zródło: Polska Dziennik Zachodni | 16.2.2015 rubryka: kibic | Strona: 3 Autor: Jacek Sroka | nakład: 62659 | rozpowszechniono: 45829 | Temat: Ruch Chorzów Klub-prasa | AVE: 8 167 PLN Piłka nożna//// Ruch zdeterminowany, a Piast słaby

Grzegorz Kuświk miał nie grać z powodu choroby, ale snajperowi Ruchu udało się zwalczyć gorączkę • W Piaście najlepszą okazję do zdobycia gola miał , leczjego strzał obronił Matus Putnocky

Sędziował Tomasz Kwiatkowski (Warszawa) Początek derbów należał do między słupkami chorzowian Piast starał się zdobyć w Widzów 6.650 Niebieskich. Już w 2 minucie imponując spokojemwbramce. Chorzowie chociaż honorową Tak padły bramki gry rozgrywający 470 mecz Po pierwszym ciekawym bramkę, ale gliwiczanom brako- Jacek Sroka Piłkarze Ruchu wygrali inaugu- w ekstraklasie Łukasz Surma kwadransie później z boiska wia- wało pomysłu na rozerwanie • 1:0 Grzegorz Kuświk (50) rujące rundę wiosenną ekstra- podał do Marka Zieńczuka, ale ło nudą. Po przerwie Niebiescy, obrony gospodarzy dowodzo- Marek Zieńczuk popisałsię zna- klasy na Śląsku derby z Piastem. ten z 6 m nie trafił w bramkę. którzy chcąc wydostać się ze nej przez kończącego w tym ro- komitym podaniem na wolne Ruch Chorzów 2 Trener , który Chwilę potem zaskakującym strefy spadkowej muszą zacząć ku 40 lat Marcina Malinowskie- pole. Grzegorz Kuświk wygrał uderzeniem z woleja popisał się wygrywać, ruszyli do bardziej go. Kapitan Ruchu w drugiej po- 0 prowadząc Niebieskich nigdy pojedynek o pozycję z Heber- Piast jeszcze nie przegrał z gliwiczana- wracający do Chorzowa po 2,5- zdecydowanych ataków i w 50 łowie doznał kontuzji i musiał tem nie dając się przepchać 1:0 Grzegorz Kuświk (50), 2:0 Jakub Kowalski (57) mi, zapowiadał, że broniący się letniej przerwie Rafał Grodzi- minucie objęli prowadzenie po zejść z boiska, ale uraz kolana Brazylijczykowi, a następnie bę- Ruch Putnocky - Konczkowski, GrodzickiI , przed spadkiem chorzowianie cki, lecz i on chybił celu. strzale Grzegorza Kuświka. Był „Maliny" ponoć nie jest zbyt po- dąc sam na sam z bramkarzem Malinowski (71. Stawarczyk), GigołajewI - będą chcieli punktować w tym Goście po raz pierwszy groź- to dziewiąty gol w tym sezonie ważny. Putnocky’egobez efektu przerzucił piłkę na Szmatułą. Kowalski (87. Kwiatkowski), Babiarz, Starzyński, roku od pierwszego meczu i do- nie zaatakowali w 10 minucie. najlepszego snajpera Ruchu, któ- próbowali zaskoczyć Bartosz A2:0JakubKowalski(57-głową) Surma, Zieńczuk - Kuświk (90+2 Efir) trzymał słowa. Goście marzący Po dośrodkowaniu Gerarda ry z Piastem miał nie grać z po- Szeliga i Kamil Wilczek. Goście Zieńczuk doś rodkował piłkę, Strzały celne 5. Niecelne 9. Rzuty rożne 3. o awansie do czołowej ósemki Badii głową z bliska strzelał Ka- wodu przeziębienia, ale ostatecz- kończyli mecz w dziesiątkę, bo a Kuś wikzgrałją głową do tyłu Piast Szmatuła - Klepczyński, Osyra, Hebert, przegrali na Cichej zasłużeniebę- mil Wilczek, jednak znakomitą nie lekarzom chorzowian udało w 80 minucie po drugiej żółtej do Kowalskiego. Pierwszy strzał Piotr Brożek - Szeliga, Vassiljev III(80), dąc drużyną wyraźnie słabszą. interwencją popisał się Matus się go postawić na nogi. Gospo- kartce za faul taktyczny na środ- pomocnika Niebieskich oddany Hanzel (62. Żivec), Martinez (46. Murawski), Po raz pierwszy od sześciu spot- Putnocky. Debiutujący w bar- darze poszli za ciosem i w 57 mi- ku boiska do szatni został ode- nogązostałzablokowany, aledo- Badia (72. Jurado)-Wilczek kań ligowego pojedynku tych ze- wach Ruchu Słowak pokazał, że nucie zdobyli drugą bramkę. Jej słany Estończyk Konstantin bitka głową trafiła już do siatki. a Strzały celne3. Niecelne 7. Rzutu rożne5. społów nie wygrali przyjezdni. może na dłużej zająć miejsce autorem był Jakub Kowalski. Vassijev. aą