FK Pohronie 14:30 | 06.03.2021 | 22.kolo

22. KOLO FORTUNA LIGY VIAC INFO NA WWW.FKSENICA.EU FUTBALOVÝ ŠTADIÓN FK SENICA. FACEBOOK.COM/FKSENICAOFFICIAL FK SENICA 2020/2021 HLAVNÍ PARTNERI V 22.kole vyzveme doma FK Pohronie

V sobotu uzavrú futbalisti FK Senica základnú časť For- Prvý vzájomný zápas na jeseň zvládlo lepšie naše muž- tuna ligy domácim zápasom 22.kola proti mužstvu FK stvo, na ťažkom teréne vo fyzicky náročnom zápase sme Pohronie. dokázali otočiť vývoj stretnutia. Na úvodných gól domá- cich odpovedali po zmene strán striedajúci Fotr s Male- Nový tréner Karol Praženica zvládol premiéru na senickej com, vďaka čomu sme si do tabuľky pripísali cenné tri lavičke na výbornú, z Liptova sme po obetavom a bojov- body z ihriska súpera. nom výkone priviezli na Záhorie tri body. Dôležité víťaz- stvo znamenajúce prvé jarné body zariadila trojica Košťál - Turčák - Piroska. Potvrdiť body z ihriska súpera budeme chcieť v sobotu na domácej pôde proti Pohroniu.

“Určite to bude ťažký zápas, Pohronie má na jar veľmi dobré výsledky, na Slovane prehrali o gól, v posled- ných minútach prehrali doma s Trenčínom. Mužstvo je veľmi dobre organizované, nečaká nás nič jedno- duché,” vysvetľuje v úvode hlavný tréner FK Senica Karol Praženica.

Futbalisti Pohronia síce zimovali na poslednom mieste ligovej tabuľky, v dohrávkach v úvode jarnej časti doká- zali zdolať Nitru a Sereď, čím sa odlepili z dna tabuľky. MEDIÁLNI PARTNERI Mužstvo českého trénera Jana Kameníka navyše podalo na Tehelnom poli proti lídrovi súťaže sympatický výkon, Slovanu podľahlo najtesnejším rozdielom, keď v závere zápasu nevyužilo nariadený pokutový kop. V poslednom zápase “Pohronské osy” nebodovali na domácom ihrisku proti AS Trenčín, keď hostia o osude stretnutia rozhodli presným zásahom päť minút pred koncom riadneho hra- cieho času. Obe mužstvá delí v tabuľke pred sobotňajším zápasom jediný bod. POSLEDNÉ VZÁJOMNÉ ZÁPASY FK SENICA – FK POHRONIE: “Do konca sezóny bude prakticky každý jeden zápas FK Pohronie 24.10.2020 1:2 (Fotr, Malec) šesťbodový. Pôjde o posledný zápas základnej časti s FK Senica mužstvom, ktoré bude hrať spoločne s nami v skupine FK Pohronie 11.07.2020 1:0 o udržanie sa,” približuje 50-ročný tréner FK Senica. FK Senica FK Pohronie 01.03.2020 0:0 FK Senica FK Senica 28.09.2019 1:0 (Akinyoola) FK Pohronie

FACEBOOK.COM/FKSENICAOFFICIAL WWW.FKSENICA.EU WWW.FKSENICA.EU Prvé jarné body FK SENICA FK pohronie

34 Tomáš FRYŠTÁK CZE 18.08.1987 1 Tomáš JENČO SVK 29.09.1988 MFK Ružomberok - FK Senica 2:3 (1:2) 1 Adrián SLANČÍK SVK 22.07.1999 17 Libor HRDLIČKA CZE 02.01.1986 Góly: 44. Kostadinov, 73. Regáli - 19. Košťál, 40. Turčák, 69. Piroska 28 Olivier VLIEGEN BEL 07.02.1999 30 Samuel DOVEC SVK 15.12.2001 Žk: 55. Regáli, 83. Zsigmund - 77. Gallovič, 80. Kopečný, 87. Asanović 29 Matúš CHROPOVSKÝ SVK 03.06.2002 2 Richard ŽUPA SVK 27.04.1998 čk: 75. Regáli (po druhej ŽK) 2 Milan ŠIMČÁK SVK 23.08.1995 3 Samuel JENAT SVK 30.03.2001 MFK Ružomberok: Krajčírik - Mrva, Maslo, Mojžiš - Madleňák, Zsigmund, Múdry (46. Gerec), Ďungel (46. Čurma) - Brenkus (78. Boďa), Kostadinov, Regáli 21 José CARRILLO MANCILA ESP 04.03.1995 4 Willie BRITO CIV 15.12.1996 FK Senica: Fryšták - Kopečný, Carrillo, Asanović, Šimčák - Turčák (60. Majdan), Addo (46. Gallovič), 31 Antonio ASANOVIĆ HRV 09.08.1991 5 Petr PAVLÍK CZE 22.07.1987 Gamboš, Piroska (89. Duda), Košťál (66. Totka) - Malec 17 Lukáš KUČERA SVK 18.04.2000 6 Andrej ŠTRBA SVK 28.02.1998 4 SVK 11.01.1992 22 Bernard PETRÁK SVK 15.12.1999 Úvodné minúty zápasu patrili domácim, najväčšiu Karol Praženica (hlavný tréner FK Senica): “S dnešným 23 Miloš KOPEČNÝ CZE 26.12.1993 32 Dominik ŠPIRIAK SVK 22.03.1999 príležitosť na strelenie gólu zahodil v 14.minúte Madleňák. výsledkom sme spokojní, dopadlo to pre nás najlep- 13 Vladimír MAJDAN SVK 07.04.1999 75 Thomas HEURTAUX FRA 03.07.1988 Naopak v 19.minúte bol na konci rýchlej akcie Košťál, ktorý šie, ako mohlo. V situácii, v ktorej sme boli pred zápa- 26 Matúš MALÝ SVK 11.07.2001 8 Ismael DAO CIV 15.12.2001 v šestnástke domácich zúžitkoval prihrávku od Gamboša som je toto víťazstvo veľká pomoc najmä z psycholo- 3 GHA 17.05.2000 10 Cedric BADOLO BFA 04.11.1998 a umiestnenou strelou otvoril stav stretnutia. V 40.minúte gického hľadiska. Vedeli sme, že domáci sú mužstvo, 20 Martin GAMBOŠ SVK 23.01.1998 14 James Michael WEIR ENG 04.08.1995 bol na konci ďalšej rýchlej akcie Turčák, ktorý ťažil ktoré je nebezpečné v rýchlom prechode do útoku, 8 Dávid GALLOVIČ SVK 23.04.1996 15 SVK 14.08.1998 z dobrej prihrávky Košťála, po ktorej zvýšil už na rozdiel snažili sme sa im to znepríjemniť čo najviac - najmä 10 CZE 03.03.1995 18 Patrik BLAHÚT SVK 07.10.1997 dvoch gólov. Domáci stihli odpovedať pred odchodom do hľadiska výstavby hry, aby boli hráči pod tlakom. 11 Daniel Filip MAŠULOVIČ SVK 30.01.1998 19 Mallé LADJI MLI 12.12.2001 kabín, chybu v našej rozohrávke potrestal Kostadinov. Po Z časti sa nám to podarilo, boli tam aj nejaké chyby. 5 Gabriel HORNYÁK SVK 10.01.2002 20 Élie Gaël N’ZEYI KIBONGE FRA 17.10.1997 zmene strán sa domáci snažili o vyrovnanie, v 69.minúte Za výhru sme šťastní.” 27 SVK 16.09.2002 29 David BANGALA COD 14.06.1997 sme ale udreli tretíkrát v zápase, po centri Šimčáka sa 30 SVK 16.09.2002 77 SVK 13.05.1990 k odrazenej lopte v šestnástke dostal Piroska, ktorý 16 SVK 12.09.2000 7 Petr GALUŠKA CZE 08.07.1996 v deň svojich narodenín chladnokrvným zakončením 14 Martin KOŠŤÁL SVK 23.02.1996 9 Da Silva PARREIRA ADLER CHE 28.12.1998 zvýšil opäť na rozdiel dvoch gólov. Odpoveď domácich 7 Dávid GUBA SVK 29.06.1991 11 Ondřej CHVĚJA CZE 17.07.1998 prišla v 73.minúte, Regáliho technický obstrel skončil 19 Boris TURČÁK SVK 21.02.1993 23 Alieu FADERA GMB 03.11.2001 za chrbtom bezmocného Fryštáka. Plány domácich na 22 Oskar FOTR CZE 09.01.1996 vyrovnanie pochoval v 75.minúte autor ich druhého gólu, 29 Tomáš MALEC SVK 05.01.1993 Jan KAMENÍK Hlavný tréner Jozef PAVLÍK Asistent trénera keď po druhej žltej karte putoval predčasne pod sprchy. Ioannis NIARCHOS 9 GRC 26.06.2002 Roman KUBŠ Kondičný tréner Jednogólový náskok sme ubránili a z Liptova sme si 12 SWE 07.05.1998 Roman PACKO Tréner brankárov odviezli po viac ako piatich rokoch veľmi dôležité tri body. 33 SVK 27.02.1987 Andrej MATONOK Fyzioterapeut Filip ROZENBERG Vedúci mužstva Stanislav ŠPERKA Lekár Hlasy trénerov: Karol PRAŽENICA Hlavný tréner Branislav MRÁZ Asistent trénera Ján Haspra (hlavný tréner MFK Ružomberok): “V úvode Tomáš VACULA Kondičný tréner sme si vypracovali dve situácie, ktoré sa mohli pre- Miroslav MENTEL Tréner brankárov meniť a mohli sme ísť do vedenia. Naopak zvládol to Stanislav GRIGA Tréner útočníkov Martin ŠNEGOŇ Manažér tímu súper, viedol 2:0, v závere polčasu sme znížili, posta- Vasant M.BHANDI Fyzioterapeut vilo nás to trochu na nohy. V druhom polčase sme Ján ŠIMEK Masér chceli zápas otočiť, všetko sa vyvíjalo v náš prospech. Jaroslav BALÁŽ Masér MUDr. Radovan HYŽA Lekár V momente, keď som si myslel, že sa zápas ide zlo- miť zvýšil súper na 3:1, hneď na to sme znížili a prišlo vylúčenie nášho hráča. Bolo nás o jedného menej, aj napriek tomu sme sa snažili a boli sme nebezpeční. Dnešný zápas rozhodujú: Napriek enormnej snahe, ktorú chlapci vyvinuli sa Adam SOMOLÁNI Hlavný rozhodca Bálint KIŠŠ Náhradný rozhodca nám zápas nepodarilo zvrátiť.” Tomáš VOREL AR1 Ján FARBULA Delegát stretnutia Marek GALO AR2 Ladislav GÁDOŠI Pozorovateľ rozhodcov FACEBOOK.COM/FKSENICAOFFICIAL WWW.FKSENICA.EU FK SENICA 2020/2021 Pozitívny impulz do ďalších zápasov

VÝSLEDKY 21. KOLA FORTUNA LIGY: PROGRAM 22. KOLA FORTUNA LIGY: Mužstvo prebral dve kolá pred koncom základnej časti že to bude pozitívny impluz do ďalších zápasov. s jasným cieľom - priniesť do kabíny impulz a začať FC DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Zemplín 2:1 06.03. AS Trenčín - FC Spartak Trnava 14:30 zbierať dôležité body potrebné k záchrane vo Fortuna Výkon proti Ružomberku nebol bezchybný, čo lige. Svoj prvý krok zvládol nový hlavný tréner FK Senica musíme najviac zlepšovať? FC Nitra - FC ViOn Zlaté Moravce 0:1 06.03. ŠK Slovan - FC DAC 1904 14:30 Karol Praženica nad očakávania. - Určite na tom, aby sme nedostávali toľko gólov, prvý FK Pohronie - AS Trenčín 0:1 06.03. FC ViOn Zlaté Moravce - ŠKF Sereď 14:30 gól sme si dali prakticky sami po veľkej chybe. Súpera Máte za sebou víťaznú premiéru na lavičke FK sme posadili na koňa podceneným situácie, takéto veci FC Spartak Trnava - MŠK Žilina 2:1 06.03. MŠK Žilina - MFK Ružomberok 14:30 Senica - aké sú pocity? nemôžeme opakovať v ďalších zápasoch. Každá chyba - Vždy, keď sa vyhrá, sú pocity dobré. Treba však nás môže stáť body a lepšie postavenie v tabuľke. ŠKF Sereď - ŠK Slovan Bratislava 0:5 06.03. MFK Zemplín Michalovce - FC Nitra 14:30 povedať, že v zápase nebolo všetko tak, ako by sme chceli. Výsledkovo to pre nás ale dopadlo podľa Piata výhra v sezóne, z toho štvrtá na ihriskách predstáv. Mužstvo chcelo vyhrať, na prístupe hráčov to súperov. Teraz však musíme začať zbierať body aj bolo vidieť. V ďalších zápasoch sa budeme snažiť byť čo na domácom ihrisku… najúspešnejší. - Jednoznačne, domáce ihrisko by malo byť výhodou, aj TABUĽKA FORTUNA LIGY PO 21. KOLE: keď v tejto situácii bez fanúšikov to tak nemusí byť. Na Tri body sú v prvom zápase pre nového trénera domácom ihrisku by mužstvo, ktoré hrá o záchranu malo # Tím Z V R P Skóre B vždy veľkým povzbudením… byť úspešnejšie. Budeme sa o to určite snažiť. Niekedy je 1 ŠK Slovan Bratislava 21 16 3 2 51:11 51 - Určite áno, viackrát sa stalo, že Senica vzhľadom na vývoj zápasu dobrá aj remíza, doma sa ale 2 FC DAC 1904 Dunajská Streda 21 13 5 3 47:25 44 v predchádzajúcich zápasoch prišla o bodový zisk budeme snažiť hrať na víťazstvá. v posledných minútach. Určite to mali hráči v hlavách 3 FC Spartak Trnava 21 11 2 8 32:27 35 aj v tomto zápase, keď nás súper v desiatich na konci zatlačil. Bolo tam vidieť určitý strach a blok z toho, že sa 4 MŠK Žilina 21 10 4 7 46:31 34 to už v tejto sezóne viackrát opakovalo. Našťastie sa nám 5 FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble 21 8 6 7 37:29 30 zápas podarilo dotiahnuť do víťazného konca. Dúfame,

Oficiálny profil futbalového klubu FK Senica

INSTAGRAM.COM/FKSENICAOFFICIAL/ FACEBOOK.COM/FKSENICAOFFICIAL WWW.FKSENICA.EU Sleduj FK Senica na sociálnych sieťach Potvrdiť tri body aj na domácom trávniku

Prvé tri body v jarnej časti zariadil nášmu mužstvu v Pohronie sme na jeseň vo veľmi bojovnom zápase zápase proti MFK Ružomberok ako správny kapitán Juraj dokázali zdolať - očakávaš podobne fyzický Piroska, najskúsenejšieho hráča senickej kabíny sme náročný duel aj v sobotu? vyspovedali pred posledným zápasom základnej časti. - Pohronie má nepríjemné bojovné mužstvo, určite to bude náročný zápas, podobne ako ten prvý. Ako som Dýcha sa v kabíne po prvom jarnom víťazstve viackrát spomínal, treba ísť do zápasu naplno, ak na ľahšie? ihrisku necháme maximum, som si istý, že zvíťazíme. - Určite je to lepšie, dôležité je, aby sme to potvrdili aj v Samo od seba to ale nepríde. sobotu na domácom ihrisku. Do prvej šestky sa v tejto sezóne nepozrieme, ako Napriek víťazstvu je ale neustále na čom vnímaš tento fakt? pracovať… - Mrzí ma to veľmi, som presvedčený, že mužstvo na - Samozrejme, nie sme v takom tabuľkovom postavení, to malo. Stratili sme ale príliš veľa zápasov vlastnými aby mohla prísť spokojnosť alebo nebodaj uspokojenie. chybami. Neostáva nám nič iné ako akceptovať realitu. Treba naďalej tvrdo pracovať, to je základ.

Tri body z ihriska súpera je potrebné potvrdiť najmä na domácom štadióne… - Ako som už spomínal, je dôležité, potvrdiť toto posledné víťazstvo aj doma. Následne sa pripraviť na zápasy, ktoré budú nasledovať potom. REKLAMNÍ PARTNERI FK SENICA