15 úterý 6. října 2009 SPORT kkamam zaza fotbalemfotbalem Kořenec vyhrál v Drnovicích a je již na druhém místě v tabulce Úřední začátek muži v 15.30, dorost v 13.15, žáci v 10.00 (pokud není uvedeno jinak). ssobotaobota 110.0. říjnaíjna Sloup padl na poslední příčku I.B třída: Medlánky – Kunštát (15.00). Bohumil Hlaváček k tomu, že se začal hrát fotbal. hrála po neuvěřitelné plejádě ne- Doubravice – Olomučany II. třída: B – Doubravice: Hřebíček, JmKFS, JmKFS. Domácí měli stále více ze hry proměněných šancí. Celý zápas 1:1 (1:1), Sáňka J. ml. – Dufek. III. třída: Ráječko B – Vranová: Korbel, Krejčíř, Mořkovský. Olešnice B – Blanensko a Boskovicko - a přestože již branku nedali, vy- se hrál jakoby bez obran. Vavři- Domácí byli z remízy rozčaro- Lipůvka: Manoušek, Landa, Jalový. Hostům se v devátém kole hráli zaslouženě. nečtí ale na rozdíl od soupeře ve váni, cítili se na víc. Vedli od 21. Divize ženy: Drnovice – Ráječko (16.00): Stloukal (AR). okresního přeboru celkem dařilo, Drnovice – Kořenec 2:3 (2:2), svých řadách borce, který dávat minuty, kdy centr Sáňky zapadl KP dorostu: Blansko – Kuřim (10.30, 12.45): Hřebíček (AR). všechny body si odvezly Lysi- Setnička J., Haničinec – Šustr, branky v tomto utkání zvládal, do olomučanské šibenice. Hned I. třída dorostu: Medlánky – Kunštát (12.30). Čebín – (14.00). ce, Kořenec i blanenské béčko. Tesař, Kuda. Kořenec nadále měl. Dvořáček si dopřál hattrick. z protiútoku ale po chybě domácí II. třída dorostu: Olomučany – (11.45): Nečas, Kučírek, Pospíšil Vavřinec díky hattricku Dvořáč- míří tabulkou vzhůru. Vedl od Po jeho první brance sice kont- obrany bylo vyrovnáno. Domácí Jiří. Lipovec – Sloup (15.30): Pinkava. Kořenec – Lipůvka (15.30): Barák. ka udolal střelecky impotentní 15. minuty přesnou střelou Šust- roval rudický Matuška, na jeho pak ve druhé půli dobývali hos- KP žáci: – Blansko (9.00, 10.45). Rudici a odpoutal se z poslední ra k tyči z trestného kopu. Domá- další dvě trefy však soupeř odpo- tující branku, ta však pro ně zů- I. třída žáci: Bučovice – Letovice (9.00, 10.30). Kunštát – Kuřim příčky, na níž po domácí prohře cí dokázali skóre otočit, když se vědět nedokázal. stala již zakletá. (10.00, 11.30). s Lysicemi padl trápící se Sloup. nejprve po sedmi minutách trefi l Jedovnice – Blansko B 2:3 Boskovice B – Šošůvka 2:2 Grena OP žáci: Jedovnice – Rájec (14.00): Roučka. Sloup - 0:3 (0:1), Mi- Jan Setnička a v 35. minutě po (2:2), Formánek, Janda – Sehnal, (1:2), Hadáček, Stara – Musil, Výměny: Mokrá – Ochoz (15.00): Hlubinka, Kocák. Podolí – Blažovice hola 2, Skoček. V 18. minutě se samostatné akci Haničinec. Pár Jelínek, Cupal. Domácí šli For- Doležel. Šošůvka byla v první (15.00): Janča, Zouhar. Kunčina – Dlouhá Loučka: Šebela V., Jindra, Bu- zablýsklo poprvé a od tohoto sekund před koncem poločasu mánkem brzy do vedení, které půli jasně lepším mančaftem. reš. Křenov – Rohozná: Sychra, Flek. okamžiku bylo jasné, že si hosté brankář Drnovic neudržel míč hosty trochu zaskočilo. Ti však Dostala se do vedení hned v úvo- přijeli pro body. Mihola se pro- a dorážka Tesaře znamenala po- pak zpřesnili hru a po Pernicově du Musilem. Ve 20. minutě přišla nnededěllee 11.11. řííjnajna smýkl po pravé straně a přesně ločasovou remízu. Nemastný střele dorážel Sehnal. Skóre oto- další krásná akce, na jejímž kon- KP: Ráječko – Kuřim. umístil míč k tyči Mynaříkovy neslaný fotbal se hrál po změně čil hlavou Jelínek, do kabin ale ci byl Doležel. Ten si v závěru I.B třída: Bořitov – Lipovec (15.00). Olešnice – Černá Hora. branky. Pod lysickou taktov- stran. Rozhodla 77. minuta. kdy Jedovnice potěšil brankou Janda. dovolil i kličku brankáři a bylo II. třída: Lysice – Šošůvka: Jalový, Rek ml. Korbel. Olomučany - Bos- kou se hrálo i po změně stran. se trefi l kořenecký Kuda. Rozhodla fatální chyba domácí- to 0:2. Třetí vyloženou šanci kovice B: Svitavy, Svitavy, Svitavy. Rudice – Jedovnice: Kosička, Musil, Mihola přidal druhý zásah i za Vavřinec – Rudice 3:1 (1:1), ho gólmana Suchého, kterou po- hosté nedali a pak toho trpce li- Rek. Kořenec – Vavřinec: Zouhar, Kučírek, Stria Jiří. Vísky – Drnovice: cenu vlastního zranění po střetu Dvořáček 3 – Matuška. Rudice trestal Cupal. Ve zbytku utkání se tovali. Boskovice do půle snížily, -venkov, Brno-venkov, Manoušek. Sloup - Letovice: Brno-město, s brankářem Sloupu. Když Neča- vypisuje konkurz na střelce. Pro- již nic podstatného neudálo. a protože pak byly jasně lepší, Brno-město, Brno-město. sovy dvě šance skončily na bran- zaslouženě srovnaly. Mohly ještě III. třída: – Ostrov: Brno-město, Kocák, Ševčík. Vysočany – káři Lysic, přišel již jen pečetící přidat, šanci však nedaly. Doubravice B: Mořkovský, Landa, Tejkal. Lažany – Vilémovice: Sehnal, třetí gól hostí v 83. minutě. 1. Blansko B 9 7 2 0 29:11 23 Stloukal, Herc. Skalice – Kunštát B: Krejčíř, Nečas, Štěrba. Knínice – Letovice – Vísky 1:0 (0:0), V. Opatovice: Brno-venkov, Brno-venkov, Pivoda. 2. Kořenec 9 6 1 2 27:17 19 Král. Vísky se od začátku za- IV. třída: Bořitov B – Voděrady (12.45): Jelínek L. Adamov – : 3. Drnovice 9 5 2 2 23:16 17 kopaly před svým vápnem se 4. Letovice 9 4 2 3 18:16 14 Svitavy, Svitavy, Roučka. Úsobrno – Benešov: Borek, Švancara. Březová 5. Jedovnice 9 4 2 3 21:21 14 B – Vilémovice B: Pokorný, Pospíšil Jiří. Kořenec B – Lažánky (13.15): snahou neprohrát. Domácí se za první polovinu dostali do tří 6. Olomučany 9 4 1 4 15:18 13 Kučírek, Stria Jiří. – Svitávka: Hřebíček, Kolář. 7. Šošůvka 9 2 5 2 22:20 11 Divize ženy: Kostelec n/H – Kotvrdovice (12.00). Boskovice – Vrchovi- tutových šancí, i hosté měli jed- 8. Boskovice B 9 2 5 2 19:18 11 na (15.00). Lažany – Kunštát (10.30). nu. Rozhodující okamžik utkání 9. Doubravice 9 2 5 2 11:14 11 KP dorostu: Boskovice – Mutěnice (10.00, 12.30). přišel v 53. minutě. Domácí Řez- 10. Rudice 9 3 1 5 25:19 10 I. třída dorostu: Rudice – Slati na (12.45). Líšen B – Rájec-Jestřebí (14.00). ník utekl, byl složen ve vápně 11. Vísky 9 3 1 5 12:18 10 II. třída dorostu: Kotvrdovice – Vavřinec: Kocák. Blansko B – Adamov a kopala se penalta. Král ji bez 12. Lysice 9 2 3 4 11:23 9 problémů proměnil. Tento mo- 13. Vavřinec 9 1 3 5 13:21 6 (10.00): Sychra, Hřebíček, Roučka. Ráječko – Ostrov (12.30): JmKFS. SSlouploup - LysiceLysice F Fotooto BB.. HHlaválaváčeekk 14. Sloup 9 1 1 7 11:25 4 Voděrady – V. Opatovice (13.00): Rek ml., Jalový. Lysice – Doubravice ment konečně probudil oba týmy (12.45): Korbel. Vísky – Č. Hora: Manoušek. Olešnice – Svitávka: JmKFS. Grena OP žáci: Ráječko – Vavřinec (13.00): Mořkovský. Adamov – Lipo- vec (13.15): Roučka. Šošůvka – Blansko B: Kocák. Kotvrdovice – Č. Hora Bořitov překvapil jasnou výhrou v Kohoutovicích (10.00): Ševčík. Benešov – Voděrady: Hlubinka. Cetkovice – Boskovice B Blanensko a Boskovicko - Podruhé Olešnice inkasovala rák. Kunštát: Loukota – Záboj, Domácí zvýšili po sérii pěti ro- (14.00) neobsazeno. Lysice – Doubravice: Švancara. Vísky – V. Opatovi- Největší senzací dalšího kola I.B v 53. minutě po brejkové situ- Musil (65. Jonáš), Hruška, Ho- hových kopů, aby po pěti minu- ce: Rek ml. Olešnice – Drnovice: Mořkovský. Knínice – Svitávka: Jalový. třídy bylo vítězství Bořitova na aci. Nastřelila sice ještě tyčku, rák – Novotný M., Bašný, Bed- tách to bylo již 3:0. Lipovec však Výměny: Slovan B – Bohunice B (15.00): Šebela V., Bureš. ČAFC B – hřišti Kohoutovic. Zdánlivě ztra- její hráči ale mohli jen litovat nář (80. Pravec), Truhlář – No- nesložil zbraně. Ve 48. minutě Řícmanice (15.00): Flek, Skoták. cený zápas zachránil Lipovec. nevyužitých tří šancí za ještě votný D. (65. Šmerda), Boček. po sražení Matušky proměnil pe- Kohoutovice – Bořitov 1:4 bezbrankového stavu. Ty však Kunštát měl sice v první půli naltu Marušák. Kontaktní branku úúterýterý 13.13. říjnaíjna (1:2), Řehák, Klicpera, Pfeifer, nevyužili a tak odjeli z Dražo- více ze hry, nedokázal se však zaznamenal Matuška s pomocí Grena OP žáci: Rudice – Lipůvka (16.30): Hlubinka. Richtr. Bořitov: Richtr L. – Ko- vic asi po právu s prázdnou. gólově prosadit. Naopak – ve teče domácího hráče v 64. minutě línek, Fikes, Mareček, Jakubec Černá Hora – Medlánky 45. minutě přišla fatální chy- a o vyrovnání se postaral hlavou – Řehák (81. Válek), Richtr J., 1:1 (1:1), Bílek. Č. Hora: ba v rozehrávce na půlící čáře Sedlák v 76. minutě po Horáčko- zzprávyprávy OFSOFS BlanskoBlansko Knies, Zouhar – Petrák (70. Polák – Paděra, Palkaninec, a brejk dva na jednoho přinesl vě standardce. Lipovec dál tlačil. * Upozornění: Většímu počtu trenérů končí platnost licence C trenér- Pfeifer), Klicpera. Kapoun – Menoušek (74. téma na přemýšlení do kabiny V 80. minutě byl sražen ve vápně ských průkazů koncem roku 2009. Doškolení uspořádá trenérská rada při Favorizované Kohoutovice Honsnejman), v podobě ob- Svoboda. Další střelu ze značky OFS Blansko v prosinci roku 2009. Většímu počtu trenérů končí platnost vedly brzy 1:0, branku dal ještě Tatíček, Pa- držené bran- pokutového kopu již však Maru- licence B trenérských průkazů koncem roku 2009. Doškolení trenérů licen- nedávno bořitovský Kotásek. novský, Čepa, II.B.B třídaída ky. Příslušná šák poslal jen do břevna a body ce B uspořádá trenérská rada při JmKFS v listopadu roku 2009. Pak přišla nefalšovaná česká Pavlíček (75. Dvořáček) – Ši- mela v kabině přinesla ovoce. se tak nakonec dělily. * STK po prošetření případu kontumuje výsledek utkání 8. kola III. třídy ulička Zouhara na Řeháka, který růček, Bílek. Již v 60. minutě vystřihl Bo- Další výsledky: Svratka – mužů mezi týmy Skalice - V. Opatovice na 3:0 a přiznává 3 body ve pro- šanci mazácky proměnil. Stejně Domácí hřiště zůstává stále ček efektní nůžky, o pět minut Bohdalice 1:0, Rousínov B – spěch domácího týmu z důvodu, že za mužstvo V. Opatovic nastoupil hráč se Zouhar postaral o Klicperu pro jeho majitele zakleté. Vyhrát později dotlačil míč na 2:1 po Tišnov 1:1. Tomáš Strachoň, i když nebyl po vyloučení projednán v DK. Tým V. Opa- a ani tento bořitovský hráč ne- se nepovedlo ani proti relativně skrumáži Boček. V 81. minutě 1. Dražovice 9 7 2 0 24:9 23 tovic se trestá podle RS čl. 25/12 XI částkou ve výši 800 korun. zaváhal. Po změně stran kohou- hratelnému soupeři. Po půlho- zvyšoval Bednář, aby v závě- 2. Bohdalice 9 6 0 3 23:7 18 * STK upozorňuje sekretáře oddílů, že k dnešnímu dni chybí velké tovičtí hráči trochu přitlačili, dině hry sice Černohorští vedli ru dokonal lískoveckou zkázu 3. Olešnice 9 5 2 2 14:14 17 množství zápisů o utkání v kategorii přípravek a nařizuje do 15. 10. 2009 nevyvarovali se však chyby, po střele Bílka z hranice velkého z penalty Horák. 4. Líšeň B 9 4 4 1 18:11 16 zaslat chybějící zápisy o utkání na sekretariát OFS Blansko. 5. Kohoutovice 9 5 0 4 24:15 15 * DK projednala a rozhodla o výši trestů vyloučených hráčů a vyká- kterou Pfeifer proměnil ve třetí vápna k tyči. Ve 24. minutě již Líšeň B – Lipovec 3:3 (3:0), 6. Tišnov 9 4 2 3 12:12 14 zaných funkcionářů: Ill Roman (Lažany), Pospíšil Ladislav (V. Opatovi- zásah hostí. Nečekaný výsledek ale bylo srovnáno, když domácí Marušák, Matuška, Sedlák J. 7. Lipovec 9 4 2 3 15:16 14 8. Kunštát 9 4 2 3 8:9 14 ce) – 9 měsíců nepodmíněně zákaz výkonu funkce kapitána, Maršál Filip pečetil v závěru Richtr. zapomněli na volného hráče ve Lipovec: Pernica – Marušák, Dražovice – Olešnice 2:0 svém vápně. Čepa si dovolil ná- Zouhar, Kunc, Sedlák J. – Hrst- 9. Bořitov 9 4 1 4 19:18 13 (Vísky) – 6 měsíců nepodmíněně zákaz výkonu ve všech funkcích a po- 10. Černá Hora 9 2 3 4 10:10 9 bytu na hráčské lavičce, Pfeifer Leoš (Olešnice) – 6 měsíců nepodmíněně (1:0). Olešnice: Žila – Kalas, sledně luxus ve vyložené šanci ka, Vágner (46. Horáček R., 79. 11. Svratka 9 2 2 5 8:12 8 zákaz výkonu funkce rozhodčího v soutěžích ČMFS a fi nanční postih 1000 Miluška, Šafařík, Tomášek – z bezprostřední blízkosti hla- Sedlák R.), Svoboda – Matuš- 12. Rousínov B 9 2 2 5 12:25 8 korun, Strachoň Tomáš (V. Opatovice) – 6 SU, Kučera Radim (Lipovec) Kuda, Hořínek – Plíhal Mart. vičkovat nad. Střelecký prach ka, Navrkal (54. Šebela). 13. Medlánky 9 2 1 6 15:17 7 – 3 SU, Hliněnský Jaroslav (Lažany), Čapka Libor (Kořenec), Motal Pa- (80. Krška), Křivánek, Daniel pak defi nitivně zvlhnul i jeho Utkání dvou rozdílných po- 14. St. Lískovec 9 0 1 8 4:31 1 vel (Olomučany) – 2 SU, Pirochta Radim (Boskovice), Bayer Patrik (Bo- (60. Peterka) – Boček. kolegům, nenašel se nikdo, kdo ločasů. Hned ve 3. minutě bylo Příští kolo: Kohoutovice – Dra- skovice), Motyčka Pavel (Lažany) – 1 SU. DK projednala žádost hráče V utkání, které mělo vy- by byl schopen dát rozhodující 1:0 po slalomu domácího Šudo- žovice, Bohdalice – Rousínov B, o prominutí zbytku trestu: Hrazděra Adam (Rájec-Jestřebí) – žádosti hráče rovnaný průběh, se dostalo do branku. my přes pět lipoveckých hráčů. St. Lískovec – Svratka, Medllánky se nevyhovuje. Odročeno projednání případu: Bednář Martin (Knínice) – vedení domácí mužstvo, když Kunštát – Starý Lískovec Snaha o kontr skončila na tyči po – Kunštát, Bořitov – Lipovec, Tiš- neplnění povinností fotbal. oddílu, nezaslání prohlášení hráče. (sy) v 17. minutě proměnilo penaltu. 4:1 (0:1), Bednář 2, Boček, Ho- Horáčkově střele ve 38. minutě. nov – Líšeň B, Olešnice - Č. Hora. Rájecká domácí tvrz padla. Dobyli ji fotbalisté SokolaTasovice Bohumil Hlaváček minutě, když Sehnalova střela šla nad. Trenér Záleský nebyl neskutečný kiks jinak jistého tou branku. V poslední minutě Velká – Ratíškovice, Ivančice – se od tyče odrazila do tasovické spokojen. „Vůbec se mi nelí- Mašky. Neodhadl dobře míč, nastavení přišel až příliš krutý Židenice, Tasovice – Hrušky. Rájec-Jestřebí, Ráječko - sítě. Po deseti minutách přišla bili rozhodčí. A my jsme opět těsně jej prodloužil na Voříš- trest. Karásek ztratil zbytečně 1. Bavory 10 8 0 2 27:8 24 Bez bodu skončily toto kolo fatální hrubka Škvareniny, když doplatili na úzký kádr. Smůla,“ ka, který proti vyběhnuvšímu míč a po přihrávce na osamoce- 2. Rájec 10 8 0 2 18:5 24 Rájec i Ráječko. dával malou domů hlavou. Sou- povzdechl. Rettegymu trefi l přesně. Ve 40. ného Stanického neměl Rettegy 3. M. Krumlov 10 7 1 2 17:11 22 Rájec-Jestřebí – Tasovice peř ji vystihl a nedal Hlavoňkovi Ratíškovice – Ráječko 2:1 minutě vybojoval míč Bartoš, na jeho střelu šanci. 4. Židenice 10 7 0 3 24:12 21 5. Tasovice 10 6 3 1 19:11 21 1:2 (1:1), Sehnal. Hlavoněk šanci. V dalších šancích první (1:1), Sehnal J. Ráječko: Ret- poslal přesný centr na Sehnala Další výsledky: Židenice - 6. Znojmo B 10 5 0 5 26:16 15 – Škvarenina, Macík, Kugler, půle již ani jeden tým neuspěl. tegy - Beneš, Maška, Karásek, a ten zkušeně vyrovnal. Velká 5:0, Sparta – Hodonín 7. Ivančice 10 4 2 4 13:12 14 Koláček (5. Nedělník) – Se- Ráječtí se ještě nestačili Koutný - Šenk, Sehnal V., Štrajt Ve druhé půli byla Olympia 6:0, Hrušky – Ivančice 0:3, Ku- 8. Bohunice 10 4 1 5 16:16 13 hnal, Flígl, Šmerda, Reiter (80. rozkoukat po návratu z kabi- (66. Badura), Starý - Sehnal J., blízko vedení v 70. minutě. Po řim – M. Krumlov 0:3, Kyjov 9. Velká 10 4 1 5 14:17 13 Bezděk) – Ostrý, Sova. ny a ihned inkasovali. Jak se Bartoš. faulu na V. Sehnala kopal trest- – Bohunice 0:4, Bavory – Zno- 10. Sparta 10 4 0 6 19:20 12 11. Ráječko 10 3 2 5 6:10 11 Úvod utkání poznamenalo později ukázalo, byl to roz- O prohře hostí rozhodly fa- ný kop Bartoš. Jeho přesnou jmo B 1:3. 12. Kuřim 10 3 2 5 9:19 11 zranění Koláčka, který se srazil hodující gól. Tasovice hrály tální chyby obrany. Ráječkovští střelu k tyči ale brankář Baníku Příští kolo: Hodonín – Znoj- 13. Ratíškovice 10 3 1 6 7:23 10 s brankářem a musel opustit hra- v klidu a pohodě. V 84. minutě byli v první půli fotbalovější. vytěsnil na roh. Stejný hráč se mo B, Bohunice - Rájec-Jestře- 14. Hrušky 10 3 0 7 8:18 9 cí plochu na sešití tržné rány na mohlo přijít vyrovnání, hla- Dvakrát Šenk a jednou Bartoš jen chytil za hlavu, když v 87. bí, Sparta – Kyjov, M. Krumlov 15. Hodonín 10 2 1 7 13:24 7 hlavě. První branka padla ve 23. vička Sehnala v záklonu ale však v šanci neuspěli a přišel minutě netrefi l zblízka odkry- – Bavory, Ráječko – Kuřim, 16. Kyjov 10 0 4 6 7:21 4