cena: 0,50 ¤

Toto je snímka z odvetného futbalového zápasu II. ligy medzi MFK Dukla Banská Bystrica a MFK Skalica na bansko- bystrických Štiavničkách vo futbalovej sezóne 2018/2019 keď domáci po víťazstve nad MFK Skalica 3:1 odštarto- vali náročnú cestu futbalovej záchrany v tejto súťaži aj pre ďalší ročník. Svoj cieľ môžu potvrdiť definitívou ak dnes pokoria na domácej hracej ploche pod Urpínom nebezpečný Bardejov. Z Liptovského Mikuláša si MFK Dukla po remíze 2:2 priniesla v stred jarnú neporaziteľnosť a jej fanúšik sa teší, že tomu tak bude aj po zápase s mužstvom Bardejova s tým rozdielom, že MFK Dukla získa doma ďalšie 3 body. Nuž uvidíme. Dukla do toho!

Stretnutie 26. kola II. ligy mužov MFK Dukla Banská Bystrica – Partizán Bardejov BŠK a. s. 27. apríl 2019, štadión Štiavničky, začiatok o 17.00 hod.

Hlavný rozhodca: Patrik Kmec • 1. asistent rozhodcu: Marián Jankovič • 2. asistent rozhodcu: Tomáš Straka • Náhradný rozhodca: Gabriel Michlian • Delegát stretnutia: Ervín Kiss Pozorovateľ rozhodcov: Štefan Pastorek 2 GÓÓL! 5/2019 Obhliadnutie sa za históriou zápasov Dukla Banská Bystrica – Partizán Bardejov BŠK

Partizán Bardejov BŠK a. s., náš dnešný sú- (0:1) gólom Petra Wojnara z 12´ vyradili sú- per, je pomerne častým súperom Banskej Bys- pera a postúpili sme do osemfinále 46. roční- trice. Doteraz sme odohrali spolu v 1. najvyš- ku Slovenského pohára. V tomto zápase se- šej futbalovej súťaži seniorov 12 súťažných del na lavičke Dukly BB v SP prvýkrát ako náš zápasov (výsledok je tesný v prospech Barde- hlavný tréner Štefan Rusnák, dnešný asistent jova ) a v 2. najvyššej súťaži 21 súbojov o maj- a aj Robo Polievka nastúpil v SP v drese Dukly strovské body. V Slovenskom pohári (SP) sme prvýkrát spolu so Šimonom Kupcom. hrali proti sebe len 2 zápasy (jasne v náš pro- Na jeseň 2018/2019 sme v Bardejove vyhra- spech). Bardejov nás dokázal poraziť zo všet- li 1:2 (0:0), výborným finišom dvoma takmer kých 35 zápasov len 6x! identickými gólmi z rovnakého miesta Luká- Prvýkrát sme sa s Bardejom v histórii stretli šom Migaľom v 84 minúte a Gabom Snitkom 17.09.1967 v 6. kole II. ligy v zápase: TJ Par- v 88 minúte, keď sme od 53. minúty prehrávali tizán Bardejov – AS Dukla BB 1:0 (1:0), gól gólom Róberta Stachuru. Vtedy ešte aj dnes je 15. Milan Lehocký. Táto prehra bola historic- zrejmá dôležitosť tohto víťazstva, ktoré je po- ky 1. prehrou Dukly BB v II. lige a tým aj v II. trebné potvrdiť rovnako aj dnešnom odvet- lige vonku. nom majstrovskom stretnutí. Pre niekoho môže byť zaujímavá informácia o príchode našej Dukly na zápas do Bardejo- Vzájomné zápasy Dukla – Bardejov (k 20. 04. va dňa 06.06.1996. Dukla priletela armádnym 2019): vrtuľníkom len 2 minúty pred zápasom na ved- 1. najvyššia súťaž: 12 3 5 4 13:12 14 ľajšie ihrisko, keďže pri preberaní tímu v BB sa pôvodný vrtuľník pokazil, musel vyštarto- 2. najvyššia súťaž: 21 13 6 2 34:15 35 vať ďalší a tak sa káder prezliekal počas letu, Slovenský pohár: 2 2 0 0 5:1 – ale všetko sa stihlo. Napriek možnej „roztra- Celkom: 35 18 11 6 52:28 49 senosti“ z letu aj nervozity prísť včas a takmer nulovej rozcvičky, sme uhrali bod po výsledku 0:0. Možno mladší ani netušia, že pred jarným Najväčší úspech Bardejova je postup do naj- štartom súťaže sa vrtuľník využíval aj na vysu- vyššej súťaže v roku 1994 na 5 sezón. V 1. se- šovanie hracej plochy. Myslím, že tak zo 2x, čo zóne 1994/1995 skončil na výbornom 7. mies- si pamätám. O efekte nemám informácie. te (1. mieste v základnej skupine aj v skupine Kým sme v ligách hrali naposledy spolu o záchranu). O rok skončil ešte o stupienok doma v 2. lige (okrem terajšieho jesenného vyššie, keď bol po základnej časti 4.! Ďalší rok zápasu v Bardejove) pred takmer 18 rokmi 7. miesto zopakoval. Vypadol na konci sezóny dňa 09.06.2001, keď sme ho doma porazili 2:0 1998/1999 z posledného 16. miesta. (1:0), 2 gólmi Jara Kamenského v 25´a 53´, tak Potom nastali ťažšie časy (po skončení pod- neskôr sme sa naposledy stretli 2x v SP: doma pory sponzora BSC) až po pôsobenie v 3. lige dňa 25.09.2012 s výsledkom 4:1 (1:1), gólmi: a od 2012/2013 návrat do dnešnej 2. ligy. 26. Tomáš Hučko, 82. Jakub Považanec, 88. Jo- Je dosť hráčov, ktorí v minulosti pôsobili zef Rejdovian a 90. opäť Tomáš Hučko a po- v oboch tímoch. Pripomenutím si uctime tých, stúpili sme do štvrťfinále 44. Slovenského po- ktorí hrali za Bardejov a zúčastnili sa vzájom- hára. Úvodný gól zápasu strelil v 18. Vladimír ných zápasov – v historickom poradí ich nastú- Andraščík. penia proti Dukle, čo je zhruba od najstarších A posledný krát pred touto sezónou 21.10. po najmladších: Ondrej Zajac , Ladislav Ba- 2014 v Bardejove, keď sme po víťazstve 0:1 lent, František Žarnovský †, Bohumil Andrejko 5/2019 GÓÓL! 3

Budú sa aj po dnešnom zápase s Bardejovom na Štiavničkách radovať z víťazstva domáci futbalisti Tóth a Po- lievka tak, ako sa tešili z víťazstiev nad Pohroním a Trebišovom? Aj od ich výkonov bude záležať, či sa taká ich i túžba fanúšikov MFK Dukla naplní. Nuž čo? Duklička do toho!

„Miťo“, Florián Štefančin „Flori“, Marián Ľalík, v jej drese víťaza Slovenského pohára 1981, Jozef Hrivňák, Richard Varadin †, Peter Kavka, trénera Bardejova od III. až do I. ligy, repre- Norbert Toman, Marián Borgoň, Jozef Pisár, zentačného trénera Slovenska „21“ v rokoch Richard Höger, Ľubomír Horochonič, Marek 2004-2005 a bol trénerom 2x majstra Sloven- Kaščák, Vladislav Palša, Anton Kočiš, Marián ska v sezónach 1999/2000 a 2000/2001 s asis- Kurty a Peter Lipták. tentom Lacom Petrášom na lavičke Interu so Podobne tréneri a ich asistenti, či už ako ziskom 2 double – 2 titulov majstra Slovenska hráči alebo tréneri: Rudolf Zibrínyi „Puro“ †, a 2 víťazstvách v Slovenskom pohári. V roku Jozef Bubenko „Bubo“, Peter Rybár, Bohumil 2000 sa stal trénerom roka v SR. Neskôr úspeš- Andrejko, Jaroslav Belejčák, Dušan Radolský ne pôsobil ako hlavný tréner v 4 gréckych klu- a Igor Novák †. boch. S Panioniosom Atény hral 2 sezóny Po- Dnes sa telegraficky po- hár UEFA. Súperov Dukly BB viedol z lavičiek zrieme na jednu z najväč- Bardejova, Prešova, Trnavy a Interu Bratislava. ších osobností z meno- Narodil sa 21.03.1951 v Solivare, okr. Prešov, vaných, na PhDr. Jozefa dnes mmiestnou časťou Prešova. Do Dukly BB Bubenka. Absolventa Filo- prišiel, a po skončení ZVS sa aj vrátil, do Tatra- zofickej fakulty UPJŠ v Prešo- na Prešov. V 1. sezóne v drese Dukly odohral ve, spoľahlivého hráča Dukly 28 zápasov a strelil 6 gólov, čiže nenastúpil len BB v I. lige. Počas základnej 2x. V ďalšej odohral 18 zápasov a strelil opäť vojenskej službe v sezónach 6 gólov, spolu teda 46 zápasov a 12 gólov. 1979/1980 a 1980/1981, V oboch sezónach bol najlepší strelec Dukly. 4 GÓÓL! 5/2019

Ako hráč pôsobil v Prešove, BB a Bardejove. sa stále vyššie v tabuľke so stále sa zlepšujú- Nastúpil 1x v olympijskom tíme ČSSR v roku cou nielen hrou ale aj zbieraním bodov. Bar- 1979 a 2x v ČSSR „23“ v 1971 a 1973. V naj- dejov má iste zálusk získať v BB nejaké dôležité vyššej súťaži odohral v drese Prešova a BB spo- body ale my sme a budeme proti. V tak vyrov- lu 277 zápasov a strelil 67 gólov. nanej súťaži je to tak, že ak sa po ďalšom kole Žije v Bratislave. Jeho synom je útočník Ma- nič nevyjasní v otázke záchrany, skôr sa to „za- rek Bubenko, narodený 15.03.1980 v Prešo- cyklí“, čo bývalo po predchádzajúcich kolách ve, ktorý tiež pôsobil v našej Dukle v sezóne pravidlom. Lenže neúprosný čas a ubúdajúce 1999/2000 s bilanciou 11 zápasov a 1 gól. kolá nemajú inú možnosť len vyjasňovať situá- Prvýkrát nastúpil v drese Dukly BB na Te- ciu. Pre víťaza tohto zápasu by sa to už mohlo helnom poli v zápase so Slovanom Bratislava, blížiť to mať takmer „v suchu“, ak nie s oboma v 1. kole sezóny 1979/1980, dňa 12.08.1979: nohami, tak aspoň s jednou. Slovan Bratislava – Dukla BB 1:0 (0:0), gól Doma sme zatiaľ s Bardejovom, zo 16 zá- 70. Marián Ježík. Debutoval s ním v drese Duk- pasoch v oboch ligách, prehrali len 1x, dňa ly Peter Zelenský, Pavol Bojkovský a Petr Za- 04.04.1997 keď sme v 1. lige prehrali 0:1 (0:0), jaroš. A naposledy v zápase s Interom Bra- gólom Štefana Jacka, ktorý zaznamenalv 66 tislava, v 22. kole sezóny 1980/1981, dňa minúte. Bola to zároveň naša 350. prehra 05.04.1981: Dukla BB – Inter Bratislava 0:1 v histórii Dukly BB, okrem zápasov SP. (0:0), gól 83. Ján Tršo. Veríme, že mužstvo MFK Dukla je pripra- Dnešný dôležitý zápas veľa napovie pre oba vené tak, že v kolónke domácich prehier, aj tímy do konečného zúčtovania. Oba idú na jar po dnešnom dôležitom zápase, ostane číslo 1 ako píla. Trebišov sme čara zbavili a chceme (jeden). v tom pokračovať s ďalšími súpermi a šplhať Pre čitateľov Góólu pripravil Jaro Šiška

Spomienky na Bardejov V nedeľu 29. septembra uplynulého roka sa Vargu, na premiéru ktorého na trénerskom po- futbalisti MFK Dukla predstavili v Bardejove, ste nášho klubu bola zvedavá nielen jeho man- meste ktoré si pripomínalo 777. výročie prvej želka ale i jeho priatelia z neďalekých Lipian, vy- písomnej zmienky. Do Bardejova sme prišli šiel lepšie nášmu mužstvu. Strely Ďanovského, takmer dve hodiny pred začiatkom zápasu. Po- Snitku, Willwébera a Migaľu si však cestu za chr- kiaľ hráči sa odobrali do šatní na predzápasovú bát domáceho brankára Čikoša-Pavličku nena- poradu a rozcvičenie spolu s manažérom náš- šli. A keď neplatil ani gól Laksíka pre prechádza- ho mužstva Milanom Smädom sme sa vydali júci faul Ďanovského, polčas skončil bez gólov. do centra starobylého Bardejova. Na centrál- V druhom polčase sa v 53. minúte presadil strie- nom Radničnom námestí práve vrcholili osla- dajúci Stachura a domáci viedli 1:0. Už sa zda- vy spomínaného výročia. Sadli sme si na terasu lo, že tri body ostanú v Bardejove. V 81. minúte jednej z reštaurácií a sledovali sme oslavujúcich sa na ihrisko po prvýkrát v našom drese dostal ľudí ktorí sa zabávali pri rezkých tónoch Výcho- Róbert Polievka a v 84. minúte Lukáš Migaľa tvr- doslovenských folklórnych súborov. My sme dou strelou z 25 m vyrovnal na 1:1. To však ne- však mysľou boli už na futbale. Po príchode bolo všetko, lebo o dve minúty neskoršie Gabo na štadión sme tíško závideli Bardejovčanom Snitka z hranice šestnástky cez spleť brániacich pekný, moderný futbalový stánok. Ako sme sa domácich hráčov zaznamenal náš víťazný gól. neskoršie od funkcionárov Bardejova dozvedeli V slušne hranom zápase za neustáleho slušné- bol ešte nedokončený, lebo ešte v jednej časti ho povzbudzovania domáceho Fan klubu sme plánujú postaviť tribúnu. Taký štadión by sa zi- si po víťazstve v Družstevnej pri Hornáde nad šiel i nám v Bystrici. Úvod zápasu, na ktorý naši Lokomotívou Košice i z oslavujúceho Bardejova hráči nastúpili v netradičných modrých dresoch odniesli tri body. Milá, krásna spomienka. po prvýkrát pod taktovkou trénera Stanislava Jožo Ivan 5/2019 GÓÓL! 5 Hráčske kádre a realizačné tímy

MFK Dukla Banská Bystrica Partizán Bardejov BŠK

22 Adam Krejčí, 7 Blažej Vaščak, 8 Matej 1 Ján Čikoš-Pavličko, 3 Dávid Berežný, Starší, 10 Jozef Dolný, 12 Ľuboš Kupčík, 4 Mikita Rocheu, 7 Martin Dupkala, 16 Gabriel Snitka (C), 17 Róbert Polievka, 8 Slavomír Kica (C), 10 Jan Staško, 19 Patrik Prikryl, 21 Lukáš Migaľa, 27 Patrik 11 Radoslav Človečko, 12 Ľubomír Korijkov, Vajda, 41 Ľubomír Willwéber, 1 Ján Ďurčo, 19 Marko Milunović, 20 Peter Katona, 3 Branislav Žilinec, 4 Viktor Tóth, 9 Lukáš 21 Michal Horodník, 6 Dávid Belunek, Laksik, 18 Oto Malík, 34 Saša Savić, 13 Róbert Stachura, 15 Michal Grohoľ, 77 Miroslav Gregáň 16 Dávid Keresteš, 17 Peter Lipták, 23 Lukáš Micherda, 26 Bartolomej Majerník REALIZAČNÝ TÍM Stanislav Varga – tréner, Ivan Šimko – vedúci, REALIZAČNÝ TÍM Filip Sobotník – masér, Štefan Rusnák – Roman Berta – tréner, Vasil Baranok – vedúci, asistent trénera 1, Norbert Juračka – asistent Roman Richveis – masér, Patrik Mihaľ – lekár, trénera 2 Pavel Piršč – asistent trénera 1

Tabuľka II. ligy pred 26. kolom 1 FK Pohronie 25 15 7 3 35:19 52 2 FK Poprad 25 14 4 7 47:34 46 3 MFK Skalica 25 13 4 8 38:27 43 4 MFK L. Mikuláš 25 12 5 8 46:36 41 5 FC Petržalka 25 10 7 8 33:30 37 6 FK Dubnica n. V. 25 10 6 9 47:36 36 7 KFC Komárno 25 10 6 9 35:29 36 8 MFK Dukla BB 25 8 10 7 37:31 34 9 MŠK Žilina B 25 10 4 11 47:52 34

10 BŠK Bardejov 25 8 9 8 35:39 33 Foto: Samo Telúch 11 FC Lok. Košice 25 8 7 10 30:34 31 12 FC Šamorín 25 8 6 11 37:39 30 Ak by sme v zápase L. Mikuláš – MFK Dukla 2:2 mali 13 Tatran Prešov 24 7 5 12 26:27 26 okrem Róberta Polievku a brankára Adama Krejčího 14 Slavoj Trebišov 24 7 5 12 20:36 26 z mužstva hostí niekoho pochváliť, tak isto Mateja Staršieho. V zápase často útočil i bránil, dal gól a zno- 15 Inter Bratislava 25 7 4 14 32:44 25 va poslúžil trénerovi pri tvorbe zostavy svojou hráč- 16 ŠK Lipany 25 6 3 16 19:51 21 skou univerzálnosťou. Kto s kým v 27. kole? Aj 25. kolo potvrdilo, že boje o prvenstvo a záchranu v súťaži sú v II. lige zaujímavé a často s prekvapu- júcimi výsledkami. Čo nám napovedia zápasy 27. kola v ktorom sa stretnú dvojice: FK Pohronie – Lo- komotíva Košice, Dubnica nad Váhom – Lipany, Partizán Bardejov – Tatran Prešov, L. Mikuláš – MFK Skalica, Inter Bratislava – MFK Žilina „B“, FC Šamorín – KFC Komárno, FC Petržalka – MFK Dukla Banská Bystrica, Slavoj Trebišov – FK Poprad? Uvidíme. Iste veľa tak v otázke postupu ako aj zostupu. 6 GÓÓL! 5/2019 Ako hrali naše mládežnícke kolektívy?

Okrem seniorov hrali počas ostatného víkendu aj ďalšie futbalové družstvá MFK Dukla. Tu sú pohľa- dy očami samotných trénerov na ich hru i výsledky:

II. liga starší dorastenci U-19 MŠK Kysucké Nové Mesto – MFK Dukla Banská Bystrica 0:0 Dušan Tóth, tréner MFK Dukla: „Zápas za stálej prevahy nášho kolektívu. Ak nedokážeme dať gól ani z toho, čo sa zahodiť takmer nedá, nemôže- me vyhrať. Ťažko sa na niečo vyhovárať. Napriek tomu, že sme nehrali kompletní, nemôžeme ani v takých jednoznačných zápasoch hazardovať s futbalovou značkou MFK Dukla. Neviem, čo by sa dalo k stretnutiu, v ktorom naši chlapci stáli šty- ri-päťkrát zoči-voči domácemu brankárovi a dob- ré strelecké príležitosti v gól nezúročili, ešte viac povedať...“ Práca Jána Roháča je dlhodobo zviazaná s mládežníc- kym futbalom pod logom Dukly. Vo futbalovom súkolí II. liga mladší dorast U-17 MFK Dukla mu pribudli okrem toho aj iné úlohy vyplýva- MŠK Kysucké Nové Mesto – MFK Dukla Banská júce z funkcie, ktorú v klube zastáva. Bližšie už v budú- Bystrica 1:3 (0:1) com čísle Góólu v rozhovore s pánom Jánom Roháčom. Góly: Sihelský, Hanes, Meňuš Jozef Slobodník, tréner: „Hrali sme na umelej trá- né a útočné činnosti. Z nich dnes najmä v prvom ve, na ktorú sme neboli zvyknutí. Postupne sme sa polčase nebolo vidno nič. Hráči k tomu nepristúpi- tomu prispôsobili a dostávali sa do dobrej hernej li dôkladne a dôsledne. Cez prestávku sme im mu- pohody. Som spokojný s hrou i výsledkom.“ seli dohovoriť. V druhom polčase to bolo o niečo lepšie. Súper bol zrelý na 5-6 gólov. Mali sme i ďal- I. liga starší žiaci U-15 šie šance, ktoré sme nepremenili. Pracujeme v tré- MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne ningoch s chlapcami, aby zvýšili svoj individuálny Podbrezová 2:1 (0:1) herný prejav“... Góly: Kukučka a Štefko po 1 Beáta Puškárová, vedúca družstva: „Napriek Ján Oravec, tréner: „Boli to dva rozdielne polčasy. tomu, že U-15 a U-14 svoje zápasy vyhrali, nato, V prvom boli jednoznačne lepší hostia. Prehrávali čo trénujú, to z ich strany nebolo dobré. Ani jeden sme všetky osobné súboje. Po prestávke sme za- zápas sa mi nepáčil. Na chlapcoch bolo vidno, že bojovali a výsledok sa dostavil.“ nevládzu a majú v sebe zlé futbalové, ba skôr ne- Ján Štefko, fanúšik: „Prvý polčas mali navrch futbalové návyky“... mierne hostia. V druhom polčase sme podali vý- borný a bojovný výkon a výsledok sme otočili.“ Mladší žiaci U-13 MŠK Žilina – MFK Dukla Banská Bystrica 8:0 I. liga starší žiaci U-14 (2:0) MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Marek Penksa, tréner: „Nevedeli sme sa presadiť Podbrezová 3:0 (1:0) proti pohyblivým a dobre technicky vybaveným Góly: Novodomec 2, Senček 1. hráčom súpera. Chýbala nám i väčšia bojovnosť Marián Strelec, tréner: „Na súpera sme sa doko- a v hre jeden proti jednému sme ťahali za kratší nale pripravovali. Modelovali sme niektoré obran- koniec.“ 5/2019 GÓÓL! 7

Mladší žiaci U-12 U-10 MFK Dukla Banská Bystrica – Železiarne MŠK Žilina – MFK Dukla Banská Bystrica 0:0 Podbrezová 15:10 (7:3) Góly: Penksa a Holek po 3, Zlevský, Debnár, Liga prípraviek Schwarc a Genči po 2, Auxt 1 U-11 MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiar- Marek Penksa, tréner: „Po pekných akciách ktoré ne Podbrezová 25:2 sme si vypracovali padlo veľa gólov ktoré potešili Góly: H. Vidhold 6, S. Vidhold 5, Ferenc 4, Chro- nielen mňa ako trénera ale i hráčov a prítomných mek 3, Šinský a Ľupták po 2, Valach, Hajdúch divákov.“ a Ondrejka po 1 Ľubomír Faktor, tréner: „Chlapci sa prezentova- I. liga ženy li peknou kombinačnou hrou. Bol to jednoznač- MŠK Žilina – MFK Dukla Banská Bystrica 6:1 ný zápas s množstvom našich šancí. I keď sme ich (3:1) všetky nepremenili som rád, že sa chlapcom takto Gól MFK Dukla: Tamara Gembická darí a nechýba im radosť z hry a futbalu.“ Jožo Ivan

Ohlasy pre Góól po zápase s Trebišovom

Adam Krejčí: „Znovu sme dostali, bohužiaľ, Mária Vargová, fanúšička: „Super, že sme prvý gól, keď hostia rýchle rozohrali priamy vyhrali, takže je to okey. Vyzdvihla by som kop z vlastnej polovice a naši stopéri boli vysu- Roba Polievku, lebo dal hetrik a tak si myslím, nutí vpredu. Neviem kto je na vine, musíme si že dnes si zaslúži on veľkú pochvalu.“ to zhodnotiť po pozretí videa. Videl som ako si Michal Jasenčák, člen Fan klubu: „Po fan- to Novák spracoval, chcel ma prelobovať. Aby tastickom výsledku na pôde lídra druhej ligy som mu zmenšil strelecký uhol som povysko- sme boli poriadne nažhavení na domáci zápas čil, ale on ma lišiacky skúsene oklamal a dal s trebišovským Slavojom, ktorého dres oblieka gól.“ aj Milan Nikolič, bývalý hráč Dukly s vrúcnym Matej Starší: „Dostali sme pomerne lacný vzťahom k nášmu klubu a fanúšikom. Duklička gól. Našťastie sa nám ešte v prvom polčase po excelentnom druhom polčase poráža súpe- podarilo vyrovnať. Dostal som veľmi dobrú ra rozdielom triedy. Tešíme sa s našimi hrdi- prihrávku od Viktora Tótha a premenil som ju nami ešte hodnú chvíľu po skončení zápasu. na vyrovnávajúci gól. Myslím si, že to bol veľ- Pozdraviť nás prichádza aj hráč Slavoja Milan mi dôležitý gól. Od začiatku bol druhý polčas Nikolič, ktorému venujeme tričko s motívom v našej réžii a diktovali sme tempo hry. Po vy- našej fanúšikovskej skupiny. Z Dukly sa na jar lúčení Kolbasa a premenenej jedenástke to už stáva nedobytná bašta, ktorej sa opäť darí bo- bolo rozhodnuté a bolo len otázkou akým skó- dovať naplno. Ďakujem našim chlapcom za re zápas skončí. odhodlané výkony v našich farbách a prajem Viera Kaliská, fanúšička: „Dnes som bola im, aby šnúru neporaziteľnosti potiahli až do nadšená. Hlavne Robko Polievka ma potešil konca sezóny. Hybaj Dukla do toho. a veľmi dobre hral aj Viktor Tóth“... Štefan Barcík, fanúšik: „Neľutujem, že som Tibor Zátek, bývalý futbalista Dukly: „Druhý pricestoval na futbal z Dolného Pialu. MFK polčas sa mi veľmi páčil. Dukla jednoznačne Dukla vyhrala zaslúžene, bola lepšia po všet- dominovala vo všetkých herných činnostiach. kých stránkach. Na taký futbal aký ukázala, sa Urobila tlak na súpera a vypracovala si i šan- oplatí chodiť. Chlapci v dresoch MFK Dukla ce, ktoré dokázala premeniť. Trošku k tomu výkonmi i prístupom zvýšili svoju cenu na di- prispela i červená karta a premenený pokuto- váckom trhu. Verím, že na Bardejov nás príde vý kop, ktoré podľa mňa boli udelené správ- ešte viac!“ ne.“ Jožo Ivan 8 GÓÓL! 5/2019 Nová kvízová súťaž pre všetkých! História futbalu v Dukle Banská Bystrica má bohaté tradície. O jej rôznorodých podobách veľa napovedajú pohľady na fotografiu, na ktorej je mužstvo z konca 60-tych rokov minulého storočia. V hornom rade zľava stoja: Marián Sedílek, Jozef Tománek, Rudolf Mažgut, Miroslav Chovan, Šte- fan Jutka,, Mikuláš Czingel, Vincent Nemček, Pavol Ondík. V dolnom rade zľava: Jaroslav Masrna, Miroslav Kráľ, Jozef Petrovič, Štefan Šarišský, Ján Medviď, Imrich Deák, Jozef Štepánek. Náš Góól! začína touto fotografiou uverejňovať seriál archívnych fotografií predchodcu MFK Dukla, chlap- cov, ktorí obliekali dres armádnej Dukly Banská Bystrica. Viete od- povedať správne, ktorý z futba- listov armádnej Dukly Banská Bystrica mal v jej bohatej histó- rii svoj dres počas súboja o maj- strovské body v I. celoštátnej fe- derálnej ligy najkratšie na ihrisku a ako dlho? Z tých, ktorí odpove- dia do 2 týždňov na danú otázku správne, vyžrebujeme dvoch, kto- rým venujeme knižnú publikáciu: Naša Dukla pod Urpínom. Odpo- vede so svojou adresou píšte na: [email protected].

Góól znova aj dnes zlosovateľný! Tak ako po zápase MFK Dukla so Slavojom Trebišov aj dnes po stretnutí MFK Dukla – Partizán Bardejov budú vyžrebovaní traja nositelia cien, ktoré pre dnešné stretnutie venovali tí istí sponzori, ako v minulom zápase. Na výhercov čakajú, teda, tieto ceny: Prvá cena: Poukaz na stravu a občerstvenie v banskobystrickej reštaurácii ANGELS od jedného zo sponzorov MFK Dukla v hodnote 50 eur Druhá cena: Klubový šál MFK Dukla, venuje MFK Dukla Tretia cena: Kniha o histórii futbalu v MFK Dukla: Futbaloví anjeli a démoni – venuje mediálny partner MFK Dukla: www.sportlandia.sk Veríme, že vyžrebované ceny potešia práve Vás! Výhercom blahoželáme!