SZAKOSZTÁLYUNK KIEMELT TÁMOGATÓI (NEM A TAO-S SPORTTÁMOGATÁS ALAPJÁN):

Mottók: 1. "Laposan passzolj! 2. "Más csapatoknak elég, ha nyernek, de az nem ugyanaz: A labda bőrből van, a bőr tehénből, a tehén pedig füvet eszik, hiányzik az identitás, a végeredmény pedig a futball megcsúfolása. úgyhogy a labdának a füvön a helye!" ... van, ami fontosabb a győzelemnél, sokkal emlékezetesebb." 1988. Pisa (Olaszország), Carlos Dunga – Brazília 2011. Xavi - FC Barcelona

3. „Más kapus hasonló helyzetben elkezdte volna elrugdosni a labdát, ez azonban most semmi másra nem vezetett volna, csak arra, hogy a Real sarokba szorít minket. Inkább adja el a labdát még egyszer, de tartson ki saját játékstílusunk mellett, és segítsen hátulról építkezni.” - Josep Guardiola nyilatkozata a 2011.december 10.-ei „El Clásico” után (Real Madrid – Barcelona 1-3)

„Tartsd meg a labdát, légy türelmes, gondolkozz gyorsan, és keresd a rést” !(Andrés Iniesta)

Csapataink eredményei - 2017. március 27-től április 2-ig:

Felnőtt csapat (-’97) BLSZ felnőtt I. osztály, 21.forduló - 2017.04.01. 15.30 óra XVIII.Táncsics M.u.53., Pestszentimrei SK Sporttelep - füves nagypálya, 2x45 perc, 50 néző

Pestszentimrei SK - Új-Budai FC Voyage 1-1 (0-1) G: Földi Gólpassz, előkészítés: -

Horváth B. (7) – Barabási (5), Laki (5), Sajó (5), Pfeiffer (5) – Marton (5), Lukász (5), Gecse (5), Zana (5) - Németh (5), Földi (5) Cs: Sóvári, Surnyák (4) (Földi helyett a 67.percben), Jakab (5) (Zana helyett a 65.percben), Mensáros (-) (Lukász helyett a 86.percben)

Nagyon fontos mérkőzés várt ránk szombaton a Pestszentimre otthonában, hiszen ha sikerül nyernünk felzárkózunk az előttünk állóhoz, ha vereséget szenvedünk leszakadunk, a döntetlen pedig tulajdonképpen semmire sem jó.

Az első 10 perc a hazaiaké volt, de ez várható volt, mert hozzá vannak szokva a kemény, füves talajhoz, és a szűkebb pályához. Utána a félidő hátralévő részét tulajdonképpen kézben tartottuk, mi irányítottuk a játékot, ellenfelünk kontrákra rendezkedett be, és ebből lőttek is egy kapufát váratlanul, egy kiugratás utáni nagy helyzetből. Labdabirtoklási fölényben voltunk, viszonylag jól járattuk a labdát, nem engedtük rohanni az ellenfelet, és kialakítottunk pár helyzetet, de azok kimaradtak. A félidő utolsó percében azonban egy kapu előtti kavarodás után, a kipattanó labdát Földi szemfülesen a hálóba lőtte, így egygólos előnnyel vonulhattunk szünetre. (0-1) A második félidő első 20 perce ott folytatódott, ahol az első félidő abbamaradt, gyenge iram, labdabirtoklási fölény, kevés gólszerzési eséllyel. Egy kivétel azonban akadt, a 60.perc táján egy jobb oldali szöglet után Gecse maradt egyedül a hosszú oldalon, de elkapkodva a lehetőséget egyből lőtte el a labdát, mely a kapu fölött hagyta el a játékteret. Meccslabda lehetőség volt! Aztán elérkezett a 65.perc, amikor az ellenfél térfelének közepén Zanával szabálytalankodtak, aki pár perc ápolás után cserére kényszerült. A pontrúgást Lukász ívelte be, de laposan, amiből az ellenfél a kifejelt labdából egyből kontrát indított, melynek végén a harmadik kialakuló ziccer labdát értékesítették a fellazult, rendezetlen, vissza nem érő védelmünkkel szemben. Itt több hiba történt, egyrészt volt egy laposra sikeredett rossz beadás, másrészt az egyetlen egy hátul maradt biztosító ember, harmadrészt az ebből következően lemaradó visszaérkezők. 1-0-ás vezetésnél nem szabadott volna ennyi embernek felmenni fejelni, min. 3 biztosító embernek is hátul kellett volna ilyenkor maradnia, hiszen vezettünk!!! Ezután a mérkőzés számunkra könnyen felejthetővé vált, mert megszűnt a stabilitásunk, ellenfelünk legalább 5 ordító ziccert hagyott ki a mérkőzés végéig, Horváth B. bravúrjainak is köszönhetően. Szerencsére azonban gólt nem szereztek, és így tulajdonképpen örülhettünk az egy pontnak, a korábban biztosnak látszó 3 helyett!

Összegezve: Egy gyenge iramú meccsen győztes pozíciót engedtünk ki a kezünkből, de a végén összetehetjük a két kezünket, hogy egy ponttal gyarapodtunk. Magában az egy pont ezen a pályán nem negatívum, de ha a táblázat alapján tekintünk a mérkőzésre, akkor a döntetlennek nem örülhetünk!

14 FERENCVÁROSI FC 20 4 0 16 24 60 -36 12

15 MŰEGYETEMI FC 20 2 1 17 20 62 -42 0 (-7 pont) 16 INTER CDF SE (Kizárva) 0 0 0 0 0 0 0 0

Hajrá Új-Budai FC! Hajrá Tabán!

Edző: Kenyó Zoltán

. U19(’98/’99/’00) MLSZ U19 III. osztály Közép B. csoport, 21.forduló - 2017.04.02. 12.00 óra XI. Kánai út 2-4., Sport11 Sportcentrum - műfüves nagypálya, 2x45 perc, 40 néző

Budai FC-Tabáni Spartacus – FC Hatvan 3-1 (0-1) G: Bíró (2), Kiss D.

Orczy (8) - Panait (5), Molnár (6), Kovács (5), Vincze (6-2=4) - Radnó (7), Jobbágy (6), Gulyás (8) – Székely (6), Bíró (8), Plajner (5) Cs: Bátyi, Kiss D. (7) Hutter (6), Bebők (-), Budaházy (-)

Hatvan csapatát az ősszel könnyed játékkal győztük le, mostani, tavaszi összecsapásunk azonban kemény küzdelmet hozott.

A Hatvan csapata bátran és veszélyesen játszott, nagyon jó felfogásban kezdte a mérkőzést. Hamar helyzeteket dolgoztak ki, míg mi kerestük a játékunkat, még annak ellenére is, ha a labdabirtoklás talán a mi javunkra billent. Elmondható, hogy a mérkőzés első felében csak Orczy Kristófnak és az ellenfél hibáinak volt köszönhető, hogy nem kerültünk hátrányba. És bár többnyire úgy fogalmazunk, hogy a kimaradt helyzetek megbosszulják magukat, úgy tűnt, ez csak akkor igaz, ha saját csapatunkról van szó. A 42. percben ugyanis, akkor, amikor már mi is eljutottunk az ellenfél kapujáig a semmiből jött egy büntető, és ezzel hátrányban mehettünk a pihenőre. Mindezt úgy, hogy Plajner Ákos sérülése miatt már egy kényszerű cserén is túl voltunk. A félidőben a motiválásra fektettem nagy hangsúlyt, amelynek eredményeképp magas hőfokon, és hihetetlen akarással kezdtük meg a második félidőt. Bár az első percben volt egy veszélyes hatvani indítás, utána sorra alakítottuk ki a helyzeteket, amelyek közül végül egyet Kiss Dávid fejjel használt ki. Az egyenlítés még jobban felpörgette a fiúkat, és bár a kapussal szembeni helyzeteket kihagytuk, Bíró Boti klasszis szabadrúgásgólt szerzett, így az előny negyed óra elteltével nálunk volt. Ekkor nyugtattam a fiúkat, mert az ellenfél veszélyesen kontrázott, de mi nagyon akartuk a 3. gólt. Többször át is rohantak rajtunk, melyekből gólban nem, de kiállításban mérhető előnyt szereztek, miután Vincze Ádi megkapta 2. sárgáját is. Ekkor nagyon nehéz helyzetbe kerültünk, az ellenfél visszajött a mérkőzésbe, de ennek ellenére is voltak helyzeteink. Végül Bíró Boti újabb szabadrúgása eldöntötte a mérkőzést. Az utolsó negyed órában azért még kellettek Orczy bravúrok, de végül magabiztosan gyűjtöttük be a három pontot.

Összességében kijelenthető, hogy a Hatvan gárdája sokat fejlődött az őszi bajnoki óta, az első félidőben nagyon jól játszottak, nehezen adták meg magukat, így rendkívül értékes három pontot szereztünk. A győzelem remélhetőleg feledteti az elmúlt két meccs nehézségeit, és tökéletes alapul szolgál a Cegléd elleni rangadó előtt.

MLSZ IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG U-19 III.oszt. Közép B. csoport

Csapat M Gy D V Lg Kg Gk P 1 CEGLÉDI VSE 20 16 1 3 68 22 46 49 2 MEZŐKÖVESD ZSÓRY SE 19 14 0 5 73 38 35 42 3 BUDAI FC-TABÁNI SPARTACUS 19 14 0 5 59 26 33 42 4 UTE U-18 20 12 3 5 59 24 35 39 5 JÁSZBERÉNYI FC 19 12 1 6 66 34 32 37 6 BSE PALÓC FARKASOK UPE 20 9 2 9 66 59 7 29 7 GÖDÖLLŐI SK 20 9 1 10 46 52 -6 28 8 BKV ELŐRE SC 19 8 3 8 52 46 6 27 9 FC HATVAN 19 8 0 11 41 54 -13 24 10 ESMTK 18 7 3 8 42 43 -1 24 11 PÉNZÜGYŐR SE 17 6 3 8 37 45 -8 21 12 EGER SE 20 5 3 12 43 69 -26 18 13 GYÖNGYÖSI AK 19 4 4 11 37 60 -23 16 14 SZENT ISTVÁN SE-OTP BANK 20 4 3 13 26 51 -25 15 15 FERIHEGY VECSÉS 19 2 1 16 28 120 -92 7

Hajrá Budai FC! Hajrá Tabán!

Edző: Molnár Jenő és Fodor Tamás

U18(’99/00) MLSZ U19 III. osztály Közép-nyugati csoport, 19.forduló - 2017.03.29. 17.00 óra Székesfehérvár, Pálya u.1., Főnix Park Sportcentrum - műfüves nagypálya, 2x45 perc, 30 néző

Főnix Gold FC - Budai FC-Tabáni Spartacus U18 3-0 (2-0) G: -

Bátyi (7) – Panait (6), Radnó (7), Somogyi (5), Vincze (7) – Lovass (7), Hutter (6), Jobbágy (7) – Bíró (7), Budaházy (6), Bebők (6) Cs: Orczy (6), Horváth (5)

A 2016/17-es szezon első igazi rangadójához érkeztünk, idegenbeli pályán, a Főnix Gold ellen léphettünk pályára Székesfehérváron. A tavalyi idényben elég parázs mérkőzést játszottunk ellenük, de akkor nem sikerült itthon tartanunk a 3 pontot, hiszen a végeredmény döntetlen lett, bár mindkét gólját büntetőből szerezte a vendégcsapat.

A mérkőzés a várakozáshoz híven nagyon nagy tempóban kezdődött és egy gyors labdaszerzést követően sikerült is az első percben helyzetet kialakítanunk, amiből sajnos nem sikerült betalálnunk. Fegyelmezetten és rendezetten visszaálltunk a megbeszélteket tartottuk így nem jutott el ellenfelünk a kapunkig az első 20 percben. A labdát többet birtokolták a hazaiak, de igazán veszélyes helyzeteink mégis nekünk voltak a labdaszerzéseket követően, de ezek a ziccerek sorra kimaradtak. Sajnos a kihagyott helyzetek meg is bosszulták magukat, a 33. percben egy jobb oldali támadást követően, eltolódott a védelmünk és a fehérváriak kihasználták a hibánkat. A továbbiakban is mi dolgoztunk ki helyzeteket, de pontatlanok voltunk a kapu előterében az első félidő hátralévő idejében, a hazaiak pedig egy újabb hibánkat kihasználva növelték előnyüket. A szünetben cserére kényszerültünk egy sérülést követően, Lovass egy ütközést követően nem tudta folytatni tovább sajnos. Ekkor nem dőlt még el a mérkőzés, további lelkesedésre buzdítottam a csapatot, illetve hinnünk kellett abban, hogy megtudjuk fordítani a rangadó állását. A hazaiak eléggé visszaálltak a folytatást követően és hosszú labdákkal operáltak, az egyébként nagyon rövidre sikerült pályán. Sorra végeztük el a szabadrúgásokat, de nem tudtunk betalálni, rögzített szituációból sem. Ahogy pedig az idő telt, egyre görcsösebbek és pontatlanabbak lettünk és újra jött a védelemben a hiba, és megkaptuk a harmadik gólunkat is, amivel be is állt a végeredmény.

Összegezve a mai mérkőzést, talán ha holnap estig játszunk, sem sikerült volna betalálnunk az ellenfél kapujába, így pedig nem lehet mérkőzést nyernünk. Nagyon sok volt a hiányzó erre a szerdai mérkőzésre, ezt pedig nem bírta el a csapat. A mutatott játék alapján többet érdemeltünk volna, de a helyzeteinket rendre kihagytuk. Nagyon szoros a tabella első fele, semmi sincs még veszve számunkra, tovább küzdünk a céljainkért!

MLSZ IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG U-19 III.oszt. Közép-nyugati csoport

A bajnokság állása a 19. forduló után:

Csapat M Gy D V Lg Kg Gk P 1 DUNAÚJVÁROS PASE AKADÉMIA 17 15 1 1 128 12 116 46 2 FŐNIX-GOLD FC 18 11 3 4 92 22 70 36 3 CSEPEL FC SE 18 11 3 4 74 16 58 36 4 SZIGETSZENTMIKLÓS 18 11 3 4 87 32 55 36 5 ZEUSPORT HOLLER UFC 18 11 3 4 56 32 24 36 6 DUNAHARASZTI MTK 18 11 2 5 70 38 32 35 7 BUDAI FC-TABÁNI SPARTACUS U-18 18 11 1 6 108 35 73 34 8 SZÁZHALOMBATTAI VUK SE 18 9 3 6 68 46 22 30 9 DIÓSD 18 9 1 8 48 29 19 28 10 TAKSONY SE 18 4 4 10 42 44 -2 16 11 GÁRDONY-AGÁRDI GYÓGYFÜRDŐ 17 4 1 12 32 61 -29 13 12 MARTONVÁSÁR MUSTANG 18 3 1 14 26 104 -78 10 13 IKARUS-MAROSHEGY 17 1 0 16 13 210 -197 3 14 ÉRDI VSE 17 0 0 17 15 178 -163 0

Edző: Fodor Tamás és Molnár Jenő

U17(’01) MLSZ U17 III. osztály Közép B. csoport, 21.forduló - 2017.04.02. 10.00 óra XI. Kánai út 2-4., Sport11 Sportcentrum - műfüves nagypálya, 2x45 perc, 50 néző

Budai FC-Tabáni Spartacus – FC Hatvan 5-2 (3-2) G: Fülöp (2), Budai (2), Zalaváry

Daradics (5) – Dzimba (5), Soóky (6), Nagy (6), Veress (6) – Schuszter (6), Dudás (5), Baráth (6) – Fülöp (7), Tóth (6), Budai (6) Cs: Abaházi (6), Boksay (5), Medgyesi (5), Kovács (-), Zalaváry (5)

Egy újabb hazai mérkőzés elé néztünk, ahol a tabella legvégén lévő ellenfelünket fogadtuk. Az első mérkőzésen, amikor Hatvanba utaztunk, ellenfelünk sok sérüléssel és betegséggel küzdött, ellenállást nem tanúsítottak akkor. Most tudtuk, hogy mérkőzések óta nincsenek létszámproblémáik és azt is tudtuk, hogy képesek megnehezíteni ellenfeleik dolgát. Így azzal a mentalitással mentünk bele a mérkőzésbe, hogy jól kell játszanunk, ne érjen minket meglepetés.

Sajnos az elején mégis figyelmetlenek voltunk, így kétszer elpasszoltuk magunkat saját térfelünkön, amiből leindított minket ellenfelünk.Ezután sikerült csak átvenni a kontrollt a mérkőzés felett, azonban benne volt az ellenfél veszélyes ellentámadásaiban a gólveszély. Szerencsére egyre koncentráltabbak voltunk, így több gólt nem kaptunk ezekből. A második félidőben lezártuk a mérkőzést, így ismét hasznos tapasztalatokat szereztünk.

Összegezve: Voltak játékosaink, akiknek nehezebb volt a lábuk, azonban fontos, hogy a következőkben minden ellenfelet maximális komolysággal kezeljünk, hogy ne érjen minket meglepetés. Szerencsére ezt a fiúk jól reagálták le, ennek köszönhető végül a stabil, 5 rúgott gól, amiből több is lehetett volna a második félidőben. Tanulságos mérkőzés volt, ismét tudtunk előre lépni, hiszen kijöttek a taktikai és technikai erősítendő elemek. Ezeket legközelebb már nem hibázzuk el.

MLSZ IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG U-17 III.oszt. Közép B. csoport

Csapat M Gy D V Lg Kg Gk P 1 ESMTK 18 16 0 2 90 22 68 48 2 BUDAI FC-TABÁNI SPARTACUS 19 14 2 3 82 21 61 44 3 JÁSZBERÉNYI FC 19 13 1 5 73 22 51 40 4 MEZŐKÖVESD ZSÓRY SE 19 11 4 4 55 33 22 37 5 PÉNZÜGYŐR SE 17 12 0 5 56 35 21 36 6 CEGLÉDI VSE 20 10 4 6 57 35 22 34 7 UTE U-16 20 10 1 9 52 41 11 31 8 FERIHEGY VECSÉS 20 9 3 8 51 47 4 30 9 BKV ELŐRE SC 19 9 2 8 59 36 23 29 10 GÖDÖLLŐI SK 20 9 1 10 40 76 -36 28 11 GYÖNGYÖSI AK 19 7 1 11 50 67 -17 22 12 EGER SE 20 6 2 12 40 57 -17 20 13 BSE PALÓC FARKASOK UPE 20 4 0 16 30 65 -35 12 14 SZENT ISTVÁN SE-OTP BANK 19 2 0 17 25 110 -85 6 15 FC HATVAN 19 1 1 17 31 124 -93 4

Edző: Helm András és Németh Barnabás

U16(’01) MLSZ U17 III. osztály Közép-nyugati csoport, 19.forduló - 2017.04.01. 13.00 óra Székesfehérvár, Pálya u.1., Főnix Park Sportcentrum - műfüves nagypálya, 2x45 perc, 40 néző

Főnix Gold FC - Budai FC-Tabáni Spartacus U16 1-1 (0-1) G: Kiss G.

Monori (-) – Dévai (6), Légrádi (6), Nagy (6), Czika (7) – Deésy (7), Baráth (6), Kiss (7) – Fülöp (5), Makács (8), Boros (6) Cs: Budai (5), Schuszter (6), Abaházi (6), Farkas (7)

Ebben a fordulóban a velünk azonos pontszámmal 2.helyezett, 2000-es játékosokból álló Főnix Goldhoz látogattunk, a régi királyi városba, Székesfehérvárra.

Az első 10 percben védekezési hiba miatt a hazai csapat a saját térfelén tudott passzolgatni, de a támadó zónában nehezen jutatták be a labdát. Mikor a védekezésünk feljavult az ellenfél felívelésekre kényszerült, amiket nagy százalékban mi tudtunk megszerezni, és támadást kezdeményezni. A játék tempója jó volt, mindkét csapat részéről. A játék folyamatosságát azonban sajnos több keményebb fault is megakadályozta. A hazai csapat is igyekezett a saját elképzelését játszani. Labdaszerzés után a mi játékunk is megfelelő volt, de a labdabirtoklást nagyobb mértékben kell erőltetni, akkor is, ha a védelem mögött nagy területek vannak. A játékunk 15 percig túlságosan is direkt volt. A második félidőben már több helyzetünk volt, de nem tudtuk azokat értékesíteni, míg az ellenfél egy pontrúgást követő kavarodásból egyenlített.

Összegzés: Egy zaklatott rangadón vagyunk túl. A mérkőzés képe alapján jogos volt a döntetlen. Sajnos ezek a mérkőzésen is faltok következtében sérült játékosaink száma bővült. Ha a játék tempóját jó ütemekben lelassítottuk volna a győzelmet is meg tudtuk volna szerezni. Gratulálok a Csapatnak!

MLSZ IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG U-17 III.oszt. Közép-nyugati csoport

Csapat M Gy D V Lg Kg Gk P 1 DUNAÚJVÁROS PASE AKADÉMIA 18 17 1 0 96 9 87 52 2 FŐNIX-GOLD FC 18 15 1 2 78 10 68 46 3 BUDAI FC-TABÁNI SPARTACUS U-16 18 15 1 2 76 18 58 46 4 CSEPEL FC SE 18 12 2 4 49 17 32 38 5 DIÓSD 18 11 1 6 57 33 24 34 6 SZIGETSZENTMIKLÓS 18 10 2 6 45 28 17 32 7 ÉRDI VSE 18 7 2 9 48 35 13 23 8 ZEUSPORT HOLLER UFC 18 7 1 10 42 41 1 22 9 SZÁZHALOMBATTAI VUK SE 18 7 1 10 30 63 -33 22 10 TAKSONY SE 18 4 2 12 18 57 -39 14 11 MARTONVÁSÁR MUSTANG 18 4 1 13 20 78 -58 13 12 GÁRDONY-AGÁRDI GYÓGYFÜRDŐ 18 3 3 12 30 91 -61 12 13 IKARUS-MAROSHEGY 18 2 1 15 17 70 -53 7 14 DUNAHARASZTI MTK 18 2 1 15 27 83 -56 7

U15(’02) MLSZ U15 II. osztály Közép A. csoport, 21.forduló - 2017.04.01. 9.00 óra IV.Tábor u.16-18., régi Chinoin Sporttelep - műfüves nagypálya, 2x40 perc, 50 néző

Újpest FC - Budai FC-Tabáni Spartacus 5-3 (3-1) G: Jancsó (2), Bartos

Fábián (3) – Hatvany (5), Kovács (4), Gulyás (7), Knódel (4) – Csányi (6), Némethy (6), Terjék (6) – Szél (7), Bartos (6), Horváth (6) Cs: Hutter, Jancsó (7), Kádár (6)

Mérkőzéselemzés: Bolondok napján, április 1-én az Újpest FC elleni rangadónkat játszottuk idegenben, és tudtuk, hogy csapatunk védelmére nagy feladat hárul majd, a remek támadósorral rendelkező ellenfelünk megállításához.

A mérkőzés elején érezhető volt, hogy mindkét csapat győzelemre játszik, ami be is bizonyosodott, hiszen 10 perc leforgása alatt megtörtént az első gólváltás. Az 4. percben egy oldalszabadrúgást követően az Újpest megszerezte a vezetést, majd Bartos révén egyenlítettünk. A gólunk után 10 percig teljesen domináltuk a mérkőzést, ahol több helyzetünk is volt az előny megszerzéséhez, de a ziccerekben mindig hiányzott az a kis koncentráció, ami a gólszerzéshez kellett volna. A 20. perctől kiegyenlítetté vált a játék, és a 23. percben egy átlövés után hátrányba kerültünk. A gól nem viselte meg a csapatot, és újabb lehetőségeink voltak a gólszerzésre, de egyenlítés helyet újra gólt kaptunk a 33. percben, mely a félidő hajrájában komoly gondot jelentet márt lelki oldalon fiainknak. A második játékrészre úgy mentünk ki, hogy hittünk a fordítás lehetőségében, de azt is tudta mindenki, hogy egy esetleges bekapott gól megpecsételheti a sorsunkat. Fiaink óriási offenzívát indítottak a győzelem megszerzése érdekében, melynek eredményeként odanyomtuk ellenfelünket a saját kapujához, akik ennek hatására csak a kontrákra rendezkedtek be. Támadásbeli fölényünk nyomasztó volt, de ellenfelünk szervezett védekezése, és önfeláldozó mentései következtében nagyon nehezen jutottunk el komoly helyzetekig. Dominanciánk rengetek lövési lehetőségben, és sok szögletben, oldalszabadrúgásban nyilvánult meg, de gólt csak a 62. percben szereztünk Jancsó révén. Szerencsétlenségünkre, szinte a középkezdés után újabb gólt kaptunk, majd hiába alakítottunk ki újabb lehetőségeket, és harcoltunk ki szögletet, szabadrúgást, a 72. percben megszerezte ellenfelünk az 5. találatát, amire Jancsó még válaszolt ugyan egy fejes góllal, de már nem tudtunk közelebb kerülni az egyenlítéshez.

Összegzés: Az 5-3-as végeredménynél sokkal nagyobb szomorúságot az jelentette, hogy a mérkőzés 50. percében Némethy Martin elülső térdszalag szakadást szenvedett, mely hír a hétfői edzésen mindenkit nagyon megrázott, és ezúton is mielőbbi felépülést kívánunk Martinnak. A mérkőzés lezárásával kapcsolatban még egy gondolat. A mérkőzés nagy értéke az volt, hogy a hátrány ellenére végig hittünk a fordítás lehetőségében, és a 72. percig esélyünk volt minimum az egyenlítésre. A hibáinkból tanulunk, és a következő bajnokin, hazai pályán ismét a győzelemért lépünk majd pályára a Vác ellen!

MLSZ SERDÜLŐ BAJNOKSÁG U-15 II.oszt. Közép A.csoport

Csapat M Gy D V Lg Kg Gk P 1 BUDAI FC-TABÁNI SPARTACUS 19 15 3 1 71 22 49 48 2 ÚJPEST FC 18 15 0 3 91 25 66 45 3 SZOLNOKI MÁV UP. FC 18 14 2 2 72 20 52 44 4 VÁC VÁROS LSE 17 14 2 1 57 10 47 44 5 III. KER. TVE 17 9 5 3 52 20 32 32 6 SOROKSÁR SC 16 9 2 5 49 26 23 29 7 REAC SPORTISKOLA SE 18 8 2 8 59 35 24 26 8 ANGYALFÖLDI SI DSE 19 8 1 10 32 57 -25 25 9 GOLDBALL `94. FC SE 18 7 2 9 31 31 0 23 10 ESMTK-CSHC `94 SE 18 5 1 12 25 57 -32 16 11 GLORIETT SE 16 4 2 10 19 61 -42 14 12 MONORI SE 18 3 1 14 17 66 -49 10 13 TFCE Tatabánya 19 2 1 16 28 70 -42 7 14 FC DABAS 19 0 0 19 7 110 -103 0 15 MÉSZÖLY FOCISULI SE (Kizárva) 0 0 0 0 0 0 0 0

Edző: Helm Tamás

Újpest FC - Budai FC-Tabáni Spartacus 2-2 (1-0) G: Schiszler (2)

Őri (7) – Mag (5), Mészáros (7), Polgárdi (7), Lakatos (7) –Béres (7), Kubitsch (7), Székely Benedek (5) – Tóth (6), Schiszler (7), Kálmán (6), Cs: Demeter (5), Ötves (5), Székely Botond (-), Péteri, Kralicsek

Újpesten játszottunk a hétvégén. Őszi győzelmünk után várható volt, hogy megpróbálnak visszavágni, ezért kemény rangadóra számíthattunk.

A mérkőzés elején kiegyenlített játék folyt, rövid támadásokat vezettünk. Sok volt a labdabirtoklás váltás, indítgatás, labdavesztés, ezért csapongó volt a játék képe. Az Újpest jött ki jobban ebből, mert egy támadásukat góllal tudták befejezni. Nem érdemtelenül, hiszen több akciót vittek végig a pályán. Mi lassan, kevés mozgással és idegesen, pontatlanul játszottunk. Helyzetünk így is akadt, de hátrányba kerültünk a szünetre. Sikerült rendezni magunkat, sokkal jobban mentünk ki a második játékrészre. Végig nyomtunk a második játékrészben, és nehezen de sikerült fordítani két parádés találattal. Sajnos az egész mérkőzés hangulatára jellemző idegeskedés, mely a végig, a vezetés birtokában is megmaradt. Feleslegesen eladott labdával adtunk esélyt, nem birtokoltuk nyugodtan a labdát, ezér ellenfelünk egyenlítő gólja rendkívül bosszantó volt az utolsó percben!

Összegezve: Nem a legjobb arcunkat mutattuk ezen a délelőttön, mégis meg tudtuk fordítani az eredményt. Sajnálom, hogy a végén nem voltunk higgadtak, tartottuk meg a labdát. Sokba került nekünk egyenlőre ez az elkerülhető feszültségekkel tarkított mérkőzés, de megyünk tovább, a céljaink elérése érdekében!

MLSZ SERDÜLŐ BAJNOKSÁG U-14 II.oszt. Közép A.csoport

Csapat M Gy D V Lg Kg Gk P 1 GOLDBALL `94. FC SE 18 16 0 2 128 18 110 48 2 BUDAI FC-TABÁNI SPARTACUS 18 15 2 1 85 12 73 47 3 ANGYALFÖLDI SI DSE 19 14 2 3 80 23 57 44 4 VÁC VÁROS LSE 17 12 2 3 63 19 44 38 5 ÚJPEST FC 18 11 2 5 54 26 28 35 6 GLORIETT SE 17 8 3 6 40 25 15 27 7 SZOLNOKI MÁV UP. FC 18 8 2 8 35 31 4 26 8 TFCE Tatabánya 19 8 1 10 33 45 -12 25 9 ESMTK-CSHC `94 SE 18 8 1 9 29 57 -28 25 10 SOROKSÁR SC 16 6 1 9 37 51 -14 19 11 MONORI SE 18 4 0 14 16 65 -49 12 12 III. KER. TVE 17 3 2 12 29 91 -62 11 13 FC DABAS 19 1 2 16 19 79 -60 5 14 REAC SPORTISKOLA SE 18 1 0 17 13 119 -106 3 15 MÉSZÖLY FOCISULI SE (Kizárva) 0 0 0 0 0 0 0 0

Edző: Kiss Zoltán

U15/14 (’02/’03) BLSZ U15 1.csoport , 15.forduló - 2017.04.01. 15.00 óra XI. Kánai út 2-4., Sport11 Sportcentrum - műfüves nagypálya, 2x40 perc, 50 néző

Budai FC-Tabáni Spartacus – Ferencvárosi FC 5-0 (1-0) G: Krajcsovics-Vári (3), Szilvási (2)

Vincze (7) – Simon (7), Rosdy D. (7), Gáspár (7), Végh (7) – Jónás (7), Sztojanov (7) – Gubányi-Kléber (7), Varga (7), Szilvási (8), - Krajcsovics-Vári (8) Cs: Markovits (7), Zalaváry D. (7), Bodor M. (7), Thorpe (7), Kerényi (-), Árpád (-)

Harmadik bajnoki mérkőzésünket hazai pályán játszottuk a Ferencvárosi FC ellen.

Az első percben egy harcos labdaszerzésnek köszönhetően nagyon gyorsan vezetést szereztünk. Kicsit túlságosan megnyugtatta a csapatot ez a hirtelen jött gól. A játékunk akadozott, kapkodtunk, emellett nagyon sok labdát eladtunk. Nem volt meg a kellő türelem a támadásvezetéseinkben. Szerencsére hátul stabilak voltunk, így az ellenfél csak rögzített szituációk után tudott minket zavarba hozni. Az első félidő inkább a küzdelemről szólt, sok labdavesztés jellemezte mindkét csapatot ebben a 40 percben. A második félidőt ugyanúgy kezdtük, mint az elsőt, az első percben megdupláztuk az előnyünket. Innentől kezdve már csak az volt a kérdés, hogy milyen arányú lesz a győzelmünk. Az ellenfelünk elfáradt, és fel is adta azt a küzdőszellemet, ami az első játékrészben jellemezte. Több szép akciót is vezettünk a második félidőben, ezekből még háromszor sikerült betalálnunk, így ismét egy nagyarányú győzelmet arattunk hazai pályán.

Összességében jobban tetszett a játékunk, mint a legutóbbi bajnokin, viszont még mindig messze van attól, amit az RTK ellen mutattunk. Kiemelendő, hogy nem kaptunk gólt, hátul nagyon jól segítettük ki egymást!

BLSZ SERDÜLŐ BAJNOKSÁG - U-15

A bajnokság állása a 15. forduló után:

Csapat M Gy D V Lg Kg Gk P 1 FC BUDAPEST 12 11 1 0 106 4 102 34 2 ÚJPEST FC 13 10 0 3 127 23 104 30 3 TESTVÉRISÉG SE 13 9 1 3 55 26 29 28 4 GOLDBALL `94. FC 11 8 2 1 65 11 54 26 5 BUDAI FC-TABÁNI SPARTACUS 13 8 0 5 41 25 16 24 6 RTK-VASLÓ 11 5 1 5 43 58 -15 16 7 TÁRNOK BOLHA 13 3 1 9 27 50 -23 10 8 FERENCVÁROSI FC 12 3 0 9 26 96 -70 9 9 KŐBÁNYÁÉRT 8 2 1 5 25 43 -18 7 10 ÚJPEST SC 14 1 1 12 25 136 -111 4 11 BUDAKALÁSZI MSE 10 1 0 9 18 86 -68 3 12 SZE-FI (Kizárva) 0 0 0 0 0 0 0 0

Edző: Kukorelli András

U 9(’08/’09) OTP-MOL Bozsik Gyermektorna Program, Kelen SC Alközpont, 1. tavaszi fesztivál - 2017.04.02. 11.00 óra XI. Hunyadi M. út 56., Kelen SC Sporttelep – 40x20m-es műfüves kispálya, 3x2 m-es kapuk, 1+4 fő; 1x20 perc, 50 néző

A fesztiválon résztvevő keret: Gyurkovics Marcell, Mátyássy Lázár, Huszár Botond, Krajcsovics Dénes, Jókai Tibor, Schell Rudolf, Guszlev Soma, Sztankóczy Gáspár, Sztankóczy Sámuel, Zsuffa Zsombor, Sinka Benjámin

Mérkőzések, A.csoport: Kelen SC II.- Budai FC-Tabáni Spartacus I. 0-6 G: Sinka (3), Sztankóczy Sámuel , Zsuffa, Huszár

Kelen SC I. - Budai FC-Tabáni Spartacus I. 2-1 G: Sztankóczy Sámuel

Budafoki LC I. - Budai FC-Tabáni Spartacus I. 1-3 G:Sztankóczy Sámuel (2), Huszár

Budafoki LC II. - Budai FC-Tabáni Spartacus I. 1-2 G:Sztankóczy Sámuel, Sinka

A mérkőzések eredményei összesítve: 4 3 - 1 12-4

Mérkőzések, B.csoport: Budai FC-Tabáni Spartacus II. - Nagytétény SE 0-3 G: - Margitsziget FC- Budai FC-Tabáni Spartacus II. 3-0 G: Mátyássy (2), Jókai

Budatétény SE - Budai FC-Tabáni Spartacus II. 1-2 G: Jókai (2)

Budai FC-Tabáni Spartacus II. – Szent István SE 2-1 G: Krajcsovics (2)

A mérkőzések eredményei összesítve: 4 3 - 1 7-5

Összegzés: Az elmúlt hétvégén az U9-es csapatunkkal, a tavaszi szezon első OTP Bank Bozsik fesztiválján vettünk részt, mely a Kelen SC rendezésében zajlott. Gyermekeinket két csapattal indítottuk, hogy mindenkinek tudjunk megfelelő játék lehetőség biztosítani. Kis Zoltán szekció vezető, és edző segített a két csapat közti koordinálásban, ami nagyon nagy segítség volt a mérkőzésekhez. Ő általa tudott jól működni, hogy a két külön pályán zajló mérkőzéseken a „meccselések” gördülékenyen mentek. A játék idő 4x20 perc volt, amit a gyerekeink nagyon élveztek, a torna végére kellő képen el is fáradtak. Az időjárás is kedvezett, remek napsütéses időben, izgalmas hangulatban játszottuk a mérkőzéseket. Mind két csapatban voltak kiemelkedő teljesítmények, melyek közül most két játékosunk kaphatott oklevelet, Sinka Benjámin, és Krajcsovics Dénes. Gratulálunk nekik. Ezen kívül még voltak remek egyéni teljesítmények is. A mérkőzéseken az egyéni megoldások dominálnak, de időnként szép összjátékot is láthattunk. A játékunk még nem teljesen folyamatos, de ez majd alakul. Játékunkon még gyorsítani kell, mert időnként elkényelmesedve cselekszünk. Összességében ügyesek voltak a fiúk, csak így tovább! 

Edző: Miták Pál

U 7(’10+) OTP-MOL Bozsik Gyermektorna Program, Kelen SC Alközpont, 1. tavaszi fesztivál - 2017.04.02. 11.00 óra XI. Hunyadi M. út 56., Kelen SC Sporttelep – 30x15m-es füves kispálya, 3x2 m-es kapuk, 3:3 ellen ; 1x10 perc, 100 néző

A fesztiválon résztvevő játékosok: Hajas Vince, Horváth Simon, Jaksi Máté, Krajcsovits Botond, Sinka Boldizsár

A Budai FC-Tabán Spartacus játékosai sziporkázó napsütésben kezdhették meg a 2017-es Bozsik szezont. Az őszi tornákhoz képest annyi változás volt, hogy a játékpályák mellett voltak olyan állomások, melyek egy edzésgyakorlatnak feleltek meg. (Pl. Vonaljáték, 1:1 elleni párharc).

Összegezve: A srácok nagy lelkesedéssel, és kedvvel vetették bele magukat a különböző játékos feladatokba. Felmerték vállalni a cseleket, ha labdavesztés volt, azonnal visszatámadtak, és paradés gólokkal örvendeztettek minket. Egymást bíztatva hozták a meccseket, többször túlerőben lévő ellenfél ellen is bátran, ügyesen játszva nyerték a meccseket. Amit kiemelnék: agilitás és bátor hozzáállás volt látható minden csapat ellenében. A vonaljátéknál egy-két igazán szép összjátéknak is szemtanúi lehettünk. Ebben a korosztályban az egyéni képességek fejlesztésén van a hangsúly, és úgy gondolom, hogy sokat fejlődtek a fiúk technikailag az őszhöz képest. Természetesen minden területen előre kell lépni, de én most a kommunikációra hívnám fel a figyelmet. Külön kiemelném Hajas Vincét és Horváth Simon, akik most mutatkoztak be a Budai FC színeiben mérkőzésen, tornán. Nagyon elégedett voltam mindenkivel! A nap egyetlen negatívuma, hogy Simi, és Vince más kisfiúkkal kerültek össze egy csapatba, és ezt Simi nehezen viselte. Elnézést kérek a kellemetlenségekért, máskor igyekszem jobban lereagálni az ehhez hasonló szituációkat, és látva az új rendszerű fesztivál menetét, előre egyeztetek a szervezőkkel!

Edző: Tóth Vince