10 úterý 4. září 2012 SPORT Minulý víkend: doma nasázelo Rousínovu pět branek. Hrálo se i napínavé okresní derby V Ráječku viděli diváci osm krásných branek

Bohumil Hlaváček Olympia vletěla do zápasu domácím dlouho nevydržela. Po cím hráčem zůstal ležet na zemi jako vítr a po dvaceti minutách čtyřech minutách po centru zleva a musel být odvezen na ošetření Blanensko a Boskovicko - již vedla 2:0. O první zápis do na zadní tyči hlavičkoval Krejčír, do nemocnice, kde byla zjiště- V tu dobu poslední Ráječko na- střelecké listiny se postaral Teno- Juran neměl šanci. Vyrovnáno. na zlomená klíční kost. Blansko stupovalo do derby s - ra, aby pak po chvíli jeho centr Od 17. minuty ale Blansko znovu v poslední čtvrthodině přidalo mi s pocitem povinnosti bodovat. poslal nechytatelnou bombou do vedlo, když Jan Doležel obhodil ještě plyn a výsledkem byly ještě Po vynikajícím prvním poločasu sítě Jan Sehnal. Jeho jmenovec hostujícího brankáře. Oboustran- dvě branky. Na 4:1 zvýšil v 76. z jejich strany se sice hosté sna- Martin o deset minut později ně pohledná hra pokračovala. minutě Trtílek, aby stejný hráč žili o zvrat, nepovedl se jim však. skóre navýšil, po pro něho typic- V 24. minutě Trtílkovu střelu kryl uzavřel brankový účet zápasu Přestřelka nakonec vyšla přízni- kém uvolnění ve velkém čtver- gólman, na druhé straně při trest- v 87. minutě. věji pro Olympii. O den dříve na- ci. Do konce první půle se ještě ném kopu po chvíli pomohl Jura- Vložené kolo, minulá středa vázalo doma Blansko na výborný stal jejím smutným hrdinou bo- novi hlavičkou Šenk. Přímý kop FK Blansko – FC Kyjov 1919 výkon ze zápasu s Kyjovem a skovický gólman Kronek, který na rousínovskou branku z nadějné 2:0 (1:0). Branky: 41. Šenk, 73. stejně jako v posledním měření promáchl malou domů a míč se vzdálenosti poslal po minutě Do- Doležel. Blansko: Juran – Bu- sil nasázelo Rousínovu pětku. došoural za jeho záda. Ukázkový ležel brankáři do náruče. Závěr beníček, Marák, Maška, Šíp – SK Olympia Ráječko – FC „televizní“ vlastenec, který by poločasu patřil Blansku. Ve 43. Zouhar, Šplíchal - Šenk, Jarůšek Boskovice 5:3 (4:0). Branky: 17. na internetu jistě našel spoustu minutě Zouharovu střelu vytáhl – Doležel – Trtílek (84. Pernica). Tenora 20. Sehnal M., 30. Sehnal příznivců. gólman nad, v poslední minutě Sokol Novosedly – FC Boskovi- J., 35. vlastní, 85. Badura - 53. Zdálo se být rozhodnuto. Jenže pak zamířil již přesně Petr Šíp. ce 1:1 (0:1), Branka: 15.Janíček. a 73. Müller, 55. Horák M. Divá- se stalo něco, s čím hráči Olym- V úvodu druhé půle se zranil Boskovice: Kronek – Adamec, ků: 280. Ráječko: Rettegy - Ko- pie ani nadšení domácí příznivci Zouhar a musel naskočit Vašák. Šafařík, Václavek, Müller – Živ- pecký (68. Bartoš), Zich, Lajc- nepočítali. Boskovice nesloži- Ten v 55. minutě fauloval, trestný ný (70.Grénar), Horák Jan, Blaha, man, Koutný, Sehnal J., Sehnal ly zbraně a během pár minut po kop Bendy ale mířil jen do boč- Přikryl, Pijáček (65.Chalupka) – V. (90. Horák), Štrajt (80. Žilka), změně stran snížily z trestného ní sítě. Po dvou minutách pálil Janíček. RAFK Rajhrad – SK Badura, Sehnal M., Tenora. Bo- kopu Müllerem a následně Horá- Šenk vedle rousínovské branky. Olympia Ráječko 2:0 (1:0). Rá- skovice: Kronek - Müller, Blaha kem na rozdíl dvou gólů. Navíc Na druhé straně se musel po chví- ječko: Trubák - Kopecký, Bartoš, (77. Stara), Přikryl, Adamec, Ho- přišel faul Rettegyho a z nařízené li blýsknout efektním zákrokem Lajcman, Koutný - Neděla, Štrajt,- rák M., Horák Jan, Janíček, Vy- penalty dal v 73. minutě Müller Juran. Dlouho si nezahrál An- Tenora, Badura - Žilka, Sehnal M. koukal, Václavek, Šafařík. kontaktní branku. Rázem se z jas- drej Vašák. Po srážce s hostují- Aktuální tabulka viz níže

Ráječko – Boskovice 5:1. Foto Bohumil Hlaváček

ného zápasu stalo drama. Sympa- 17. Doležel, 45. Šíp, 76., 87. Tr- ticky bojujícím hostům ale nebylo tílek – 11. Krejčír. Blansko: Juran souzeno ani vyrovnání. Pět minut – Bubeníček, Marák, Maška, Šíp před koncem neudržel Kronek na- – Zouhar (53.Vašák, 73. Mokrý), kopnutý balón ze standardky. Ten Šplíchal (83. Zavoral) - Šenk, Ja- se dostal k Badurovi, pro něhož růšek – Doležel – Trtílek. nebyl problém do prázdné branky V úvodu zaznělo břevno po pečetit skóre. Marákově střele. V 7. minutě se FK Blansko – Framoz Rousí- už za přispění obrany hostí tre- Blansko – Rousínov 5:1. Foto Bohumil Hlaváček Blansko – Kyjov 2:0. Foto Josef Mikulášek nov 5:1 (3:1). Branky: 7. Zouhar, fi l Tomáš Zouhar. Radost však KĆĒ ğĆ ċĔęćĆđĊĒ Lídr tabulky z Mutěnic odevzdal body Blansku Úřední začátek muži v 16.30, dorost 13.45, žáci 10.00 (pokud není uvedeno jinak). pátek 7. září Blanensko a Boskovicko - šla do oslabení po červené kartě i na blanenskou branku. Při své přesná trefa rozhodla, jak se OP ženy: Boskovice – Ráječko (19.00). Aktuální víkendové kolo přineslo za oplácení. Tlak Olympie naros- premiéře za muže se však doros- později ukázalo, celý zápas. Vy- sobota 8. září pro týmy z regionu parádní vý- tl, Martin Sehnal však dvě šance tenec Filip Němec v brance vytasil nikající výkon podal boskovický KP: Blansko – Kuřim. Boskovice – Sparta . sledky a stoprocentní zisky z hřišť zahodil. Trefi l se až ze třetí v 82. se skvělým zákrokem a míč kryl. brankář Klimeš, který vychytal I.B třída: Švábenice – Blansko B. těžkých soupeřů. Začalo Ráječko minutě, když dorazil do sítě Barto- Ve zbytku utkání si hosté již výsle- nejméně čtyři vyložené šance IV. třída: B – Vilémovice B. Doubravice B – Kořenec B. Svitávka B – Rozstání. Ráječko B – . sobotní třígólovým přídělem Spar- šovu střelu a stanovil tak konečný dek pohlídali. domácího celku. (bh) Divize dorost: Žďár – Blansko (10.15, 12.30). tě Brno, v neděli pak Blansko, po- výsledek zápasu. FC IE Znojmo – FC Boskovice 1. Mutěnice 5 4 0 1 14:8 12 KP žáci: Blansko – Bystrc (10.30, 12.15). prvé pod trenérem Karlem Jarůš- FK Mutěnice – FK Blansko 0:1 (0:0), Stara. Boskovice: Kli- 2. Bzenec 5 3 1 1 12:2 10 I. třída žáci: Boskovice – ČAFC 2011 (9.00, 10.45). kem, pokazilo mutěnické hodové 0:2 (0:1), Šenk, Bubeníček. Blan- meš – Adamec, Šafařík, Vykoukal, 3. Blansko 5 3 1 1 10:4 10 OP st. žáci: Doubravice – /Vysočany (13.30). – Ráječko (14.00). Lipovec – veselí a radovali se i Boskovičtí sko: Němec – Bubeníček, Maška, Müller – Blaha (80. Horák Jak.), 4. M. Krumlov 5 3 1 1 8:2 10 Svitávka (14.00). 5. Znojmo 5 3 1 1 8:6 10 OP ml. žáci: Boskovice – V. Opatovice (12.30). Drnovice – Olešnice (14.00). Knínice – Kunštát. z výhry ve Znojmě! Marák, Šíp (89. Freiwald) – Jarů- Černý, Horák Jan, Přikryl – Horák 6. Boskovice 5 2 2 1 9:9 8 neděle 9. září Sparta Brno – SK Olympia šek, Šplíchal, Pokorný (72. Ko- M. (70. Stara), Václavek. 7. Novosedly 5 2 2 1 8:10 8 KP: Ráječko – Rousínov. Ráječko 0:3 (0:1), Sehnal M. 2, lář), Šenk – Doležel, Trtílek (87. První půle přinesla vyrovnaný 8. Sparta 5 2 1 2 8:9 7 I.A třída: Bořitov – Kunštát. Zbýšov – Rájec-Jestřebí. Sehnal V. Ráječko: Trubák - Ko- Mokrý). fotbal, brankami ale ani jeden 9. Ráječko 5 2 0 3 11:10 6 I.B třída: Lipovec – Kohoutovice. Čebín – Černá Hora. 10. Rousínov 5 2 0 3 7:9 6 OP: Vysočany – Jedovnice. Vilémovice – Olešnice. – Kořenec. Olomučany – Drnovice. pecký, Zich, Lajcman, Koutný Poprvé pod Karlem Jarůškem. tým diváky nepotěšil. Po změně – Štrajt (88. Neděla), Sehnal V. Jeho svěřenci vlétli do utkání stran přišel velký tlak favorizo- 11. Kyjov 5 2 0 3 7:9 6 Doubravice – Šošůvka. Lipůvka – Sloup. Kotvrdovice – Rudice. 12. Rajhrad 5 2 0 3 7:10 6 III. třída: Vavřinec – V. Opatovice. Skalice – Kunštát B. Voděrady – Vísky. Svitávka – Vranová. (72. Bartoš), Tenora, Badura - Se- jako blesk. Hned ve 4. minutě po vaného domácího týmu, byl však 13. Bosonohy 5 0 4 1 7:8 4 Adamov – . Lažany – Benešov. Ostrov – Knínice. hnal J., Sehnal M. (90. Žůrek). rychlém protiútoku našel Doležel planý. Fotbaloví bozi jej potres- 14. Podivín 5 0 3 2 6:10 3 IV. třída: Bořitov B – Bukovina (13.45). Boskovice B – Lažánky. Hosté se dostali do první šance Šenka a ten jednoznačně zakončil. tali. V 73. minutě se vydal stří- 15. Ivančice 5 0 3 2 5:9 3 Divize dorost: Boskovice – Líšeň (10.00, 12.00). I. třída dorost: Lipovec – MCV Brno (14.15). ve 20. minutě, Tenora ale netrefi l Blansko začalo tvrdit hru a bylo dající Stara do protiútoku a jeho 16. Kuřim 5 0 1 4 3:15 1 OP dorost: Ráječko – Jedovnice (13.30). Adamov – Rájec. Kotvrdovice – Olomučany. ČH/Bo- odkrytou branku. Do sítě již neo- tomu tak již po celý zápas. Druhý řitov – Sloup/Ostrov (v Černé Hoře). Voděrady – Drnovice. Skalice – Kunštát. Svitávka – Vísky. mylně zamířil ve 34. minutě Vít gól dalo ale až po změně stran. Po Letovice – V. Opatovice. Sehnal po Tenorově přiklepnutí. ruce domácího hráče ve vápně se I. třída žáci: Rousínov – Rájec-Jestřebí (9.00, 10.30). Ráječkovští pak po změně stran kopal pokutový kop a kapitán Ra- OP st. žáci: Lipůvka – ČH/Bořitov (13.45). Olešnice – Boskovice B. V. Opatovice – Lysice. Pozvánka na fotbal Letovice – Kunštát. Vísky – Knínice. nepřistoupili ke hře laxně jako dim Bubeníček potvrdil, proč má OP ml. žáci: Jedovnice – Blansko B. Rudice – Cetkovice. Olomučany – Benešov. před týdnem proti Boskovicím. pásku na ruce. Stejný hráč si svoji Divize ženy: Kotvrdovice – Ocmanice (10.30). Naopak. V 52. minutě vysunul pověst ale následně trochu po- Sobota 8. září, 16.30 Středa 12. září, 17.00 OP ženy: Kohoutovice – Drnovice (10.30). Lažany – Kostelec B (13.45). Badura Martina Sehnala a ten zku- šramotil, když se po jeho celkem středa 12. září FK Blansko – FC Kuřim Ráječko – FK Blansko KP: Ráječko – Blansko (17.00). Boskovice – Rajhrad (17.00). šeně přehodil gólmana. Sparta pak zbytečném faulu kopala penalta

Úřední začátek muži v 16.00, dorost 13.15, žáci 10.00 (pokud není uvedeno jinak). pátek 14. září OP st. žáci: Boskovice B – Knínice (18.30). sobota 15. září KP: Bosonohy – Blansko. Blansko povede nově Karel Jarůšek I.B třída: Blansko B – Bohdalice. Medlánky – Lipovec. III. třída: Benešov – Ostrov (15.00). Kunštát B – Voděrady. Bohumil Hlaváček v Blansku je pro něho srdeční zá- IV. třída: Jedovnice B – Lažánky. Vilémovice B – Bořitov B. ležitostí. „Momentálně mám jisté Divize dorost: Blansko – Třebíč (10.15, 12.30). Blansko - Poté, co nečekaně záležitosti ve své fi rmě, proto jsem I. třída dorost: Medlánky – Lipovec (13.30). OP dorost: Kunštát – Svitávka (13.45). odstoupil trenér prvního mužstva trochu váhal. Nechtěl jsem svo- KP žáci: Tišnov – Blansko (14.30, 16.15). mužů FK Blanska Michal Kugler, ji případnou práci pro klub šidit. OP st. žáci: Ráječko – Lipovec (14.00). Kunštát – Vísky (11.30). hledal okamžitě výkonný výbor Vedení klubu mne ale přesvědčilo OP ml. žáci: Kunštát – Boskovice B (12.15). Benešov – Knínice (13.15). Cetkovice – Olomuča- řešení situace. Přišlo záhy, pro o tom, že by to mohlo fungovat ny (13.45). V. Opatovice – Jedovnice (13.45). OP ženy: Drnovice – Ráječko (16.00). Kostelec B – Boskovice (17.00). mnohé nečekané, ale o to podle k oboustranné spokojenosti. Mohu neděle 16. září všech nejlepší. Legenda blanen- zodpovědně říci, že jinam bych teď KP: Rousínov – Boskovice. Mutěnice – Ráječko. ské kopané i brněnské Zbrojovky trénovat nešel,“ řekl. I.A třída: Rájec-Jestřebí – Slovan Brno. Kunštát – Zbýšov. Líšeň B – Bořitov. Černá Hora – Karel Jarůšek si nakonec podal Soběšice. ruku s místopředsedou oddílu Karel Jarůšek OP: Jedovnice – Rudice. Sloup – Kotvrdovice. Šošůvka – Lipůvka. Drnovice – Doubravice. * 2. 12. 1952 v Blansku Kořenec – Olomučany. Olešnice – Letovice. Vysočany – Vilémovice. Břetislavem Strážnickým na spo- III. třída: V. Opatovice – Knínice. Lysice – Lažany. Vranová – Adamov. Vísky – Svitávka. lupráci při vedení týmu minimál- Hráčská kariéra: mládežnické Vavřinec – Skalice. ně na podzimní část sezóny. týmy - TJ ČKD Blansko (1959- Karel Jarůšek (vlevo) a Bře slav Strážnický. Foto Bohumil Hlaváček IV. třída: Cetkovice – Boskovice B. Rozstání – Ráječko B. Kořenec B – Svitávka B (13.15). „Jsme přesvědčeni, že osobnost 1967), Zbrojovka Brno (1967- Bukovina – Doubravice B. typu Karla Jarůška je momentálně 1971), mužské týmy - VTJ Dukla Divize dorost: Bohunice – Boskovice (10.15, 12.30). OP dorost: Sloup/Ostrov – Lipůvka (13.00, ve Sloupu). Olomučany – ČH/Bořitov (12.30). Rá- vynikajícím řešením. Jeho kredit Tábor (1971-1973), Zbrojovka Bilance v 1. lize (ČSSR): 264 Trenérská kariéra: FC Boby/ jec – Kotvrdovice (13.45). Jedovnice – Adamov. skvělého člověka i trenéra určitě Brno (1973-1985), PAE Pan- startů / 53 branek Stavo Artikel Brno (1998-2000), I. třída žáci: Tuřany – Boskovice (9.00, 10.45). Rájec-Jestřebí – Slatina (9.00, 10.45). uklidní jisté emoce, které vznik- serraikos Serres (Řecko, 1985- Reprezentace ČSSR: 15 star- FK Drnovice (2001-2002), SFC OP st. žáci: Sloup/Vysočany – ČH/Bořitov (ve Sloupu). Svitávka – Lipůvka. Doubravice – Kot- ly, jsme přesvědčeni, že přitáhne 1987), SV Stockerau (Rakousko, tů/1 branka Opava (2002-2003), 1. FC Brno vrdovice. Lysice – Letovice. Olešnice – V. Opatovice. OP ml. žáci: Olešnice – Rudice (14.00). Blansko B – Drnovice (10.30). i další diváky do ochozů našeho 1987-1990), SC Wiener Neustadt Úspěchy: Mistr 1977/78, Čtvrt- (2004), FC Slovan Rosice (jaro Divize ženy: Zbraslav – Kotvrdovice (13.00). stadionu,“ uvedl Strážnický. Ka- (Rakousko, 1990-1993), SV Ei- fi nalista UEFA 1979/80, účastník 2012), FK Blansko (28. 8. 2012 OP ženy: Kunštát – Lažany (10.00). rel Jarůšek se přiznal, že angažmá benstein (Rakousko, 1993-1995) PMEZ - doposud).