L-aţi văzut azi pe Cristi Tănase astăzi , cred că fundașul dreapta de la Sepsi îl visează, nu știu cum doarme la noapte , team-manager Academica Clinceni SPO R T O frază cât o știre Academica Clinceni, revelația  Partida CSM Reșița - Concordia Chiajna, programată sâmbătă, 31 noiembrie, de la ora ultimelor două etape din 11:00, a fost amânată din cauza unui focar de COVID-19 în cadrul În ultimele două clubului reșițean și se va disputa meciuri, cel cu pe 11.11.2020, de la ora 14:00.  Conducerea CFR Cluj au Universitatea Craiova și acuzat arbitrajul din meciul cu cel cu Sepsi, Academica Gaz Metan, reclamând 3 penalty- uri neacordate și neacordarea „a rupt”, efectiv, „gura unui gol valabil marcat de Vali târgului”. Două victorii Costache, iar drept urmare care fac din echipa echipa nu se va prezenta la partida cu FC Argeș, în semn de ilfoveană o pretendentă protest. serioasă la calificarea în  Mihai Costea (foto) s-a play-off. antrenat în ultima lună cu Chindia Târgoviște și, chiar dacă nu a Nu același lucru se poate spune despre „colega” din Vo- luntari, care a intrat într-o pasă neagră din care nu pare să iasă prea curând și a „bifat” în ulti- ma etapă cea de-a treia înfrân- gere la rând. Sosirea la echipă a celor trei „veterani” ex-steliști, Gardoș, Rusescu și Tănase, se dovedește una de bun augur, aceștia având jucat niciun meci oficial în acest evoluții din ce în ce mai bune. an, se pare că l-a convins pe Meciul de pe teren propriu cu Emil Săndoi și va semna cu Sepsi OSK o dovedește din plin, gol pentru ilfoveni în minutul 15, După pauză, Cristi Tănase tică, credeți-mă. Niște băieți Chindia Târgoviște, în perioada partidă în care Tănase și Ruses- după ce a scăpat spre poarta lui și-a mai încercat odată norocul modești, care muncesc foarte următoare. cu au fost piua-ntâi. Niczuly și l-a executat pe acesta la poarta lui Sepsi, dar Niczuly mult la antrenamente.  Astra Giurgiu a anunțat oficial Astfel, Academica Clinceni cu un șut pe jos. a ieșit și l-a blocat excelent pe L-ați văzut azi pe Cristi Tă- transferul atacantului israelian a mai obținut o victorie impor- În minutul 29, Cristi Tănase fostul campion al României cu nase, cred că fundașul dreap- Shlomi Azulay, care a evoluat tantă, într-o confruntare în ca- a centrat în careu după o acțiune FCSB. ta de la Sepsi îl visează, nu știu pentru Beitar Jerusalim Macabi re elevii lui au pre- personală, dar Chuncukov și Ru- Golofca putea reduce din cum doarme la noapte”, a de- Haifa, Hapoel Tel Aviv, Bnei stat un joc excelent și au domi- sescu nu au putut trimite în diferență în minutul 74, după clarat Paraschiv după victoria Sakhnin și a marcat 48 de goluri nat meciul. poartă. ce a trecut de trei adversari, cu Sepsi. în 197 de partide. Prin urmare, Academica Același Rusescu putea în- dar Vâlceanu a fost atent și a Clinceni s-a impus pe teren pro- scrie primul gol în tricoul ilfove- respins în corner. FC Voluntari, priu cu 2-0 în fața celor de la nilor în minutul 40, din penalty, S-a terminat 2-0 pen- la a treia înfrângere CLASAMENT Liga 1 Sepsi, și a ajuns la a doua vic- dar execuția sa a fost parată de tru Clinceni, care urcă pe lo- torie la rând în campionat, după Niczuly. A făcut-o, însă, trei mi- cul cinci, cu 13 puncte, la două FC Voluntari nu reușește cea de la Craiova. nute mai tâziu, după o gafă a lui puncte în spatele lui Sepsi. să iasă din pasa neagră după Chunchukov a înscris primul Deligiannidis. victoria de pe terenul Astrei - a Sorin Paraschiv, ajuns la trei înfrângeri consecu- încântat de jocul tive. Echipa lui Moșteanu a des- echipei chis scorul prin Meza Colli, ca- Sorin Paraschiv, team-ma- re a înscris cu capul după cen- nagerul celor de la Academica trarea perfectă a lui Prepeliță. Clinceni, și-a lăudat echipa du- În partea secundă, Argeșul și-a pă această victorie. mărit avantajul prin Grecu. „Rusescu a venit de doar Voluntarul a primit penalty 3 săptămâni, dar s-a inte- în minutul 65, la un henț în ca- grat foarte bine. Are gol as- reu, iar Ion Gheorghe a trans- tăzi și pasă importantă de gol format lovitura de pedeapsă. cu Craiova. Ne ajută foarte mult În prelungiri, ilfovenii au ră- prezența lui, nu doar pe teren, mas în 10 oameni, după ce Ba- ci și în vestiar. Nu vorbesc doar laur a primit al doilea cartonaș despre el, și despre Gardoș, galben, iar FC Argeș - FC Volun- Tănase. Toată echipa e fantas- tari s-a terminat 2-1.

de la Imola, în timp ce echipa sa, BASCHET despre fotbal Mercedes, a cucerit al șaptelea Partida dintre CB Abanca titlu consecutiv de campioană Ademar Leon și Liberbank mondială la constructori, un nou Cantabria Sinfin din Liga record pentru Formula 1. ASOBAL a intrat în istoria În cursa de la Imola, Hamilton sportului ca fiind primul meci în HANDBAL l-a devansat cu 5,783 secunde care handbaliștii au fost nevoiți Primarul Nicușor Dan, a lămurit pe finlandezul Valtteri Bottas, să poarte măști de protecție problema finanțării echipei de colegul său de la Mercedes, în timpul jocului, în contextul handbal feminin CSM București trecându-și în palmares al pandemiei de coronavirus. (foto). 93-lea succes în Marele Circ, Protocolul aprobat de autoritățile „CSM București are o echipă după ce luna trecută reușise să provinciei Castilla y Leon de handbal, care este angrenată profesioniste, care au semnat un putem să facem ca parte din doboare recordul de victorii în impune utilizarea unei măști într-o competiție europeană. contract cu Municipalitatea, iar banii pe care îi consumă această această competiţie, deţinut de împotriva coronavirusului în Angajamentul faţă de această noi suntem oameni serioși și ne echipă să vină din surse private”. germanul Michael Schumacher. toate sporturile cu contact, echipă va continua cel puţin până ţinem de contractele pe care le Podiumul a fost completat de desfășurate în spații închise. în vara anului viitor, pentru ca semnăm. FORMULA 1 australianul Daniel Ricciardo „Nimeni nu a înțeles nimic”, parcursul european al acestei (...) Până în primăvară o să Lewis Hamilton s-a impus în (Renault). s-au lamentat jucătorii, potrivit echipe să nu fie afectat și facem o analiză, o să vedem Marele Premiu al regiunii Emilia- antena3.com. pentru că este vorba de niște planuri de management și cum Romagna, duminică, pe circuitul Pagină realizată de Andrei Dumitru