SZAKOSZTÁLYUNK KIEMELT TÁMOGATÓI (NEM A TAO-S SPORTTÁMOGATÁS ALAPJÁN):

Mottók: 1. "Laposan passzolj! 2. "Más csapatoknak elég, ha nyernek, de az nem ugyanaz: A labda bőrből van, a bőr tehénből, a tehén pedig füvet eszik, hiányzik az identitás, a végeredmény pedig a futball megcsúfolása. úgyhogy a labdának a füvön a helye!" ... van, ami fontosabb a győzelemnél, sokkal emlékezetesebb." 1988. Pisa (Olaszország), Carlos Dunga – Brazília 2011. Xavi - FC Barcelona

3. „Más kapus hasonló helyzetben elkezdte volna elrugdosni a labdát, ez azonban most semmi másra nem vezetett volna, csak arra, hogy a Real sarokba szorít minket. Inkább adja el a labdát még egyszer, de tartson ki saját játékstílusunk mellett, és segítsen hátulról építkezni.” - Josep Guardiola nyilatkozata a 2011.december 10.-ei „El Clásico” után (Real Madrid – Barcelona 1-3)

Tartsd meg a labdát, légy türelmes, gondolkozz gyorsan, és keresd a rést!

Csapataink eredményei – 2017. október 16-tól 22-ig:

U19(’99/’00) MLSZ U19 II. osztály Közép B. csoport, 7.forduló - 2017.10.18. 17.00 óra XIII. Népfürdő u.18-20., Elektromos SE Sporttelep - füves nagypálya, 2x45 perc, 30 néző

Pénzügyőr SE – Budai FC 1-1 (0-1) G: Kiss

Orczy (7) – Bebők (7), Horváth (6), Radnó (6), Boksay (6) – Lovass (7), Schuszter (7), Hutter (6) – Borbély (5), Kiss (6), Ilyés (7) Cs: Farkas M., Budaházy (4), Farkas B.(6), Dévai (6), Dzimba (6), Bakró (4)

Mérkőzéselemzés: Egy roppant nehéz mérkőzéssel, a Pénzügyőr elleni szerdai bajnokival vette kezdetét ifjúsági korosztályaink heti mérkőzés dömpingje, hiszen szerdától szombatig 3 db idegenbeli, és 2 db hazai találkozó lejátszására került sor.

A Pénzügyőr elleni bajnoki mérkőzést jól kezdtük, hiszen ellenfelünk „kick and go” játék stílusát nagyon jól kontrolláltuk, és a labdatartáson alapuló támadásszövésünkkel kivettük a fizikai élét a játéknak. Fölényünk, dominanciánk Kiss révén már 10. percben góllá érett, majd a félidő további részében is veszélyesen, jól játszottunk, de a mérkőzést nem sikerült lezárnunk, mely a későbbiek tudatában nagy hibának számított. A második 45 percet rögtön helyzettel kezdtük, majd szinte az ellentámadásból, egy szögletet követően gólt kaptunk. A hazai csapat vérszemet kapott, és még nagyobb számban záporoztak a felívelések, előre rúgott labdák a térfelünk közepére, aminek következtében egyre jobban fizikális, brusztolós irányba ment el a mérkőzés. Sajnos, a nagy rohanást nem tudtuk megállítani, lelassítani labdatartással, mert játékunk annyira pontatlanná vált, hogy játék helyett, szinte csak labdabirtoklás-váltás zajlott a pályán. Fiaink játéka a mérkőzés hajrájára feljavult, annyira, hogy képesek voltunk lelassítani a csapkodó játékot, aminek 3 nagy helyzet volt az eredménye, de ezek kimaradtak, így be kellett érnünk egy döntetlennel.

Összegzés: A mérkőzés nagyon jól indult számunkra, mert stílusunkkal a labdabirtoklás felé tudtuk eltolni a játékképet, de dominanciánkat nem voltunk képesek nagyobb mértékben számszerűsíteni. A második félidő elején a semmiből gólt kaptunk, majd nem tudtuk a felívelésekkel, és indításokkal próbálkozó hazaiak rohanását megállítani, így a magassági, illetve erőfölényben lévő ellenfelünk elkezdett minket bedarálni. Szerencsére, a hajrára visszajöttünk a meccsbe, de a győzelemhez szükséges gólt már nem tudtuk megszerezni.

Hajrá Budai FC! Hajrá Tabán!

Edző: Helm Tamás

U19(’99/’00) MLSZ U19 II. osztály Közép B. csoport, 8.forduló - 2017.10.20. 14.00 óra Eger, Északi (Felsővárosi) Sporttelep - füves nagypálya, 2x45 perc, 40 néző

Eger FC – Budai FC 1-1 (1-1) G: Hutter

Orczy (7) – Bebők (6), Kulcsár (6), Radnó (6), Boksay (-) – Lovass (6), Jobbágy (4), Hutter (5) – Borbély (5), Kiss (5), Budaházy (5) Cs: Farkas M., Fülöp (5), Dzimba (6), Bakró (5), Fekete (-), Kuzman (-)

Mérkőzéselemzés: Egy nap után kihagyással újra mérkőzést játszottunk az Eger ellen idegenben, ahol hasonló mérkőzésre számítottunk, mint szerdán a Pénzügyőr ellen, de bíztunk abban, hogy játékunkat 90 percre ki tudjuk tolni, mert a győzelemnek ez volt a kulcsa.

Az egri csapat már a mérkőzés elején meghúzta védelmi vonalat a félpályánál, ami a szűk, és kicsi pálya méret miatt teljesen logikus taktikai tervnek mutatkozott. A dolgunkat nagyban megnehezítette a két csapat közötti óriási magasság, és izomerő különbség, de az első 30 percben a pontos labdajáratásunkkal még viszonylag kontrollálni tudtuk a különbséget, illetve a 30. percben Hutter révén az előnyt is megszereztük, melynek elégnek kellett volna lennie a győzelemhez, de egy durván eladott labdát követően a 32. percben a hazaiak egyenlítettek. Innentől kezdve megtört játékunk, és csak szenvedtünk a szünetig. A második félidő első 20 percében az egriek erőszakos, fizikai futballját alig-alig tudtuk kontrollálni, és már az is bravúrnak számított, hogy ebben az időszakban döntetlen álláson tartottuk az eredményt. A játékunk pontatlan, illetve a betömörülő ellenféllel szemben, a rossz játékolvasásnak köszönhetően, körülményes volt, így teljesen veszélytelenek voltunk a hazaiak kapujára. A mérkőzés hajrája újra mienk volt, és a szerdai meccshez hasonlóan most is volt helyzetünk a győzelem megszerzéséhez, de ezek újra kimaradtak, így ismét be kellett érnünk egy döntetlennel.

Összegzés: A mérkőzés után alapvetően két dolog miatt voltam elkeseredve: 1) Mindkét mérkőzésen vezettünk, de hat pont helyet csak kettő pontot gyűjtöttünk be. 2) Mindkét mérkőzésen fizikális jellegű csapattal találkoztunk, és a stílusunkra támaszkodva kontrolláltuk a mérkőzést, majd a bekapott gólok után játékunk szétesett, és ellenfeleinknek sikerült a saját stílusuk felé elvinni a játékot, ami nekünk nem igazán feküdt. Remélem, a jövőben hosszabb ideig tudjuk fenntartani a stílusunkat, illetve sikerül a dominanciánkat kihasználva több gólos előnyre szert tenni, ahogy azt a Balassagyarmat ellen is megvalósítottuk.

MLSZ IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG U-19 III.oszt. Közép B. csoport

A bajnokság állása a 8. forduló után: Csapat M Gy D V Lg Kg Gk P 1 REAC SPORTISKOLA SE "A" 8 7 1 0 36 8 28 22 2 JÁSZBERÉNYI FC 8 7 0 1 31 11 20 21 3 CEGLÉDI VSE 8 6 1 1 31 14 17 19 4 BKV ELŐRE SC 8 5 1 2 34 17 17 16 5 BUDAI FC 8 4 2 2 17 10 7 14 6 EGER LABDARÚGÓ SPORT KFT. 8 4 1 3 19 16 3 13 7 PÉNZÜGYŐR SE 8 3 3 2 17 13 4 12 8 BSE PALÓC FARKASOK USE 8 3 2 3 20 25 -5 11 9 FC HATVAN 8 3 1 4 23 26 -3 10 10 FERIHEGY SPORTAKADÉMIA"A" 8 2 1 5 21 30 -9 7 11 ÚJPESTI TE "B" 7 2 0 5 16 19 -3 6 12 MEZŐKÖVESD ZSÓRY SE U18 7 1 1 5 11 17 -6 4 13 SZENT ISTVÁN SE 8 1 0 7 20 51 -31 3 14 GYÖNGYÖSI AK 8 0 0 8 12 51 -39 0

U18(’00/’01) MLSZ U19 II. osztály Közép-nyugati csoport, 8.forduló- 2017.10.21. 15.00 óra XI. Kánai út 2-4., Sport11 Sportcentrum - műfüves nagypálya, 2x45 perc, 40 néző

Budai FC U18 – Főnix-Gold FC 0-3 (0-2) G: -

Farkas (6) – Veress (5), Farkas (6), Kovács (5), Dzimba (5) – Schuszter (5), Fialovszky (5), Abaházi (6) – Kajzinger (6), Makács (6), Tóth (5) Cs: Fülöp (6), Hidvégi (6), Ilyés (6), Demeter (5), Bakró (6), Kuzman

Nehéz ellenfél ellen kellett játszanunk, és a helyzetet nehezítette, hogy a mérkőzésre még fáradt lábakkal érkeztek a játékosok.

Az első félidőben várható volt, hogy ellenfelünk megpróbál majd labdabirtoklással dominálni és ennek megfelelően kényszerültünk védekezésre, amit stabilan tudtunk tartani. Labdaszerzés után eleinte többet, később kevesebbet próbáltunk meg indításos kontrákat indítani. Ennek megfelelően sikerült kivennünk a mérkőzésből a tempót és a középső harmadban sikerült birtokolnunk a labdát. A problémát a védővonal mögé való kerülés jelentette, a támadóharmadban pontatlanok voltunk, így nem sikerült lövésekkel befejezni a lövéseket. A második félidőben úgy jöttünk ki, hogy átszerveztük a támadásokat, illetve máshogy osztottuk el az erőket a pályán. Ennek megfelelően sikerült néha helyzeteket kialakítanunk, azonban ezeket nem tudtuk értékesíteni. Ellenfelünk fizikálisan próbálta meg kihasználni erényeit, ennek megfelelően többet akadozott a játék. Ellenfelünk ezután lezárta a mérkőzést, melyre már nem tudtunk reagálni.

Összegezve: A sérülésveszély benne volt, hiszen a játékosok már nem az első komoly mérkőzésüket játszották a héten, így a lábak és a fejek kellően fáradtak voltak ebben a 90 percben. Ennek ellenére a játékosok mindent megtettek és próbáltak maximumot nyújtani, friss és jó játékerőt képviselő ellenfelünk azonban értékesíteni tudta gólhelyzeteit. Tisztán kijöttek azok a nüanszok, amik rangadókat eldönthetnek, így ezekből rengeteget lehet tanulni egyénileg és csapat szinten is.

Helyettesítő edző, és a mérkőzésről tudósított: Németh Barnabás

MLSZ IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG U-19 III.oszt. Közép-nyugati csoport

A bajnokság állása a 8. forduló után:

Csapat M Gy D V Lg Kg Gk P 1 CSEPEL FC SE 7 7 0 0 48 2 46 21 2 FŐNIX-GOLD FC 8 6 0 2 38 11 27 18 3 DUNAÚJVÁROS PASE 7 6 0 1 20 10 10 18 4 IVÁNCSA KSE 8 6 0 2 16 15 1 18 5 DIÓSDI TC 8 4 2 2 24 13 11 14 6 SZÁZHALOMBATTAI VUK SE 7 4 1 2 32 24 8 13 7 DUNAHARASZTI MTK 7 4 0 3 31 14 17 12 8 BUDAI FC U18 8 4 0 4 31 15 16 12 9 SZIGETSZENTMIKLÓSI TK 8 2 1 5 15 33 -18 7 10 GÁRDONY VSC 7 2 1 4 3 22 -19 7 11 TAKSONY SE 8 2 0 6 17 32 -15 6 12 ÉRDI VSE 7 1 1 5 7 24 -17 4 13 HOLLER UNFC 6 0 0 6 8 26 -18 0 14 IKARUS-MAROSHEGY 6 0 0 6 4 53 -49 0

Edző: Barton Ádám

U17(’01) MLSZ U17 II. osztály Közép B. csoport, 8.forduló - 2017.10.20. 14.00 óra Eger, Északi (Felsővárosi) Sporttelep - műfüves nagypálya, 2x45 perc, 80 néző

Eger FC – Budai FC 1-6 (0-3) G: Tóth (2), Budai (2), Fialovszky, Makács

Monori (-) – Veress (6), Légrádi (6), Schuszter (6), Ilyés (7) – Dévai (6), Baráth (6), Abaházi (7) – Fialovszky (6), Tóth (7), Kajzinger (6) Cs: Daradics (-), Czika (6), Makács (6), Hidvégi (5), Budai (6), Farkas (6), Deésy

Egerbe utaztunk a hétvége előtti napon. A tavalyi évben is masszív védekezésből több lehetőséget tudott kialakítania hazai csapat. Tudtuk, hogy nem lesz könnyű az egri védelmet feltörni.

A mérkőzés elején a csapat passzív labdabirtoklással játszott. Meddő volt a fölényünk, de szervezetten védekeztünk. A 20 perctől ritmust tudtunk váltani, és 2 perc alatt 2 gólt is tudtunk szerezni. Ezután a győzelem nem volt kétséges. A második játékrészben egy elkerülhető 11-est kaptunk, amit az ellenfél értékesített. A játék ritmusa mindkét fél részéről visszább esett, de győzelmünk nem forgott veszélyben, magabiztos győzelmet arattunk.

Összességében: A pályán lévő játékosoknak fel kell ismerniük, hogy az ellenfél milyen játékmodort játszik, és erre megfelelően kell reagálni. A mérkőzés folyamán nem volt kérdéses a győzelmünk, viszont a játék dinamikáját a továbbiakban is növelni kell, és a vezetés tudatában nem szabad visszavenni a tempót! Gratulálok a csapatnak az újabb győzelemhez!

MLSZ IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG U-17 III.oszt. Közép B csoport

A bajnokság állása a 7. forduló után:

Csapat M Gy D V Lg Kg Gk P 1 BUDAI FC 8 8 0 0 38 3 35 24 2 REAC SPORTISKOLA SE "A" 8 7 0 1 46 13 33 21 3 JÁSZBERÉNYI FC 8 5 1 2 32 13 19 16 4 BSE PALÓC FARKASOK USE 8 5 1 2 24 10 14 16 5 MEZŐKÖVESD ZSÓRY SE U16 7 5 0 2 31 14 17 15 6 FC HATVAN 8 5 0 3 24 12 12 15 7 CEGLÉDI VSE 8 3 1 4 18 18 0 10 8 GYÖNGYÖSI AK 8 3 1 4 20 22 -2 10 9 EGER LABDARÚGÓ SPORT KFT. 8 3 0 5 18 27 -9 9 10 BKV ELŐRE SC 8 2 2 4 19 26 -7 8 11 ÚJPESTI TE "B" 7 2 1 4 17 20 -3 7 12 PÉNZÜGYŐR SE 8 2 1 5 11 16 -5 7 13 SZENT ISTVÁN SE 8 1 0 7 13 50 -37 3 14 FERIHEGY SPORTAKADÉMIA"A" 8 0 0 8 10 77 -67 0

Edző: Helm András

U16(’02) MLSZ U17 II. osztály Közép-nyugati csoport, 8.forduló- 2017.10.21. 13.00 óra XI. Kánai út 2-4., Sport11 Sportcentrum - műfüves nagypálya, 2x45 perc, 40 néző

Budai FC U16 – Főnix-Gold FC 1-5 (1-1) G: Jancsó

Czirer (5) – Knódel (5), Gulyás (6), Horváth Bo. (6), Zsámbéki (6) – Csányi (5), Terjék (5), Horváth Ba. (6) – Szél (6), Árvai (6), Jancsó (6) Cs: Ábrahám (5), Molnár (6), Rosdy (-), Pachert (-), Hutter

Rangadóra készültünk, és nem csalatkoztunk. Első bajnoki vereségünket szenvedtük el ebben a szezonban egy komoly játékerőt képviselő ellenfél ellen.

A mérkőzést nem a megszokott játékrendszerben kezdtük, hanem próbáltunk reagálni ellenfelünk várható taktikai húzásaira, így a 3-5-2-s játékrendszer mellett döntöttünk. Ez sajnos nem jött ki jól, ugyanis ellenfelünk beszorított minket a kapunk elé, mi pedig a védekezés stabilitására törekedtünk, és nem tudtunk megfelelően nyomást gyakorolni a vendégcsapat játékosaira. Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, ellenfelünk pedig kiválóan tartotta a labdát, lábról lábra tették azt. Jött a „B” terv, és visszaálltunk a megszokott felállási formába, melynek következtében játékosaink magabiztosabban tudtak letámadni, és a játék képe labdabirtoklási szempontból is feljavult. Ennek következtében tudtunk gyorsan váltani védekezésből támadásba, azonban többször előfordult az, hogy nem tudtuk mérlegelni a szituációt és túl gyorsan akartunk támadást építeni, így hamar eladtuk a labdát, miután megszereztük. A félidőt döntetlennel zártuk. Higgadtan, ámde pontatlanul jöttünk ki a második félidőre, ellenfelünk pedig ezt kegyetlenül kihasználta, így megszerezte második gólját a vendégcsapat egy labdaeladás utáni gyors támadást követően. Nekünk is voltak még helyzeteink, azonban a harmadik gól, ami egy les gyanús szituációból született megpecsételte a sorsunkat. Ezután próbáltuk birtokolni a labdát, ám ellenfelünk felbátorodott hangulatban mindent megtett annak érdekében, hogy még jobban elvegye az önbizalmunkat. Sajnos ezután már nem tudtunk kimászni a gödörből, két további labdát szórtunk el, melyet ellenfelünk gólra váltott.

Összegezve: Igazi rangadót játszottunk, azonban nem sikerült megfelelő pontossággal birtokolni a labdát, így rengeteg volt az előre nem várt, felesleges labdavesztés, melyet az ellenfél kiváló minőségű labdarúgói azonnal gólra is váltottak. Fontos ezeken a mérkőzéseken a maximális összpontosítás a legegyszerűbb megoldások kivitelezésénél is, hiszen egy apróbb hiba ilyenkor nagy hibává nőheti ki magát a másodperc szinte törtrésze alatt. Rengeteget tanulhattunk ebből a mérkőzésből, és ezt az egész csapat nevében mondhatom. Így tehát törekednünk kell arra, hogy még keményebben, és még jobb minőségben dolgozzunk edzéseken, és mérkőzéseken, a legegyszerűbb feladatoknál is!

MLSZ IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG U-17 III.oszt. Közép-nyugati csoport

Csapat M Gy D V Lg Kg Gk P 1 FŐNIX-GOLD FC 8 7 0 1 69 8 61 21 2 BUDAI FC U16 8 6 1 1 50 9 41 19 3 DIÓSDI TC 8 6 1 1 28 7 21 19 4 DUNAÚJVÁROS PASE 7 5 2 0 35 5 30 17 5 CSEPEL FC SE 8 5 1 2 35 6 29 16 6 DUNAHARASZTI MTK 8 4 2 2 17 13 4 14 7 TAKSONY SE 8 3 2 3 8 18 -10 11 8 SZÁZHALOMBATTAI VUK SE 8 3 0 5 26 19 7 9 9 HOLLER UNFC 8 2 1 5 24 54 -30 7 10 IVÁNCSA KSE 8 2 1 5 11 47 -36 7 11 ÉRDI VSE 8 2 0 6 14 40 -26 6 12 GÁRDONY VSC 8 2 0 6 14 47 -33 6 13 IKARUS-MAROSHEGY 7 1 1 5 5 15 -10 4 14 SZIGETSZENTMIKLÓSI TK 8 1 0 7 4 52 -48 3

Edző: Németh Barnabás

U15(’03) MLSZ U15 II. osztály Közép A. csoport, 8.forduló - 2017.10.21. 14.00 óra Budaörs, Árok u.1-3., Budaörsi SC Sporttelep - műfüves nagypálya, 2x40 perc, 60 néző

Budaörsi SC - Budai FC 2-1 (2-0) G: Ludvig

Gerencsér (7) – Székely Bo (7), Polgárdi (7), Mészáros (7), Demeter (7) – Kubitsch (8) – Béres (7), Kálmán (7) – Hajdú (6), Ludvig (7), Schiszler (7) Cs.: Péteri (6), Lakatos (6), Kralicsek (-), Hangyási (-)

Mérkőzéselemzés: Rangadóra érkeztünk Budaörsre, az idei bajnokság két olyan csapata találkozott, amelyik képes volt megállítani a tavalyi bajnok Goldballt.

Már a kezdő sípszó után magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, a hazaiak láthatólag az első perctől kezdve kontrajátékra rendezkedtek be. Jól járattuk a labdát, sokat forgattuk a játékot, dominanciánk ellenére azonban egy szöglet után nem tudtunk rendeződni, ezt kihasználva a hazaiak támadója egyedül maradt a hosszú oldalon és kilőtte a hosszú sarkot. A játék képe változatlan maradt, birtokoltuk a labdát, folyamatosan nyomás alatt tartottuk az ellenfél védelmét, ők pedig várták a kontrázás lehetőségét. A félidő lefújása előtt egy felező közeli szabadrúgás után lemaradtunk a hosszú oldalon az emberről, aki így zavartalanul fejelhetett a hálóba. Úgy vonultunk két gólos hátránnyal a szünetre, hogy mindvégig mi irányítottuk a játékot, így az utolsó pillanatban bekapott gól demoralizáló hatással bírt. A második játékrészre némi átszervezéssel futottunk ki, melynek célja az volt, hogy tovább növeljük ellenfelünkön az amúgy is nagy nyomást és mielőbb megszerezzük a szépítő gólunkat, mert a játék képe alapján reális cél volt az eredmény megfordítása. Sajnos befejezéseink nem sikerültek, körbelőttük a hazaiak kapuját, volt, hogy egészen közelről sem tudtuk a hálóba gyötörni a labdát, és látványosan feltolt védekezésünk veszélyt hordozott magában az ellenfél kontráinál, de ezt a kockázatot fel kellett vállalnunk. Erőfeszítéseinket csak a 76. percben koronázta siker, amikor Ludvig talált a hálóba. Ezt követően is mindent elkövettünk az egyenlítő gól megszerzéséért, de az utolsó pillanatban a már a kapuson is túljutó labdát a védők tisztázni tudták.

Összegzés: Egy olyan rangadón szenvedtünk vereséget, ahol mi játszottuk a jobb futballt, de fölényünket képtelenek voltunk gólokra váltani, a hazaiak pedig emiatt megbüntettek minket, így megérdemelten tartották otthon a 3 pontot.

MLSZ SERDÜLŐ BAJNOKSÁG U-15 II.oszt. Közép A. csoport

A bajnokság állása a 8. forduló után: Csapat M Gy D V Lg Kg Gk P 1 Goldball '94 FC 8 6 2 0 34 11 23 20 2 Mercedes-Kecskeméti LA 8 5 2 1 32 8 24 17 3 Vác VLSE 8 5 2 1 18 5 13 17 4 Budai FC 8 5 1 2 29 9 20 16 5 Budaörs 7 5 1 1 19 11 8 16 6 Újpest FC 8 4 1 3 28 18 10 13 7 Angyalföldi SI DSE 8 3 2 3 17 12 5 11 8 Dunakanyar SE-Szentendre 7 3 0 4 14 29 -15 9 9 III. ker. TVE 8 2 3 3 21 32 -11 9 10 Soroksár SC 8 2 2 4 14 21 -7 8 11 Szolnoki MÁV UFC 8 2 2 4 9 16 -7 8 12 Gloriett SE 8 2 1 5 13 16 -3 7 13 Monori SE 8 1 1 6 4 32 -28 4 14 Ikarus BSE-Fejlődő Kertv. 8 0 0 8 7 39 -32 0

Budaörsi SC – Budai FC 1-5 (1-1) G: Jánk (4), Bárány-Doór

Bajáki – Váradi, Márfai, Salacz, Illés – Horváth D., Gáspár, Bárány-Doór, – Gáldi, Jánk, Bodgál Cs: Molnár, Börcsök

Mérkőzéselemzés: A borongós, őszi szombat délutánon Budaörsre látogatott U14-es csapatunk, ahol az Ikarus elleni kisiklást szerettük volna javítani.

Az első 10 percében fiainkat zavarta, hogy a megszokottól eltérő posztokon játszottak játékosok, ez pedig rányomta bélyegét a támadó, és védekező játékunkra. A 10. perc körül némi változtatással igyekeztem stabilizálni a csapat szerkezeti felállását, aminek következtében mindenki komfortosabban kezdett el mozogni a saját pozíciójában, így játékunk feljavult, illetve némi dominanciát is szereztünk. A stabilabb játékunkat az sem zavarta meg, hogy ellenfelünk a 15. percben vezetést szerzett, sőt inkább a hátrány tudatában mindenki egyre jobban igyekezett kihozni magából a maximumot. A játék egyre jobban az ellenfél térfelére tevődött át, majd a 34. percben Jánk egalizálta a mérkőzést, ami a szünet előtt még egy kis mentális lökést adott a gyerekeknek. A szünetről mindenki felvillanyozva lépett újra pályára, így nem volt meglepő, hogy Bárány-Doór a 49. percben góllal köszönt be, és már vezettünk is. A vezetés tudatában egyre inkább az irányításunk alá került a játék, ami szép lassan számszerűleg is megmutatta a két csapat közötti, aznapi, különbséget. Jánk további három góljának, és a csapat remek játékának köszönhetően a végén magabiztos győzelmet arattunk, mely az előző heti vereség után, mindenki lelkének jót tett!

Összegzés: Fiatal csapatunk ismét bebizonyította, hogy egy közösség mire képes akkor, ha tagjai tudnak egymásért küzdeni, és a nehéz pillanatokban összetartva, egymást segítve küzdenek a sikerért! Büszke vagyok csapatomra, és nagy öröm ezeket a dolgokat látni. EZ AZ ÖSSZETARTÁS AZ ADOTT PILLANATBAN KÉPES LESZ A LEHETETLENRE IS! Szép munka volt, gratulálok! 

MLSZ SERDÜLŐ BAJNOKSÁG U-14 II.oszt. Közép A. csoport

Csapat M Gy D V Lg Kg Gk P 1 Mercedes-Kecskeméti LA 8 8 0 0 71 1 70 24 2 Gloriett SE 8 7 0 1 30 6 24 21 3 Szolnoki MÁV UFC 8 6 0 2 33 17 16 18 4 Budai FC 8 6 0 2 24 10 14 18 5 Vác VLSE 8 5 1 2 21 15 6 16 6 Ikarus BSE-Fejlődő Kertv. 8 5 0 3 24 24 0 15 7 Újpest FC 7 4 2 1 31 8 23 14 8 Budaörs 7 4 0 3 21 13 8 12 9 Soroksár SC 8 2 0 6 15 33 -18 6 10 Angyalföldi SI DSE 8 2 0 6 12 32 -20 6 11 Monori SE 8 2 0 6 9 37 -28 6 12 Goldball '94 FC 7 1 0 6 10 38 -28 3 13 Dunakanyar SE-Szentendre 7 0 1 6 6 26 -20 1 14 III. ker. TVE 8 0 0 8 6 53 -47 0

BLSZ SERDÜLŐ BAJNOKSÁG - U-15/1.csoport

Csapat M Gy D V Lg Kg Gk P 1 ANGYALFÖLDI SI DSE 7 7 0 0 39 13 26 21 2 FC BUDAPEST 7 4 1 2 25 21 4 13 3 1908 SZAC 7 4 0 3 21 20 1 12 4 CSEPEL UP SE 6 2 1 3 25 29 -4 7 5 BUDAI FC 6 2 0 4 25 23 2 6 6 AIRNERGY FC 6 1 1 4 14 18 -4 4 7 MTK BUDAPEST 7 1 1 5 15 40 -25 4

Edző: Kukorelli András

U13 (’05/’06) OTP-MOL Bozsik Gyermektorna Program, U13 Kelen SC Alközpont, 4. őszi játéknap - 2017.10.21. 15.00 óra XI. Hunyadi M. út 56., Kelen SC Sporttelep – füves ½ pálya, 5x2 m-es kapuk, 1+8 fő; 1x22 perc, 50 néző

U13/I. csapat - a tornán résztvevő keret: Váradi Koppány, Kubitsch Kristóf, Kiss Levente, Musza Gellért, Gulyás-Nagy Gáspár, Molnár Levente, Németh Ivon, Rákos Koppány, Ibrahim Noé, Nagy Bence, Tüske Bátor

Mérkőzések: Budai FC I. – Csepel FC UP. 1-1 G: Németh I.

Budai FC I. – Kelen SC U12 F 5-0 G: Molnár L. (2), Tüske B., Nagy B., Ibrahim N.

Budai FC I. – Budafoki LC I. 0-1 G: -

Budai FC I. – FC Dabas 2-0 G: Németh I. (2)

A torna mérkőzései összesítve: 4 2 1 1 8-2

Harmadik őszi Bozsik tornánk a Kelen pályán került megrendezésre, a sorsolás megegyezett a korábbi tornáéval, így ugyanazon ellenfelek jöttek sorban, mint Csepelen.

Sokkal jobban kezdtünk, mint a legutóbbi tornán, látszott a srácokon, hogy bizonyítani akarnak a csepeli botlás miatt. Egyetlen mérkőzést leszámítva végig kiegyenlített meccseket játszottunk, sokszor sikerült dominálnunk, emellett gyönyörű, gyors kontrákat vezettünk, főleg a jobb oldalunk volt életveszélyes. Látszik, hogy egyre jobban összeszokik a csapat. Néhány megingásunk azonban a mai napon is volt, amire nagyon oda kell majd figyelnünk, sok labdavesztés miatt hoztuk magunkat nagyon nehéz helyzetbe, emellett a 2 bekapott gólunk is teljesen elkerülhető volt, amiket kellő fegyelmezettséggel, és határozottsággal el lehetett volna kerülni.

Összességében pozitív volt a torna, a srácok megérdemlik a dicséretet! 

A tornán oklevelet kapott Ibrahim Noé kiváló játékáért! Gratulálunk! 

U13/II. és III. csapat - a tornán résztvevő keret: Dzimba Dominik, Eszter Elemér, Eörsi Mihály, Székely Bence, Szabó Mihály, Gulyás-Nagy Gergely, Czakó Ádám, Musza Gellért, Medgyessy Mátyás, Hanzmann Gergely, Németh Tamás, Molnár Fülöp, Horváth Zóra, Asztalos András, Asztalos Vince, Sipos Ede, Boksay Milán, Gulyás-Nagy Gáspár, Váradi Koppány, Eck Zólyom.

Mérkőzések: Budafoki LC II. – Budai FC II. 0-0 G: -

Budai FC III. – Nagytétény SE 1-2 G: Asztalos A.

Budai FC II. – Szent István SE 4-0 G: Gulyás (2), Váradi, Horváth Zóra

Budai FC III. – Grosics KI 1-2 G: Gulyás

Budai FC II. – Őrmező SE 1-2 G: Gulyás

Budafoki LC – Budai FC III. 0-1 G: Eck

A torna mérkőzései összesítve: Budai FC II.: 3 1 1 1 5-2

Budai FC III.: 3 1 - 2 3-4

Nagyon rossz hozzáállással, a figyelem, fegyelem, és koncentráció teljes hiányával kezdtük a tornát, ami nagyon nem tetszett, és ennek az első mérkőzések után hangot is adtam. Ezután láttam a srácokon, hogy igyekeznek mindent beleadni, és ezért jár mindenkinek az elismerés. De ha ennyire gyenge mentalitással kezdünk neki egy tornának, akkor onnan már nagyon nehéz, szinte lehetetlen visszarázódni a győzelemhez vezető útra. Ez most is beigazolódott, hiszen nálunk gyengébb csapatoktól szenvedtünk vereségeket, annak ellenére, hogy a későbbi meccseken mindent megtettek a srácok. Nagyon jó tanulópénz volt mindenki számára ez a nap, és remélem, hogy megtanuljuk, hogy a legapróbb dolgok, mint a felszerelés felvétele, a bemelegítés, az időben érkezés és a meccsek közötti viselkedés stb. fogják meghatározni a mérkőzések alakulását.

Összességében sajnos több volt a negatívum, mint a pozitívum, de láttam remek megoldásokat, és tanult dolgokat is. Köszönöm mindenkinek a részvételt!

A tornán oklevelet kapott Dzimba Dominik kiváló védéseiért, valamint Horváth Zóra harcos játékáért! Gratulálunk! 

Edző: Sóvári Dániel

U11/I. csapat - a tornán résztvevő keret: Batai L.,Kiss L., Félix P., Krajcsovics D., Kovács V., Horváth B., Nagymáté F., Csóka G.,Sztankóczy G.,Zábrádi B.,Gyurkovics Máté.,Boksay M.

U11/II. csapat - a tornán résztvevő keret: Schell R., Sztankóczy S., Asztalos Kristóf., Sinka B., Bartos B., Virág A., Major Á., Molnár Gergely.,Deák Á

Mérkőzések: Budafoki LC– Budai FC I. 4-0 G: -

Budai FC I. – Kelen SC II. 1-2 G: Horváth B.

Kelen SC IV. – Budai FC I. 4-2 G: Kiss L., Csóka G.

Kelen SC I. – Budai FC I. 2-4 G: Csóka G.(3), Kiss L.

Budai FC II. – Szent István SE 1-0 G: Sinka

Budafok II. – Budai FC II. 2-0 G: -

Budai FC II. – Őrmező SE 4-2 G: Farkas, Major, Virág, Sinka

A torna mérkőzései összesítve: Budai FC I. (U11) 4 2 - 2 8-11

Budai FC II. (U10) 3 2 - 1 5- 4

Összegezve: U11-es csapataink újabb Bozsik tornán mutathatták meg azt hogy mennyit fejlődtek az utóbbi időben. Eleinte voltak kisebb problémák a koncentrációval, mely az első meccsen meg is látszódott az eredményen, de a kezdeti gondok után egyre inkább kezdte megmutatni tudását a csapat, és azt, hogy milyen játékfelfogásban akar futballozni. A nézők láthattak remek labdakihozatalokat, gyors, rövidpasszos játékokat, és szépen kidolgozott helyzeteket, melyek kihasználásában van hova fejlődni!  Ami a leglátványosabb volt ezen a tornán, hogy a gyerekek egy csapatként küzdöttek egymásért, a közösségért, ami az utolsó meccsen mutatkozott meg leginkább! Büszkék lehetünk a látottakra, de vannak meg hiányosságok, melyek kijavításán természetesen dolgozni fogunk! Elismerés jár a játékosoknak! 

A tornán oklevelet kapott: Csóka Gergely és Major Dániel Ádám kiemelkedő teljesítményükért. Gratulálunk! 

A tornáról tudósított: Sóvári Dániel és Hajas Bálint

Edzők: Németh Barnabás, Hajas Bálint