8 úterý 15. května 2012 SPORT I.A ęţŃĉĆ znovu vítězné, i Ráječko dostaly příděl gólů

Bořitovským fotbalistům se v boji Hrálo se minulý víkend: Boři- o záchranu v soutěži podařilo ze tov – Mikulov 3:0 (2:0), Richtr 2, dvou utkání vydolovat čtyři body. Feifer. Dobšice – Bořitov 2:2 (0:1), 1. Bosonohy 21 12 5 4 49:36 41 Ráječ zůstávají stále poslední Bezděk, Richtr. Bořitov: Hlavo- 2. Vojkovice 21 12 3 6 40:25 39 něk – Kolínek, Koláček, Jelínek, 3. Slavkov 21 12 2 7 52:36 38 Bohumil Hlaváček vou paradoxně nejmenší hráč na 4. Šaratice 21 9 7 5 44:28 34 Jakubec – Včelař, Janíček, Knies, 5. Dobšice 21 8 10 3 48:35 34 hřišti. Šmerda, Bezděk – Richtr. 6. Líšeň B 21 10 3 8 39:38 33 Blanensko a Boskovicko - Ví- Hrálo se v úterý: Boskovice – Bořitovští šli již v 9. minutě 7. Jevišovice 21 8 5 8 30:32 29 kendové výsledky celků z našeho Zbýšov 1:1 (0:0). Branky: 51. Vor- do vedení díky Bezděkovi. Dal- 8. Miroslav 21 7 6 8 24:26 27 okresu byly různé. Blansko zůstalo lický - 80. Šauer. Boskovice: Švé- ší branky padaly po změně stran. 9. Slovan 21 5 10 6 40:42 25 na vítězné vlně a dokázalo porazit da – Müller, Horák Jak., Šafa řík, Dobšice dokázaly srovnat v 56. 10. Šlapanice 21 5 9 7 29:29 24 doma snaživý Rajhrad. Boskovice Adamec – Stara (78. Přikryl), 11. Bořitov 21 6 6 9 36:44 24 minutě, krátce nato ale Richtr 12. Hrušovany 21 6 4 11 30:43 22 padly s Moravským Krumlovem, Vykoukal, Horák Jan, Horák M. znovu poslal svůj tým do vedení. 13. Čebín 21 4 5 12 17:32 17 přičemž výše porážky byla pro ně (60. Fojt L.) – Vorlický, Janíček. V 88. minutě to bylo 2:2. 14. Mikulov 21 4 3 14 23:55 15 krutá. Znojmo se ukázalo nad síly Vracov – Ráječko 0:1 (0:1). Bran- Ráječka. V utkání pravdy o po- ka: 14. Sehnal J. Ráječko: Trubák slední místo v tabulce nedokázali - Neděla, Bartoš, Tenora, Koutný KĆĒ ğĆ ċĔęćĆđĊĒ Ráječtí přetlačit Zbýšov a osud - Badura (80. Sígl), Kupský, Se- Rájce v krajském přeboru se zdá hnal V., Štrajt (63. Plch) - Sehnal Úřední začátek muži 16.30, dorost 14.15, žáci 10.00 (pokud není uvedeno jinak). být zpečetěn. M., Sehnal J. (88. Kopecký). Rá- pátek 18. května FC Boskovice – FC Moravský jec-Jestřebí – Bzenec 0:4 (0:2). OP ženy: Boskovice – Ráječko (19.00). Krumlov 0:3 (0:0), Boskovice: Branky: 29. a 81. Ingr, 2. Paták, sobota 19. května Švéda – Horák Jak., Vykoukal, 69. Škodík. Rájec: Zouhar - Pal- KP: Kuřim – Rájec-Jestřebí Šafařík (65. Přikryl), Müller (55. kaninec, Pavlík, Štrof, Sedláček OP: Blansko B – Boskovice B Rudice - . Černý) – Horák M., Horák Jan, – Sedlák, Pavlíček, Čepa, Hájek - III. třída: Ráječko B – Vilémovice. Kunštát B - Benešov. Janíček, Stara – Fojt L. (75. Vor- Macháček, Mazal. IV. třída: B – Rozstání. lický), Adamec. Hrálo se minulý víkend: Divize dorost: Prostějov – Blansko (10.15, 12.30). V prvním poločase se hrál vy- Rajhrad - Rájec-Jestřebí 2:0 (0:0). OP dorost: – Drnovice (v Drnovicích). rovnaný fotbal. Ani ve druhém se Branky: 64. Fiala A., 72. Polák. KP žáci: Veselí – Boskovice (10.00, 11.30). domácím v protočené sestavě od Rájec: Klíma - Palkaninec, Pavlík, I. třída žáci: Slatina – Rájec-Jestřebí (9.30, 11.15). začátku nedařilo až tak úplně špat- Štrof, Sedláček - Sedlák, Čepa, OP st. žáci: Rudice – Ráječko (13.30). Letovice – . Kunštát – Drno- ně. Přesto po změně stran jednou Rájec-Jestřebí – Zbýšov 1:1. Foto Bohumil Hlaváček Hájek, Stupka - Mazal, Machá- vice (14.30). inkasovali. Pak se Boskovice ček. Kyjov – Boskovice 2:0 (0:0). OP ml. žáci: Knínice – Jedovnice. V. Opatovice – Olešnice (13.45). Blansko snažily o zvrat. Tentokrát jim ale Branky: 55. Kučera, 64. Macek. B – Svitávka (10.15). Kunštát – Olomučany (12.45). nevyšel tah s nasazení žolíka v po- po změně stran. Až příchod stří- Kupského po přímém kopu. Po Boskovice: Švéda – Adamec, neděle 20. května době Jiřího Vorlického na závěr, dajících Nečase a Šenka přinesl nedorozumění brankáře s obránci Horák Jak., Šafařík, Stara – Fojt KP: Ivančice – Boskovice. Zbýšov – Blansko. Ráječko – Novosedly. při hře vabank v posledních minu- oživení, dlouho však ne kýžený ve 23. minutě ale bylo srovnáno, J. (35. Horák M.), Sedlák, Horák I.A třída: Bořitov – Miroslav. tách dvakrát inkasovali. Výsledek pojišťovací druhý gól. Toho se a pak již Znojmo ovládlo hru. Ještě Jan, Přikryl, Fojt L. – Janíček. Rá- I.B třída: Lipovec – Medlánky. Ochoz – Černá Hora. Tišnov – Kunštát. 0:3 průběhu utkání neodpovídal, ale diváci nakonec přece jenom do půle se trefi lo z hranice vápna, ječko – Bzenec 2:0 (1:0). Branky: OP: Jedovnice – Skalice. – Doubravice. Olešnice – Drnovice. Kořenec shodli se všichni. dočkali. Poté, co domácí přežili ve 48. minutě to bylo po podobné 36. Sehnal J., 72. Štrajt. Ráječko: – Vysočany. Olomučany – Šošůvka (13.45). Blansko – Rajhrad 2:0 (1:0), několik nebezpečných akcí sou- situaci již 3:1. Konečný tvar dostal Trubák - Kopecký, Bartoš, Tenora, III. třída: Bořitov B – Knínice. Vavřinec – Lipůvka. Vísky – Vranová. Lysice Doležel, Crhák. Blansko: Bednář peře, se prosadil opět, kdo jiný výsledek v 84. minutě. Koutný - Štrajt, Kupský, Sehnal V. – Ostrov. V. Opatovice – . - Jarůšek, Maška, Bubeníček, Šíp než v poslední době skvělý - Rájec-Jestřebí – Zbýšov 1:1 (89. Sígl), Badura (85. Plch) - Se- IV. třída: Adamov – Bukovina. Olomučany B – Lažánky. Vilémovice B – - Doležel (89. Pernica), J. Cupal Petr Crhák. Po kombinaci Šenka (0:0), Macháček. Rájec-Jestře- hnal J., Neděla (83. Žilka). Lažany. Svitávka – Kořenec B. Cetkovice – Skalice B. Voděrady – Lomnice. (67. Nečas), Zouhar, Beneš (67. a Jandy se dostal k míči a v 88. bí: Zouhar – Palkaninec, Pavlík, 1. Blansko 25 15 8 2 53:23 53 Valchov – Doubravice B. Šenk) - Janda, Crhák. minutě střelou k tyči defi nitivně Štrof, Sedláček – Sedlák, Pavlíček 2. Vracov 25 15 5 5 60:30 50 KP dorost: M. Krumlov – Boskovice (10.15, 12.30). Dopolední déšť a následné dvo- rozhodl. (75. Pokorný), Čepa (70. Skácel), 3. Kyjov 25 14 5 6 43:22 47 I. třída dorost: Lipovec – Medlánky. Ochoz – Černá Hora. Tišnov – Kunštát. jutkání žáků proměnily i tak špatné Znojmo – Ráječko 4:1 (2:1), Hájek – Mazal, Macháček. 4. M. Krumlov 25 14 5 6 31:22 47 5. Znojmo 25 14 4 7 55:39 46 OP dorost: Jedovnice – Sloup. Adamov – Ráječko (13.45). Kotvrdovice – hřiště již před začátkem v dokona- Kupský. Ráječko: Kučera – Nedě- Ve vyrovnaném zápase dvou 6. Bzenec 25 14 3 8 43:22 45 Č. Hora (13.45). Skalice – Lipůvka (13.00). V. Opatovice – Svitávka (13.45). lé oraniště. Technickému domá- la, Bartoš, Tenora, Koutný – Plch celků ze samého dna tabulky ne- 7. Rousínov 25 12 4 9 39:27 40 Vísky – Olešnice (13.45). Voděrady – Letovice (13.30). címu celku to příliš nepomohlo. (60. Sígl), Kupský, Sehnal V., měl nikdo navrch. Snad i proto 8. Ráječko 25 11 4 10 33:33 37 KP žáci: Zbrojovka C – Blansko (9.00, 10.45). Přesto se již v 8. minutě dostal do Badura (89. Žůrek) – Sehnal M., zápas skončil spravedlivou re- 9. Novosedly 25 10 4 11 27:37 34 OP st. žáci: Boskovice B – Olomučany. Lipůvka – Kotvrdovice (11.00). vedení díky střelecky disponova- Sehnal J. mízou. Ráječtí sice měli k výhře 10. Boskovice 25 7 8 10 40:49 29 Doubravice – Sloup. Knínice – Vísky. Cetkovice – Svitávka. nému Doleželovi, který technic- Ráječko doplatilo na chyby, blíž po Macháčkově gólu v 80. 11. Ivančice 25 7 7 11 34:33 28 12. Kuřim 25 7 6 12 36:46 27 OP ml. žáci: Č. Hora – Boskovice B. ky přehodil špatně postaveného které výborný soupeř nemilosrd- minutě, který padl po rohovém 13. Podivín 25 7 4 14 41:62 25 Divize ženy: M. Budějovice – Kotvrdovice (13.00). brankáře Rajhradu. To však bylo ně trestal. Jeho hráče přehrával kopu, vyrovnávací branka ale na 14. Rajhrad 25 5 7 13 29:49 22 OP ženy: Kunštát – Drnovice (10.00). v první půli až na menší šance vše. v rychlosti i kombinaci. Vedení sebe nenechala dlouho čekat. Po 15. Zbýšov 25 4 4 17 23:51 16 pátek 25. května A žádná hitparáda to nebyla ani se nicméně ujali hosté díky trefě trestném kopu z boku ji dal hla- 16. Rájec 25 3 4 18 17:59 13 OP dorost: Skalice – Jedovnice (17.00). sobota 26. května KP: Blansko – Kuřim. Boskovice – Vracov. I.A třída: Slavkov – Bořitov. Kunštát vyhrál a dostal se do čela soutěže OP: Rudice – Jedovnice. Doubravice – Skalice. III. třída: Kunštát B – V. Opatovice. Lipůvka – Bořitov B. Blanensko a Boskovicko - Hu- Brněnští se snažili alespoň o srov- nalé K.O. pak dokázal Bohdalicím smutku domácích však ještě gól IV. třída: Vilémovice B – Jedovnice B (17.00). sarský kousek se povedl kunštát- nání skóre. Marně. Naopak v 80. zasadit Michal Zouhar čtyři minu- padl. V 86. minutě a do jejich sítě. OP dorost: Lipůvka – Kotvrdovice (13.45). Ráječko – Sloup (13.30). ským fotbalistům. Napodobili minutě se radovali díky Adámko- ty před koncem. Po jeho gólu se Hrálo se minulý víkend: Lipo- KP žáci: Boskovice – Tišnov (9.00, 10.45). Blansko – St. Lískovec (11.30, 13.05). Blansko v krajském přeboru - po vě trefě hosté a Kunštát zamířil do nevzpamatovali a Lipovec si od- vec – Svratka 0:1 (0:0). Kun- OP st. žáci: Ráječko – Olomučany. Kunštát – Knínice (14.30). Drnovice – zaváhání lídra ho vystřídali v čele čela tabulky. vezl domů senzační tři body. štát – Černá Hora 2:1 (0:1), Král, Cetkovice (14.00). tabulky I.B třídy. Lipovec bodoval Bohdalice – Lipovec 2:3 (2:1), Černá Hora – Tišnov 2:2 (2:1), Loukota – Honsnejman. (bh) OP ml. žáci: Kunštát – Knínice. Olomučany – Blansko B (13.45). Svitávka nečekaně v Bohdalicích. Sedlák M. 2, Zouhar M. Lipovec: Širůček, Czyigiel. Černá Hora: 1. Kunštát 21 13 3 5 40:23 42 – V. Opatovice (13.45). Svratka Brno – Kunštát 1:3 Sedlák O. – Musil, Zouhar V., He- Vorel – Kapoun, Stejskal, Kolář, 2. Kohoutovice 21 13 1 7 46:25 40 OP ženy: Ráječko – Kunštát (16.30). Kostelec B – Boskovice (15.00). Drno- (1:2), Boček, Loukota O., Adámek. bert, Horáček R. – Lahodný, Horá- Tatíček – Jelínek, Širůček, Bílek, 3. Bohdalice 21 10 4 7 54:45 34 4. Tišnov 21 10 4 7 35:33 34 vice – Lipová (16.30). Kunštát: Loukota I. – Loukota O., ček L., Sedlák M., Sedlák R. (46. Čech – Honsnejman, Czyigiel (63. 5. Medlánky 21 8 8 5 36:28 32 neděle 27. května Horák, Hruška, Bednář – Vlasák (80. Pernica J.) – Pernica P., Zouhar M. Peša). 6. Rousínov B 21 8 6 7 25:22 30 KP: Rájec-Jestřebí – Ráječko. Kurucz), Španěl, Král (65. Šmerda), Lipovečtí dokonale nachytali Hned v úvodu se střílelo jak 7. Lipovec 21 9 3 9 35:35 30 I.B třída: Kunštát – Ochoz. Černá Hora – Vev. Bítýška. Ivanovice – Lipovec. Mihola – Adámek, Boček. favorizované domácí na hruškách. u Verdunu. Širůček otevřel skóre 8. Švábenice 21 7 6 8 39:30 27 OP: Letovice – Olomučany. Šošůvka – Kořenec. Vysočany – Olešnice. Drno- Domácí se dostali do vedení již Ti sice vedli 1:0, srovnal však Mi- hlavou po rohu, hosté odpověděli 9. Ivanovice 21 8 3 10 28:33 27 vice – Blansko B. Boskovice B – Sloup. v 11. minutě. Kunštátští se však roslav Sedlák. Do poločasu sice po střele z dálky. Czyigiel pak pro- 10. Svratka 21 8 1 12 27:45 25 11. Černá Hora 21 7 3 11 33:41 24 III. třída: Benešov – Vísky. Vranová – Lysice. Ostrov – Ráječko B. Vilémo- nezalekli a Boček po pěti minutách Bohdalice opět odskočily, střelec měnil po vypíchnutí míče soupeři 12. Ochoz 21 6 5 10 26:33 23 vice – Vavřinec. Knínice – Kotvrdovice. vyrovnal. Ještě do půle poslal svůj první branky však po změně stran sólo a bylo to již v 10. minutě 2:1. 13. Vev. Bítýška 21 7 2 12 29:44 23 IV. třída: Lažany – Olomučany B. Lažánky – Adamov. Bukovina – Rozstání. celek do vedení hlavou Loukota. dokázal opět dát na plichtu. Doko- Pak ale střelci usnuli. Bohužel ke 14. FKD 21 5 7 9 25:41 22 Valchov – Svitávka. Doubravice B – Voděrady. Lomnice – Cetkovice. Skalice B – Kořenec B (14.15). Divize dorost: Blansko – Bohunice (10.15, 12.30). KP dorost: Boskovice – MS Brno (9.00, 11.00). Béčko Blanska vede před Sloupem na skóre I. třída dorost: Rájec-Jestřebí – Rousínov. MCV Brno – Lipovec (14.00). OP dorost: Č.Hora – Adamov (13.45). Voděrady – V. Opatovice (13.30). Leto- Bohumil Hlaváček skrumážích další branky Rudice Po prvním poločase málokoho stran po standardce Zouhara. Do- vice – Cetkovice (13.45). Drnovice – Vísky (13.45). Olešnice – Svitávka (13.45). Urbánek a Sehnal. Drtivou na- napadlo, že si Olešnice odveze mácí ještě snížili Sekaninou, peče- OP st. žáci: Doubravice – Boskovice B. Sloup – Lipůvka. Kotvrdovice – Li- Blanensko a Boskovicko - kládačku pro Šošůvku potvrdili domů takovou nakládačku. Stalo til však po závaru zblízka mazák povec (13.30). Svitávka – Letovice. V. Opatovice – Vísky. Závěr okresního přeboru bude v posledních deseti minutách ješ- se. Boskovičtí i bez posil z áčka Škvarenina. OP ml. žáci: Olešnice – Č. Hora. Boskovice B – Jedovnice (13.30). vypjatý. Náskok vedoucích dvou tě Lachman vymetením šibenice byli důraznější v koncovce a za- Divize ženy: Kotvrdovice – Jihlava B (10.30). celků je jednoznačný, momen- a Urbánek po přelobování bran- slouženě vyhráli. Přesto byla pro Hrálo se minulý víkend tálně při rovnosti bodů rozhodu- káře. olešnické hráče výše porážky Výsledky: Jedovnice – Sloup je skóre. To má nyní blanenská Vysočany – Olomučany 6:2 krutá. 0:1 (0:1), Nečas. Blansko B – Jedovnice vyhrály okresní pohár rezerva lepší než Sloup a vylep- (4:1), Slouka Jos. 3, Hejč T. 2, Be- Doubravice – Blansko B 2:6 Skalice 7:1 (2:1), Pokorný 2, šuje si ho i nadále. Nečekaný neš – Vrbecký, Dvořáček. (2:1), Daněk J., Císař – Pernica, Nečas, Vašák, Freiwald, Padě- pětigólový příděl po bezbranko- Hosté vedli od 6. minuty, vyrov- Paděra 2, Nečas, Freiwald. ra, Matuška – Bílek. Olešnice – vém prvním poločasu nafasovala nání přišlo z penalty. Do poločasu Ve střeleckém duelu na dálku Doubravice 1:0 (0:0), Boček R. doma Šošůvka od Rudice, stejně Vysočanští přidali tři pěkné branky proti Sloupu bylo opět úspěšné Kořenec – Boskovice B 1:2 (1:1), smutně dopadla Olešnice v Bo- po kombinačních akcích, další dvě blanenské béčko. To sice vedlo Meluzín – Peša, Přikryl. Olomu- skovicích. Kořenec překvapil pak přidali po změně stran. A ne- od 15. minuty, domácí však do- čany – Drnovice 1:0 (0:0), Štrajt. v Drnovicích. bylo co řešit. Hosté zmírnili výši kázali do půle otočit skóre ve Rudice – Vysočany 2:1 (0:1), Letovice – Jedovnice 0:0. prohry. Celkový rozdíl ve skóre svůj prospěch. Když pak v úvo- Sehnal L., Lachman – Slouka J. Domácí doplatili na svoji stře- mohl být ještě výraznější. du druhé části hry neproměnili Letovice – Šošůvka 0:2 (0:0), Se- leckou impotenci. Byli sice lepším Drnovice – Kořenec 1:3 (0:0), dvě šance, byli až krutě potres- hnal, Bezděk. týmem, v útoku však bezzubým. Haničinec – Meluzín 3, ČK: Ba- táni. Blansku se podařilo vše, co 1. Blansko B 21 14 4 3 62:24 46 První poločas ještě hosté hráli rák (K). chtěli dostat do branky a svého 2. Sloup 21 14 4 3 56:25 46 vyrovnanou partii, pak se zavřeli Nezáživný fotbal se proměnil protivníka až nespravedlivě de- 3. Olešnice 21 9 8 4 38:31 35 4. Boskovice B 21 10 4 7 52:36 34 a bod dokázali z Letovic přivézt. až po změně stran. Postaral se o to klasovali. 5. Olomučany 21 9 4 8 33:40 31 Šošůvka – Rudice 0:5 (0:0), především hostující kanonýr Me- Skalice – Sloup 1:3 (0:1), Se- 6. Doubravice 21 10 1 10 30:37 31 Trofej. Okresní pohár FAČR získaly Jedovnice. V semifi nále narazily na rivala Urbánek 2, Čechman, Sehnal L., luzín, který v Drnovicích vystřihl kanina – Petržel 2, Škvarenina. 7. Rudice 21 8 6 7 32:40 30 z Vilémovic, se kterým remizovaly 1:1 a vyřadily ho až na pokutové kopy. Lachman. hattrick. Domácí se probrali až za Skalice nechtěla nechat proti fa- 8. Drnovice 21 8 5 8 44:44 29 Podobně drama cky dopadl i druhý duel. Benešov plich l s Olešnicí 2:2 a byl První pětačtyřicetiminutovka stavu, kdy bylo pozdě. Korigoval voritovi svoji kůži lacino. Inkaso- 9. Jedovnice 21 7 7 7 34:28 28 přinesla vcelku vyrovnaný fotbal. Haničinec z penalty. vala až ve 39. minutě po Polákově 10. Vysočany 21 8 3 10 39:35 27 na penalty rovněž úspěšnější. Ve fi nálovém duelu na hřiš v Lipůvce Jedovni- 11. Kořenec 21 7 5 9 34:35 26 ce vyhrály nad Benešovem brankami Šota, Klimeše a Rybáře 3:1, branku po- Co se dělo pak, nečekal asi nikdo. Boskovice B – Olešnice 5:0 dlouhém výkopu na Nečase. Ten 12. Šošůvka 21 7 2 12 34:52 23 ražených vsí l Andrlík. Vítěz postupuje do předkola krajského poháru FAČR Ve 49. minutě proměnil Čechman (0:0), Zoubek P. 2, Fojt L., Hasoň, prodloužil na Petržela a bylo to 13. Letovice 21 3 6 12 24:44 15 pro soutěžní ročník 2012/2013. (bh) Foto Vladimír Kristýn sólo do deseti minut přidali po Kopecký. 0:1. Stejný hráč zvýšil po změně 14. Skalice 21 2 3 16 21:62 9