Krátký fotbalový zpravodaj č. 5

Vážení sportovní přátelé a naši čtenáři

Během posledních 2 týdnů jsme zažili krásný, teplý podzim. Nicméně, jak fotbalový podzim začal, tak se pomalu chýlí ke svému konci. Na naše družstva čekají 2 respektive 3 soupeři a bude vyhlášena fotbalová pauza. A – mužstvo mělo jeden víkend volný a tak kluci mohli načerpávat síly na závěr podzimu, který bude hodně těžký. Čekají na ně 2 ze 3 mužstev, které jsou v první trojce soutěže a Kyjovice se kterými máme hodně špatnou bilanci posledních let. Nicméně v dramatickém zápase vyhráli na půdě ambiciozní Melče nejtěsnějším rozdílem. B – mužstvo nejdříve zajíždělo na půdu favorita ze Štáblovic, výsledek byl sice jednoznačný, ale jenom proto, že kluci svému soupeři spoustu gólů darovali. O týden později přivítalo rezervu Malých Hoštic a nakonec body zůstaly doma. Dorostenecký tým nejdříve doma deklasoval Stěbořice a o týden později nedal šanci ani Pusté Polomi. Žáci zajížděli na Hlučínsko, kde vydolovali tři body v Bohuslavicích. O dalším víkendu se jejich zápas nekonal, Kylešovice nepřijely. Ve středu hráli zápas v Kozmicích

Zápasy o tomto víkendu

Vávrovice „A“ – Kyjovice sobota 26.10. v 15:00 HR: Josef Václavík ()

Vávrovice „B“ - Radkov neděle 27.10. v 15:00 HR: Antonín Kukla ()

Slavkov - Vávrovice dorost sobota 26.10. v 12:15 HR: Zbyněk Tvrdý (Chvalíkovice)

Martin Repaský Aleš Gebauer Jan Laifert

Jakub Morbitzer Tomáš Matoušek (90. Luboš Foltý)

Jonáš Zavřel Miroslav Rolný Petr Levák

David Kříž

Slovo trenéra (Jakub Morbitzer): Poslední dobou se na zápasy slízáme tak akorát v 11. Opět se potvrdilo, že je to lepší, než kdyby bylo 5 hráčů na střídačce. Chtěli jsme hlavně držet útočnou sílu Melče pod kontrolou. Jména jako Rusňák nebo Škrobánek mluvila za vše. Jejich zkušenosti z krajských soutěží šly vidět. V prvním poločase měla sice Melč více střeleckých pokusů, ale většinou končily vedle, přímo v rukou golmana a jedna na břevně. My jsme se dostali do 5 vyložených šancí, bohužel jsme zase proměnili jenom minimum. Ve druhém poločase jsme nezačali dobře, soupeř nás přimáčknul a nevycházeli nám ani brejky, přece jenom bylo vidět, že kluci vpředu už toho mají plné zuby, když museli chodit do větší přesily a něco s tím udělat. Neříkám, že jsme vyhráli zaslouženě, byli jsme šťastnější mužstvo, ale šli jsme těm bodům naproti.

Domácí Hosté 1.poločas 2.poločas 1.poločas 2.poločas Góly 0 0 1 0 Střely na bránu 3 3 4 4 Střely mimo bránu 6 5 2 3 Fauly 3 6 5 11 Ofsajdy 2 2 2 3 Žluté karty 0 2 1 1

Jan Vincker (65. Ondřej Levák) Tomáš Šenk

Slovo trenéra (Přemysl Krčmařík): Valnou většinu branek jsme soupeři připravili my, což je sice hodně smolné, ale zároveň smutné. První gól vlastní, druhý gól náš hráč nahrává, třetí gól teč našeho hráče, čtvrtý gól standarta před vápnem, pátý gól naše přihrávka na gól, šestý gól opět přihrávka našeho hráče na gól.Bylo smutné se na to koukat, kluci byli již myšlenkami možná někde jinde.

Vávrovice „B“ – Malé Hoštice „B“ 3:2 (2:1) Branky: Rolný M., Laifert P., Cagaš Matoušek za stavu 0:1 neproměnil penaltu

Rosťa Vegel (46.Luboš Foltýn) Petr Laifert

Slovo trenéra (Přemysl Krčmařík): První poločas byl v naší režii, akorát jsme málo stříleli. Druhý poločas byl lepší soupeř od 60. minuty, bylo vidět, že někteří fyzicky odpadli a hra se přelévala jenom na útok nebo obranu, což je hodně vysilující.

TABULKA Rk. Tým Záp + 0 - Skóre Body PK (Prav)

8. Brumovice 9 3 1 5 19: 25 10 ( -2)

9. Chvalíkovice 10 3 1 6 15: 23 10 ( -5)

10. 9 3 0 6 15: 20 9 ( -6)

11. Dolní Životice 10 3 0 7 28: 42 9 ( -9)

12. "B" 9 2 1 6 9: 24 7 ( -8)

13. Kyjovice 9 2 1 6 14: 33 7 ( -5)

Ostatní výsledky: Vítkov „B“ – Budišov 1:1, Holasovice – Chvalíkovice 0:2, Dolní Životice – Holasovice 6:1, Brumovice – Dolní Životice 5:2, Buišov – Březová 3:0, Nové Sedlice – Vítkov „B“ 3:0, Březová – Kyjovice 6:0, Kyjovice – Slavkov „B“ 2:3, Hlavnice – Brumovice 4:2, Chvalíkovice – Nové Sedlice 1:2, Slavkov „B“ – Melč 1:3

1. Těškovice 9 7 1 1 32: 9 22 ( 10)

2. Štáblovice 9 7 0 2 48: 17 21 ( 9)

3. Slavia Opava "B" 9 7 0 2 41: 16 21 ( 6)

4. Sosnová 9 6 0 3 24: 20 18 ( 6)

5. Klokočov 8 5 1 2 26: 10 16 ( 4)

6. Palhanec 9 4 1 4 16: 17 13 ( 1)

7. Vávrovice "B" 9 4 1 4 19: 31 13 ( 1)

8. Malé Hoštice "B" 8 4 0 4 28: 31 12 ( -3)

9. Budišov n/B "B" 9 2 2 5 15: 29 8 ( -7)

10. Deštné 9 2 1 6 9: 24 7 ( -8)

11. Moravice 9 0 2 7 15: 35 2 (-10)

12. Radkov 9 0 1 8 11: 45 1 (-14)

Ostatní výsledky: Moravice – Radkov 1:1, Budišov „B“ – Radkov 3:0, Palhanec – Klokočov 0:2, Sosnová – Štáblovice 4:3, Slavia Opava „B“ – Sosnová 6:0, Těškovice – Slavia Opava „B“ 3:0, Deštné – Budišov „B“ 1:1, Malé Hoštice „B“ – Deštné 1:2, klokočov – Těškovice 2:2, Moravice - Palhanec

Filip Mrusek Jakub Lichovník

Závěrečné slovo trenéra (Roman Lichovník): První poločas byl vcelku vyrovnaný, když nás soupeř překvapil svou aktivní hrou. Druhý poločas po změnách v rozestavení jsme soupeře začali přehrávat a mohli vyhrát daleko větším rozdílem, nebýt nepromněnování šancí.

Pustá Polom - Vávrovice 0:7 (0:2) Branky: Levák O. 2, Hanel D. 2, Mosler D. 2, Stoniš

Sestava: Martin Schoppik

Ondra Levák

Vojta Černý I. Kevin Trcka Lukáš Blaščík

Vojta Černý II. Jan Lichovník Jirka Stoniš

Filip Mrusek (David Hanel)

Jakub Lichovník Dominik Mosler

Závěrečné slovo trenéra (Roman Lichovník): Domácí jsme celý zápas jednoznačně přehrávali a nedovolili jim za celý zápas vystřelit na bránu. I se zraněným Filipem a Davidem v sestavě jsme si vytvořili velké množství šancí, jejichž počet se blížil 20 a domácí podržel výrazným způsobem brankář a pomohl jim i náš nedůraz v koncovce.

Mistrovské zápasy - žáci

Bohuslavice – Vávrovice 0:1

1. Hodně velcí hráči 2. Těžký zápas!!! 3. Fyzička hráčů „slabá“

Někteří hráči překvapili jak herně tak i zpracováním jako: Štěpán , Matěj, Ervín jak v čem . Konečně se trochu „hecnul“ i Jeňa CH. hlavně v průběhu 2.půle zachraňoval před rozjetým obráncem, který se hrnul přes ½ hřiště. Dobře hrál i 4. obránce Kuba, který ale byl asi 3min. před koncem vyloučen za druhý faul.První poločas byl hodně vypjatý, neboť urostlý proti hráči nám dělali nemalé potíže.Ve druhé půli jsme pozměnili sestavu Vašík P. po pěkné nahrávce se uvolnil a chtěl obejít brankáře ale obránce ho fauloval.Penaltu proměnil Ervín a tento výsledek jsme uhráli až do konce.Překvapil i další nový hráč Vojta Z. ,který i když není žádný rychlík tak na středu zálohy si vcelku poradil.Další záložník Jeňa P. si odvedl taky dobrou práci i když směrem do zadu hráčům nestačil tak směrem dopředu se s bráchou Štěpánem uměli i s protivníkem poradit.Útočníci Vašek P. a Kuba „o Vašíkovi byla zmínka jeden gól vypracoval druhý mohl přidat ale míč si nepřipravil dobře a střela šla vedle brány, chybí mu ale lepší fyzička jako i Kubíkovi. Bojovnost jim nemohu upřít. Další útočník Tonda mě trochu zklamal neměl důraz ani chuť do hry přikláním se spíš k tomu, že měl zdravotní potíže. Vytáhl se i Halátek, který překvapil svou bojovností. Nesmím také zapomenout na ty nejmenší jako je Petra, Tomík a Filip ten byl jako náhradní brankář tak do hry ani nezasáhl , ale od střídačky povzbuzoval Tomík a Petra ve hře sice jen několik minut ale v podstatě hráli dobře jen ti velcí hráči jim stěžovali hru.Poslední hráč kterého nemohu opomenout je náš první brankář Ondra ,který nás hodně držel ve hře už i v jiných zápasech ale tento zápas byl opravdu těžký a taky i při rozehrávání rohového kopu soupeře nesmyslně rozhodčí nařídil nepřímý kop, který nejprve likvidoval včasným vyběhnutím ze zdi Ervín a následně další střelu i s dorážkou likvidoval Ondra.

Vsuvka „Taková zmínka s předchozího zápasu, když jsem řekl, že jsme utrpěli ve Slavkově vítězství tak tentokrát jsme vítězství zaslouženě vydřeli.“ Děkuji všem za výkon.

12. Holasovice 9 0 2 7 3: 48 2 (-13)

Ostatní výsledky: Hať – Kylešovice 3:3, Slavkov – Pustá Polom 5:2, Oldřišov kobeřice 5:1, Malé Hoštice – Litultovice 4:0, Hlavnice – Holasovice 4:0, Holasovice – Hať 0:1, Litultovice – Hlavnice 3:2, Kobeřice – Malé Hoštice 4:0, Stěbořice – Oldřišov 1:5

11. Slavkov 8 0 3 5 6: 47 3 ( -9)

Ostatní výsledky: Stěbořice – Bohuslavice 7:5, Raduň – Větřkovice 4:1, Litultovice – Kozmice 1:4, Hať – Píšť 4:2, Větřkovice – Stěbořice 3:2, Kozmice – Píšť 2:0 V průběhu minulého víkendu jsme zažili konečně úspěšné výsledky. Naše družstva přivezla či udržela body, celkem plných 12 bodů při skóre 14:2. 4 Hráči zažili během víkendu dvojnásobné zatížení a dva z nich nám v rozhovoru zodpověděli, jak viděli minulý víkend, jak by rádi viděli tento a co pro to dělají. Na dotazy nám odpověděli ofenzivní záložník Mirek Rolný a pravý záložník či obránce Martin Repaský.

Ty jsi minulý víkend absolvoval oba zápasy mužů od začátku až do konce, jak v tvých očích vypadaly?

Martin: Já si myslím, že byly oba zápasy hodně bojovné. Obzvlášť v té Melči, kde se nedalo moc kombinovat vzhledem ke kvalitě hřiště. Já jsem spokojený s vyčerpávajícím víkendem, i když tu neděli jsem to čekal o něco lehčí, ale místy nás hodně potrápily, ale udrželi jsme to zuby nehty a taky při nás stalo trošku toho štěstíčka. Jak říkám jsem spokojený, že jsem mohl pomoct k 6 bodům.

Mirek: Byly to dva rozdílné zápasy. V sobotu jsme hráli s nevyzpytatelnou Melčí. První poločas byl z naší strany slušný, jen jsme mohli přidat nějaký ten gól navíc. Druhý poločas nás začal soupeř přehrávat, ale nevytvořil si žádnou větší šanci. I proto jsme si odvezli důležité 3 body. V neděli to byl o něco jednodušší zápas, herně jsme byli v první půli lepší, měli jsme více ze hry a po zásluze jsme vedli. Druhý poločas soupeř nakopával dlouhé balóny, které nám občas dělaly problémy, ale obrana je vždy dobře vyřešila. Taky zasloužené vítězství.

Ve kterém se cítil jistěji apo kterém si byl více unaven?

Mirek: Jistěji jsem se cítil v prvním zápase, protože s klukama mám odehráno více zápasů. Ale ani ve druhém zápase to nebylo špatné, ale druhý poločas mohl být o něco lepší. Více unaven jsem byl po druhém zápase.

Martin: Jistější jsem se citil za to béčko, protože tam hraji už dlouho a vím, co si můžu dovolit. A v tom prvním jsem byl trošku nervozní, tak to možná bylo aji znát a hlavně jsme v Melči nechtěl udělat chybu, tak jsem hrál na jistotu. Víc jsem byl unavený po zápase s Melčí, ale těžko srovnávat, protože po tom druhém zápase se ta únava projevila dvojnásobně.

Jak bys charakterizoval sílu obou soupeřů v čem byli lepší v čem horší - myslím jak Melč tak Malé Hoštice

Mirek: Melč byla jednoznačně lepším týmem. Snažila se hrát více kombinačně, zatím co M. Hoštice jen nakopávaly...

Martin: Myslím si že Melč hodně spoléhala na útočníky, kteří nám místy dělali problémy, ale k vážnějším zakončením jsme je nepouštěli. My jsme měli taky pár dobrých šancích kde jsme mohli ještě ten gól přidat, ale to je fotbal o ten gol jsme byli lepší. S Hošticama to byla vyrovnaná partie, šance na obou stranách. tam bych u nás akorát vytkl tu koncovku nebo finální přihrávku, že byla od některých hráčů zbrklá. Hostům tam akorát to, že je brankář moc nepodržel

Teď béčko čeká Radkov a áčko Kyjovice, co od toho soupeře a zápasu čekáš?

Mirek: Kyjovice jsou houževnatým tým, čekám hodně fyzicky náročný fotbal z jejich strany. Ale v této sezóně se jim zatím moc nevede. My je, ale nesmíme podcenit. Věřím, že 3 body zůstanou doma.

Martin: Nebudu říkat, že to jsou jisté tři body. Jsou sice dole, ale pokud do toho dáme všechny síly a nepodceníme je, tak bychom si s němi měli poradit.

Když se teď podívaš na tabulku, myslíš si, že to místo na kterém teď áčko, potažmo béčko je odpovídající?

Mirek: Myslím, že určitě není. Máme na to hrát na špici, bohužel jsme si to zkomplikovali sami, když jsme třikrát za sebou prohráli.

Martin: Asi jo, protože když od nás někteří k tomu nemají přístup, nechtějí trénovat a zlepšovat se, tak nemůžeme být lepší a to mě celkem mrzí. Tam je u nás v tabulce silná čtyřka a když dostaneme od každého víc jak 5 gólů, tak nemůžeme být lepší !!!

Co Vám v průběhu podzimu chybělo k lepším výsledkuům?

Mirek: Určitě nám chybí tréninky. Myslím tím malou tréninkovou účast (každý ať si hrábne do svědomí), a také týmový duch...

Martin: Tréninky a týmová práce.

Jak vypadá tvoje předzápasová příprava?

Mirek: Tohle je záludná otázka. Někdy to beru poctivě, tj. před zápasem jdu spát kolem deseti a bez piva, ale musím přiznat, že někdy se toho piva nevyvaruji i ten spánek někdy chybí.

Martin: Bude to komické, ale první si dám cigaretu na uklidnění a jdu se převléct, řeknu pár vtipných poznámek a jdu se rozcvičit.

A jak následná regenerace po zápase?

Mirek: Lehnu k TV a odpočívám, stačí mi tak 2 hodiny a jsem fit

Martin: Moje regenerace je, že po zápase jdu dozadu na pivo III. třída mužů, sk. B – podzim 2013 ------02. kolo – sobota – 17.08. v 17.00 hod Slavkov B – Vávrovice 0:0 03. kolo – sobota – 24.08. v 17.00 hod Vávrovice – Vítkov B 4:1 04. kolo – neděle – 01.09. v 17.00 hod Vávrovice – Hlavnice 2:0 05. kolo – neděle – 08.09. v 10.00 hod Dolní Životice – Vávrovice 3:8 06. kolo – sobota – 14.09. v 16.30 hod Vávrovice – Chvalíkovice 1:2 07. kolo – sobota – 21.09. v 16.00 hod Nové Sedlice – Vávrovice 2:1 08. kolo – sobota – 28.09. v 16.00 hod Vávrovice – Holasovice 3:6 09. kolo – sobota – 05.10. v 15.30 hod Brumovice – Vávrovice 1:2 10. kolo – sobota – 12.10. v 15.30 hod v o l n o 11. kolo – sobota – 19.10. v 15.00 hod Melč – Vávrovice 0:1 12. kolo – sobota – 26.10. v 15.00 hod Vávrovice – Kyjovice 13. kolo – sobota – 02.11. v 14.30 hod Budišov – Vávrovice bus v 13:00 01. kolo – sobota – 09.11. v 14.00 hod Vávrovice - Březová

Okresní přebor dorostu – podzim 2013 ------03. kolo – sobota – 24.08. v 14.30 hod Vávrovice – Hať 7:0 04. kolo – neděle – 01.09. v 14.30 hod Vávrovice – Oldřišov 1:3 05. kolo – neděle – 08.09. v 14.15 hod Malé Hoštice – Vávrovice 0:5 06. kolo – sobota – 14.09. v 14.00 hod Vávrovice – Hlavnice 4:3 07. kolo – neděle – 22.09. v 13.30 hod Holasovice – Vávrovice 0:6 08. kolo – sobota – 28.09. v 13.30 hod Vávrovice – Litultovice 8:0 09. kolo – neděle – 06.10. v 13.15 hod Kobeřice – Vávrovice 2:9 10. kolo – sobota – 12.10. v 13.00 hod Vávrovice – Stěbořice 5:2 11. kolo – sobota – 19.10. v 12.15 hod Pustá Polom – Vávrovice 0:7 02. kolo – sobota – 26.10. v 12.15 hod Slavkov – Vávrovice 01. kolo – sobota – 02.11. v 12.00 hod Vávrovice – Kylešovice

IV. třída mužů, sk. B – podzim 2013 ------03. kolo – sobota – 24.08. v 17.00 hod Deštné – Vávrovice B 1:2 04. kolo – sobota – 31.08. v 17.00 hod Moravice – Vávrovice B 0:0 05. kolo – neděle – 08.09. v 16.30 hod Vávrovice B – Sosnová 4:2 06. kolo – neděle – 15.09. v 16.30 hod Těškovice – Vávrovice B 6:2 07. kolo – neděle – 22.09. v 16.00 hod Vávrovice B – Palhanec 4:1 08. kolo – sobota – 28.09. v 15.00 hod Klokočov – Vávrovice B 5:0 09. kolo – neděle – 06.10. v 15.30 hod Vávrovice B – Slavia Opava B 2:6 10. kolo – sobota – 12.10. v 15.30 hod Štáblovice – Vávrovice B 8:2 11. kolo – neděle – 20.10. v 15.00 hod Vávrovice B – Malé Hoštice B 3:2 02. kolo – neděle – 27.10. v 15.00 hod Vávrovice B – Radkov 01. kolo – neděle – 03.11. v 14.30 hod Budišov B – Vávrovice B bus 13:00

Okresní přebor žáků – podzim 2013 ------04. kolo – neděle – 01.09. v 10.00 hod Hať – Vávrovice 1:6 02. kolo – středa – 04.09. v 17.00 hod Vávrovice – Píšť 8:0 05. kolo – neděle – 08.09. v 14.00 hod Vávrovice – Stěbořice 1:3 03. kolo – středa – 11.09. v 16.15 hod Litultovice – Vávrovice 0:1 06. kolo – neděle – 15.09. v 10.00 hod Raduň – Vávrovice 1:1 07. kolo – neděle – 22.09. v 13.30 hod v o l n o 08. kolo – středa – 02.10. v 16.30 hod Slavkov – Vávrovice 0:3 09. kolo – neděle – 06.10. v 13.00 hod Vávrovice – Větřkovice 4:2 10. kolo – sobota – 12.10. v 13.45 hod Bohuslavice – Vávrovice 0:1 11. kolo – neděle – 20.10. v 12.30 hod Vávrovice – Kylešovice 3:0 kon. 01. kolo – sobota – 26.10. v 15.00 hod Kozmice – Vávrovice Kdo je na obrázku?

Prodej zemědělských strojů a náhradních dílů.

Moravice – Deštné 3 2 1

Palhanec – Štáblovice 4 1 1 Pravidla: 1. V řádku musí být zaškrtnutý pouze jeden čtverec jinak se zápas nebude počítat. Viz. Horní – Dolní tipující věří, že vyhrají domácí (1- výhra domácích, 0-remíza, 2 výhra hostí) 2. Ve hře je vždy 6 bodů za zápas (body jsou vždy bod čtverečkem), které jsou různě rozděleny dle favorita zápasu, Viz. Horní – Dolní, na vítězství domácích 1 bod (více se jim věří), na remízu 2 body (předpokládá se méně), na vítězství hostů 3 body (věří se nejméně) 3. Za dobrý tip se připočítá bodový zisk, který je u zápasu stanoven (1-4 body), za špatný tip se bod odečítá 4. Vyplněný tiket podepište a odevzdejte předsedovi Blaščíkovi nebo Ivaně do boudy 5. Vyhodnocení bude za 2 týdny při domácím zápase s Březovou 6. Hlavní cenu vyhraje pouze ten s největším ziskem bodů za tipované zápasy