhráčovi.

SEMAFÓR Ide o zákrok hokejového brankára, ktorý vysunie lapačku a zmocní sa puku po strele hráča a má ho vlastnej moci. Semafor patrí k najefektívnejším zákrokom brankárov. Puk letí v dráhe priamo na bránu a zastaví ho až samotná lapačka brankára, ktorá smeruje oblúkovým pohybom smerom nahor. Brankári tento zákrok zväčša dotiahnu do dokonalého efektu, ruku nechajú o okamih dlhšie vysunutú v semaforovej polohe a potom s ňou spravia prudký demonštratívny pohyb.

11 SÚŤAŽE PRE NAŠICH FANÚŠIKOV

S hokejom v Bratislava Capitals ide ruka v ruke aj zábava a preto pre Vás pravidelne pripravujeme rôzne súťaže a aj sprievodné programy na domáce zápasy.

SÚŤAŽ O VEČERU S HOKEJISTOM Pravidelne môžete súťažiť o večeru s jedným z našich hokejistov. Jeho meno sa vždy dozviete na našich sociálnych sieťach, vždy pri zverejnení novej súťaže. Pochutnať si môžete s Vašim idolom v reštaurácii Le Torri v Bratislave.

SÚŤAŽ O LÍSTKY NA DOMÁCE ZÁPASY Radi by ste si prišli pozrieť nejaký zápas Bratislava Capitals bez toho, aby ste museli otvoriť peňaženku či použiť platobnú kartu? Čítajte ďalej...

AKO SA ZAPOJIŤ? Sledujte pravidelne naše sociálne siete, odpovedzte správne na otázku a najbližšie to môžete byť práve Vy, kto sa bude tešiť z večere s jedným z hokejistov z nášho tímu alebo z lístkov na niektorý zo zápasov Caps.

Údaje platné k 8. 10. 2019 VYSVETLIVKY:

PTS_AVG = priemer bodov FOWP = percentuálna # = číslo hráča G = góly na zápas úspešnosť vhadzovaní

+/- = súčet plusových a MIN = počet minút na Post = post hráča A = nahrávky mínusových bodov ľade